Reklama

úterý 10. července 2018

Mohou Britové beztrestně vraždit „Gastarbeitery“ z východu?

Jaromír Petřík
10. 7. 2018       JaromirPetrik
Český občan, žijící ve Velké Británii byl ubitý řetězem za drobný slovní konflit na ulici. Vraždy jako nejtěžší zločiny byly a jsou tvrdě trestány ve všech režimech, vládu německého nacismu nevyjímaje. Ne tak ve Velké Británii.
Cituji: „Navzdory tomu, že Čech chtěl situaci uklidnit, devětadvacetiletý Raymond Sculley na něj podle záběrů bezpečnostní kamery zaútočil s řetězem s bezpečnostním zámkem na kolo a zasadil mu několik ran do hlavy.“ Napadení bylo snímáno kamerou, takže britský soud měl dost důkazů k vyhodnocení celé situace.
A výrok soudu nezávislé britské justice?

Pachatel jednal v údajné sebeobraně a byl zproštěný obvinění: zpravy.idnes

Odvolání proti rozsudku neexistuje (nevím, proč, když odvolání proti rozsudku bylo součástí právního řádu i za komunistů, který tolik kritizujeme) a tak rozsudek nabyl právní moci a nelze jej zvrátit. 

Tento případ zcela jasným pošlapáním jakéhokoliv práva tolik bije do očí, že se do něj dokonce vložilo české ministerstvo zahraničí – cituji:

„Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek chce případ Čecha zabitého v Londýně hnát k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Osvobozující verdikt pro pachatele, který vynesl londýnský soud, totiž nelze zpětně změnit a ani proces revidovat, britský soudní systém to neumožňuje. Podle Zaorálka musí podání k Evropskému soudu podat sestra zavražděného, Česko je připravené ji v procesu podpořit.“: zpravy.aktualne

Jaký šok ovšem utrpěla nejen sestra zavražděného, ale i naši občané, když Evropský soud pro lidská práva zamítl stížnost na Velkou Británii, kterou k němu podala rodina Čecha zabitého v roce 2016 v Londýně. Štrasburský tribunál ve zdůvodnění rozsudku mimo jiné uvedl, že britské úřady podle něj nepostupovaly v rozporu s evropskou úmluvou o lidských právech. Verdikt je konečný. Zdroj: zpravy.idnes

Osobně by mne zajímalo, co by nastalo, kdyby se podobný případ odehrál u nás. Tedy, kdyby byl na naší ulici veřejně ubitý britský občan a náš pachatel byl soudem osvobozený. Myslím si, že ze strany Velké Británie a Mezinárodního soudu ve Štrasburku by nastal takový cirkus, že by to u nás vedlo minimálně k pádu ministra spravedlnosti a volali by po odsouzení pachatele tak dlouho, dokud by nedosáhli nápravy. 

Jenže, co chtít od země a jeho politického systému, který v jiných případech soudí bez soudu a rozsudky vynáší bez důkazů. A celý západní svět toto podporuje včetně našich lokajských politických vazalů. Případ Skripalových, kdy Britové bez soudu a bez důkazů odsoudili údajného pachatele, hovoří za vše.

Jenže v tomto případě se jednalo o řadovéhoGastarbeiteraz východu a britská spravedlnost přece není pro jakéhosi „Čecha.“ Ostatně i případ "Michaláková" v Norsku hovoří za vše.

Mne by jen zajímalo, kdyby ti podřadní Gastarbeiteři“ z východu odešli zpět do svých zemí a podřadné práce ve Velké Británii měli místo nich vykonávat „inženýři“ z muslimských zemí. To by se zřejmě Britové hodně divili, co si nechá líbit muslim a co "gastarbeiter" z východu.

A už vůbec si neumím představit, že by si britský soud dovolil osvobodit pachatele vraždy, kdyby obětí byl muslim.

To by totiž hořela část Velké Británie, podobně jako hoří Francie po jakémkoliv zákroku policie proti agresivním muslimským imigrantům. 

Jenže po nějakémGastarbeiteroviz východu na Západě neštěkne ani pes...

10 komentářů :

 1. Svatá pravda.A pak dělají cirkus když dvě bitky dostanou po hubě ve vlaku od Slovenského důchodce

  OdpovědětSmazat
 2. Z toho prameni ponauceni, ze nikdo vas nema rad !
  Z toho prmeni ponauceni, ze prislusnost k etniku je daleko dulezitejsi, nez nejaka spravedlnost.
  Vy hlasate neco jineho a ronite slzy nap. nad Indiany a Kozomrdy a svet se na vas diva s opovrzenim.
  Legalne je pripad ztracen !
  To se musi resit jinak !

  OdpovědětSmazat
 3. Přesně tak souhlas s článkem pryč od západních hnusů co nás nenávidí.

  OdpovědětSmazat
 4. Pro anglosasíky jsme slovanskej póvl, ale naši politici jím lezou kamsi. Zradili nás v Mnichově a co od nich můžeme očekávat.Nic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pořád se u nás šťourá v kauze novičok. Zatím jsem nikde nezaznamenal otázku, která mne ihned napadla po vyjádření ministra zahraničí M. Stropnického, že musíme být solidární s naším spojencem Velkou Británií. Ta otázka zní: Proč Velká Británie nebyla solidární se svým spojencem Českou republikou ve věci zavraždění českého podnikatele partou grázlů. Soud je osvobodil a nic s tím prý nejde dělat. Nedovedu si představit, že by to stejně dopadlo po zavraždění amerického podnikatele, např. Elon Muska. V jednom případě žádá V. Británie bezmeznou solidaritu a ve druhém případě nás považuje za podřadné Slovany, které je možno na ulici beztrestně utlouct řetězem.

   Smazat
 5. ODPOVED: Samozrejme !

  OdpovědětSmazat
 6. Aké oficiálne súdy?Vždy boli iba dva.V Amerike "LINČ" a v krajinách Východu "OKO ZA OKO A ZUB ZA ZUB".Inak chudák a gastarbaiter "ťahal vždy za kratší koniec".

  OdpovědětSmazat
 7. Kdyby se takový případ stal u nás v Česku byla by to jenom selanka proti tomu kdyby se to stalo v Rusku . Jak by asi reagovala vychrtlá jalovice Theresa a spol. včetně zdegenerovaných západních politiků a samozřejmě i Pražské kavárny ?

  OdpovědětSmazat
 8. Navrhuji vrahounka pozvat na návštěvu ČR a pak to řešit od podlahy. Stát se to v Británii někomu z horkokrevnějších národů, tak by to jeho příslušníci vyjeli řešit na místě v Británii přímo s vrahounkem, ale anglický soudní systém si o to říká. Co byste ale chtěli, Británie je zcela zdegenerovaná země, pár set let luxovali kolonie a žili ve vatě.

  OdpovědětSmazat
 9. Z našich politiků má rozum jen Okamura. Držím mu palce.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.