Reklama

pátek 6. července 2018

Někdo (zase) dělá z vánku větrnou bouři

Jiří Baťa
6. 7. 2018
Na stránkách portálu Novinky.cz stojí velký nadpis Sokolové na svém sletu vypískali premiéra Andreje Babiše a pod ním úvodní slova: Mohutným pískáním reagovali diváci stadiónu v pražském Edenu, když moderátor po zaznění státní hymny na začátku XVI. všesokolského sletu přivítal ve čtvrtek večer hosty, mezi kterými byl i premiér Andrej Babiš. Článek také doprovází video a protože jsem byl zvědav na autencititu prostředí, neodolal jsem a pustil jsem jej. V očekávání ohlušujícího pískání, že neuslyším ani slova moderátora, oznamující přítomnost hostů, bylo slyšet jen nevýrazný šum, podobající se vzdálenému pískotu. Na to, aby to bylo „mohutné pískání“, jak sděluje autor článku, do té „mohutnosti“ chybělo hodně desítek decibelů. Neméně pozoruhodné také je, že se v článku praví o tom, že sokolové vypískali premiéra... Ve videu, ba ani v článku však není jediný náznak toho, že by měl být premiér Andrej Babiš vypískán. Pokud totiž rozumím významu slova „vypískán“ pak to znamená, že pískáním je dotyčná osoba donucena odejít z místa, odkud se mu pískání dostalo, tedy s tribuny, na které se nacházel. To se ovšem nestalo nejen proto, že k žádnému vypískání premiéra Babiše Sokoli nedošlo, ono se v podstatě ani žádné „mohutné“ pískání nekonalo.

Chápu, že autor článku, který pro jistotu nezveřejnil své jméno, nicméně alespoň uvedl zdroj, kterým je Česká televize ČT24, což zas není nic tak překvapivého. Sám nechtěl zřejmě riskovat očekávaný trapas a kritické názory, které se ostatně projevily v ve více jak tisíci diskuzních příspěvcích, které se v drtivé většině nesou v duchu kritiky a odsouzení této provokace. Jak to vnímají nezúčastnění občané, přikládám několik vybraných (slušných a racionálních) diskuzních příspěvků na tuto událost:

Robert Jílek, Praha 2: Když je u toho Kalousek, pak je to jasné. Myslím dokonce, že sami sokolové s tím nemají nic společného - naopak, byli zneužiti. Jedná se o další provokaci demo-bloku, provokaci, která provokatérům škodí SLETU ZDAR a Babišovi hodně zdraví!

Zdeněk Majzlík, Týn nad Vltavou: Nevím, kdo tam pískal. Jestli to byli Sokolové na cvičební ploše, nebo Kalouskovci na tribunách. Ať již to bylo tak nebo onak, chtěl bych říci k tomu toto. Babiš a jeho hnutí byli zvoleni ve svobodných volbách. Ne proto, že se voliči přihlásili do nějaké organizace a museli splnit zadání svého vedení. Pro mne z toho vyplývá, že ti, co tam pískali, chtěli vypískat ty voliče, kteří volili ANO2011. Což ovšem také znamená, že chtěli vypískat demokracii. Pro mne ti, kteří tam pískali, jsou šmejdi toužící po totalitě. A proti takovým zase pískám já.

Vladimír Huneš, Kladno: Tak pro info - Babiše nevypískal žádný stadion plný diváků a sokolů, jak rády prezentují media všeho typu. To, co se tam někde v koutě stadionu snažilo pískat, bylo tak pár desítek lidskoprávních ztroskotanců z neziskovek a nenávistných vítačů, kteří se naprosto marně a zoufale snažili strhnout stadion. Hrdí Češi se však nepřidali k té pakáži a zachovali klid. Kdepak na nás s Kalouskama, Havlama a dalšími. Takže žádné mohutné pískání stadionu se nekonalo, vy falešní, prolhaní a nenávistní novináři s temnými cíli. Tak je to !

Libor Vaněk, Brno: Pískot skupiny havloidních zoufalců.

Stanislav Čermák, Hodonín: Ubožáci, ani podprůměrně cvičený čokl tak neštěká na návštěvu, která přišla pozdravit.

Romana Slívová, Lučina: Kalousek zařídil, aby byl pískot puštěn z playbacku, aby se mohl alespoň nějak zviditelnit...už neví jak získat %.

Eva Miesslerová, Praha: Jak se dá snadno rozeštvat národ. Napíše se lež, že Sokolové vypískali premiéra a lidi jsou ochotni se bít. A přitom to není pravda. Dostal velký potlesk, větší, než kdokoliv jiný. Pískotu bylo minimum. Slet se nesl v duchu nadšení a vlastenectví, nebyla to žádná demonstrace. Cvičili mladí i staří, ze všech koutů republiky. Nicméně není možné to srovnávat se spartakiádou, to byla státní akce, teď je to akce soukromého spolku. Spartakiády byly pokračováním sletů pod jinou hlavičkou a je dobře, že se ta tradice tím způsobem udržela.

Jak to tak vypadá, antibabišovská a antivládní propaganda zase nevyšla. Není důležité, zda v tom měl prsty Kalousek, nebo jen provokovala nějaká grupa pravicových zoufalců z „demokratického bloku“, ale jedno je fakt: když už to nebyl mohutný pískot, tak je to zcela určitě mohutný totální místní i mediální trapas portálu Novinky.cz (a nepochybně i dalších).

36 komentářů :

 1. ct 24 Vlarimir Dzuro...humus na n tou. proc nepusti Ukradene Kosovo krysy z CT

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vl. Dzuro včera jasně řekl, že tu nenávist mezi jugoslávskými národy roznítila média, která trvale štvala národy proti sobě. Potom už to nešlo zastavit.Podobně štvou naše média proti Rusům, Zemanovi, Babišovi.

   Smazat
  2. To piskáni si prý objednal sám Babuš,ale málo platil ,ten lakomec, tak bylo slabé,že nestálo za nic.

   Smazat
 2. Sdělovací prostředky v ČR jsou řízené z velvyslanectví USA jako i demonstrace proti prezidentovi a další demonstrace proti vládě. Je to tak v celé Evropě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kdo ridi americka media ktera utoci na Trumpa

   Smazat
  2. Toto měla být jen pomsta Kalouska Babišovi za Velehrad,ale nekonala se...zato na tom Velehradě,to byla ostuda,ke Kalouskovi si nepřičápl ani vycvičený kocour.....

   Smazat
  3. - 9:36 - Babiš byl i na Velehradě se propagovat? A také se modlil?

   Smazat
 3. Zase lez od lzivych medii. On uz fakt prisel cas ty lzive novinare popravit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NOVINÁŘI TU JSOU,ABY NÁM UKRADLI HLASY VOLBAMI

   a za manipulováni s informacemi a jejich lhani si je musime platit.
   Kdovi,zda takové volby vůbed plati!

   VOLÁME NOVÉHO NÁRODNIHO HRDINU PANA ŽIŽKU!

   A toho HUSA taky at nám tu PRAVDA zbude poté co režinmi žurnalisti pomohou politické třidě sprostých Šmejdů vykrást naše kapsy NA PLECH!

   Smazat
 4. Nějak nerozumím dnešní mládeži. Byl jsem na koncertu vážné hudby, byla tam řada mladých a většina z nich střídavě tleskala a pískala. Je dne hvízdání pochvalou nebo pohaněním?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedivte se.Dnesnim mladym vymyvaji mozky,prepisuji historii.Oslavuji se banderovci a sudetaci.Tak potom na koncerte Beethovena nevedi co je dobre a co ne.Jsou zmagoreni jak zakon kaze.A ze nemaji poneti o slusnem chovani ,za to mohou jejich uz take nevychovani rodice.

   Smazat
 5. Havloidní kalouskovci a ubožáci z námi placené ČTV, hnus.

  OdpovědětSmazat
 6. Pískání zajišťují hlavně aktivisté z neziskovek v Praze. Ti běhají na všechny akce, kde je Babiš a snaží se strhnout lidi k pískání. Jsou to pořád stejné ksichty. Pořád stejní herci na všech akcích.

  OdpovědětSmazat
 7. Pokud pískali SOKOLOVÉ - STYĎTE SE!Nejste Sokolové,ale verbež!Věřím,že to byli placení z neziskovek
  Ale i tak ,úroveň byla velice slabá!Vzpomínám na Celostátní spartakiády ,nezapomenutelné zážitky z krásných skladeb.Dnes by omladina u takových cvičení omdlévala.A proč?To se optejte těch,kteří sport-dobrovolný,zrušili a vše zpoplatnili!

  OdpovědětSmazat
 8. Zářný příklad toho, co všechno se dá politicky zneužít.

  OdpovědětSmazat
 9. Pleťme politiku do kultury,školství,sportu a třeba i do potravin a stejně to nikomu nepomůže. Z amatérů a pitomců se nastanou profíci a inteligenti.

  OdpovědětSmazat
 10. Babišovi pískám taky a to nejsem ani havloid, kalouskovec, nebo kavárník. Babiš je jen o trošku lepší, než ODS, TOP. Až bych řekl, že je úplně stejný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:29 Přesně tak úplně stejný euhujer jako sobotka.

   Smazat
 11. aproč tam lezl estebak a byvaly komunista asi zavzpominat na zlate bolševicke časy kdy jen dělal křovi adnes je největši z největšich co musi byt u každe parodie na retro komedii a pražaci ani dvacet tisic divaku nedaji když většina divaku byli čekateli na sve vystoupeni v jasajicim radoby davu ale to se z čete nedovite ani nahodou a kobliha byl taky spokojeny každa chvilka kdy je na obrazovce jen utvrzuje jeho nepřekonatelnou velikost snad jednoho z největšich komunistickych miliardařu ktere radoby demokradi porodili

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protoze byl zvolen v řadnych volbach,vole.Je to predstavitel vlady.A ted se udav.

   Smazat
 12. Někdy mám pocit, že jak Kalousek, tak i mainstreamová média jsou vlastně na straně Babiše. Musí přece velice dobře vědět, že jejich útočením mu jen získávají voliče a naopak v momentě, kdy začne Babiše mainstream chválit, voliči si zařadí Babiše vedle Kalouska, Pospíšila, Hermana, Bělobrádka, Gazdíka a dalších oblíbenců masmédií, což pro ně bude varovným signálem. Hádky s Kalouskem jsou pak skvělým způsobem, jak nabrat body, čím víc Kalousek útočí, tím víc voličů získává Babišovi. Že by byl natolik hloupý a nevěděl o tom? Nejméně oblíbený politik - nebo lépe řečeno nejvíce nenáviděný - si musí být vědom toho, že útočením na Babiše nenabírá až tak body on sám, ale především Babiš. Přece i ČSSD propadla do značné míry i vinou toho, že si Sobotka velmi souzněl s Kalouskem a hádal se s Babišem. Když se podíváte na základní politiku stran demobloku, ČSSD a ANO, tak se nijak moc neliší (probruselská, pro NATO, propagace genderu, odmítání referenda o EU, podpora homo sňatků atd. - tedy politika tzv. liberální demokracie, ne protestní), takže kvůli politickému programu tolik lidí ANO nevolí (zvyšování důchodů apod. nabízí i KSČM, ČSSD, SPD a ty tolik lidí nevolilo). V EP má dokonce při hlasování nejvíce shod ANO s TOP09. Proč tedy tolik lidí ANO volí? Je to právě to zdání protestu proti ostatním, se kterými se Babiš hádá, ale pak si je v klidu vezme do koalice (ČSSD). Je tedy to vše jen divadýlko médií a politiků? Nebo že by byli Kalousek i celá mediální propaganda mnohem větší hlupáci, než jsme si dosud mysleli?

  OdpovědětSmazat
 13. Ano, video o masovém vypískání pana Babiše, Sokoly, jsem také překousal a poté dospěl k názoru, že autor tohoto výblitku je nesvéprávný imbecil kterému není pomoci.

  OdpovědětSmazat
 14. Tenhle ten pisálek BATA štve lidi proti sobě. Odpornej komouš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to melete nikdy nemůžeme být s vámi ve shodě odporní havloidi.

   Smazat
  2. 13:24 Pan Baťa pouze pravdivě upozorňuje na jistou skupinu pohouplých pucfleků, kam zajisté patříš i ty, drahý blbe.

   Smazat
  3. 15:27 Rozesmál jsi mne PRAVDIVĚ UPOZORŇUJE.To sis nevšiml, že je rudej od hlavy až k patě?? Něco si oněm najdi starej stalinskej komouš,ale to ti nevadí co rudej zmetku!!!

   Smazat
 15. 13:24
  Umíš něco jinýho než tapetovat ty havlolejna,chudinko schizofrenií???!!!!!
  TĚŽKO!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:42 Dokaž že to není pravda.Jedna lež následuje další PANE SMAJLÍKU

   Smazat
 16. 13:54
  Ty pohadrákovej BEZMOZKU,TY nejsi štont pochopit,že vy havlobanderovský SVINĚ rozesíráte tuhle republiku díky prachům uASS okupantský žumpy a že platí.....všeho do času???!!!!!
  Ale bacha,est komt der tag,havlountermensch!!!

  OdpovědětSmazat
 17. Určitě tam pískal i Poče...

  OdpovědětSmazat
 18. Ta antibabišovská štvanice, kterou rozpoutala naše dokurvená, podplacená media na něčí zakázku, a neustále to udržují při životě a přikládají na oheň, už je vrchol trapnosti. Neskutečná nuda - stejně jako neustálé podněcování nadávek na prezidenta. Jako nejodpornější kurvy se v tom směru předvádějí Novinky - bývalé Rudé právo -tím je to celé komičtější.Trapné, hloupé šaškárny, které někdo neustále režíruje,podplácí novinářské kurvy, aby to udržovaly v chodu, a jak známo, kurva udělá za peníze i to, co se jí osobně hnusí. Přesně to platí o dnešních novinářích, zpravodajcích, moderátorech, komentátorech, redaktorech - celé té mediální sebrance, která se neskutečně přemnožila.

  OdpovědětSmazat
 19. Zizka vas nezachrani, musite se osvobodit sami

  OdpovědětSmazat
 20. radoby pomateny bolševici proti nepřevlečenym ale stale jedni a ti sami ale to duchem chudi stale ještě nezaznamenali a většina co chodi k volbam by za koblihu a byvaleho eštebaka bolševika dala život veškrna by z vas měl ohromnou radost jako když ho bolševici dosadili ke korytu o kterem snil od dob kdy seseznamil jako žaček s řišskym zastupitelem

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To slintáš odněkud z blázince ty praštěnej pomatenče? Co to pindáš o koblize a veškrnovi - to snad není možný, co za blby dnes může dřepět u internetu a slintat takový - ale takový!!! přiblblý kraviny! To za "totáče" opravdu nebylo. Lidi vyhledávali jiné aktivity a zábavu, než by bylo dřepět v nějakém brlohu na prdeli, číst slinty jak poslední domovnice, a ťukat do klávesnice takový sračky. Kdejaká lopata - vůbec to neumí česky ... máš alespoň pět obecných ty boží hovádko 10.28?

   Smazat
 21. a co vlastně teď dělá bratr sokol Bohumil Sobotka ;))

  https://www.youtube.com/watch?v=grae7KIRA7U&t=33s

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.