Reklama

úterý 10. července 2018

Migranti nás vytlačují aneb za dobrotu na žebrotu

10. 7. 2018   PrvniZpravy
Jak se z humanistů stanou xenofobisté a jak se udělá z dobráka hlupák? Tak na tyto dvě otázky dovedou rakouští občané vést přednášky přímo vysokoškolské. Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz naše dopisovatelka z Vídně. Nikdo nemůže říct, že by se Rakousko v dobách poválečných nesnažilo odčinit svoji velikou dějinnou chybu i vinu. Kdekoliv se evropský národ vzbouřil proti svým tyranům, už otevřelo Rakousko své brány pro azyl dokořán. A k utečencům, hledajícím útulek, se chovalo skutečně jako k hostům. I když se jim někdy neoplácelo stejně, všechno se odehrávalo v rámci lidského chybování, lidských slabostí a lidského snažení zachovat určité hranice, únosné pro všechny strany. Ano, Rakušané jsou pohostinní, lidsky smýšlející a ochotni pomáhat lidem v nouzi.

Jak to, že tato, přímo národní vlastnost, se obrátila na zcela opačné cítění ? Dalo by se to nejlépe objasnit příslovím: „Ryba a host, za tři roky dost…!“

Šokující, neuvěřitelné, někdy otřesné činy a přečiny hostů paní Merkelové, které rozdělila pod mušketýrským heslem „Všichni za jednoho …“ do všech zemí Evropské unie - představitelé kteří byli natolik zbabělí i hloupí, že je přijali , pletouc si nátlak s lojalitou - udělali z občanů Rakouska lidi otrlé, pro které znásilnění nebo přepadení patří k denním zprávám hned vedle předpovědi počasí.

Médiá udělala úžasný pokrok, když po dvou létech „spolužití“ s Allahovými bojovníky, začala uveřejňovat všechny zprávy a informace, červenou partají (rakouská socdem) dříve přísně zakázaných. Nebyl zájem ukázat tu druhou tvář „ubohých válečných obětí“. S nastoupením nové tyrkysově-modré (tyrkysová-ÖVP, modrá FPÖ) vlády se strhla hráz zadržující informace o „skutečném stavu “ v zemi. A tu zaplavila ta navrstvená a stále přibývající špína přímo neskutečně.

Záchranné práce pod vedením nové vlády nabyly sice rozsah a spád v měřítku skutečně vysokém, ale ty navršené vrstvy bláta se odstraňují o to hůř, že hrozí jejich další „přísun“. A nejnovější „historka“ nadzvedla už „na všechno zvyklé“ Rakušany přímo do stavu „a teď je toho dost…!!!!!“

Rakušanka, paní Monika A. patřila k těm naivním „Gutmensch“ - dobrákům - (tento hezký název dostal po zkušenostech v posledních létech tak trochu posměšný nátěr), které bída těchto lidí mohla „srdce rozervat“. Od samého začátku se angažovala jako pomocnice a sympatizantka na všech místech, kam migranti dorazili, „s otevřenou náručí“. Vzala si osobně na starost několik migrantských rodin. Pomáhala jim při všech úředních cestách, vyřizování kursů německého jazyka, umístění dětí ve školkách, získání bytů.

32-letý Syřan, Younes A. měl štěstí - jeho si vzala paní Monika v roce 2016 pod svá křídla. Pronajala mu jeden ze svých bytů, 2-pokojový I. kategorie, s kompletním zařízením za měsíční nájemné 580,- EUR. (Pozn. byt téhle kategorie v centrální čtvrti stojí v Rakousku kolem 1.000,- EUR). Kauci mu odpustila. Zařídila mu veškeré sociální zajištění a pojištění, včetně kurzu němčiny, které je v Rakousku podmínkou k obržení sociálních dávek.

V roce 2017 paní Monika zaplatila - v rámci sloučení rodin - letenku pro jeho manželku a dceru. Jakmile byla rodinka komplet, změnil se Younes A. z doktora Hyde na pana Jekylla.

Přestal chodit do kursu němčiny. Nepracoval. O integraci žádný zájem. Rodina žila jenom ze sociálních dávek a dětských případvků. Apropos: ty byly narozením druhé dcery patřičně zvýšeny.

A PŘESTAL PLATIT NÁJEMNÉ.

Při své poslední - a skutečně poslední - návštěvě zjistila paní Monika, že v koupelně jsou plesnivé zdi, parkety totéž a podnájemník nedodržuje bezpečnostní předpisy, odmítá kontrolu karmy a návštěvu kominíka. Pronájemkyně byla z bytu vykázána poté, co zjistila, že Younes A. „také pronajímá“ a sice její byt, pro „kolegy a přátelé“ ,kterým „pomáhá“ v nouzi, což je „normální lidská povinnost“.(Pozn. ilegálním soukmenovcům).

V prosinci 2017 dala paní Monika svému podnájemníku tříměsíční výpoveď.

A helemese…. pan Younes, který mluví lámanou němčinou a „nerozumí“ rakouským zákonům, projevil nevšední inteligenci a znalost těch rakouských zákonů, které jsou mu ke prospěchu. Obrátil se na tzv. „smiřovací komisi“, která měla paní Monice vysvětlit, že jeho velkorysou nabídku placení JENOM združeného inkasa ve výši 181,91 EUR by měla přijmout, protože více platit není ochoten. Přes všechny argumenty o protizákonném jednání to vypadá, že paní Monika prohraje spor na celé čáře.

V televizním vysílání dal pan Younes, pohodlně rozložený na polštářích, na známost svůj životní princip - a také princip jeho krajanů - že bohatí lidé se mají dělit s chudými. Chlap v nejlepších létech, z kterého síla a energie přímo tryskala, demonstrující svoji převahu posměšnými úšklebky na adresu jeho dřívější „dobré víly“. Která se mu zprotivila tím, že ho „furt chtěla integrovat a sekýrovat “. Žádala od něj tato paní, aby si hledal práci, učil se německy a udržoval byt v pořádku. Vrcholem byl její požadavk na placení nájemného. Takhle si dovolit urážet jeho hrdost!!!!

Mimochodem: pan Younes A. udal, že byl ve své vlasti učitelem francouzštiny. Při "smiřovacím" pohovoru velice často „nerozuměl“ a když mu byl nabídnut francouzský tlumočník, odmítl.

Tak takhle to u nás vypadá s „obětmi teroru“.

Každý je inženýr, doktor, profesor - ale nejdříve se musí zotavit z válečných hrůz a nabýt svou dřívější psychickou rovnováhu. Škoda jen, že čím více se nabývá psychická rovnováha na téhle straně, tím více ji ztrácí rakouští občané. O čemž svědčí jejich komentáře, z velké části xenofobicko-rasistické. Nedá se to už více tajit, co je pravda, to je pravda !

Younes A. se rozhodl jít k soudu bojovat o lidská práva vlastní i svých soukmenovců. Advokát mu bude, samozřejmě, zdarma přidělen.Protože justice zaměstnává ještě stále nejméně 80 % „červeného personálu“ uzavíráme sázky, jestli se najde tak odvážný soudce, který by dokázal vyřešit „co s tím…“ tak, jak bychom si to my, paragrafů neznalí a vlastně už předem zaujati, představovali.

Co ale „S NÍM“ ,je nám všem jasné: YOUNES A. zůstane na „volné noze“ v bytě, který nebude muset platit. Aby se „vlk nažral a koza zůstala celá“ (tak tohle vystihuje situaci až trochu nezdvořile vůči paní Monice, i když doslovně odpovídá veřejnému mínění), bude mu přidělen sociální byt s přiměřeně nízkým nájemným. A samozřejmě přiměřeně velký pro další přírůstky v rodině. Které budou každým rokem následovat. A když v rámci slučování rodin zaplatí nějaký „Gutmensch“ letenku i jeho druhé ženě, je nám jasné, že při své znovunabyté psychické rovnováze a tělesné kondici, budou rodinné přírůstky i tuplované. A sociální také.

Paní Monika A. může svůj zdevastovaný byt renovovat na vlastní náklady - které jsou už teď odhadnuty na 33.000,- EUR.

Tento případ skutečně není ojedinělý. V době, kdy se kdy se počítá s další migrantskou lavinou. je reakce na něj tak trochu snahou o pochopení i omluvou předem za to, že tenhle nový „nášup“ migrantů se určitě nesetká ani se vstřícností ani se soucitem. A už vůbec ne s nezištnou pomocí, jen tak „z dobrého srdce“. Máme totiž za ta poslední léta příliš mnoho osobních zkušeností z toho

„… ZA DOBROTU NA ŽEBROTU“.

19 komentářů :

 1. Souhlas , bohatí se mají dělit s chudými. Ta koza Monika dala ještě málo. jinak článek o ničem. Jestli je problém paní Moniky ukázkovým příkladem co se dnes děje v Rakousku o tom silně pochybuju. Mě osobně případ paní Moniky potěšil. Ivo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:12 Takže jste tento příklad humanity již dávno následoval, jdete dál v jeho šlépějích, a ještě ho překonáte. Pochlubte se. Protože jinak byste byl darebák, který požaduje od jiných, co sám nedělá.

   Smazat
  2. Němci a Rakušané mají pocit, že musí odčinit hrůzy, které v minulosti způsobili rozpoutáním II.světové války. Arabští a afričtí imigranti zase mají pocit, že běloši jim musí vynahradit staleté plundrování jejich domoviny, tedy bývalých kolonií. Pokud se tyto dva pocity protnou, viz. článek, je na problém zaděláno. František

   Smazat
  3. 11:46 Máme jistotu, že ČR se to netýká.

   Smazat
  4. nevěřte tomu
   takových dobroserů jsou tady taky plné vilky

   Smazat
  5. 17:22 Souhlas, ale mám na mysli ten pocit Němců a Rakušanů.

   Smazat
 2. Moje babička byla velmi moudrá žena, byť měla vychozenou jen základní školu. Dožila se požehnaného věku a neměla ve zvyku sáhodlouze o něčem diskutovat. K výše uvedenému článku by jen krátce řekla : "Služ čertu, peklem se Ti odmění". Myslím si, že tímto je řečeno vše, to jen my musíme stále jen glosovat, diskutovat či prokomunikovávat. František

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babička Františka Dobroty?

   Smazat
  2. 13:21 Moje babička to říkávala taky, a nemá s Františkem Dobrotou vůbec nic společného. A já s ní souhlasím, když se o tom lze denně přesvědčovat, neboť čertů je dostatek.

   Smazat
  3. V poměru k počtu obyvatel
   přijalo Rakousko největší počet islámských vetřelců.
   Když to ovšem porovnám v realitě při návštěvě Německa v několika městech, vnímám tu verbež,
   jednou nazývanou uprchlíci, podruhé zas migranti v koncentrované podobě. Je to pro mě stav,který by podstatná část veřejnosti v ČR přijala, zřejmě s marným odporem.
   Vždyť : CO BY TADY, PROSÍM, DĚLALI ???

   Snad si někdo nemyslí, že by se začali učit česky a pak někde pracovali ?!

   To, co dělají např. v pohostinném Německu ?
   (Na ulicích se poflakují tlupy nejen těch ze Sýrie, ale nyní začínají převažovat afroislámští analfabeti, "zachraňováni" u břehů Libye německými převaděčskými loděmi.)
   A Královna převaděčů, A.Merkel, dále bulíkuje své prostoduché německé ovečky...

   Smazat
  4. 17:31
   https://vltava.rozhlas.cz/martin-c-putna-pruvodcem-po-rakouskych-korunnich-zemich-5346570

   Smazat
 3. Autorka (která je v Prvních zprávách zásadně uváděna pouze jako "naše dopisovatelka z Vídně) opomněla zmínit, že pouze přeložila z němčiny článek, který vyšel v Neue Kronenzeitung 4. července a opepřila ho svými glosami.

  - Je pravda, že nejde o ojedinělý případ. - Nicméně případů, kdy přistěhovalec dokáže využít místních institucí (jako zmíněná "Schlichtungsstelle"), bude jako šafránu, protože to zcela závisí na podpoře dříve příchozích resp. o migranty pečujících profesionálních sociálních pracovníků. Naopak to, že migrant začne záhy sám "podnikat" (pronajatý byt pronajímat dalším lidem) je velice mnoho - souvisí to i s mentalitou "bazaru".

  - Není naprosto pravda, jak tvrdí autorka, že se o takových věcech před nástupem nové vlády nepsalo. Psalo a píše se o tom už řadu let prakticky denně ("Oesterreich", "Heute", "Kronenzeitung") a to včetně běžných násilných a jiných deliktů např. čečenských a afgánských výrostků nebo o zapojení migrantů do obchodu s drogami.

  - Pokud se v Rakousku o něčem psalo a píše minimálně a s krajní opatrností, pak je to všechno, co nějak souvisí s početnou tureckou menšinou.

  - Paní Monika se prostě spálila. Je ale dost pravděpodobné, že se jako majitelka a pronajimatelka vícero bytů (což Kronenzeitung výslovně zmiňuje!) zahojila jinde. Navíc není povinna rozhodnutí Schlichtungsstelle akceptovat a může nechat rozhodnout soud.

  - Tvrzení o nájemném 1.000,- Eur je v nejlepším případě polopravda, protože
  a) Rudolfshaus (kde se popisovaný případ stal) není ani centrální ani atrkativní městská čtvrť a
  b) starousedlíci za takový či o něco větší byt v takové lokalitě platí nanejkvýš polovinu.

  - Za 1.000,- EUR je v podobných čtvrtích Vídně (jde nepochybně o starou zástavbu) k mání 3-pokojový byt o velikosti cca. 90m.

  Jinak považuji za symptomatické, že pana Davida zaujal stejný článek z Prvních zpráv, který tu už včera překopíroval pan Dvořák. - Dá opravdu tolik práce podívat se, co kolega už publikoval?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ing. Petr Kačírek10. července 2018 18:06

   Jan Kopecký 10. července 2018 12:54

   Opět není co dodat. Vy, byste měl být pravidelný, velice erudovaný dopisovatel z Rakouska.

   Tamní paní dopisovatelku pro Čt a Čro Marii Woodhamsovou, jednoduše předčíte ve všech směrech, co se i nepříjemných informací týče!

   Váš čtenář, díky Vám.

   Smazat
 4. Je to národní obohacení protože EU vimýra a vimýra i intelekt národa a kdo chce kam vláda mu pomůže tam.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane anonyme z 13:15, přečtěte si po sobě svůj příspěvek, protože díky takovým jako jste Vy "vimýrá" hlavně jazyk český.

   Smazat
  2. 12:32
   Další inťa, co nerozumý, skritému poselstvý?

   Smazat
 5. Apropo, dejte si otázku zda zato si nemùžeme sami, když ve volbách ste si je zvolili tak je tady i chcete ti migrouše chcete.

  OdpovědětSmazat
 6. Je to hoax z kuchyně ruské páté kolony.

  OdpovědětSmazat
 7. 15:05
  A ty seš hoax PŘÍMO z Fuckingtownu,havlodemente!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.