Reklama

čtvrtek 5. července 2018

Exministr Ukrajiny: „Seznam obětí" v případu Babčenko byl „vyroben“ v Kyjevě

Anatolij Grycenko při vystoupení v TV
- kou -5.7. 2018 newsone.ua a PrvníZprávy
Bývalý ukrajinský ministr obrany Anatolij Grycenko se domnívá, že seznam 47 osob údajně plánovaných k zabití zákazníky atentátu na novináře Arkadije Babčenka byl vypracován v Kyjevě.
Uvedl to na zpravodajském kanálu NewsOne.

„Musíte být idioti nebo považovat někoho za idioty, že ti, co sedí v FSB (ruské tajné službě – pozn. red.) jsou tak hloupí, že vypracují seznam 47 lidí a pošlou ho esemeskami," zdůraznil.

Poznamenal, že má „absolutně pevný" pocit, že „tento seznam byl vytvořen tady v Kyjevě".

Podle jeho názoru byl seznam vypracován „pod záštitou" ukrajinského prezidenta Petro Porošenka.

Zároveň se Gricenko domnívá, že k tomu došlo s cílem zastrašit vlivné novináře před prezidentskými volbami na Ukrajině a učinit je závislé na úřadech.

2 komentáře :

  1. Tak prasečenko tam určitě nevyhraje oblíbenost 6%.

    OdpovědětSmazat
  2. To nám Grycenko opravdu rozšířil obzory!

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.