Reklama

.

.

pátek 27. července 2018

Co vysvětlil v Berlíně Gerasimov Merkelové

Ljubov Stěpušová
27. 7. 2018 zdroj
Nikdy dříve se ministr zahraničí Sergej Lavrov a náčelník Generálního štábu Valerij Gerasimov nevydali na společnou cestu po světě. Zjevně jsou to "kurýři", kteří upřesňují rozhodnutí ze setkání mezi Putinem a Trumpem. Ale proč byla nutná přítomnost Gerasimova na setkáních v Berlíně a Paříži, pokud hrají druhořadou vojenskou roli v Sýrii? Je to něco na způsob vzkazu Putina Merkelové a Makronovi: "Promluvte si s Gerasimovem, když Lavrov není přesvědčivý".


Sergej Lavrov a Valerij Gerasimov navštívili tento týden izraelského premiéra Benjamina Netanyahua v Tel Avivu a v Berlíně a Paříži německou kancléřku Angelu Merkelovou a francouzského prezidenta Francoise Macrona. Soudě podle krátkých zpráv v tisku byla projednávána Sýrie a s Evropany "normandský formát" v souvislosti s Ukrajinou.
Izrael - vše jde podle plánu

Při setkání v pondělí 23. července byl s Benjaminem Netanyahuem přítomen kolega Gerasimova z oboru - izraelský ministr obrany Avigdor Lieberman. Bezprostředně po setkání Benjamin Netanyahu telefonicky hovořil s Vladimírem Putinem.

Všechno je logické - vypálili dohody s Trumpem ohledně Izraele. A sice - Rusko splnilo svůj slib, že zajistí přítomnost syrské armády na jihu, na hranici s Izraelem tak, že od ní odsune iránské síly. USA zase souhlasily s přítomností Bašára Asada u moci, a není vyloučeno, že s odvedením sil západní koalice ze Sýrie. Zde jsou vyhlídky na pokrok dobré, jelikož Írán uvedl, že může zvážit stažení svých vojsk, pokud budou jeho zájmy zaručeny Ruskem.

Jaké to jsou zájmy? Bašár Asad u moci a zajištění v jeho osobě spojence v regionu. Dodávky zbraní Hizballáhu přes území Sýrie bude nutno zmrazit.

Stažení Bílých přileb Izraelem dokazuje, že dohody jsou prováděny. Dokonce i syrské vojenské letadlo, které bylo sestřeleno v úterý 24. července, nevyústilo v něco vážného. Možná to byla vlastní hra Syřanů. Bylo také učiněno prohlášení bývalého íránského velvyslance v Damašku a poradce íránského ministra zahraničí Íránu Husseina Sheikholeslam, že "Rusko by nemělo zasahovat do vnitřních záležitostí Syřanů. Syrská vláda je jedinou stranou, která má právo rozhodnout, kdo zůstane v Sýrii a kdo ji opustí". Pravděpodobně tlumočil nejen iránskou pozici.
Německo a Francie: Ukrajina vysvětluje přítomnost Gerasimova

Setkání v Berlíně se konalo za přítomnosti ministra zahraničí Heika Maaseho a v Paříži ministra zahraničí Jean-Yves Le Driana. Setkání, jak píší západní agentury, bylo uspořádáno na žádost ruského prezidenta. Podle oznámení ministerstva zahraničí Ruska se diskutovalo o uprchlících ze Sýrie a o "normandském formátu" (Minské dohody v souvislosti s Ukrajinou).

A okamžitě vzniká otázka: proč je nezbytná přítomnost Gerasimova, když bereme v úvahu daný program? Paříž a Berlín hrají druhořadou roli v syrském vojenském konfliktu, leda humanitární. Ano, byly zprávy, že Rusko a Francie zahájily společnou humanitární operaci v Sýrii na osvobozeném jihu. Co však mohl sdělit Gerasimov k této otázce?

Ale Berlín a v menší míře Paříž nesou přímou odpovědnost za příchod k moci fašistického režimu na Ukrajině a za rozpoutanou rusofobii v Evropě. Rusko uspořádalo Mistrovství světa 2018 ve fotbalu a mohlo by dnes otevřeně vysvětlil evropským těžkým vahám svůj postoj k Ukrajině. A ten se změnil. Připomeňme Putinův návrh na uspořádání referenda na Donbasu. Zde Gerasimov mohl hovořit o Ukrajinou překročené "červené čáře" v Azovském moři.

Verze "těžkých následků pro státnost" pro Kyjev v případě eskalace situace není vyloučena, a ta bude předložena podle plánu Generálního štábu RF. Tento plán bere rovněž v úvahu sabotáž dohod uzavřených s Trampem k Ukrajině, pokud se ta odváží reagovat vojenskou operací proti Donbasu samostatně nebo na pokyn "hlubokého státu". Je to něco na způsob vzkazu Putina Merkelové a Makronovi: "Promluvte si s Gerasimovem, když Lavrov není přesvědčivý".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

59 komentářů :

 1. Po 30ti letech věřit Rusku. To je strašné, pro Havlisty!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikdo Rusku nevěří. Jenom blázen by věřil Rusku.

   Vymazat
  2. 7:26 Rusku věřím a jsem na jejich straně západní idioti nejsou pro mě.

   Vymazat
  3. Jen blázen věří Americe a NATO.

   Vymazat
  4. I pro blázna je dobré věřit Rusku. A to,že pan Nikdo nevěří, není důležité. Nám ostatním nic jiného nezbývá, chceme-li aby se naši vnuci dožili stáří.

   Vymazat
  5. Obdivuji Putina jak to vyřešil s bílými přilbami. Mohl je zajmout a pranýřovat za falešné chemické útoky, za účast zpravodajců západní evropy ve složkách džihádistů atd. On je nechal v klidu projít do Izraele a zachovat čisto-špinavou tvář západu. Asi má páky jak jim to v budoucnu spočítá jinak.

   Vymazat
  6. Vážení, chcete li přežít, učte se Rusky, budete to potřebovat, až budete před invazí muslimů a právem šaria utíkat do Ruska.

   Vymazat
  7. 18:24, utíkat do Ruska? Ale jistě, jenže s M16 v ruce a kosit vse okolo.

   Vymazat
 2. MIsto USA hlavni vladci sveta jsou Izrael a Merkel.,.

  OdpovědětVymazat
 3. 7:26 toto prohlášení naopak vypovídá o dvou věcech: a) Rusko je důvěryhodné, b) autor je blázen :-)

  OdpovědětVymazat
 4. ..... len ako malym ziacikom im PUTIN zadava ulohy :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Jen idiot bez mozku dnes může věřit USA a EU!!!Jen opravdovej idiot!!!

  OdpovědětVymazat
 6. 9:19
  Dokud se ten havloksindl bude množit dělením,tak těch idiotů NEUBUDE!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 7. Může mi prosím někdo vysvětlit proč je diskuze Nr úporné sledována lidmi opačného názoru? Připadá mi to že tito lidé jsou buď psychopati nebo placení diversanti. Je to jako kdyby heterosexuál byl členem spolku teploušu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nic si z toho nedělejte a počítejte se vším, zejména nereagujte na hesla bez obsahu, bez faktů, jsou to zčásti bezmozci, najatí trollové nebo agenti provokatéři (typu Pepek Vyskoč), neztrácejte s nimi čas a nervy

   Vymazat
  2. Jsem na straně těch, co si přejí dialog s Ruskem jako rovný s rovným. Ale co se týče lidí s jiným a třeba i opačným názorem, mají nejen právo ho vyjádřit i na NR, ale všude. A díky jim za něj. I když s ním nesouhlasím. Máme srovnání, máme možnost diskutovat i si ponadávat. To je luxus, který jsme neměli (my pamětníci) v Rudém právu ( i když i tam ke konci byla i jistá dávka kritiky) a dodnes ho nemáme v ČR a ČRo a jiném mainstreamu. Takový server Aktuálně (Volvy) umožňuje diskusi jen u článků, kde je možno plivat na Rusko a Putina. A utne ji v okamžiku, kdy převáží jiné hlasy než to plivání. Nechce se mi být v jednobarevné, kývací bublině.

   Vymazat
  3. Eurohujerští diskutanti jsou zde proto, že se musí neustále přesvědčovat, že jejich skvělé chápání společenských událostí nemá chybu.

   Vymazat
  4. 9:49 To je lukrativní zaměstnání v neziskovce plácat západní a havloidní slinty.

   Vymazat
  5. Velmi trefne prirovnani

   Vymazat
 8. Moc toho tady k článku nezaznělo a přeci je zde něco co stojí za pozornost. Rusové z určité pasivity založené na pořadatelství MS ve fotbale, přešlo k iniciativě. Teď je už nikdo nemůže vydírat a je potřeba řešit problémy na Ukrajině a jen ještě jedna spekulace. Nepotvrdil snad Tramp, že MH 17 sestřelili Ukropové? To by vysvětlovalo přítomnost Gerasimova.

  OdpovědětVymazat
 9. Zapad nas vzdy zradil, zapad dobyval kolonie, okradal a vrazdil cizi narody ve svuj prospech!Proto byl bohatsi nez vychodni staty. Rusko nas osvobodilo! Neverte, ze nas okupovalo! To rikaji podvodnici nebo dyslektici!! Okupace vypada a je jina. Stat udrzuje nizkou vzdelanost, aby lidi neznali historii, zakladni filosoficke definice a pod. Lidi neverte blabolum!!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. článek pro Čecháčky: https://www.eportal.cz/Articles/10092-kde-se-bere-nenavist-vuci-rusku-a-ruskym-lidem-.aspx

   Vymazat
  2. Přesně tak západu za nic nedlužíme a vždycky nás zradil a zradí. Hodíme se jim na to, aby měli kanónfuter proti Rusům. Jelikož Slované jsou nepřevychovatelní je potřeba je všechny zlikvidovat, nejlepší je postavit je proti sobě ať se zničí sami a až bude Rusko bez ostatních Slovanů, tak zničit i Rusy. Rusko rozparcelovat nechat pár miliónů otroků, kteří budou pracovat pro Anglosay. Kdo tohle nechápe? Nebo co je na tom nepochopitelného? Rusové to vědí a pracují na tom, aby tyto plány překazili a nastolili spravedlivý ruský svět. Aottj.

   Vymazat
  3. 16:33, proto je nutno Rusáky zlikvidovat do posledního chromozomu. Nejlépe biologicky a mám dojem, že se něco už chystá.

   Vymazat
  4. 17:15
   Na DOJEM JE POTŘEBA MÍT MOZEK,VYGUME Z HAVLOTRENEK!!!!!!

   Vymazat
  5. Zvláštní je, že takový zvratek, jako 17:15 vypadne vždy z anonyma, předpokládám věk do 30 let, co o minulém systému ví prd.

   Vymazat
 10. 11:20
  Máte jako vždy PRAVDU veteráne!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 11. hemží se to tu placenejma Trollama.

  OdpovědětVymazat
 12. Západní státy vždy stáli při nás, a to nejen při podpisu Mnichovské dohody. Navíc, jak pravil tehdejší anglický premiér, přivezl z Mnichova mír. Sice ten mír stál desítky milionů mrtvých, především Slovanů, ale nezabíjejte lidi, když jsou z toho tak pěkné zisky v amerických a anglických firmách.
  P.S. Nevíte někdo, zda jsme již Angličanům zaplatili veškeré výdaje, které měli spojené s výzbrojí našich pilotů, kteří za 2. světové války mimo jiné především bránili území Anglie?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. P.S.: prý už všechno včetně menáže a tkaniček do bot. Štěstí, že nechtěli náhrady za rozflákaná letadla :-)

   Vymazat
  2. To 12:28 Omyl! I ta sestřelená letadla jsme museli uhradit! Byla součástí té "půjčky".

   Vymazat
  3. chcete říct, že si nechali platit výcvik??Vždyť ti lidé bojovali, nasazovali to nejcennější co měli- a oni si nechali platit výcvik snad výstroj apod?O té obrovské americké pomoci SSSR během války vím- žádná nezištná pomoc ale tvrdý byznys- nakonec to ale SSSR pomohlo

   Vymazat
  4. Chamberlain udělal pro světový mír tolik, že by zasloužil Nobelovu cenu. Také starý dobrý Winston, ten ale v případě Německa, v době kdy byl Hitler v Rusku, přece jen špatně vyhodnotil situaci. Anglie měla s Adolfem vyjednávat, pomoct s Ruskem a dohodnout se na rozdělení kořisti. Takhle nakonec vyhrál ten hnusnej vrah Stalin a plesnivej, tupej, smradlavej mužyk ze zemljanky.

   Vymazat
  5. 15:42 vlast tě potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Trump je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
 13. 12;28
  Tenkrát se Lžiangláni jako SVINĚ CHOVALI A VYDRŽELO JIM TO DO DNEŠNÍCH DNŮ!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 14. Je nepochopitelné že někdo kdo vychodil základní školu může vykládat takový nesmysl že kapitalismus je nejlepší forma soužití lidstva na zemi a že bude v něm lépe a lépe. Kapitalismus je založen na parazitizmu a pro skutečně vyspělou společnost tím natrvalo nepřijatelný. Jsem starý a nikdy jsem nebyl u komoušů ale myšlenky sociální spravedlnosti nikdo nezničí. Lidstvo za nimi přes všechny potíže s prosazováním půjde znova.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pokud ovšem budete prosazovat nejnižší lidské pudy, budete cíleně dezinformovat a zahlcovat lidi nepodstatnými nesmysly- soutěže ve zpívání, sitkomy, zařídíte odcizení- 2 lidé se spolu baví, zazvoní telefon, a on přeruší komunikaci aby hovořil s někým jiným...někomu takový stav musí vyhovovat.A zatím nevidím sílu která by tento špatný vývoj zvrátila lepším směrem

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 15. áno - VB si nechala zaplatiť všetko, výcvik letcov, prevádzku lietadiel a aj truhly -kompletne, zaplatili sme všetko aj nite za prišitie hodnostných nášiviek

  OdpovědětVymazat
 16. ako prvý v dejinách myšlienku sociálnej spravodlivosti nastolili aramejci v kibucoch - ich význam a potieranie peňazí propagoval Ježiš - a tak aj skončil

  OdpovědětVymazat
 17. Kdepak ty noty,jedná se znovu,zavést v Německu čtyři okupační zóny.Rusko si chce lidi ve své zóně ochránit před Merkelové naivitou ohledně migrantů.

  OdpovědětVymazat
 18. Ten Gerasimov typická odporná ruská tlama.Mongoloid asiatské rysy, prý SLOVANI chichi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vás nikdo neviděl, kdo ví jak by dopadlo zhodnocení vašeho vzhledu. Jestliže vám záleží jenom na tom jak kdo vypadá a podle toho hodnotíte, jste opravdu chudák. Podle mě záleží na tom co má člověk v hlavě a s tím myslím Gerasimov problém nemá, na rozdíl od vás.

   Vymazat
  2. 18:35 typická odporná tlama: Havloid s prázdnou hlavou. Blb cvičený debilizátorem.

   Vymazat
  3. 19:35 Jen ten největší z největších chytráku napíše to neotřelé sluvko HAVLOID. Díky dokonalej BLBE. A pro 19:17 Gerasimov je jen zelená guma co má v hlavě nasráno, asi jako ty

   Vymazat
  4. 18:35 vlast tě potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Trump je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
  5. 19:17 Muj vzhled neřeš. Podstatné je ,že nejsem kombinace MONGOL ASIAT.jako ten rus kašpar jo a putin stejnej případ

   Vymazat
  6. 8:51
   Když už vypadáš jak z kozí píči peněženka a stejně tak seš NESKUTEČNEJ KOKOT,TAK DRŽ RADOZRÁDNOU HUBU TY POSRANINO VZEŠLÁ Z HAVLOTRENEK!!!!!!!

   Vymazat
 19. Znovu k obsahu článku.
  Už asi rok západní Ukrajina zběsile hromadí zbraně, vojáky a žoldáky za účelem pravděpodobně podzimní supermasivní ofenzivy proti Doněcku a Luhansku. Tohle je výsledek dosavadní soustavné snahy nejen USA, ale i Německa a Francie.
  Pokud by k ofenzivě došlo, Rusko by nechtělo přihlížet k dalšímu masivnímu vraždění Ukrajinců ruské národnosti. Mohla by to opět být dlouho hledaná záminka k rozpoutání světové války. S Trumpem se Putin asi patřičně o tomto nějak dohodl. K Merkelové a Macronovi tedy posílá s nejvážnějším a konkrétním varováním s Lavrovem i osobu nejkompetentnější, náčelníka generálního štábu. Opět jsme na pokraji velké války. Tak blízko, jak málo odpovědnosti mají NATO a Kijev. Děda.

  OdpovědětVymazat
 20. Spravodaj Martin Rajec jiz dnes hovori z ameriky o Helsinskem sammitu , jako o propadaku ! Takze Trumo nevymohl z Putina nic !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. může si vymýšlet, co se mu zachce, ale nikdo nic neví, jinak by američtí neokoni neútočili už i na překladatelku, aby jim řekla, o čem se Trump s Putinem v Helsinkch bavil za zavřenými dveřmi

   Vymazat
 21. 18:35 u nás na vsi se o lidech vašeho typu říká "hloupej až to bučí"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:29 Ty o tom bučení asi víš své vesnice je vesnice ,jenom se podívej jestli ti nečouhá sláma z bot ty ruský zastánče nebo zasranče ,

   Vymazat
  2. 9:58
   TY VYGUMOVANEJ ZDEGENEROVANEJ KOLABORANTSKEJ HOVNE VZEŠLEJ Z HAVLOTRENEK,KDYŽ NĚKDO VZNIKNE Z INCESTU KAMENE A CIHLY,MĚL BY DRŽET HUBU A LEŠTIT ŠAŠKA UZENÁČI Z uASSackýho venkova.....tam není elektrika,takže tu tvojí TLAMOPRDELNÍ FASÁDU NIKDO NEUVIDÍ!!!!!!!!!!

   Vymazat
  3. 11:00 Co je toto za vyhulenýho MAGORA???

   Vymazat
  4. 11:58
   Díky,že víme,jak vypadáš!!!!!!☺

   Vymazat
  5. 9:58 vám to patří také, jste hloupý až to bučí :-)

   Vymazat
 22. Turne Gerasimov a Lavrova po Europe, stretnutia s najvyznamnejsimi predstavitelmi moze mat ovela hrozivejsi charakter, ako sa popisuje v clanku. 4.9. zacinaju platit americke sankcie proti Iranu. Jednym z krokov je odstrihnutie Iranu od medzinarodneho zuctovacieho systemu SWIFT. Iran dodrziava protijadrovu dohodu za podmienky, ze EU, Rusko a ostatne staty sveta (okrem USA) ju plnia... SWIFT je kontrolovany Bruselom... Ak Europa nevydrzi americky natlak a Iran od SWIFTu odstrihnu, bude to znamenat pre Iran definitivny koniec podpisanej protijadrovej dohody a zacne vyvijat jadrove zbrane. To znamena automaticky utok USA na Iran a plnohodnotny stret USA a Ruska... pre nas to znamena 3.svetovu vojnu a SACH - MAT.... Ak bol najvyssi vojensky predstavitel Ruska na stretnutiach s lidrami EU, boli jasne komunikovat dalsi vyvoj.

  OdpovědětVymazat
 23. Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!

  Giaonhan247 chuyên dịch vụ mua nước hoa pháp và là địa chỉ bán nước hoa pháp chính hãng tại Việt Nam, chúng tôi hướng dẫn mua hàng trên ebay cũng như giải đáp vòng tay pandora chính hãng mua ở đâu uy tín.

  OdpovědětVymazat