Reklama

neděle 1. července 2018

ChudácI rusofobní pisálci, kterým nikdo nevěří

1.7.2018 Katehon, překlad Zvědavec
„Západní“ informování o mistrovství světa ve fotbale v Rusku je jednolitou stokou pomlouvání Ruska. Objevují se některé pozitivní zmínky o očividně skvělé atmosféře a organizaci. Ale nemůže být uveřejněn jediný článek, který by neobsahoval oficiální protiruskou propagandu.Alec Luhn je ruským korespondentem The Telegraph. Shaun Walker je korespondentem britského Guardian, zpracovávající pro tento list střední a východní Evropu. Tento týden byli oba ve Volgogradu, bývalém Stalingradu, aby tam informovali o zápase mezi Anglií a Tunisem.

V pondělí Alec Luhn napsal o skvělém přivítání, kterého se anglickým fanouškům dostalo:
Bylo to skvělé,“ řekl 29-letý Adam Haimes, geolog a stoupenec Plymouth Argyle, popíjející v zóně pro fanoušky, zřízené na západním břehu řeky Volhy. „Neměl jsem naprosto žádné problémy. Přišli k nám různí Rusové a jsou přátelští a chtějí se s námi jen napít. Neočekával jsem to, ale jsou tak báječní.

Tento pozitivní obrázek Ruska nemůže však samozřejmě zůstat jen tak. Luhn tudíž zmiňuje: „vyhrožování násilím“, „pokus o zavraždění ruského špiona Sergeje Skripala“, „vyostřené napětí“, „ruské ultranacionalisty“ a „místní volgogradské chuligány“.

V úterý večer Shaun Walker napsal článek pro Guardian, který měl podobné schéma:
Ti, kteří přišli, byli téměř jednotně pozitivní ohledně dosavadních zkušeností. V baru v centru Volgogradu v brzkých ranních hodinách Craig a Tommy, dva fanoušci Sunderlandu, si s laskavými místními obyvateli vyměňovali naučené ruské fráze a řekli, že ve „fantastickém“ Volgogradu strávili tři dny, družili se s místními a učili se něco z vojenské historie.
„Máme plné zuby lidí, kteří žvaní o problémech. Pokud se chováte slušně, žádné problémy nejsou,“ řekl Tommy.

Kdyby si přečetl Walkerův článek, udělalo by se Tommymu ještě hůře. V něm se opakují všechny ty obvykle propagandistické žvásty: „bezprecedentní napětí“, „silná kritika vůči ruským úřadům“, „otrávení Sergeje Skripala“, „olympiáda 1936 konaná v nacistickém Německu“ a „bezpečnost fanoušků z řad LGBT“.

Poté, co odevzdali své rutinní propagandistické slinty, přidali se Luhn a Walker k anglickým fanouškům v místní hospodě.

Alec Luhn @ASLuhn - 00:02 UTC - 19 Jun 2018
Hospoda Harat, Volgograd, 3 ráno, asi 100 opilých britských fanoušků, pár Tunisanů a pár chlápků z Ruska, kteří právě křičeli něco o „jugend SS“. Co by mohlo být špatně?

Shaun Walker @shaunwalker7 - 00:32 UTC - 19 Jun 2018
3:30 ráno, nad hospodou ve Volgogradu svítá – angličtí, tuniští a ruští fanoušci jsou všichni skárovaní a baví se. Překvapivě žádná ochranka, žádná policie. Slyšel jsem skupinku tří Rusů zpívat píseň „Hitler Jugend SS“, jinak vše velmi poklidné a přátelské.-

Tweety Shauna Walkera a Aleca Luhna obsahují obrázky z hostince Harat, irské franšízy, ve Volgogradu. Na své facebookové stránce hostinec uveřejnil video Euronews z oslavy po zápase, při které šťastní angličtí fandové vypili spoustu piva. Na tom není nic pozoruhodného.

Ale Alec Luhn „viděl“ Rusy vykřikovat „jugend SS“ a o půl hodiny později Walker „slyší skupinku tří Rusů zpívat píseň „Hitler Jugend SS“.

Opravdu to slyšeli?

Je jen těžko uvěřitelné, že by jakýkoliv Rus ve Volgogradu/Stalingradu zpíval nějakou nacistickou písničku. Ve Stalingradu se odehrála nejkrvavější bitva druhé světové války, kde za cenu obrovských obětí Rusové zastavili Hitlerovy armády. A mimoto, co je to prosím píseň „Hitler Jugend SS“? Jako Němec jsem nikdy neslyšel písničku, která by zmiňovala obojí, či je dokonce pro obojí typickou. Hitler Jugend byla stranická mládežnická organizace vytvořená po vzoru Amerických skautů. SS (Schutzstaffel = ochranný tým) byl gang nacistických pouličních rváčů, který byl později přeměněn na brutální vojenské jednotky. Zpěvník Hitler Jugend obsahoval většinou tradiční trampské písně, zatímco typické písně SS tvořily vojenské pochody.

Do tohoto okamžiku dostal Walkerův tweet 249 odpovědí. Lidé, kteří reagovali, pochybovali, že se incident odehrál tak, jak byl popsán. Žádají důkazy. Proč tito „novináři“ mohou uveřejnit obrázky hospody, ale žádané obrázky incidentu, o kterém tvrdí, že se stal? Evidentně nemůže jít o další okamžik Shauna Walkera typu „kéž bych si vzal foťák“. Takže kde je ten fotomateriál?

Druhý den ráno Shaun Walker zopakoval svůj tweet s původním tvrzením a nadával na odpovědi, kterých se mu dostalo:

Shaun Walker @shaunwalker7 - 9:28 UTC - 19 Jun 2018
Shaun Walker Retweeted Shaun Walker
Volgograd byl zábavný a přátelský a byl skvělým pořadatelem mistrovství, jak jsem tweetoval/psal poslední dva dny. Níže uvedený pokřik pocházel od tří lidí, ve 3 ráno. A byl tak podivný – obzvláště ve Volgogradu! – myslel jsem, že to stojí za zmínku. Uvedení odpovědi, Bůh.
Šéf moskevské kanceláře Guardianu se k tomu přidal a také opětovně tweetoval Walkerovo tvrzení a šířil jej dál a dál:


Andrew Roth @Andrew__Roth - 14:37 UTC - 19 Jun 2018
Andrew Roth Retweeted Shaun Walker
Absurdní reakce na tento incident, který viděla řada korespondentů. A jejich argumentem je, že to byl úlet v tom, co jinak bylo hezkou nocí na fotbale. Celý kontext zde je, chtějí ho snad ignorovat?

Pokud dva britští pisálkové říkají, že něco slyšeli, kdy to každý popisuje jinak, pak to musí být pravda. „Důkazy? My neinformujeme na základě důkazů. Prostě nám věřte.“

Dnes ráno ruský blogger uveřejnil pár důkazů:

Borisenko @amdn_blog - 7:58 UTC - 20 Jun 2018
Vzpomínáte, jak se včera objevila spousta řečí o anglickém novináři, který napsal o údajných Rusech, kteří zpívali nacistické písně v baru ve Volgogradu? Našli je. Ale nebyli to Rusové, ale… Britové. Skutečně, za to by měli být umláceni. Toto je Volgograd! Stalingrad!

Na přiloženém videu jsou tři opilí britští chlápci v „irské“ hospodě, kde je menu napsáno v azbuce a vlajky mistrovství světa visí ze stropu. Tito chlápci zpívají veršíky o poslání někoho do Osvětimi, vzdávají nacistický pozdrav a vykřikují „Sieg Heil!“ Hospoda, kde bylo toto video natočeno, je, zdá se, úplně jiná, než Harat, kterou navštívili Walker a Luhn. Ale plivanec odešel do světa.

Faktem je, že Guardian a Telegraph jsou plné proti-ruské propagandy. Není v nich ani jeden článek o Rusku nebo Putinovi, který by neobsahoval podvodná tvrzení a nenaháněl by strach, nebo by neopakoval dlouho popřená tvrzení o tom či onom incidentu, ze kterého bylo obviněno Rusko. Vojensko-průmyslový komplex vydal rozkaz obviňovat a odsuzovat Rusko a „západní“ oficiální média srazila podpatky a poslušně jej plní.

Oba pisálkové citovali anglické fanoušky, kteří si stěžovali na falešný obrázek, který měli před příjezdem do Ruska. Může to mít něco společného s neustálou záplavou rusofobních hovadin, kterých jsou britská média plná? Neměl by se britský korespondent v Rusku nad tím vším na chvíli zamyslet?

Ale tito dva pisálkové si dali voraz a dali si spoustu piv, aby pak svým 100,000 přívržencům k ránu poslali podvodná proti-ruská tvrzení, aniž by poskytli jakýkoliv důkaz. Pak si stěžují na to, že jsou za to peskováni.

Jsou to průměrní propagandisté, jejichž slovům nikdo nevěří a nedůvěřuje. Člověk musí taková individua opravdu litovat.


Pity The Russophobe Journos Whom No One Believes vyšel na katehon.com 28. června 2018. Překlad v ceně 431 Kč Zvědavec.

30 komentářů :

 1. Nic nového. Rusko se opět projevilo jako stát, který se vymyká z populace zbytku planety.
  1. propagovali nacismus, jejich ideologii jinde zakázanou 2. zadrželi tři hajlující Brity, čímž porušili jejich lidská práva, 3. oslavovali zabíjení Němců a ostatních Evropanů u Stalingradu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako vtip nepovedené, jako fakt překroucené a vylhané. Nauč se konečně myslet!

   Smazat
  2. Co bereš? Pervitin ?

   Smazat
  3. Fakt se tento ruský stát vymyká z populace zbytku planety . Už jenom tím , že nekoná tak jak by si prohnilý Západ přál .Kdyby tam mohli tito západní "demokrati" rabovat jejich přírodní bohatství tak by to bylo v pořádku . Už by se nevymykal . Ale by taky už neexistoval .

   Smazat
  4. Rusáci otevřeli oči části světa. Navzdory propagandě, je to stejná banda jako ostatní, rozdíly jen minimální. Jaké zklamání. Není se čeho chytit. Já bych věděl, to jen reportéři ze Západu jsou strašně nedůvtipní a musí vymýšlet kraviny.

   Smazat
  5. 7:07 A nějakou vo velkym dramatikovi, kterak zvítězil nad lží a nenávistí nemáš, Pepku ?

   Smazat
  6. Nepochopili jste zcela jasnou ironii autora příspěvku v 7:07 a udělali ze sebe hlupáky.

   Smazat
 2. Angláni jsou strachy bez sebe, protože přišli už o nadvládu nad světem, jejich projekt USA krachuje a centrem finančnictví světa se stává Čína. GB je prostě v prdeli ajk Baťa s dřevákama !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čína tak dlouho ještě nebude a obávám se, že to není lepší volba. Abychom nevzpomínali na " staré dobré časy Ameriky"

   Smazat
  2. Autor lže a kecá, když si plete SS s SA! Ale Rusáci vědí jak to je správně. Oni si rádi hrajou na to že se bráněj, že jsou skoro jako esesáci! (Schutzstaffel = Ochranný oddíl) - proto si dali do názvu taky dvě "S" - https://en.wikipedia.org/wiki/Rossiya

   Také proto my co známe jejich agresivitu jim zásadně říkáme RuSÁci! Tedy od zkratky útočných oddílu pouličních rváčů SA (Sturmabteilung= útočné oddíly).

   Smazat
  3. Pardon, patří to o stupeň výš - k reakcím na příspěvek ze 7:07!

   Smazat
  4. 9:18, já ti klidně odpovím i tady.

   Zřejmě nejsi mentálně schopen pochopit obsah článku. Ale to nic, takových je cca 7% a máme vás rádi. Takže: nejedná se o hajlující Rusy, ale Brity. Už je zabásli a budou deportováni. Britský tisk to nazval: "bezprecedentní porušení lidských práv." Výše uvedený a povedený blogger se to pokusil vyretušovat. Trapně a neúspěšně.

   Pojem "Rossija", ty debile, nebudu ani komentovat.

   Smazat
 3. Tak určitě, dva reportéři z dvou významných britských novin nemají mobil, který by natáčel video. Měli by se jim Rusové složit, aby příště nemuseli v době digitální informovat pouze tištěným slovem, ale i obrazem. Chudáci chudí Britové. A nebo měli shodou okolností oba vybitou baterku, to je taky obvyklá výmluva lhářů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to si předtím stěžovali na neurvalost ruských policajtů ve Volgogradu, když zadrželi jejich britské hajlující nácky. Pak si zřejmě uvědomili, že hajlování, zvlášť ve Stalingradu, je výsměchem všech obětí (i německých a odjinud z Evropy) a celá Británie by tak vypadala jako nejhloupější dvě procenta obyvatelstva USA, tak teď se snaží tuto informaci přepólovat.

   Tři zadržení Britové, je to ostuda, měli přez 50 let. V tomto věku by měl být člověk již zcela zralý a nevyvádět kraviny jako osmnáctiletý adolescent zmítaný hormonální bouří.

   Smazat
  2. Dobrý den.
   Teď by měl zase zaúřadovat princ Charles, který po tom, co princ Harry jako puberťák přišel na nějaký mejdan s hákovým křížem na rukávě. Poslal ho se podívat do Osvětimi.
   Američané s Brity osvobozovali koncentráky zase v Německu a tam gen. D. Eisenhower (zvaný též Ike),nařídil vyfotit ty lidské oběti, aby "nějaký zkurvenec" (Citace Ike) po válce neřekl, že si vymýšlejí. Samozřejmě tam nahnal i Němce, civilisty, aby viděli, co páchali jejich vojáci. A navíc ve Volgogradu (Stalingrad) mohou být ti tři vůbec rádi, že je nepotkal nějaký ruský veterán nebo jedna z 500 snajperek, které z počtu 1500 ve 2. sv.válce, přežily. Zle by se myslím "hochům" dařilo. Jejich chování je vrcholem sprostoty a cynizmu.
   Hezký den.

   Smazat
 4. Myslím, že naše slavná ČT se tentokrát drží(zatím) v pozadí. Když už MS nechválí, tak ho ani moc nekritizuje. To poslední přijde později. To si na ,,naši" ČT vsadím!

  OdpovědětSmazat
 5. jejich ČT váhá, přešlapuje. Neví, kudy dál. Trestní oznámení se množí a kromě Soukupa a Žantovského už mnozí tuší, že mít s ČT "informační" náskok už se nepovede.
  Přišli o hokej, teď o fotbal ...a tak Zárubové a Bosákové budou přeškoleni na počasí ??!!
  Heslo dne: přestaňte platit tu veřejnoprávní stoku !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obávám se že ne, to by proti nim musela stát většina národa a to nestojí, a to hlavní, musely by jim vyschnout finanční toky a to se nestane. Dohled nad "veřejnoprávními" médií mají jiné skupiny, ne veřejnost.

   Smazat
  2. ale vždyť jsem napsal : přestaňte platit!!
   Přechod na DVB-T2 je pro to ideální důvod.
   Právníci v tom mají totiž gůláš ....pokud je to koncese, tak nikdo vás nemůže nutit platit za něco, co nechcete. A pokud je to daň ? ...tak to by bylo jiné .... ale to zase asi nepřipustí čaroděj Rychetský a jeho ÚS.

   Smazat
 6. No a teď trochu realističtější pohled na Rusko v souvislosti s MS:

  https://fotbal.idnes.cz/miroslav-karas-fotbal-mistrovstvi-sveta-rozhovor-fw9-/ms-fotbal-2018.aspx?c=A180626_410979_ms-fotbal-2018_tof

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosto lživé. Pomlouvání Stalina a Putina. Neznalost řízení společnosti a podsouvání, že západ dělá něco dobře a je nějaké kriterium správnosti. Prosím Vás co dobrého udělal západ, že by měl být vzorem. Je to vzor pouze k tomu jak co nejrychleji zahubit lidstvo.

   Smazat
  2. 11:03, nemyslím si, že zrovna tohle je úplně lživé.

   Fotbalové ovzduší je popsáno hezky. Je to skutečně svátek a Rusko ukazuje svou přívětivou tvář, která je velmi milá. Přátelštější než třeba v Západních zemích. Fotbalová města vybudovaná, bezpečná, veselá, stadiony krásné, postavené v předstihu, logistika originálně vyřešena, vše funguje - salut.

   Co se týká čistoty, tady Karas pravdu nemá, velké procento měst, i mimo těch fotbalových, včetně sibiřských, jsou čistá stále, nejen během fotbalu. Stejně tak i bezpečnost. Ruská města už dávno nejsou rejdištěm různých gangů, kdy jste se bál jít koupit chleba přez ulici i v lepší čtvrti.

   Má pravdu v tom, že ta fotbalová města dostala finanční injekce, na něž ta druhá čeká celé roky. Je na to spousta vtipů, docela jsem se zasmál. Otázka: v čem se to liší od zbytku světa?

   Historie a společnost. Náš národ (mimo tzv.elity) má také svou historickou paměť, každý národ, a Rusové také. Afghánistán považují za prohru, bohužel hlavně geopolitickou, v tom jsou hodně podobní Amíkům. Holt velký národ, a takových je několik, zeptejte se Číňanů.

   Značná část Rusů nechápe, že by mohli někoho ponížit, když ho proti jeho vůli "osvobodili", ti znalejší vědí, že se opět jednalo o geopolitiku. V jejich pohnutých dějinách plných lidských tragédií, je tohle ovšem pro většinu těch znalejších jen něco jako plácnutí po zadku. Jiná optika. Ale podobně jako Karase, mě jejich optika taky nezajímá. Kašlat na to, dejme si s nimi pivo, s Němci pijeme taky.

   Stalina, navzdory všemu, považuju i já za velmi schopného politického manažera a dopracovával jsem se k tomu postupně. Míra Karas by si měl nezaujatě dostudovat historii v celém komplexu, a zkusit pochopit. Nemusí adorovat. Porovnávat Stalina s Háchou nebo dokonce Hitlerem, to zlehka dost ujel. Samozřejmě, sochu bych Stalinovi také nestavěl, to tam stejně dělá jen část ze 146 milionové populace.

   A srovnat podobné názory s těmi ruskými můžeme: u nás jsou lidé, kteří Henleinovce berou jako své dočasně pomýlené sousedy, které bylo nutno chránit. Jen maličký rozdíl je v tom, že tito naši sousedé pracovali pro cizí mocnost s děsivým okupačním plánem, Stalin pracoval pro Rusko. Pravda, rubal stromy až třísky lítaly na všechny strany, ale o úspěchu nepochyboval ani Churchill. Tím nechci obhajovat zločiny na Němcích během odsunu.

   Smazat
  3. 11:03 (pokračování)

   S Putinem má Míra K. pravdu jen částečnou. Puťka má své oddané obdivovatele, taky se hoch snaží, ale je to i koule u nohy. Nezávidím mu. A není sám, vzpomeňte na našeho Honoluláka z Tallahassee a jeho lásku k Doníkovi :) a přitom to není rodilý Američan. Většina Rusů bere Putina jako tu nejlepší volbu, ale cca čtvrtina se pohybuje od nesouhlasu až k odporu. Mně to přijde normální. Je zábavné sledovat, jak Mírovi Karasovi vadí důchodová reforma v Rusku, když my jsme ji aplikovali už dávno.

   Puťka je velmi obratný politmanažer a má značnou autoritu. Jenže jeho oblastí je především armáda a zahraničí a tam boduje. Rusko se opět stává uznávanou velmocí. Ekonomika, ta vnitřní, výstavba a sociální oblast patří vládě. Kterou sám jmenoval;) Nikdo nemá rád, když mu lidi nadávají, tehdy to Puťka obratně hodí na druhé a dobré body si připíše, prostě parchant. Chytré. A taky potřebné.

   Rusko potřebuje podrobnou osobu, něco jako cara, a všichni v Rusku to dobře vědí. Je to obří země, mnohonárodnostní, rozmanitá, musí mít pevnou ruku a jedno centrum. Rusko nejsou velké Spojené státy, vznikalo jinak a má jinou historii. Je spíš něco jako Velká Británie, která si svou jednotící personu ponechala v podobě krále (královny). Míra Karas tohle nechápe, jelikož to je náš desetimilionový Pepa z Prahe, který se narodil roky po taťkovi Franz Jozefovi.

   Na "cara" jsou ovšem velké nároky, jinak mu to všichni spočítají. To by se dědičné královské rodině stát nemohlo. Putinovi se zdařily tři hlavní věci. Ulice přestaly být bojištěm, vyvinuly se nové obranné prostředky, aby je nikdo nemohl beztrestně napadnout, a to nejhlavnější, sjednotil národ. Salut. Být Rusem, volím Puťku. Jenže Míra Karas halt kope za jinej mančaft, takže se jeho averzi nedivím.

   Smazat
  4. 11:03 a další: velmi výstižná odpověď. Míra Karas není novinář, ale televizní propagandista. Proto je potřeba jeho slova brát vždy s velkou rezervou. Píše a mluví jen to, za co mu vedení redakce Zpravodajství ČT zatleská a dá prémie. Na jeho "tvorbu" navíc dohlíží nejen pornobuzeranti, ale i Člobrda v plísni a další manipulátoři veřejným míněním.
   Asi tak.

   Smazat
 7. Od kdy je Francie v africe ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale néé, není, to se jen ozónová díra přesunula od Brazílie do Francie.

   Smazat
 8. Všechno zlo přichází ze Západu včetně protiruské propagandy. Jsme Slované a Rusové také. I mezi Slovany se najdou vlastizrádci, ale ruský národ je mírumilovný, neporazitelný přátelský. Přesvědčil jsem se o tom několikrát. Takoví rusofobové jako je manekýn Fiala, ožrala Kalousek s jeho šišlavým Němcem a k tomu TV Seznam s nenávistným rusofobem Šidlem nemnohou změnit nic na tom, že Rusko je velmoc, která nemá zájem o válečná dobrodružství. Existuje dokument o tom, že USA téměř 400 let terorizují a masakrují svět a to zlo právě pramení v USA.

  OdpovědětSmazat
 9. No jo Rusofobové budou psát ty svoje slinty dál ale proti většinovému názoru nemají šanci.

  OdpovědětSmazat
 10. Páni, Rusové vyřadili Španěly, z toho budou kavárníci hin. To si ti imperialisté dovolili moc.

  OdpovědětSmazat
 11. placený agent Pepek Vyskoč (7:07) ani nespal, aby byl první v této diskusi :-)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.