Reklama

středa 25. července 2018

Jaroslav Bašta, Stanislav Novotný: Summit Trump - Putin 2018

25. 7. 2018


18 komentářů :

 1. Po roce 1989, tedy po sametu, nás všichni disidenti, domácí i ti vrátivši se ze západního ráje, poučovali o zásadách demokracie. Hlavně nám vtloukali do hlavy, že v USA v prezidentských volbách kandidáti proti sobě sice bojují, ale jakmile jeden z nich je zvolen za prezidenta USA, všichni potom táhnou za "jeden provaz". V současné době v USA a jinde, tedy u nás, vidíme pravý opak této demokracie. I když je po volbách, poražená strany, v USA jsou to demokraté, neuznává výsledek voleb a dál provádí kampaň proti vítězovi prezidentských voleb s použitím všech možných i nemožných výmyslů, které jsou postavené tak, že kdo je proti, je vystaven kritice, že ohrožuje USA. Otevřeně se říkalo, že zvolením Clintonové, by se odstartovala III. světová válka. Proto lidé v USA volili jak volili, ale prohravší demokraté to demokraticky neuznali a snaží se o sesazení nynějšího prezidenta USA. Nějak se ty poučky o vyspělé západní demokracii, tehdejším disidentům a nynější Pražské kavárně, nepovedly. Kde asi soudruzi z NDR udělali chybu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:31 No, mohl byste si ale uvědomit tu nespravedlnost zvolení Trumpa prezidentem, respektive tu nedemokratičnost, protože volební systém volby prezidenta USA ji nejen plně umožňuje ale byla i, v těchto posledních volbách, plně naplněna. Trump získal o téměř tři miliony volebních hlasů méně než jeho protikandidátka Clinton a navíc i někteří volitelé, jednotlivých států USA, kteří jsou pouze delegováni voliči k volbě prezidenta USA v souladu s jejich volební vůlí, rozumějte v souladu s volební vůlí těch voličů,... tak tedy někteří tito volitelé volili jinak než vlastně museli, pokud by mělo být demokracii volby prezidenta USA a vůli voličů v ní dostáto. A to ve federaci, kterou USA jsou. Je to objektivně nepřijatelné a USA z těchto důvodů nejsou demokracií, takže se nedivte těm, kteří se snaží oficiální výsledek zvolení Trumpa prezidentem USA zvrátit a logicky ho neuznávají. Nikdo ho nemůže a navíc i doslova nesmí, uznat,... protože byl zvolen nedemokraticky, menšinou volebních hlasů.

   Smazat
  2. Omyl, volební systém USA je nastaven tak, aby velké státy nemohly přehlasovat ty malé státy s menším počtem obyvatelstva. Před volbou prezidenta to věděla samozřejmě i Clintonová, takže byla s tím srozuměna, protože tento volební systém platí v USA desetiletí a je pořád stejný. To, že celkem získala víc hlasů nerozhoduje, rozhodují jednotlivé státy, tedy na obrazovce celé USA svítily červeně, tedy barvou republikánů, zatímco modře svítily jenom státy na východním a západním pobřeží, sice počtem obyvatel větší, ale to nehraje roli. Spravedlivé je to proto, že oba kandidáti měli stejné podmínky a stejná pravidla a podle těch Tramp vyhrál a Clintonová uznala porážku, ale spustila nelegální kampaň s vymyšleným Ruským vměšováním do voleb, což je pitomost a všichni to vědí, ale demokraté postupují systémem sto krát opakované lži. Clintonová je součásti finančního kapitálu a naopak Tramp je zástupcem průmyslového kapitálu. Finanční kapitál vytváří zisky spekulací, ale nevytváří žádné hodnoty. Průmyslový kapitál vytváří hodnoty a pracovní místa a proto taky popularita Trampa neustále roste a navíc má jednoznačně úspěch i při řešení migrační politiky. Clintonová může už jenom škodit a to taky dělá s ženskou důsledností a nenávistí. Žádný chlap který prohrál v prezidentských volbách nedělal takové svinstvo jako ona. Prostě neúspěšná ženská se bude mstít až za hrob. Jenom si vzpomeňte na naší zdrženou Němcovou, která odnes žije nenávistí vůči Zemanovi za to že jí nejmenoval předsedkyní vlády.

   Smazat
  3. 4:08 To jste nám fakt řekl objev, směji se, kolego. Ten volební systém je takový už sta let a vůbec není adekvátní federaci, kterou USA jsou, protože ve federaci je samozřejmé a plně logické volit prezidenta bez ohledu na jednotlivé federální státy. Konfederace, je spolkem, který musí zohledňovat velikost a sílu jednotlivých států, federace ne. Nic neomluví USA v této jejich nedemokracii. Nikdo nesmí uznat za zvoleného prezidenta USA toho kandidáta, který získal méně volebních hlasů než jeho protikandidát. Skutečně, oba kandidáti věděli, že volební systém je takový jaký je, ale zároveň s tím nemohli nic dělat, což znamená, že s ním nemohli nesouhlasit, pokud chtěli být do funkce prezidenta USA zvoleni. Uvědomte si, že v USA je tzv. prezidentský systém, což není systém parlamentní, tedy, a prezident má velmi podstatné a silné pravomoci. Jak pak tedy je adekvátní nějaká obrana malých federálních států v prezidentské volbě, pokud o nich rozhoduje sám, v podstatě sám. Ta pojistka volby prezidenta USA voliči ale pak ve druhé fázi jen voliteli, kteří ale o volbě rozhodují (jen volitelé fakticky právně volí prezidenta) podle vlastní vůle i navzdory vůli voličů, protože sama volba voliči je pro ně jen "doporučením", byla vložena do volebního systému jen proto, aby tehdejší primitivní kolonisté divokého západu nezvolili prezidentem USA idiota a nebo toho, kdo jim zaplatí chlast a nedopadlo to s USA katastrofálně. Důvod volby voliteli tedy už neexistuje. Je prostou neschopností států USA změnit tento už nesmyslný a plně nedemokratický systém a to právě z toho důvodu, že malé státy USA z něj mají výhodu a změnu odmítají. Výsledkem prostě je, že USA nejsou demokracií.

   Smazat
  4. Mam pro tebe priklad jak to funguje v praxi.
   Bydlim v Minnesote. Z 87 okresu v MN, 78 volilo pro Trumpa. Killery MN vyhrala. Vitezstvi ji zarucila 4 nejvetsi mesta v MN, Twin Cities, Rochester a Duluth. Vsechny 4 jsou rizeny liberalnim zastupitelstvem.
   Takze ani ne 10% rozlohy statu zvolilo kandidatku, kterou nechtelo 90% rozlohy.
   Kdyby tento system nebyl provozovan, tak USA jak ho zname by uz neexistovalo. Bylo by to tu stejne jako urednikami vedena multikulti zapadni evropa.
   Je to velice dobre promysleny volebni prezidentsky system.
   A Killery ten "ochlasta" je.
   At zije president Trump a president Zeman.
   CZ75
   WWG1WGA

   Smazat
 2. Pan Novotný, bývalý prezident Policie České republiky, byl odvolán tehdejším ministrem vnitra Rumlem s odůvodněním, a tady se všichni podržte, protože pan Novotný byl velice pracovitý, jak doplnil, ministr vnitra Ruml, až moc pracovitý. Souvislosti nasvědčují tomu, že ministr vnitra Ruml měl a byl namočený do kauzy k půjčování mercedesů ministrovi vnitra a jeho známým. Po uskutečnění odvolání Novotného, celá kauza vyšuměla. Nastoupil další policejní prezident, který logicky v takových aktivitách, jako všímání si podezřelých činnosti na ministerstvu vnitra, se už nevěnoval. Nevěnoval se ničemu, ale byl odvolán stejně, protože jde o koryta. Celkově vždy jde o koryta, i když disidenti se nám snažili po sametu nakukat, že jde o demokracii. Túdle... Nekonečné kecy o tom, kdo byl a jak byl v nějakých seznamech, nebo nebyl v seznamech a přesto nebyl, nebyl spolupracovníkem už unavují i babičky v domově důchodců. Takoví jak Bašta, využil všeho z disidentského hnutí a byl ve správný čas na správném místě a byl v diplomacii a tedy pěkně u plného koryta.

  OdpovědětSmazat
 3. Vyslechl jsem celou relaci a byl jsem překvapen, že pan Bašta v odpovědi na otázku, zda by jsme v Evropě neměli zlepšit vztahy s Ruskem, odpověděl s panem Novotným, že tedy s Ruskem by jsme měli zlepšit vztahy, protože je to největší soused Evropské unie, ale oba nesdělili podstatnou věc, že to nebude možné, protože nemají na tom zájem Spojené státy, které právě od doby nástupu Putina udělaly všechno proto, aby torpédovaly dobré vztahy s Ruskem. Předně, Spojené státy se snaží překazit obchodní vztahy mezi Německem a Ruskem. USA nepotřebuje, aby se spojily Ruské zdroje a Německá technologie. Dále USA dělají všechno, aby Evropu odřízli od dodávek levného potrubního plynu z Ruska a nařídí Evropě, aby odebírala drahý, na dopravu složitý, břidlicový plyn z USA s dovětkem, že Evropa nákupem drahého plynu z USA, by se měla tímto způsobem odvděčit Americe za osvobození za II. sv. války. S tím souvisí i události od roku 2014 na Ukrajině, kdy celý Majdan byl veden hlavně proto, aby vyřadil veškeré energetické sítě, tedy ropovody a plynovody, přivádějící tyto suroviny do Evropy přes Ukrajinu. USA se snaží dosáhnout izolaci Ruska od Baltu k Černému moři a dále přes Turecko a Sýrii. Nedaří se to úplně, ale jenom do událostí na Ukrajině investovala Amerika, pět miliard dolarů, aby dosáhla války, která probíhá v Luhansku a Donbase s tím, že aktivně dodává na Ukrajinu zbraně a vojenské poradce. Spojené státy, jako nejzadluženější stát na světě, který po ostatních státech světa vyžaduje, aby platily jeho dluhy, využívá staré letité neshody mezi národy a státy a štve proti sobě a kde může rozdmychává konflikty v podobě barevných revolucí s cílem ovládnutí regionu a jeho ekonomického zotročení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2:21 No, ale my to vidíme naprosto jinak. Protože plyn a tedy strategická surovina, bez které se západní Evropa neobejde, proudí už kolen střední Evropy a tedy i kolem Ukrajiny, potažmo, je možné na těchto územích plně válčit. Jde tedy o maximální a i maximálně zjevnou, navzdory Vaší slepotě, zradu především Německa, jde o zradu střední Evropy ale i Ukrajiny. Vlastně jde o zradu všech, protože tyto plynovody typu Nord Stream novou expanzivní válku plně umožňují ... zase jako tehdy, tehdy vůči Poslku, z jedné strany Rusko a z druhé Německo, které by "zachraňovalo". A k tomu boji někoho, kdo na to nemá jakékoliv právo, k tomu boji nebo už spíše válce na Donbasu, k tomu došlo pouze za podpory a přímé účasti, respektive válečné účasti Ruska. Nejspíše dokonce jen z vůle Ruska. A potom, co Rusko už anektovalo ukrajinský Krym. Vidíte, názory jsou různé. Takže, raději asi opatrně.

   Smazat
  2. 3:03 nesouhlas. Předně, Ukrajina mohla být jeden z nejbohatších států v Evropě a jenom tím, že by inkasovala za tranzit plynu a ropy, který by proudil přes její území do Evropy. Nechala se zagitovat Američany, kteří jí ušlý zisk za nerealizovaný tranzit neuhradí, naopak ji pošlou do války. Něco podobného, jako Bulharsko pod nátlakem Američanů odmítlo vyústění plynovodu přes Černé moře na svém území a jeho rozvětvení do jižní a střední Evropy. Bulharsko příšlo řádovšě o desítky miliard EUR ročně. Bulharsko odmítlo, peníze bude mít Turecko, které ač v NATO Američany neposlechlo. Jinými slovy, žádný žid by nikdy neustoupil z obchodu na kterém může vydělat a to ani tehdy, kdyby ho Američani prosili na kolenou. Do rozvrácení Ukrajiny Američani investovali pět miliard dolarů a po Majdanu první opatření pučistické vlády bylo zakázat rusky mluvícím Ukrajincům používat rusky jazyk a další byl proveden pogrom na rusky mluvící obyvatelstvo v Oděse. Američani se nerozpakovali na Ukrajině podporovat a využívat k rozvrácení státu fašistické oddíly Azova, které dones podporují. Ostatním Ukrajincům nezbylo, než se začít bránit proti genocidě, kterou, kdyby se rozjela, byla by Američany vnímaná a prezentována jako spravedlivý boj Banderovců proti zlým rusky mluvícím Ukrajincům. Poláci jsou vyslanci Ameriky v Evropě a chtějí vojenské základny, zbraně, rakety a válku s Ruskem, aby mohli Moskaliky povraždit. Nic nového, Polsko napadlo společně s Hitlerem i Československo a v 68 nás opět okupovali i když to nemuseli dělat. Na Donbase a Luhansku se jenom brání Ukrajinci před vyvražděním od
   Banderovců řízených Americkými vojenskými poradci.

   Smazat
  3. 3:47 To je pořád dokola to obracení faktů, nechci na to už reagovat a psát a vysvětlovat dlouze, protože tak je to potřeba. Jen krátce k tomu začátku: No, to jste tedy asi nevnímal, co jsem napsal, protože právě ta skutečnost možnosti nové války, která je právě těmi plynovody obcházejícími severně i jižně střední Evropu včetně Ukrajiny umožněna, je důvodem odporu vůči nim.

   Smazat
  4. --- Asi je zrovna i dobré připomenout, že jediná oficiální návštěva německé kancléřky na Ukrajině, v Kyjevě, od okamžiku ukrajinské krize, proběhla přesně v den podepsání Paktu Ribbentrop - Molotov a jeho tajného dodatku o rozdělení si východní a jižní Evropy mezi Německo a Rusko a byla to jednodenní návštěva, asi aby o jejím významu nebylo možno pochybovat. K tomu si ještě připomeňme nedávné sdělení Německa, že má jen pět provozuschopných bojových letounů, protože všem ostatním chybí náhradní díly. To je šokující "fantazie" a nebo prostý záměr nezasáhnout proti útoku nepřítele, rozumějte tedy logicky proti Rusku, nezasáhnout proti němu na východní hranici NATO a zároveň z toho vyplývající snaha Německa o pozemní obsazení východních států vlastní armádou,... protože jinak Německo "pomoct" nemůže. Skutečně stačí jen myslet.

   Smazat
  5. --- Víte, snad, že USA, respektive Trump se snaží stáhnout vojenské jednotky USA z Německa a vůbec se neangažovat pro státy NATO,... protože prý málo přispívají,... znáte to asi z masmédií dobře a je to jen záminka, záminka pro to umožnit výše popsanou expanzi Německa a Ruska do východní a střední Evropy. Na nedávném summitu USA - Rusko v Helsinkách Trump i nabídl tuto expanzi Rusku s tím, že za ni požaduje podporu Ruska ve věci KLDR, nicméně a tímto zdůrazňuji zdroj mých informací, nicméně, tedy, podle naší vesmírné rozvědky (zastupuji vesmírné civilizace na Zemi už dvacet jedna let), k dohodě mezi Trumpem a Putinem nedošlo. Zatím nedošlo, protože Putin mu nevěřil. No, pokud je Trump skutečně taková maximální svině, stěží mu může věřit i Putin, směji se. Budete mi lízat anál z vděku mně a nám vesmírným civilizacím, pokud rozhodnu válečně Česku a nejen jemu našimi vesmírnými válečnými silami pomoct. Anál a usilovně, směji se,... přičemž ne, že bych vám to povolil, bylo to jen obrazné vyjádření. Zdravím.

   Smazat
  6. --- Německo se právě rozhodlo přijímat do své armády i příslušníky jiných států,... zatím třeba jen států EU. Miliony Syřanů a podobných, mladých silných imigrantů, už vlastně má. Německo jedná nějak divně, zřejmě, vy se zamyslete, za druhé světové války donutilo Německo za sebe, i v německé armádě, válčit nejen jiné národy ale například i Čechy. Možná, že by stačilo slíbit muslimským imigrantům nějakou část východního území Evropy. Jsme tu na Zemi a jsme pro vás spojenci, jak nám přikazuje stále platná smlouva mezi vámi a námi z roku 1968. Plně ji respektujeme, ale z vaší strany není zájem a přitom podmínkou pro naši válečnou podporu vám je váš národní odpor vůči nepříteli. Zbaběle se vzdáte, tipuji, bez toho vědomí naší vesmírné existence, bez vědomí naší válečné síly už i na Zemi. Asi je jasné, že se vám snažím pomoct. Kromě toho, mohu použít naše vesmírné válečné jednotky i osobně, tedy mimo zmíněnou smlouvu, mám na to jako živá inkarnace právo, ale jen v omezeném rozsahu a ze správných důvodů,... samozřejmě, že mi tedy není umožněna "zvůle". Nikdo si nesmí dělat, co chce. Tak vesmír nefunguje. A nebo na to doplatí!

   Smazat
 4. Kuci , Ukackam nebyl sliben dozivotni profit z tranzitu , stejne tak Slovensku ! Geopolitcka situace se zmenila a tak se zmenili cesty plynovodu . Snad nebude Rusko podporovat krajinu , ktera se chtela prodat s jejich darem Krymem , NATO . To byl podraz totalni !

  OdpovědětSmazat
 5. Tlaky vyvolávají protitlaky. Nic netrvá věčně a žádný strom neroste do nebe. Přerostly do nekontrolovatelného molochu a likvidují samy sebe. Zvrácenost a zvrhlost dostoupila do závratných výšin a těď je na řadě už je pád.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo souhlas ale aby to nebyl pád konečný.

   Smazat
 6. Nelíbí se mi, že NR propaguje lidi, kteří rozvrátili dřívější republiku a zničili její hospodářství. Výsledkem jsou naše třetinové mzdy ve srovnání s Německem a Rakouskem. Nechali z nás udělat krmelec Evropy. Měli by jít oba se svými kumpány za své zločiny sedět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jsem tu seanci vyslechl do konce. Oba by měli někam zalézt a už se na veřejnosti neukazovat. Rozesmála mne Baštova rada, abychom znovu vybudovali národní stát. Ten člověk si asi nevšiml, že už tady byl před třiceti léty s vyspělým průmyslem a zemědělstvím. Všechno bylo zničeno lidmi, jako jen on. Také se Bašta chlubil, že rozeštvával lidi jejich lustrováním. Náš technický ředitel, osmašedesátník byl před rokem 1968 šéfem konstrukce v polozbrojovce. Technickým ředitelem se stal po roce 1989. Ukázalo se, že něco podepsal, a proto na něho začala štvanice. Následovaly infarkty. Zdá se, že by Baštovi nevadila válka s Ruskem, aspoň to bral jako něco normálního, proti čemu neprotestoval. Ví on vůbec kolik Čechů by bylo ochotno na východní frontě umírat?

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.