Reklama

pondělí 23. července 2018

Následky summitu v Helsinkách: Americká „demokracie“ v akci

Finian Cunnigham
23.7.2018 ICH,  překlad Zvědavec
Po vrcholném summitu s ruským lídrem Vladimirem Putinem v Helsinkách byl americký prezident Donald Trump zjevně dotlačen k trapnému obratu ohledně vměšování Ruska do amerických voleb.


Po návratu do Bílého domu ze summitu ve Finsku přečetl Trump prohlášení, v němž se uvádí, že „přijímá“ tvrzení amerických zpravodajských služeb, že se Rusko vměšovalo v roce 2016 do prezidentských voleb.

Poskytl vysvětlení, že se během tiskové konference s Putinem v Helsinkách den předtím „přeřekl“, když akceptoval „důrazné popření“ ruského prezidenta, že by se jeho země vměšovala do soupeření o Bílý dům.

Co z toho máme vyvodit? Uvedl Trump svou chybu během projevu na pravou míru, nebo je ve hře něco mnohem horšího?

Ať je to jakkoliv, političtí a mediální kritici v USA v žádném případě nevěří prezidentovu „pokusu o ústup“, jak uvedl Washington Post.

Vysoce postavení demokraté trvají na tom, že Trump „se nemůže vykroutit“ z celé řady obvinění, že „kapituloval před Putinem“ a zostudil americké zpravodajské služby, neboť akceptoval ujištění Moskvy, že se Rusko nevměšovalo do voleb.

Z kontextu slov, která zazněla na tiskové konferenci v Helsinkách, to skutečně vypadá, že Trump schválil Putinovo prohlášení, že se Rusko nevměšovalo do voleb. Americký prezident dále uvedl, že různá vyšetřování této záležitosti byla „katastrofou“ pro celkový obraz Ameriky a pro bilaterální vztahy s Ruskem. To je v souladu s dlouhodobým názorem Trumpa, že vyšetřování, které vede Mueller, je „hon na čarodějnice“, založený na „falešných zprávách“.

Takže Trumpův následný obrat o 180° ohledně toho, co zamýšlel říci v Helsinkách v souvislosti s údajným vměšováním Ruska do voleb, se nezdá z jeho strany přesvědčivý a pravdivý. Spíše je to náznak toho, že prezident byl dotlačen k tomuto odvolání svého původního prohlášení.

Ještě znepokojivější je to, jakým způsobem byl americký prezident přinucen a zastrašen, aby učinil trapné odmítnutí něčeho, čemu skutečně věří. Jinými slovy, Trump byl ponižován nebo zastrašován, aby se podrobil a držel se pravidel.

Po summitu s Putinem reagovala americká media okamžitě a naprosto koordinovaně, jako by šlo o útok s plným nasazením.

"Trump čelí vlně kritiky kvůli summitu s Putinem,“ uvedlo rádio Free Europe, které financuje americká vláda.

Prezident byl kritizován řadou urážek, odsuzujícími slovy „hanba“ a „zrádce“, za to, že jednal srdečně s ruským lídrem. Byli jsme svědky jednotného opovržení Trumpem ze strany politického a mediálního establishmentu.

Fanatičtí odborníci v údajně prestižních novinách, jako je například New York Times, prohlásili, že nyní je to „Trump a Putin vs. Amerika“, přičemž tvrdí, že „odmítnutí prezidenta odsoudit útoky Ruska se rovná zradě každého jednotlivého amerického občana“.

Silná reakce médií a jejich kritika prezidenta nebyly ničím mimořádným. Jednalo se o koordinovanou štvanici a pobuřování proti jeho autoritě, kdy se občas otevřeně ozývaly hlasy, dožadující se převratu s cílem svrhnout prezidenta.

Článek s titulkem „Tato smutná, trapná troska člověka“, uveřejněný ve Washington Post, pokládá otázku: „Kteří republikáni budou stát za prezidentem, který staví Rusko na první místo?“

Je ironií, že Trumpovy instinkty ohledně celé aféry Russiagate jsou správné. Je to snůška nepodložené směsice informací, kterou podporují demokraté a velká většina podpůrných zpravodajských médií, neboť se nikdy nepřenesli přes potupu, že Hillary Clintonová prohrála s „ubožákem Trumpem“. Clintonovou také podporovali vysoce postavení představitelé ve státním zpravodajském aparátu a establishment zahraniční politiky.

Tento volební obvod politické třídy ve Washingtonu se netajil, stejně jako Clintonová, nepřátelstvím vůči Putinovi. Z jejich strany je to neodpustitelné, že byl zvolen Donald Trump. Navíc byl Trump zvolen zčásti kvůli jeho slibu, že obnoví normální vztahy mezi USA a Ruskem. Poté co byl zvolen, získala jeho politika demokratický mandát.

Po téměř dvou letech neúprosné rusofobie ze strany amerického politického a mediálního establishmentu zůstává případ údajného vměšování Ruska do americké politiky stále trapně nevyřešen. Dokonce ani nejnovější „obvinění“, které předložil zvláštní poradce Robert Mueller, nezískalo důvěryhodnost ze strany kohokoliv, kdo se na obžalobu pozorně podívá. Navíc se zdá, že se běžní Američané shodují na tom, že celá aféra Russiagate je pouze lehkovážnost, které se oddávají politické a mediální elity, omezující se na bublinu Washingtonu, D.C. a jeho kultury.

Průzkum veřejného mínění, který proběhl tento týden následně po summitu v Helsinkách, ukázal, že nepatrná většina Američanů (55%) si myslí, že Trump „nezvládá dobře“ vztahy s Ruskem. Vzhledem k tomu, že celoplošné sdělovací prostředky pranýřovaly prezidenta jako „zrádce“, tak to možná není tak překvapivé. Nicméně stejný průzkum zjistil, že menšina Američanů považuje Rusko za „nepřítele“ (38%) nebo za „bezprostřední hrozbu“ (27%).

Tyto cifry jsou slabou útěchou pro americký politický establishment, který neustále prosazuje zprávy o zlých úmyslech Ruska.

To, co odhaluje silný odpor médií proti Trumpovi, není ani tak jeho neschopnost. Ne, skutečně zapeklitý problém spočívá v tom, že americká demokracie je pokřivená a zformovaná tak, aby splňovala požadavky mocných sil, které nebyly zvoleny. Požadavky jsou nestoudné a brutální.

Možná, že Trump chce normalizovat vztahy s Ruskem. Lidé možná pro tuto politiku hlasovali. Ovšem z vyšších míst přichází nařízení, aby tato politika nebyla implementována. Chtějí, aby převládalo nepřátelství vůči Rusku, přesně tak, jak by tomu bylo, kdyby byla zvolena Hillary Clintonová.

Stručně řečeno, to, čeho jsme byli svědky v tomto týdnu, je „americká demokracie“ v akci. To znamená, že neexistuje žádná opravdová demokracie, kterou by uplatňovali lidé. Je to moc, která slouží zájmům elit.

Z toho důvodu by měla být reakce Ruska na summit v Helsinkách zdrženlivá.

Vskutku, bylo příjemné vidět, jak se Trump a Putin zapojili do srdečného, vzájemného dialogu. Trump si zaslouží uznání za to, že uspořádal tento summit, a že neútočil vulgárně na ruského lídra, jak požaduje americký establishment, ale místo toho jednal civilizovaně.

Problém je, že Trump má zjevně velmi omezenou politickou autoritu, aby mohl uskutečnit svou dobrou vůli a normalizovat vztahy mezi Washingtonem a Moskvou, tak jak by si přál. Má omezenou pravomoc, takže nemůže ve skutečnosti zaujmout tuto klíčovou politiku, pro kterou ho lidé zvolili.

Trumpův potupný obrat o 180° nebyl korekcí jeho přeřeknutí se v „proslovu se zdvojeným záporem“. Bylo to rozhodně průkazné znamení, že prezident a občané, kteří ho volili, mají ve skutečnosti zcela nepatrnou moc, pokud jde o změnu základního cíle plutokratů „deep state“, kteří nebyli zvoleni.

Pro Rusko a ostatní země to je hluboce znepokojivé, neboť vysocí představitelé USA jsou očividně pevně odhodlaní usilovat o nepřátelskou agendu vůči Rusku. Jejich rusofobie není jen nějakou přechodnou fází, je to příznak nenapravitelného neduhu a zároveň touhy amerického establishmentu po konfliktu.


Aftermath Of Helsinki Summit: American ‘Democracy’ In Action vyšel 19. července 2018 na ICH. Překlad v ceně 447 Kč Zvědavec.

21 komentářů :

 1. Dobrý článek kašpárek na nitkách a hra na demokracii.

  OdpovědětSmazat
 2. Trump bojuje svůj boj, vyhrává zcela nepatrně, tak cca 51 : 49.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale vyhrava, a vyhra..

   Smazat
  2. To 12:41 Máte pravdu. Jede krok za krokem. Nadávají mu, plivou po něm, "vyšetřují" ho... Ale on zahájil jednání s Kimem, on se stahuje ze Sýrie, on zavedl cla na "nepřátele" i "přátele". A teď zahájil komunikaci s Ruskem. Tedy plní to co slíbil. Ať už se to komu líbí nebo ne (včetně nás). Ví, že svět tak jak fungoval už fungovat nemůže a nebude. A USA už nemohou spoléhat pouze na svoji vojenskou převahu. Už příliš zemí sílí. Ekonomicky a tedy i vojensky a politicky. A tyto země by USA nakonec uštvaly. A navíc, USA tomu velmi přispěly. Tím, že výrobu přenášely všude po světě a doma jim padala města na hlavu (asi jako nám Blansko nebo Adamov, Bruntál...). Zisky si dělilo pár nejbohatších a Američani jako národ chudli. To není ruská propaganda, To jsou závěry amerických institucí a médií. Proto hledá jinou cestu. A ne každému se to líbí. A ti, kterým se to nelíbí jsou bohatí a tedy mocní.

   Smazat
 3. Ohledně vměšováni se do voleb toho bylo napsáno hodně. Otázkou je, kdo se v dnešní době někomu nevměšuje do voleb. Asi by bylo dobré zamyslet se, co to vměšování je a co není. Stanovit si alespoň zhruba hranice. Pokud někdo upozorní na nekalé praktiky některého z kandidátů, poskytne tím voliči informace potřebné k rozhodnutí a to považuji za šlechetné. Pokud se jedná o neoprávněné obvinění ... potom už bych byl přísnější. A jak se budeme dívat na noviny, internet a sociální sítě?
  To, že Amerika je zmítána vnitřními rozpory je patrné. Nevěřím, že by byl Trump zmatený jak lesní včela, spíše občas uspokojí protistranu a vyjádří se dle jejich požadavku, aby vzápětí udělal vyjádření k té samé události dle optiky jeho příznivců. A naopak ... Alespoň je o čem mluvit, informace jsou v éteru a jednání za "zády" se stanou riziková a nejistá (dnes nám jsou nakloněni ... ale co zítra?). Možná to povede ke změnám tak světu prospěšným.
  ABC


  OdpovědětSmazat
 4. Trump si sere do huby a nedá se mu věřit ani slovo!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Omyl! Tohle je od Trampa majstrštyk. Kdo má mozek pochopí o co jde a jak si z těch hybatelů demokracie dělá srandu.

  OdpovědětSmazat
 6. ODPOVĚD PANU ABC O TOM JAK BUDE SPOLEČNOST VOLIČŮ

  dále po přibiti jazyka na stůl cenzurou, svázaná absenci zákona o obecném referendu a zezadu znásilnována po arabsku a dále i vadnými zákony byla právě ted vnitráckou cenzurou ČSSD zablokována a nesmi tady vyjit!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PRÁVĚ FAKT UKRADENI HLASŮ VOLIČŮ OHLUPOVADLY ČR

   je metodou,která se zdá být politické třidě Šmejdů použitelnou a odstrašujici bezmocnost ji vznikajici, po ukradeni hlasů voličům má dát menšině moc nad většinou a to jazyky pribitými na stůl.
   Dobrá,když tomu tak bude dál připomínáme,že i minulý režim přesně toho použil a pukl sice po určité době,ale pukl, nyni vidime jasně dalši použiti této nechutné metody,kdy maji být odstrašeni ti voliči,kteři by se odvážili uveřejnili třeba jen náznak řešeni a zastaveni všemi křiváckými prostředky jejich možná i vznikajici podpora.

   TAK DOBŘE. BUDEME ČEKAT.
   OBČANÉ BUDOU MUSET PROZATIM DÁL BEZMOCNĚ VIDĚT TVORBU VADNÝCH ZÁKONŮ NA NÍŽ NESMÍ NIKDO UPOZORNIT.
   Naděje,že se bude dále dařit udržet moc ukradenou voličům může umřit až později!


   Smazat
 7. Nenechte se ovlivnit stanovisky z dílen českých novinářských kurviček, opisují totiž převážně od těch bruselských a německých.
  Až bude Trump chválen, budou jej chválit také.
  Malý příklad, co napsal na stránkách welt.de autor Clemens Wergin včera :

  Nadpis : Donald Trump, užitečný idiot Moskvy.

  " Je to problém jako ze studené války. Putinův neoimperialismus ohrožuje východní křídlo NATO.Ale hodnověrnou odstrašovací hrozbu Trump neučinil.
  Mnoho jeho spojenců je připraveno, jej v tomto nebezpečném kurzu následovat."

  A je smutnou realitou, že určitá část blbých Němců tomu věří, jak mi potvrdila diskuze pod článkem.

  OdpovědětSmazat
 8. Ať si kdo chce co chce říká summit Putin-Trump byl významným krokem na cestě k dosažení trvalého míru na celé planetě. Současný stav mocensko-politického uspořádání světa je žalostný. Přípravy na válku, války, vývoj a výroba zbraní, zbrojení, vojenské základny, vojensko-průmyslové komplexy atd. jsou v podstatě hračky globální finanční elity, tj. tzv. „lidí velkých peněz“. Uvedená hra těmto lidem vynáší astronomické příjmy, přičemž je těmto lidem zcela lhostejné kolik lidí v jejich hře zahyne a kolik se přitom zničí materiálních hodnot. Dnes už je zcela zřejmé, že je nezbytné pokud možno urychlit vývoj mocensko-politického uspořádání lidstva. Předpokládaný vývoj mocensko-politického uspořádání lidstva popisuje OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA – http://miloslav7.blogspot.com/2018/04/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html Stav k němuž směřuje vývoj mocensko-politického uspořádání lidstva je možné stručně charakterizovat takto: "Jedna měna, jedna vláda, jeden rozpočet, to bude mít platnost globálně pro celý svět". V případě, že se vám jeví v dopisu popisovaný politický vývoj lidstva nereálný, potom vám doporučuji seznámit se s TEORIÍ VŠEVÝVOJE – http://miloslav7.blogspot.com/2014/01/teorie-vsevyvoje.html což je v podstatě univerzální návod na kreativní řešení libovolně zvoleného problému.
  PS: Hledám spolupracovníka, který mi pomůže s psaním a překladem článků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenom otázečka. Co je to trvalý mír?

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 10. Kazdy z vas v Ceske republice, kdo dela ozvenu mediim v rukou globalistu (nepratel presidenta Trumpa) je sebedestruktivni IDIOT !

  OdpovědětSmazat
 11. Kazdy z vas v Ceske republice , kdo leze do raktalu Globalistum CHCIPNE v radioaktivnim zareni z atomove valky ! Valku proti Rusku maji naplanovanou Globaliste zatim co nas oblibeny president Trump usiluje o opak !

  OdpovědětSmazat
 12. Nenavist proti presidentu Trumpovi je narizena a placena penezi Globalistu - mediim !

  A vy kteri nejste na strane presidenta Trumpa, trpite nemoci, ktere se rika
  TRUMP DERANGEMENT SYNDROM.
  Prelozeno do jednoduche cestiny - mate nasrano v makuvkach, vy "Einsteini" a prejete si valku ve prospech vasich narodnich nepratel - kterou VY BUDETE PLATIT, krvi a penezi !

  OdpovědětSmazat
 13. Jenom se tím dokazuje,že žádné smlouvy s USA nevydrží déle,než po nějakou dobu.Pak je USA zruší a tomu,kdo jim uvěří,začnou vyhrožovat.Nebo zařídí tzv.barevné revoluce,viz Majdan nebo arabské jaro.To je běžná praxe amerických politiků.Na jazyku med a v srdci jed.Anglosasové se nezapřou.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 14. Velmi krátce: USA nemá a nikdy neměla. Jen vazaly a nepřátele. To je tvrdá realita a na ní je potřeba stavět. Kdo tak nečiní je blb nebo zaprodanec.
  Štefan

  Štefan

  OdpovědětSmazat
 15. 21:09
  Čemu se dívíme,když uASSacký kurvy fungujou od SVÝHO ZBYTEČNÝHO VZNIKU na principu:OPERACE TRVALÁ OKUPACE!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nazdar splave - to snad ani není možný, co ty jsi za kreténa! Proč furt nadáváš na komunisty ty blbej dobytku? Vyser se už na naše diskuze, a odplav do tý svý Ameriky, ty svrabe. Jakou svobodu dali USA světu - svobodu válčit s kým se mi zachce, a pozabíjet tolik lidí, kolik se mi zachce? Jakou demokracii -tím myslíš ten bordel, co je teď v ČR? Ono se tomu přezdívá teď demokracie, jako se cikánům přezdívá Rom a teploušům gay, aby to vypadalo vznešeněji? A kapitalizmus - nejodpornější svinstvo, které na světě existuje? A jaký umění že mají USA? Jsou všichni omezenci a blbci -jaký umění? Jaká kultura, nebo dokonce literatura? V dobách kdy naše knihovny měly desetitisíce svazků, do "USA" se teprve stahoval odpad Evropy - zločinci, vrazi a vypovězené kurvy, aby tam zabíjeli bizony a mordovali původní obyvatele, a co myslíš tou kulturou? Ty herny, a kurvy, co se producírujou na veřejné ulici nahaté, s kozama ven, teplouši v gatích upravených tak, aby jim vzadu koukala ven prdel a vepředu čurák? Špínu, smrad, počmáraný fasády, lidi, co se válej v městských parcích, a mou tam srát, chcát, a všechno, co se jim zachce? Tak tam koukej mazat ty přiblblý hovado -forevere, ty blbče.

   Smazat
 16. 11:43
  A teď tu O Karkulce.....ta se mi MOOOOOC LÍBÍ!!!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.