Reklama

.

.

pátek 20. července 2018

Mattea Salvini: Jediným řešením, jak ukončit obchod s lidmi a bojovat opravdu proti pašerákům lidí a proti pašerácké mafii, je dát vědět – tak, aby to všichni pochopili, že: „Do Itálie a do Evropy přijedeš pouze pokud máš povolení k tomu, aby jsi přijel, a jakákoliv loď, která bude na moři nalezena, dostane pomoc a bude vyprovozena zpět."

20.7. 2018   PL, rozhovor
Salvini nabídl plán, jak se zbavovat imigrantů. Do včerejška se tato myšlenka nedala v RaiNews24 vyjádřit – to bychom byli obvinění z rasismu, egoismu, fašismu a nacismu i zlovolnosti atd. Nyní mají v Evropě jasno, že Itálie už není imigračním táborem celého světa,“ zdůraznil Salvini.
Reakce Bruselu ho velmi rozčílila... Tak EU chce dále pomáhat špinavé práci pašeráků?

V posledních dnech se hovoří o skupině 450 migrantů, kterým Itálie umožnila, aby se vylodili v sicilském přístavu Pozzallo. Země takové rozhodnutí přijala poté, co se Francie, Německo, Malta, Portugalsko a Španělsko dohodly, že každá země přijme po 50 migrantech, Irsko jich přijme 20. Roztržka se zeměmi Visegrádu, které říkají ne politice přerozdělování, ale stále trvá. Česko-italská blogerka Monika Pilloni na svém blogu na iDNES.cz zveřejnila rozhovor italského ministra vnitra Mattea Salviniho pro RaiNews24, kde se vyjádřil také k odmítavému postoji Andreje Babiše.

 Samozřejmě, že konečným cílem vlády není přerozdělení do Evropy, ale zablokování odjezdů. Méně lidí odjede, méně lidí zemře,“ dodal ministr vnitra Matteo Salvini.


Podle Salviniho slov tak pod dlouhé době existuje vláda, která hájí zájmy italských občanů. „Po 650.000 přistání během pár let, což je nevyřízená záležitost (bývalé vlády), kvůli které, všichni v Evropě, poneseme důsledky ještě dlouhou dobu. Konečně si všichni uvědomili, že nemůžeme platit jenom my, přijímat jen u nás,“ uvedl s tím, že jde o začátek nové cesty.


Český premiér Andrej Babiš však toto přerozdělení označil jako začátek cesty do pekla. „Pak ať nás podpoří v pomoci libyjským orgánům – ať nám pomohou všechny zachránit, každého ošetřit, nakrmit, ale pak odvézt zpět do Libye,“ navrhoval v reakci na jeho odmítavý postoj Salvini.

Nyní prý italská vláda vyhodnocuje, jak to udělat, aby zachránila životy a do Itálie aby přijel jen ten, kdo má právo na to sem přijet. „Jako i v minulých dnech, sleduji vývoj situace týkající se těch dvou lodí, které jsou v italských vodách a na kterých se nachází také 16 matek a 11 dětí, kteří pravděpodobně v příštích hodinách budou moci vystoupit v Itálii, a jelikož chceme pro děti to nejlepší, tak chceme zamezit tomu, aby museli vyjíždět,“ upřesnil.

Jediným řešením podle Salviniho je pomoci Libyi kontrolovat její hranice, její přístavy a její teritoriální vody. „Na rozdíl od toho, jak konal Renzi, Monti, Letta, Gentiloni – odmítáme přijmout všechny a financovat všechny. Chci ještě říct, že ty dvě lodě NGO, které jedou k libyjským vodám, si mohou ušetřit čas, námahu i peníze, protože italské přístavy pro ně nebudou k dispozici,“ doplnil v narážce na politiky minulé levicové vlády, k imigrantům výrazně vstřícnější.

Když Salvini prohlásil, že Libye by měla být považována za „bezpečné útočiště“ kam navrátit všechny ty, kteří plují z pobřeží této severoafrické země, tak Evropská komise krátce a jasně odpověděla, že: „V žádném případě.“ Následně Italský ministr vnitra obvinil Evropu z „pokrytectví“: „Dáváte Libyjcům peníze, poskytujete hlídkové čluny, cvičíte pobřežní hlídku. Ale pak je Libye považována za nebezpečný přístav. Je to bipolarismus, který musí být překonán,“ dodal Salvini.


Původní text ZDE

Za několik hodin po jeho prohlášení přišel Brusel s odpovědí: „Žádná evropská operace nebo loď přistávat v Libyi nebude, protože Libyi nepovažujeme za bezpečné útočiště,“ zdůraznil mluvčí Evropské komise po intervencí vysoké představitelky EU Mogheriniové. Na to formou tweetu reagoval Salvini: „Evropská unie chce nadále usnadňovat špinavou práci pašeráků? Nebude to dělat mým jménem, buď nastane změna, nebo budeme nuceni jednat samostatně,“ zdůraznil s tím, že když požádá o změnu týkající se pravidel odmítnutí, tak „něco, co je dnes zakázáno, může se stát zítra normální“.


- - -


49 komentářů :

 1. Smrad Babiš nechce přijmout nové obyvatelstvo z Afriky, které tahle země potřebuje. Tak si pomůžeme sami, prostě je sem dovezeme třeba z té Itálie. A rovnou celé klany, protože jednotlivci nebo jen rodiny by nepřišli. Byznys si tady najdou, chlapci jsou to schopní ;-). Hajzl Babiš si myslí, že si neporadíme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ti udělasjí pořádek s těma buzerantama,sluníčkářema,héééérečkama a všema těma kavárenskýma a černokněžníkovou partou,hlavně ihned,bude to už do rána,že ano,neníliž pravda,proroku...máš skvělé myšlenky,akorát,že tebe ťafnou prvního......

   Vymazat
  2. Útočník v autobuse v severoněmeckém přístavním městě Lübeck v pátek zranil nožem 14 lidí, z toho dva vážně. Policie ho následně dopadla. Informoval o tom portál Lübecker Nachrichten s tím, že násilník pochází zřejmě z Íránu. Z místa činu se pokoušel utéct a v autobuse zanechal batoh, ze kterého vycházel kouř.

   Vymazat
  3. Nám je jedno, co dělají, my chceme ty lidi chránit. Zaslouží si to poté, co jste je tak hnusně vykořisťovali. A upřímně, nějaký ten štráf nožem si zdejší chamtivci zaslouží také. My ty lidi tady chceme, my nechceme, aby byli někde v koncentráku v Africe. Prostě přijedou sem, ať si Babiš říká co chce.

   Vymazat
  4. 17:35

   A zrovna dneska Německá kancléřka A. Merkelová ze srdce poděkovala, všem pašerákům lidí z Afriky a blízkého východu, za jejich obětavou práci ve prospěch všech zachráněných migrantů.

   To je minža, co? A ty natvrdlí germáni ji budou volit znova a znova. A jejich česká kolonie otroků se pro ně nestačí v jejich obchodech a montovnách, točit pro jejich nebývalé ZISKY, které putují pro německé migranty. Uvědomujete si že pro ně otročíte Vy, Vy jim jejich blahobyt platíte?!

   "Mlčte a makejte, pro ty kdo cinkal s radostí ..."?

   Ramón

   Vymazat
  5. Nereagujte na toho černohula 18:46, vždyť mluví jen o černých chobotech, děti a ženský by tam nechal! Už se vidí s natrženou hubou a protrženou řití.

   Vymazat
  6. ty vobřezaná s vině, tohle není tahle země, tato země je moje vlast ZEMĚ ČESKÁ, VLAST VŠECH ČECHŮ.
   A ty pojedeš s těma čmoudama přesejvat písek na Saharu! I s celou rodinou. A Gabala ti přibalíme.

   Vymazat
  7. 18:46 To se chlapečku moc pleteš prohráli jste volby a jste vyřízení nikdo vás volit nebude. Žádní migranti tu nebudou a ty si na tom nebudeš mastit kapsu.

   Vymazat
  8. Proč s tím dementem debatujete. Pověste na něj terč.

   Vymazat
 2. VOLIČI SI UŽ UVĚDOMUJI CO ZA VIZI CHYSTÁ ČSSD A KSČM

  které si za své záístupce v manipulovaných volbách volili asi omylem.
  Namisto,aby doporučili svému panu BABIŠOVI,aby ihned napsal brožuru s názvem

  JAK SPOLU S ČLENY KOALICE ZAVEDEME V ČR MISTO KLAUSOVSKÉHO KAPITALISMU BEZ PŘIVLASTKŮ SOCIÁLNI STÁT

  a ten na sebe bude muset přitáhnout to co je třeba tj.

  SOCIÁLNĚ EKOLOGICKÝ TRŽNI HOSPODÁŘSKÝ SYSTÉM

  dělaji se hloupi,že nevi co to je už skoro TŘICET LET
  a maji dále představu,že budou znásilnovat nezkušenou divenku Společnost voličů,kteři nevitaji prý vizi dalšiho znásilnováni po arabsku.
  Nedejte se mýlit brzy nás bude ujištovat jejich vnitro,že tu divenku přibiji za jazyk na stůl cenzurou svážou ji ruce jako doposud neexistenci Zákona o referendu a když bude nebude použitelný a pěkně zezadu po křivácku podrazácky ji budou dále znásilnovat a ještě daji svému lživému tisku a tv pokyny,že je to vlasně pro ni výhodné, protože nekřiči a nebrání se!

  CO MYSLÍTE JE TATO VIZE NÁMI ZVOLENÝCH POLITIKŮ PRAVDA NEBO JE TO BLUF?

  A brzy se možná dozvime i navic ,že si jako občané můžeme dále srtrčit náš NÁRODNI PROGRAM TAK JEDINĚ DO PRDELE!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:45 Díky vaší první větě souhlasím s tím, kam si můžete svůj program strčit.

   Vymazat
  2. Váš vzkaz jako člena Společnosti voličů neni jasný

   ŘIKÁTE OPRAVDU Q,Q,Q NEBO JAK TO S VÁMI JE?

   Vymazat
  3. 17:53 Jako volič říkám, že pokud štvete proti stejným stranám jako "demokraté", tak jste na jejich straně. Musíte si vybrat, jestli půdete vlevo s "nedemokratickými" stranami, vpravo s "demokraty", nebo mezi pravou a levou půlku. V takovém případě se ale dostanete jak píšete: "JEDINĚ DO PRDELE!"
   Pořád to není jasné?

   Vymazat
  4. 18.34
   AHA, UŽ TO ZAČINÁ BÝT JASNÉ.VY SAM NECHÁPETE.

   že NEŠTVEME proti žádným stranám.Vypadá to totiž tak,že vůbec nevite o co jde,jako mnozi v republice,přičemž ohlupovadla zapracovala.
   Domniváte se asi,že jakákoli kritíka"vašeho" snad týmu je nepřipustná.
   Proto nepřemýšlíte nad obsahem přispěvku a patřite jasně mezi ty,kteři byli snadno podvedeni režimnimi ohlupovadly,které vás neinformovaly v jakém systému žijete a NIKDY nemůžete žádat změnu, protože prostě nevite co SE DĚJE A DĚLO.
   Sociálni stát vymyslela pravice a to,že dělite svět na pravý a levý vám bylo vnuceno režimnimi ohlupovadly.
   Proto se podařilo panu KLAUSOVI INSTALOVAT KAPITALISMUS bez PŘIVLASTKŮ a ošulit celý národ což trvá dodnes,poté když se ho nikdo nezeptal co znamená slovo BEZ!!.
   Sbiráme zkušenosti i vašim přispěvkem,kdy jste sám proti sobě a nevite o tom.
   Aby jste to poznal musite se informovat o pojmech v příspěvku napsaných a omluvit se nám poté,když budete vědět o co vlastně jde.
   To co tam stoji ostatně měl napsat v brožuře pan BABIŠ,ale i ten to buď nechce nebo možná se dělá stejně jako ČSSD a KSČM hloupý,že to jako záměrně neumi.

   JSME JAK SE ZDÁ PRVNI,KTEŘI TENTO PROBLÉM OTEVIRAJI A ZVĚDAVI JAK TO DOPADNE!

   Vymazat
 3. Italové, obraťte se s pomocí na ty, kteří zabili Kadáfího a rozesr@li Libyi jako stát - Anglii, Francii a USA.

  OdpovědětVymazat
 4. dokážete akorát žvanit na netu.Já jsem napsal mail italskému velvyslanci v Praze,kterým jsem Italii poslal slušným způsobem do jistých míst.Sice pochybuji,že by se dostal až k velvyslanci,ale aspoň něco jsem se snažil udělat.Psaním na netu si žádnou změnu situace nevynutíte.Oni totiž vůbec NR nečtou!
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A PANE MAJEVSKÝ,

   prý podporujete všemi svými silami i NÁRODNI PROGRAM OBČANŮ VOLIČŮ,je to pravda nebo ne?

   Vymazat
  2. 16:39

   Ano výborně, nebýt pouze pasivní vylévač myšlenek, bombardovat špínu ze všech stran! Děkuji za sebe.

   Ramón

   Ps. Bohužel Itálie se v této situaci ocitla, jak píše 16:38, já ho ještě doplním a spřesním Muammara Kaddáfího zabili členové Francouzské rozvědky (vystupovali jako obyčejný Libyjský lid). A Francie si násilně zmrazila Libyjské účty ve svůj prospěch a již nejsou jejich dlužníci!!! Primitivně fikané, ale jaké to má zhoubné důsledky pro občany celé Evropy?!

   Vymazat
  3. Nic ve zlém, ale vy si myslíte, že váš dopis někdo číst bude?
   Za socíku jsme nesměli mluvit. Dnes (zatím) můžeme, ale stejně nás nikdo neposlouchá. Tak že nula od nuly.

   Vymazat
 5. Opět jsme se v Evropě dnes kulturně obohatili:
  "Útočník v autobuse v severoněmeckém přístavním městě Lübeck v pátek zranil nožem 14 lidí, z toho dva vážně. Policie ho následně dopadla. Informoval o tom portál Lübecker Nachrichten s tím, že násilník pochází zřejmě z Íránu. Z místa činu se pokoušel utéct a v autobuse zanechal batoh, ze kterého vycházel kouř".
  Díky paní Merkelová, že dnes a denně na vlastní kůži můžeme seznamovat s kulturou muslimů a ani nemusíme z Evropy do muslimských zemí a máme to přímo tady doma v Evropě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Měl jsem jet za výhodných podmínek do Španělska k Barcelóně. Známý, který tam byl mi sdělil, že všude, kde se pohybují kolem Barcelóny a na plážích turisté, jsou mraky Afričanů, kteří když se setmí si neberou žádné servítky, když vnucují nějaké bezvýznamné zboží a obtěžují turisty. Rozhodl jsem se jet na domácí rekreaci i když je o třetinu cenově vyšší k nám v ČR. To samé mi sdělili, že se děje v Paříži, kde kolem centra města je mraky Afričanů Naopak, když mluvím s turisty ze západu, kteří jsou u nás v kempu, tak mi říkají ,že to tady máme dobré, že tady nemáme mraky Afrických mužů, kteří se u nich povalují po celých městech západní Evropy. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že stačí přejet naší hranici s Německem a už ve všech městech v Německu pří hranici je Afrických mužů mraky a taky můžu sdělit, že se nechovají k místnímu obyvatelstvu nějak vstřícně a dochází často ke konfliktům v obchodech v parcích, na ulicích.

   Vymazat
  2. Proč by měl lhát 18:48, jen ať dál píše pravdu. Nekažte ho štěkale!

   Vymazat
  3. 19:43 lže v tom, že píše hanlivé rasistické věci o lidech jiné rasy a uráží je. Už jsem ho nahlásil.
   Paříž je nádherná právě tou svou jinakostí a celkově nádherným vzhledem města, bohatým, čistým.

   Vymazat
  4. 20:49 Je dobře, že tady si té nádhery nikdy neužiješ.

   Vymazat
  5. 20:419 - to jsi byl asi v jiné Paříži než já!

   Vymazat
  6. 20:49 Lžeš jako když tiskne:

   https://www.youtube.com/watch?v=leGUHpNG-jE

   Vymazat
 6. Rusko oznámilo, že stabilizovalo situaci v Sýrii do te míry, že se můžou migranti ze Sýrie spokojně vrátit domů a to z Jordánka, Turecka, Libanonu a také z Evropy. Znamená to, že by měli všichni co se prohlásili, že jsou ze Sýrie odejít a to je nejmíň kolem dvou milionů arabských afrických mužů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, to oni se ti mladí, silní syrští hoši (pokud jsou opravdu ze Sýrie) "jistě vrátí", když byli schopni utéct před válkou, a přitom tam nechat na pospas ženy, a děti, snad tak teď, když nejsou válkou ohroženi, se už bát nebudou.

   Vymazat
  2. Syřané se vrátí až řezník Asad bude viset, a Afričané se nevrátí nikdy, proč by měli? My naopak potřebujeme minimálně tři miliony těchto nádherných lidí, aby se obnovil zdejší zdegenerovaný genofond.

   Vymazat
  3. Zrůdo fašistická 18:52, odstěhuj se k těm nádherným lidem, ty 3 miliony, které už v EU jsou si přibal s sebou, a budeš konečně šťastný, a oni, i my také.

   Vymazat
  4. 18.52
   Je ubohá obět politiků,kteři voličům ukradli hlasy ohlupovadly TISKU A TV.
   Pokoučeji se svou menšinu udržet dovozem teroristů držicich v ruce návod na jejicjh vyvražděni.
   Zeptejte se toho trottla,kdo je to JEHO my a zjistte,že je to jeho třida SSDK čili Sjednocené sily držitelů koryt a právě ti musi být odvoleni, aby přestali šiřit tyranii-

   PRYČ A TO RYCHLE, NEŽ NAPÁCHAJI JEŠTĚ VĚTŠI ŠKODY NEŽ DNES!

   Vymazat
  5. 20:44-to je dobrý, Janda už není, co býval?

   Vymazat
  6. PS.- to k té obměně genofondu!

   Vymazat
  7. 18:52 a 20:44
   Nesuď druhé podle sebe, špíno. Pokud ti vadí zdegenerovaný genofond, můžeš ho zlepšit hned, když se oběsíš. Planetě se trochu uleví.

   Tidehunter

   Vymazat
  8. Piloune, Štofi,Tidlitáte, tak ty makáš na makumby, někde vedle Teplic? A haraší ti z toho na majáku. To si mě pobavil, ty kate od pásu. Pozor ať se ti nezadře, oni mají stále hlad, tak ať ti nesežerou značkové montérky. Hahaha

   Tidemačka

   Vymazat
  9. Jsou zde dva rozličné příspěvky v čase 18:52, kdo se má poté vyznat na koho reagujete? Nemá-li příspěvkář, alespoň identifikační monogram nebo přezdívku, nazývejte jej Bůvolem!

   Netrvám na jménu a příjmení i tak nemusí být skutečné, např., jaké má jméno registrovaný "MSTA". Zaregistrovat je možné, kdejaký blábol?
   Tak používejte, alespoň ten i třeba smyšlený monogram, děkuji uctivě!

   Ramón

   Vymazat
 7. V Evropě žije v dnešní době kolem 50 milionů muslimů.
  V zemích EU je to kolem 35 milionů muslimů.

  Rusko 16 milionů
  Německo 5 milionů
  Francie 6 milionů
  Belgie 1 milion
  Británie 4 miliony atd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano v EU 16 milionu za poslednich 50 roku v Rusku 16 milionu za poslednich 500 let

   Vymazat
 8. Jedině důsledným odmítáním, navážení těch etnik k nám, můžeme pomoci Evropě.
  Dokud je zdegenerované evropské státy odebíraly, Itálie je dokázala zajišťovat. Ve spolupráci s neziskovkami a pašeráky a za příspěvky od EU, vyplácené za každý kus. Nyní, když to Evropanům dochází a již je nechtějí přijímat, tak se Italská vláda bouří. Naštěstí se tam dostala k vládě protiimigrační koalice, takže jako jednu z variant připouští i možnost utnout přísun migrantů (ale tím i peněz) do Itálie. Ale také současně naléhají na ostatní evropské státy, ať je dále odebírají, aby jim zůstal přísun peněz. Věřím, že střední Evropa se do této hloupé sebevražedné hry nenechá zatáhnout. Vydržte, pane Babiši v jejich odmítání. P.K.

  OdpovědětVymazat
 9. Dobře nám tak ,co si navolíme to máme ,aktuálně např.hnutí Žít Brno chce do Brna 450 migrantů z lodi,babišovi nevěřím,něco jiného říka bruseli ,něco jiného nám v čr a pak jinak jedná ,např vondráček nyní v usa pozval do čr senátora rayena a ten odvevzl nikulina aniž by vyčkali soudu,cožpa toto se mohlo stát aniž by čistý babiš o tom věděl a schvaloval?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:34, snad 450000, ne? Necelých 500 Afričanů, to je směšné.

   Vymazat
  2. Kuky20. července 2018 19:34
   Domnívám se, že Babiš by neměl být v politice, kvůli střetu zájmů. Ale je tam a nyní je na něm, zda nás ochrání od toho západního šílenství, rozvratu vlastních kultur. Dokud si nezvolíme někoho přesvědčivějšího, musíme spoléhat na Babiše. P.K.

   Vymazat
 10. Salvini je buď úplně pitomý, nebo rafinovaný. Není nikomu divné, že Makrela a spol najednou hodili do migrační otázky vidle? Že jinak sveřepá a neústupná Anděla začala couvat? To není jenom díky sílícímu odporu doma i v Evropě. Dobroserové to totiž vzali oklikou. V prosinci se má podepsat v Marakéši pakt o tom, že migrace bude PRÁVO každého člověka. Kdo jí podepíše bude muset přijmout každého, kdo si to usmyslí. Ne jenom politicky pronásledované a válečné uprchlíky. Už to nepůjde přes EU, ale přes OSN. Proto byl podepsat Metnar v Marakéši "bezvýznamné" prohlášení a proto to razantně Maďaři odmítli. Bohužel, my nemáme premiéra s koulema. Máme kradáka, který nás vymění za evropské dotace.
  Uvidíme za rok.

  OdpovědětVymazat
 11. všem kozom rdům, jen pište, co hrdlo ráčí. Okamura nikdy neměl tak velkou předvolební kampaň. A zadarmo.

  OdpovědětVymazat
 12. 21:52,obávám se ,že okamurovi zatím pšenka nepokvete ,nemá spojence a státosvorné ministrany z nichž jednu jsem volil se nedokáží spojit k volbám v jeden subjekt,Okamuru jsem nevolil protože jsem věděl ,že sliby volebního programu jako je referendum a vystoupení z NATO nebude mít s kým prosadit.

  OdpovědětVymazat
 13. Kuky21. července 2018 11:16
  To je chytrýýý. Jako ten pán co třásl druhému se štaflema a křičel na něj, že spadne. Když spadnul, tak ten chytrýýý utrousil: Já jsem to říkal. P.K.

  OdpovědětVymazat
 14. Brněnská hniloba i Brusel se na tu verbež už třesou. Pane premiére, neposlouchejte nepřátele našeho národa.

  OdpovědětVymazat