Reklama

.

.

neděle 29. července 2018

H-SYSTÉM po tisící! aneb Je něco shnilého v zemi…. koho?

Marie Trojanová
29.7.2018
Právníci, soudci i politici si „mezi golfem a ústřicemi“ hrají svoje hry se skutečnými živými lidmi a jejich osudy. 
A pranic právníky a moc soudní  netrápilo a netrápí, že hra trvá desetiletí, naopak,  tím více se u právníků na všech stranách vydělá.  Však také žertovně právní stav říkává „k soudu se nechodí pro spravedlnost, ale pro rozsudek“.  No a ten občane přece od nezávislé moci soudní po letech dostaneš, tak kušuj.  


Dokonce můžeš dostat při cestě mocí soudní u nás jeden rozsudek, že černá je bílá a pak naopak, a  vyšší až nejvyšší  rozsudek  přebíjí ten níže.  A můžeš pro rozsudek pak díky té „skvělé“ EU  taky až do Štrasburku! A tam třeba dostaneš rozsudek, že za chyby našich zákonodárců  a soudů zaplatí  nakonec stát, tedy všchni občani  ČR, no nekupte to!

No a ti politici, čas hraje také pro ně,  kdo po deseti, dvaceti letech již bude přesně vědět, kdo ten který paskvil-zákon prosadil,  odhlasoval,  proloboval, to zrychlení moci soudní nezajistil?  A i kdyby, tak odpovědnost tam žádná ani osobní ani hmotná není. A ta politická odpovědnost, ale no tak,  přece stačí jen počkat, až se ušpiní ti noví, druzí, lidé zapomenou  a pak zase jako Fénix, viz ODS….  Nakonec ti samí, co to neštěstí na lidi svoji zákonodárnou tvorbou seslali, či jejich noví stranící se mohou zase stavět do světel kamer a stanou se prvními mezi prvními, kdo zase bude  hubou se pohoršovat, hubou a hlavně před volbami za občany bojovat,  na jiné ukazovat a křičet to ONI! Ale NIKDO  z nich neřekne „mea culpa, mea maxima culpa“.

Protože ten jediný by zasloužil, aby lidé naslouchali tomu, co říká.

A lid, co lid? Člověk  má své starosti a  dívá se stranou, dokud se ten systém, nastavený právníky a politiky nedotkne s veškerou hrůzou právě jeho.  Všichni se dopouštíme i nyní u HS  stejné chyby,  mluvíme a hrabeme se v důsledcích, ale je třeba jít jen a pouze po příčině.

To zákony jsou marné a ve prospěch těch, co tahají za delší konec a jejich náprava se neděje či děje pomalu a za to může moc zákonodárná, napříč politickým spektrem!

To soudní moc je  pomalá  a proto z podstaty  nefunkční!
Selhal tedy systém, stát a ti co za to můžou, nebudou autoři řešení, sami sebe by museli odsoudit!

Dnes a denně platíme všichni, a to nejen dvakrát či třikrát za to, co je z hlediska vyššího principu mravního  dávno  naše.

Zákonodárci, bez osobní a hmotné odpovědnosti, soudci bez osobní a hmotné odpovědnosti, vláda bez osobní a hmotné odpovědnosti, to je cesta, kam jsme nyní došli. K rozkradenému výročí 100 let, kde NIKDO za  tento stav nenese odpovědnost a o náhradě škod nám všem nemluvě!    

- - -   

8 komentářů :

 1. Nikdy jsem nepochopil, proč exekutoři, ale i všichni ostatní, kteří se podílejí na vyrovnávání stavu mezi dlužníkem a věřitelem, nejsou státními zaměstnanci. S fixním platem, maximálně s pohyblivou složkou, závislou na míře uspokojení pohledávek věřitelů.
  Znám několik případů, kdy dlužníci zaplatili na "odměnách" exekutorů a různých sankcích tolik, že by tyto částky již velkou měrou pokryly vymáhané dluhy. Celá mašinerie vymáhání dluhů má přece primárně sloužit k vymáhání spravedlnosti a ne k hromadění bohatství těch, kteří dluhy vymáhají. Jako vedlejší produkt pak získáváme ekonomicky zhroucené rodiny, které ztrácejí smysl dalšího života.
  Jak, např. Smetka má zaplatit dlužnou miliardu? Vždyť to postrádá logiku. Na druhou stranu, několik Smetků, spolu s jeho klienty, dokážou nahromadit astronomické majetky pro vymahače dluhů.

  OdpovědětVymazat
 2. zase se budu opakovat, dokud nepověsíte prvního soudce nebo advokáta bude tu bordel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, v Americe, když nebyl dav spokojený s výkonem soudce, tak ho vymáchali v dehtu a peří. Neškodilo by se k některým zvykům vrátit.

   Vymazat
 3. komu poděkovat za současny stav no přeci pomatenym komunistum ze všech stran a předevšim havlovi s jeho mrtvym študentem tam to přeci začalo ajeho veřejnou lži že nepřišel krast na stanim a nema zajem o potrestani jen odpouštět by chtěl přeci nejsme jako oni ale jen chvylku se ohřeje dva prstičky no a klauz se zemanem to dokonale dokujvili

  OdpovědětVymazat
 4. estebaci hodili mezi lidi že havel je zavřeny nepravem a trpi za nas za všechny jeho nazory a vize nepustila ani televize do te doby si většina i se mnou myslela jaky to je genius ale jak ho pustili na vaclavaku a do čete tak my bylo jasne co je to za stvuru a to jsem vlastně obyčejny nadenik a nevzdělanec akdyž jsem potom četl jeho uryvky z veledila ktere museli študovat moje děti tak jsem se hned chtěl dat z teto zrady k jezuitum

  OdpovědětVymazat
 5. Bohužel je to tak, jak je zmíněno výše. Systém jako takový se utrhl ze řetězu. Na půdě parlamentu se poslanci osočují z krádeží, korupce atd. Na půdě vrcholného orgánu státní moci, kde by se zákona dbát mělo a za standartních okolností by provinilým hrozily exemplární tresty. Mají spousty výhod, jsou nadprůměrně hodnoceni a k tomu jako bonus jsou zbaveni odpovědnosti za rozhodnutí, která učiní či podpoří.
  Je zajímavým rozporem přístup k pochybení plebejců a mocných. Plebejci jsou postihováni i za drobné přestupky všeho druhu, povětšinou finančně s čím dál vyšší sazbou (jsou zvyšující se sazby ukazatelem skutečné inflace?). Jak dlouho bude trvat plebejcům, než pochopí, že se stále dokola opakuje to samé "děláme pro vás to nejlepší, ale opět se to nepovedlo". Den za dnem, rok za rokem, desetiletí za desetiletím .... pořád dokola s jedinou jistotou, peníze budou chybět i v případě, že výdaje státu budou 0. Možná takový stav bude podáván jako zásah s hora, či za zázrak. Nikdo si nic pro sebe nebere, výdaje jsou nula a pokladna je prázdná ....
  My si musíme uvědomit, že jejich zájmy se neprotínají s našimi zájmy. A náprava? Prozatím máme možnost jim ty hlasy prostě nedat .... a postupně se pokusit narovnat zcela nesmyslný stav, kdy Ti co rozhodují a mají moc, jsou představiteli zákona atd., mají minimální či dokonce žádnou odpovědnost. Každým dalším jejich rozhodnutím za této situace budou naše možnosti menší a menší a menší .... a za pár let .. co zbude?
  ABC

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co zbude ? Nic . Protože i to málo co ještě zbývá bude rozkradeno nebo prodáno za hubičku do ciziny .

   Vymazat
 6. Zásadní pro řešení takových problémů je,aby pachatel všech těchto nepravostí přišel o veškerý užitek,který takto získal.A to i včetně prostředků,které převedl na bůhví koho.V době počítačů se snad vše dá dohledat.Tzn.Zabavit všechen takto získaný majetek i zpětně.Když se to děje u restitucí např.církevních kde to vlastnictví není jasně prokázáno/zákony Jos.II/proč by to nešlo u činů spáchaných v posledních cca 20 letech.Jinak si mohu myslet,že ty zákony jsou dělány právě na objednávku těchto lidí!

  OdpovědětVymazat