Reklama

.

.

pátek 20. července 2018

Komunisté Špidlovi nevadí, sám dal ale přednost pravici

Petr Meduna
20.7.2018 VašeVěc
Bývalý předseda soc.dem. Vladimír Špidla, jinak také bývalý předseda vlády a bývalý evropský komisař, se v rozhovoru pro Pavla Štrunce, video na info.cz, pustil do hodnocení současné politické situace v zemi. Je to vzhledem k předcházejícím neúspěchům ve vrcholných funkcích dosti odvážné. Obzvláště když k tomu připomeneme ještě jeho působení na postu šéfporadce Bohuslava Sobotky.


Špidla vyslovuje mimo jiné souhlas s vyjádřením premiéra Babiše, že komunistická strana je demokratická a nevidí nic na tom, že menšinová vláda se o KSČM opírá. Nerozporuji takové tvrzení, ale slyšet právě od Špidly vyjádření, že je 30 let součástí systému, evokuje vzpomínku na rok 2002 a tehdejší volby do Poslanecké sněmovny.

Sociální demokracie po éře Miloše Zemana získala 70 mandátů a V. Špidla byl pověřen sestavením vlády. Složil ji z koalice ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU s těsnou většinou jednoho hlasu. Oproti tomu případná spolupráce s komunistickou stranou, součástí systému, by umožnila například menšinovou vládu s podporou komunistických poslanců.

Můžeme se ptát, proč Špidla soc.dem. zavlékl do koalice s konglomerátem fakticky pravicových stran, což nutně ovlivňovalo i následné kroky jeho vlády. Zdá se, že jako předseda sociální demokracie Špidla vyměnil eurohujerství za důslednější ochranu sociálních zájmů občanů. Můžeme se ptát, proč Špidla soc.dem. zavlékl do koalice s konglomerátem fakticky pravicových stran, což nutně ovlivňovalo i následné kroky jeho vlády.

A když s podporou ODS prosadil české zapojení do okupace Iráku, což by jistě komunisté nepodpořili, za odměnu se mu dostalo dokonce prodlouženého posazení v Oválné pracovně Bílého domu s G. W. Bushem.

Sociální demokracie by se měla vzdát případného uvažování o názorech, neřku-li radách, svého na mnoha frontách neúspěšného šéfa. I když hodnocení Špidly by nebylo celé, pokud by se nepřipomenul jeden jeho úspěch. V Bruselu si vysloužil starobní důchod ve výši více než 200 tisíc korun měsíčně.

- - -

25 komentářů :

 1. Jde o zapadlou politickou existenci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale co škody nadělal ten psychopat

   Vymazat
  2. Ono tech pochybnych existenci se dere opet l plnymu korytu. Pithart,Spidla aj.

   Vymazat
 2. Když taková svině bere důchod 200 tis. Potom by pan prezident měl brát dle poměru prospěchu a škodlivosti pro ČR nejméně 2 mil.Kč

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:04 Když taková svině bere důchod 200 tis. Potom by pan prezident měl brát... - Ani netušíte, jak přesně jste ty 2 melouny možná
   trefil. A s trojčlenkou! Tedy klobouk důle.

   Vymazat
 3. podívejme kam se vyšvihl skladník izolačních závodů j.hradec

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K tomu přece slouží převraty, nebo revoluce?

   Vymazat
  2. V druhé polovině sedmdesátých let jsem tam také pracoval, jako montér,za vedení Slámy.

   Vymazat
 4. Špidla ví dobře, že případná koaliční spolupráce s komunisty by socdemáky vygumovala z politické scény!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč? Objasni.

   Vymazat
  2. 13:07- to je přece jasné! Zdroje by byly i ty lidské ale "socdemákům" by došlo "revoluční odhodlání plnit sliby"!

   Vymazat
  3. Zaprvé:
   Kdo hovoří o koalici?Komunisté by o ni asi dost možná také sami nestáli,ale dohoda o jednorázové podpoře menšinové vlády a následné prosazování alespoň společných částí programu by tehdy bylo zcela na místě.Že by havlisti ječeli,tak jako letos,to by nikoho nemuselo zajímat.

   Zadruhé:
   Je to přesně naopak,socdemákům začaly tehdy drtivě padat preference právě v době,kdy Špidla odmítal spolupracovat s komunisty a místo toho prosazoval de facto program pidistrab tzv.(čtyř)Koalice.Z drtivého vítězství v roce 2002 tak dotáhl Špidla svoji stranu k debaklu ve volbách do EP v roce 2004-nějakých cca 11%(?) hlasů.
   Preference socdem začaly růst zase až pod Paroubkem,který konečně začal jednat jako levicový politik a využíval levicové většiny ve Sněmovně.Ze Špidlových mizerných 11% dotáhl stranu k cca 30% v roce 2006 a nebýt nechvalně známé dezinformace,tzv.Kubiceho zprávy,tak by volby vyhrál a sestavoval by vládu on.

   Vymazat
 5. Špidla svými kroky dodnes ovlivňuje naši politiku. Jako příklad mohu uvést jeho "práci" v Radě pro udržitelný rozvoj, ve které se mu spolu s B.Moldánem podařilo prosadit eurohujerské klimatické odpustky (podpořené vznikem klimatické burzy a pseudovědeckou institucí CzechGlobe s V. Cílkem v čele). PK2

  OdpovědětVymazat
 6. Co chtít po straně co podporuje němce a landsmanšaft jen další klon stop09.

  Přivandrovalci z východní Evropy mají příliš hodně dávek:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201807207747042-Evropa-znepokojeni-davky-privandrovalci/

  Tak ať je vyhází a pracují migranti!!!

  OdpovědětVymazat
 7. Špidla je dement tento titul již nikdy neztratí.

  OdpovědětVymazat
 8. Vl. Špidla se byl před sestavením vlády poradit s prez. Havlem.
  Doslova tragedií velkého rozsahu byl podraz od Judr. Marvanové (tuším něco se soc. byty) po čemž měla být pravice z vlády vykopnuta.
  Je faktem, že poměr 116 z 200 (pro ČSSD a KSČM) již nebyl dosažen a začal pokles nejen KSČM, ale i ČSSD.

  OdpovědětVymazat
 9. Levice nebo pravice, dal přednost zájmové shodě. A ta se nachází, navzdory levicovým proklamacím, na pravé straně spektra.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. lidský zdroji, jak´s na tuhle blbost přišel?

   Vymazat
  2. 19:25-asi více přemýšlí, zkuste to také! Zájmy se ne vždy shodují s proklamacemi, to nevíte?

   Vymazat
  3. Pojem levice a pravice je jen termín pro encyklopedie. Stačí se zamyslet, jak jednotlivé strany politického spektra a jejich představitelé přistupovali k privatizaci a jaký mají názor na vlastnictví výrobních prostředků a přerozdělování zisku. Nerad bych je podezříval, ale mají vzájemnou schodu na soukromé vlastnictví, respektive jeho získání a těžbu státního rozpočtu.
   Asi bude lépe se zamyslet, co je pro občany přínosné a jaký je jejich skutečný zájem ..... ten je ve skutečném rozporu s elitami prakticky všech stran ...
   ABC

   Vymazat
 10. s vysmatym špidlou v zadech za ty prachy přeci musi semtam vypustit co by kdyby a to je tak všechno co pro narod udělal aby dostal titul evrohujera otazkou jestli si takto nepřilepšuje k beztak mrzkemu duchodku

  OdpovědětVymazat
 11. Blb, který nikdy nepochopil na jakých kořenech sociální demokracie vznikla a které jako jediné mohou i dnes ospravedlnit jeji existenci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:27 "...(Špidla) si vysloužil starobní důchod ve výši více než 200 tisíc korun měsíčně." - Autor článku dobře vystihl větu, na kterou se blbci ozvou.

   Vymazat
  2. 13:16- možná by se euro-poslanci lépe starali o vysílající zemi, kdyby měli platy a důchody v poměru obvyklém mezi "ost a west", nemyslíte?

   Vymazat
  3. 18:19 - Nemyslím! tobysemseztohozcvok

   Vymazat