Reklama

úterý 10. července 2018

David Rath překonal zázrak ze svatby v Káni galilejské, kde Ježíš proměnil vodu ve víno, když on sám po svém jmenovci Davidu Caperfieldovi změnil víno v sedm milionů v krabici…

Břetislav Olšer
10.7. 2018   Rukojmí
Nastal už čas si uvědomit, že jsou pryč doby po roce 1989, kdy se zhaslo, aby se mohlo líp krást. Dnes jsme na špičce EU v ekonomickém růstu a bezkonkurenční od Kalouskovy ztracené éry ve vybírání daní. Proto je třeba si připomenout nedávné české kmotry, zloděje a podvodníky. Začněme aktuálně MUDr. Davidem Rathem.Pan doktor Rath si za přijímání úplatků a manipulování s veřejnými zakázkami odsedí osm a půl roku. Krajský soud v Praze tak ve středu 27. června 2018 podruhé uznal Rathovu vinu. Verdikt není pravomocný, bývalý politik se proti němu odvolal již v úterý; odvolání ale nemůže být platné, když ho podal proti soudem ještě nevyřčenému rozsudku (viz Rath dostal trest 8,5 roku. Proti verdiktu se odvolal den před jeho vynesením).

Bylo nebylo, když byl šéflékařem záchranné služby Asociace Samaritánů v Kralupech nad Vltavou. Kromě soukromé ambulantní praxe byl jednatelem dvou firem. V letech 1998-2005 vykonával funkci prezidenta České lékařské komory. Od listopadu 2005 do září 2006 byl ministrem zdravotnictví…„Ten dnešní rozsudek, který před pár minutami zazněl, je rozsudkem na přání prezidenta republika. Tlačil na soudy, tlačil na soudce, vyhrožoval soudcům,“ uvedl dále Rath a vytáhl rudé trenýrky – maketu těch, které dříve zavlály nad Pražským hradem. Proces podle něj provázela porušování ústavních principů presumpce neviny a nezávislosti soudu.

S Milošem Zemanem prý býval dříve kamarád, pak se však rozešli ve zlém a stanuli „v opačných táborech“. Rath tak přičítá údajné Zemanovo vměšování do své kauzy prezidentově mstivosti. Ukázka Rathova zcela deformovaného duševního stavu... Nedivme se; po pěti letech jeho více než stohodinových projevů jeho obhajoby. To by zblbnul každý...

Vraťme se ale na začátek deRathizace; 14. května 2012 byl zatčen David Rath. Předal policii vše, co u sebe měl, včetně pětiranného revolveru a teleskopického obušku. Jen krabici, v níž, jak se později ukázalo, bylo sedm milionů korun, vydat odmítal. Policisté proto poslance znovu důrazně vyzvali, ať jim krabici od bot vydá, nebo budou muset použít donucovací prostředky. Rath tvrdil, že na návštěvě u Kateřiny Pancové(nyní Kottové) a Petra Kotta dostal krabici s vínem a k jeho úžasu byly uvnitř místo lahví miliony; sedm českých v krabici….

„Dobře, ale víte, že mám poslaneckou imunitu,“ řekl Rath kriminalistce, která mu však odvětila, že to zadržení nebrání. Hejtman se okamžitě začal bránit, že o přijetí jakéhokoli úplatku neví. Pohotově začal vysvětlovat, že v krabici, kterou nese, je víno od kolegyně. „Tak víno to nebude,“ konstatovali policisté, když box otevřeli.

„Ježiš, to je zajímavé,“ divil se Rath a pokoušel se o projevy nevolnosti. Podle policie to byl úplatek za zmanipulovanou zakázku týkající se opravy buštěhradského zámku. Další policisté si došli pro ostatní podezřelé. Odposlechy z domu Kotta a Pancové naznačují, že dvojice si byla vědoma, že se u jejich dveří někdy může objevit policie. „URNA, nic nedělej, nic nedělej,“ prohlásil Kott směrem k Pancové, když spatřil černé uniformy před domem. „Tak jsme v prdeli,“ uvědomila si jeho družka.

Poslanec a hejtman Rath putoval do vazby. Byl obviněn z přijetí úplatku. Policie začala stíhat i další lidi, mimo jiné právě i exposlance ODS a bývalého šéfa středočeské VZP Petra Kotta, ředitelku kladenské nemocnice Kateřinu Pancovou a šéfy dvou stavebních firem. V březnu 2013 policie navrhla Ratha a dalších deset lidí obžalovat.

Klíčovými důkazy obžaloby jsou zejména odposlechy. Když je soud při hlavních líčeních přehrával, ukázalo se, že zachytily například šustění peněz při přepočítávání. Legendární se také stala pasáž, kdy se debata obviněných točí kolem „hezkých, žlutě pěkných penízcích“.

Podle přehraných odposlechů se Rath s Pancovou dokonce o možném zatčení bavili. „Říkám si, tak u mě by to bylo složitější, mám imunitu. Ale u tebe to můžou udělat zejtra,“ přemítal poslanec. Rath během soudních jednání vysvětloval, že v odposleších jsou zachycené pouze trapné řeči, žerty, případně hovory vytržené z kontextu. V průběhu let Rath nabídl několik verzí, jak se miliony do krabice od vína dostaly.

Zpočátku nařkl policii, že mu krabici s penězi v nestřežený okamžik při zadržení podstrčila místo krabice s vínem. Letos v březnu zase před soudem vyslovil domněnku, že peníze patřily sociální demokracii; Pancová totiž údajně sháněla sponzory ČSSD na volby. Krabice s vínem a penězi tak prý mohla omylem zaměnit. „Já to říkám od začátku, nevěděl jsem, co je obsahem té krabice. Byl jsem přesvědčen, že tam jsou lahve vína,“ trvá dodnes na svém exhejtman.

„Tak nám na to tata chňapli sexy Ratha…“ pomyslela si nadšená předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová. A měla recht. Kdysi jsem napsal, že by bylo zapotřebí deRathisovat naši politickou scénu a ejhle; máme to tady. Kázal vodu a přitom pil sedmimilionové víno…? Presumpce neviny je na prvním místě, ovšem nacpat si sedm melounů do krabice od botů a dalších třicet milionů navíc pod podlahu, to je příběh retardované bytosti a ne proslulého metrosexuála, Ješity Ješitoviče a exhibicionisty, i když tvrdí, že "za tento komplot mohou podlaháři…"

Jako první však mohl odzkoušet jaké to je, být za mřížemi a dál pobírat poslanecký plat i s náhradami. Vězeň, nevězeň ve své vazební severočeské věznici v Litoměřicích, kde kdysi žil K. H. Mácha… Každopádně tak Rath pomohl Bémovi s Janouškem a dalším tunelářům, pro které nastal čas využít zmatek a zametat vše pod koberec včetně vyzmizíkování do ztracena… I přesto, že bylo litoměřické vězení jedno z nejpřísnějších. „Je to pád z nebeských výšin do pekla,“ říká výmluvně advokát Jaroslav Ortman.

Měl to zapotřebí? Po vystudování Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze působil postupně jako lékař v pražském IKEMu, Všeobecné fakultní nemocnici a Fakultní nemocnici Praha Motol. Mezi lety 1991-1994 byl členem Občanské demokratické strany. V roce 1995 spoluzaložil Lékařský odborový klub. O rok později zahájil jako společník a jednatel společnosti Paracelsum vlastní podnikání ve zdravotnictví. Byl šéflékařem záchranné služby Asociace Samaritánů v Kralupech nad Vltavou. V letech 2006 - 2013 byl v ČSSD...

Kromě soukromé ambulantní praxe byl jednatelem dvou firem. V letech 1998-2005 vykonával funkci prezidenta České lékařské komory. Od listopadu 2005 do září 2006 byl ministrem zdravotnictví… MUDr. David Rath měl prostě vše, nemusel ze svých legálně vydělaných peněz trpět nedostatkem. Půl milionu měsíčně snad stačí na život bez starostí. Pokud skutečně kradl, nechal se uplácet a korumpovat, pak je to hňup na entou, který si změnu z komfortního života v celu s mřížemi a jednou teplou vodou týdně statečně vykradl a zlodějsky zasloužil.

Jak se z tohoto šoku vzpamatuje, pokud se vše ukáže jako tragická pravda…? Z voňavého přepychu do vězeňského smradu, ponižování a ztráty absolutní moci se asi jen tak nevyhrabe. Kam se hrabe Mackův záhlavec. Asi by je teď měl rád každý den i s nášupem. Přišel o všechno – o teplý post hejtmana, hromady peníz, nebývalou moc nad lidmi, stranické posty a ještě by měl na triku, že snížil preference ČSSD na neúnosnou míru a tím zajistil současné vládě nevládě vládnout ještě dva roky, bez mimořádných voleb.

Není však světovou jedničkou. Bernie Madoff, král Wall Streetu a člověk, kterému svěřila své úspory většina boháčů světa, skoro padesát let svým klientům spravoval peníze a podváděl hvězdy showbyznysu, finančníky, šlechtu i uznávané vědce. Trvalo téměř půl století a Madoff stihl zpronevěřit 65 miliard dolarů. Dostal za to loni 150 roků vězení, což Davida rozhodně nečeká…

Je trik zametání pod koberec větším kouzlem, než čáry máry Davida Caperfielda? Nevím, jestli je kouzelnější, rozhodně však jde o iluzi, na rozdíl od reálné zametací korupce. Ani tento David však nedokázal to, co jeho jmenovec; proměnit galilejsky víno v sedm milionů, které fakticky byly a ještě náramně šustily. Bože, co jich za těch třiadvacet roků už šustilo a nejen v krabicích od bod a v počtu mnohem víc než je pitomých sedmi melounů.

Vezmeme to od Adama, tedy spíš od „kmotrů“ a vrchního zametačství. Jen si připomeňme ten politický mariáš Ovčákova; licitace, lepší sedma je sedma, kdy trumfy jsou červené… V mariáši jde o získání hodnotných listů, tedy o co největší počet desítek a es. Kromě toho boduje poslední zdvih a také každá dvojice svršků a králů stejné barvy…
Mostecká uhelná společnost, kšeft jak víno – zmařeno i připojení se k trestnímu řízení ve Švýcarsku – 12 mld. Kč, KARBON INVEST, Fond národního majetku a zvýšení kupní ceny KI z 2,25 miliard na 3,416 miliard… IPB „Dluhopisy“ – nepodáno odvolání proti rozsudku, podezření, že byl realizován vládní zájem zastavit trestní stíhání manažerů Nomury, bratru za 6 mld. Kč.

A pak ještě IPB „České pivo“ – zastaveno trestní stíhání, podezření, že byl realizován vládní zájem zastavit trestní stíhání manažerů Nomury, stálo nás ještě o miliardu víc, korupce při pronájmu stíhaček Gripen za 20 mld. Kč – odloženo, prodej akcií Český olej společnosti SETUZA – odloženo a tím další čtyři miliardy mínus, trestní stíhání manažerů ČEZ – zastaveno, DIAG HUMAN – odloženo, předpokládaná škoda cca 8 mld. Kč, daňové úniky za pár stovek milionů podnikatele Berana – zastaveno…


Vše zastínil v roce 2004 miliardář Zdeněk Bakala, co koupil skupinu Karbon Invest ovládající mimo jiné Ostravsko-karvinské doly a Českomoravské doly, čímž rovněž získal skoro 44 tisíc bytů v 547 bytových domech, tedy částku 1,7 miliardy Kč, cca 40 tisíc za byt. Byty ale prodal. Jak se pleská v mariáši; předposlední štych sebere strkací sedmou a poslední štych se získá trumfovou sedmou…

Nespokojení obyvatelé však opakovaně poukázali na to, že se uhlobaron zavázal pět let nepřevést byty na žádnou třetí osobu a v médiích rovněž slíbil, že je za sníženou cenu nabídne k odkoupení nájemníkům. Namísto toho je ale převedl na vlastní realitní společnost. Chování Bakaly uznal v únoru 2012 soud za gaunerské… Hráč závazek neuhraje a v tom případě hlásí „FLEK!“…

Kromě OKD získal i řadu rekreačních zařízení vesměs vysoké úrovně, vybudovaných z tehdejších fondů kulturních a sociálních potřeb, které ihned rozprodal. Mezi ně patří PERMON ve Vysokých Tatrách. Jaká by byla hodnota OKD, dokazují tržby za uhlí a koks v roce 2008 při těžbě 22 mil tun cca 125 mld Kč…? Není možné se proto divit, že Bakala je podle časopisu Forbes označen za 595. nejbohatšího člověka planety. navíc jediného vyučeného dámského krejčího na světě, co se stal uhlobaronem.

Získal i podíl v „objektivním“ časopise Respekt, vlastní podíl ve firmě Economia, vydávající další „nezávislé“ Hospodářské noviny. Byl rovněž sponzorem ostudné Černého plastiky Entropa v Bruselu. Skoro 30 milionů Kč věnoval politickým stranám trojkoalice – ODS, TOP 09 a VV. Kdo se odváží ho žalovat…? Durch za dva štychy… Pod který kouzelný koberec je navěky zametena jeho kauza…?

A máme rok 2009. Už pár měsíců se ministr obrany a bývalý místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra (ODS) vyhýbá politické či manažerské odpovědnosti za dosud nevysvětlitelnou státní zakázku na audiovizuální služby, kterou pro české předsednictví EU v roce 2009 získala bez veřejné soutěže společnost Promopro. Během českého Vondrova předsednictví EU skutečně nebyl lakomý a vyplatil firmě Promopro 525 miliónů korun a část této sumy, 134,7 miliónu korun, šla na účet do Rakouska v deseti platbách. Moucha. Mariáš jede; každý flek zdvojnásobuje hodnotu daného závazku…

Rekonstrukce pražské čistírny odpadních vod měla být účelově předražena o tři miliardy korun, přičemž 500 milionů z této částky mělo směřovat právě do pokladny ODS. Poradce Knetig v odposlechu hovoří též o tom, že peníze mají být určeny pro Drobilovu politickou kariéru: “Pro toho Pavla, aby měl někdy šanci být prostě premiérem, tak on bez toho, že pro tu stranu mimo jiné i vydělá peníze… aby jinými slovy ta strana mohla být dál. A teď si samozřejmě říkám: Ano, není to správný… opravdu je to loupež za bílýho dne…” Hra končí vítězstvím vedoucího hráče nebo zabitím štychu…

29 komentářů :

 1. Rath byl obyčejný pěšák, který nosil víno do bezedného tanku ČSSD. Ještě tam stále potřebují třista miliónů vína.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosadíme dobře fungující stát - Gross, Wolf, Poche, Sobotka, Pancová, Kott, Rath !!!

   Smazat
  2. Jan Kopecký-Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): „Čarodějnice“ zvaná Andrej Babiš
   10.07.2018 22:41
   Kdo se provinil úspěchem, musí si následky nést sám, protože úspěch se často neodpouští. V nejhorším případě se může stát úspěšný jedinec dokonce objektem „honu na čarodějnice“.

   Většina lidských prosťáčků se domnívá, že k bohatství lze dospět pouze nehoráznými podvody a zlodějnou. Na této představě byla vybudována též ideologie komunismu, která znásilňovala tento svět plných 73 let (1917 – 1990). „Lidé bděte!“, jak prý údajně prohlásil klasik.

   Přes osm měsíců nebyl schopen parlament sestavit vládu. Jde o jakýsi výkon pro Ginessovu knihu rekordů. V poválečné Evropě to nemá obdoby. Většina poslanců parlamentu je nekompetentní. Myslí v první řadě egoisticky na sebe a nikoli na blaho národa.

   Do náruče komunistů nevstoupil Babiš dobrovolně. Vehnala ho tam neschopnost lídrů ostatních politických stran parlamentu s neschopností najít nějaký férový kompromis pro sestavení vlády.

   ONI JSOU VINI, NIKOLI BABIŠ! Když parlament neumí sestavit vládu, jinými slovy, neumí vládnout, tak to není parlament, nýbrž jakési seskupení politických příživnníků: „Prasata se střídají, koryto zůstává!“

   Každý ať hledá selhání nejdříve sám u sebe: "Co jsem udělal já proto, aby vládní krize nevznikla?" Ježíš Kristus: "Ten, kdo z vás je nevinnen, ať první hodí kamenem!"

   Někteří politici se dovolávají trestního stíhání Babiše. Co je to za demagogii? Ten, kdo je trestně stíhán není vinnen. Vinnen je pouze ten, kdo je odsouzen. V případě Babiše se jedná o jakýsi druh honby na čarodějnice.

   Persumce neviny, čl. 40, odst. 2, Listiny základních práv a svobod: „Každý, proti němuž je vedeno trestní řízení, je považován za nevinného, pokud pravomocným odsuzujícím rozsudkem soudu nebyla jeho vina vyslovena.“ In dubio pro reo. Naši, tzv. „demokraté“ používají často metody jednání připomínající komunistickou totalitu: „Utopit uspěšného na lžíci vody!“.

   Pakliže naše komunisti (KSČM) se rozhodli podporovat miliardáře proti tzv. „demokratům“, přestali být komunisty a oni, tzv. „demokrati“, začali být komunisty. Svět stojí na hlavě!

   Jako katolík, věřící křesťan a majitel zámeckého kostela prohlašuji: V případě Babiše jednáme nekřesťansky a dopouštíme se hlubokého hříchu. Myslím si, že Bůh nám to tolerovat nebude. Prohlašujeme se často za křesťany a odříkáváme otčenáš, ale ne zřídka jdeme cestou Ďábla. Zde bych chtěl citovat sv. Tomáše Akvinského: „Dělej Ďáblu dobře a peklem se ti odmění!“

   Jaký to má smysl praktikovat „hon na čarodějnici“ zvanou Andrej Babiš?

   Dejme místo toho šanci Babišově vládě – ať ukáže, co umí a teprve potom ať v příštích volbách rozhodnou opět voliči. Je to daleko reálnější a férovější než někomu „házet klacky pod nohy“ a tím udržovat tento stát neříditelným. Dejte šanci národu proti vlastním „korytu“. Komunisti tuto šanci Babišovi dávají. Jaká to absurdita! Komunisti chrání miliardáře před nedomyšlenou omezeností tzv. „demokratů“. Komunisti usilují o to, aby miliardář Babiš a jeho vláda přežili. Lenin, Stalin, ale i Gottwald s Husákem se obrací v hrobě rychlostí hospodského větráku!

   Jsou si vůbec vědomy demokratické strany parlamentu, co v tomto směru napáchali?! Nejsou, zračí se to na každém kroku – řítíme se do propasti...

   Parlamentáři, já chápu, že každý musí z něčeho žít a když už jste si vyintrikovali vlastní „korýtko“, chcete si jej, coby finančně výnosný pramen, udržet. Nikdo vám ho však nebere! Naopak, hrozí zde akutní nebezpečí, pakliže se nenaučíte žít z Babišových úspěchů (a Sobotka to neuměl), uvrhnete sebe a vaše politické strany do existenčního nebezpečí – volič vás volit nebude!

   Buďte realisti! Nevhánějte „čarodejnici“ Babiše do rukou komunistů a zachraňte si tím i svá výnosná koryta. Pakliže vás Bůh potrestá a vy o ně příjdete, z čeho chcete žít?

   Smazat
  3. Jen opravdový prosťáček se může domnívat, že k obrovským majetkům může člověk přijít svou vlastní prací. Věda o pohybu světa v podmínkách panství kapitálových vztahů odhalila zdroj bohatství v práci odcizené dělníkům. Bajky o poctivých miliardářích udřených vyčerpávající prací čtěte dětem a prostoduchým lidem před spaním.

   Smazat
  4. 2354 si odporuje. Mezi ÚSPĚŠNÉ totiž patří i poslanci. VŠICHNI bez výjimky ! Že dovedli národ k dnešním koncům na jejich individuálním vzestupu nic nemění.

   Smazat
 2. Když Rath v parlamentu okřikoval a hádal se s tím mamlasem Kalouskem, říkal jsem si, že blbě dopadne. A nemýlil jsme se, pak jsem mu docela fandil. Nedávno uspořádal "tiskovku", já bláhový se domníval, že sice nebude konkrétní, ale nějak se vyjádří k některým politikům a jejich praktikám. On vytáhne červené trencle a obviní Zemana, že je to jeho práce. Pak mě už jen napadla tři slova: Jdi do prdele!!

  OdpovědětSmazat
 3. Rath v prní řadě někomu vadil, kdyby nevadil, tak by dnes nebyl v takové kaši.

  OdpovědětSmazat
 4. ...Každý, kdo zvedl ruku pro církevní privatizaci, by musel sedět přes tisíc let. Pokud se vezme v úvahu společenská nebezpečnost, tak ještě déle.

  OdpovědětSmazat
 5. MUDr.Rath asi nebude "čistý". Ale on a spol. především opatřovali finance pro stranu. Nebyli přitom dost opatrní a krytí a tak spadli do léčky, kterou jim připravila politická konkurence rukama bývalého taxikáře plk.K.. Je zajímavé, že tento kádr po velice krátkém čase z policie "vysublimoval" (mouřenín udělal špinavou práci...). Taky "spolupracující obviněná", na jejíž "výpovědích" je do značné míry postavena žaloba, je pozoruhodnou postavou. Za machinace hlavně okolo DPH v její firmě jí hrozilo až 10let natvrdo a tak velice ochotně přijala roli připravenou policejně-justiční mafií. A odposlechy - to je úsměvná záležitost. Zkušenější zvukař vám dnes na počítači sestříhá a sestaví řeč na libovolné téma tak, že i odborník má problém zásahy odhalit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A vzpomene si někdo jak v době jeho zatčení národ jásal, opitý blahem že spravedlnost se k lidu navrátila. Lidu předhodili kost, a největší gauneři měli klid pro svojí další "budovatelskou" práci.

   Smazat
  2. ..narodu predhodili kost ale ohlodanou

   Smazat
 6. Durch za dva štychy... Hrál ten Matěj někdy mariáš ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. někdo zkrátka udělal průser v podvodu, tedy durch za dva štychy... mudrlante

   Smazat
  2. Je pravdou, že nepřesnost z karetní frazeologie není tím podstatným, co jsem si z přečtení článku odnesl. Pro úplnost chci ale dodat, že ten kdo hraje durcha musí bezpodmínečně uhrát štychy všechny.

   Smazat
 7. Jen tak na okraj: Vondra politickou odpovědnost přijal. To byla dobrá a současně laciná výmluva chránící před obviněním. Ratha tohle nenapadlo.

  Když je řeč o miliónech, pak podržení Lucerny na dva roky přineslo slevu na ceně asi 55 miliónů.

  Šimek z Bubílkovou si z toho jednou dělali srandu, protože Havlův mluvčí na dotaz, jak to s Lucernou a Chemapolem bylo, sdělil, že tato otázka neinspiruje Václava Havla k odpovědi.

  Není člověk jako člověk a milion jako milion.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejlépe inspiroval k odpovědi Hlavačkův galvanický audit v Uh. Hradišti.

   Smazat
 8. Není patrně náhodou , že jak Rath, tak Madoff, Bakala i Vondra jsou příslušníky " vyvoleného národa.
  Vondra a Bakala jsou bez trestu, neb kopali " za tu správnou stranu " co okrádá běžné lidi.
  Rath kopal za " špatnou stranu " , co se přece jen občas zastává obyčejných lidí.
  Madoff byl odsouzen že okrádal ty superbohaté ( z nichž je většina " vyvolených ". ) Kdyby okrádal jen střední třídu byl by bez trestu také.

  OdpovědětSmazat
 9. Každý blbec si dnes kopne do Dr. Ratha. Je to prostě in.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 10. Jsem proto,aby NEKONEČNÝ SERIÁL """JÁ BABINSKÝ""""hrál DOŽIVOTNĚ NA HRADĚ MÍROV POUZE A JEN MIRDA KRAĎOUSEK....!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Kauza Rath se nápadně podobá kauze Lízner. Milionový úplatek v hotovosti, přibližně stejná částka, korunní svědek trestně stíhaná osoba, nejasný zdroj těch peněz...
  Jak už tady bylo řečeno, Rath mnoha vlivným lidem vadil, viděl jim do karet a proto byl nebezpečný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kauza Rath a kauza Lizner. - Dokonce i stejné miliony! 8 u Liznera. Ta sedmička u Ratha je ta osmička od Liznera nejspíše drobátko ammortizovaná.

   Smazat
 12. Doplněk- Jan Makovička

  OdpovědětSmazat
 13. Jeden odsouzený a největší zloději se šklebí a hrají si na elity.

  OdpovědětSmazat
 14. Bohužel, i pan Olšer podlehl honu na Ratha.
  Ne. Rath není žádný beránek. Ale byl příliš nebezpečný stále stávajícím elitám. Nejsem z jeho fanklubu.
  O těch penězích opravdu nejspíše nevěděl. Vzpomeňte si na disproporce v odposleších (a na těch to nakonec vyhraje).Jsem přesvědčen, že v tomto případě podléhl mainstreamu i prezident Zeman. Bohužel. Rath to ustojí, ovšem v případě, pokud je zde ještě nějaká demokracie.
  Rád (rath) si počkám

  OdpovědětSmazat
 15. Pusťte si záznam pořadu ČT Otázky Václava Moravce ze dne 13.5.2012, kde byl zrovna diskusní duel Ratha s tehdejším ministrem zdravotnictví Hegerem a možná pochopíte, proč byl Rath hned na druhý den Kubiceho policejním komandem zabásnut. Rath tam práskl, že politici ODS spolu s TOP09 se chystají vytunelovat VZP.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. přesněji byste mohl navést čtenáře, aby si zadali na YOU TUBE heslo SKARTA. Zobrazí se vám desítky obrazových šotů, napadajících v prohlášení zejména soc. dem. dokonaný pokus o 242.000.000.000 tunel v režii Kalouskovy bandy a ODS. Jde o privatizaci minimálně čtvrt bilionu korun ROČNĚ ze státního rozpočtu a jejich převod do soukromé banky!
   Proti skartě nic nemám! Proč museli být ale převedeny prostředky z našich daní ze státního rozpočtu to vám ani jeden politik nebo st. úředník neprozradí. Stejně tak, v čí režii se celá tato obří loupež v přímém přenosu odehrála. Přitom je to tak snadné .
   Když vezmeme skutečnost, že soutěž o kolosální podvod vyhrála spořitelna, že při přípravě legislativního návrhu zákona seděl jako šéf Legislativní rady vlády právě šéf právního odd. centrály spořitelny a to vše v Kalouskově a Hegerově režii, tak netřeba slov.
   Chlapci se nechtěli dělit se socanama a tak, když jsme na sítích začali zespoda řvát a upozorňovat na loupež tisíciletí, nakonec vystoupil proti i vobřezanej soudr. Filip.
   Kolik kdo měl slíbíno se stejně, jako u Gripenů, Pandurů, atd. nedozvíme.
   V těch vodeích si všiměte, že ani jeden z těch hajzlů co tam mluví, neoznačí žádné jméno, neřeknou o kolik stovek miliard ročně jde a neuvedou ani banku a její aparát, jako původce podvodu. Co kdyby příště ten pokus vyšel. Přeci se nezbaví šance.
   šalom

   Smazat
 16. Přesuneme se s George Orwellem do jeho roku 1984 ... Máme tam "demokratickou justiční inkvizici" s jejími "policejními pacholky". Lidé jsou tak blbí, že "Velkého imaginárního právního bratra" vládnoucího v jejich právních státech a řídícího jejich životy, mají za vrchol svého intelektuálního vývoje.
  Radují se ... Máme právní stát, kde je moc svěřena právu !!! které jediné spravedlivě vládne nad zdegenovanými lidmi ... Sláva Velkému právnímu bratru ...
  Přesuneme se do reality roku 2018 ....
  George Orwell se jenom směje jak blbci nic nepochopili z jeho varování v Románu 1984 ..
  Sláva lidské blbosti ...

  OdpovědětSmazat
 17. Marx, Lenin, Stalin vám blbci vzkazuje, že Taťána Malá je vaše Jeanne d Arc, která mohla té hydře useknout hlavu ...
  Jste superblbci

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.