Reklama

úterý 10. července 2018

Česko je na tom nejhůř za posledních 50 let. Žádná mocnost nezacházela s koloniemi tak špatně jako dnes Německo s námi. EU je katastrofou, v ničem nám neprospívá. Petr Hampl hovoří

Petr Hampl
ROZHOVOR
10.7.2018   ParlamentníListy
„Zcela jistě je pro nás katastrofou zůstávat v EU. Každým rokem jsme na tom hůře než rok předtím – a to ve všech měřitelných oblastech… Dnes jsme v té situaci, že nás západní země vysávají, a část peněz tu skutečně investují nazpět. Jenže ne do lepšího fungování státu, ale naopak. Investují je do zničení české demokracie, do omezování občanských svobod, do likvidace rodiny, do šíření těch nejodpornějších ideologií. Pokud vím, žádná koloniální mocnost nezacházela se svými koloniemi tak špatně, jako dnes Německo zachází s malými evropskými státy,“ říká sociolog Petr Hampl.


Jak se vlastně máme? Podle makroekonomů už předstihujeme některé západní země, spíše ty jižní. Praha je jedním z nejbohatších regionů EU. Na druhou stranu, řada občanů nemá nashromážděné rezervy k přežití ani na jeden měsíc. Exekuci už má 863 tisíc obyvatel České republiky, což je téměř desetina lidí starších 15 let. Za poslední rok jich přibylo 31 tisíc. Vyplývá to z aktualizované mapy exekucí, kterou sestavilo neziskové sdružení Otevřená společnost. Kolem 151 tisíc lidí má dokonce přes deset exekucí…

Jsem rád, že jste nezačal stupidní frází, „máme se lépe než kdykoliv předtím“. Je smutné něco takového slyšet od profesionálních ekonomů. Nemá to naprosto žádnou analytickou hodnotu. Slouží to vlastně jen jako vstupenka do určitých kruhů. Když přijdete, musíte viditelně vyjádřit, že se máme nejlépe v dějinách, Rusko je hrozba a Zeman dělá ostudu. Nemusíte ani věřit, že je to pravda, ale že jste ochoten to veřejně tvrdit, to z vás dělá toho správného člověka.

Nicméně zpět k otázce. Záleží na měřítku. Ano, některým lidem se daří opravdu skvěle. Jiným se ale daří velmi špatně. Navrhuji použít jako měřítko „preferenční právo chudoby“ zavedené americkým pravicovým konzervativcem Peterem L. Bergerem. To říká, že záleží hlavně na tom, jak se mění situace nejchudší pětiny obyvatel. Jak je to s jejich životní úrovní, kupní sílou, zaměstnaností, ale i třeba jakým stresům a rizikům jsou vystaveni, jaké jsou jejich životní šance, jaké šance se nabízejí jejich dětem a podobně.

Když použijeme tohle měřítko, ukazuje se nám, že Česká republika je na tom nejhůře za posledních 50 let. Je dobré také vidět, že ten propad nepřinesl listopadový režim jako takový, ale až vstup do Evropské unie.
Zásadní téma je, zda jsme ekonomickou kolonií Německa či EU. Jsme? A lze s tím něco dělat, abychom nebyli?

Obávám se, že jsme na tom mnohem hůře, než kdybychom byli jen kolonií. Koloniální mocnosti si z kolonií braly spoustu zdrojů, ale na oplátku většinou zavedly fungující státní správu, omezily místní korupci a prosadily alespoň ta úplně nejzákladnější lidská práva, například zrušily otroctví.

Dnes jsme v té situaci, že nás západní země vysávají, a část peněz tu skutečně investují nazpět. Jenže ne do lepšího fungování státu, ale naopak. Investují je do zničení české demokracie, do omezování občanských svobod, do likvidace rodiny, do šíření těch nejodpornějších ideologií. Pokud vím, žádná koloniální mocnost nezacházela se svými koloniemi tak špatně, jako dnes Německo zachází s malými evropskými státy.

A lze něco dělat s tím, abychom nebyli v takovém stavu?


Tady je dobré si uvědomovat, že ve zdravé ekonomice rozhoduje to, jaké firmy vznikají. To je mnohem důležitější, než komu patří současné podniky.

Vláda by se tedy měla podívat, zda tu za poslední rok vyrostly stovky nových českých výrobních podniků a farem. Když to šlo v 90. letech, proč to nejde dnes? Stačilo by zrušit tisíce zbytečných regulací, českých i evropských. A zrušit je jenom pro malé české firmy. To by v důsledku přineslo dramatickou mocenskou změnu. Jenomže nadnárodní korporace jsou dost silné, aby tomu zabránily. A kruh se uzavírá.

Neměla by být klíčová strategická a síťová odvětví pod kontrolou státu? Již středověký stát si chránil své „regály“…

Stát má dostatek prostředků, aby své zájmy vůči provozovatelům utilitních sítí prosadil. Problém je spíš v tom, že na ministerstvech sedí vesměs lidé, kteří sní o manažerských pozicích v těch nadnárodních korporacích. Vědí, že když se budou chovat dost poníženě, dostanou je.

Čtyři pětiny bohatství vytvořeného loni ve světě skončily u jednoho procenta nejbohatších lidí planety, zatímco nejchudší polovina lidstva nezískala nic. Upozornila na to nezisková organizace Oxfam, která závěry svých analýz nerovností ve světě tradičně zveřejňuje v předvečer Světového ekonomického fóra v Davosu. Opět, neměly by národní státy hájit své občany, střední třídu a malé a střední podniky před nadnárodními korporacemi?

Jednoznačně. Pokud do své země pustíte korporace, vždy to bude v důsledku znamenat ztrátu svobody, zničení národní kultury a nakonec i rozpad ekonomiky. Korporace vás vysají a spálenou zemi opustí.

(Celý text rozhvoru najdete ZDE)


Související:

 • https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Budeme-drit-ale-prachy-shrabne-nekdo-jiny-Ekonom-tvrde-popsal-jak-dnes-vypada-ceska-ekonomika-542794
 • https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zhnuseni-a-prohnilost-neziskovek-udela-se-vam-zle-Duchodci-trou-bidu-Stat-je-nechal-ostudne-na-okraji-zajmu-Kseft-s-chudobou-a-nelidske-exekuce-Poslanec-od-Okamury-hovori-541051
 • https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zhnuseni-a-prohnilost-neziskovek-udela-se-vam-zle-Duchodci-trou-bidu-Stat-je-nechal-ostudne-na-okraji-zajmu-Kseft-s-chudobou-a-nelidske-exekuce-Poslanec-od-Okamury-hovori-541051


44 komentářů :

 1. Vypadá to, že ředitelka (VK Liberec) Jelínková je nejenom poslušnou loutkou místní partičky TOP09, ale asi i nějak příbuzensky spojenou se sudetskými Němci. Proto Petru Hamplovi asi rozhodně nemohla dovolit prezentaci závadové knihy na svém výsostném území. P.S.: asi tu knihu osobně zakáže a v žádném případě do fondu své osobní vědecké knihovničky neumístí.

  OdpovědětSmazat
 2. Vesmírné civilizace, které na Zemi už dvacet jedna let zastupuji, pojímají kapitalismus jako legalizovanou krádež a jakýkoliv jeho projev trestají smrtí. Tvrdí, že jde o vydírání, zneužívání situace a krádež, přičemž na úkor těch nejchudších. Jako zločin kapitalismus hodnotí ale všechny vesmírné civilizace, tedy i ty, které já nezastupuji. I ve vesmíru existují takové, které jsou kapitalistické, ale zdaleka ne tak bezostyšně kruté a nelítostné k vlastním občanům jako na Zemi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. --- Zastupuji vesmírné civilizace společenského systému demokratického socialismu, který lze nastolit jen většinovou vůlí všech občanů, protože demokratický. Kdykoliv je tedy tou demokracií i zrušen a v tom mají vesmírné civilizace "problém". Stejně jako i například Česko, se i ony vracejí ke kapitalismu a po dalším poznání jeho nelidskosti a nespravedlnosti se opět stávají demokratickým socialismem. Nakonec se stabilizují a pomáhají všem ostatním, protože jim nekonkurují zištně. Tak jim ale pomáhají i ještě vyšší vývojové sféry, tedy nezištně, lidsky jednoduše vyjádřeno slovem ZDARMA. Proto od nás nečekejte ani požadavek na váš vděk za naši pomoc vám.

   Smazat
  2. --- V roce 1968 jsme pozorovali snahu Československého lidu o tento náš demokratický socialismus a rozhodli se tedy a i smluvně, stvrdit naši podporu mu. Ano, tedy i v našem vlastním zájmu, nicméně, snažíme se jednat v souladu s Bohem, protože považujeme tento směr vývoje za správný. Vážíme si logicky všech států, které se pokusily i byť i o jen ten prostý socialismus a doslova, DOSLOVA!!!, státy, které to ještě nedokázaly, opovrhujeme. Považujeme je za natolik duchovně zaostalé, že vylučujeme možnost jejich spolupráce s námi,... nezvládly bychom to nejen psychicky, jsou prostě vývojově ještě nekompatibilní. Jsou zloději a plně porušují dokonce ten druhý v pořadí, Druhý tzv. Vesmírný zákon, který zní: Neukradneš, ani pocit.

   Smazat
  3. --- Asi bych měl v této souvislosti k tomu ještě dodat, že historické selhání křesťanských církví je absolutní. Za absolutní zlo a drzost nyní zrovna, považujeme například to sdělení nějakého hajzla arcibiskupa Duky, protože jinak ho logicky pojímat nelze, o zdanění tzv. církevních restitucí, tedy jeho tvrzení, že je dokonce nezákonné a především nemorální, protože ten majetek církvím vždy patřil. No, nepatřil, měly ho jen v užívání a nesměly s ním bez svolení "státu" disponovat. Restituce je navrácením do původního stavu, přičemž důvodem je odstranění nespravedlnosti. Nešlo tedy o jakoukoliv restituci, nešlo ani o jakoukoliv spravedlnost, šlo o krádež, církve opět okradly lid. Přísaháme, že se nestane a to nikde na světě, respektive nikde na Zemi a ani ve vesmíru, třeba, pokud by se tam nějací lidé dostali, směji se, že bychom jakkoliv jednali a o čemkoliv s jakýmikoliv představiteli jakékoli křesťanské církve. Papeže ani církevní hodnostáře my vesmírné civilizace neuznáváme. My neuznáváme zlo. Amen.

   Smazat
  4. --- A když si uvědomíme, jak církve ten majetek získaly, respektive získávaly, promiňte, zrovna z toho logicky hajzla silně zvracíme!

   Smazat
  5. --- Jeho předchůdce, podle jména opaku Beránka, jsme za trest za jeho tuto superkrádež usmrtily krutou rakovino, přičemž samozřejmě velmi trpěl. Vzpomeňte si na Boha,... proč to připustil,... zrovna u arcibiskupa.

   Smazat
  6. Myslím, že je pro vás dobré a především potřebné, vědět, jak vás a i konkrétně jak koho z vás všech, hodnotí, respektive pojímá obecně vesmír, vesmírné civilizace a to jakékoliv a jaké máte u nich tedy šance.

   Smazat
  7. 9:59

   Ještě lepší a potřebnější je vědět, jak my pojímáme "vesmírné civilisace" a to "jakékoliv" - a jaké tedy mají šance u nás ...

   Smazat
  8. 10:27 Není to ještě lepší a potřebnější, ale i proto s vámi komunikuji. Nicméně, málokdo má tu odvahu pustit se s námi do diskuse o věci vesmíru, respektive vesmírných civilizací, protože by shořel. Ale skutečně, ta vaše lidská namyšlenost a ignorace, jsou nepřekonatelné.

   Smazat
  9. --- Mysleli jste si, že vy lidé jste Pozemšťané a vesmírné civilizace nemají na Zemi místo, protože ji obýváte jen vy a proto patří jen vám. "Nikdy bez mého svolení", směji se, že jo? Něco na tom skutečně je. Ale, zase, situace je už jiná a některé vesmírné civilizace už to právo mají. Proč a jak, třeba, a podobně, o tom to je,... proto vás lidi "obtěžuji" dokud je ještě čas. ... Ale ta vaše lidská namyšlenost a ignorace ... .

   Smazat
  10. 10:40

   "Lidská namyšlenost"?
   A Vy jste, s prominutím, co za živočicha, když tu tak idiotsky blábolíte?

   Smazat
  11. 10:46 Já jsem tedy idiot a tedy ne člověk, směji se.

   Smazat
  12. --- Pocházím inkarnačně z hvězdy Procyon v souhvězdí Malého psa, z vesmírné civilizace Odoe 4 - Antarre (Odoe4-Antarre). Jde tedy o průnik vaší hvězdou (u nás tzv. černou dírou) do vaší nižší vibrační sféry. Plním na Zemi svou misi, jako mnoho dalších i z jiných vesmírných civilizací. Připravuji vás lidi na náš příchod na Zem, na naši existenci. Poskytuji vám lidem ty nejpotřebnější a nejzákladnější informace, zároveň vám i vysvětluji a radím. Je to v mé, v naší, kompetenci.

   Smazat
  13. 10:52

   Díky za vysvětlení - teď už je to jasnější: Medicinsky viděno máte nejblíže k tomu Švejkovu spolupacientovi, který "se vydával za 16. díl Ottova slovníku naučného a každého prosil, aby ho otevřel a našel heslo ,Kartonážní šička`, jinak že je ztracenej."

   Tehdy pomohla svěrací kazajka. Dnes jistě existují i jiné účinné metody léčby.

   Smazat
  14. 11:00 To je přesné, jsem nějaký slovník a vy ho otevřete heslem "Jak přežít". Pokud ale chcete.

   Smazat
  15. Podle těch exekucí jsme nejkriminálštější stát světa a nikdy už nás nikdo nepřekoná....JMENUJE SE TO GAVÓLOVA DEMOKRACIE....vol.vé....

   Smazat
  16. 11:04 Pokud si vzpomínám, ty tzv. církevní restituce byly schváleny jen menšinou poslanců PS PČR a lidu Česka, jehož vůle podle Ústavy Česka v Česku vládne, se nikdo ani nezeptal. Jak my vesmírné civilizace vám to máme uznat? No, prostě vám to neuznáme nikdy.

   Smazat
  17. --- Menšinou všech poslanců PS PČR, samozřejmě, ačkoliv to Ústava Česka umožňuje, nejde o skutečnou demokracii.

   Smazat
  18. 11:08

   Řekl bych, že Svatá církev římská a přidružené firmy se na vaše "neuznání" vykašlou a budou si peněz vesele užívat.
   To jsem zvědav, jak jim to pak vytmavíte!

   Smazat
  19. 11:11 Doslova tak a vzpomeňte si na to, že Vatikán je suverénním státem a ty peníze Česko odevzdalo právě Vatikánu. Jasně, že řešením je válka proti němu. Jak jinak,... a rádi, protože Vatikánu vládne Papež absolutisticky, jde o naprostou diktaturu a diktaturu uznat nelze.

   Česko odevzdalo svůj majetek těmi tzv. církevními restitucemi cizímu státu a navíc doslova jeho diktátorovi.

   Smazat
  20. --- My vesmírné civilizace jsme donutily jeho vládce, papeže Benedikta XVI (Němce Ratzingera) abdikovat, tedy vzdát se jeho doživotní funkce. My vesmírné civilizace bráníme Česko, jak jsme smlouvou z roku 1968 vůči němu vázány a budeme v tom pokračovat, pokud vůle lidu Česka bude shodná a ve věci těch tzv. církevních restitucí evidentně je.

   Smazat
  21. 10:27 Takže, pane Kopecký, vidíte snad alespoň matně, už alespoň tak, že nejde až tak moc o to, jak pojímáte vy lidé nás vesmírné civilizace, ale především o to, že jsme silnější, mocnější a schopnější.

   Smazat
  22. 11:45

   ... spíše ukecanější ...

   Smazat
  23. --- "Vždy rozhoduje síla a nebo dobrá vůle ji nepoužít." a vy lidé si to už konečně uvědomte. Papež má plnou hubu humanity a lásky k bližním ale kdyby muslimové zaútočili na Vatikán, určitě by chtěl aby ho ostatní křesťané bránili a nakonec by jim předhodil i všechny kardinály. Nezažili jsme na Zemi nikdy větší pokrytectví a tedy naprostou lež, než jaké od Papeže. Vlastně lze tvrdit, že papež je největším vrahem v lidských dějinách.

   Smazat
  24. 11:47 My vesmírné civilizace samozřejmě respektujeme Váš názor, pane Kopecký, a vaše lidské názory, samozřejmě, ale zároveň a důsledně a trvale vyžadujeme vaše myšlení, protože jen tak se dostaneme někam dál.

   Smazat
  25. 12:43 = magor, který svým úporným žvaněním zdatně konkuruje oběma nejaktivnějším zdejším grafomanům: "Honolulu" a Ramón"

   Ani jeden z jmenovaných zpravidla nemá co říct k článku - důležitější je pro ně tady exhibicionisticky masturbovat! Tím pádem by je čtení článku jenom zbytečně zdržovalo.

   Taková hovada škodí případné diskusi stejně, ne -li víc, než profesionální trollové.

   Smazat
  26. 13:00 Ale já reagoval textem k článku, konkrétně k tomu nespravedlivému kapitalismu. Ano, diskuse se rozvíjí. Především jde o fakt té nutnosti předat vám lidem potřebné informace, které se naprosto týkají účelu tohoto serveru NR a jsou s ním tedy v souladu. Vaše ignorace naší existence a našeho jednání už na Zemi, na tom asi nic nezmění.

   Smazat
  27. V clanku je jedna zasadni chyba, dovoluji si ji opravit: ne 50, ale 1050 let. I za sv. Vaclava jsme na tom byli lip, aspon jsme voli do Nemecka vyvazeli, ted je tady mame uz do r. 1990 ve vlade a v rizeni statu. Ted drtiva vetsina zisku jde mimo hranice CZ - a nejen vlada, ale i lide, obycejni lide, kteri si svou vladu VOLI, si to pochvaluji. Holt, VOLI.

   Smazat
 3. Ačkoli se s jádrem řečených tezí v obecné rovině nelze než ztotožnit, v takovémto podání mi přijdou výroky pana Hampla silně přitažené za uši. Pokud by měly být k něčemu užitečné, tak snad jen ke kompromitaci lidí, uvědomujících si a kritizujících stav naší země a její pozici v mezinárodní politice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "JK" 9:29

   S občas přehnanými formulacemi se u Petra Hampla musíme smířit a některé detaily prostě "odfiltrovat"; je to prostě jeho styl.

   Doporučuji každopádně si zcelý rozhovor na Parlamentních listech dočíst a pak ZAČERSTVA doplnit přečtením rozhovoru s Ivanem Krastevem ke stejným tématům:

   http://ceskapozice.lidovky.cz/krastev-merkelova-je-jako-pozdni-gorbacov-fif-/tema.aspx?c=A180709_135200_pozice-tema_houd

   Krastev přináší mnoho pozoruhodných postřehů, jak k EU, tak ke Trumpovi - s důrazem na dopady pro východní Evropu.
   - Opravdu si přečtěte!

   Smazat
  2. Díky za tip, určitě se na to podívám.

   Smazat
 4. Co k článku dodat? Je pravdivý, jen v tom závěru mám pochybnosti ohledně sólo existence jednotlivých menších států uprostřed Evropy. Tady bude nějaká forma jejich organizace na místě. A nemusí jít o žádnou novou unii, nýbrž třeba o Konfederaci. Bude záležet především na pravidlech, která si ty země sjednají. Krom toho jsem rád, že další lidé postupně začínají chápat, že máme-li se jako země opět postavit (alespoň v rámci možnosti) na nohy, udržet si nezávislost, odrazit snahy o rozparcelování naší země a ubránit islamizaci, v EU to nepůjde. Její vedení to nikdy nepřipustí. Především ti, kdo její vedení úkolují, by to nikdy nepřipustili. Na tuto skutečnost upozorňuje ANS již dlouhou dobu. S postupem času tak nahlíží stále více lidí. Jde jen o to, aby už nebylo příliš pozdě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaroslav Tichý 11:16

   "S postupem času tak nahlíží stále více lidí."
   -- Vážně?! A podle čeho tak usuzujete?

   "Jde jen o to, aby už nebylo příliš pozdě."
   -- Pozdě na co?

   Smazat
  2. 11:29-Vaše "komenty" jsou studnicí "blbství trollí"! Vy přece nehodláte diskutovat, byť pan Tichý i úvodní článek nabízí názor, Vy se jen "blbotrolle" ptáte!

   Smazat
  3. 22:37

   Pan Tichý buď
   1) mé otázky nečetl nebo
   2) o odpovědích ještě přemýšlí nebo
   3) nemá chuť na ně odpovídat -

   A co Vy, pane Povolný, Vy snad odpověď na některou z mých otázek znáte? -

   Jde o to, že já kolem sebe nárůst příznivců vystoupení z EU nevidím, a to ani v hovorech mezi lidmi, ani v jejich volebním chování - pan Tichý takový posun vidí. V čem?

   A na co má být "příliš pozdě", to mi opravdu není jasné. Vznikají tu snad nějaké spolky česko-islámského(-arabského, -tureckého) přátelství? Spíše naopak.

   Proto také nechápu, co Vás vede k tomu, abyste reagoval nadávkami. Třeba se pokusíte mi to objasnit?

   Smazat
  4. petrof:
   vážený anonyme, dle posledního průzkumu je pro vystoupení údajně ca. 65% obyvatel, ale znáte průzkumy. Takže počkejme si na referendum.
   A co se týká setrvání, tak opravdu již není na co čekat. Téměř všechny státy Evropy jsou zároveň v EHS, takže ekonomických problémů se obávat nemusíme. A o politické kecy a nesmyslné zákony již nikdo nestojí.
   Předpokládám, že jste natolik inteligentní, že ty poslední nesmyslné důvody setrvání, tedy obranné berete stejně jako já s úsměvem.
   Ano, 20-ti tisícová armáda s pár dementními generály opravdu stojí za pousmání !!

   Smazat
  5. 7:36- pokusím se. Klást otázky, na které nečekáte odpověď, je běžná technika "trollí". Proto Vám nenadávám, jen se vyjadřuji technicistně! To že žijeme každý v jiné sociální a politické "bublině" je náš rozdílný odhad % např. na migraci a EU. Volby jsou a budou vždy kritériem úspěšnosti propagand, mé a té Vaší. Proto považuji demokracii za souboj "elit" o hlasy voličů pro svá koryta. Osobně upřednostňuji prezidentský systém i s jeho negativy.

   Smazat
 5. Dovolím si nesouhlasit s některými závěry. Korporace přinášejí ekonomice pozitiva. Záleží jen na státu a potažmo na občanech jestli a jak toho využijí nebo se nechají zneužít. Například VW a Škoda, kde je jedna z nejvyšších průměrných mezd v ČR...

  O té kolonii Německa... Je to jenom o nás a našich představitelích jak dalece sebou nechají "orat". Je to stejné jako mezi lidmi, pokud budete jenom bez mrknutí oka poslouchat a odezírat ze rtů nebude si vás ten dotyčný vážit. Je třeba se nebát prezentovat vlastní názory a stát si za němi.

  Nesvádějme proto vlastní neschopnost na všechno ostatní...

  Hezký den. K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu. Sice na nás z vysoka serou, ale má to výhodu, že si tím můžeme pohnojit zahrádku.

   Smazat
  2. Korporace přinášejí pozitiva? Záleží na úhlu pohledu. Pokud se na hodnocení pohlédne z nadhledu, za přihlédnutí k dalším vztahům a vazbám, tak mi tak pozitivní nepřipadá.
   Dnes mají ve Škodovce vysokou průměrnou mzdu v ČR a o minimálně 1/2 reálné platy nižší, než v Německu a tím i výrazně nižší přínos do státní pokladny.
   Vlastní neschopnost znamená co? Být neschopný vyřvat si na státu stejné úlevy, jako korporace s miliardovými zisky? Doplácet ze svých příjmů na "ztráty" bank a nadnárodních koncernů? Platit paušály za služby?
   Pokud se v časovém horizontu (můžeme polemizovat 1, 2, 10, 20 .. let), nezmění struktura společnosti a její směřování, mám tím na mysli hlavně tvrdá orientace na maximalizaci zisku za každou cenu, pak je výhled do budoucna neveselý. Buď většina podlehne tlaku a stane se "spokojenými" otroky bez šance na svobodné rozhodování (svobodně se můžeme rozhodovat už nyní s volbou určenou vládnoucí třídou "vyber si svého kata"), nebo se většina menšiny zbaví, tak jako mnohokrát v minulosti. Jen mám pocit, že skutečnou hlavu hydry se odetnout nikdy nepodařilo .... a to je to nadnárodní řízení.
   Uvědomte si, že na kvalitě prostředí, společnosti atd., ve kterém žijeme máme zájem všichni, co jej obývají, ne však Ti, co skutečně o našem území rozhodují, ale žijí jinde ....
   Tohle téma je na dlouhé hodiny diskuze ... obecně lze konstatovat: jakmile dojde k disharmonii v dělbě práce a ke kritickému narušení "spravedlivého" přerozdělování zisku z práce celé společnosti, je cesta k problémům otevřená ....
   Tlak korporací na převzetí některých státních pravomocí je hnán jejich touhou ovládat celoplanetární zdroje a mít tak zajištěn trvalý vliv, bez rizika ohrožení jednotlivými státy, jejichž status v tomto uspořádání je na úrovni orgánu územní(oblastní) správy.
   ABC

   Smazat
 6. Pan Hampl má naprostou pravdu ale pokud budou ve vládě sluhové němců tak to lepší nebude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kdyby jenom ve vládě - viz sudeťačka Jelínková

   Smazat
 7. petrof :
  pane Hample vydržte, už to nemůže trvat dlouho ??!!
  ( už jsou nás miliony, co tu zločinou EU nemůžou vystát).

  O tom, jak zmatené názory na společnou Evropu mohou lidé mít svědčí koment jednoho z otců kuponové privatizace Tomáše Ježka : společná EVropa je přece společný trh a společné peníze ...(sic). Blázen.

  Genius F.A.Hayek v tom měl však jasno : ..Jak by se někdo mohl domnívat, že existují společné ideály o spravedlivém rozdělení příjmů, které by přiměly třeba norského rybáře, aby se částečně vzdal ekonomického prospěchu na pomoc svému portugalskému kolegovi, nebo aby holandský dělník platil za své kolo vyšší cenu ve prospěch mechanika z Coventry či aby francouzský zemědělec platil vyšší daně na podporu industrializace v Itálii?" ...(sic).

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.