Reklama

úterý 17. července 2018

„Hoši z ČT jsou primitivové.“ Doktor Polreich se nestačí divit, co vyplulo z obrazovky k summitu Trumpa s Putinem

Miroslav Polreich
Miroslav Polreich
17.7.2018  ParlamentníListy
Jaký význam a dopady bude mít vrcholná ostře sledovaná schůzka Donalda Trumpa a Vladimira Putina? Situaci pro ParlamentníListy.cz rozebírá zkušený diplomat a někdejší rozvědčík Miroslav Polreich. Podle svých slov ho nejvíce nadzvedlo, jakým způsobem celou věc prezentuje veřejnoprávní Česká televize. “Hoši z ČT jsou primitivové,” uvádí naštvaný doktor Polreich.


Miroslav Polreich: Putin – Trump a význam vrcholných schůzek


Schůzky na nejvyšší úrovni představitelů velmocí mají svůj specifický charakter. Bývají součástí zásadního rozhodování velmocí a zároveň výrazem jejich vzájemného vztahu.

Moderní historie nás vede k závěru, že zpravidla výstupy těchto schůzek hledaly a nacházely řešení nejenom ve vztahu účastníků, ale měly i svůj zásadní význam pro mezinárodně politickou atmosféru. A v podstatě nejenom s obecnými důsledky na projednávanou problematiku, ale naznačením a stanovením politického směřování, které se zpravidla nadále stávalo určující, prozatím vždy s pozitivním výsledkem.

Závažnost jednotlivých setkání byla určována stávající aktuální situací. V dobách bipolárně rozděleného světa se často jednalo i o řešení studené (horké) války. I když se nám nyní česká TV snažila podat přehled dosavadních schůzek a přizpůsobovala jejich význam svému vidění, které mělo daleko od reálného stavu, přece jenom je třeba vzpomenout řešení Karibské krize (1962) a obavy z možného nukleárního konfliktu. Řešení nakonec mělo formu, ne osobního, ale telefonního spojení Kennedy – Chruščov. Pozitivní výsledek známe. Sověti stáhli své rakety z ostrova a Američané z Turecka a navíc byla dána záruka, že USA bezpečnostně neohrozí Castrovu Kubu. A tak se i po padesát let dělo.

Bylo to však dále období hluboké studené války, včetně bojů o Vietnam. Tato situace byla násobena Šestidenní válkou (1967) mezi Izraelem a arabskými státy, následně řešenou Mimořádným zasedáním hlav států v OSN. Za této kritické situace došlo překvapivě k vrcholné schůzce v Glassboro, (Kosygin – Johnson). Právě tato schůzka překonala dlouholetý stav bez kontaktu vedoucích představitelů a zahájila postupné období zmírňování napětí a vzájemné spolupráce vedoucí nakonec k ukončení bipolarity. Vzpomeňme jen Smlouvu o nešíření zbraní hromadného ničení a SALT I. (1968). Pro mnohé snad překvapivě právě rok 1968 byl rokem úzké americko sovětské spolupráce.

Pro nás bylo podstatné, že iniciátorem těchto změn a mediátorem bylo v té době při jednání právě Československo již jako výraz nové tendence v zahraniční službě, která dostala následně celkový výraz v „Pražském jaru“.

Při podrobném přehledu o všech vrcholných schůzkách nyní naše veřejnoprávní TV tuto velmi podstatnou a v podstatě po delší době prvou z následujících sérií schůzek opomenula. Nebylo to ze skromnosti, protože ... .... ....


33 komentářů :

 1. No jo hlásají názor bruselu svých páníčků nějaká objektivita je nezajímá.

  OdpovědětSmazat
 2. Každá zeme, každý národ má své Kalousky!!! !!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasan, Kalousek může za všechno zlo tohoto světa.

   Smazat
  2. 16:38
   Za Kraďouska SE HLAVNĚ STYDÍ I VLASTNÍ RODINA!!!!!!!!!☺

   Smazat
  3. a hlavne smejdy kteri ze svych zidli neslezou po dobrem ,to co se deje dnes v Americe na obrazovkach a prohlasenich "politiku" zleva ci zprava je neslychane .Prohlasuji Trumpa za zradce a sluhu Putina ,to co slysim je neuveritelne .Je to ta prohnila bazina ktera zacina byt drzejsi a sprostejsi ,karty jim zadne nevysly a tak jdou do toho stylem -lzid . Zlobis ,zastrelit presne co se deje na ukradene pude v Palestine kde strileji za Q. 150 MLADYCH KLUKU ZA TO ZE PROTESTUJI ,COZ SAMI RADI PROPAGUJI.Byt v botach Trumpa zacal bych se skutecne bat o zivot. Obratili a to zcela bez servitku i jeho podporovatele (nedostali koryta a tak se presli) Situace zacina byt velmi kriticka stoji za nim snad jen armada diky tomu ze si ji koupil prisunem velkych penez do budoucna . FBI a CIA je zjevne proti i kdyz instaloval nove reditele .Zaverem ,jakekov snizovani napeti ci cokokoliv co by snad mohlo vpadat jako sblizovani a prospech pro obe strany neni absolutne zadouci .Nepritel musi byt,prijde jeste Cina (zatim zasobuje kompletne trh junkem bez kvality a oni to prodavaji dle hesla: koupim za 5 prodam za 50 mne ty 3 procenta zisku staci

   Smazat
  4. 16:38 Ano v ČR kraďousek hlásá to co většina národa nechce klanění se havlovi, podřízenost eu a braní migrantů tak ať si to vyžere.Doufám že příští volby už tam nebude.

   Smazat
 3. A proč o Trampovi na ČT ríkali politológové že je vlastizrádce západnich hovnot a že je na úrovni Zemana Rusofila, na ČT to ríkali.

  OdpovědětSmazat
 4. I tak sem s toho vedlě jak tá jedlě s celé politiky i gramatiky.

  OdpovědětSmazat
 5. Nesleduji Českou televizi, protože ta lže lidem do očí a překrucuje fakta a politologové vystupující na České televizi ty lži potvrzují svými nekonečnými bláboly. Sledoval jsem sportovní kanál a ten už nesleduji potom co reportér České televize, myslím, že to byl Bosák, začal poučovat při závěrečném ceremoniálu mistrovství světa ve fotbale v Rusku, že Rusko nikdy pořádání šampionátu nemělo dostat. Šampionát byl jeden z nejlepších na světě a když se to sluničkářům v České televizi nelíbí vylejí barel špíny a výmyslů na pořadatele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:14 Jak mužete kritizovat ČT když ji nesledujete,????trochu schíza co .Jinak pan Bosák byl naprosto nestranNý a vy jste HLUPÁK

   Smazat
  2. 14:53
   Lžimédia lze sledovat i z alternativy, takže ji pán z té alternativy taky může kritizovat. Když teda ten bosák byl nestranný, tak pročpak např. povídal, že "Fotbalový šampionát se v Rusku neměl z mnoha důvodů konat.", ha? To je podle vás nestranné prohlášení? Jste stejný bezcharakterní čumák, jako on.

   Smazat
  3. 14:53-hlupák asi budete Vy. Pan Bosák byl sportovně nestranný, nikoliv politicky. Asi platí svou daň zaměstnavateli za místo. Tu daň platí mnozí i politici. Neštve Vás, jak všichni děkují za pozvání? Já si vážím jen těch co neděkují(selekce?) a těch, kteří se tam již pro selekci nedostanou.

   Smazat
  4. 11:14 Ono házet kýble špíny na ČT je v určitých kruzích nutností, že? I pro někoho, kdo o sobě tvrdí, že ČT nesleduje.

   Smazat
  5. 15:30 Co je ta vaše alternativa ,třeba ten váš polrajch, tak potom ano

   Smazat
  6. 15:58 Nejen prostřednictvím bosáka tečou kýble špíny z ČT na každého, kdo nehraje podle jejich notiček. Potom se nemůžou divit, že jim ta špína přistane zpět na jejich makovičkách.

   16:04 Právě na jedné z nich jste, jestli jste to nepoznal.

   Smazat
  7. 16:04, 15:58 - ukázka nekriticky zapouzdřených osob bez vlastního názoru, kteří jen opisují a papouškují, co do nich mainstream a ČT dennodenně tlučou.

   Vždyť Zpravodajství ČT stejně jako komentátoři ČRo jsou v katastrofálním stavu. Intelektuálně i charakterově.

   Smazat
  8. 15:58 Nám stačí co jsi o nich přečteme tady a havlohnůj opravdu poslouchat nebudu.

   Smazat
 6. Tohle by se asi líbilo tomu poskokovi z neziskovky aby to bylo u nás:

  http://svobodnenoviny.eu/anarchie-po-cele-francii-nepokoje-a-rabovani-v-nekolika-mestech-po-vitezstvi-ve-svetovem-poharu/

  OdpovědětSmazat
 7. Co je to ČT? Je to banda politických hlupáků. Dopadnou stejně, jako TV před 30 lety. Vlastně s volbou presidenta Trampa už tak dopadli. Všichni viděli jak lžou v přímém přenosu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky Trumpově zvolení jsou U.S.prdele zavřeny, takže klvaně klvají a štětiny se štětí, že není kam lézt, též Janda musí sušit evropskou hodnotu, všichni můžou nanejvýš utvořit kruh.

   Smazat
 8. Naši majnsrímoví novináři jsou ukázkou ubohosti, zaslepenosti, hlouposti a prodejnosti. Jaksi se svými páníčky zamrzli v 50. letech, ale v opačném gardu. Dávno se zpronevěřili novinářskému úkolu zajišťovat lidem objektivní, pravdivé zprávy a bít do nešvarů. Holt leckdo je prodejný dle hesla:" Koho chleba jíš, toho píseň zpívej."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně. O objektivitě si můžeme nechat jen zdát....
   Stoka odpadu .

   Smazat
 9. Spíše to vypadá, že česká kavárna a ČT vůbec nechápe, kde se má názorově a politicky zařadit. Ujel jím vlak a oni nemohou naskočit do žádného názorového proudu,protože vůbec netuší na čí straně jsou. Navíc názory které razí, jsou značně přežilé a zastaralé,tudíž nezařaditelné. Jsou úplně nečitelní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:16 Ve včerejších "Událostech komentářích" byl také jeden americký novinář. A po jeho vystoupení vím, koho se naši prestituti snaží napodobovat. Ten označoval setkání Trumpa s Putinem za národní hanbu a světové neštěstí. Opravdu první liga v blbosti. Proti němu jsou naši "snaživí" jen okresním přeborem.

   Smazat
 10. K doplnění Polreichova článku - ZBYNĚK FIALA:
  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/zbynek-fiala-trump-putin-konecne-spolu

  OdpovědětSmazat
 11. Pánové a dámy, nestálo by za to tento výrok opakovat a zpopularizovat? :)

  HOŠI Z ČT JSOU PRIMITIVOVÉ

  Tidehunter

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:30 Nebylo by to přesné, nejsou primitivové. Moc dobře vědí, co dělají a hlavně za kolik. Prostitutky také nejsou "primitivové", když za prachy kašlou na morálku.

   Smazat
  2. 18:21
   Nepřeceňujme hochy z ČT. U některých, možná u většiny, platí to, co píšete. Jiní jsou ale opravdu primitivové a dělají to proto, aby měli terč pro své frustrace a pocit důležitosti, že patří k té správné straně.

   Tidehunter

   Smazat
 12. Gaunerům, kterým vadí, že je stále ještě ve Světě m ír, samozřejmě schůzky ale Putin - Trump b udou vždy vadit. Tak se nedivte té zuřivostí medializátorů na ČÉTÉ. A je na čase vůbec přestat tuto sebranku spojovat s novinařinou, urážíme tím Havlíčky, Čapky, Nerudy, Fučíky...., ba dokonce i Drdy, do dělali rudé prdy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale když ono urazit ty Fučíky a pod. se dneska tolik cení. V.J.Horák

   Smazat
 13. No hoši z ČT jsouhlavně a především ŠMEJDI. Za lichvářskou cenu, někdo tomu také říká "výpalné" 7 miliard nutí televizní dramaturgie diváky sledovat prohnilý produkt zpravodajství a publicistiky. Poslanci, které jsme si zvolili do PSPČR, se musí zasadit o to, aby užívání veřejných financí v ČT bylo pod kontolou NKÚ, aby všechny smlouvy uzavírané byly transparentně v Registru smluv, aby za chyby v televizní produkci byla přímá dohledatelná odpovědnost.

  OdpovědětSmazat
 14. Kdysi jsem žral čt24 . Léta sledují jen pri mu a novú . V čt řádí politruci a bývalý svazáci .��

  OdpovědětSmazat
 15. ČT produkuje hloupé pořady a naivní politické komentáře za profi platy. Mám dotaz jak to změnit ?
  Moje prozatímní řešení je satelit (BBC,France24,RT,Sky)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.