Reklama

středa 18. července 2018

Čtyři roky s MH17

PB a vlk
18.7.2018 Kosa zostra aneb vlkovobloguje.wordpress.com
Vlkův úvod:
Dostal jsem se pozdě ke svým mailům. Takže mi výročí tragedie MH17 propadla mezi rukama. Ale když budu poctivý, pak musím popravdě říci, že proti summitu v Helsinkách by stejně nemělo to výročí šanci. Chtěl jsem sic e zařadit pokračování k Helsinkám, nicméně pozdržím to. Ta tragedie nad Donbasem si opravdu připomenutí a zejména takové, jak udělal PB, zaslouží. Děkuji mu.

Dobře si vzpomínám na čtvrteční podvečer 17. července 2014, kdy jsem zaslechl z Radiožurnálu zprávu o pádu Boeingu s takřka třemi stovkami lidí na palubě, z nichž nikdo nepřežil. Od okamžiku, kdy jsem se téhož dne večer dostal k internetu, jsem věnoval letu MH17 Malaysia Airlines hodně času, stejně jako asi stovky či tisíce dalších amatérských „vyšetřovatelů“ po celém světě.

Veškeré poznatky nashromážděné za čtyři roky mě dovedly k názoru, že vyšetřování sestřelení B772 nad východní Ukrajinou neproběhlo tak, jak mělo, řada záležitostí stále čeká na objasnění, zveřejněné důkazy u skutečně nezávislého soudu těžko obstojí a zprávy od vyšetřovatelů mají jisté, nikoli právě malé, mezery.

Relevantní důkazy patrně leží někde dobře schované a zřejmě nikdo z běžných smrtelníků je hned tak neuvidí.

Nikdo mi nevymluví, že při dnešních technických možnostech a ožehavosti občanské války ve východní části Ukrajiny nebyly veškeré pohyby ve vzdušném prostoru a na zemi detailně monitorovány a zaznamenány. Mělo by tedy být jednoduché vytáhnout data z AWACS, družic a dalších sledovacích systémů a ukázat je všem. Můj názor potvrzuje výrok Johna Kerryho, amerického ministra zahraničí, pronesený tři dni po katastrofě, že USA obrazově zachytily odpal rakety, znají trajektorii jejího letu, odkud byla vypálena a čas odpovídá zmizení letadla z radaru (https://www.nbcnews.com/meet-the-press/meet-press-transcript-july-20-2014-n160611 )
Za čtyři roky Američané tato data nezveřejnili ani v upravené podobě, i když by to zamezilo dalším spekulacím. Už v roce 2001 dokázaly americké vládní agentury určit, že Tu-154M Siberia Airlines byl 4. října sestřelen při cvičení, které probíhalo tou dobou na Krymu v režii ukrajinské armády. Řada záležitostí ohledně MH17 mi nedává smysl, ale nemá cenu opakovat části ze dříve zveřejněných článků.

Zkáza letu MH17 se stala prostředkem v boji velmocí a součástí propagandy všech zainteresovaných stran. Můžeme jen doufat, že skutečné důkazy nebyly v případě MH17 definitivně pohřbeny kvůli vyšším zájmům, i když po čtyřech letech se se to tak může jevit.

- - -

10 komentářů :

 1. Ta propagandisticky plodná "aféra" bude trvat tak dlouho, než bude zase NATO potřebovat pro další svůj byznys a válce proti míru sestřelit letadlo další!

  OdpovědětSmazat
 2. Kolikrát se bude ta pravda muset opakovat než to všem dojde. Nejdříve to sestřelil ukrajinský buk a pak to dorazili stíhačkou, aby letadlo nespadlo na Ruském území, kde by proběhlo řádné vyšetřování včetně mezinárodního dohledu. Tento model situace pokrývá všechna známá fakta, od motivů až po internetu ukázané fragmenty letadla.

  Dále operace false flag se nepovedla, protože Střelkov z území, odkud byla vystřelena raketa, ustoupil a tak to nešlo hodit na Donbas a tak se mlží a mlží a mlží dokud neokons, na jejichž příkaz se to dělo nebudou na hlavu poražení.

  Ještě proč to po ústupu nezrušili. Taková akce neprobíhá pomocí přímých rozkazů, ale realizuje se tak, že všichni vědí předem co mají dělat (každý pouze svou část), podle dohodnutých znamení a není ji možné okamžitě zrušit (náznak jak to chodí byl například v seriálu Černá zmije, kde král Richard udělal nějaké gesto a vyslovil nějaké jméno a templáři šli někoho zlikvidovat aniž by mezi nimi a králem došlo k nějaké komunikaci).

  OdpovědětSmazat
 3. Když se rozpadl SSSR, dostalo Rusko právo vyšetřovat všechny letecké nehody nad územím bývalého SSSR. To se v případě MH 17 nestalo.

  Rusko bylo ze sestřelení letu MH 17 obviněno takměř okamžitě po katastrofě, přesně tak, jak to popisuje článek.

  Celá záležitost má spoustu děr. Například odklonění letu nad území, kde se bojovalo. To je selhání Ukrajiny.

  Politikům člověk nemůže věřit ani dobrý den. Podle medií přepravili Rusové baterii 4 raket na území, které kontrolovali "povstalci". Trénovali posádku (proč by to dělali, když to údajně byli jejich vojáci?) sestřelili letadlo a narychlo odvezli vozidlo, které nese 4 rakety tak, by bylo vidět, že jedna chybí a bylo vyfotografováno.

  Rychlost jakou padne obvinění, se počítá. To další již není důležité. Proto dala Mayová okamžitě den nebo dva dny na to, aby Putin vysvětlil, jak to s novičokem zařídil. Jestli byl v lahvičce od parfému, tak to nebyl žádný problém, protože takovou věc projde kontrolou na letišti.

  Podezřelí jsou prý dva muži, kteří okamžitě po činu uprchli do Ruska. Cestou na letiště se nepochybně stavili v parku, kde pohodili láhvičku.

  Rychlost, s níž se informace šíří, je taková, že tajné služby nestačí modifikovat scénář. Pamatujete? Novičok byl v pohance, na klice domu, možná v restauraci, na lavičce a teď prý v té lahvičce. Obětí zlovolného Putina byla kočka a morčata. Jenže kočka byla utracena veterináři a morčata uhynula žízní.

  Pak jsou ještě další pikantnosti: teatrální hemžení mužíků v nafukovacích oblecích, na které se dívají ničím nechránění policisté, Skripala cpou policisté do policejního auta a ne do sanitky, Skripala již nikdo neviděl. Třeba šlo o variantu ukrajinské vraždy novináře.

  Orávení novičokem, pokud k němu došlo, by byl svým způsobem neplánovaný vědecký experiment. Dalo by se čekat, že potenciálně zasažení budou hospitalizováni a že budou pečlivě sledováni. Media dala k lepšímu, že se lidé, kteří by nějaké problémy měli, mají obrátit na svého obvodního lékaře.

  Trumpa po schůzce s Putinem obvinili, že nedůvěřuje zpravodajským službám. Ono jich ale je několik a je celkem známé, že spolu příliš nespolupracují.

  Zpráva o zbraních HN, kterou Blair dodal Bushovi, aby mohl začít válku proti Iráku, byla opsaná z jakési studentské práce. Jenže jak putovala z Londýna do Washingtonu, nabyla na důvěrohodnosti.

  Politik nesmí říct, že tajným službám nedůvěřuje. Mohl by se vystavit výtkám, že s tím nic neudělal.

  Jenže, co měl chudák Trump dělat, když je jasné, že pár hackerů nemůže zlomit sebevědomou 320ti miliónovou populaci.

  Teď obvinili devětadvacetiletou Rusku, že infiltrovala jakousi organizaci, snad hájící právo na držení střelných zbraní. No, možná chtěla vklouznout do postele předsedy nebo jiného papaláše a tím ho zdiskreditovat.

  Kdyby nešlo o velmoc, bylo by to všechno k smíchu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chtěl jsem, po přečtení článku, napsat to samé. Když už nic jiného, západ propásl možnost udělat z hromadné vraždy "omyl". Je to už únavné. "Důkazy máme, ale nezveřejníme je. Musíte nám věřit". Do omrzení omílané fráze. V případě MH 17, ruské ovlivňování voleb, chemické útoky v Sýrii,... A pořád stejná písnička. "Musíte nám věřit". Ale skutečný důkaz nikde.
   Už jim nevěřím a asi nikdy věřit nezačnu.

   Smazat
  2. Zapomněl jsem dodat. Kdyby západ měl skutečné důkazy svědčící proti Rusům, ať už u MH 17, nebo u čehokoliv dalšího, otálel by s jejich zveřejněním? Jsem přesvědčený, že nikoliv. naopak, všechno, co by ospravedlnilo jejich politiku války proti Rusku by šlo bez prodlení ven. Když vidím tu zoufalou snahu hledání onoho pomyslného klacku, onoho důvodu k rozpoutání Dantovo pekla, nepochybuji, že by si Rusy západ vychutnal, kdyby je přistihnul s kalhotami na půl žerdi.

   Smazat
  3. A do třetice a naposled. Pane Jírovče, ještě vás nenapadlo, že příští obětí zločince Putina by jste mohl být třeba vy? Někomu by mohlo třeba vyhovovat, odklidit ze scény věčného kverulanta a ještě z něho vytvořit oběť konspiračního spiknutí. Říká se tomu zabít dvě mouchy jednou ranou.

   Smazat
 4. Západní hlupáci by se měli distancovat od banderovcú ti to mají na svědomí a jsou schopni udělat ještě větší špinavost a zatáhnout svět do války.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Západní hlupáci právě banderovce používají na špinavou práci, tak k čemu distancování ?

   Smazat
 5. A na MH370 se už zapomnělo. Nikdo neví jak a kam zmizelo. Přitom podobně jako u MH17 musí mít US Army dost podkladů - tamní oblast kontroluje největší radarová základna na ostrůvku Diego Garcia. A nikdo si ani v tomhle případě nedovolil o důkazy US oficiálně požádat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tom letadle letu MH 370 letěli počítačoví specialisté z Číny. Letadlo přistálo a bylo likvidováno a části byly vhozené do moře, jako důkaz o jeho havárii. Všechny dopravní letadla vyrobené v USA je možné ovládat na dálku, jako drony. Pohádky o tom, že nějací teroristé v USA, se za několik týdnů naučili ovládat dopravní letadla, jako je Boening 767 a s tímto letadlem byli schopni v plné rychlosti se trefit do dvou mrakodrapů v NY a pak do části budovy Pentagonu v hlavním městě USA, to můžou vykládat jenom Američani sami na dobrou noc svým dětem. Jinak je to totální pitomost. Důkazy o tom, že je to pitomost, máme dnes a denně před očima. A jaké. Každé dopravní letadlo je řízeno, řízením letového provozu a bez údajů a navigace letového provozu je pilot neschopen vést letadlo. Všichni si můžou položit otázku, když tedy teroristi vzlétli z letiště v USA jako pasažéři, pak násilím převzali letadlo a pak dále co? Požádali o kurz směr NY, mrakodrapy obchodního světového centra? Nebo vytáhli turistickou mapu, naklonili letadlo ve výšce devíti kilometrů, vzali si dalekohled a orientovali se podle řek, hor, údolí směr NY, mrakodrapy? V devíti kilometrech je většinou pod letadlem oblačnost, tak že co dál? Sestoupili s letadlem na pět kilometrů, aby mohli letět podle turistické mapy? No a my můžeme dál spekulovat. Z Amerického filmu "Divoká ranvej" víme že na obrazovce sleduje dispečer pořád několik jemu přidělených letadel, kontroluje jejich kurz, výšku, rychlost. A tady nějaké čtyři obří letadla si to zamíří úplně jinam, napříč leteckými koridory, radary to snímají a ono se nic neděje? Ale děje! Jako náhodou, letecká eskadra, která má chránit NY a hlavní město je jako by náhodou odvelená úplně někam jinam a cvičí. Takže, když cvičí, tak část území USA není vůbec pokryto leteckou obranou? Dokonalost sama. A dvě dopravní letadla se perfektně ze zatáčky v plné rychlosti trefí a to napoprvé, do mrakodrapů, jaká dokonalost. Piloti se několik týdnů učili létat na trenažéru. Můžu říct, že naučit se řídit náklaďák, vyžaduje delší dobu a o hodně delší praxi a tady k řízení obřího dopravního letadla stačí několik týdnů na trenažéru a hned zvládnou tak složitý manévr a to napoprvé a to oba teroristi a bez chyby. Pohádka, ale kdo tomu má věřit? S havárii MH 17 západ, který to provedl, na sebe ušil několik pastí do kterých sám spadl. První důkaz je neskutečná délka vyšetřování, kdy se hledá jak by se to navléklo na Rusko a když se to nedaří, nabídne se Rusku, přiznejte se, my to na západě potřebujeme. Ukrajina, která odpovídala za letový provoz a která navedla letadlo nad rizikové území, je brána jako oběť a ne jako viník. Navíc Ukrajina rozhoduje, jaké důkazy budou a jaké nebudou připuštěné. A pak vyšetřovatele vytahují trumf ten největší a zveřejňují čísla rakety BUK a říkají to je ten hlavní důkaz, že Rusové jsou vinni. A ejhle. Rusové uveřejňují důkazy, že rakety pod uvedeným sériovým číslem už v Rusku několik let před katastrofou nejsou, protože podle nařízení výrobce byly zlikvidované a tedy vychází najevo, že je můžou mít už jenom Ukrajinci. A od té chvíle je už zase ticho po pěšině. Vymýšlí se další nezvratný důkaz proti Rusku.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.