Reklama

.

.

úterý 24. července 2018

Justiční fake news České televize

Zdeněk Jemelík
24.7.2018       ZdenekJemelik
V článku „Rozsudek jménem České televize“ z 20.července 2018 jsem se mimo jiné zmínil o očernění obž. Aleny Vitáskové moderátorem Jakubem Železným, který ji dne 8.ledna 2018 v hlavním večerním zpravodajství nařkl, že jako předsedkyně Energetického regulačního úřadu (dále jen ERÚ) „měla připustit přidělení licencí elektrárnám, které ale neměly nárok na vyšší výkupní ceny elektřiny“. Byla to kolosální lež, neboť v době vydání předmětných licencí jeho oběť ještě netušila, že bude pracovat v ERÚ. Zdá se neuvěřitelné, že by redakce zpravodajství neměla správnou informaci, neboť soudní jednání s Alenou Vitáskovou a devíti dalšími obžalovanými média sledovala od zahájení hlavního líčení dne 2. června 2014 s velkou pozorností. Vzhledem k tomu, že dne 8. ledna 2018 začínalo u Vrchního soudu v Olomouci odvolací řízení v dané věci, je na místě podezření, že odvysílání lži mělo paní obžalovanou pohanět v očích veřejnosti a možná i proti ní popudit soudce. Úmysl ale nevyšel, neboť soud ji rozsudkem ze 17. ledna 2018 jako jedinou zprostil obžaloby. Česká televize se jí dosud neomluvila.

Případ není ojedinělý a zdá se, že Česká televize má očerňování a lhaní zakotveno ve svém genetickém kodu.
         
V novém případě věnovala nechutnou pozornost trestnímu řízení proti bývalému okresnímu šéfovi liberecké policie. Dne 17. července 2018 přiznala naléhavost zprávě, že Ústavní soud zamítl jeho ústavní stížnost. Bylo to zvláštní, protože soud rozhodl již v únoru. Nápadná je ovšem souvislost s narozeninami stěžovatele a nařízením dalšího soudního jednání v jeho věci na 23. července 2018.

V soudním jednání nejde o novou kauzu. Stále ještě pokračuje řízení, jehož hlavní líčení bylo zahájeno 19. října 2010. Zahájení ozvláštnil videozáznam běsnícího předsedy senátu Richarda Skýby, odvysílaný Televizí Nova, což mu vyneslo kázeňské potrestání důtkou místopředsedkyně soudu, která pak dostala důtku od předsedkyně Nejvyššího soudu ČR Ivy Brožové za neoprávněný výkon pravomoci kárného žalobce. Před soudem stanulo šest obžalovaných a obžaloba je vinila ze sedmi skutků. Jak šel čas dál, odpadali obžalovaní i skutky, nakonec zůstal ve hře pouze policista, který se houževnatě přetahoval o žalostné trosky obžaloby. Některé žalované skutky měly povahu možná kárných provinění, pokud vůbec stály za povšimnutí.

Při hlavním líčení dne 23. července 2018 konečně zprostil soud pana obžalovaného nejzávažnějšího obvinění: údajného vyžadování úplatku. Je to ostudné, protože od začátku procesu bylo jasné, že jde o zlovolné zkreslení smyslu zachyceného telefonického rozhovoru.

Vedle toho soud projednal „balíček“ obvinění malicherného rázu, u nichž sice shledal bývalého policistu vinným, ale neuložil mu trest. Výsledek je sice pro pana obžalovaného příznivý, ale dříve než jej dosáhl, orgány činné v trestním řízení deset let pustošily život jemu i jeho rodině a zničily mu kariéru. Policie přišla o svědomitého zkušeného profesionála. Myslím, že nejsem daleko od pravdy, když se laicky domnívám, že jeho kriminalizace byla nutná, aby nekonkuroval jiným při výběru prvního krajského ředitele policie v Liberci.

Českou televizi příznivý výsledek procesu neodvedl od záškodnického počínání. O soudním jednání šířila zprávu, podle které soud uznal bývalého policistu vinným, ale neuložil mu trest. Zproštění nejdůležitějšího bodu obžaloby televizní lháře nezaujalo. Ceterum autem censeo nikoli že Cartaginem esse delendam, ale že na Kavčích horách je něco shnilého a situace vyžaduje nápravu řádným průvanem.

70 komentářů :

 1. Dvořákovu bandu v čt je třeba fyzicky zlikvidovat jiné řešení bez účasti stávající vlády,parlamentu popř.senátu není reálné.
  Pokud bude ignorování situace parlamentem pokračovat je zřejmé,že pacholci v čt na poslance něco mají a ti se jich bojí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě důležitější by bylo podstatně vyčistit justici. Dá se to udělat jedině tím, že soudci nebudou do funkce jmenováni doživotně, ale voleni jen na určitou dobu (např.7let) a pak budou podrobeni nějakému hodnocení a nové volbě. Ti, kteří by se osvědčili jako vyložení lemplové, by tak z justice nejdéle po jednom období vypadli.

   Vymazat
  2. 22:50 - A jak by sis tu fyzickou likvidaci konkrétně představoval?

   Vymazat
  3. já bych tak neútočil, mohl byste být obviněn z holokaustu

   Vymazat
  4. Třeba je poslat na Úřad práce. V.J.Horák

   Vymazat
  5. Pane Horáku, tihle lidé po odchodu z televize obratem seženou práci za tolik, o čem se Vám ani nesní.
   Tak proč by chodili na UP?

   Vymazat
  6. Pane kolego, já jsem jenom ironicky odpověděl
   pro 11:57, když bere vážně ty výkřiky o střílení.ÚP jsem navrhl jako alternativu. V.J.Horák

   Vymazat
  7. Pane Horáku, poslat někoho na UP je pro vás synonymum fyzické likvidace?

   Vymazat
 2. V ERÚ.......Pepíček Fiřt a jeho správná "parta"....samí hodní slušní kluci!

  Zato ta Vitásková co přišla po Pepíčkovi !!!

  OdpovědětVymazat
 3. Loupežníkům se povedl parádní kousek, kradou za bílého dne. To je podpora fotovoltaiky po česku. A po letech plenění nabídne ČEZ z velkou slávou malým uživatelům produkt "virtuální baterie" ...
  Ono to tak mělo být od počátku. Rodinné domky a firmy měly mít na střechách panely pro svoji potřebu s podporou "virtuální baterie". Ta je rozhodně ekonomičtější, než předražený výkup a panely na polích ...
  Možná by se ČT měla zaměřit na popularizaci tohoto ušlechtilého činu zlatých let energetiky .... :-)
  Stejně je to legrace, když se zisk spojí s ekologií a 95% národa platí solární výpalné .... bez řečí a větší odezvy.
  ABC

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sympatický, názorově ABC 23:58

   Musím, opět z našeho severního kraje (jinde to jiné nebude)!

   "Promiňte mi prosím, uvedl jsem k příěvku p. Bati toto ابراهيم عواد ابراهيم علي البدري, a už mám nyní problém s klávesnicí, seká se, blbne?! Velký bratr je ve střehu, znamená v češtině, Ibrahim Awwád Ibrahim Alí al-Badrí, znám především pod přezdívkou Abú Bakr al-Bagdádí ISIL". (VYLIŽTE SI ..., ŠMÍRÁCI ONI VÍ).

   Elektrovoltaika za Brabce, opět podvod na podvod. Znamí se v tomto kšeftě angažuje, krade se od shora dolů. Úřady jsou mimo, stací někde sehnat starý kotel za 500.-Kč. Převézt ho do svého sklepa, zinscenovat napojení, ofotit!

   Dříve fronty za prachy, nyní zaslat elektronicky "včas" a na kontě VÁM přistane nových 70.000.-Kč a starý za 1.000.- odvezete do sběru. Jedou v tom i firmy, ve větším měřítku!

   "POZOR! Vondráček byl Policejní mlátička pouhý, Vrtěti psem!?".


   Když přestanu přispívat, jsem mrtví muž, ne Ramón

   Vymazat
  2. ...mrtvý muž...

   Vymazat
 4. Aspon jeden vtip, kdy uz jen vtipy se dnes daji brat prevazne... Vazne...

  Dulezity Dotaz na radio Jerevan :

  "MUZE PUTIN ZA astronomicky, 22 TRILIONU USA DLUH "?
  Odpoved :" Muze , ale nemusi" !

  Dulezity Dotaz na radio Jerevan :
  "Muzou ostatni staty sveta za USA dluh ve vysi 22 trilionu" ???

  Odpoved : MUZOU A MUSI !!

  OdpovědětVymazat
 5. Koho navrhujete prvního na odstřel ?

  OdpovědětVymazat
 6. Moderátor ČT Železný nemá charakter a je poplatný režimu tak jako sportovní komentátor Bosák se svým výrokem, že Rusku nemělo být konání mistrovství světa ve fotbale nikdy svěřeno. A proč? Protože Rusové nevybombardovali Srbsko, Irák a Libyi a nepozabíjeli miliony lidí. To je ten správný předpoklad k pořádání čehokoliv. Anglosasové jsou největší vřed na planetě Zemi a díky takovým Železným a Bosákům, tedy zrádcům, děláme další křivárny za které se my Češi můžeme stydět.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. První k odstřelu Železný a pak Bosák to by šlo a možná by by stačil na probuzení čistý průstřel některé části těla.

   Vymazat
  2. 18:47-většinou se tím myslí zadní část těla ale když myslíte, že dotyční myslí tou zadní částí těla pak "jejich hlavy".

   Vymazat
  3. Pane admine, příspěvek "Anonymní25. července 2018 16:03" vám nevadí? Tohle není důvod k mazání?
   To ale padáte na jejich úroveň. To vám nevadí?

   Vymazat
  4. 21:28-když už si pane Anonyme netroufnete mně odpovědět přímo, odpovím já Vám! 16:03 myslel kopnout oba pány do "zadele" aby je to bolelo ale neublížilo! Jestli nerozumíte česky, mluvte svojí řečí a významy. Nepodsouvejte lidem to, co byste rád provedl, kdybyste na to měl!

   Vymazat
  5. Pane Povolný, v tom příspěvku se píše o odstřelu, později průstřelu. Kopanec do zadele je na první pohled něco radikálně jiného.
   Vy jste to nečetl nebo nerozumíte česky vy, nezlobte se na mě.

   Vymazat
  6. 22:27-Váš problém je v zhodnocení textu v prostoru komunikace a úměry nadsázky! Vy prostě myslíte na holocaust, který Vám brání, možná ze zkušenosti být v nadhledu a "nešlapat v porcelánu" v různých variantách holocaustu.

   Vymazat
  7. Pane Povolný, tohle prostě neokecáte. Pokud chce někdo v textu použít nadsázku, udělá to, jak se patří. Tady o nadsázku jednoznačně nejde.
   Problém s hodnocením textu máte Vy.
   A Vaše poznámky o holokaustu nechávám bez komentáře.

   Vymazat
  8. Největším vředem na planetě jsou "obřezanci"!!..

   Vymazat
  9. 23:13 Tak to je hodnotná hláška.

   Vymazat
  10. 23:05-nehodlám nic okecávat. Vím, že vaší verzí holocaustu si děláte víc nepřátel, než sympatizantů. Je to váš obranný val ale po jeho ztečení dochází k destrukci moci. Zkuste jinou taktiku, přesvědčit skutky, že nejste ti, za které vás lidé mají. Jak nevím, pokládám vás za inteligentní.

   Vymazat
 7. V demokracii se prokazatelně lži ČT netrestají? Jak se trestá odpovědnost za lži s cílem ublížit?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trestní zákoník 40/2009 Sb. § 184 POMLUVA

   (1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

   (2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

   Je tady potřeba něco řešit? Myslím, že by stačil jeden exemplární případ ,,nedotknutelných" v médiích. :-)

   Vymazat
  2. 13:12 - Kecy nemaj cenu, ukázaná platí. Podej trestní oznámení a ukaž, co umíš.

   Vymazat
 8. To ještě před schválením fotovoltaiky si politici odhlasovali zavedení tzv. akcií na doručitele. To proto, aby nebylo možno dohledat, který z nich je ve fotovoltaice zainteresován coby akcionář příslušné fotovoltaické akciovky.

  OdpovědětVymazat
 9. Komu je sympatická SPD ať jsi to přečte:

  http://svobodnenoviny.eu/spd-celime-promyslenemu-utoku-na-nasi-kulturu-suverenitu-a-svobodu/

  OdpovědětVymazat
 10. Pokud někdy ve svých příspěvcích zmiňuji onu televizní stoku, omlouvám se, onen televizní kanál z Kavčích hor, píšu zásadně že se jedná o "jejich Českou telževizi" Jsem naštěstí schopen sledovat i zpravodajství v angličtině a omezeně i v němčině, takže velmi dobře vím, proč tu stoku takto titulovat.František

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zpravodajství té ČT stoky vede Šámal, syn komunistického prof. Šámala, který se se zbývajícími normalizačními zrádci národa zabarikádoval ve vedení Nejvyššího soudu. Toho soudu, který právě poslal na ulici členy družstva Svatopluk v Horoměřicích.
   Přikláním se k fyzické likvidaci, čtvrt století trpělivosti stačilo. Naši toleranci si vyložili jako slabost.
   r.m.

   Vymazat
  2. r.m. - Vy jste detailně seznámen s celým spisem, že se přikláníte k tak radikálnímu řešení?

   Vymazat
  3. 14.27 Ten spis k případu je na ho*vno, je to výplod idiotů, kteří mají v hlavě sra*čky smíchané z paragrafy.
   Když se na věc podívá někdo komu to myslí, tak uvidí že jsou to trapně opakované finty konkursní mafie.
   Celý národ oslů teď bude hýkat a vláda se posere, místo aby zakročila proti těm konkursním šíbrům.

   Vymazat
  4. 18:30 Tak když to dokážeš rozsoudit bez znalosti spisu, tak to pak jo.

   Vymazat
  5. 21:24- a protože ani Vy neznáte spis, je Vaše oponentura vůči 18:30 na stejné úrovni.

   Vymazat
  6. Povolný - já spis neznám, proto nevynáším soudy.

   Vymazat
 11. CT znicila hodne lidi, krade nase penize! Za 5000 je trestni cin! CT za 5mld nedostala (Dvorak) zadny trest. Pravo v CR nefunguje! Proto pravo musi vzit do rukou lid. A 5mld. je 1000-nasobek z 5tisic. Takze na to nestaci trest 10 let, ani nejvyssi 18 let, ani dozivoti-jeste by jsme je musely ve vezeni zivit. Takze jediny trest je trest smrti !!!!! Kdyz je nekdo skodna, tak se strili, tak Dvorak uz dlouho skodi !!!!.....tak kdy to zacne?
  Cekam a tesim se, ze skodnu zlikvidujeme!!!! Ustava nam dava za pravdu !!!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Důstojníku, ČT ukradla 5 mld. korun? No, jestli pro tohle máte důkaz, ihned podejte trestní oznámení a všechny důkazy předejte orgánům činným v trestním řízení.
   Ale bacha, 1 000 krát 5 000 není 5 mld. Petr

   Vymazat
  2. TV Barandov-p.Soukup, kazdou stredu od 21,25h. Opet az koncem srpna !!!
   dustojnik....

   Vymazat
  3. Bože, on na to někdo ještě kouká?

   Vymazat
  4. 22:01-Vaše otázka je stejně hloupá, jako proč Vy jste ještě na NR?

   Vymazat
 12. ...milion-kraz vice...

  OdpovědětVymazat
 13. Sledujete Vážení diskutující kauzu H-systému?
  Na tomto případě je vidět, jak spravedlivý a nezávislý správce konkursní podstaty H-Systému s kámoši z bank z věřitelského výboru se souhlasem konkurzního soudu dokáže vyjebat ze všemi i ze slavným právním státem. Lukrativní majetek z konkurzní podstaty, velmi cenné pozemky připravené k výstavbě, jejichž prodej mohl stačit k vyplacení vkladů všech členů H-Systému se prodaly za pár korum dalším kámošům, a těch pár korun dostaly jako přednostní věřitelé úvěrové banky, takže členové H-Systému nedostali nic.
  V případě družstva Svatopluk, které nabízelo v poměru k prodejní ceně zmíněných pozemků více korun za rozestavěné domy, které si hodlalo dostavět, se konkursní správce s kámoši z věřitelského výboru postavili zamítavě, asi to nebylo pro ně tak výhodné jako zmíněný prodej lukrativních pozemků.
  A družstvo Svatopluk, konkrétně jeho členové dostávají teď lekci právního státu, rukama jím jmenovaného spravedlivého a nezávislého správce konkursní podstaty, že si dovolili nezaplatit patřičnou sumu korun, s kterou by byl spokojen pán velkomožný správce konkursní podstaty s jeho kámoši.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A havlobezmozci pisálkové a paprávníci z justice z této vyjebávky konkurzní správy začínají obviňovat prezidenta Zemana ...
   A hodně pomatenců jim na to skáče jako u všech mediálních kampaní.

   Vymazat
  2. Sledujeme, ale nedivíme se výroku soudu. Snad jste si nemysleli, že v diktatuře kapitálu může soud rozhodovat nějak jinak než jak káže kapitál? To akorát se té smečce nenažranců vysmekl Babiš a proto i on, ač oligarcha, dostává zabrat. Proto také vláda nesmí a nebude vládnout, proto se neuskuteční sociální miniúpravy důchodů.... Asocicíální stát, amorální politici, to je "základ státu" ve službách kapitálu. - A chtěl bych vidět, jak je to s diplomkami všech poslaců "s tituly" - udělejte jejich lustraci, ať se národ pobaví - a plzeňská prázdninová práva s titulem JUDr. si oddychnou, že v tom nejsou sama. Takové je to věhlasné kontrarevoluční "vysoké školství" po r. 1989 - ano na úrovni učňáků. Titul prof. a doc? Dlaždiči budou mít nejspíše vyšší vzdělání - to jsou asi čeští akademici.

   Vymazat
  3. Jeden z předchozích správců konkurzní podstaty H-Systému, který se chtěl s družstvem Svatopluk dohodnout, schválil dostavbu domů a za rozumnou cenu jim chtěl rozestavěné domy přenechat byl odvolán konkurzním soudem v součinnosti s věřitelským výborem.
   V zájmu spravedlnosti musel být jmenován ten současný spravedlivý a nezávislý správce.

   Vymazat
  4. 16:33- nemáte tak docela pravdu! Konkurzním soudem byl odvolán bývalý správce i věřitelský výbor!!! Nelze to považovat za akt "soudní mafie"?

   Vymazat
  5. PS.-věřitelský výbor, který dohody bývalého správce "posvětil".

   Vymazat
  6. 19.06 19.08 Bylo by zajímavé zjistit, kdo v tom odvolaném věřitelském výboru a v tom nově dosazeném výboru zastupoval věřitele -členy H-Systému.

   Vymazat
  7. 19.06 Samozřejmě, konkurzní soudy a konkurzní správci se činí a "spolupracují".

   Vymazat
  8. 19:20- člen H-Systému a věřitel? Tomu nerozumím, nejde spíše o zástupce bank?

   Vymazat
  9. 19.36 Ve věřitelském výboru jsou zástupci věřitelů. Banky poskytly úvěry, členové složili peníze na výstavbu, měli by být proto také někým zastoupeni.

   Vymazat
  10. 19:47-možná mají svého zástupce ve výboru ale protože nejsou "přednostní", žádné slovo mít nebudou. Proto mně zajímá, jak byla docílená změna zástupců "1.linie"!

   Vymazat
  11. PS.-možný úkol pro naši BISku.

   Vymazat
  12. 20.28 20.33 Nejdůležitějším výkonným orgánem je ale správce konkursní podstaty, a na něj se toho ví dost. Jeho minulost a značné finance odkloněné do "daňových rájů" zjištěné z afery Panama pepers by mohly stačit k vytvoření správného hodnocení věci.

   Vymazat
  13. 20:59-máte pravdu ale záleží na jeho "politickém, mafijním krytí",jinak z této zkušenosti vyplývá jako "nejdůležitější výkonný orgán soud", pokud bychom věřili ve spravedlnost a to je současný problém "naší" soudní moci!

   Vymazat
  14. 21.20 Soud nic nevykonává, jenom schválí -orazítkuje podniknuté kroky správcem konkurzu stejně jako u exekutorů.
   Článek z PL o relaci v ČT, po jehož přečtení by mělo být vše jasné těm co se ve věci konkurzů orientují.
   Většího šmejda, který se snaží ze sebe dělat spravedlivého lidumila jen tak nikdo podruhé nepotká.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Vy-jste-to-prosustroval-Lzete-V-CT-vytekl-hnus-pripadu-H-System-Ten-co-bude-vystehovavat-proti-tem-co-musi-vypadnout-545250

   Vymazat
  15. 21.31 Díval jsem se, plnohodnotný nástupce čistého Mirdy Kalouska ...

   Vymazat
  16. 21:31- pokud jste "Soud nic nevykonává..." nedal uvozovkami do citace, musel bych oponovat, jinak jsme asi na "stejné vlně" a přejme si sobě i jiným "univerzální spravedlnost" chápanou většinově, nikoliv právnicky.

   Vymazat
  17. Je hodně zajímavé, že soudy nižší instance se postavily na stranu družstva Svatopluk a Nejvyšší soud to celé zvrátil.
   Je to stejné jako v případu Dr. Ratha, Nejvyšší soud také všechno zvrátil.
   Jako když pitomci se trumfují se superpitomci ..

   Vymazat
  18. 21:55-nesouhlasím,jsou to boje mafií a spravedlnost pláče!

   Vymazat
 14. Pravda je nudná, neprodejná, čím senzačnější je lež, tím pro medializátory se žije radostněji. Soudobá media, to je soutěž o prvenství v "prášilovství" a za některé výplody jen zdánlivě chorých mozků musí lidé pravidelně platit "výpalné". Už pojem veřejnoprávní media je v naší diktatuře kapitálu lež jako New York (pro ty, kdo ví, co je to Brno, tedy jako to prdítko v rozpadu severně od Vídně).

  OdpovědětVymazat
 15. 16.12 Celý případ s H-Systémem je jasná spiklenecká akce vyprovokovaná kým?, to si každý může dosadit sám.
  Už do toho zatahují Šloufa, Zemana s jeho vedením čssd a další .., dokonce i Klausovou ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě se brzy objeví i viník Babiš, protože , když jsem někdy chodil okolo těchto domů v Horoměřicích , tak jsem cítil odpornou vůni opékaných kosteleckých špekáčků. V.J.Horák

   Vymazat
  2. Že by příprava na Majdan? Hlavně nikam nechodit a nechat Kalouskův team případně hopsat samostatně.

   Vymazat
 16. 17:02 No ona to totiž Šloufova a Zemanova práce je, to je neoddiskutovatelný historický (a snadno dohledatelný) fakt.

  OdpovědětVymazat
 17. Já myslím a málem jsem se z toho po..al že za těmi všemi našimi problémy je Rusko a hlavně zloduch Putin. Jenom mi nejde do hlavy proč náš všemocný ochránce za oceánem na něj nepošle snajpra. No asi je už ta naše demokracie nemocná.

  OdpovědětVymazat
 18. Zloduch je Zeman, Babiš, Putin, český klenot pak Bakala, Kožený - aspoň podle našeho parlamentně-permanentně - ukecaného pademokratického bloku!

  OdpovědětVymazat