Reklama

.

.

sobota 28. července 2018

Finsko a Švédsko chtějí do NATO - u Šojgu je na to už vše připraveno!

28. 7. 2018      zdroj
Ministr obrany RF neponechal bez povšimnutí otázku rozšíření NATO. Již nyní je známo, že aliance všemi možnými způsoby přitahuje Finsko a Švédsko k užší spolupráci. Mezi těmito zeměmi a NATO existuje dohoda, že Finové a Švédové se mohou účastnit vojenských cvičení bloku, na oplátku Finsko a Švédsko umožňují neomezený přístup na svá území armádám NATO.


To se samozřejmě vůbec nelíbí Rusku, protože vidět armády NATO u svých hranic je nepříjemné a nebezpečné.

Proto Sergej Šojgu varoval západní "kolegy":
Kreml tomu věnuje dostatek pozornosti. Již nyní jsou přijímána všechna opatření k zajištění bezpečnosti hranic.

Zvláštní pozornost je pak věnována západním hranicím. V Západním vojenském okruhu například vzniklo více než 70 útvarů a vojenských jednotek. Všechny jsou vybaveny nejmodernějšími zbraněmi. V každém okamžiku je armáda připravena k neočekávaným událostem nedobrodušných sousedů.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

47 komentářů :

 1. Kdo se koho vlastně bojí? Vždyť je to čím dál větší trapas. Lidský druh jsou opravdu hovada. Co se bude dít, až se muslimáci dostanou skrze armády západních zemí k jaderným zbraním ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. KDYŽ DOŠLO K OKUPACE ZBYTKU ČESKOSLOVENSKA, President Živnobanky, Jaroslav Preiss, vytáhl prý plnou prkenici a prohlásil: Když přijde Hitler, prkenici mi nechá. Přijde-li Stalin, seberou mi ji. Co se týče jeho osoby, měl pravdu. Zaplatil jenom pokutu 5 milionů protektorátních za nekolaboraci... Méně majetní a Židé ovšem litovali, že nepřišel raději ten Stalin... A měli proto zatraceně dobrý důvod.

   Vymazat
 2. Buržousti Západu ohrožují celé lidstvo, Rusové se již nikdy nenechají likvidovat sebrankou celé Evropy jako za období fašistického Německa !! Je nesmírnou tragédií, že u nás vládnoucí velkoburžoazie včetně Zemana a Klause nás zatáhla do tohoto zločineckého spolku i když před volbami sliboval Zeman celostátní referendum !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co ruští buržousti? Kam s nima?

   Vymazat
  2. 21:54 Koho ohrožují?

   Vymazat
  3. Českej buržoust je špatnej, ruskej buržoust ne???

   Vymazat
  4. 22:12 Jsi-li to ty, pak jsi špatnej.

   Vymazat
  5. Bohužel buržoust nejsem.

   Vymazat
  6. 22:12-možná se vrátíme ke klasifikaci válek (imperialistických) jen nám teď vadí i mně podtext rasově, nacionálně a globalisticky zaměřených!

   Vymazat
  7. PS.- co jsem opomenul: Neumíme jednoznačně si určit viníka a jsme cíleně dezorientováni propagandou. Chybí idea jednoznačného zla a dobra ve Světě. Ne "vítěznou propagandou" ale ideí! Jak ovšem spojit ideu míru národů s bojem proti globalizaci(odnárodnění) nevím, ví to někdo?

   Vymazat
  8. Miroslav Povolny29. července 2018 0:09
   Jednoznačné dobro, ani jednoznačné zlo v reálu neexistuje. Každý jeden máme dobrou i špatnou stránku. Někdo má snahu to ovládat, někdo tomu nechává volný průběh. Tito všichni jsou v politice i v byznysu. Kdo rozsoudí, kdo je dobrý a kdo zlý? Nikdo.
   Můžeme pouze řešit zájmy, přitom i zde je na vodě, které jsou oprávněné a které neoprávněné. Takže se to nahradí právní obezličkou „ne/legitimní“. Podle mého názoru a podle ústav, jsou legitimními držiteli moci, občané. Že výkon moci předáme někomu, kdo má lepší účes a dále ho nekontrolujeme, je naše chyba a z té již vyplývá vše ostatní. P.K.

   Vymazat
 3. Někdy při sledování těchto zpráv si připadám bezmocně, jako moji rodiče za Protektorátu,když Němci vesele postupovali na Moskvu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkurvenče jeden drzý, neomalený, není demokratičtějších a mírumilovnějších zemí než jsou právě ty skandinávské. Tvoji rodiče by ti za ty debilní žvásty namlátili na zadek.

   Vymazat
  2. Když máš takovou chuť bojovat a to tě nenazývám zkurvencem uděláš alespoň 50 kliků a uběhněš 20km,tak se přihlas do armády a můžeš bojovat za demokracii a dokonce za peníze.

   Vymazat
  3. A takové smýšlení, jako ten 20:54, mají všichni vypatlaní teroristi, kteří se derou k ruským hranicím, a obviňují z obkličování Rusko. Bůhví proč, by chtěli rozpoutat poslední válku v historii. Smutné, a nebezpečné.

   Vymazat
  4. 20.49 Ono to taky tak je.Je to šileny.

   Vymazat
  5. 20:54 Nejlepší je že nemůžete vyhrát hitler šanci měl a podělal to svými hloupými rozkazy. Tví novodobý fašouni nemají šanci jaderný arsenál maže počty lidí a válečného šrotu. Jinak většina Českých lidí by namlátilo hubu tobě nikdo nechce chcípnout za eu usa nato. Na PL byla anketa jestli souhlasí lidé s schůzkou Trump Putin tak 98% bylo pro tak si dej pohov 2 procetní.

   Vymazat
  6. 21:59 Ty ostudo, cos dělal v sedmé třídě při hodinách rodného jazyka?

   Vymazat
  7. Ale 21:59 to má v hlavě srovnané, ale cos dělal ty ostudo 22:03, při hodinách dějepisu?

   Vymazat
  8. 22:03 Mě nějaká hrubka nezajímá tak asi tak.

   Vymazat
  9. 23:01 To o tobě cosi vypovídá.

   Vymazat
  10. 23:05- i o Vás! Malé věci řešme ruky mávnutím. Prudérní češtináři, možná jejichž rodiče psali Švabachem nevěděli, že spisovná čeština byla "stvořena" ze střední Moravy, nářečí? Kdo a proč si někdo osobuje "házet kamenem"? Snaha držet "hoch doič", jako českou řeč přece závisí na vaši kulturnosti morální ne vzdělanostní a moralostní!

   Vymazat
  11. Povolný, pokud předci psali nikoli latinkou, ale po německy, mohlo to být leda Kurentem. Kulturtrégře. Uchovat čistotu národního jazyka je národním kulturním zájmem. Jen hlupáci, jinak neschopní, kolaboranti a různě zištní, národní zájmy nerespektují.

   Vymazat
  12. 16:07- nejste tak troch "pintlich"? Já hovořím o národních buditelích, kteří vzali za vděk lidový jazyk ke stvoření spisovného! Tím nesnižuji jejich úlohu. Vy zase "neofrňujte nos" nad "malými lidmi" a hledejte "perličky na dně"!

   Vymazat
  13. PS. možná jste si nevšiml, že v minulosti i současnosti právě tito "nízcí" lidé byli a jsou nositelé národních zájmů!

   Vymazat
  14. Pane Povolný 1:44 a 1:48, kde prosím nacházíte v mém tvrzení jaké "ofrňování" nosu nad malými lidmi? Kritizuji ty, kteří prohlašují, že na čistotu mateřského jazyka lze z vysoka, no, kašlat. Nic neříkám k tomu, že se v textech vyskytují pravopisné i gramatické chyby. Ostatně, žádný kovaný češtinář také nejsem. Pokud jsem upozorněn na chybu, hledím ji neopakovat namísto toho, abych jazykovou správnost bagatelizoval. To je tak všechno, pochopte.

   Vymazat
 4. 20.54 Vy toho o historii skandinávských zemí a národů nejspíš moc nevíte. A vaši rodiče vám zadnici nenamlátili proto, že také leccos nevěděli... Berserka na vás, aby vás jako orla na dub přibil...

  OdpovědětVymazat
 5. Mirumilovne skandinavske zeme lezou NATO do nekam.Neutralni Švedsko zasobovalo oceli hitlerovske Nemecko.Finsko se s fúrerem take kamaradilo.Jsou zrejme nejdemokratictejsi jako Izrael,vcera zase dva zastreleni.Hura at zije mir a demokracie.

  OdpovědětVymazat
 6. JJ, Napoleon měl smůlu, že neměl železnici pro logistiku, Hitlera zradili generálové nebo naopak.
  Ale teď to už musí vyjít a demokracie zvítězí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vsak pro ne prestavujem na D1 mosty,aby jim tam nedrhly tanky

   Vymazat
  2. 21:56-kdyby jenom na D1, i na silnicích 1. třídy.

   Vymazat
  3. No, hlavně, že se ty dálnice modernizujou, ne?

   Vymazat
  4. 22:04-jistě, i Hitler modernizoval naše silnice.

   Vymazat
 7. Tedy Švédsko a Finsko se vzdávají své neutrality? Tak bychom to s neutralitou naopak mohli zkusit zase naopak my. Copak potřebujeme proti někomu válčit? Copak máme zapotřebí, abychom byli jako okupanti nenáviděni v zemích, kde máme "mírové sbory", jako měl Adolf u nás po 15.3.1939? Nebyl by to příklad, kdybychom se přiklonili k míru? Na koho naše války vydělávají? Není nám ani trochu líto, když už ne stydno, že maříme lidské životy? Máte nějakou radost z toho, že vyrábíme migranty a kapitál jako velký kšeft je lifruje do EU?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nejde. Pochopte, neutrální stát vychází se všemi v dobrém. Co by dělali politici, zvláště ti, kteří kradou, aniž by drželi poledne. Především ti by ztratili mocné ochránce a možnost zdrhnout někam do ciziny. Protože by odevšud, v rámci dobrých vztahů, byli deportováni velmi rychle nazpět. Před soud. No, tahle myšlenka je děsí, proto se slušným neutrálním státem stalo snad jen to Švýcarsko a částečně Rakousko. Je to otázka spíš morálky, než čehokoliv jiného. Ale to víte nejlíp sám. Hezký den! VAL

   Vymazat
 8. Takzvané "neutrální státy" se státy NATO spolupracují na vojenské úrovni už roky, to není nic tajného.

  OdpovědětVymazat
 9. Než se kdokoliv pustí do tématu případné války, měl by si pročíst záznamy o ztrátách z válečných konfliktů minulosti. Ne celkové počty, ale ztráty v dílčích aktivitách ... jednotka měla 50% ztráty, 80% ... atd. Z 10-ti členné hlídky se vrátili 4 těžce ranění a 3 mrtví. Lehká ranění se nepočítají .... to je realita pro vojáka. A potom jsou ztráty civilní .... máme chuť počítat ztráty a nebo se nás nedotknou? Pokud je nechceme počítat, asi bychom měli mít přirozený odpor k jakémukoliv vojenskému paktu a k agresivní zahraniční politice.
  ABC

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní28. července 2018 23:26
   Napsal jste to dobře, nyní je třeba vyřešit, jak ten přirozený odpor, přeměnit v aktivní odpor, vůči proválečně zaměřeným politikům. Bez referenda, máme jediný nástroj, kterým jsou volby. A již víme, že to je málo. A bez SPD ve vládě, referendum mít nebudeme.
   To je u nás v ČR. Podobnou otázku si musí ale klást hlavně občané ve vojensky silných koloniálních zemích. Ale domnívám se, že tam to je ještě obtížnější, neboť oni si žijí nad poměry, z vysávání zbytku světa. P.K.

   Vymazat
 10. Kluci nebojte se pan Šojgu to má v hlavě srovnané. Rusko již dnes není prodejné, jako za Jelcina za stagan vodky.

  OdpovědětVymazat
 11. Rusko už nedovolí nikomu, aby se válčilo na jeho území. To je nová vojenská doktrína Ruska.
  emeritní kapitán

  OdpovědětVymazat
 12. Anonymní28. července 2018 23:32
  Anonymní29. července 2018 9:11
  Potom to bude muset Rusko spustit první. Jinak ho Západ uzbrojí, jako již za Gorbačova.
  Oni také chtějí, aby to Rusko spustilo první, podobně za II.SV k tomu blokádami dotlačili Japonce. P.K.

  OdpovědětVymazat
 13. Já se těm státum vubec nedivím.Finové mají s tou ruskou sebrankou své skušenosti ze 40let min století.Není na světě zrádnější nenárod jak RUS.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vypláchni si, stále ještě ti smrdí z kušny !

   Vymazat
  2. 13:17 Nějak nerozumím tvému textu. Rus snad neokupoval Finsko??

   Vymazat
  3. 12:34 co takhle Brit, Francouz 1938 a Kaddáfí nedávno? Ach jo, troubo.

   Vymazat
  4. 16:17 Ach jo troubo. Co tak pochopit psaný text blbečku. Tam se píše o Finsku a Švédsku.Jinak myslíš toho teroristu Kaddáfího? Tak tam bylo vše vpořádku a v roce 38 jsem nežil. ale 68rok si pamatuji moc dobře na kurvu ruskou

   Vymazat
  5. 18:47 mluvíš o nejzrádnějším národu, aniž bys' byl schopen porovnávat. Rusko-finská válka byla vedena tuším od podzimu 1939 do léta 1940. Tou dobou jsi asi taky nežil. A jestli byl nebo nebyl Kaddáfí terorista či co, neznamená, že ho zejména Francouzi, Sarkózy, nepodrazili. Když je předtím finančně saturoval. Ostatně, války vedou státy, ne zrovna a jen národnosti. Jakpak se tedy vyjádříš o Němcích, abys měřil všem stejně? Žes' tou dobou nežil? Prostoduchý tupče.

   Vymazat