Reklama

úterý 10. července 2018

Na MS vybublala z chorvatského mužstva protiruská nenávist


Lubomír Man
11. 7. 2018
Nenávist letitá, ale jak vidno, s vytrvalými kořínky. Autor druhého chorvatského gólu v ruské síti hráč Vida společně s asistentem hlavního chorvatského kouče Vukovičem natočili po vítězném zápase s Ruskem společné video a rozeslali jej po sociálních sítích. Hráč Vida na něm zvolal „Sláva Ukrajině!“, což je populární heslo účastníků ukrajinského převratu na Majdanu, a asitent hlavního chorvatského trenéra Vukovič k Vidově výkřiku dodal: „Tohle vítězství je pro Dynamo Kyjev a Ukrajinu.“


Protiruské a fašistické emoce, pocházející z dob tzv. chorvatského nezávislého státu, se tak projevily jako živé i po 77 letech, kdy v dubnu 1941 pod patronací hitlerovského Německa Paveličův plnokrevný fašistický stát vznikl, a osmitisícová chorvatská legie pak po boku wehrmachtu dobývala území SSSR a účastnila se i útoku na Stalingrad.

Světová fotbalová asociace naštěstí na tuto první politickou a protiruskou provokaci pohotově zareagovala, A to tak, že asistent trenéra Vukovič od ní obdržel pokutu ve výši 15 000 švýcarských franků a byl šupem poslán domů, zatímco hráči Vidovi prošel delikt s napomenutím.

Doufejme, že obojí bude už k politickému klidu na MS stačit.

95 komentářů :

 1. Ajaj, pan Man zas něco "zahlédl koutkem oka" na ČT.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Krajně zaujatí obdivovatelé Ruska z NR, obávám se, že normalitační kádry, které okupace 1968 nijak nepostihla, bohužel smutní, že i mainstreamová média informují o MS ve fotbale objektivně. Tak šťourají, kde mohou, aby našli alespoň něco, co by se jim hodilo do jejich chorobně proruské propagandy. Ano, Chorvaté nenávidí Rusko a mají na to právo, stejně jako my máme právo nemít v lásce Německo i Rusko. Oba dva národy se tragicky podepsali na naší minulosti.Na to se nezapomíná.

   Smazat
  2. Samořejmě tragicky podepsaly!!!

   Smazat
 2. No já se domnívám,že Světová fotbalová asociace zareagovala velice vlažně na tyto provokace.To napomenutí je doslova výsměchem všem slušným lidem.Omezený Chorvat
  provokoval a vyjádřil podporu fašistickému režimu v Kyjevě.Minimálně měl opustit šampionát celý tým a Rusko.Ještě je v paměti jak při jednom mistrovství se stal vítězem a tudíž mistrem světa Srb.Ten při vyhlašování rozvinul srbskou vlajku a nápis KOSOVO JE SRBSKÉ .Komise mu ihned titul odebrala a dostal to ten druhý.Tak podle čeho jde tzv.spravedlnost?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:55 Ani bych neřekl, že asociace zareagovala vlažně. Když to porovnáte se štvaním proti Rusku, tak zareagovalůa překvapivě dobře. Nezapomeňte, že oba ti Chorvaté působili v Dynamu Kyev a třeba na své působení tam s láskou vzpomínají a jsou jim vděční. Klidně se z té provokace takhle mohli vykroutit. Aby jim na to FIFA neskočila, to vyžadovalo velkou dávku odvahy a rozumu. Ode mne mají respekt.

   Smazat
  2. 3:47
   Odvahy? Rozumu? Respekt?
   No moc si to neškrabte, může se to zanítit.
   Ten hnůj, co se dnes děje na Ukrajině, může kydat jen pořádně zasmrádlý vidlák.
   J.C.

   Smazat
  3. 9:17 Zřejmě jste nepochopil, že se ta slova týkala funkcionářů FIFA. Ne těch chorvatských zombie. Zkuste si představit, že by jako FIFA reagovali na podobnou provokaci funkcionáři našeho fotbalového svazu. Ti by strachy ani nedutali, aby je "demokraté" a prestituti neoznačili za Putinovy agenty.

   Smazat
 3. To asi stačit nebude. Doufám, že kdykoliv se ten blbeček Vida dotkne balónu, zazní silný pískot. Já bych se tak choval, uvidíme jak se budou chovat diváci z RF.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti budou mít velký problém, protože fandit Anglánům asi taky nebudou. Já bych bučel a pískal na oba týmy, ať si to rozeberou spravedlivě.

   Smazat
  2. Nejlepší by bylo nechat prázdné tribuny.

   Smazat
 4. Chorvati, Haličané, Poláci a Čechové jsou mezi Slovanskými národy pátou kolonou severoatlantických kořistníků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je zajímavé Vláďo, že se mezi touto "kolonou" cítím dobře. Trochu "špílec", nebude Vám vadit Vaše příměs jiné krve v konfliktu, který pravděpodobně nastane?.

   Smazat
  2. Do té 5.kolony, v které se pan Povolný "cítí dobře" patří ještě bosenští muslimové, nesprávně nazýváni Bosňáci, i když přísně vzato, žádným národem nejsou.

   Smazat
  3. Pane Povolný, zřejmě bych měl přidat několik poznámek či příkladů, byť neuspořádaných:
   • všimněte si, že jsem napsal Čechové, těch se to týká víc než Moravanů, a hlavně Slováků;
   • já ale žiji v Brně, cítím se tady nejlíp, určitě nepatřím k té páté koloně a přitom Brno bych k baštám 5.kolony zařadil v rámci ČR hned za Prahu;
   • v práci mám kolegu, s kterým mám hodně společného, ale je to konformní mainstreamem ovládaný elitářský omezenec (jinak všestranně vzdělaný inženýr technik), který i když se snaží být v obraze, dělá to tak, že si přečte aktuální témata v mainstreamu, jako například co zase provedl Zeman, Babiš, Putin nebo Trump, a pak už nemá problém jít až ke zdrojům, protože vnímá jenom to, co jeho předurčený pohled potvrdí;
   • a přestože, jak jsem napsal, jinak máme hodně společného, tak s tímhle kolegou se vůbec dobře necítím;
   • jsem vpodstatě slavjanofil a rusofil, ale doma jsem na Moravě, do Ruska bych se nestěhoval, nikdy bych se tam necítil doma, a taky Rusové jsou na můj vkus obvykle trochu drsnější, syrovější, už bych si nezvykl;

   Takže ten výrok ze včerejška bych ještě upřesnil tak, že tyhle národy jsou "baštami" té 5. kolony. Určitě všude tam jsou jak lidé jako já, i jako Vy, pane Povolný, tak i jako ten můj, mně tak nepříjemný, kolega.

   Smazat
  4. Aha,konečně jsem pochopil,proč jeli brněnští představitelé olizovat prach ze sudeťáckých bot.Napodobil je Herman(nevím odkud je) a též Bělobrádek,také z Moravy.A schválil jim to
   sralbotka Sobotka ze Slavkova u Brna.Tak pro mne to vychází jinak,než hrdému lháři Vláďovi z Brna,přesto děkuji za upzornění na pravý stav věcí.
   Petr Majevský

   Smazat
  5. pro Vláďu z 8:51
   Takových nemyslících omezenců je bohužel hodně. Jejich svět je jiný, než býval náš, tím pádem mají zcela jiné myšlení, vlastně se politikou nezabývají a stačí jim jednoduché info z mainstreamu. Protože mají úplně jiné starosti, než myslet. Musí se starat o živobytí, o udržení pracovní pozice, o splácení hypotéky a k tomu všemu ještě praštěné genderové manželky (no vlastně, manželky jsou stále stejné, ale ty dnešní mají tu svou neomalenost a drzost posvěcenou ideologií).
   Omezenost ovcí nemá s pátou kolonou nic společného.

   Smazat
 5. Možná poděkování za humanitární bombardování.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:48 Možná si pletete Chorvatsko se Srbskem.

   Smazat
  2. 3:23
   Ustašovská kurva pomáhá dodnes kurvě z Kosova při likvidaci PŘÁTEL ZE SRBSKA!!!!!!!

   Smazat
  3. 3:23 A pro rusácká KURVA si nedá pokoj.Jinak já mám přátele z USA-hňupe

   Smazat
  4. Jo. To je vidět, s kým se přátelíš...

   Smazat
  5. 8:47
   A koho zajímá,že LÍŽEŠ NEJEN BOTY UASSACKÝM OKUPANTŮM TY HAVLODEMTE???!!!!!

   Smazat
  6. 9:21 A to se mám kamarádit s rusem ,který nás okupoval 20let?? Co hledat v tom ruském hlupákově a chudobinci??

   Smazat
  7. 9:34
   Nějak jsi ty VYLIZOVAČI uASS okupantský trumpetolatríny zapomněl,že ten KSINDL,kterej podporuješ OKUPUJE NAPŘ.NĚMECKO A JAPONSKO UŽ 73let!!!!!!!
   Jenže na chápání je potřeba MOZEK A TO TY HAVLOBANDEROVSKEJ UNTERMENSCH NEMÁŠ DÁNO SHŮRY!!!!!!!

   Smazat
  8. 9:54 Tobě ty magore nemá smysl cokoli vysvětlovat,Takové hovado se hned tak nečte.Máš manželku ,děti,vnoučata nic co. Tvuj jediný koníček je mlátit ty své hovadiny do klávesnice.

   Smazat
  9. 10;55
   A co máš ty,havlountermensch????!!!!!!
   Posraný havlotrenky a prázdnou palici i FLAŠKU,víc ti nebylo dopřáno!!!!!!!

   Smazat
  10. Mas pratele z USA?To se mas cim chlubit.

   Smazat
  11. 9:34 Tak si zkuste se do toho hlupákova a chudobince zajet podívat. :-)

   Smazat
 6. Vidovi se už pomstil pán bůh. Takovou držku jeden také nepotká každý den.
  Kuní ksicht.

  OdpovědětSmazat
 7. Chorvatský fotbalový reprezentant Vida, natočil i druhé video, které dal na sociální sítě, ve kterém s lahví piva zpívá, že bude hořet Bělehrad ať žije Ukrajina a podobné věci. Ukrajinská fotbalová asociace poslala tomuto Chorvatskému fotbalistovi finanční částku ve výši pokuty, kterou dostal od FIFA za první provokační video. Dostalo se to do stavu, že když v dnešním fotbalovém zápase nastoupí tento fotbalista, bude to vnímáno, jako provokace, protože i když FIFA již na vše reagovala pokutami, vedení Chorvatské reprezentace nedělá nic a tím se připojuje k provokacím Vidy. V Chorvatsku bude za hrdinu a západní demokratické státy budou opět nadšené z toho, jak byla připomenuta fašistická minulost Chorvatů v II. sv. válce, kdy aktivně Chorvatsko spolupracovalo s Hitlerem. Nikdo, ale nedomyslel, jak by to s Chorvatskem dopadlo, kdyby se Hitlerovi podařilo vyhrát, protože slovanské národy byly určené k zplynování, jako méněcenní jedinci, tak jako židé. Zdá se to všechno jako nesmysl, ale tento nesmysl je účelově aktivně využíván státy NATO k tomu, aby se vyvolávaly v Evropě konflikty a zabíjeli se obyčejní lidé mezi sebou, nebo se to zneužilo k humanitárnímu bombardování bombami s obohaceným uranem. USA a západní spojenci vůbec nemají zájem na tom, aby národy střední a východní Evropy žili spokojeně. Naopak potřebují, aby se lidé těchto národu mezi sebou nenáviděli. A proto USA a západní Evropa, štvou Rumuny proti Maďarům, Lotyše proti Rusům, Armény proti obyvatelům Azerbajdžánu, Albánce proti Srbům, Rumuny proti Moldavanům. Stojí to sice miliardy dolarů, tak jako na Ukrajině, kde řízený Evropskou unií státní převrat stál pět miliard dolarů, ale to není pro západ problém, když dolary nejsou, tak si je natisknou. My v Československu jsme se řízenému konfliktu při rozdělení Československa vyhnuli a západ při pokusu rozeštvat mezi sebou Čechy a Slováky neuspěl, když vše začalo po návštěvě Německé vládní delegace na Slovensku, která Slovákům doporučila, aby se Slovensko odtrhlo od Čech s ujištěním, že Německo podpoří Slovensko při rozdělení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Československo sa rozdelilo, nikto sa od Česka neodtrhol, prispela k tomu návšteva Havla v Blave a jeho reči o likvidácii nepotrebných továrni, ich scelovanie do funkčnejších celkov a prenesenie zbrojárskej výroby do Plzne ktorá má v tomto obore dlhodobú tradíciu, dokonca v TV bežal vtedy šot ktorý toto potvrdzoval a podporoval, vraj preto, že sovietske zbrane končia, a tak sa zlikvidovala celá zbrojárska časť a stroje sa začali odvážať do Česka, rok 1992 - silne to pripomenulo rok 1924 - a toto nasralo celé Slovensko, plus reči že sa na nás dopláca - Klaus - Havel - je nutno se zbavit toho balvanu u nohy, ať si jdou no a tak sme šli, i dobre sme spravili, opätovné spojenie si dnes nepraje na Slovensku nikto, je dobre tak ako je, a ak by sa bola od začiatku naplnila Pitsburská dohoda tak ako mala, že bude federálne usporiadanie - zdroj ČT - možno by to bolo inak, Hlinka by nebol prehlásil - Češi za 20 rokov u nás narobili toľké škody, čo Magyari neboli schopní ani za 1000 rokov, reči o tom, že ako nám pomáhali Češi, no - nechajte to, napr. elektrifikácia Slovenska a jeho industrializácia, výstavba a rozširovanie železníc začali za Tisa, je to fakt, Važskú kaskádu naprojektovali za jeho éry, len po r. 1948 pokračovali !stranníci" v tom , čo im Tiso zanechal a čo by sa nebolo dalo zastaviť bez škrípania zubov, a napríklad k voľbám - na Slovensku v r. 1946 - 60% Demokratická stran, v Česku 40 komunisti, takže ako ... po vyhnaní Čechov v r. 1939 - taký je fakt, sa nepoložilo ani hospodárstvo, ani neskolaboval štát, naopak, ale keď sa dostali k moci opäť Češi na Slovensku, tak z fleku všetkých finačníkov, profesorov, a učiteľov na čele s Husákom pozatvárali, a bolo ....

   Smazat
  2. Pane, já jsem kdysi četl v Londýně, někdy v 1990, časopis vydávaný emigrantskými Slováky v USA, z toho se opravdu zvedal žaludek, tolik protičeské nenávisti kolik tam bylo, a já měl tenkrát slovenskou manželku z východu a říkám si, proč nás ti Slováci tak nenávidí, co jsme jim sakra udělali? Nicméně je třeba pochopit jednu věc, Československo bylo rozbito právě těmito silami z USA (samozřejmě spolupracujícími s CIA), válce na Balkáně pomohli Ustašovci uteklí po válce do USA a na Ukrajině tam zase pomáhali Banderovci z Kanady a USA.

   Smazat
  3. Nevite nahdodou proč se loutkovemu režiu na Slovensku řikalo klerofašisticky stat? Kdopak schvaloval transportni přikazy pro export slovenskych židu a cikanu do koncentraku? Kdopak světil Dojčlandum zbraně a pozval nacisty k potlačeni SNP? Předem srdečně děkuji za odpověď.

   Smazat
  4. Ještě jednu mou zkušenost, můj táta byl v roce 1938 jako voják základní služby na východním Slovensku a na Podkarpatské Rusy a říkal, tam český voják nemohl vylézt večer ven, protože by mu uřízli hlavu. Tu republiku byli tenkrát proti Němcům ochotni bránit jenom Češi a to byl celý ten problém, všichni ostatní proti nám. Vždy, když chtěl někdo rozložit tuto republiku, tak k tomu použil metody rozdmýchat Slováky proti Čechům. To je přesně situace, kde jsou Srbové a Chorvati, když se to hodí, tak se píchne opět do vosího hnízda. Já Chorvaty nemám rád, to se přiznám, ta mentalita je jiná jako je srbská. Nic ve zlém, já nechci ohřívat staré rány, co se mi ale líbí je důvod, jak si Slováci zdůvodňují jejich zradu Čechů 14.3.1939,že se za zády s Němci domluvili, jak tu republiku rozbijí.

   Smazat
  5. Co tady mele ten inteligent 6:40. Původním průmyslem na Slovensku byla výroba pastí na myši a drotárství. Ten skutečný průmysl a infrastruktura vznikaly až za Československé republiky. Pán má krátkou paměť nebo ma vymytou hlavu?

   Smazat
  6. 7:14 A nevieš náhodou, prečo napriek dobre vyzbrojenej armáde a systému obrany Beneš utiekol do Anglicka a zrušil mobilizáciu a ČSR podhodil Hitlerovi? Nevieš, prečo Hitler vyhlásil protektorát pre Čechy a Moravu a Slovensku položil na krk nôž v podobe "ponuky", že buď sa vytvorí slovenský štát , ktorý bude v područí Nemecka, alebo Nemecko nepodnikne nič voči Poľsku a Maďarsku, ktoré si už zabralo časť slovenského územia a ktoré ho museli vrátiť, keď vznikol Slovenský štát? Nevieš? Tak nedrístaj!

   Smazat
  7. Buď má krátkou paměť, nebo v té době nic nevnímal, nebo možná ani nežil.
   To, co se do Slovenska po roce 1948 nalilo, se nedá ani vyčíslit.
   Stačí se jen podívat na obsahy sjezdů KSČ (od IX. sjezdu - 1949, po XVII. sjezd 1986)a jejich usnesení.
   Ve všech se plánovalo a uskutečňovalo zvyšování životní úrovně na Slovensku. V počátcích tak, aby se ŽÚ dorovnala České republice, později aby se zdokonalovala...
   Od industrializace, výstavby rodinných a panelových domů, přes mechanizaci v zemědělství, budování infrastruktury, cest, dálnic... atd., atd...
   Podmínky byly na Slovensku nastaveny lepší, jako v Čechách. Jenže to už dnes nikdo nevidí. A nikdo si to nechce přiznat. Dnes je každý chytrý až běda. A tohle sebevědomí a hrdost, kterého je v lidech více jak rozumu, nás rozeštvává. Dělá z nás nepřátele. A o to západu vždy šlo a jde. Je naivní myslet si, že nás západ chrání a že nám fandí. Stačí se podívat do historie.
   Ostatně Arabský svět je tomu příkladem. Dokud se do nich nikdo nes...al, byl klid. Dnes se nenávidí skupiny, kmeny a proudy stejného národa.
   Se Slovany je a bylo vždy zacházeno stejně. Jenže Slované měli k primitivizmu dále než Arabové. Takže se na ně muselo jinak. To vše ale do doby, dokud z nás primitivy neudělají. A mohu dnes zcela zodpovědně říci, že se jim to daří dobře.
   J.C.

   Smazat
  8. Něco ke Slovensku. Byl jsem tam několik let. Zažil jsem slavnosti na Štefánikově mohyle. Myslím, že to byl rok 68 nebo 69. Kdybych tenkrát pípl česky, tak bych dostal přes držku. Slováci chtěli svou státnost a Češi pro ně byly po Maďarech to nejhorší co zažili. Skandovali" My Slováci máme pech, nejdřív Maďar , potom Čech, bijte Čehůny." Tak ,ale vše je zapomenuto a neřeším to, svým způsobem je chápu. Horší už je to s blbečkem Vidou a Chorvaty. Fašistický stát s Ustašovci v čele vraždil Srby a nepohodlné vlastence. Vraždili Na Jadranu, vyhnali a etnicky vyčistili od Srbů Srbskou krajinu a dopustili se mnoha zločinů a dnes podporují fašistický režim na Ukrajině, který páchá genocidu na rusky mluvících občanech Donbasu. Je to hnůj a doufám, že jim to Rusové v dnešním fotbalovém klání řádně připomenou. Ať jde Chorvatsko do pr...

   Smazat
  9. Odpověď pro 6.40 z 11. července 2011
   Žil jsem na Slovensku dlouhou dobu a vím, že tam pracovalo obrovské množství Čechů, kteří tam pracovali i když byli ponižováni Slováky a i když by rádi odešli, nešlo to , protože to bylo nařízené vládou a stranou. Celé Košice postavili Češi z Ostravy včetně všech zkušeností. Byl jsem mnoho krát svědkem toho, že když někdo promluvil v obchodě, česky, neprodali mu slovenské prodavačky ani špendlík, čemuž jsem nebyl svědkem nikdy tady v Čechách. Je zbytečné připomínat, že národní důchod se dělil přesně na půl i když na Slovensku je 5 milionů obyvatel a v Čechách 10 milionů obyvatel. Taky to bylo znát ve vybudovanosti měst na Slovensku a v Čechách, kdy se šetřilo, že v noci to vypadalo v Čechách jako za války a na Slovenku města krásně svítila do noci. Nerozumím ale jedné věci, proč tady v Čechách ještě setrváváte, proč do Čech v obrovském množství jezdíte pracovat, když tak nenávidíte Čechy, kteří vám uškodili víc než Maďaři, jak píšete, proč Slováci chodí v obrovském množství studovat na České univerzity a proč na našem území mluvíte slovensky, když na Slovensku, kdo mluví česky nedostane v obchodě nic, v restauraci ho neobslouží. Bydlím ve městě kde je vás tady velké množství a když se Vás ptám proč nejste u sebe doma v samostatném Slovensku tak dostávám odpověď, že tam není práce, je u Vás draho, hodně lidí od Vás říká, že EURO nebyla dobrá volba. Je jasné, že jste jiného názoru, ale také odpovědi dostávám od hodně Slováků, kteří u nás v Čechách pracují, ale nevím proč, když by jste mohli být u sebe doma. O Havlovi se zmiňovat nebudu, protože volba alkoholika, profesí kulisáka, kterému ale radil Slovák Čalfa, byla ta nejhorší která mohla být. Musím přiznat, že za Husáka byla stabilní vláda i stát a takové přehmaty, jako puštění zločinců, (tedy amnestie), na svobodu v důsledku čeho zahynulo mnoho lidí, se neděly.

   Smazat
  10. Všetky tie články nad týmto príspevkom písali duchovne ochabnutí blbečkovia. Rád vysvetlím na adrese
   soting@azet.sk
   Nemá význam reagovať, lebo to by chcelo 180 stránkový elaborát.
   Len resumé: ak budú Česi kydať na Slovákov a Slováci na Čechov, dopadnú rovnako: zmiznú. Z dejín, zemepisu, etnológie,....

   Smazat
 8. Opět se prokazuje, že sport je výsostné politikum. Rozpad socialistického bloku a jednostranná dominance Západu umožnily opětovný rozmach faizmu - pobaltí, Ukrajina, Chorvatsko. Spící moloch se probouzí ze zimního spánku k životu. Obzvlášť významné je to, že ani v OSN již není fašizmus unisono odsuzován, historie je cíleně překrucována a zpochybňována a média včetně "veřejnoprávních" u toho dělají stafáž.

  Nakonec si historii budeme muset zopakovat. Historická paměť odumírá s vymřením pamětníků.

  OdpovědětSmazat
 9. K 5:59 a 6:02 Jen maličká chyba se vloudila, při bombardování Srbska byly bomby s ochuzeným, ne obohaceným uranem. Zhovadilost US ARMY a cše ostatní je zcela pravda. Vašek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chyba. Nejednalo se o bomby, ale o munici do leteckých kanónů, která je určená k prostřelení pancíře tanku a další obrněné techniky. Ochuzený uran je těžší než olovo a proto má stela s ochuzeným uranem při stejné ráži a rychlosti větší kynetickou energii.

   Jinak souhlas, ochuzený uran je stále radioaktivní a při použití munice se jeho nanočástice rozptylují po okolí a negativně působí na životní prostředí. Dlouhodobě.

   V Srbsku právě probíhá velký zdravotnický výzkum, který má zhodnotit dopady použité munice na lidské zdraví, protože na Kosovu i v Srbsku je zaznamenán zvýšený výskyt rakovinných novotvarů.

   Smazat
  2. 6:28 Srb si bombardování ze strany US ARMY zcela jednoznačně zasloužil.Už jenom za rozbití velké části Dubrovníka a zničení Sarajeva s 10 000 mrtvejch lidí. Srb začal válku ,tak dostal po hubě

   Smazat
  3. 9:45
   Ta dutá a vodnatá senkrovna,kterou máš na krku ti dělá velký problémy s lhanim ty podporovateli toho RETARDOVANÝHO ZRZAVÝHO TUPANA Hejvla a uASS okupantský politiky!!!!!
   Otevři si havloflanděře ty havlozvratku a ZMLKNI!!!!!

   Smazat
  4. 9:50 Ty jseš opravdu velký případ pro PSYCHIATRA-takevej magor se hned tak nevyskytuje!!

   Smazat
  5. 10;08
   Hezky ses popsal tupane,ses koukal do zrcadla????!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  6. 9.45
   Jsi Bulhar? Dubrovníku se zas tak moc nestalo. To byla jen západní propaganda. Komu se něco stalo tak to bylo hlavně Srbům. Dnes řvete havlidní buzno ohledně vyhnání Němců z pohraničí, ale vyhnání 300 000 Srbů z Chorvatska nikomu nevadí. Bohužel při tomto vyhánění bylo mnoho Srbů taky povražděno.
   Bosna bylo něco jiného, vraždění bylo na obvyklé na všech stranách. Podíleli se na tom všichni. Jak Bosňáci(islamisti) tak Srbové i Chorvati. Vždy oko za oko zub za zub. Bosňáci vyvraždili mnoho Srbských vesnic a tak jim Srbové jen vrátili o c o si řekli. Samozřejmě údaj o 10 000 popravených v Srebrenici je blábol.

   Smazat
  7. 10:22 To u tebe nebylo vůbec možný nějakou stopu po mozku detekovat, páč expertům se spektrometrem trvalo pouhých pět sekund zjistit že jsi pouze smrdutý pšouk z teplé lejnolíhně téhle pedofilní žůžovky, lejnere putler-rýči:)) - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   Co bys tam moh asi vidět? ☺☺☺☺

   Smazat
 10. Aniž bych Domagoje Vidu chtěl hájit, chci
  poznamenat, že mi to připadá spíše jako hospodské povykování nepříliš inteligentního fotbalisty. Otázkou je možná, co ze svých "názorů" nasál s mateřským mlékoem, a co mu dalo jeho současné angažmá v Turecku, kde hraje.

  Mnohem nebezpečnější se mi zdá gestom obou tureckých representantů Německa vůči Erdoganovi. Tam šlo o vědomé a veřejné vyjádření politického postoje ve střízlivém stavu. - Je smutné a pro dnešní nálady v Německu příznačné, že vůči tomu ani němečtí fotbaloví funkcionáři ani tamní politici nebo novináři nenašli jasný postoj.

  A funkcionářům FIFA podle všeho ke spokojenosti stačí, když se na hřišti před utkáním rozvine plakát se sloganem proti rasismu?

  A jen na okraj:
  Vzpomeneme si ještě na reakce hokejistů Jiříka nebo Golonky v roce 1969?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale to jsme byli obětí okupace a Jiřík s Golonkou nevyjadřovali žádné nacistické či šovinistické postoje.

   Smazat
  2. 8:34

   Souhlasím - právě proto jsem jejich gesto připomněl.

   Je ovšem třeba vidět i velikou proměnu světa po rozpadu sovětského bloku. Např. v Chorvatsku nebo Bosně (o Kosovu nemluvě) cítili fašisující politické síly zřetelnou podporu z Německa a Rakouska.

   V Rusku dnes Putinova administrativa usiluje o to, mít tyto síly pod kontrolou - podobně jako kdysi Tito v Jugoslávii. A největší sympatie nacházejí (Dugin!) v Německu - jaké překvapení!

   Poznámku pana Jírovce (8:00) bych doplnil poukazem na dlouholeté působení nenávistných emigrantských spolků na Západě (Slováci a Ukrajinci v Kanadě nebo USA, Albánci ve Švýcarsku, Chorvaté v Německu - všechno bývalí spojenci hitlerovského tažení Evropou).

   Sám jsem se setkal (1995) s rakouským hospodským z chorvatské menšiny v Burgenlandu, který se v Bihaći (chorvatská enkláva v Bosně) chlubil medailí, kterou jeho otec dostal v exilu od Ante Paveliće. On sám financoval vyzbrojení "vlastenecké" bojůvky.

   Smazat
 11. Nenávist se musí dostat do hlav. Nejlépe se uchytí v těch prázdnějších.

  Pro starší na NR může být zajímavý tento odkaz.

  (https://zpravy.idnes.cz/komunisticky-tabor-gymnazium-socialismus-reportaz-chrudimka-p7c-/domaci.aspx?c=A180622_104834_domaci_nub)

  Chorvatsko bylo vždy proněmecké a díky moři i bohatší než Srbsko. V Torontu spolu vycházeli Srbové i Chorvati velmi pěkně. Chodili do stejných hospod a sportu (hlavně fotbalu a basketu) fandili jako Jugoslávci. Nenávist, která byla potřebná pro zdůvodnění rozpadu Jugoslávie, se s určitým časovým odstupem přenesla i do původně mírumilovné jugoslávské komunity v Torontu. A začalo se to řezat.

  MS v Rusku je zajímavé v tom, že se fandové mezi sebou neperou. Asi to Putin zakázal. V Česku jsou fandové na opačných stranách stadiónů a hlídají je těžkooděnci.

  Mimochodem, ty ruské stadióny jsou architektonické skvosty. Ale zase to není náš malý český (vršovický) Ďolíček.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:00

   Která pak naplněná hlava a odkud, dostane tu nenávist do těch hlav vyprázdněných? Ta vzdělaná, není to náhodou tam v té České republice, kde mají ten SVŮJ malý (vršovický) Ďolíček?

   Nehraje se především v té IGNORANTSKÉ matičce věčná hra s nenávistí, závistí, nadřazeností, vyčůraností mezi lidem chudším a skromnějším z regionů, kteří matičku na zimu vytápějí a v noci osvětlují. Vy sám jste to nyní předvedl, pane čecho-kanaďane.

   Máme známého majitele apartmánu v Chorvatsku v Paklenici, kam občas rádi zajedem. Je tam krásný klid a prostor, nemluvě o krajině, hory za zády, moře před očima.

   Výborně spolu vycházíme, naše rodiny. My jim vozíme dárky, oni nás bez obdarování domů nepustí. Když odjíždíme, pečlivě vše uklidíme, ačkoliv nemusíme! Když odjíždíme a loučíme se jsme, vždy všichni, tak trochu "na měkko".

   Domluvíme se česko-chorvatsko-rusko-anglicky, žádná zášť, není patrná k Srbům, Rusům a Slováky s Čechy mají nejradši, co se chování a úklidu po sobě týče.

   Bohužel Němci a Rakušané jsou bohatší a také se podle toho chovají, jsou arogantní, hlučná čuňata, "musíte nám sloužit!" (jistě nejde zevšeobecňovat!). Jejich slova, můj souhlas.


   Ramón

   Smazat
 12. Ti ruští fanoušci mi při zápase s Chorvaty připomínali třicáta léta v Německu kdy ten pan s knírkem měl projev - stejně tak sfanatizované obecenstvo!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To asi nechodíš na Baník nebo na Spartu, že jo!

   Smazat
  2. 8:27 On chodí jen do kavárny, kde nasává takovéto fusofóbní slinty. Podle něj fanouškové ostatních zemí jistě jen tiše sedí a cudně klopí oči.

   Smazat
 13. Víte pane Man, Rusko vyvolalo na Ukrajině obrovský hladomor s miliony mrtvejch lidí a to se nezapomíná.A jaký je rozdíl mezi Ustašovci a rud arm. za 2sw na Ukrajině-žádný ,Rus vraždil Ukrajince STEJNĚ jako Band rusa

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lžeš, neúrodu a hladomor tehdy prožívalo i Polsko. Svádět tohle na Rusy, to už musí být člověk velkým rusofobem a rasistou.

   I s těmi vraždícími rudoarmějci na Ukrajině to stavíte do nacistického světla. Rudá armáda osvobodila Ukrajinu od nácků a kolaborantů. Bohužel, ne všechny, jak vidno, stačila zničit.

   Na nacistické lhaní se zkrátka nezapomíná.

   Smazat
  2. Zvláště, když tehdy v čele stáli funkcionáři převážně ze svazových republik. Koneckonců ukroušský hladomor měli na svědomí samotní ukrouši. Něco si o tom nastudujte. Jako je i nepochybné, že vpád spojeneckých vojsk VS do ČSSR vymyslela ukroušská hlava. Mimo jiné i ty vojska z převážné části tvořili ukrouši. Tak už se z toho zmatku proberte, chudáci proukroušští...

   Smazat
  3. Tak tak. Rusi nevyprodukovali ani Lenina, ani Stalina. Ba ani Chruščova, či Brežneva. Povedal by som, že ten komunistický experiment na nich našili raťafáci. Tvorili väčšinu v boľševickom vedení.

   Smazat
 14. 8:31Žíj si svuj prolhanej pro rus sen dál .Je dokázáno ,že rus na Ukrajině ukradl tisíce tun obilí a následný hladomor měl na svědomí miliony životu Ukrajincu .Proč lžeš ruskej patolízale

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:42
   Ty zdegenerovanej kolaborantskej prouASSackej untermensch,tyhle pindy ti zašeptal do ovaru ten zdechlej grafoman a udavač Hejvl?????!!!!!!!

   Smazat
  2. Pepku Vyskoči, musíš se více snažit a více přikrmovat tu svou tupou nenávist! Škoda, že na Ukrajině neproběhla po válce denacifikace jako v Německu. Ale neboj, historie s tím "pouze ukrajinským" hladomorem se bude už brzy opakovat. Stejně jako v dobách vašeho milovaného vůdce Hitlera se opět ukrajinská černozem vagonuje a odváží na západ. Ukrajinskou půdu si pro svoje potřeby skupuje Čína, ta má dost svých hladových krků. Na Ukrajince toho brzy moc nezbyde a ještě k tomu to sucho díky klimatickým změnám. No, snad dostanete potravinovou pomoc od Putina, protože Rusko se mezitím dostalo na první místo ve světě ve sklizni obilí :-)

   Smazat
  3. Pro gumu z času 8:42
   Na nažer se vědomostí, ale nezapomeň se zcela zašpuntovat, jinak ti opět všechny vytečou a zůstaneš stále jen prázdnou nádobou:

   http://svobodnenoviny.eu/kdo-zorganizoval-hladomor-v-sssr-v-letech-1932-1933/

   https://lukassluka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=466009

   https://www.youtube.com/watch?v=L13QJ8RQefs

   Smazat
 15. Jak vidno, tak fašounci mají k sobě velmi blízko a tvoří obdobu internacionály. Není se proto čemu divit, když potomek chorvatských ustašovců tolik fandí kyjevským banderovcům. Mimochodem, vztak Chorvatů k Srbům to je analogie vztahu Ukrajinců k Rusům. Je v tom ale ještě více ironie, protože oba tito sousedé mluví a píšou naprosto stejným jazykem - dříve mu oni sami říkali srbochorvatština. I na vztahu těchto dvou národů dřívější Jugoslávie je krásně vidět, co s nimi dokázalo udělat náboženství a německá intervence zvenčí. Podle stejného modelu probíhá převýchova i v banderostánu.

  OdpovědětSmazat
 16. Dnešni diskuse je fakt počteničko,ale tak to vždy dopadá,když z komára se dělá velbloud.Z obyčejného národniho pozdravu Sláva Ukrajině se dik propagandě udělalo politikum a papouškujíci zblblici,vč.autora článku,mají hnedka potřebu se také vyjádřit.Chudáci,
  vraťte se do hrobu,nebo se jděte léčit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 11.července 2018 10:36

   I Vy jeden malý mudrlante ... z obyčejného pozdravu Heil (Zdrávas - např. Zdrávas Maria!) se dík propagandě stalo Heil Hitler!
   - Jak teď udělat z velblouda komára?

   Smazat
 17. 10;36
  Táhni v prdel černý mraku z Banderostánu!!!!

  OdpovědětSmazat
 18. 10.36
  Hochu,pozdrav " Sláva Ukrajině" je a Vida to dobře ví, pozdrav hochůz UPA. Na tento pozdrav se odpovídá " Ukrajině Sláva" Když tak neodpovíš , podříznou ti krk.
  Asi tak nějak a přeber si to ve své kebukli.

  OdpovědětSmazat
 19. Mno jo ustašovský debílek se jenom přihlásil ke svým kolegům fašistům.

  OdpovědětSmazat
 20. Ustašovec jako banderovec.
  Stejný sentiment, stejná pakáž ...

  OdpovědětSmazat
 21. Fašismus v Evropě nabírá na síle, pak se budeme divit, až se bude bojovat za Prahu a můžete hádat kde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Levý Hradec?
   Stará Boleslav?
   tunel Blanka?

   Smazat
  2. Proč bojovat za Prahu, stejně by jich 3/4 z Prahy zdrhlo, ať si ji Ukrajinci klidně vezmou!

   Smazat
  3. 16;49
   Ani Prahu,ani jiný město,banderovskej ksindl patří do hromadného hrobu udavače Havla!!!!!

   Smazat
 22. Kdo v banderostáně správně neodpoví na zvolání "Sláva Ukrajině!", tak ten dostane co proto. Správná odpověď je pouze "Herojam sláva!". Problém je v tom, že podle banderovců jsou těmi hrdiny myšleni ti hrdlořezové, kteří vraždili na Donbase své spoluobčany.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky blížící se potravinové krizi (na dříve agrární Ukrajině!) se pozdrav mění na zvolání "Sádlo Ukrajině!"

   Smazat
  2. Hej ukrouššašci, připomeňte si vaše hrdiny:
   https://cz.sputniknews.com/svet/201807117696786-media-ukrajinec-polak-vrazda/

   Smazat
 23. bučet a pískat, až z toho ohluchnou

  OdpovědětSmazat
 24. Celá Evropa má nacistické a fašistické kořeny. Kdo bojoval po boku nacistických vojsk proti SSSR. Francie- ano, Polsko-ano, Slovensko-ano, Maďarsko-ano, Rumunsko-ano, Itálie-ano, Finsko-ano, Chorvatsko-ano, Ukrajina s Banderovci-ano. Omlouvám se těm státům, na které jsem zapomněl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zatímco Čechům to Áda zakázal, ukázalo se, že jsou mnohem lepší jako dělníci ve zbrojovkách.

   Smazat
  2. 0:36 Češi byli za Hitlera uváděni výslovně jako árijský národ a v osobních průkazech měli uveden rodokmen předků; z českých chlapců se měl vytvářet nový nacistický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA; čeští muži měli být přijímáni do řad SS; „česká krev“ byla zákonem chráněná před míšením se Židy… Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat. Je ovšem fakt, že převážnou část Čechů a Židů spojovala nenávist k nacistickému Německu. Zatímco však Češi německý národ upřímně nenáviděli, neboť jej chápali jako ohrožení své národní suverenity, Židé tento pracovitý národ svým typickým způsobem milovali a nenáviděli pouze nacisty, kteří jim znemožnili z jeho práce profitovat. Jakmile byli nacisté poraženi, okamžitě se začali do Německa odevšad hrnout, podobně jako zlatokopové do oblasti zlatých nalezišť.

   Smazat
 25. K chorvatským ustašovcům je třeba dodat, že se podíleli na genocidě 600 tisíc srbů, židů a cikánů.

  OdpovědětSmazat
 26. Nějak se ten Havloid odmlčel.
  Děkuji přispěvateli v 11:59 za připomenutí jak správně pozdravit na Ukrajině. Již jsem to zapomněl. Jediné a správné je v případě obav o holý život na zvolání "Sláva Ukrajině", odpovědět "hrdinům sláva".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:21 Rusové jsou přející, proto tento ukajinský Banderovský slogan upravili pro dnešní situaci na "Sádla Ukrajině, hrdinům sádla".

   Smazat
 27. No jo, ale komu já dneska budu fandit ? Anglány nemusím, alespoň kdyby ještě hrál Beckham a Modrič mě s Vidou taky nesmíří. Je to bída, když se do sportu, už takhle zaneřáděného prachama, pořád a pořád cpe politika. K postoji Slováků k Čechům a naopak : na Slovensko jsem jezdila dlouhá léta a nikdy jsem tam nepocítila nějakou odtažitost, neřku-li nenávist.Co si dělali "ti nahoře" - to na nás dole mělo pramalý vliv.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Především to byl parádní fotbal. Chorvati se předvedli jako velcí bojovníci, Angličany pěkně mleli - a to Angláni nejsou žádná ořezávátka. Z jejich vítězství mám radost.
   Jinak jsou ovšem všichni balkánci potrhlí (schází jim civilizační výchova habsburské monarchie a navíc jsou nejspíš hodně promísení s tureckými znásilňovateli, proto ta horká krev). Fakt je ten, že Chorvati jsou nejpotrhlejší z nich a nemusí jít jen o Srby. Málokdo ví, že po válce byli přesídlováni tak moravští Chorvaté - násilně je přestěhovávali na sever Sudet. Všechny překvapil nečekaný jev: tam, kde Chorvati dosáhli 25% obyvatelstva (dědiny), začali šikanovat a terorizovat zbytek obyvatel. Docházelo ke krvavým srážkám a stát to nakonec řešil tak, že je rozdrobil tak, že v každé dědině mohla zůstat jedna, maximálně 2 rodiny (a byl klid). V osobním styku to jinak jsou většinou sympaťáci, ale je nutno si dávat pozor.
   Vida jen prozradil, jak to s Chorvaty je. Rusy nenávidí možná i kvůli WW II, ale určitě i za jejich ochranný postoj k Srbům.

   Smazat
 28. Nenávist Chorvatů k Rusům a naopak srozumnění s Ukrajinou je dáno společnou pronacistickou a profašistickou minulostí - v Chrovatsku Ustašovci, na Ukrajinhě Banderovci - jedna rodina. Proto i ta podpora Chorvatsku se strany NATO, proto i podobné nadbíhání NATO nacistické Ukrajině - Ostatně co je naše diktatura kapitálu, než jen jinou formou hitlerismu?

  OdpovědětSmazat
 29. Ne, že by bylo dobře zlehčovat fenomen spojení ukrajinského a chorvatského fašismu, ale ne všichni chorvatští fanoušci sdílejí protiruské postoje. Podívejte se na aktuální foto z Moksvy https://colonelcassad.livejournal.com/4310764.html

  OdpovědětSmazat
 30. Podstatné je ,že CHorvati hrají finále a ruskej nácek UTŘEL!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. podstatné je, že chorvatští náckové, potomci ustašovců jdou do finále, je to výrazný příspěvek k budování celoevropského fašistického hnutí

   Smazat
 31. Vida je inteligentný rozhľadený muž. Veru, sláva Ukrajine, sláva Juščenkovi, Tymošenkovej, Kolomojskému, Janukovičovi, Jaceňukovi...a ostatným ukrajinským trkvasom.

  OdpovědětSmazat
 32. Ak na Ukrajine vznikne nová republika ako PODNESTERSKÁ PODOLSKÁ REPUBLIKA (PPR) skrátené Podolské Pridnestersko.,
  Tak potom budú PODOLSKÝ PRIDNESTROVCY, alebo PRIDNESTROVSKY PODOLCY kričať v Kyjeve tak isto! Ako v Susednom (PMR) na Maoldavanou za riekou Dnester.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.