Reklama

čtvrtek 5. července 2018

Domobranci DLR našli způsob, jak přinutit OSU k zastavení útoků na Donbas


5. 7. 2018     zdroj
Armáda DLR našla způsob, jak přinutit ukrajinské silové struktury, aby zastavily ozbrojené provokace na Donbasu. Obránci samozvaného státu nainstalovali na linii dotyku videokamery. V  DLR byly také vytvořeny mobilní skupiny rychlého nasazení, jejichž členy jsou i novináři.


Videokamery zaznamenávají skutečnosti o porušení režimu příměří vojáky Ozbrojených sil Ukrajiny (OSU). Se stejným cílem byly v DLR vytvořeny mobilní skupiny rychlého nasazení, jejichž členy jsou i novináři. Jak poznamenává autor kanálu Rossijanin v Donbasse na Yandex.Dzen, zavedení těchto opatření vedlo ke stanovení relativního klidu v zóně konfliktu na východní Ukrajině.

Dříve bylo ve středu také oznámeno, že speciální služby v Kyjevě přijaly novou taktiku pro boj s lidovými republikami na Donbasu. Jedná se o verbování obyvatel z území mimo kontrolu ukrajinských orgánů prostřednictvím internetu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

34 komentářů :

 1. Dobře udělali však víme kdo je agresor pryč s banderovci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teď budou ty přepadení vysílat v přímém přenosu,některé aktéry i pochytají,aby to mohli hned pravdivě komentovat.....

   Smazat
  2. 15:09, to říkáte z pražského gauče. Být na Ukrajině, šel byste dobrovolně do Azova a nelitoval nikoho. Jméno Bandery byste miminům vyřezával do zad a po nocích šprtal správnou výslovnost ukrajinské movy.

   Smazat
  3. 21:26 Jééé vy jste velice vtipný pane havloid.

   Smazat
 2. Pokud je již od dob pravěku známo, nejpádnějším argumentem pro to, aby se zmetek držel na uzdě, je citelná a nepřehlédnutelná odpověď na jeho agresi.
  Záznamy zločinných aktivit vojsk dnešního banderistánu by mohly být dobré leda tak pro to, aby otřásly širokou veřejností.
  Leč ta se k ní nemůže v potřebné míře nikdy dostat, protože právě toto prodejná mainstreamová média a jejich presstituti)/-ky nikdy neuveřejní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:12 Nabízí se otázka jestli lze udržet na uzdě zmetka jako např. USA .

   Smazat
 3. Fanynka z Německa, MS ve fotbale v Rusku.

  https://xman.idnes.cz/foto.aspx?r=xman-styl&c=A180626_154945_xman-styl_fro&foto=FRO744024_5490523456124906ad92a52b519cb7e8_0.jpg

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JJ, to je snímek 9/13,fanynka z Německa. A jako kontrast, hned další snímek 10/13, fanynka z Íránu.

   Smazat
 4. Kdyby něco jako granát přilétlo do Ruska, pak by odveta mohla být adekvátní - vyhlazení ATO na hranicích s DLR a LLR - to by sedělo !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nestačí vám, že Rusko živí válku v cizím státě vydávaným za bratrský? A je úplně jedno, že iniciace útoků jsou výhradně z ukrajinské strany. Nenapadlo vás, že ti lidé jsou už tou válkou vyčerpaní, a že se začíná karta obracet proti Rusku a to s nesmírnou nenávistí? Oni vědí, kdo na ně střílí, ale vinu za svou katastrofální situaci dnes stále více dávají Rusku. I když Rusko Donbas drží i finančně. Jak by dnes dopadlo referendum?

   Zato víme, že 39% Ukrajinců podporuje silové řešení situace na Donbase a 26% je ochotno jít do války s Ruskem kvůli Krymu. Procenta z měsíce na měsíc stoupají. Taktéž rapidně roste počet Ukrajinců, kteří se domnívají, že jejich zemí je i celé území podél Černého moře a oblast od Volgogradu až k deltě Volhy. Podle nich Rusko nemá přístup k Černému moři. Těmi Ukrajinci jsou i obyvatelé doněcké a luhanske oblasti mimo DLLR, dokonce tam jdou ta procenta o něco vyšší.

   Při výzvách k odvetě je třeba na to myslet. Kdybych byl z Donbasu, možná bych na začátku hlasoval pro separatismus, ale dnes bych byl v diverzní skupině uvnitř a lovil lidi. Klidně i svoje vlastní sousedy, pokud by se účastnili bojů a odmítali to vzdát. A hlavně bych chtěl přítomnost USA. Už jste viděl ankety ohledně možné přítomnosti Američanů a NATO nejen na Ukrajině, ale i v Bělorusku?

   Smazat
  2. Kdyby se jednalo o Hitlera a jeho nástup? Na začátku byste byl proti, ale pak byl v diverzní skupině uvnitř a lovil lidi? Jak poučné a postoj "hodný následování".
   Přeji hezký den.

   Smazat
  3. 21:21 ano, lovil lidi. Jako Bandera, svého času. I takoví jsou mezi námi.

   Smazat
  4. Co je špatného na zabíjení rusů?

   Smazat
 5. 21:21 Váš článek je poměrně dlouhý, ale podle mého názoru se čas,věnovaný jeho napsání, dal využít jinak, např. k pohledu na noční oblohu. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není článek, ale diskusní příspěvek. Není pro vás, ale pro ty, kteří mají zájem i o jiné informace. Ale i pro vás může být informačně hodnotný, když se budete snažit pochopit důvod masového zabíjení polních velitelů u separatistů. A možná nebudete překvapený, když Bělorusko požádá NATO o ochranu. Už řadu měsíců se cpe Američanům do zadnice. Nedávno zahlásil, že by pro jeho zemi mohlo být východiskem vstup do sestavy s nějakou významnější zemí. Rusko zcela určitě na mysli neměl. Koho tedy, Polsko? Litvu?

   Smazat
  2. Navazuji na 21:58 a předešlý: Polní velitelé na Donbasu jsou systematicky vražděni jejich nepřáteli - ukrajinskými banderovci. Poupravte si prosím notičky. Tady se podle ukro-propagandy nezpívá.

   Kdyby Bělorusko požádalo "NATO o ochranu" (velmi povedená formulace, chválím), tak by to dopadlo stejně jako na Ukrajině. Mnoha Bělorusům by se to prostě nelíbilo a ...(viz donbasská odpověď na americký scénář rozvratu). Naštěstí Trump je z jiného těsta, než Hitlery, Soros, Wolfowitz, Chaynney či ta koza Nulandová. Ten si moc rozmyslí, jestli bude do Ruska dál šťouchat a jestli bude strkat peníze do bankrotujícího Banderistanu.

   Jinak ten váš traktát o tom, co "Ukrajinci cítí" je dost směšný. To vám snad diktoval sám velký Porošenko Čokoládový, protože tohle uvažující česká hlava zplodit nedokáže.

   Leo

   Smazat
  3. 22:22, mně je jedno, jak se tady zpívá. Vy jste nikdy nebyl v zemi, kde už čtvrtým rokem funguje válka. Nikdy jste tam nemusel žít s celou rodinou. To není jen o střelbě. Nefungují vodovody, jsou výpadky elektřiny, nevyberete peníze z bankomatu, nefungují karty, telefony, nemáte přístup k internetu, vázne zásobování.. atd. Je úplně jedno, kdo zabíjí, kdo je agresor. Donbasané jsou ve stavu jako těžce nemocný, který si přeje, aby raději zemřel, než podstupovat další léčbu. Tito lidé budou střílet i do vlastních, prodají své děti do filtračních táborů, jen už aby měli klid a ochotně budou platit. Všechno udělají, jen aby se zastavila střelba a zabíjení. Jenže to se nezastaví, není to v plánu a není v tom Rusko.

   To samé zbytek Ukrajiny. Země je v těžké krizi a má ji pomoct stará zlodějka Timošenko. Z bláta do louže. Tihle lidé taktéž vidí svou naději jen v tom, že vtrhnou na Donbas a budou profitovat z lupu. Když jim to vyjde, pak Krym, pak Povolží atd... Oni v to věří, utvrzují je v tom už celá léta jejich média a politici, a zlost narůstá. Nikdo si nepřizná vlastní vinu a vlastní hloupost. Nejlépe to hodit na nepřítele a ten je už dávno definován - Moskva.

   Smazat
 6. V současnosti vše pracuje ve prospěch Ukrajiny. Separatisti uskutečňují novou mobilizaci, protože lidí ve zbrani mají stále méně. U občanů není touha válčit proti UA a zvláště mladí, kteří hledali práci, tak raději odešli do RF nějak se živit. Totiž životní úroveň v místech obsazených separatisty je stále horší než v UA a její pokles je setrvalý. Moskva nezvyšuje počet svých vojáků na Donbasu, protože je zaneprázdněná podporou Asada v Sýrii. Navíc občané RF nemají zájem, aby jejich rodinní příslušníci přicházeli o životy právě na území UA, tedy jiného státu. Moskvu navíc vyčerpává vojenské angažování ze svých malých finančních prostředků, když stav jejich ekonomiky je stále slabý. Nutno uvést ještě tíží ekonomických sankci uvalených na RF v důsledku jejich válečného účinkování na území Ukrajiny. Perspektiva separatistů je skutečně žalostná!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA měli přizvat Ukrajinu do NATO ještě v době, kdy bylo Rusko opravdu slabé. Tedy spolu s námi. Měli by fantastickou pozici, hlavně na Krymu, a mohli by mnohem snadněji zaútočit.

   Teď je pozdě, ztráta Krymu je pro USA velkou ostudou, i když se hodně snaží, a US Army disponuje ukrajinskými zdroji, jako by byly její vlastní. Nemluvě o předprodeji donbaského uhlí nebo prodeji zaručeně pravého amerického plynu za podstatně vyšší cenu. A nabaluje se na tom nejen USA. Na Ukrajině to všichni vědí, přesto je pro ně Amerika bohem a Rusko ďáblem.

   Pro Rusko bude ztráta Donbasu velice bolestná, protože v důsledku blokády z centra, ekonomika Donbasu a RF se úzce provázala. Z RF je neustálý příliv humanitární pomoci. Platí v podstatě rublem, vyváží a dováží do Ruska.

   I zbytek Ukrajiny bude pro Rusko zátěží, protože Západ ji využívá jen jako odbytiště pro svoje mnohonásobně předražené výrobky, jako zdroj černozemě, kterou ve velkém vyváží, a jako zdroj dřeva z karpatských lesů, jež se stávají holinami. A Ukrajině plní svou roli na nekonečných soudech s Ruskem, které hravě vyhrává. Tím je RF tlačena do nevýhodné polohy donátora, zatímco Západ bere zisky. To Rusko nemůže dlouho vydržet, jenže nemá na výběr, protože ví, že oni sami jsou cílem. Když přijde nová krize, občanská válka je nevyhnutelná.

   Smazat
 7. ...problém ukrajinců je,..že si pro řešení svých problémů vybírají špatné kamarády...nejdřív Hitler a dnes USA, pro které jsou pouhými užitečnými idioty..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč to je špatně? Polsko také spolupracuje s Anglosasy na zničení Ruska a vede se jim relativně slušně. To není špatný drajv. Horší bývá, když protektor prohraje, jako se stalo Hitlerovi. Bohužel. Tím část Ukrajiny přišla o svoje možnosti.

   Smazat
  2. Takže 23:24, Hitler prohrál Bohužel? To snad je dodnes ještě trestné. Nebo už ne?

   Smazat
  3. 8:21, Hlavní zvrat byl v Rusku. Kdyby tam vyhrál, už jsme se dnes nemuseli o nějakém Rusku bavit. Nebylo by sice ani Česko, ale to by žádná škoda nebyla. Svět by mnohem krásnější a jednodušší.

   Smazat
 8. Banderovce izolovat
  Ukranina musi prosit o vstup do Ruska
  Do te doby jim nedat nic

  OdpovědětSmazat
 9. Po sprostém,zákeřném po vzoru Hitlera provedeném přepadení Krymu se situace ve světě podstatně zhoršila.Poděkujme pouze a jenom fašounskému rusku.

  OdpovědětSmazat
 10. 10;04
  Za rozesranej SVĚT MŮŽEŠ PODĚKOVAT POUZE A JEN uASSackejm okupantům,havlotrotle vožralej!!!!

  OdpovědětSmazat
 11. - 10:04 - Vojenskou anexí Krymu a posláním svých vojáků na Donbas do Ukrajiny, ukázal Putin světu čím skutečně je.

  OdpovědětSmazat
 12. ....v současné době je největším agresorem a vrahem
  USA...jenom blbeček nechápe, že Putin, obsazením Krymu/za souhlasu většiny místních obyvatel/ zabránil vytvořením další americké základny obkličující rusko..USA je modernisovanej Hitler..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA chtěly mít základny na Krymu. No a? Klidně raketové. Dneska by se fotbal konal jinde, jelikož Rusko by nebylo.

   Smazat
  2. ...18:30...a my by jsme taky nebyli ..!

   Smazat
  3. 18:30 Tak ty to máš v tvojí lebeni dost vykradené.Napsat něco takového muže jen velkej BLBL.....

   Smazat
 13. Drazí spoluobčané,též lituji obyčejné lidi na Ukrajině. Nesou důsledky, politiky mocnosti a platí útratu za ně. Jen s návrhy řešení, bude lepší počkat po Helsinkách. Promiň mi Pražská kavárno i Mimopražská hospodo.

  OdpovědětSmazat
 14. Zajímalo by mne,kolik let je těmto kritikům politiky RF . Asi mají velmi jednostranné informace a možná žádné. Z jejich projevů číši neznalost.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.