Reklama

pondělí 9. července 2018

Čína chce koupit britské atomové elektrárny

Jaroslav Loudil
9. 7. 2018
Čínská státní jaderná společnost CGN  právě jedná o koupi až 49 % podílu ve všech dnes pracujících osmi britských jaderných elektrárnách . Tyto elektrárny dodávají 20 % veškeré spotřebované elektřiny v Británii. Je to dobrá zpráva, která vykazuje do patřičných mezí naše - "upocené české strašpytly" - typu Kalouska, Bursíka , již zesnulého Havla, politiky STAN, KDU, apod.,  kteří se pravidelně budí o půlnoci  hrůzou s výkřikem : "Číňané jedou !!"  a pak si rychle jdou do koupelny vyměnit propocené pyžamo.

Ano, státní čínská firma možná koupí důležitou část výroby elektřiny na britských ostrovech a Čína tak bude mít  pod kontrolou  zásobování Britů důležitou elektřinou.

P.S. Co dodat ? Pokud Čína skutečně koupí polovinu hodnoty všech britských jadernách elektráren , pak je to pro mne pouze skvělým důkazem krásné a potřebné důvěry  v mezinárodních vztazích. Nic víc si všichni nemůžeme přát! Pokud čelný stát NATO prodá významnou část své enegetiky- "komunistům" ?? z Číny , pak je vidět, že Londýn je vysoce pragmatický a vidí hodně dopředu. Na rozdíl od našich - "pořádně zatuchlých ideologů z časů minulého století" , Kalouska, Bursíka, politiků KDU a STAN. Mezinárodní spolupráci ANO !!, prázdnému ideologickému zatuchlému žvanění  z časů minulého století STOP !!

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/3872991/tisk-cinska-cgn-chce-podily-v-jadernych-elektrarnach-v-britanii.html

20 komentářů :

 1. To jsou právě jen upocené kecy kraďouska a spol a nikdo jim to už nespolkne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anglie se připravuje na pobrexitový socialismus....už je to tady....

   Smazat
 2. Nějak nevím, proč bych měl nebo neměl mít radost z toho, jestli Číňan koupí menšinový podíl v britských jaderných elektrárnách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:37 To je úplně jednoduché lepší Čína co bude spolupracovat než západní blbci co jen vyhrožují a nařizují a chtějí válčit s RF.

   Smazat
  2. Už nevědí co s prachama, zdroje jsou.

   Smazat
  3. 23:37 Vám nepřipadadá legrační, že se z kolébky kapitalizmu a koloniální velmoci stává kolonie, ze které budou zisky odcházet do komunistické Číny?

   Smazat
  4. Anonymní 23:37
   Proč byste z toho měl mít ZROVNA VY nějakou radost? Co na vás komu záleží. Myslím že Britům i Číňanům jste zcela ukraden. Tady jde o daleko vyšší zájmy.

   Smazat
 3. Předpokládám, že to nakoupí za bezcenné dolarové dluhopisy. Čína by potřebovala nejlepšího ministra financí EU Kalouska, už nevědí co s penězma.

  OdpovědětSmazat
 4. Ještě se u komunistů budeme učit. Když tady u nás vládli, byly to nejlepší léta Československého průmyslu. Československo vyrábělo od lokomotiv, tramvají, letadel po atomové elektrárny všechno a nímandové ze západu jenom koukali, než jsme se nechali přesvědčit Havlem, že ráj je na západě a dnes jsme pouhou montovnou západu. Jo, zlatí komunisti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnes posílám do EU 400 miliard ročně a zpátky dostáváme 100 miliard. Ale nesmíme západ ohrozit výstavbou vlastního průmyslu a energetiky, těch 100 miliard můžeme utratit pouze na vybrané položky, které budou do budoucna generovat nikoliv výrobky, ale jenom provozní náklady, proto ty nesmyslné cykloszezky od nikud nikam, nebo muzea, do kterých nikdo nechodí :-)

   Smazat
 5. Dlouhodobě zastávám názor, že strategická odvětví by si měl ponechat stát. Výroba a distribuce potravin, energií a pitné vody jsou natolik závažné, že by neměly přejít do soukromých rukou. Jejich výpadky by v extrémních případech mohly vézt až k revolucím.
  Stačí se podívat jaká časovaná bomba nám tiká v otázce zásobování pitnou vodou. O potravinách, kde jsme se z plně soběstačných stali nejméně z poloviny závislými raději ani nemluvím.

  PS
  Je docela úsměvné, kolik přehrad vybudovali komunisté za čtyřicet let a kolik jich "vybudovali" naši demokraté, i když o jejich potřebě žvaní nejméně patnáct let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Copak přehrady, ale češký kapitalizmus nedokázal od revoluce ani čistit rybníky, koryta potoků a řek, o nějakých rygolech vedle cest nebo plodinách na polích škoda mluvit. Výsledek se dostavil, české vesnice dnes ohrozí bahnem z polí jeden větší slejvák.

   Smazat
  2. Kdo za to může? No přece Putin, to je jasné! Do lesů nám zase nasadil kůrovce, nebudou lesy, nebude ani ta voda.

   Smazat
  3. Vodu podle deklarace lidských práv a vůbec nelze prodat.....VODA A VZDUCH PATŘÍ VŠEM,jsou jen hranice států...vězte,jsme všeckoněmecko,ale když už,tak nic jiného......takový zločinci vždy dostali ihned provaz !!!!!

   Smazat
 6. Čína je už asi v koncích, potřebuje se zbavovat ve velkém cenných/bezcenných amerických papírů, a proto kupuje ve světě vše, co je k mání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:25

   To je ale hodně naivní pohled ...

   1) Čína už je několik let na prvním místě ve stavbě jaderných elektráren.

   2) Nejedná se o projekt nově vzniklý - vznikl už v roce 2013 (tedy za Camerona) spoluprací Francie a Číny.

   3) Ty americké papíry nejsou tak bezcenné, jak se domníváte. Dnešní světové hospodářství dnes stojí především na dluhu/úvěru (srv. VAROUFAKIS), jenže to se týká všech zemí, tedy ne pouze USA, odkud tento trend přišel.

   PRAMEN: http://www.spiegel.de/wirtschaft/unternehmen/hinkley-c-grossbritannien-baut-erstes-atomkraftwerk-seit-20-jahren-a-928999.html

   Smazat
  2. Americe je jedno, co si ve světě Čína koupí, jenom to nesmí být u nich doma v USA, to by se jim dluh vrátil tam, kde vznikl.

   Smazat
 7. 9:33 zase jeden ekonom-pamperskák, který nám všem vysvětlí, že nejvíce prospívají ty nejzadluženější země světa (pokud svůj dluh rozdají vhodným příjemcům) a že kvantitativní uvolňování je matkou pokroku (viz třeba ty 3 bilióny, o které se nám postarala ČNB a které mj. znemožnily dostupné bydlení pro mladé) :-)

  OdpovědětSmazat
 8. Číňané nejsou na hlavu. Mají spočítáno, jaká výroba elektřiny stojí nejmíň z dlouhodobého hlediska a berou v úvahu skutečnou prognózu budoucího klima.

  OdpovědětSmazat
 9. Jen několik připomenutí:

  Střelný prach: První zbraň hromadného ničení
  Čínský kompas je starý přes 5 600 let
  Hedvábí: Tkanina bohů
  Papír z Číny předstihl Egypt
  Papírové peníze nahradily mince
  Vynálezy staré Číny předstihly ty nejvyspělejší evropské civilizace, a zastínily dokonce i starověky Egypt. Vývoj lidstva závisel na pokroku, čehož si byli vědomi čínští vědci už před více než 2 500 lety. Čínské vynálezy ovlivnily celý svět a podstatně přispěly k vývoji civilizace ve všech koutech Zeměkoule.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.