Reklama

.

.

neděle 29. července 2018

Kauza H-System znovu otevřela otázku hmotné a trestní odpovědnosti soudců, exekutorů a konkurzních správců.


- VK -
29.7.2018  AENews
Kauza H-System znovu otevřela otázku hmotné a trestní odpovědnosti soudců, exekutorů a konkurzních správců. Nejvyšší soud zřejmě porušil Listinu v Lisabonské smlouvě, která zaručuje spravedlivý proces a nedotknutelnost osobního majetku. Věřitelé H-Systemu jsou jen špička ledovce, podívali jsme se do minulosti. Klausova amnestie zahlazuje H-System, Union Banku a všechny stopy!


Skandální rozsudek Nejvyššího soudu ČR v kauze vytunelovaného H-Systemu se stává největší kauzou letošních prázdnin. Všechna média v České republice se zabývají důsledky, které rozsudek bude mít, a to nejen pro samotné aktéry a okradené občany, ale i pro samotný obraz české justice a spravedlnosti jako takové, která už tak je po roce 1989 u občanů silně nalomená. Zároveň se ve společnosti ukazuje, že veřejnost v České republice se rozděluje na dva nesmiřitelné tábory, kdy jeden podporuje a zastává se majitelů dostavěných domků, zatímco druhá část obhajuje rozsudek NS a přeje lidem vystěhování.

Dokonce padají v diskusích i nechutné argumentace ve stylu, že když ti lidé měli peníze na to, aby za domy zaplatili dvakrát nebo třikrát, tak že asi budou zazobaní a není třeba je litovat. Jiní se ohrazují proti tomu, aby bylo komukoliv pomáháno z peněz státu, protože lidé si prý za problémy mohou sami, protože naletěli podvodníkům z H-Systemu.


Pravda je taková, že H-System je pouze špička ledovce a pozůstatek zločinného vývoje v České republice po roce 1989 a takových kauz a tunelů bylo mnohem více. Pojďme si je krátce shrnout a připomenout si, proč Česká republika není právním státem a proč je potřeba, aby došlo k zavedení hmotné a trestní odpovědnosti nejen pro politiky, ale i pro soudce, exekutory a konkurzní správce. Okradení lidí z H-Systemu se odehrálo v době tzv. “ekonomické transformace” pod vedením vlády Václava Klause, který proslul hrozivým výrokem, že nezná pojem “špinavé peníze” a peníze jsou prý jenom jedny, záleží pouze na tom, na jaké účely se vynaloží. Velmi krátce si shrneme největší kauzy a něčeho se držte, bude to jízda.


Harvardské fondy a Harvardský průmyslový holding


Viktor Kožený a Boris Vostrý vytunelovali majetek Harvardských fondů a vyvedli více než 10 miliard korun do zahraničí na offshorové účty. Poškozeno bylo více než 1 milion občanů České republiky, účetní a tržní kalkulace škody však jde do stovek miliard, protože klienti Harvardských fondů přišli o zisky, které by jim plynuly z vlastnictví a výtěžků holdingu, pokud by byl spravován řádně a poctivě. Boris Vostrý je na útěku a žije v Belize, Viktor Kožený žije na Bahamách a má irské občanství, které si koupil. Český stát neodškodnil ani jednoho českého občana, přestože podle mezinárodních analýz a stanoviska OBSE je na vině český stát, který po spuštění velké privatizace nepřipravil řádnou legislativní ochranu a mantinely na ochranu investorů před fenoménem vyvádění majetků z firem do soukromých rukou, tzv. tunelováním.

 Viktor Kožený

Kampeličky a krach Union banky


V průběhu a koncem 90. let byly v ČR vytunelovány desítky kampeliček, jinými slovy družstevních záložen, ve kterých lidé utopili desítky miliard korun. Mechanismus podvodů byl pokaždé stejný. Skupina osob se domluvila s vedením kampeličky a na fiktivní schránkové firmy byly schváleny úvěry ve výši desítek milionů korun z peněz střadatelů družstevní záložny. Tím byly úspory občanů vyvedeny z finančního ústavu a ten potom vyhlásil úpadek. Kampelička nejprve fungovala standardně, aby si získala důvěru a nabrala klienty a potom byl spuštěn proces vytunelování. Zákon o kampeličkách byl nastaven tak, že měly postavení jako banky, ale nespadaly pod žádné kontrolní mechanismy, na rozdíl od bank.

Mohly tedy bez regulací půjčovat peníze, bez limitů a s obrovským rizikem pro střadatele kampeličky. Konec 90. let většina kampeliček nepřežila, většina jich byla vytunelována nebo zkrachovaly v důsledku vyděšení občanů z krachů kampeliček a hromadných výběrů úspor a odchodů pryč. Na zločinný zákon o kampeličkách upozornila v roce 1999 i pozorovací mise OBSE, která se pozastavovala nad tím, že kampeličky v ČR nepodléhají žádným kontrolám a regulacím. Jednou z kampeliček, která dodnes přežila a transformovala se z družstevní záložny na regulérní banku, je Fio Banka. Český stát dodnes nenese zodpovědnost za to, že chybným a lajdáckým (a možná úmyslným) přístupem poslanců ve sněmovně byl přijat zákon o kampeličkách, který umožňoval jejich vytunelování.


Případem samým pro sebe byl krach Union Banky. Tato banka poskytla v roce 1999 velice rizikové a vysoké úvěry vlastním akcionářům banky a charakter půjček měl všechny parametry tunelu. Banka se 75 tisíci klienty a střadateli se dostala do problémů v zimě 2003, kdy vyhlásila platební neschopnost. Lidem přestali fungovat platební karty, nešlo vybírat z bankomatů. Správkyně konkurzní podstaty Union Banky Michaela Huserová byla obviněna z toho, že prodávala majetek banky mimo majetkový soupis konkurzu, a že majetek je prodáván spřízněným subjektům okolo ústeckého soudce Jiřího Berky.

Ten se pokusil už dříve uvalit konkurz na Českou revitalizační, která měla být nástupcem Union Banky. Na jaře roku 2011 bylo zahájeno soudní řízení s někdejšími generálními řediteli Jiřím Babišem, Tomášem Seidlerem a členy představenstva Tomášem Michalem, Miroslavem Fučíkem a Alenou Pejčochovou. Byli obviněni z tunelování Union Banky a vzniklé škody ve výši 4 miliardy korun. Toto stíhání však v roce 2013 zastavila a zahladila amnestie prezidenta Václava Klause! Česko snese… atd.

Krach IPB Banky


Jedná se o největší krach v novodobé historii České republiky. V jeho důsledku vznikla ztráta téměř ve výši 70 miliard korun, které byly sanovány v následných letech z peněz ostatních bank a z kapes občanů formou zvýšení úrokové zátěže sazeb LIBOR a změn tzv. lombardních sazeb ČNB, což komerční banky převedly do zdražení hypoték a půjček. Pád IPB Banky byl způsoben toxickými úvěry z nekrytých a nesplatitelných úvěrů, které se masivně kumulovaly poté, co se blížila ke konci tzv. ekonomická transformace v ČR a již nebylo možné skrývat nesplatitelné úvěry, které by nezbytně vedly k žalobám a exekucím vysoce postavených osob, podnikatelů, politiků a celých politických stran, kteří různými cestami a přes různé firmy čerpaly od IPB úvěry, o kterých se vědělo, že nikdy nebudou splaceny. Proto se IPB musela nechat zkrachovat, toxické úvěy IPB převzala státní konsolidační agentura a zdravé jádro banky získala ČSOB za symbolickou 1 korunu a k tomu navíc 180 miliard, kterými se stát zaručil zahladit pohledávky drobných klientů po zkrachovalé IPB. Česko snese… atd.

Odstraňování loga IPB po krachu.

Kvůli kauze IPB byl podle všeho v roce 2005 zastřelen v Praze František Mrázek, který podle společníků disponoval důkazy o firmách a napojení všech politických stran v parlamentu ČR na toxické úvěry v IPB. Mrázek tomu prý říkal “dojení ovčánků za bílého dne”. IPB museli nechat padnout, aby nikdo z politické scény nemusel vracet IPB bance půjčené peníze. Mezi poslanci se IPB koncem 90. let v kuloárech poslanecké sněmovny říkalo “sypadlo” (na peníze). Jako spouštěcí mechanismus pádu banky byla razie URNA ze dne 16. června 2000 poté, co Nomura převedla 46% akcií na schránkovou firmu Saluka Investments na Kajmanských ostrovech a “čirou náhodou” o tom neinformovala ČNB, což bylo nezákonné, a ČNB která tím dostala důvod a záminku pro násilné převzetí a nucenou správu IPB a její tichou likvidaci. Mluvit v této souvislosti o právním státě může jenom idiot. Bylo to největší praní špinavého politického prádla za bílého dne v Evropě.


Mostecká uhelná společnost


Kauza Mostecké uhelné společnosti (MUS) se přednáší už i v USA na hodinách kriminalistiky, uvedla nedávno švýcarská média jako perličku, ale pro nás je důležité, abychom si kauzu zopakovali. V roce 1999 vláda Miloše Zemana rozhodla o prodeji státního podílu v MUS konsorciu skupiny Appian Group skrze její dceřinku Investenergy, která za 46.9% MUS zaplatila 650 milionů korun. Posléze Appian ovládl i Škoda Holding. Jak se však později ukázalo, za americkou společností Appian Group stála pětice manažerů MUS, konkrétně se jednalo o Antonína Koláčka, Marka Čmejlu, Jiřího Diviše, Oldřicha Klimeckého a Petra Krause. Jejich geniální plán spočíval v tom, že vládě Miloše Zemana za nákup státního podílu MUS zaplatili z peněz té samé kupované společnosti, kterou v té době manažovali, tedy z peněz MUS. České hlavičky, to nevymyslíš!


Stávka na dole Kooh-i-Noor v roce 1999.

Jinými slovy, stát dostal od Investenergy peníze, které pocházely jako od Appian Group a americká Appian Group je ale dostala skrze další krycí transfery od MUS. Pro nechápavé, stát dostal za prodej státního podílu peníze, které patřily jemu samotnému, tedy státu v době prodeje MUS. Appian Group tak nákup MUS nestál ani jednu korunu, nákup zacvakal český daňový poplatník. A pokud jde o právní stát, policie v roce 2008 znovu případ MUS odložila. Vyšetřovatelé prověřovali, zda MUS nebyla ovládnuta za peníze určené na budoucí rekultivace MUS, ale žádná pochybení neshledala. Právní stát? Takže do celé věci musel vstoupit až švýcarský soud, kam manažeři MUS celou dobu ulejvali své odkloněné peníze. V roce 2013 je odsoudil za podvod a praní špinavých peněz.


OKD


Společnost Karbon Invest podnikatelů Viktora Koláčka a Petra Otavy koupila v roce 2004 od českého státu jeho podíl v OKD za 4.1 miliardy korun, zatímco odhadní cena byla 9.8 miliardy. Pouhé dva týdny po nákupu však tento podíl obratem ruky prodávají firmě RPG Investments Zdeňka Bakaly. Policie je přesvědčena, že Koláček s Otavou byli v roli bílých koňů, kteří zastupovali Zdeňka Bakalu v roli prostředníků z toho důvodu, aby Bakala nemusel dodržet sliby dané státu, který by byly učiněny před nákupem podílu. To se nakonec potvrdilo, když Zdeněk Bakala neprodal havířské byty nájemníkům, jak původně stát požadoval po Koláčkově a Otavově Karbon Investu, ale namísto toho byly nemovitosti převedeny na společnost RPG Byty, Bakalovu dceřinnou společnost RPG Investments.Stát tak přišel o 5.7 miliardy kvůli podhodnocené ceně a navíc havíři na Ostravsku byli připraveni o nákup bytů do soukromého vlastnictví. Zdeněk Bakala vyplácel dividendy a vyváděl peníze z OKD přes společnost NWR, kterou ovládal, a to i v době, kdy společnost byla v útlumu. Zatímco polské doly profitovaly a jsou na vrcholu produkce, na Ostravsku bylo do omrzení lidem vtloukáno do hlav, že uhlí je v útlumu a musí se propouštět. Právě před několika dny skončilo další soudní stání v kauze OKD. Zdeněk Bakala se k soudu opět nedostavil. Českými soudy prý pohrdá, jeho chrání dům Rothschild a lidé v londýnském City.

Česká země už Čechům nepatří, země patří cizím bankám, které testují skrze loutkové české soudy, zda je už možné začít lidem konfiskovat majetky stejně jako v Itálii


Toto bylo jenom několik nejkřiklavějších případů, kdy český daňový poplatník byl třísknutý přes hubu tak obrovskou silou, že mu všechny zuby vylétly z úst, ale jak se zdá, leckterý český daňový poplatník si raději bude nadávat a vylévat zlost na okradených lidech z H-Systemu, kteří ve srovnání s výše uvedenými kauzami jsou oběti, které naletěly, a to hned několikrát, a které vlastně ani nestojí za řeč. Proč se vlastně zajímat o nějaké lidi, co mají přijít o své domovy, které si dvakrát nebo i třikrát poctivě zaplatili? Protože v této kauze platí, že jde o modelový vzor českého chazariátu.

Je to pokusný balónek, který má ověřit, jestli už nazrála správná doba, jestli je možné českým občanům soudním příkazem brát domovy a stěhovat do nich jiné nájemníky, migranty, černé muže, muslimy, cizince, etnika z celého světa. Je to test, jestli už je žába vařená. A že se jedná o test, to mi potvrdil i admin z logů, jaké divné IP adresy najednou čtou náš minulý článek. IP adresy z Londýna, londýnského City, BNP Paribas z Paříže, Santander Group z Madridu. Co dělají Rothschildovi bankéři na našem “proruském” webu a proč čtou jeden jediný článek o kauze H-System a nikam jinam neklikají? Kdo je upozornil na článek? Co je v něm tak zásadního, že je to zajímá?

Původní reklama na H-System.

Zamyslete se nad tím, proč Nejvyšší soud odpálil tuto kauzu uprostřed prázdnin, tedy uprostřed okurkové sezóny? Zkuste se vžít do role lidí v domcích H-Systemu a udělejte si sumarizaci: Nikoho jste neokradli, za domky jste zaplatili 2x po sobě, nebo i třikrát, se souhlasem předchozího konkurzního správce. Z neznámého důvodu minulý prezident vyhlásil amnestii, která zahlazuje trestnost a stíhání pachatelů kauzy H-System nadobro a definitivně, takže je nelze ani stíhat za ukryté peníze. Správce konkurzní podstaty prodal hluboko pod cenou pozemky H-Systemu, ze kterých by věřitelé mohli být z velké části uspokojeni. Nejvyšší soud v rozporu s Listinou lidských práv a svobod vystěhuje občany ČR z jejich nemovitostí, které si poctivě a v dobré víře zakoupili (opět opakuji, že minimálně 2x po sobě). Takže, jaký signál to vysílá o českém státu?

Všechno už bylo rozkradeno v zemi pod Řípem, ale ještě lze lidem vzít střechy nad hlavou, dvakrát zaplacené, s posvěcením Nejvyššího soudu
Signál je jednoznačný, Česká republika není právním státem, ale je to “corrupted dirty money machine”, zkorumpovaný stroj na špinavé peníze získané ze zlodějen, tunelů, odklonů, exekucí a zfixlovaných konkurzů, kde s hrůzou a zděšením zjistíte, že jediné subjekty, které cálují a cálují a platí a platí jsou poškození věřitelé, obyčejní lidé a zoufalci, kteří pořád věří ve spravedlnost v zemi, kde si se spravedlností celá justice a establishment vytírají pozadí. Jestliže v civilizované zemi soudce Nejvyššího soudu řekne, že je v pořádku uspokojovat pohledávku tím, že soud sebere lidem poctivě a dvakrát zaplacené majetky, tak potom nejde o právní stát, ale o justiční diktaturu, která nehájí právo a spravedlnost, ale nejasné ekonomické a politické zájmy.

Červen, 2000: “Run” na IPB Banku, lidé hromadně vybírali úspory, signál k potopení toxického Titanicu s úvěry politických stran v parlamentu byl nastartován.
 
Kauza H-System však není v ničem výjimečná, pouze objem škody je zanedbatelný ve srovnáni s výše v příkladech uvedenými kauzami. Ovšem to, na čem záleží, to test útoku na vnitřní kruh rodiny. Zkouší na nás, zda-li se jako národ ozveme, když nám berou střechu nad hlavou. Protože na brány Evropy buší migrační vlna, džihád a už i tady v Německu je nedostatek ubytovacích kapacit. Máme před očima precedens: pokud projde vystěhování lidí z nemovitostí, které si zaplatili, potom dochází k prolomení nedotknutelného statusu osobního vlastnictví a vracíme se do dob feudalismu, kdy majetkem disponuje jenom šlechta, všichni ostatní mohou o majetky přijít pouhým výnosem, tzv. konfiskačním výnosem, který podepíše starosta.


Zastupitelská demokracie kolabuje, ale co když je to nástroj, aby lidé chtěli tu přímou z ulice?


Nedotknutelnost majetku přitom zaručuje Lisabonská smlouva, kterou se všichni politici tak ohánějí. Jenže v případě pošlapání práv obyčejných lidí v H-Systemu všichni mlčí. Vývoj po roce 1989 v ČR jasně ukazuje, že bez trestní a hmotné zodpovědnosti a odvolatelnosti nejen politiků, ale i soudců a dalších státem pověřených úředníků, se neobejdeme. Otázkou ale je, jestli přesně o toto nejde globalistům, aby ulice řvaly a volaly po přímé demokracii, protože ta zastupitelská zjevně kolabuje a selhává.


- - -Poznámka šéfredaktora AE News:

O těchto souvislostech a dalších tématech budeme hovořit dnes (psáno v pátek 27.7.2018) od 19:00 hodin v mém pravidelném pořadu na Svobodném vysílači CS. Všichni jste zváni k poslechu. Chtěl bych jenom poprosit a požádat všechny naše věrné čtenáře, že i v době prázdnin a dovolených potřebujeme Vaši pomoc a podporu, abychom mohli dále pokračovat v naší práci. Léto je obdobím, kdy lidé tráví čas venku, u moře, nebo u řeky a nemají čas podpořit svůj oblíbený server. Náš server má 4 dny před koncem měsíce vybráno zatím jen něco přes 60% z cílové sumy, která je nezbytná na zachování našeho provozu. Lhostejnost zabíjí, bez Vaší finanční pomoci to nedáme. Pokud si to můžete dovolit, podle svých možností, přispějte nám prosím jakoukoliv částkou na naší darovací stránce zde, kde najdete instrukce o způsobech, jak nám můžete přispět. Není nám lhostejné, co se děje v ČR a ve světě, ale budeme rádi, když ani Vám nebude lhostejné, co se stane s našim serverem. Za pomoc a podporu Vám všem předem děkujeme!

Záznam pořadu

-VK-

Šéfrdaktor AE News


36 komentářů :

 1. Profesor ekonomie na několika západních univerzitách, Prof. Milan Zelený: "Globalizace končí, my v ČR, po roce 1990 jsme zničili vlastnictví vlastních podniků a metodou kuponové privatizací jsme je dostali do vlastnictví zahraničních vlastníků a my jsme se stali zaměstnanci a být zaměstnancem nestačí, aby jsme se stali podnikatelskou velmocí kterou jsme byli....
  Celý rozhovor zde:

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nastava-konec-globalizace-batove-ukazali-cestu-kterou-jit-rika-nejvlivnejsi-cesky-ekonom-52676?dop-ab-variant=2&seq-no=2&source=hp


  Tak se nemůžeme divit, že se u nás dějí takové zvěrstva.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Globalizace neskončí dokud jsou levná paliva a globální obchod se vyplatí.
   Zelený je mimo a profesorem na západních univerzitách je i Lukeš. Tím nikoho neohromíte.

   Vymazat
  2. PAN PROFESOR ZELENÝ MUSI VĚDĚT,ŽE JSME V ZLOČINNÉM SYSTÉMU KAPITALISMU BEZ PŘIVLASTKŮ

   který vycházi z gangsterismu.
   Dodnes to tzv inteligenci,která se měla zeptat toho KLAUSE co je to slovo BEZ nezajimá.
   Ne nadarmo svazuji šMEJDI z SSDK ruce za zády absenci Zákona o referendu ,nebohé nezkušené Společnosti voličů,aby ji brzy prý vnitro ČSSD přibilo cenzurou jazyk na stůl,a tak ji po prý arabsku zazadu mohli SSDK dále znásilnovat!
   Nic se nemůže změnit nebot tisk ovládabny vlezdoprdelisty režimu vždy způsobi,že voličům budou ukradeny těmi ohlupovadly volbami hlasy a tedy i jejich moc

   A TAKOVÉ ZMANIPULOVANÉ VOLBY MAJI PLATIT DONEKONEČNA.

   Občané už nemaji jinou možnost než VZÁJEMNOU SOLIDARITU a tou budou muset odstranit celou politickou třidu Šmejdů a zkusit realizovat svůj OBČANSKÝ program.

   VYLUPOVÁNI ČR totiž jinak bude POKRAČOVAT A NIKDY SKONČIT NEMŮŽE!

   O jiných možnostech informováni být občané nesmi takže to skončit jak musite všichni vidět ,nikdy nemá a vláda SSDK se bude těšit dále potlesku ohlupovaného publika!
   Jak sami vidite vylupované penize jim nesmrdi naopak maji chut nás co nejvice vysadit na ulici nebot pod mosty je už nával!

   Vymazat
  3. NÁMI ZVOLENÁ POLITICKÁ TŘIDA ŠMEJDŮ S JEJICH

   vadnými zákony způsobila lavinu exekuci,kdy 870 000 jejich voličů JE V EXEKUCICH a denně prý přibýva 57 DALŠICH,
   Drzost těchto kreatur nemá hranic.
   Oni tvrdi,že si to lidé všechno zavinuji sami.
   To,že práve oni vydávaji ty vadné zákony nám vlezdoprdelistický tisk sdělit nesmi!

   ANO JE TOMU TAK, PROTOŽE TO NECHÁVAJI občané STÁLE VICE DOJIT KE KONCŮM,ŽE TU MENŠINU šMEJDŮ nakonec BUDE BRZY PODPOROVAT U ŽLABŮ,TEROR JIMI DOVEZENÝ .
   Jejich voliči budou muset svoje přibytky PRÝ ve prospěch teroristů opustit!

   A NE ŽE NE,ANO!

   Vymazat
  4. KAŽDÝ MĚSIC JE OBČANOVI KRADENO NEJMÉNĚ 9 000 kč

   Zmizel totiž NZP čili Nepodminěný Základni Přijem,který byl občanům voličům vyplácen DŘIVĚJŠIM REŽIMEM VŠEM z výnosů sice MOŽNÁ méně vykořisťovaných pracovniků v závodech,ale BYL.
   Každý dostal na př.ošetřeni a nemusel uvažovsat,zda si brzy nemusi sám vyrazit zub žulovou kostkou nebot na zaplaceni péče už mit brzy nebude.
   To se ještě zhorši,když zdravotni péče přejde do soukromých rukou.
   ,vzděláni bylo taky zdarma a ne jako dnes se plni 1.PRIORITA v zájmu ŠMEJDŮ.

   Nepřipadá vám to divné,že si tento podil nechávaji dnes jako svoje penize A ZISK právě korporace?

   ONO TOTIŽ PLATI,ŽE SPOJENI PENĚZ A POLITIKY JE A BUDE FAŠISMUS A TAK MŮŽETE BÝT BRZY PŘEKVAPENI.

   Vymazat
 2. " aby jsme se stali podnikatelskou velmocí kterou jsme byli..."

  Kterou jsme byli předtím, než ji komouši roznesli na kopytech, zapomněl jste dodat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V socialismu podnikaly socialistické podniky,JZD a další. Jen blb si může myslet, že nepodnikalo.

   Vymazat
  2. 13:39 No to používáš tedy velmi svérázný výklad slova "podnikání". Petr

   Vymazat
  3. Anonymní29. července 2018 13:39
   Možná, že ve vrcholné úpadkové fázi a to ještě jenom jeden – Slušovice. P.K.

   Vymazat
  4. 13:49,13:39
   To se sešli dva znalý diskuteří. V době JZD a fungující Jednoty byla práce a zásobování na vesnicích a nemuseli jsme žárát sračky dodané bez kontroly (nebo jakési kontroly) ze západu, nedováželi jsem základní potraviny a zemědělské produkty. A dnes blci jako Vy si představují , že toto vše se asi vyrábí v super marketech.
   Václav

   Vymazat
  5. 15:05 Václave, a jak to souvisí s "podnikáním" za socíku?
   Vysvětlíš? Když už máš potřebu urážet.

   Vymazat
  6. Kdo koho uráží? Nejpitomější jsou vždycky tupci, kteří v režimu, na který mohutně plivou a hází hovna, nežili. Takříkajíc čtyřicetiletí smradi, jimž bylo v roce 1990, kdy v ČR ten demokratickej genocidní mor vypukl, tak zhruba deset let, ale i pětačtyřicátníci by měli držet hubu, zažili ze socíku tak akorát hovno - žvatlají jenom o tom, co si přečtou v mediích, a odtud se na jejich ubohé hlavy snáší jen demagogie, překrouceniny, sračky a nenávistné lži.

   Vymazat
 3. Redakci AE News, pakliže vám jako pomoc bude stačit hrst víček od PETek rád pomohu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když uvedete adresu, pošlu vám jich (víček od PETek) nevyplaceně celý pytlík.

   Vymazat
 4. Pravdivý článek.
  Teď jestli okrádaní debilové konečně prohlédnou...jakápak je asi pravděpodobnost?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepodstatné. I pasažéři třetí třídy na Titaniku prohlédli, že svěřit své životy White Star Line a britskoamerickému kapitálu nebyl ten nejlepší nápad. Zamčené mříže v podpalubí vraku a nedostatečná kapacita záchranných prostředků, to dokazují. ALE V TU DOBU, KDY JIM TO DOŠLO, (JAKO NÁM, ŽE PŘEVRAT 1989 BYL ZLOČINEM) NEBYLO JIM TO UŽ K NIČEMU. TITANIK ŠEL KE DNU A NÁŠ NÁRODNÍ MAJETEK JE V CIZÍCH ZLODĚJSKÝCH RUKÁCH.

   Vymazat
 5. Bohužel tento stát je ve velké latrýně a nemůže ven,lidově je v ryti a konec.Podplať politiky,zrujnuj justici,policii nech řídit podsvětí,lidem dej lichvářské půjčky a zadluž je - výsledek je ČR koloniální země existečně v prdeli.AŤ žije Hahahahavelvel a jeho puhuňci,kteří to zahájili.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je věcí úhlu pohledu. Já to třeba vidím tak, že žiju v krásný svobodný demokratický zemi.
   Podle mě země, která je opravdu v hajzlu, vypadá jinak.
   Podívej se třeba na Venezuelu, inflaci mají téměř jeden milion procent. To je panečku ekonomika v hajzlu.

   Vymazat
 6. 11:15
  Tomuhle havlobordelu neříká demokracie ty VOLOTRKU!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ???
   Teda kromě toho, že jsem nenašel jediný komentář psaný v 11:15, ti prozradím malé tajemství. Běžná věta v češtině obsahuje minimálně podmět a přísudek. Pokud jeden z těchto členů opomeneš, pak tvoje věta nebude mít smysl.

   Vymazat
 7. Opět další článek o H-Systému. Domníval jsem se, že Aeronet do toho vnese trochu světla, ale zase ne. Opět propaganda, jak lidé přicházejí o „svůj“ majetek. Zase ani slůvko z pozice zbývajících účastníků H- Systemu. Zase neoznačení skutečných viníků. Jenom pitvání se v posledním kroku, který již jenom logicky vyústil z předchozích přehlížených a neoznačovaných podvodů. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. P.K. Naprostý souhlas. Milióntý článek o posledním rozsudku, který NS musel vyřknout. Ta většina nešťastníků, kteří zaplatili a nemají vůbec nic, ta evidentně nikoho nezajímá.3
   -p-

   Vymazat
  2. rozsudok najvyššieho súdu dobre okomentoval tento článok: .https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vystehovani-nebudou-Stanislav-Krecek-vnasi-nove-svetlo-do-pripadu-H-System-545353
   No aj na tejto stránke zverejnený článok, ktorý považuješ za propagandu, nie je zlý a načrtáva pohľad na danú kauzu z iného uhla. To, že, podľa tvojich slov, len sa pitvá v poslednom kroku, neznamená, že autor nemá pravdu. Táto kauza je mnohovrstvová a poukazuje na marazmus českej spoločnosti, nech už sa na to pozrieš z akéhokoľvek uhla pohľadu - či z pohľadu tých, čo prichádzajú o svoj i o "svoj" majetok aj teraz, či z pohľadu ostatných účastníkov H-systému, či z pohľadu českého občana, ktorého priamo nezasiahla kauza H-systém, no ktorého nepriamo zasiahla nielen táto kauza ale aj všetky ostatné kauzy vytunelovania republiky...
   Dôležité je teraz to, aby, ako to bolo trefne zhrnuté v diskusnom príspevku vyššie, ľudia konečne pochopili:
   "I pasažéři třetí třídy na Titaniku prohlédli, že svěřit své životy White Star Line a britskoamerickému kapitálu nebyl ten nejlepší nápad. Zamčené mříže v podpalubí vraku a nedostatečná kapacita záchranných prostředků, to dokazují. ALE V TU DOBU, KDY JIM TO DOŠLO, (JAKO NÁM, ŽE PŘEVRAT 1989 BYL ZLOČINEM) NEBYLO JIM TO UŽ K NIČEMU. TITANIK ŠEL KE DNU A NÁŠ NÁRODNÍ MAJETEK JE V CIZÍCH ZLODĚJSKÝCH RUKÁCH."
   - a začali hľadať reálne východiská.

   Vymazat
  3. Anonymní29. července 2018 12:37
   „No aj na tejto stránke zverejnený článok, ktorý považuješ za propagandu, nie je zlý a načrtáva pohľad na danú kauzu z iného uhla. To, že, podľa tvojich slov, len sa pitvá v poslednom kroku, neznamená, že autor nemá pravdu.“
   Podle mého názoru ten článek, stejně jako mnoho předchozích, je špatný. To, že načrtává pohled z nějakého úhlu, z úhlu pohledu dodatečných stavebníků, není přínosné, ani objektivní. Přínosné by bylo, kdyby byly označeny nezákonné kroky, které kauzu dovedly k tomuto stavu. A objektivní by bylo, kdyby se k tomu vyjádřili také ostatní platící účastníci H-Systému. Vytrhnout jenom tuto poslední část a na ní stavět spravedlnost, mi přijde nespravedlivé.

   „Táto kauza je mnohovrstvová a poukazuje na marazmus českej spoločnosti, nech už sa na to pozrieš z akéhokoľvek uhla pohľadu - či z pohľadu tých, čo prichádzajú o svoj i o "svoj" majetok aj teraz, či z pohľadu ostatných účastníkov H-systému“
   Něco takového, jsem chtěl svým příspěvkem říci. Ještě bych chtěl vysvětlit ty uvozovky. Podle informací ve sdělovacích prostředcích, ti dodateční stavebníci věděli, že nestaví na svém pozemku, ale na pozemku, který patří do konkursní podstaty. Také pochybuji, že měli stavební povolení.
   Vzhledem k těmto pochybením (snaze o podvod?) dodatečných stavebníků, bych řekl, že by bylo nejlepším řešením, jim jejich dílo proplatit a domy začlenit do konkursní podstaty. A dodatečné stavebníky začlenit mezi ostatní poškozené.
   Takovéto řešení mi přijde stejně nespravedlivé pro všechny.

   Závěrem chci zopakovat, že na článcích o HS mi vadí, že se pitvá rozpor mezi zájmy několika desítek dodatečných stavebníků a zbytkem podvedených. Ale neřeší se vina aktérů HS, státních úřadů a bank. P.K.

   Vymazat
 8. Abychom situaci kolem H-Systému trochu odlehčili, můžeme si připomenout Cimrmanovu teorii poznání.

  Proces poznání byl před Cimrmanem založen na představě, že na jeho počátku je pravda, byť zprvu nepřesná. Tuto pravdu postupně zpřesňujeme, takže na konci procesu víme všechno.

  Podle Cimrmana je na počátku poznání omyl, zprvu zcela přesný. Původní omyl je postupně vyvrácen, takže na konci procesu nevíme nic, ale víme to správně.

  Poznání H-Systému odpovídá Cimrmanově teorii. Na počátku je náš omyl (že víme alespoň něco). Soudci, právníci a politici usilovně předstírají, že jim jde o pravdu, ale to je jen předstupeň k závěru, kdy náš omyl bude zcela vyvrácen a staneme před tváří Všehomíra s hlavou jasnou a prázdnou.

  V takovém okamžiku bude možné těch 60 lidí vystěhovat, protože nám to bude úplně jedno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Jírovče, a ve které fázi poznání kauzy H-Systém se nacházíte Vy osobně? Myslím podle Vámi zmíněné Cimrmanovy teorie. Děkuji, Petr.

   Vymazat
  2. Nejsem nelida, ale mě už to jedno je. Za těch necelých třiceti let jsem zažil tolik zjevného bezpráví, že o několik desítek více, nebo méně, se mno už nepohne. Zvykl jsem si. Jak to po mě kapitalisté chtěli.

   Vymazat
 9. V pubertě jsem vytýkal rodičům že neházeli zápalné láhve na Sovětské tanky . Dnes jsem rád že tyto tanky přijeli a rozkradení republiky se posunulo o dvacet let a já jsem mohl odfárat třicet let v klidu .

  OdpovědětVymazat
 10. Já tedy nevím, ale nemám pocit, že by klientům H systému bylo odepřeno právo na spravedlivý proces. Hrabeme se v lidských pocitech, ale uniká nám podstata problému. A tím zůstává samotná likvidace developerské firmy a následné vypořádání její věřitelů. Resp. rozkradení majetku těmi, kteří by měli primárně uspokojit jejich nároky.
  Za kolik a komu byly rozprodány pozemky a další movitý i nemovitý majetek firmy? Byl majetek skutečně prodán podle zásady, vyšší bere? Peníze a majetek dlužníků končí u těch, kteří je mají předat věřitelům. Celý systém vymáhání pohledávek je zlodějský a my se tady patláme, zda několik desítek rodin nebylo poškozeno soudním rozhodnutím. Stát vůbec neměl nechat věci dojít tak daleko. Firma měla být rozprodána vzápětí po vyhlášení insolvence. Klienti by asi nedostali vše, co vložili, ale dostali by podstatně víc, než na ně zbude dnes.
  Před časem byly dílčím způsobem omezeny odměny exekutorů, ale nikdo neřeší, komu a za kolik je rozprodáván majetek dlužníků. Zda to probíhá dostatečně transparentně a jaká práva mají v tomto ohledu dlužníci. Mohou např vznést stížnost na netransparentní prodej? Nebo prostě musí jenom držet hubu a krok?
  Jestli politici dnes, za naše peníze, nějak odškodní těch šedesát klientů H systému, ale nechají systém exekucí beze změn, budeme za několik měsíců, nebo let řešit něco podobného. A zase za naše peníze.

  OdpovědětVymazat
 11. Pro 12:32

  Jsem na konci poznávacího procesu. Nezmínil jsem, že Cimrman oba procesy spojil dialektickou dvojtečkou, která umožňuje dojít k závěru: víme vše, totiž že nevíme nic.

  Je to všechno krkolomě složité. Čunek má možná pravdu, že správce prodal část zasíťovaných pozemků za 17 miliónů a nový majitel jejich třetinu za 420 mega. V takovém případě by se dal Monsport, jestli to byl on, považovat za darebáka, který měl být dávno na Mírově a nebo v lomu lámat kámen. Jenže ono to může být i tak, že na tom všem nezáleží a nic se nestane, protože celý systém je nastaven tak, že ty šizuňky kryje.

  Nedávno jsem četl, že odsoudili jakousi právničku, že zpronevěřila peíze, které měla v úschově. Jako laik bych si troufal předpokládat, že nemůže být problém nastavit systém tak, aby peníze byly uschovány u banky ve speciálním kontě a mohly by být vyplaceny jen při splnění (obchodních či jakých) podmínek. To znamená, že by právník nepodlehl pokušení přihodit je do své pokladny.

  Takových situací je zřejmě víc, ale šmejdi v politice i podnikání blokují jejich řešení.

  OdpovědětVymazat
 12. Hnacím motorem je zisk,při minimálních nákladech. A bohužel je málo M.Dušínů, aby fungovala čestnost, poctivost a princip lidské sounáležitosti. V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
 13. Stojí za úvahu:
  Jak je vůbec možné, že NAŠE (?) porevoluční zákony k takové situaci vůbec nechaly dojít? Vždyť celé to vypadá jako dobře zorganizovaná "gangsterská akce bílých límečků za bílého dne, samozřejmě ve spolupráci s mocnými".

  Ti mocní jsou nedotknutelní, jelikož zákon jim umožňuje beztrestnost za jejich rozhodnutí. O nahrazení alespoň částečné škody ani nemluvím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O tom tady celou dobu píšu. Veřejnost se patlá v osudech několika desítek rodin, ale nikdo neřeší to, co k tomu vedlo. Navíc, je to několik desítek rodin naráz a blízko Prahy. Kdyby byly jednotlivě a někde v Horní Dolní, nikdo by se s tím ani nezabýval. Už jsme si zvykli na příkoří, které naše nové "zákony" nesou.
   Vymáhání dluhů je výkon spravedlnosti ve vztahu dlužník - věřitel. Jak je možné, že je svěřen soukromým subjektům?
   Obstavený majetek by měl být rozprodán transparentně v dražbě stylem "vyšší bere". Jak je možné, že se tak neděje?

   Vymazat
 14. Tak za 1. Neudéláte plynovou,elektrickou přípojku bez stavebního povolení(=> než dostanete předložíte řadu listin,i vlasníka) za 2.probíhá kolaudace stavby, kde se kontroluje nejen formalné ale i reálně, zda vše odpovídá předpisům. Bez těchto krokú nebudete svítit, ani vařit. Tak nechápu, zda šlo o černé dostavby, nebo o podvod na kterém se podílely řady úředníků po dobu 20ti let.

  OdpovědětVymazat
 15. Vy pitomci, pořestaňte se už zabývat pitomostmi s výkladem debilního práva. Právo vám vyloží ten kdo se vyzná pokaždé jinak jak bude potřebovat a vy budete věřit těm pitomostem a budete o nich diskutovat.
  Pochopte už konečně, že konkurz byl vyhlášen podvodně za účelem rozkradení H-Systému. Pomohla tomu skupina členů v družstvu Maják, které zblbla Marvanová a ti dali návrh na konkurz, který potřebovali supy čekající na mršinu H-Systému.

  OdpovědětVymazat
 16. Ad 10:23 Nenadávejte do pitomců autorům názorů,kteří se snaží orientovat, ve faktech a dokazují,na rozdíl od vašeho "bastafidli", v čem je chyba. Máte-li argument o podvodu, tak ho napište aspoň sem, když nedokážete poďat podnét k trestnímu řízení.

  OdpovědětVymazat