Reklama

čtvrtek 12. července 2018

Konec "Osmanů Germánie?"


Jana Maříková
12. 7. 2018
Spolkový ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) nařídil rozpuštení a zákaz spolku Osmané Germánie. Oficiálně šlo o organizaci, která se měla zabývat pořádáním volnočasových aktivit mladých německých Turků. Ve skutečnosti šlo o rozsáhlou organizovanou zločineckou skupinu obchodující s drogami a zbraněmi. Podle policie v Severním Porýní - Vestfálsku toto zločinecké uskupení operovalo pod přímým řízením a s podporou turecké vlády.


Před časem jsem napsala článek s názvem "Erdogan, Evropa a dvojí metr", (vyšel v Parlamentních listech), který poukazoval na slepotu evropských novinářů a politiků vůči tureckému nebezpečí. Nejen vůči agresivní turecké zahraniční politice, válce v Afrínu, etnickým čistkám, zatýkání opozice a tureckých novinářů, ale i vůči vytváření "pátých kolon" v evropských státech. Jednu takovou jsem v článku zmínila - "Osmany Germánie".

Ti se oficiálně prezentují jako boxerský klub, který se věnuje volnočasovým aktivitám mládeže. Ve skutečnosti rekrutují mladistvé pro své nelegální činnosti - obchod se zbraněmi a drogami. Nejednají ale na vlastní pěst - mají přímé napojení na Ankaru. Sebastian Fiedler, předseda svazu německých kriminalistů v Severním Porýní - Vestfálsku, popisuje v článku, který 11. dubna zveřejnili Marc Brost, Michael Thumann a Vera Weidenbach v Zeit online " Posláni Erdoganem napřed - Vorgeschickt von Erdogan","modus operandi" turecké vlády a Osmanů, jmenuje klíčové postavy včetně jejich napojení přímo na Erdogana. Mehmeta Bakciho, prezidenta "Osmanů", a Metina Külünka, oficiálního pověřence turecké vlády pro Turky v Německu. Fiedler říká, že síť je rozvětvená a německé bezpečnostní orgány nemají ani způlky tušení, co se v ní děje. Přitom je podel Fiedlera jasné, že "Osmané Germánie" jsou jen špička ledovce a on se sám děsí toho, jak by to dopadlo v případě eskalace.

Chtělo by se říct - už na ně došlo. 10. července jsem od svých kurdských přátel v Německu dostala odkaz na web STUTTGARTER ZEITUNG.DE, jehož nadpis zněl - "Seehofer (spolkový ministr vnitra) zakáže Osmany Germánie".

Cituji:

"Spolkový ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) zakázal rockerské sdružení "Ottoman Germania BC" a zakázal jim jakoukoli činnost. 'Sdružení je vážným ohrožením právních zájmů jednotlivců i široké veřejnosti,' uvedl ministerstvo v úterý v Berlíně. Podle odhadů policie má toto turecko-nacionalistické uskupení po celé spolkové republice nejméně 300 členů. V ranních hodinách proběhly policejní razie v Porýní-Falcku, Bádensku-Württembersku, Bavorsku a Hesensku."

V Severním Porýní - Vestfálsku a daších kdysi průmyslových oblastech je logicky tato síť nejhustší, protože tam kdysi přijeli rodiče a prarodiče těchto nacionalistů pracovat jako "gastarbajtři" v dobách ekonomického růstu Německa. Jako levná pracovní síla. Zatímco jejich prarodiče pracovali v továrnách, rodiče ještě často také, třetí generace už příliš do práce nechodí. Jednak nekvalifikovaná práce ubyla, i poptávka po ní, a pak - v Německu se ze sociálních dávek dá žít docela dobře, jak víme z migrační krize. Touha po vzdělání, která obecně upadá, je ve většinově "tureckých" okrscích, kde žijí i další muslimští migranti z Maroka, Sýrie a Libanonu, ještě znatelně menší až nulová A jak vím od svých německých kolegů - učitelů, stoupá šikana německých dětí - ale o tom se nesmí příliš mluvit. O to víc času mají turečtí mladiství na to, aby se zapojili do "volnočasových aktivit", jejichž (jen jedním) představitelem jsou právě Osmané Germánie, kteří se od ostatních kriminálních struktur liší právě tím, že jsou napojeni na zahraniční, tedy tureckou, vládu.

Nutno dodat, že turecká vláda má takových aktivit v Německu víc. Například náboženskou organizaci DITIB, oficiálně "zastřešující organizaci pro koordinaci sociálních, náboženských a kulturních aktivit jednotlivých mešit", která pod rouškou svobody vyznání, v tomto případě islámu, nepokrytě vyzývá Turky a muslimy obecně k následování Erdogana a jeho politiky jediného sunnitského islámu a k válce proti nevěřícím. Za tupé podpory Německé spolkové vlády. Příkladem budiž zvolání jednoho aktivisty DITIB, pověřeného prací s mládeží, kdy na Facebooku oslavoval tureckého prezidenta Erdoğana jako vojevůdce: „Můj vůdče, dej nám rozkaz a my Německo rozbijeme.“ Některé osvícené zemské vlády, například právě v Severním Porýní - Vestfálsku i jinde, už oficiální spolupráci s touto "náboženskou" organizací ukončily. Možná pozdě.

Ale zpět k Osmanům.

Ti jsou podle zemského ministerstva vnitra v Severním Porýní - Vestfálsku úzce napojeni na vládnoucí tureckou stranu AKP Recepa Tayyipa Erdogana a jeho nejbližší okolí. Také v Bádensku - Würtembersku byly prováděny prohlídky ve městech, kde Osmané mají svá působiště, například v Karslruhe, Stuttgartu a Tübingenu, s cílem předat rozhodnutí o zákazu a zabavit majetek sdružení. Zatýkání prý zatím plánováno není.

Ve Stuttgartu probíhá od března proces s osmi vysoce postavenými členy Osmanů, kteří byli obžalováni z z pokusů o vraždu, vydírání, obchodování s drogami, nucení k prostituci, dále z kuplířství a omezování osobní svobody.

Právě vydaný zákaz působení se opírá o zákon o spolcích. Způsob, jakým Osmané "pracovali", odporuje zákonům, bylo konstatováno. Zákaz se týká i podřízených organizací, konkrétně 16 místních sdružení, tzv. Chapter - kapitol, které jsou v současné době v Německu aktivní.

Seehofer řekl doslova: "Kdo odmítá právní stát, nemůže očekávat žádnou shovívavost". Dále uvedl, že spolková vláda a jednotlivé spolkové země rozhodně bojovaly proti všem projevům organizovaného zločinu, včetně tzv. rockerských skupin. Členové nyní zakázané asociace se prý dopustili závažných zločinů.

Zákaz se opírá právě o zjištění, ke kterým došlo v rámci vyšetřování oněch osmi obžalovaných z poloviny března, kdy vyšetřovatelé získali řadu informací o struktuře a řízení asociace a o spolupráci s jejími suborganizacemi.

Kdo dočetl až sem, je mu jasné, že levná práce v 60. letech přichází nyní pěkně draho. Německo má problémů až nad hlavu, o tom není sporu. Možná právě proto se kancléřka tak zoufale snaží o "přerozdělení" hostů, které ona sama do Evropy pozvala, na nikoho nehledíc, ani na vlastní občany. Vůči Turecku provádí zoufale servilní politiku, protože obchod je obchod a politici v západní Evropě už jsou jen servisními úředníky nadnárodních korporací a koncernů jako je Rheinmetall, tedy zbrojního průmyslu. Uvidíme tedy, jak účinný a dodržovaný bude zákaz o činnosti Osmanů Germánie, protože to se Erdoganovi určitě líbit nebude. Vzpomeňme, jak regoval na uzavření několika mešit v Rakousku.

Ostatně, po dnešku a jedné nepříjemné zkušenosti mám pocit, jako by u nás začali úřadovat jacísi "Osmané Čechie"...

58 komentářů :

 1. Maříková, já jsme v Turecku prožil téměř dvacet let, a když čtu zde vaše články plné lži o Turecku, tak nevěřícně otevírám oči. Totální nesmysly, co tu píšete. Kdo vás za to platí? CIA? Proč to děláte? Jak je možné, že se vůbec takové lži dostanou zde na alternativu? Znovu a znovu opakuji, USA a Německo dodávají zbraně kurdským teroristům z PKK v Turecku, to se přece všeobecně ví, a tito teroristé z PKK jsou schopni vyhodit do vzduchu třeba skupinu lidi čekající na zastávce autobusů v Istanbulu. Ale USA je to jedno, ti ku příkladu zase poslali jiné vycvičené teroristy na Kurdy, a ti během mírového shromáždění v Ankaře u vlakového nádraží zabili bombou více než 100 Kurdů. Kdyby ty lidi napojené na CIA Erdogan po puči neposbíral, tak se v Turecku bojíte dnes vylézt na ulici. Kurdové jsou samozřejmě jen jednou z teroristických organizací, kterou CIA řídí. S teroristy se nemůžete mazat v rukavičkách, nikdo předtím nedal tolik Kurdům, jako Erdogan, mají své školy s vlastním vyučovacím jazykem, svoje vysílání v Kurdštině. V Turecku seděli 3 kurdští poslanci 10 let jen za to, že v parlamentu promluvili kurdsky, a kdo je tenkrát, snad v roce 2004, propustil na svobodu? Erdogan. Opravdu už se mi ti Kurdové začínají hnusit, ale když se to hodí, tak jich klidně USA nechá 100 pozabíjet, jen aby se Turkové rvali s Kurdy. Maříková, vy jste opravdu výkladní skříní současné prostitutské žurnalistiky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. myslím, že obavy z Kurdů může Turecko velmi snadno zmírnit - stačí přestat je urážet názvem Horští Turci a přiznat jim veřejně jejich národnost i jejich jazyk, v něm vyučovat na školách. Oni totiž žijí na svém, kurdském území,. takže nejméně pro ně autonomii.
   Vyvražďováním měst a vesnic, zákazem kurdštiny a podobnými akcemi asi jejich přátelství Turecko a Turci nezískají. PKK NENÍ teroristickou organizací - ale čím je Turecko, když podporovalo ISIS, s ním obchodovalo a nyní bez pozvání drží část Sýrie?

   Kurdové v Iráku mají a ti v Sýrii snad i budou mít širokou autonomii - a v Turecku?

   Smazat
  2. Představte si, že mě neplatí vůbec nikdo! Jen čtu články v několika jazycích a interpretuju je pro české čtenáře. Erdogan měl kdysi skutečně období, kdy vypadal jako osvícený demokrat. To je ale nenávratně pryč.A tento článek je o Německu, ne Turecku, a Seehofer asi nelže, když zmiňovanou organizaci zakázal.

   Smazat
  3. Erdogan byl demokrat do té doby, dokud mu demokratický západ na čele s USA připravil v Turecku barevnou revoluci, jaká proběhla v Egyptě v Tunisu a nyní probíhá v Sýrii, ale díky Rusku se v Turecku nepovedla. Erdogan s pomocí Putina, tak tak unikl atentátu na svou osobu, který ho zachránil od fyzické likvidace, tak jako Ukrajinského prezidenta, v době průběhu Majdanu bývalého Ukrajinského prezidenta. Erdogan dnes už moc dobře ví, že demokratickému západu nemůže věřit ani nos mezi očima. Za krátkou dobu mu demokratický západ vytvořil v Turecku početnou skupinu sluničkářů s vůdcem, který sedí v USA a nyní se demokratický západ jenom diví jak Erdogan provádí čistky Turecké společnosti od Sluničkářů. A co se týče Kurdů? Ti se nechali nachytat od Američanů o spolupráci na likvidaci teroristů v Sýrii a pak je Američani předhodili Turkům, kteří je nyní likvidují. Ten kdo spolupracuje s Američany musí počítat, že ho Američani hodí přes palubu, jako starý hadr, když se jim už nebude hodit. Tak to Američani provedli všude na světě. Co bylo platné Čaušeskovi, Kadáfimu, Husajnovi a dalším, že na úkor svého národa spolupracovali s Američany? Nic. Všechny je odepsali a poslali na šibenici, když se jim už nehodili. Jediné dobré řešení je s Američany se vůbec nebavit. To už dnes Erdogan moc dobře ví a proti od Rusů kupuje rakety S 400, protože dobře ví, že Americké Patrioty, když ho budou Američani bombardovat jako Jugoslavii, přestanou fungovat, ale Ruské S 400 sestřelí všechno Americké co se na obloze objeví.

   Smazat
  4. Kurdská území jsou jako naše Sudety, vzájemně promíchané obyvatelstvo, někde více, a někde méně, takže to není jednoduchý problém udělat najednou Turky menšinou v rámci jiného státu, to Erdogan nikdy nepřipustí, to at´si nikdo nedělá žádné iluze. Otázka je v tom, že kurdský problém rozdmýchávají USA, protože je to nástroj, jak neustále rozbíjet Turecko a tlačit ho někam, a to Erdogan dobře pochopil, že i když byl proamerickým, tak přesto měl zaplatit hlavou. Čím více se bude Turecko odvracet od USA, tím se více tady různými Uzunoglu a Maříkovými bude tlačit do popředí problém Kurdů, pochopili jste alespoň tuto strategii různých přátel USA v ČR? Kurdové nikdy svůj stát neměli, a nemají svůj nárok o co opřít, a bohužel se nechali Kurdové navnadit USA, že už nic méně, než samostatnost, nechtějí. Jak jsem řekl, za Erdogana dostali Kurdové, to co nikdy předtím, mají své školy, kde se učí Kurdsky, mají své kurdské učebnice a vysílání v rádiu v Kurdštině. Nikdo soudný nepřipustí, aby si najednou Kurdové vytvořili svůj stát, tam kde nikdy nebyl, at´ nejsou naivní. Jak jsem tu uvedl, když je potřeba, tak USA dodají zbraně Kurdům, aby útočili na Turky, a když mírumilovní Kurdové udělali v Ankaře mírové shromáždění v roce 2015, tak se tam poslal sebevražedný Turek vycvičený v džihádistických táborech v Syrii pod vedením CIA, aby na sobě odpálil bombu a vzal sebou snad 110 Kurdů. Samozřejmě, že za tím bylo CIA za tímto výbuchem u ankarského nádrží v roce 2015, a proto se divím Kurdům, že ještě mohou s CIA vůbec spolupracovat. Už jsem to zde kdysi vysvětloval i Uzunoglovi, Erdogan začal v roce 2011 v Turecku tzv. Ačilim - usmíření Kurdů a Turků, protože se to USA nehodio, tak navedli turecké letectvo(a turecké letectvo nakonec vedlo i ten puč proti Erdoganovi) na skupinu kurdských vesničanů,kteří něco pašovali přes hranice z Iráku, kolem 30ti kurdských vesničanů bylo roztrháno na cucky na základě navedení od USA, a samozřejmě bylo rázem po usmíření a USA si zamnuli ruce. Zde si to přečtěte: samozřejmě byl to společná práce USA a tureckých vojáků napojených na CIA, aby nedošlo k usmíření mezi Kurdy a Turky. Co tedy chcete těm Kurdům říci? Že ze sebe nechávají nadále dělat ko... https://en.wikipedia.org/wiki/Roboski_airstrike
   Tož takto.

   Smazat
  5. ...o Kurdech neni v článku ani řádka...

   Smazat
  6. 9,34
   S 400 si turci kupuji proto, aby zvysili svou nezavislost. Vsechny moderni zbranove systemy se daji na dalku vypnout. Pokud by meli jenom zapadni zbrane a zapad by se je rozhodl napadnout, udelaji cvak a jejich obrana by se zuzila na pistole a kulomety. Letadla, rakety a tanky se jim zmneni na hromadu srotu.

   Smazat
  7. Vy 5:02 jste skutečně natolik intelektuálně omezen, že vám uniká obsah článku, ke kterému se vyjadřujete? Ten informuje o aktivitách vesměs turecké mládeže v SRN, o organizacích, které jsou pro ni zřizovány, o jejich kriminální činnosti i napojení na tureckou vládu. Místo toho, abyste se vyjádřil k tomuto obsahu, napadáte osobu autorky a jednostranně otevíráte otázku Kurdů. Jak s tím souvisí vaše zážitky z pobytu v Turecku? Snad tak, že jste připraven v jeho režii organizovat osmanské spolky v Česku?

   Smazat
  8. 14:36

   Ignorantství podobných příspěvků spočívá v tom, že považují Erdogana za oprávněného a monopolního mluvčího "Turků".

   Pokud by někdo např. Kalouska nebo Němcovou považoval za mluvčí "Čechů", třeba by je to trklo?!

   Smazat
  9. Anonymní 12.července 2018 8:09

   Predpokladám, že za príspevkom je pani blogerka. Mám iba takú malú poznámku, od roku 2015 sa ten asi 300 členný gang premenoval a je z nich motocyklový gang.
   Inak náplň ich činnosti je tá, čo ste popísali.

   Ďakujem za vyčerpávajúce informácie.

   Je to neprehľadné a vďaka politikom, ktorí tvoria zákony a nariadenia, nem.policajti majú zviazané ruky.

   Tá piata kolóna v Nemecku je stará záležitosť, veď, ak chcú zničiť pôvodnú Európu, Nemecko je jeho srdce, ekonomicky i finančne.
   K výbuchu to, čo sa tam deje nemá ďaleko.

   Wermacht hlási, že v Nemecku je 10 mil. ľudí bez občianstva. Pri razii na berlínsku mešitu v 2016 jeden nemenovaní policajný predstaviteľ vyhlásil, že v Nemecku je okolo 30 mil. cudzincov.

   K Erdoganovi len toľko, to je niečo ako rodina Ceausescu v neblahej pamäti.
   Jeho manželka oplýva tými istými manierami, ako Elena a Recept sa nikdy netajil, že chce obnoviť sultanát, on nikdy demokrat nebol, však o tom vojna v Sýrii z jeho pohľadu i bola. A naviac to jeho rodine poskytlo obrovský majetok, viď krádež ropy a kšefty s Izraelom.

   A povráva sa, že to bola i osobná pomsta voči rodine Assadových. Svojho času sa Assadova manželka nie práve lichotivo vyjadrila na adresu manželky Erdogana. Údajne Erdogan kvôli tomu soptil a vyhrážal sa, že ich zničí.

   Príjemné leto a veľa šťastia!

   Smazat
 2. V situaci v Turecku se moc nevyznám, tak se k ní nebudu vyjadřovat. Ale k začlenění jiných národností se vyjádřit můžu.
  Pokud je národnost v té, či oné zemi dostatečně početná, nikdy nedojde k úplné asimilaci s původním obyvatelstvem. V Čechách na to měli Němci celá staletí a jaký byl výsledek? Pokud vím, germanizace českého pohraničí začala za Karla IV. Pokud není nové etnikum nuceno a donuceno se zařadit ( třeba používáním jediného - původního úředního jazyka a zákazem nepůvodního náboženství), vytvoří si přistěhovalci své vlastní komunity. A potom už je to otázkou času a nahromadění dostatečného počtu. Turkům tlačí káru další etnika vyznávající islám a zákaz jedné(z kolika?) organizace nic neřeší. Paradoxně, jediné, co by etnické Němce dokázalo ještě zachránit, je odsun. Odsun všech nepůvodních obyvatel.
  Multi kulti evidentně selhává. A rozbuškou k otevřenému násilí bude nějaká skutečně hluboká ekonomická krize. Pak se teprve začnou dít věci.

  OdpovědětSmazat
 3. Dobře, to jsou turci, jejich organizace. Ale co my třeba víme o ,,našich" organizacích jako třeba Člověk v plísni? S čím obchodují koho podporují, co vlastně dělají. U nás to víme, m.j. jsou napojeni na ČT, ale co za hranicemi? Do několika zemí už nesmí vstoupit, dodávali neprůstřelné vesty ukrajinským fašistům, nikdo nevidí pořádně do jejich aktivit, co když jsou to takoví naši Turci...!?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Člověk v plísni je právě jedním z oněch užitečných idiotů. Idiotů, kteří po splnění svého úkolu budou obětováni stejně, jako drtivá většina původních obyvatel.

   Smazat
  2. Panek a Rozoumek z vyse uvedene zlocinecke organizace berou mesicne 490000 kc kazdy! Na nase nemocna decka se poradaji sbirky.Co nato danovi poplatnici? Jak to resit ? AK47 a dost munice.....

   Smazat
 4. Ono je s podivem, že se lidé nedokáží poučit z historie. Náš současný vzor Amerika je v podstatě národem přistěhovalců. Aby se mohli v Americe uchytit, museli přistěhovalci prakticky vyhubit původní obyvatelstvo. Nedivím se špičkám, protože ty mají jediný záměr- vyměnit evropské národy z původních za nové, skrz náboženství snadno ovladatelné. Ale divím se jejich pomahačům. copak jim nedochází, že když ne oni sami, tak jejich potomci budou silně pravděpodobně násilnými oběťmi této výměny? Žádná velká a šťastná, různobarevná rodina se konat nebude. Tak to prostě nefunguje.
  Až přijde opravdu hluboká krize, začnou přistěhovalci obviňovat ze své mizérie původní obyvatelstvo. Třeba tak jako obviňovali Němci Čechy. A potom to bude kdo z koho.
  Čím déle se bude oddalovatskutečné řešení problému, tím bolestivější bude řeššení. A tím víc se nám snižují šance na úspěch.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po letech jsem si zase přečetl Válku s mloky od Karla Čapka ... JAK AKTUÁLNÍ!!!

   Smazat
  2. Anonymní12. července 2018 8:45
   Aby ne, vždyť Čapek také žil v kapitalismu. A také byl dán korporacím příliš velký prostor. na úkor občanů. To by občané neměli dopustit. Toto chtěl Čapek sdělit? P.K.

   Smazat
 5. Obohacování, neboli multi - kulti, nikde nefunguje a všude toto obohacování mezi jednotlivými etniky přineslo jenom nepokoje a války. Ti co nás o obohacování přesvědčují, že to je to nejlepší co může existovat, to dělají za peníze od těch, kteří mají hodně peněz a pomatené mozky. U nás máme o tom bohaté zkušenosti. Cikánské etnikum žije na našem území 800 let, kdy se střídaly u nás režimy, které se snažily jej začlenit, tedy toto etnikum mezi většinovou společnost a žádnému z těchto režimu se to nepodařilo. Naopak zcela nedávno se u nás vytvořila menšina Vietnamců, kteří pracují a nikdo proti nim nic nemá, ale za to jsme každý rok obviňování Američany jak utiskujeme naše cikánské spoluobčany, tedy jsme obviňování od těch, kteří sami v USA do dnešních dnů soužití s Afroameričany vůbec nezvládly. Jediné východisko pro současnou migrační krizi je, aby Afričani žili v Africe a Evropani v Evropě a placené propagandisty multi kulti kultury je nutné poslat do Afriky, aby na vlastní kůži předvedli jak se jim tam mezi Afričany bude dařit prosazovat zvrácenou ideologii. Kolik prosazovatelů multi kulti pozvalo k sobě domů uprchlíky ? Nikdo žádného, ale přesvědčovat nás o tom, že to máme udělat my, to oni budou.

  OdpovědětSmazat
 6. Tak tedy Osmané Germánie jsou špatní. Jedna z mnoha stovek neziskovek, které na Západě vznikají, aby likvidovaly stabilitu západních států. Jednou jsou napojeny na Erdogana, jednou na Soroše, jednou na Hillary, jednou na Saudy, jednou …
  Všechny mají jedno společné. Vzniknuly a pracují s požehnáním zkorumpovaných politiků „hostitelské“ země. Tito politici jsou ten zdroj zla.
  Na příkladu těch Osmanů Germánie je vidět, že když je politická vůle, není problém, tyto zločinné a podvratné struktury zlikvidovat. Jistě, není to jako mávnutím proutkem, stojí to nějaké úsilí a vytrvalost, ale nic, co by nebylo v možnostech bezpečnostních složek demokratického státu.
  Podobné to je s tím „stěhováním národů“. Opět pod kontrolou zkorumpovaných politiků, a opět, bude-li politická vůle, tak možnost to utnout. Ta doba utínání přesunů pomalu, ale hodně pomalu nastává a nastane doba „vstřebávání“. Co si který stát přisunul, to si budou jeho občané vyžírat. Je třeba vydržet a prosadit politiku SPD: „ani jeden nelegální migrant, legální dočasně“. P.K.

  OdpovědětSmazat
 7. Politický islám prosazovaný Erdoganem znamená nejen destrukci kemalismu a návrat Turecka do 19. století, ale je i pro svět stejným, ne-li větším nebezpečím než islamistická hnutí v arabských zemích (nemluvě o Pákistánu nebo Indonésii).

  OdpovědětSmazat
 8. Jen abyste pochopili mentalitu Turků v zahraničí, proč je dnes většina Turků žijících v zahraničí pro Erdogana, ne kvůli nějakým organizacím sponzorovaným z Turecka, ale ti Turci v zahraničí cítí, že Erdogan si buduje mezinárodní prestiž, že se Turecko stává větším a důležitějším a že se s ním musí stále více počítat a proto cítí, že s významem Turecka roste také jejich osobní prestiž třeba v Německu. Turecko má svého silného prezidenta a čím je silnější, tím jsou i oni silnější v Německu, oni jsou na něho hrdí, že to není onuce jako třeba Sobotka, "a zeptejte se Merkelové, co by tam v tom mém projevu chtěla slyšet". Zde říkám zcela otevřeně, že problém mezi Kurdy a Turky je jednoznačně rozdmýcháván USA ze zahraničí, aby tu zemi destabilizovali. Roli Hitlera v Sudetech z předválečné doby v Československu, tu tam hraje dnes USA se svými napojenými agenty CIA v Turecku. Ty problémy mezi Turky a Kurdy jsou, to nikdo nepopírá, ale o jejich vyhrocení se stará USA (stejně jako u Němců v Sudetech, staletí to přes určité problémy mezi Čechy a Němci šlo, a pak přišel vnější impulz a už to nešlo a začaly se řezat krky). Takto to dnes vypadá v Turecku, z vnějšku se snaží neustále někdo tu zemi rozbíjet a to jednak neustálým ventilováním problémů Kurdů a dále pak falešnou ochranou lidských práv. Je smutné, že se tomuto snaží dnes napomáhat i určité osoby v ČR lživou propagandou. Turecko má historicky svých vlastních problémů dost s různými národnostmi (Armény, Řeky, Židy, Alevity atd.) a ozbrojenými klany, a tak je nechte na pokoji, ono vám na všechny ty vaše rady a porady z venku se… a bude si nadále dělat, to, co je pro lid té země nejlepší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:34

   Mohu Vás ujistit, že vzdělaní nebo profesionálně kvalifikovaní Turci jsou z Erdoganovy diktatury převážně nešťastní.

   "Co je pro lid té země nejlepší..." - jde ovšem o to, že to si může verbálně nárokovat KAŽDÝ - to ovšem neznamná, že mu (jim) opravdu jde o to nejlepší pro zemi. - Dělal Václav Klaus pro zemi "to nejlepší"? Sotva, ale byl nezvratně přesvědčen, že to dělal, a je o tom přesvědčen dodnes; to jen ostatní ho "nepochopili" a "házeli mu klacky pod nohy"...

   Je censura, věznění, potlačování nesouhlasu všemi prostředky a neustálé hledání vnějšího nepřítele "to nejlepší"?

   Ale zeptám se přímo na Váš názor (netuším co o Turecku víte):
   Dělal pro svou zemi to nejlepší spíše Mustafa Kemal ("Atatürk") - nebo spíše Recep Tayyip Erdoğan? O tento konflikt se totiž aktuálně jedná.

   Kokotko

   Smazat
  2. PS:

   O tom, že Erdogan je si jasně vědom toho, kudy probíhá fronta turecké "občanské války", svědčí jeho pokrytecká slova při přísaze:
   „Ochráním jednotu národa i země. Budu respektovat ústavu, vládu práva, demokracii i principy, které přinesl Mustafa Kemal Atatürk, a sekulární povahu země. Budu upřednostňovat spravedlnost, vůli národa, budu prosazovat práva všech lidí a budu chránit reputaci naší země. O to se budu snažit, jak nejlépe umím, a to slibuji.“
   stejně jako krátce nato při návštěvě Atatürkova mausolea:
   „Jsme rozhodnuti dosáhnout cílů republiky, které jste vy a vaši přátelé stanovili a které nám svěřila budoucí generace, v jejím stém roce existence.“

   Opomněl jen jednu "maličkost" - Atatürkův postoj k islámu!

   Kokotko

   Smazat
  3. V článku jsem o Kurdech vůbec nepsala, tak nevím, proč tu jeden anonymní obdivovatel Erdogana pořád vyšiluje. A o tom, co si myslí Turci o Erdoganovi - zejména ti, které zavřel a propustil z práce - jde o desetitisíce - to rozhodně to nejlepší není.... A propos puč - ten si nejspíš zinscenoval sám. Krásně se pak zbavil všech potenciálních i domnělých odpůrců. Qui prodest.

   Smazat
  4. Takže čo ste? Maŕíková, či Kunštek? Už sa vás to tu písali, v čích záujmoch píšete? Pamätám sa, ako ste tu nedávno nadávali Putinovi, že nechal masakrovať vašich miláčikov Kurdov v Afríne, hoci to bola enkláva ovládaná ISIS, a potom Kurdami podporovanými amíkmi. Ale nie, za ich zabíjanie nemohlo USA, ISIS, či oni sami, ale Putin! Nestarajte sa do Turecka, pokiaľ bude mať Erdogan podporu od obyvateľstva na svoju vládu, tak tam bude podľa neho a nikoho cudzieho do toho nič. A vaši milovaní Kurdi nech sa najprv jasne rozhodnú, čo chcú a čo sú ochotní za to "zaplatiť". Ale najprv nech si uvedomia realitu, že svoje "kráľovstvo" na úkor územia druhých štátov len tak ľahko nedostanú. A nech si vštepia do hláv, že stať sa poskokmi amíkov za sľub svojho štátu im prinesie akurát tak zmar. Veď sľuby sa sľubujú a blázni sa radujú. Takže za svoju situáciu si vo veľkej miere môžu sami.

   Smazat
  5. Martin Kunštek12. července 2018 14:02
   „V článku jsem o Kurdech vůbec nepsala, „

   Martine, jak jste na tom genderově? Působí to dost rušivě. P.K.

   Smazat
  6. 14:29

   Myslím, že byste se tím neměl zbytečně trápit: paní Maříková prostě z nějakého důvodu píše z adresy svého manžela.

   Smazat
  7. Martin je na tom genderově dobře, já jsem se překlikla.

   Smazat
  8. Kde jste 11:34 sebral, že to staletí mezi Čechy a Němci šlo? Dokud nepřišel Hitler? Je zcela zákonité, že převažující národnost postupně absorbuje národnost minoritní a že tento proces je, v závislosti na okolnostech, víc nebo méně konfliktní. Patrně vám zcela uniká, jak a za jakých podmínek byla eliminována postupně vzniklá česká menšina zejména v pohraničí českého státu, zřejmě netušíte, že například na Pardubicku byla vstřebána minorita německá. Nechápete, že potenciál nacionálního konfliktu je dán stimuly kulturními, sociálními i ekonomickými, že nebývá zvládán, nebo naopak je zneužíván politiky? Jste skutečně natolik slepý a hluchý? Nejste vy Mikeš? JiH

   Smazat
  9. Paní Maříková zde píše obyčejně o Kurdech (pokud je tu skryt jiný autor dnes pod jejím jménem, tak to je další manipulace). Paní Maříková zde obyčejně uvádí, že má nějaké známe Kurdy atd., takže vlastně ventiluje problémy, které jsou názory těchto Kurdů. Ano, chápu Kurdy s těmito názory, těch už tu bylo několik, jenže Turek zatím žádný, aby mohl on říci svůj názor na věc, takže mě jde o vyvážený podhled na věc. Tak jsem to vzal všechno ze široka, přes Kurdy po puč, jak říkám, který jsem v Turecku zažil na vlastní kůži, abych popřel ty lži co se tu vedou na toto téma. Já o Turecku něco vím a tak nemohu zde nechat na tuto zemi házet špínu, tam, kde si to nezaslouží. Jen se to opravdu těžko chápe, když v té zemi prožijete řekněme dvacet let a ted´ čtete v ČR ty ptákovin, co se tu o Turecku píší, které jsou naprosto odtrhnuté od reality, tak si říkáte, jsou ti lidé v ČR padlí na palici? Ne, oni jen žijí pod vlivem současné propagandy, na principu, co je v Turecku, to je špatné. I to náboženství v Turecku je potřeba uvést na pravou míru, například za Ataturka se zakázalo, aby mohly studentky na universitě chodit v šátcích, takže studentky přišly před bránu university, sundali si šátek a vstoupili,když vyšly z university, tak si ho zase nasadili. Erdogan prosadil přes změnu ústavy, že si ty studentky mohou ten šátek na hlavě na universitě nechat. Ale to vůbec neznamená, že si dnes ten šátek na universitě musí nasadit všechny studentky. Takže kdo to chce vidět jako útok proti Ataturkovi, tak to tak může vidět.

   Smazat
  10. Nikdo neháže špínu na zemi jako takovou. A o špínu na své hlavě se postaral její vládce sám.

   Smazat
  11. Pro ty, co si myslí, že zde prezentuju názory "nějakých Kurdů" - zdroje, ovšem pouze pro německy čtoucí - https://www.stuttgarter-zeitung.de/inhalt.mitteilung-des-innenministeriums-horst-seehofer-verbietet-osmanen-germania.edcab601-17b1-47c0-b012-3ca6503760f7.html
   https://www.zeit.de/2018/16/osmanen-germania-recep-tayyip-erdogan-tuerkei-kritik

   Smazat
 9. Osmani Čechije by mě tak nevadili, hlavně ať nejsou Osmani Moravy!

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Silné a nezávislé Turecko, není v zájmu žádné velmoci. Ani těch západních, ani Ruska. Silné a na nich závislé, to ano, to by se jim líbilo, ale jak to zařídit? Asi i proto v USA hostí Erdoganova odpůrce Gülena.
  A hra o Kurdistán, je léty osvědčený nástroj velmocí, na ovládání Turecka. Kurdové se sice snaží o uznání, viz ty přemety Kurdů, ve válce v Sýrii, kdy každou chvíli bojovali po boku někoho jiného, ale jejich nespokojená existence v rámci Turecka, je nejspíš pro velmoci cennější.
  Po pravdě řečeno, silné Turecko, není ani v zájmu střední Evropy. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "P.K." 13:17

   Myslím, že problém není v "silném" nebo "slabém" Turecku - to už dnes zvenčí sotva někdo významně ovlivní. Navíc je otázkou, zda je řeč o Turecku silném ekonomicky, vojensky nebo ideologicky - to se sice prolíná, ale nekryje.

   Za povšimnutí stojí, kdo se Erdoganovy inaugurace účastnil - Schröder, Maduro, Medveděv, Berlusconi, srbský premiér Vučić, súdánský Omar al-Bashir, jakož i presidenti Kasachstánu, Makedonie, Guineje, Somálska, Zambie, Bosny Hercegoviny, Bulharska, Gruzie, Pákistánu, Kyrgyzstánu a Ukrajiny. A ovšem ještě důležitější je všimnout, kdo se neúčastnil - ačkoli se jedná o významný členský stát NATO.

   Smazat
  2. Kurdové bojují za svou zem. S tím, kdo jim momentálně je ochoten pomoci.

   Smazat
  3. Jan Kopecký12. července 2018 13:42
   „Myslím, že problém není v "silném" nebo "slabém" Turecku - to už dnes zvenčí sotva někdo významně ovlivní. Navíc je otázkou, zda je řeč o Turecku silném ekonomicky, vojensky nebo ideologicky - to se sice prolíná, ale nekryje.“

   Řekl bych, že ta otázka navíc, je nejpodstatnější.
   Pokud myslíme vojenskou stránku věci, tak ta se samozřejmě ovlivnit dá. Neboť pouze mocnosti, můžou dodat vyspělou vojenskou techniku a tedy nastavovat tu vojenskou sílu.

   „.. ovšem ještě důležitější je všimnout, kdo se neúčastnil ..“
   Na inauguraci chyběli představitelé Západu. Možná to je tím, že se Erdogan zapojil do řešení Syrského konfliktu společně s Ruskem a Iránem. Bez USA a Západu. P.K.

   Smazat
  4. Kunštek alias Maříková: pokiaľ budú Kurdi bojovať za svoj štát každú chvíľu s iným, tak nech sa nečudujú, že ho doteraz nemajú. Je to znak toho, že im na vytvorenie vlastného štátu a jeho vedenie chýba jednota, rozum a schopnosti.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Milý anonymní slovensky píšící - podpora obyvatelstva vypadá krapet jinak. A starat se budu, zatím mi to nikdo nemůže zakázat, i když přibývá webů, i inzerujících se jako nezávislé, kde se kriticky o Turecku už psát nesmí.Ještě k tem volbám a podpoře obyvatelstva...zpráva OBSE je v mém minulém článku Turecko v roce 1. Rozsáhlé podvody a falšování. A článek byl o Německu.

   Smazat
 11. No a co říkáte na to,že si arabové kupují pozemky kolem Teplic a stavějí si čtvrtě k nastěhování.Sice se říká že zde muslimy nechceme,vláda je proti migraci,ale jen za rok 2016 vydala 10 000 POBYTOVÝCH VÍZ,která jsou vydávána občanům ze zemí mimo EU.Ajak je psáno---Právě tato pobytová víza jsou hlavním motorem řízené a pravidelné migrace do ČR a je logické,že Arabové,kteří přijedou do ČR a dostanou pobytová víza,nebudou věčně bydlet v pokojích v lázních,protože je to pouze maskírka postupného nasunování islámu do ČR skrze historku o -lázenských hostech.Povolení k výstavbě 50 rodin.domků vydal Ústecký krajský úřad pro převážně arabskou klientelu.Prodej stavebních parcel a arabské stavby a muslimizace běží v plném proudu i u nás.Nejdříve se nastěhují,mají svůj prostor,nikdo je neruší ale za nějaký čas o nich uslyšíme všichni.V článku se píše--Na Teplicku probíhají stejné události jako v Holandsku na konci 70.let min.století.Když se k nám migranti nedostanou s nálepkou námořních lodiček,protože je to politicky u voličů neprůchodné,tak se dostanou jinak,na pobytová víta.O tom se doted nemluvilo.Všichni si budou vymezovat právo na vyznání své víry v nové zemi a nijak se nebudou chtít přizpůsobbit místní kultuře. Za našimi zády se stěhují do ČR Arabové,kteří neznámo jak dostávají od českých úřadů pobytová víza.Pak se rozhlédname a zjistíme,jak je možné že v ČR VYRŮSTAJÍ MUSLIMSKÁ MĚSTEČKA, když do ČR podle slov A.Babiše migranti nemigrují,protože o ČR nestojí.I my již máme díky vládě již zaděláno na problémy.---LM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kapitalisty zajímají jen peníze , za ty prodají vlastní stát , národ , ale i rodiče !

   Smazat
 12. Donald Trump (Twitter)“Lid Německa se obrací proti vlastním vůdcům. Migrace otřásá již tak chatrnou berlínskou koalicí. Četnost zločinů v Německu stoupá. Je to velká chyba celé Evropy, pustit si přes hranice miliony lidí, kteří tak silně a násilně mění jejich kulturu!”

  OdpovědětSmazat
 13. "...že levná práce v 60. letech přichází nyní pěkně draho. Německo má problémů až nad hlavu..." Toto by mělo pro naše politiky a hlavně pro podnikatele, kteří u nás křesťansky i nekřesťansky vydělávají, varováním. "Levná" práce se nakonec ukáže většinou jako pěkně DRAHÁ !

  OdpovědětSmazat
 14. Seehofer zakázal něco,co zakázat ani nejde!Není to rockerský gang.To je německý výraz.Jsou to vlastně motorkáři a jsou mafie,která pochopitelně zakázat ani nejde.Němci nechápou proti čemu stojí.Osmanen se často střílejí se členy gangu Guerilla Nation,kteří jsou prozměnu Kurdové.Prostě celý blízkovýchodní konflikt zavlečený do Evropy.Seehofer nechápe,že tohle je už práce pro armádu,kterou Německo ani nemá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ondřej Švec 12.července 2018 21:22

   Dovolím si mírně nesouhlasit. Jedná-li se o registrovaný spolek, je zákaz podle německého práva možný. Navíc jsou financováni tureckou vládní stranou AKP a jsou prokazatelně v kontaktu s tureckými státními orgány a její členové fungovali jako ochranka při shromáždění "Šedých vlků".

   O tom, že se jedná o zločineckou organizaci, svědčí i fakt, že několik jejich členů je (Stuttgart) stíháno pro pokus o vraždu a další delikty (obchod s drogami a pod.). Sami se přitom považují (v duchu Erdoganovy diktatury) za "bojovníky proti terorismu" (rozumí se: kurdskému).

   Smazat
  2. V článku je zveřejněno, o co se zákaz opírá

   Smazat
  3. Mafie nezmizí jakýmsi zákazem.Finance od Erdogana nejsou nic proti tomu jak vydělávají ilegálně v Německu na drogách a prostituci.Je to gang a ne sdružení.

   Smazat
 15. Jen některé informace pro doplnění. Poměr Turků v zahraničí, kteří volili Erdogana byl dokonce větší, než ve vlastním Turecku. To znamená, že eventuální tvrzení, že se lidí báli nevolit Erdogana při posledních volbách takto nefunguje (v zahraničí se bát nemuseli a nemuseli ani jít volit). Někde jsem četl, že poměr mezi Turky a Kurdy v Německu je cca 60 : 40. Prokazatelně Německo dodává zbraně kurdské PKK, aby mohla páchat teroristické útoky v Turecku. Pokud tu někdo tvrdí, že PKK není teroristickou organizací, popírá pravdu. I když tvrdím, že já sám si pamatuji, že před 20 lety kurdské PKK útočilo na civilní obyvatele, ale už mnoho let útočí v zásadě jen na turecké vojáky a policisty, znovu opakuji, zbraněmi dodanými USA a Německem a i tak je to teroristický útok.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 13. července 2018 7:35

   Bylo by dobré, kdybyste (- když už píšete anonymně - alespoň) uvedl své zdroje.

   Nejde mi o to přít se o definici terorismu resp. otázku, kdo je a kdo není terorista (cf. americká propaganda o "umírněné" syrské opozici a pod.).
   Když ale píšete, že něco je prokazatelné, očekával bych, že to přinejmenším doprovodíte odkazem.
   A když píšete "já si pamatuji, že před 20 lety..." opomněl jste možná napsat, "já si pamatuji, že před 20 lety jsem četl/slyšel, že..." Nebo jste snad byl u toho osobně?

   Tolik k Vašim "eventuálním" tvrzením.

   Smazat
  2. Vy z toho vytváříte habilitační práci?
   To nemáte jiný argument, než po mě žádat abych si každé číslo odreferoval na vědecké práce nějakého vědeckého institutu? Když někdo vyhodí do vzduchu autobus, který převáží třeba vojáky, tak to pro vás není terorismus? Pro mě ano, ti vojáci jsou třeba záklaďáci, kteří na vojnu ani jít nechtěli. Chcete-li vy mě popřít, dokažte odkazem na vědeckou literaturu, že to tak není. Já žiji z toho, co jsem viděl a slyšel, vy žijete z toho, co jste viděl v televizi, takže moje názory jsou blíže pravdě, než vaše názory. Co vás na této pravdě tak rozčiluje? Já vím, že říkám něco jiného, než říkají v české televizi, tady jsem na alternativě, kdybych měl souhlasit s českou televizí, tak to sem nepíši, já vám nabízím pohled z druhé strany, který když si dáte do mozaiky, tak ta mozaika opravdu do sebe zapadá. Jak jsem řekl, já jsem ovlivněn svými vlastními prožitky a nikoliv propagandou. I když musím říci, že to, že Německo a USA dodávají zbraně PKK, to prohlašuji na základě prohlášení nejvyšších představitelů Turecka, takže sám jsem nikdy neviděl, jak Merkelová přivezla do kurdských hor náklad´ák min, to tedy přiznávám, že jsem na vlastní oči neviděl. Ale, už logicky, někdo ty miny tam vozit Kurdům musí, ono už jich těch kurdských bojovníků spousty bylo chyceno a spousty se jich samo vzdalo, takže turecké orgány mají naprosto jasno, jak tyto zbraně doputovaly do tureckých hor, tím si bud´te jistý. A pokud turecký představitel prohlásí, že zbraně Kurdům zásobují Němci, tak to je asi pravda, toto prohlášení, kdyby pravdivé nebylo, tak se německá vláda proti tomu ohradí. Mimochodem, proč neuvádím své jméno? Já do toho Turecka hodně často jezdím, proč bych tedy dával svůj život do rizika, že mě tam někdo odpráskne. Naštěstí, Erdogan sesbíral agenty cizích služeb a tak už to riziko není zase tak velké.

   Smazat
  3. Jana Maříková14. července 2018 0:28

   Asi si pletete PKK s YPG a YPJ, což je smutné, ale časté.A pokud berete vážně, co prohlašují "nejvyšší představitelé Turecka, tak to můžete rovnou prohlašovat za relevantní zdroj i časopis "Stürmer" neblahé paměti.

   Smazat
  4. já jsem je moc dohromady nedával,PKK a PYD atd., pokud do toho zamícháme ještě Afrin, tak je to zase celý balík problematiky. K tomu já mám jen jedno vyjádření, kdyby USA nevyhrožovali, že Turecku za hranicemi postaví 30 tis. ozbrojených Kurdů, tak by Turecko do Afrinu nikdy nešlo. Jinak, já musím uznat, že Erdogan měl nakonec ve všem pravdu, i když jsem si myslel, že ji nemá, on dostává samozřejmě spousty informcí, které já se nedozvím, takž on je vždy o krok napřed. A má ji i v tom, že mu Němci vyzbrojují PKK v Turecku, aby mu zabíjeli jeho vojáky a policajty. Je docela pravděpodobné, že se německá armáda v Incirliku zamíchala i do puče proti Erdoganovi. Ono se to veřejně neříká, ale Erdogan Němce z Incirliku více méně vyhodil a proč asi? Proč on by tedy na druhé straně nemohl zase trošku pošimrat Němce přes svou menšinu v Německu? Erdogan je dnes sebevědomý a nezávislý politik, který se před Německem nehrbí, když do něho kopnou, on jim to vrátí. Známé je to, že on když kroužil nad Istanbulem při puči, volal Merkelové, jestli mu dá politický azyl, a ona řekla ne. Erdogan je člověk, který nikomu nic nezapomene. Já jsem také chtěl říci, že v Turecku mluvíme o Kurdech a Turcích a v Německu obojí nazýváme jen Turci, i když je z nich 40% Kurdů a je třeba jen mít na paměti, že hry západních výzvědných služeb bývají velice šálivé. Uvedl jsem to na příkladu, když proameričtí džihádisti poslali do nebe 110 Kurdů v Ankaře, jen aby se Turci s Kurdy mleli. A Kurdové neřekli ani popel na tuto americkou provokaci, to mě zklamali. Ano m, tyto džihádisty pro Sýrii cvičili společně USA + Turecku, když Erdogan pochopil, že přestože dělal pro USA to první i poslední (včetně sestřelení toho ruského letadla), že přesto ho chtěli zabít, věřím, že to byl pro něho šok. Abychom si rozuměli, já zase tak za Turky moc nekopu, bylo dlouhou dobu období, kdy jsem fandil spíše Kurdům, ale já se prostě na ty vaše články, které jsou vyloženě neobjektivně poskládány tak, aby nenechali na Turecku nit suchou, já se k nim musím ozvat. Ona je vždy pravda někde uprostřed, kdybyste byl Kurd, tak vám pochopím, ale takto si myslím, že vás za tu protitureckou propagandu musí zde někdo platit a nejste první ani poslední. Pokud tu nezačnete psát objektivně, tak vám vždy budu oponovat, já tam těch téměř 20 let prožil.

   Smazat
 16. Pořádkumilovný, sekulární stát, stabilní a bez územních nároků, s rozumným hospodářstvím a spokojeným obyvatelstvem... to je přesně to co Evropa potřebuje.
  Prý Turecko stojí jako zeď proti připrchlíkům k nám. Budeme sami na takovou zeď plivat, urážet ji čmáráním potupných hesel? Nebo ji chce někdo dokonce ZBOURAT? Tak jako zbořili Libyi, která chránila před vetřelci Evropu z jihu? Proč proboha vyrábět z Turecka nepřítele? Udělejme z Turků naše přátele. Není to lepší? Turci mají svých vnitřních potíží dost, zdá se. Tož to jim máme vymýšlet další?
  Nějaký český Brouk Pytlík se chce míchat do TURECKÝCH potíží? Obyvatelé Turecka nejsou žádní tupouni. Nechte je na pokoji. Mimochodem, je to pravda, že turecky se domluvíte od Varny až po čínskou hranici?
  Někde jsem slyšel, že i Masaryk Atatürka velice uznával a sympatisoval s ním... je to pravda?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastimil Čech 13.července 2018 8:18

   - Kritizovat Erdoganovu diktaturu neznamená dělat si nepřítele z Turecka.
   Kdybych to (ale jen docela maličko) přehnal: Je to stejné, jako by někdo tvrdil, že kritizovat Hitlera a nacisty znamenalo dělat si nepřítele z Německa nebo že kritikou Pinocheta si děláme nepřátele z Chilanů. A co mírumilovní Němci? A co demokraticky a neislámsky smýšlející Turci? A co své zemi a demokracii oddaní Chilané?
   Nazýváte autokracii či diktaturu "potížemi"? Máte věru svérázný smysl pro humor.

   - K turkojazyčným národům patří nejen Azerbajdžánci, ale mj. i Kazaši a Kyrgyzové.

   - Atatürka nepochybně uznával Lenin.

   Smazat
  2. Apropos "pořádkumilovnost" -

   Jörg Haider se kdysi proslavil, když prohlásil, že Hitler dělal "řádnou pracovní politiku".

   Smazat
  3. Vlastimil Čech - je vidět, že o tureckých reáliích jste už dlouho nečetl nic aktuálního...sekulární stát? S islamisty jako spojenci, kteří vraždí, mučí a unášejí ženy v Afrínu? Erdogan inkasuje další 3 miliardy Euro, aby nám neposlal uprchlíky, na jejichž výrobě se z valné části sám podílel....prosím všechny, kteří mě ti kádrují za to, že si dovolím psát kriticky o Erdoganovi - nejdřív čtěte - v češtině toho ovšem moc není - a až pak pište!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.