Reklama

středa 18. července 2018

Jaroslav Foldyna se řízně vložil do křiku na Trumpa: Česká kavárna je zaskočena jako komunisti v roce 1987. Tihle Klvaňové, ČT, lidi, kteří hlásají jedinou svou pravdu o demokracii...

ROZHOVOR
18.7.2018 ParlamentníListy
„Myslím, že česká kavárna a její okolí se cítí zaskočena, jako byli naši komunisté v roce 1987, když Gorbačov vyhlásil perestrojku. Je to identické s koncem socialismu v Československu, že se něco mění, a oni to nestačí ti pohůnci – kteří hlásají jedinou pravdu o demokracii, a sice tu svoji – pochopit. Chápou to jako zradu na nich a zastavuje se jim z toho dech. O to více kolem sebe kopou,“ komentuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna některé výhrady k americkému prezidentu Donaldu Trumpovi, který se dle nich choval při setkání v Helsinkách k ruskému protějšku Vladimiru Putinovi příliš mírně, či dokonce jako jeho agent.


K hodně sledovanému summitu Putin–Trump se objevují výtky na adresu amerického prezidenta, že byl na Putina příliš mírný. V amerických novinách se už před setkáním s Putinem psalo o Trumpovi, že je zrádce. I v našich luzích a hájích se objevil názor, že se Trump choval jako Putinův agent. Co říkáte na tyto názory?

Myslím, že česká kavárna a její okolí se cítí zaskočena, jako byli zaskočeni naši komunisté v roce 1987, když Gorbačov vyhlásil perestrojku. Dostáváme se do stejné situace. V osmdesátých letech cokoli tehdy Československá televize řekla, si divák okamžitě převáděl v opačný pól. Řekla plus, divák si řekl, tak to je minus. A hledal pravdu v tom minusu. Je to identické s koncem socialismu v Československu, že se něco mění, a oni to nestačí ti pohůnci pochopit. Chápou to jako zradu na nich a zastavuje se jim z toho dech. Teď je to ještě více viditelné než u těch komunistů. Ti se aspoň trošku přetvařovali. Ale tihle Klvaňové, Česká televize, lidi, kteří hlásají jedinou pravdu o demokracii, a sice tu svoji, jsou zaskočeni, že ten velký člověk zpoza louže, kterému dříve odezírali ze rtů, se vyslovuje racionálně. Staví se k věcem tak, aby je řešil, nikoliv aby je ideologicky pojmenovával. Nejsou schopni to pochopit. Je to identické s pádem socialismu v Československu – tihle kavárníci včetně České televize.

Rétorika Spojených států v čele s Trumpem je samozřejmě jiná než v těch osmdesátých letech, ale je to zásadní změna v postojích, nikoliv ideologická, ale i praktická. To oni nejsou schopni pochopit, jsou z toho omráčení, o to více kolem sebe kopou. Vidím to v četnosti výkřiků, co píšou na Twitteru, když si člověk dovolí myslet jinak, než oni by chtěli, aby člověk myslel. Nikomu přitom svůj postoj nevnucuju. Komentuju názor sportovního redaktora Bosáka. Jenom komentuju, já mu to nezakazuju. Říkám, že mluví, jak mluví, a z toho odečítám, že Česká televize je taková, jaká je.

Když už jste to nakousl, musím dovysvětlit, o co jde. Fotbalový komentátor Jaromír Bosák uvedl, že se v Rusku šampionát neměl konat. I když i on uznal, že bylo mistrovství zorganizováno dobře, mnozí o něm dokonce mluví jako o jednom z nejlepších mistrovství světa vůbec, například právě americký prezident Trump to sdělil svému ruskému protějšku...

No jasně. Trump to říkal veřejně na kamery. A teď to zklamání tady toho pana Bosáka. Když tam byl Obama, tak oni byli šťastní, když mohli do všeho kopnout stejně, jako do toho kopnul velký muž z Washingtonu. Teď se ten muž vyslovuje jinak, a oni to nejsou schopni rozdejchat a pochopit. Bosákovi neberu jeho názor. Jenom se musím smát. Pak se člověk diví, že Česká televize vystupuje tak, jak vystupuje. Tendenčně zvou lidi, aby událost komentovali – pan Romancov, Klvaňa a spol. Je jasné, co z nich pro veřejnost vypadne. Tendenční ideologická informovanost, rok 1987. Zase jsme v něm, akorát trošku naruby.


19 komentářů :

 1. Pokud Rusko udrží mír, bude to jednoznačně výhra Ruska proti zastáncům války, té jaderné. Zastánců války je v každém západním státě dost. Britská premiérka by neváhala na Rusko shodit jaderné bomby, což by podpořila i Clintonová pokud by byla prezidentkou, jako že na štěstí pro celou planetu, prezidentkou není. U nás máme také nevinné ženy, které by neváhaly použít jaderné zbraně. Černochová za ODS se tím nijak netají. Tramp s Putinem se sešli, aby nedošlo k tomu nejhoršímu, ale jak je vidět sluničkáři ve všech západních státech dostali horečku a po úspěšném jednání Putina s Trampem, se snaží dostat vztahy největších jaderných mocnosti, zpět do nejhorších vztahů

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Především to to bude nejen výhra Ruska, ale celého lidstva ! Gorbačov na základě dnešních informací nebyl komunista ( i když byl generální tajemník KSSS), byl to agent CIA a navíc jako obřezanec nenáviděl Rusko, jinak by nemohl stáhnout okupační armádu z Německa a přitom schvalovat okupační armádu USA v Německu !! Proto mohlo Nato bombardovat Jugoslávii bez trestu !! Kapitalismus je zločinecký, zlodějský režim, což si pan Foldyna nechce přiznat !!!

   Smazat
  2. 20:36 Tak pane souhlas napsal jste to za mě.

   Smazat
  3. Ženy mají být především nositelkami míru o ochránkyněmi dětí. I proto výše jmenované ženy za ženy nepovažuji, možná tak za harpyje , které mají ženskou tvář a prsa a to je asi tak vše.

   Smazat
  4. Ano pan Foldyna je tak trochu iluzionista jinak také představitel chameleona soc. dem.

   Smazat
  5. 16:14
   Ajta krajta,Ralfík Vygum opět v akci!!!!

   Smazat
 2. Myslím, že věta sportovního komentátora Bosáka o tom , že Rusko nikdy organizaci mistrovství světa ve fotbale, nemělo dostat, je na úrovni věty herečky Issové s hercem Mádrem: "Přemluvte babku, přemluvte dědka". Je to prostě hnus, když Bosák vidí, jak se daří všem na mistrovství světa v Rusku, jak fanouškům, hráčům, organizátorům, ale Bosák v posledním vystoupení musí vylít kbelík špíny na celé Rusko.

  OdpovědětSmazat
 3. Znáte jiné řešení než zakroutit Klvanům,Bosákům a podobným dementům krkem,prostě je fyzicky zlikvidovat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen je nechte, ať se vyzvrací ! Psi štěkají a karavana táhne dál ! :-)

   Smazat
  2. Ano, známe.

   Smazat
  3. ...provokatér?
   Stačí jim sáhnout na peníze...

   Smazat
  4. Konkrétně způsob omezení přítoku peněz do čt a čro je: prosím o doplnění.

   Smazat
 4. Volil jsem Trumpa za muj domovsky stat (FL.) a volil jsem Trumpa v listopadovych volbach (2016) !
  A BUDU HO VOLIT ZNOVU , 2020 !
  Kdo je proti Trumpovi, tak je SEBEDESTRUKTIVNI blb,
  a nebo vubec nerozumi tomu, kdo jsou jeho (Trumpovi) nepratele a o co usiluji !
  GOD BLESS PRESIDENT TRUMP ! At zije president Trump !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu je to Váš názor ale my dobře víme kdo je Tramp a s kým bojuje. Kdo je vnímavý ví od natočení filmu Limonádový Joe o co jde v JUSEJ. Závěr říká vše Já lump Ty hrdina, spolu jsme jedna rodina.

   Smazat
 5. President Trump 2x zabranil atomove valce s Ruskem, kterou si preji Globaliste !
  President Trump byl seslan prozretelnosti BOZI za 5 minut 12 !
  Obrovsky jekot jeho nepratel nic nezmuze, proti vuli millionum jeho volicu, jako jsem ja ! (Radovy pracovnik z americke ulice !) Pouze neinformovany osel, veri mediim v rukou jeho nepratel - Globalistum.
  SLAVA PRESIDENTU TRUMPOVI ! Slava jeho agende !

  OdpovědětSmazat
 6. Každý boxer má vymydlenou hlavu ,tenhle blb obzvlášt- Už jenom ti ruští mag. na moto

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty máš v makovici nasráno.

   Smazat
  2. 10;19
   On se tady někdo jmenuje Donald Trump,aby měl nasráno v makovici?????
   Dost pochybuju!!!!!!!

   Smazat
 7. Sledoval jsem konec MS ve fotbale . Rád sledují i olympiádu , ale nikdy my do toho neskrýval komentátor o politice jako Bosák . Myslel jsem že jsem se vrátil do socializmu . Nádherný sportovní zážitek mi pokazil tento soudruh české televize.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.