Reklama

.

.

neděle 15. července 2018

Krymsko-tatarská karta opět rozehrána

Krymští Tataři
Stephen Karganovič 
15.7.2018 Global Research, překlad Messin
Krymsko-tatarská spisovatelka a umělkyně Diana Kadiová nedávno napsala otevřený dopis Angele Merkelové.
„Jsem autorkou románu o Krymu. Vzhledem k tomu, že se tak intenzivně vede informační válka, že se propaganda a lži staly normou, domnívám se, že je důležité, abych uvedla své názory na téma Krymu. 

Ukrajinští politici tvrdí, že je Rusko agresorem a krymští Tataři jsou utlačováni, ale to jednoduše není pravda. Můj národ se opět stal nástrojem politické manipulace. Údajný útlak krymských Tatarů je jednou z těch všudypřítomných legend, které se čas od času vytahují z klobouku. Dovolte mi prosím obrátit se na Bundestag, abych řekla pravdu o tom, co se skutečně děje na Krymu.“

Není překvapením, že výmluvná výzva paní Kadiové německé kancléřce byla potlačena západními sdělovacími prostředky a zůstala bez odpovědi adresáta. Na rozdíl od této skutečné kulturní vůdkyně krymsko-tatarské komunity má však vedení extrémistického „krymsko-tatarského Medžlisu“ (kvazi náboženské organizace v exilu) vynikající vztah s německým politickým institucím a neomezeným přístupem k nim. Extremističtí vůdci Mustafa Džemilev a Refat Čubarov už dlouhá léta úzce spolupracují s úředníky německého ministerstva zahraničí a dalšími vládními činiteli.

Zatímco posiluje vztahy s Medžlisem, Berlín zásadně ignoruje účast této organizace na vybízení k násilí a etnickým čistkám. (Čubarov nedávno učinil výhružné poznámky vůči ruským obyvatelům Krymu a „radil jim“, aby ho opustili dobrovolně, než bude jejich přítomnost ukončena méně příjemnými způsoby.) Čubarov byl přesto přijat na německém ministerstvu zahraničních věcí jako legitimní partner. Němečtí představitelé nemají problém s člověkem, jehož vášnivé opovržení civilními obyvateli Krymu vedlo jeho i jeho přívržence na Ukrajině k tomu, aby organizovali obchodní blokádu poloostrova a veřejně si přisoudili chválu za následné těžké následky a zvýšení cen. (Čím hůře tím lépe, zní zdá se moto těchto prozápadních bojovníků za svobodu.) Ani jeden z německých představitelů nezmínil roli těchto „aktivistů“ v odpálení krymské elektrické rozvodny, čímž způsobili nezasloužené strádání všeobecné populace, kterým se údajně domáhali „osvobození“ od údajné ruské okupace.

Zdá se, že šance Diany Kandiové obrátit se na německý Bundestag a vyjádřit tam svou představu o situaci na Krymu jsou velmi slabé.

Medžlis, který se nyní jeví jako nějaký politický miláček Západu (status, kterému se těšili také teroristé kosovsko-albánské UČK/KLA), jedná podle pokynů svých zahraničních sponzorů. Vedení Mdžlisu úzce spolupracuje s dalšími západními žoldáky podobného druhu, jako jsou neslavní turečtí Šedí vlci a Hizb ut-Tahrir (posledně jmenovaná „neškodná“ skupina popisovaná ve wikipedii jako „mezinárodní pan-islámská politická organizace, která svou ideologii popisuje jako Islám a jejich cílem je obnovení islámského chalífátu nebo islámského státu.) V lednu 2018 tihle extremisté vrhli Molotovovy koktejly na rezidenci krymsko-tatarského muftího Emiraliho Ablajeva, který zjevně nesdílí jejich náboženskou ideologii.

Zatím to v této chvíli vypadá, že navzdory jejich teroristickým aktům se reprezentant jedné z těchto skupin objeví v Bundestagu mnohem pravděpodobněji, než aby to s jejími názory umožnili paní Kaliové.

Osud krymských Tatarů byl během většiny minulého století tragický. Je politováníhodným faktem, že pomýlená část jejich obyvatelstva poskytla v roce 1941 vlídné přijetí nacistickým útočníkům a elementy jejich etnického a náboženského vedení se zdiskreditovaly tím, že spolupracovaly s německou okupací. Po skončení druhé světové války byli na základě Stalinových příkazů deportováni z poloostrova do některých nejvzdálenějších oblastí SSSR. Nicméně v dubnu roku 2014 téměř kvůli tomu očerňovaný Vladimir Putin zrušil Stalinovu kolektivní exilovou vyhlášku a rehabilitoval všechny krymské etnické skupiny, které byly potrestány za válečnou kolaboraci. V současné době na Krymu žije 260.000 krymských Tatarů. To je asi 10 procent obyvatel.

Současně Moskva zavádí politiku navrženou tak, aby se krymští Tataři na poloostrově cítili pohodlně. Krymsko-tatarský jazyk má oficiální status, rovný ruskému a ukrajinskému. Krymští Tataři jsou zastoupeni ve všech významných institucích poloostrova, jako je místopředseda vlády, místopředseda parlamentu, zástupkyně ministra kultury a zástupce šéfa vlády autonomního města Simferopol. Mají na Krymu své vlastní rozhlasové a televizní stanice, vysílající v jejich jazyce.

Ruská federace formulovala program rozvoje na Krymu, jehož cílem je radikálně rekonfigurovat poloostrov do roku 2020 a investovat do něj obrovské rozvojové prostředky. Na Krym jsou vyčleněny asi dvě třetiny rozvojového kapitálu federace. Obrovský pokrok dosažený na všech úrovních je přímým přínosem pro všechny obyvatele Krymu, včetně Tatarů.

Uvolněná a optimistická nálada krymských se odráží ve výstavbě mešity, která je navržena tak, aby se stala jejich nejvýznamnějším kulturním centrem. Bude postavena v Simferopolu a její součástí budou i čtyři minarety, každý o výšce 50 metrů.

Krymští Tataři strávili roky žádostmi o povolení od bývalých ukrajinských úřadů, aby tuto mešitu mohli postavit, ale bez úspěchu. Ten nastal nyní po spojení s Ruskem. Proč se o tom „přátelé“ ze Západu zdráhají mluvit?

Západem financované exilové vedení Medžlisu se pokouší zorganizovat vlastní „dobrovolnický prapor“ v okrese Cherson na jižní Ukrajině, který hraničí s Krymem. Je velmi nepravděpodobné, že obyvatelé této oblasti, kteří utrpěli extrémní potíže kvůli blokádě podněcované teroristy (když citujeme otočku Theresu May), budou samozvané „osvoboditele“ Medžlisu vítat s otevřenou náručí.

Medžlis je samozřejmě jen jednou součástí „páté kolony“, jejíž aktivity směřují proti Rusku. Záměrem v pozadí aktivace této zlovolné skupiny je právě její využití jako přínosu pro vytvoření teroristického chaosu ve stylu Iráku, což by vedlo ke ztrátě tisíců hlavně muslimských životů a vytvoření nenávisti, která by mohla být využita k politickému prospěchu iniciátorů.

Jejich lidská práva jsou jen pokryteckou frází a nejde o ně. Země NATO využívají krymské Tatary (přesně stejným způsobem jako Albánce a bosenské Muslimy na Balkáně) jako jeden ze svých nástrojů v nové studené válce, kterou rozpoutávají proti Rusku. Lidská práva krymských Tatarů jsou pro ně záležitostí naprosté lhostejnosti, s výjimkou případů, kdy považují za užitečné podkopat Rusko. Ale naštěstí ti z krymsko-tatarské komunity, kteří jsou ochotni hrát hru NATO, tvoří jen malou a převážně izolovanou menšinu. K nekonečné zuřivosti svých proradných cizích pánů je jejich štěkot větší než kousání, přinejmenším prozatím.

Stephen Karganovič je ředitelem Srebrenica Historical Project

Překlad Messin

38 komentářů :

 1. Je víceméně jasné, že posledních cca 20 let je snaha cokoliv rozkmotřit, rozhádat, rozbít, rozčlenit, zničit. Nejen na Krymu, ale je to podivná snaha v celé EU i u nás.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejen 20 let! Společnost, kde je pořádek se těžko "drancuje", tak to je.

   Vymazat
  2. BEZSKRUPULOZNI SJEDNOCENÉ SILY DRŽITELŮ KORYT

   tedy menšina,která se k moci dostala lživými informacemi sprostých prý žurnalistů, nemá skrupuli a chce naše nevinné děvče Českou společnost o které se domnivá,že se ještě neumi bránit, přibit na stůl za jazyk a zezadu podlými způsoby znásilnovat po arabsku jejich silami a vadnými
   zákony.
   Důkazem je na př.,že skoro třicet let svazuje děvčeti ruce za zády absenci zákona o obecném referendu a směje se jeho utrpeni,

   JE TOTO POLITICKÁ TŘIDA,KTEROU JSME SI ZVOLILI,ANEBO BANDA NEPŘÁTEL,KTERÁ NÁS OBČANY HODLÁ BEZ POTRESTÁNI DÁLE TRÁPIT?

   Vymazat
 2. No jo to je ten fašismus furt dokola hitler se též zastával „utlačované"menšiny a dopadlo to špatně. Západ chce nepřítele fašouni bez toho neumí žít.

  OdpovědětVymazat
 3. Každý klacek, který poslouží ke zbití ruského psa je dobrý.Už mne to unavuje.
  Nejhorší na tom je skutečnost, že až jednou budou chtít říct pravdu, lidi jim už neuvěří.

  OdpovědětVymazat
 4. Krym je Rasija a Kosovo je Srbija .
  Eu by mělo řešit migranty . Včerejší Paříž vypadala jak Mogadišo. Ještě že Hitler nezničili památky , jinak by to byla pravda .

  OdpovědětVymazat
 5. Němci,zapomínají na výsledek 2 světové války!!! Po další,kterou by asi rádi,přestanou existovat!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zatím se Západ a EU sere do každého, koho má na dosah, ale to brzy přejde, Anglie, Francie i to blbé Německo se z té imigrace a jejích důsledků doslova posere a budou se zabývat jen už sami sebou a nic jiného si nezaslouží a ty ostatní země Evropy se musí snažit o to, aby nedopadly stejně a tu imigrační debilitu zastavit a politiky za ní pohnat k odpovědnosti...

   Vymazat
 6. Za veškerej bordel ve světě muže RUSKO. Vše odstartovalo obsazením Krymu v roce 2014 fašounským ruskem. I sám Zeman uznal ,že to byla okupace rusem. Pouze slepice Lisková chtěla uznat nově vzniklé označení tohoto slepence.Štěstím bylo, že ji to naše uřady zakázaly.Rusák jednou odtáhne s velkou ostudou

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy, 9:39, se odsuzujete sám svým výrazivem "Rusák", "fašounským", "slepice Lisková" do role primitiva. Blahopřeji

   Vymazat
  2. 10:08 Já píšu tak jak to je. Pro mne je rusák FAŠOUN a LISKOVÁ, když si ji poslechnu, tak slepice je pro ni pocta.Pokud blb jako ty nic nechápe ,tak raději nic nepiš

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 10:43 Tak ty jsi dosáhl na vrchol lidské hlouposti, proto tě dále nekomentuji

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. 9:39 Máte jednoduchý život. Klapky na očích, to je úžasná věc. Je to filtr, přes který vidíte vždy jen tu svou "pravdu". Nemáte žádné pochybnosti, nekladete si žádné otázky... Klídek v duši, protože znáte viníka všeho zla. Lidé, jako Vy, jsou lehce manipulovatelní a použitelní pro cokoliv.

   Vymazat
  7. 10:26 Za prachy papouškuje západní „pravdu" vypadni z NR stejně nikoho nepřesvědčíš to máš marný.

   Vymazat
  8. 11:41
   Každý,kdo má mozek v hlavě ví,že uASSackej ksindl je velebený buď z vlastní blbostí,jako v případě udavače Hejvla nebo z donucení,jako v případě Německu,Japonska,Afghánistánu,Lybie,Sýrie atd. v rámci OPERACE TRVALÁ OKUPACE!!!!!!!!!!!
   Když máš klapky na očích a nechceš to vidět,tak si začni čmárat do omalovánka,na to tvoje ÍÁ stačí!!!!!!!

   Vymazat
  9. 11:41
   Pardon,ta odpověď byla pro 11:14,skřítek zařádil☺

   Vymazat
  10. Já to vidím jinak - Majdan

   Vymazat
  11. To ses podepsal (Majdan) nebo sníš o přenesení ukrajinského naci-bordelu i k nám?

   Vymazat
  12. Když píšete ,,okupace rusem", pak můžete dojít k znepokojujícím závěrům. Ve Wikipedii se dočtete, že ,,rusi (Blatella Germanica) jsou rozšířeni po celém světě". Hrůza!!!

   Vymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 8. Propaganda, diktovaná penězi západního kapitálu je zatím velmi mocná a její hnojení mozků obyvatel EU docela účinné. Göbbelsovi pohrobci v EU se činí. Kdo najde nějakou zbraň třeba jen proti systematickému lhaní ČÉTÉ, za které by se nemusel stydět ani Emanuel Moravce, a Venda, ten je přímo u pro něj životadárného pramene lhaní. Kdy myslíte byla lež nejlépe oceňována penězi?

  OdpovědětVymazat
 9. Celá ta slavná EU se neodvratně řítí do prd...
  V Německu chce prosadit ta jejich aSociální paDemokracie volební právo i těm dementům, co jsou úředně zbaveni svéprávnosti a mají kromě "papíru na hlavu" opatrovníka a CDU-CSU to podporuje...Jako by nestačili ti ti jejich kreténští voliči, co je drží u moci i bez zbavení svéprávnosti.
  Tomu evropskému Západu už asi opravdu není pomoci...

  OdpovědětVymazat
 10. Nebýt Rudé armády , tak tu dnes nejsme a neuživáme kapitalismu . Díky nim jsem poznal socialismus ,
  byl pro všechny slušné lidi . Marčelíno

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:41 Nebýt zloděj rusák , byl by gentleman Amík.Ten váš sociálismus nás přivedl do pěkných SRAČ.....Dalších 50roku to potrvá než se ty vaše škody napraví

   Vymazat
  2. 16;34
   Za 40let komunisti NEVYKRADLI A NEZRUINOVALI ČESKOU REPUBLIKU TOLIK,JAKO TEN HAVLOLEJNOLAHVÁRENSKEJ KSINDL,TAK ZAVŘI PROLHANOU TLAMU,HAVLOPINDALE!!!!!!

   Vymazat
  3. Pro 16:42 - za minulého režimu se stavělo, budovalo a nežilo se na dluh. Za 29 let havlo-klausovsko-kapitalismu se stala naše země rozkradenou kolonií s obrovskými dluhy (stání, komunální i soukromé). Co je tedy lepší? Přemýšlej, jsi-li schopen.

   Leo

   Vymazat
  4. 18:17
   Hádejte,o čem byl můj příspěvek z 16:42......teda, pokud rozumíte psanému?!

   Vymazat
  5. 18:17 Co se stavělo ,budovalo , když jsi nic nekoupil a na všechno se stály fronty. Přemýšlej ,jsi-li schopen

   Vymazat
  6. 15:14
   A kam jsme to po hadráku pod vedením prouASSackejch havlovohonů dotáhli bylo vidět už za 5 let.....fronty zmizely z krámů a přesunuly se na pracáky!!!!!!!

   Vymazat
  7. 15:23 TrOŠÍČKU MIMO . Naopak dnes chybí tisíce lidí ve výrobě.Nechápu tvuj styl psaní ,neustále dokola prousáckej,havlohonu, asi nějaká SCHÍZA CO

   Vymazat
  8. 15:41
   Ty nechápeš VŮBEC NIC!!!!!!!!
   Díky FLAŠCE HAVLOVI A JEHO LEZENÍ DO uASS latríny,už po pěti letech nebylo z čeho"""""krást"""""!!!!!!!!
   Teď jsme jen motovna a podporujeme banderovce,který tady NIKDO NECHCE A NEPOTŘEBUJE, ZVLÁŠŤ NE VE ZDRAVOTNICTVÍ!!!!!!!

   Vymazat
  9. 15:41 Typický skřek průměrnýho místního užgryndaných čechomužika, kterým už velice brzy doufám, Putler poskytne nějakou tu azylovou kvótu někde na Sibíři a možná i příděl jedovatý pěny do koupele!:D:D:D

   Vymazat
 11. Na Krymu bylo hodně válek a proteklo hodně Ruské krve . Komunista Chruščov ho daroval Ukrajině , která byla schopna vyhnat Ruskou posádku a nastěhovat americké vojáky . USA by nikdy nedopustili , aby měli Ruské vojáky u svojich hranic . Tak proč se NATO tlačí do pobaltí ? Pokud nebude utlačována ruská menšina , zakazován jejich jazyk ,kultura a tradice , tak se není čeho bát .
  D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pobaltí se vylidňuje, mladí odcházejí za prací a za lepším do ciziny a NATO tam chrání protilidové, často náckovské režimy. Prý jsou tam "na pozvání". Asi jako sověti v 68ém u nás. Hahahah.

   Vymazat
  2. Ano, NATO ty nácky chrání, jinak by si tam nedovolili mašírovat s nacistickejma fanglema a metálama, místní by je spráskali na hromadu...

   Vymazat