Reklama

.

.

úterý 17. července 2018

DiEM25: Evropské jaro

Aleš Macháček
17.7.2018  E-republika
Jako by realita pro některé lidi neexistovala. Evropská unie se hroutí či podle některých je již na hromadě. Šijou do ní ze všech stran, zleva, zprava, zespodu i s vrchu. Bodejť by to s ní nemávalo. A o záchraně se cudně mlčí. Pro mne jako starého paranoiu to je spiknutí, cenzura a ufácký dezinformace.


“Normální vnímání je fantazie omezená realitou.”
Anil Seth

Jako by realita pro některé lidi neexistovala. Evropská unie se hroutí či podle některých je již na hromadě. Šijou do ní ze všech stran, zleva, zprava, zespodu i s vrchu. Bodejť by to s ní nemávalo. A o záchraně se cudně mlčí. Pro mne jako starého paranoiu to je spiknutí, cenzura a ufácký dezinformace.

Záchrana?

Nevím, ale aspoň pokus, který začal před několika lety a ani ufákům se nepodařilo zcela vymazat z paměti lidí. Má to poetický název Evropské jaro, pro účastníky je to DiEM25 a stojí zatím nejen Yanis Varoufakis (ten, co si nechtěl nechat líbit diktát velkých bank jako ministr financí), ale i tací jako Julian Assange (ten, co ještě nebyl vydán do vězení v USA), prostě spolek!

Tož jsem se tam taky přihlásil. Nachytal jsem se na programové prohlášení.

Jsou v něm takové věci jako zrušení daňových rájů, ochrana žen a rovnoprávnost před zákonem a další utopie. Ono by se to asi zdálo opravdu naivní, kdyby nám skutečně neteklo do bot. Ať už z dešťů, které nezasakují nebo když si tam strachy cmrndáme sami. Jako celá ta ekonomická sekce, normální smrtelník tomu moc nerozumí a tedy nevěří a nezávislí ekonomové na takové kecy asi nemají čas.

A přesto na tom Varoufakisovi něco je, ne proto, že teď učí na vysoké, ale tak, jak mluví o té zkušenosti v Řecku, o té nesmyslné „čisté ekonomii“ které se pořád vede lépe a lépe a nám z toho kručí v břiše. O tom, s jakými lidmi se dával do kupy (Chomský mimo jiných). A přitom neříká nic tak nového, nic, co třeba neudělal Radek Novotný s jeho Pravdou o vodě nebo Hnutí Duha s příspěvkem, jak zachránit lesy v republice.


Samozřejmě v tom programovém prohlášení není všechno, ani snad nemůže. Když se čeká na iniciativu zdola, nejde to lidem nařídit. Tak nějak. Vzpomínám jak Piráti mluvili o směšně malých nájmech pro některé lidi, a dnes o tom bylo na vybraných zprávách Seznamu.cz. Ne že by byli citovaní piráti, asi neřvali v Sněmovní ulici dost nahlas, ale přece jako by se něco pohnulo. Ono to totiž jinak nejde. Kdybych to uměl, dal bych sem kus filmu SELMA, kde president přiznává, že potřebuje tlak zvenčí, aby něco mohl prosadit - v tomto případě konec segregace v USA. Podívejte se na to sami a na celé.

Nějaké připomínky? Rád si je přečtu, jen se nestyďte napsat.

27 komentářů :

 1. Ale viď je léto a ne jaro, to se na NR popletly a sou prázdniny a hurá na internet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. LÉTO DRAZI PŘÁTELÉ ZAČINÁ PRO ČR V PRÝ VAŠI OSV

   která má prožit tři fáze

   A.NIKDO SI JI VŠIMAT NEBUDE
   B.ZAČNOU S NI BOJOVAT
   C.ZVITĚZI,NEBO TAKY NE!

   zaživáme právě fazi B.kdy se našemu programu,který je v relaci s mnoha články začiná vyčitat,že neni NIKÝM podporován a diskuse o něm již proběhla a to prý bez úspěchu.
   Uveřejnili jsme kdesi prvni versi,ta však byla téměř hned spolu se 67 dympatizanty zmasakrována a to na jednom prý pokrokovém webu.
   Proto bylo rozhodnuto dávat body Národniho programu metodou per partes.
   Na tento web NR byly dány k diskusi prvni dva body a zjištujeme,přimo hanlivý odpor je OPRAVDU oddiskutovat.
   Prý máme napsat článek o tom co prý chceme A TEN BLESKOVĚ STEJNĚ ZAJDE BRZY ZA OBZOR to má být ta diskuse.

   JE TO TEDY VLASTNĚ NESMYSL.MY Z OSV TOTIŽ SNAD NECHCEME NIC.

   Je věci občanů voličů a jejich elit formulovat co chtěji.
   Jak se má prosazovat něco pro EU,když už prvni bod NP Nr.1. tady je Sociálni stát namisto nynějšiho Kapitalismu bez přivlastků,tedy nejhorši formě kapitalismu vycházejici z gangsterismu.
   Vycházi najevo,že NIKDO v ČR z tzv elity se nedokázal zeptat toho KLAUSE co je to BEZ.
   Ono by se totiž kolo dějin ČR zatočilo jinam a nebylo by nutné vysvětlovat,že chybi dodnes

   Solidárni model SPOLEČNOSTI,KTERÁ BY MUSELA ŽIT V SOCIÁLNĚ EKOLOGICKÉM TRŽNIM HOSPODÁŘSKÉM SYSTÉMU a tak došlo k tomu,že nás z OSV podporuji vlastně tisice stěžovatelů na to,že po vycinkáni minulé společnosti něco chtěji a nikdo z nich, zdá se snad nevi co.
   Požádali jsme jednoho křiklouna jak chápe ten prvni jasný bod,aby o tom napsal článek a jsme tu zvědavi zda poslechne.Tvrdi totiž že ho JEHO cenzura radši vymaže než,aby ho napsal,nebo je tomu jinak?

   Vymazat
  2. 16:28
   Národní program občanů voličů a jejich smlouva s politickými stranami
   Tento program koncipovaný DR Josefem Mrázkem je naplnitelný teprve ve zdemokratizované společnosti.
   Takže:
   Nejprve demokratizovat a teprve pak může následovat prosazení Národního programu.
   Jak, kde a kdo má demokratizovat je zhruba navrženo v mém demokratizačním manuálu, který jsem poslal ke zveřejnění a diskuzi Dr. Ivanu Davidovi. Proč ho nezveřejnil nevím, je možné že není demokrat. Připravuji podrobný návod jak demokratizovat obce/města, protože bez jejich demokratizace nelze demokratizovat větší územní celky.

   Štefan

   Vymazat
  3. VEDENI OSV VZKAZUJE,ŽE MŮŽETE VŠICHNI UVAŽOVAT

   pokud chcete s něčim pohnout o těchto okruzich otázek.

   1.Zda zmanipulované volby vůbec plati.
   2.Proč NIKDY nemohou občané dosáhnout prostřednictvim svých dnešnich zástupců toho,co je třeba
   3.I když v Národnim programu jsou body,jak zbohatnout nikdo penize nechce a nechce se taky Sjednotit v boji za penize a tak i za svoje zbohatnuti a naplněni prázdných kapes.
   4.kdo vlastně nás občany povede v prípadném boji o penize,aby jsme byli stejni jako oni politická třida Šmejdů která nám krade žabky a dělá to před našimi nosy a ještě se směje když proti tomu tady bezmocně nadáváme a dokonce se najde pět a půl demonstranta,kteři pod ocasem na WENZELPLATZU pokřikuje ,At žije mír, anebo taky ne!

   Vymazat
  4. Štefane váš Program je zveřejněn v diskusi pod článkem pokusd si to pamatujeme

   http://www.novarepublika.cz/2018/07/slavoj-zizek-vyuzije-levice-nabizeny.html

   Zapomněl jste tam napsat jakými silami ho chcete realizovat.
   Tak se zbytečně nedurděte a přidejte se k OSV, anebo k jejimu programu hledáni sil k uskutečněni NP.

   ROZUMĚL JSTE VZKAZU,KTERÝ VÁM TU OPAKUJEME ZNOVU?

   Vymazat
  5. 19:02
   Petře, v mém demokratizačním návrhu demokratizační síla definována je, zřejmě ne dostatečně jasně. Pokusím se ji lépe charakterizovat: Demokratizační síla nemá masový charakter. Je to společná síla iniciativních demokratických osob města/obce. Jejímž úkolem je iniciovat a facilitovat demokratizační proces v obci/městě.
   Užší spolupráci se nebráním, naopak. Můj mail je s. forgac@seznam.cz.

   Štefan

   Vymazat
  6. Štefane,

   KDYBY TAKOVÁ SILA JAK PÍŠETE EXISTOVALA

   dávno by došlo k NĚČEMU,ale k NIČEMU prozatim nedošlo.
   Proč jste když to vite nezorganizoval odpor u sebe proti kapitalismu BEZ přivlastků a teprve několik dni je známo,že to neudělal v ČR nikdo. Všichni radosti bez sebe bodaji při obědě do knedlíků a jsou plně spokojeni a dokonce prý maji zájem jenom kňučivým tonem si VŠUDE stěžovat,prý něco chtit,ale co to jste bohužel za ně a snad i za sebe nenapsal,naopak zdá se působíte ne jako čočka,ale rozptylka a to je fak tak jedině slušně napsáno na nic.

   ZKUSTE OPAKUJEME naposledy probrat si nejprve BODY NP,JEDEN ZA DRUHÝM ABY JSTE ROZPOZNAL a to doslova kde hraje muzika,anebo taky ne!

   Vymazat
  7. Petře,
   taková síle samozřejmě existuje, jen není na první pohled vidět, tak jako není vidět síla vody v přehradě. Ta síla se jmenuje občanská iniciativa. Je zatím uvězněna tak jako ta voda v přehradě. Tím věznitelem je to, že je současný společenský systém obecně považován za demokracii. Obelhaný a zmanipulovaný lid je, aniž by to věděl v pasti. Lid se musí dovědět pravdu, ale jak, když jsou media v moci lhářů a manipulantů. Jediná možná cesta k osvětě, politickému osvobození se a demokratizaci vede skrz obce a města!!! Tam je tento režim nejslabší, tam je jeho Achylova pata. Proto je potřeba nasměrovat změnové úsilí právě do nich. Tak začínala i demokracie ve Švýcarsku. Máme mustr.

   Štefan

   Vymazat
  8. ŠTEFANE,DEMOKRACIE JE DISKUSE COŽ ŘEŠI PŘESNĚ

   NP Nr.2.a ten je tak silný,že kdyby o něm Švýcaři věděli pukli by závisti!
   Je určen pro celou neštastnou Republiku ČR ve formě Občanské přimé demokracie,kterou je možno
   USKUTEČNIT téměř HNED a je mimořádně účinná,flexibilni a levná a už dávno námi občany placena.
   Klidně by tu vaši přehradu naschromážděného zla vyhodila do povětři,ovšem teď jste určitě vinen tim,že tu

   DEMOKRACII VE FORMĚ NAŠI OBČANSKÉ PŘIMÉ DEMOKRACIE V NÁRODNIM PROGRAMU OSV NEPODPORUJETE A PROTO VÁM ASI KRACHUJE A JE Z NI POŘÁD NEBOŽTIK!

   Vymazat
 2. Skvělé už aby se ten spolek rozpadl k návratu národních států.

  Tady němci se snaží cenzurovat brutální migrantskou vraždu:

  http://svobodnenoviny.eu/gatestone-institute-nemecko-osekavani-svobody-tisku/

  OdpovědětVymazat
 3. VAROUFAKIS:

  - o poměru levice k Evropě:

  https://www.yanisvaroufakis.eu/2018/07/17/international-socialism-not-socialism-in-one-country-on-the-uk-lefts-relation-with-europe-open-labour-document/

  - o krizi Evropské Unie:

  https://www.youtube.com/watch?v=PJB-iP9EmV4

  - o Německu a o Evropské centrální bance:

  https://www.yanisvaroufakis.eu/2018/06/12/handesblatt-interview-on-germany-and-europes-crisis-12-june-2018/

  OdpovědětVymazat
 4. Aleši Macháčku, "připomínky"? Jednu mám. Až bude technika regulace moci masami tak dokonale propracovaná jako obráceně, budeme dál! Zatím je to naše "hra" myší s kočkou. Zkuste s Yanisem vypracovat úspěšnou teorii a nekolaborovat s kočkami!

  OdpovědětVymazat
 5. Neuškodí pár základních informací pro ty, kdo nevědí, kdo je Aleš Macháček:
  https://www.seniorum.cz/nase-vzpominky/hlasy-hrdinu/10636-ales-machacek-281946-29

  To, že publikuje na webu založeném Václavem Umlaufem není náhoda. Čas jejich pobytu ve věznici na Borech se v roce 1980 několik měsíců překrýval. Každý z nich byl ovšem na jiném úseku.
  - Ani jednoho z nich ale v Nápravně výchovném ústavu nenapravili...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No a co jako má byt pane Kopecký jak se má vaše CIC?

   Vymazat
  2. POMLUVA ČI PODEZŘENI VZNIKÁ U TOHO,KTERÝ

   se namisto k věci vyjadřuje k osobě myšlenky přinášejici zjištuje si nejprve jméno a pak přesně v duchu Šmejdů vysilá do eteru udáni jako by byl ještě u strejdy Goeblse či co!

   NEBO SI MYSLÍTE,ŽE TO BUDE BRZY STANDART A HODLÁTE TO PODPOROVAT, PANE POVOLNÝ,CO?

   Vymazat
  3. 22:49-nehodlám podporovat nic, o čemž si nemohu udělat názor zkušeností mojí nebo jiných(odkazy). Tam směřovala má otázka, byť o spojení s CIC jmenovaného nevylučuji.

   Vymazat
 6. "Václava mám nejradši, protože je kus". I proto mám pana Umlaufa a E-republiku mezi přátelskými weby.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aby nedošlo k mýlce, ještě radši mám paní Květu na E-rep.

   Vymazat
 7. „.. kus filmu SELMA, kde president přiznává, že potřebuje tlak zvenčí, aby něco mohl prosadit –„
  To je něco, co je třeba si zapsat za uši. Bez tlaku ze strany občanů, pro ně politici sami od sebe ani nehnou prstem.

  Co se týče DiEM25, tak pro mě je takovým prubířským kamenem, jejich vztah k migraci. Článek se tomuto tématu moudře vyhýbá. Ale z jiných článků mám dojem, že to jsou milosrdní loviči tonoucích. P.K.,

  OdpovědětVymazat
 8. Pane Kopecký 15:24, trvá to už dost pátků, možná i nějaký ten Silvestr, co si lámu hlavu, co vlastně nám ten Aleš Macháček a jemu podobní vybojovali. To jako že jsme svobodní? K čemu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:56

   Máte patrně na mysli signatáře Charty77, s tím - to je můj dojem - že házíte všechny do jednoho pytle. Jak jinak rozumět Vašim slovům - "Aleš Macháček a jemu podobní"??

   To ovšem bohužel není v žádném případě možným východiskem diskuse. - Musel byste být nejdřív konkrétní a hodnotit ty lidi ne jako masu či "partaj" (což v žádném případě nebyli; nebyl to ani spolek), ale kažřdého jednoho osobně.

   Jistě byli a jsou tací, kteří si ze svého "disidentství" udělali živnost pro zbytek života. Nikdy bych si ale podle těchto jedinců soudit všechny ostatní.

   Dovolím si jen ještě upozornit na Váš symptomatický slovní obrat "nám ... vybojovali". Byli to snad Vaši zástupci, které jste vyslal "do boje, a poni Vás zklamali?
   Nebo jak tomu mám správně rozumět?

   (Možná byste se mohl, pro budoucí orientaci, identifikovat alespoň nějakou značkou, co říkáte?)

   Vymazat
 9. Aktuálně k DiEM25:

  17. Juli 2018 — The Times writes that Ecuador and the UK are in high-level talks to evict ASSANGE. In times of dissent and with the most conservative Supreme Court of Justice ever, the expulsion of Julian Assange from the Ecuadorian Embassy and subsequent prosecution will reverse the rights of those who dare to challenge power and tell the truth, in the US and all over the World. HIS CRIME IS TO EXPOSE WAR CRIMES AND GOVERNMENT CONSPIRACIES AGAINST THE RIGHTS OF THE MANY.

  Prosecuting Julian Assange will officially open an era of rapid regression of civil liberties and the rise of automated totalitarianism. There will be no place for western dissidents, no courage to resist.

  The defence of Assange is a critical issue for all supporters of democratic rights.

  Today we demand that the US ends the prosecution of a journalist. We also demand that Ecuador respects its obligations with dignity, rather than illegally ignoring them and with that ignoring the word of a Head of State.

  PRAMEN:
  https://www.change.org/p/13083223/u/23019980?utm_medium=email&utm_source=petition_update&utm_campaign=379649&sfmc_tk=I5ieSAvX1A9dSUY24K5VNlITXh3mcMbNUPViMIxdX3bGMtUKYIovMjpgZ5hQfsi7&j=379649&sfmc_sub=622104142&l=32_HTML&u=64623970&mid=7259882&jb=110

  Petici zatím podepsalo cca. 85.000 lidí.

  OdpovědětVymazat
 10. Je možné v diktatuře kapitálu myslet na nějaké jaro, nějaké obrození na duchu a těle EU? Západ je degenerovaný, vyhnivá, smrdí a cosí ze zbytků svého mozku vytváří do svých trenýrek. Země Eu zmeškaly svou dobu a není návratu k normálu, formy i funkce, věcí i lidí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:54

   Ovšem je také docela možné, že

   - jste vysadil antidepresiva;
   - Vám už dlouho žádná nedala;
   - nejste spokojen s tím, co děláte, s kým bydlíte, jak vypadáte ...
   - nemáte v pořádku trávení.

   Vymazat
  2. 20:58
   Spíš to vypadá, že jste popsal téměř všechny vaše vlastní problémy. Když si to uvědomíte, a budete mít dost pevné vůle, můžete s tím ještě něco dělat.

   Vymazat
  3. Anebo svět okolo skutečně stojí za hovno!

   Vymazat