Reklama

úterý 10. července 2018

Je tady problém globálního rozsahu a v našich médiích ticho po pěšině, varuje Martin Koller

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA
10.7.2018 ParlamentníListy
Analytik Martin Koller se vrací k událostem minulého týdne, konkrétně "vypískání" premiéra Andreje Babiše na XVI. všesokolském sletu v Edenu a vedle toho více podrobně k výročí Mistra Jana Husa a předně jeho odkazu, stejně jako mýtům kolem něho upředených. Mimo tyto dvě události ale burcuje pozornost čtenářů, protože se odehrála ještě jedna důležitá událost, které podle něho média nevěnují dostatečnou pozornost.

V minulém týdnu se událo leccos zajímavého. Osobně jsem nejvíc vnímal výročí upálení Jana Husa, pískot Sokolů a začínající celní válku mezi Čínou a USA. Článek by se mohl jmenovat Hus a pískající Sokolové. Zatímco ke středověku se vyjadřoval kdekdo, k Sokolům pouze někdo a kolem dalšího ekonomického problému (řečeno slušně) globálního rozsahu je téměř ticho. Pravděpodobně se čeká na instrukce z Washingtonu a Bruselu, u nás možná i z Berlína.


Nebude líp

O tom, že před již téměř třemi týdny byl snížen rating Deutsche Bank, je v našich médiích rovněž ticho po pěšině, přestože je to informace jak puma v Hirošimě. Znamená to, že Německo, hlavní země EU a ideologické měny euro, má finanční, takže pravděpodobně ekonomické, případně hospodářské problémy. Zdá se, že očekávání řady ekonomů ve formě další ekonomické krize se začíná plnit. Problém Deutsche Bank a německé ekonomiky, na niž jsme navázáni jako kolonie, celní válka mezi dvěma největšími světovými ekonomikami USA a Čínou a k tomu jakési snahy EU, opět především Německa, o jakousi celní válčičku s USA.

Problém je v tom, že Čína je dnes ekonomickou jedničkou a ovládá polovinu Afriky s jejími přírodními zdroji, posiluje svoje postavení v Latinské Americe. Dokáže to bez válek, imperialismu a kolonialismu, zatímco všemožných misí NATO a EU pod vlajkou lidských práv mají všude plné zuby. Evropa se bez čínského spotřebního zboží neobejde, nemá čím je nahradit a navíc se likviduje sankcemi proti Rusku na podporu ukrajinského fašismu. Přitom zrovna Ukrajina je vzorovým potvrzením Masarykova názoru, že fašismus vytváří oligarchii a platí to i naopak. Sen vládců současné EU, soukromá Evropa oligarchů podle ukrajinského vzoru.

Čína navíc drží obrovský americký dluh. Z vojenského hlediska spolupracuje s Ruskem, které je stále vojenskou a jadernou velmocí, i když výrazně slabší, než NATO. Čínský vojenský průmysl navíc pomalu a jistě dotahuje technologický náskok USA. Spojené státy sice mohou nasadit cla na čínské zboží, ale krátkodobě ho nemají čím nahradit, protože nemají odpovídající průmysl a v EU rovněž není, takže ceny v USA vyletí vzhůru. Bohužel nelze vyloučit, že celní válka mezi USA a Čínou se promítne i do EU. Zdá se, že nebude líp a je to parádní důvod k tomu, aby komplot Babiš-Hamáček-Filip-Zeman nemusel plnit sliby voličům. Mluvil jsem se známou, která bydlí v méně bohatém kraji. Sdělila mi, že mluvila s řadou nadšených voličů ANO, kteří již nejsou voliči ANO.

Z historického hlediska bych dodal pro pobavení, že za takzvané druhé republiky, mezi mnichovskou dohodou a okupací vznikla strana ANO – Akce Národní Obrody, která sdružovala zbohatlíky, šlechtu, pseudovlastence a všemožné podezřelé živly. Šéfredaktorem jejího tisku byl mezinárodní podvodník Harry Jelinek, který prodal jakémusi potroublému Američanovi státní hrad Karlštejn. Historický vzor opravdu následování hodný.

Sokolové jako vždy

Velmi mne potěšilo, že Sokolové dali najevo svůj názor tvůrci komplotu, multimiliardářskému oligarchovi Babišovi, dlouhodobě premiérovi vlády bez důvěry. Je třeba zdůraznit, že Sokolové byli vždy vlastenecká organizace. Vystupovali proti rakouské okupaci českých zemí a pangermánským snahám. Sokolové z emigrantských kruhů v Rusku zahájili odboj proti Rakousku již v roce 1914 a mnozí z nich posléze vstoupili do československých legií. Sokolové v Paříží stáli u protirakouské demonstrace a stržení rakouské vlajky z velvyslanectví v Paříži při vyhlášení první světové války. Předseda pařížských sokolů Pultr byl zakladatelem roty Nazdar, která jako první vyrazila v rámci cizinecké legie do boje proti Němcům. Rovněž mezi rozvědčíky v Itálii a zakladateli domobraneckých praporů dominovali Sokolové. Slety Sokolů před první světovou válkou i v období mezi světovými válkami byly národní manifestací, mnohdy ve spolupráci s dalšími tělovýchovnými jednotami, konkrétně DTJ-Dělnické tělovýchovné jednoty a Orel. Sokolové se výrazně opírali o husitskou tradici a jeden ze sletů ve dvacátých letech byl věnován přímo husitství. Rovněž za druhé světové války se odboje proti německému nacismu zúčastnilo mnoho Sokolů a legionářů, krajanské organizace působily v zahraničí. Poslední všesokolský slet po válce byl manifestací proti vládě jedné strany spojené se sociální demokracií. I v současnosti je pískot českých vlastenců, kteří mají organizace po celém světě, hlasem národa proti vládě jednoho oligarchy spojeného se sociální demokracií, aspoň té části národa, která se nedala ohloupnout demagogií a komplotem Babiš-Hamáček-Filip-Zeman.

Nicméně i zde lze připojit humornou doložku ve formě vystoupení pana poslance Kalouska. Rovněž on s radostí kvitoval sokolský pískot, nicméně se prohlásil za Orla podle tradice katolických tělocvikářů. Lze jen doufat, že již poměrně opelichaný Orel Kalousek nebude testovat svoji letuschopnost skokem ze střechy sněmovny, aby nám mohl i nadále připravovat komická představení se svými komoni Bartošem, Ferim, Halíkem, Hermanem, Bělobrádkem a Drahošem.

18 komentářů :

 1. Pane redaktore Dvořáku, vloudila se chyba, text za úvodním odstavcem článku od p. Kollera se nezobrazuje správně.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-tady-problem-globalniho-rozsahu-a-v-nasich-mediich-ticho-po-pesine-varuje-Martin-Koller-543

  Zobrazuje se tam chybně dva týdny starý text p. Kobzy.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zhnuseni-a-prohnilost-neziskovek-udela-se-vam-zle-Duchodci-trou-bidu-Stat-je-nechal-ostudne-na-okraji-zajmu-Kseft-s-chudobou-a-nelidske-exekuce-Poslanec-od-Okamury-hovori-541051

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omlouvám se za chybu a přeji hezký a úspěšný den.

   Smazat
  2. Nemusíte se omlouvat za lidskou chybu, chyby lidé někdy dělají.
   Ale v dnešní době dělají opičaci v médiích a politice úmyslné zlomyslné chyby, a to by se jim odpouštět nemělo ...

   Smazat
  3. 7:44 Oba dva články jsou dobré četl jsem je.

   Smazat
  4. Orel Kalousek by dostal od Sokolů přes držku, oni totiž tento klerikálně indoktrinační trucpodnik pod záminkou sportu měli rádí jako hřebík v prdeli,hlavně na Moravě se to řezalo fest.

   Smazat
 2. To je sice všechno hezké, ale tento národ si nemůže a podle našich politiků ani nesmí dovolit přepych. To si mohou dovolit jen jednotlivci honosící se názvem elita nebo šlechta, chcete-li... Ve chvíli, kdy se začne zvedat životní úroveň obyčejných lidí (ať už jsou to důchodci, obyčejní pracující, lidé na sociálních dávkách a pod.), začnou se ihned bezdůvodně a neúměrně zvedat ceny všech výrobků, ceny energií a všech surovin potřebných ke každodennímu životu.
  V globále je ten, kdo přidal lidem v jejich očích geroj, ale lidé jsou na tom hůř. Aby ušetřili, musí se více uskromňovat, což si nikdo nechce připustit. Dostal jsem přidáno, mohu si více dovolit. Tím se ale elita více a více pakuje...
  Tohle je začarovaný kruh a není z něj úniku.
  J.C.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas, ne jen, že nejde o lidi , ale už nejde bohužel ano republiku. To co předvádí diktátoři Hamáček a Babiš je něco neuvěřitelného a nechápu, že tenhle cirkus mohou komunisté podporovat. V příštích volbách se za toto nedostanou do parlamentu a bude od nich konečně klid. Babiš se ukázal jako všeho schopný podnikatel , ale jako naprosto neschopný předseda vlády. Dobře věděl jak si přisvojit ministerstvo spravedlnosti. PRYĆ S TAKOVOU vládou, které jde jen o zakrytí rozkradení národního bohatství p. Bakalou , Babišem a dalšími, kteří v tichosti žerou...

   Smazat
  2. Dnes na brífingu ve 12.36 prohlásil socan Chvojka že cituji "..je třeba vlastní zájmy a ego povýšit nad zájmy občanů České republiky ..". Dohledejte si to, ČT24 přesně ve 12:36. Tím objasnil cíle ČSSD.

   Smazat
 3. http://www.bakersfield.com/ap/national/merkel-warns-of-worldwide-financial-crisis/article_2dff7b52-12a8-5a67-86b0-e4b9324607aa.html

  Tady prez Tor nacteno a skopirovano…….

  Merkel warns of worldwide financial crisis

  By Patrick Donahue and Arne Delfs Bloomberg News (TNS) Jul 4, 2018 Updated Jul 4, 2018 8

  BERLIN –– German Chancellor Angela Merkel raised the specter of a new global financial crisis as she warned of the potential fallout from a trade war with the U.S., saying tariffs on European cars would be “much more serious” than levies on steel and aluminum.

  In an address to Germany’s lower house of parliament Wednesday, Merkel cited President Donald Trump’s threat of targeting U.S. imports of cars from Europe, which risk hitting Germany the hardest. She backed efforts by the European Union and U.S. negotiators to reach a deal this month.

  “The international financial crisis, which ensured that we now act in the framework of the (Group of 20), would never have been resolved so quickly, despite the pain, if we hadn’t cooperated in a multilateral fashion in the spirit of comradeship,” Merkel said. “This has to happen.”

  As the leader of Europe’s biggest economy, Merkel underscored her resolve to fight for the survival of post-World War II global institutions under attack by the Trump administration. At the same time, she renewed her counterattack against U.S. criticism of German exports by saying that the U.S. has a trade surplus with the EU if services are included.

  “This is taking on the contours of a trade conflict. I don’t want to use words that go any further,” Merkel said in her speech. “It’s worth every effort to try to defuse this so that this conflict doesn’t become a war.“

  OdpovědětSmazat
 4. 8:08 Ze začarovaného kruhu je pouze jeden zdroj úniku,a to je změna systému.Jinak řečeno,je nutno zlikvidovat kapitalismus dříve,než kapitalismus zlikviduje nás a zničí tuto modrou planetu.Vše ostatní je pouze mlácením prázdné slámy!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zcela správně! Ale kdo to udělá? Dělnická tříd zadupaná do země, živnostníci jedoucí jen na vlastní triko, lokaji ve službách či oligarchičtí parazité s plnými vaky naloupené práce?

   Smazat
 5. Mně se stejně jako autorovi stýská po vládě ČSSD, KDU a TOP.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tobě se stýská po těch největších národních banditech ?,...asi jak sokolům po légiích v Rusku,dodnes tam na ně už třetí generace vzpomínaji v hrůzách,které ani nezažili po mongolských nájezdech,....proč asi se vracely ty slavné légie opačnou stranou,když objely a obepluly při tom celý svět ?,...asi,aby se na ně nezapomnělo,protože by neexistovaly ani fyzicky ani v dějepise...jste pořád stejni a hlavně ti samí !!!!!

   Smazat
  2. 10:58 - mně se po těch gaunerech nestýská, to byla jenom ironická poznámka, protože za takový soubor lží a polopravd, by se nemusely stydět ani "Novinky".

   Smazat
 6. Pane Kollere, oukej. kde však vzít vlastence a odhodlání?
  Co tedy navrhujete?
  Já to vidím na defenestraci, alternativně vidle.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vezměte do ruky (byť jen papírové) vidle a zveřejněte, že jdete na ně. Ten "hebký samet", si budete pamatovat do smrti, pokud Vás nechají přežít. Přinejlepším z Vás udělají blázna..., v opačném případě jste terorista, anarchista, extrémista, komunista,...dvěma slovy bezpečnostním rizikem.
   J.C.

   Smazat
 7. Zloděj, kolaborant, udavač a spolupracovník gestapa Herry Jelínek za protektorátu vedl pronacistické nakladatelství "Evropské vydavatelstvo". To zní skoro jako "Evropské hodnoty". Kolaboranti mají zřejmě v oblibě slovo Evropské, že?

  OdpovědětSmazat
 8. petrof :
  pokud se žluťáskové v Číně rozhodnou prodávat americké dluhopisy, těm šmejdům z Wall Streetu bude asi ouvej ??!!
  To bude teprve destrukce, že odstřel WTC z 11.9. byla jen dětská klukovina .....

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.