Reklama

úterý 17. července 2018

Hanebné zpravodajství České televize


Jan Žižka
17. 7. 2018 Literárky
Pokud se celková vyspělost občanské společnosti měří kvalitou zpravodajství veřejnoprávních médií, jsme na tom asi jako některé rozvojové státy.


Osobně neznám člověka, který by považoval zpravodajství České televize za objektivní a kvalitní.

K České televizi lze mít celou řadu výhrad – od chudé programové skladby, přes neustálé a únavné opakování stejných pořadů, nesprávné používání češtiny, neprofesionální práci některých redaktorů atd.

Myslím ale, že největším problémem České televize je její zpravodajská činnost. ČT se ani nesnaží o objektivitu, jen poučuje, co si máme myslet a jak správně rozumět jejím zprávám.

Jako zajímavý příklad může sloužit skladba zpravodajství České televize 6. července tohoto roku, tedy ve významný den naší země a výročí upálení Mistra Jana.

1. zpráva – americká cla (cca. 8 minut).
2. situace v automobilkách
3. Německo – politické zpravodajství
4. Thajsko – zatopená jeskyně
5. korupční aféra ve fotbale
6. Jan Hus cca (2 minuty)

Tedy šestá zpráva v hlavní televizní relaci v den, kdy si připomínáme úmrtí J. Husa.

Dovedete si takovou skladbu zpravodajství představit v zemi, kde sistují svobodná veřejnoprávní média?

Dovedete si představit tuto situaci v zemi, která bere vážně svoji historii?

- - -

27 komentářů :

 1. TO,ŽE OHLUPOVADLA SVÝMI ZMANIPULOVANÝM INFORMACEMI,

  možná způsobuji prý i ukradeni hlasů voličů při volbách začiná byt známo.Je možné,že dokonce pár tzv žurnalistů způsobuje snad i neplatnost voleb v důsledku lhani a své nedostatečnosti a pak docházi k instalaci ministrů typu Praseči chlup a jiných ještě horšich způsobujich nevratné škody.

  V této situaci nebude možné se dovolat jakékoli spravedlnosti.
  Tu může přinést jen výměna celé garnitury politické třidy Šmejdů a podpora aktivistů,kteři začinaji uvažovat jak by se to mohlo dřive nebo později realizovat.

  OdpovědětSmazat
 2. S panem Žižkou lze ve všem souhlasit,jen ten datum svátku je zcela mimo a to o měsíc.OPRAVIT

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane UNKNOWNe , co je potřeba upravit?

   Smazat
  2. Vyhodte aspon TV z domu a prestantne jim ASPON porad platit za ty zhovadilosti.
   A pak se muzete venovat dulezitym a normalnim vecem.. Kdyz budete porad viset usima a vocima na Jandovi stanete se Zavislaky na necem podobnym..
   .Nebo uz jste , vzhledem k tem pitomym, pasivnim ,uboze knourajicim stiznostem.
   Nejdrive neco udelejta a pak mluvte.
   A nebudete jako jandisti..

   Smazat
 3. To jsou ti světoobčané je historie a národ nezají chtějí žít v jednotném euchalífátu.

  OdpovědětSmazat
 4. Kdo mohl tušit, že demokracie je svinstvo, jaké jsme nepoznali. Když chrochtal Havel na Václaváku o lži a nenávisti, nikdo netušil, že mluví o tom, co nás čeká.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já nevím, jestli je demokracie svinstvo. Dosud jsem demokratický systém nezažil.

   Smazat
  2. 1:32 Chudák ani nevěděl čemu slouží, už ho nezmińujte, letiště bude potřeba přejmenovat zpět.

   Smazat
  3. Které letiště? Myslite Praha Ruzyně????

   Smazat
 5. Každý text podobný svým obsahem je zbytečný a jeho čtení není řešením.Dokud nedonutíme my občané poslance a vládu ČR stávající čt a čro přimět k objektivnímu vysílání a zejména zpravodajství s těmito pacholky v čt a čro nikdo nehne.
  Bez fyzické likvidace alespoň jednoho v čt pro výstrahu se situace nezmění.

  OdpovědětSmazat
 6. Žádná fyzická likvidace! Ať vás to ani nenápadně! To byste jen z hajzlů udělali mučedníky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když ne fyzická likvidace, tak jak tyto pacholky odstraníte zákonnými prostředky ?
   Poslanci mají možnost změnit v čt a čro zákonnými prostředky a přesto nekonají,proč ?

   Smazat
 7. K první větě článku: Ale my bohužel jsme už od 1.4.2017 rozvojový stát.

  OdpovědětSmazat
 8. A zase výkřik do tmy nějakého zoufalce.Že neznáte člověka,který považuje ČT za objektivní-tak třebajá. Asi se nemužete smířit stím ,že každé zpravodajství nezačíná SOVĚTSKÝ SVAZ, TAK JAKO ZA VAŠICH KOMANČU.Tak to už se opravdu nevrátí soudruhu.Mužete pouze vzpomínat

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zpravodajství v rozvojové zemi začíná USA. Tak to si můžeš 9:23 také vrazit do.. špic.

   Smazat
  2. Jste asi dukaz,ze hlupaci ,milujici ČT ,jsou politicti prorezimni agitatori stejni ve vsech dobach.Zerete blbou lzivou propagandu jako svazaci v 50.letech s Pavlem Kohoutem v cele.

   Smazat
 9. Ten Unknown si asi něco popletl.To se někdy v zápalu boje stává.Tož tak.

  OdpovědětSmazat
 10. Zpravodajství toho dne jsem na jejich České telževizi nesledoval, ale ve vypsaném přehledu zpráv mi chybělo snad jen to, že husité byli lupiči, že Češi se po konci II.světové války k Němcům chovali špatně a že by bylo záhodno se jim za to omluvit a pozvat je tu zpět a vrátit majetky, případně uhradit finanční částku za utrpěnou morální újmu a samozřejmě, že ruský prezident Putin nechal zatopit jeskyni s thajskými malými fotbalisty a nějaký nagelovaný -cetiletý historik by měl nalézt paralelu mezi tímto Putinovým chováním a nejlépe pak Stalinem, protože nacističtí pohlaváři a zločinci byli Němci a to zase takoví barbaři z historických zkušeností být nemohou. Pak by to zpravodajství nemělo z pohledu redaktorů jejich České telževize chybu. Případně doplňte co chybělo Vám. Těším se na příjemné počteníčko. František

  OdpovědětSmazat
 11. Existují skutečně v diktatuře kapitálu veřejnoprávní media? Co je to "veřejnoprávní", když je to ve vlastnictví kapitálu, jako celá republika včetně policie, soudů....? To, že za to platí občané a dokonce povinně, jako za jiné zboží? Navíc, zboží nejen smrdící, ale nechtěné? Od ČÉTÉ nežádejte slušnost, neřkuli posluš/žnost občanům ČR, ale jen výrony korupcí uplácaných mozků! Divy nedělá bůh, ale peníze - kapitál

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tím lze jenom souhlasit. Já doma nemám vůbec ČT naladěnou, bohužel asi za trest musím platit poplatky. amělo by to být tak jako u jiných televizí, když ji chci poslouchat tak si zaplatím.

   Smazat
 12. Pane Žižka ,proč jste před rokem 89 nepsal podobné komentáře do rud.práva.Vždyť to byla hruza dívat se na zprávy.Bylo pouze kladné hodnocení SSSR a samé negativní zprávy o západuTo jste měl staženou ŘIŤ.Demokracie díky panu Havlovise dá i takto zneužít

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlupáčku: Vše, co nám komunisté o kapitalismu "lhali", je pravda!

   Smazat
  2. Zřejmě proto, že by mu je neotiskli. Zbýval jen samizdat, stejně jako dnes.

   Rozdíl je snad jen v tom, že dnes si je režim tak jistý v kramflecích, že je mu téměř fuk jak lidé smýšlí a nestojí mu(zatím) za to, aby se opozičními názory zabýval. Ale tenkrát také neměl potřebu pumpovat lidem denně do hlavy, jak jsou strašlivě svobodní, jakou mají nevídanou demokracii a že za všechno špatné může předešlý režim.
   Hurá! Ó, my se máme!

   Smazat
 13. Je to skvělé,aktuality by si ČT mohla předtočit nejméně týden dopředu a zahraniční redaktoři např Karas, by mohli komentovat situaci na Ukrajině i z kavárny Slavie

  OdpovědětSmazat
 14. Bratře Žižko, hrrrrrr na ně!!!!!

  OdpovědětSmazat
 15. včerejši kritika na redakturka z čete v sirii že soudruh mohl sedět v pražske kavarně a předčitat z platku eurohuještiny a ne utracet penize koncesionařu za diety a hotely což by ve vysledku přišlo laciněji ale jak znamo soudruzi z čete by stejně projebali a proč soudruzi no protože o kapitalismu akorat tak dokažou blafat nesmyslne ody za ktere by misto peněz měli dostat nakopano fšak vi vite kam

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.