Reklama

středa 4. července 2018

Jiří Paroubek: Never ending story

Miroslav Poche, o kterém je řeč
Jiří Paroubek
4.7.2018 VašeVěc

První místopředseda ČSSD Jiří Zimola se snaží rozumně ukončit kauzu Poche, která přechází ze surrealismu do trapnosti. Miroslav Poche ve svých vyjádřeních stále ujišťuje veřejnost, že bude ministrem.


Andrej Babiš, coby premiér, není ovšem ochoten podat kompetenční žalobu k Ústavnímu soudu, aby donutil prezidenta ke změně jeho rozhodnutí, nesouhlasit se jmenováním Pocheho ministrem. To má v zásadě dvě vysvětlení. Za prvé, že prezident a premiér vědí od zpravodajských služeb něco, co se týká Pocheho a nemohou to veřejně říct. Ale jsou si jisti, že Ústavní soud, pokud by to v režimu utajení bylo sděleno při jednání soudu, by s velkou pravděpodobností přecházející v jistotu rozhodl o potvrzení správnosti prezidentova postupu.

Anebo je to prozaické a oba dva nejvyšší představitelé české exekutivy prostě jen drží spolu, v dobrém i ve zlém. Jisté je, že útočné řeči vůči Zemanovi ze strany části sociálních demokratů (naposledy 2.7. v DVTV místopředseda ČSSD Netolický) mohou ČSSD připravovat o další podporu voličů. Ostatně alternativy, které Zimola nabídl, nejsou vůbec špatné.

Bývalý náměstek ministra zahraničí Lukáš Kaucký, koneckonců je součástí Pocheho zájmové skupiny. Jan Kohout je perfektní znalec mezinárodních vztahů, dlouholetý představitel republiky v Bruselu a dvojnásobný ministr zahraničí v úřednických vládách. Měl jsem sám možnost v Pekingu před více než rokem vidět, jak uznávanou osobností v zahraničí je.

A konečně třetím adeptem podle Zimoly může být státní tajemník pro evropské záležitosti Aleš Chmelař, kterého do funkce jmenoval Sobotka a který je jednou z mála personální akvizic, která se Sobotkovi opravdu povedla. Jen není jisté, zda si Chmelař bude chtít vyměnit jistotu svého, de facto odborně politického angažmá za nejistotu politické pozice ministra zahraničí.

Zkrátka by bylo dobré, aby sociální demokraté celou kauzu Poche rychle sprovodili ze světa. Alternativy řešení, které se nabízejí jsou více než dobré.

- - -


 

15 komentářů :

 1. POCHE PRÝ MÁ ZA UKOL NAHNAT NÁS DO TZV JÁDRA UNIE

  rozpadávajici se už delši dobu.
  Zároven domluvit tzv společný rozpočet,což v překladu znamená vykradeni nejen naši kasy rozpočtu,ale i V4 zemi,které se na to chyti!
  Proto tu máme i Babuše,který ani necekne protože má v GERMANII investice a kancléřka mu to poruči!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš má i jiné než investiční zájmy v Německu. Poche je takový golem. Je to kukaččí vejce nasazené na ministerstvo. Přitom má za nehty podivné finančnické machinace které sahají až k Rathovi. Nejlepší by bylo ho zavřít.

   Smazat
 2. Je třeba dát panu prezidentovi pistoli k hlavě a donutit ho ,aby jmenoval Poche ministrem.Pražský kmotr si zaslouží být ministrem.Socani na tom musí trvat ,jinak odejít z dosud neschválené vlády.ČSSD SI MUSÍ DUPNOUT

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČSSD si může dupnout jak chce, ale stejně se po..re.

   Smazat
 3. Pan Poche musí do Černínu a basta! V Bruselu dostal políbení od Junkera a má ho ráda i Frau Merkel. Čecháčci ho nemusejí, ale na nich přece nezáleží. Poche je jediný možný ministr zahraničí pro toto volební období.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poche zaplatí ze svých úspor veškeré závazky socanů :-)

   Smazat
 4. No ještě to tak konečně na západě procitají z invaze slimáků a tady půjde o vlády vítač?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POCHE MUSI BYT MINISTREM PROTO,ŽE JE BLBÝ

   takové si musime totiž pořád volit přes ČSSD!Oni včetně Německa se totiž budou dělat nepřetržitě senochrupy!Plati.

   BEZ ÚČINNÉ OCHRANY VNĚJŠICH HRANIC SE BUDE EU ROZPADAT A TO UŽ PROBÍHÁ.

   Evropa bez vnitřnich hranic je možná pouze s fungujicimi vnějšimi hranicemi.
   Bavorsko vidi,že útok na EU bude pokračovat nebot MAKRELA si vzala za úkol a do hlavy, držet vnějši hranice stále otevřené.

   Nechce dát LYBII STOVKY RYCHLÝCH ČLUNŮ,ABY ZADRŽELI A ZACHRANOVALI SVÉ AFRIČANY a bude tak dlouho sedět na kývajicim se kancelářském stolečku až spadne!

   Smazat
 5. Tady se sice hraje na hlášenou sedmu, ale všechny trumfy má Turek v ruce. Až se dá do hry, tak své tři miliony migrantů pustí do Evropy. Zatím se tady budeme hádat, kdo má být ministrem "zamini".Jsme o tah pozadu.

  OdpovědětSmazat
 6. Poté, co se to hrobaři dotáhli na sedmcelýchtři, tak jsem byla skeptická. Hlavně pro to, že někteří z zjistili, že zůstali sami a tak si to také ještě rozmyslí, že a proč vlastně zůstali sami. A také proto, že tito voliči, co odešli, nemají důvod se vracet. Jistá malá naděje tu ale byla, že po dlouholeté úmorné práci a bez dalších velkých chyb bude možné vstát z mrtvých. Ovšem po tom, co předvedli v této kauze, jsem si nyní jistější než před tím, že je tentokrát je konec, je zbytečné chovat falešnou naději, není z čeho tlačit. Hanba, hanba.

  OdpovědětSmazat
 7. Vůbec nic se nestane. Nechápu, proč ta verbež praštěná na diskuzích pořád piští o migrantech - nechápu to! Žádní zde nejsou a žádní zde nebudou. Máme tady hafo cikánů, přilezlých ze všech končin Evropy, tak, jak je sem natahali dobytkové, kterým Topolánek umožnil zřídit si ubytovny, a začít rejžovat na podpoře na bydlení -to všechno vymyslel a zařídil on a jeho posraná modrá vláda. Od tý doby tady je ta hnědá havěť, protože političtí hajzlové, co si stačili nahrabat, skoupili kdejakou ruinu, provozujou to jako ubytovnu, a pak do toho potřebovali naládovat hnědáky. Tak je naverbovali v Rmunsku, v Bulharsku, na Slovači, zkrátka všude. Usadilo se to tady a rozmožilo. Teď už jsou všude noví hnědí výrostci, a ti s námi ještě zametou, to budete vidět! Bude to na ulicích sprostě pořvávat, před starými lidmi masturbovat, vyhrožovat, do práce to nechodí, jen se to shlukuje, a dělá to bordel. Zejména teď v létě. A to je to ještě malý - počkejte baj vočko tak za tři roky, a máme vystaráno o pořádný čoromoro. Cikánovi nelze zkřivit ani vlásku na hnědý palici, můžou si dovolit co chtějí, a všechnu tu havěť budeme živit ze svého. Proč pořád kecáte o migrantech? A žádný Poche na to nebude mít vliv.

  OdpovědětSmazat
 8. Pan Poche bude nejlepším kandidátem ČSSD na prezidenta ČR a bude zvolen v prvním kole. Nechápu proto, proč tolik stojí o židli obyčejného ministra. Možná musí, protože Zaorálek zapomněl něco ve svém trezoru, je třeba to vynést.

  OdpovědětSmazat
 9. v poslední době se vážně zabývám kruciální, filozofickou otázkou, která zní : bylo lépe za komančů před 89, nebo za těch dnešních ???
  Nutno přiznat, že lidé jako Babiš, Poche, Jourová, Rychetský a mnoho dalších, mě přesvědčují, že tenkrát bylo líp !!

  OdpovědětSmazat
 10. Poče bude dobrý ministr. Nevím co proti němu stále něco mají !!!

  OdpovědětSmazat
 11. Poche asi dostal za úkol definitivně dorazit a pohřbít ČSSD, jinak si jeho vystupování nedokážu vysvětlit.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.