Reklama

pondělí 23. července 2018

Německý politik: "NATO vynakládá 900 miliard dolarů na války a invaze, ale špatní jsou Rusové?"

Ruslan Chubijev
22. 7. 2018       Yandex.ru
Oskar Lafontaine je německý politik, bývalý předseda strany SPD (Sociálně demokratické strany Německa). V současné době, podobně jako ostatní uznávaní politici, kteří se osvobodili od pout politické korektnosti, zůstal soukromým hostem ústředních televizních kanálů, ale zároveň získal jedinečnou příležitost - aniž by se obával o svou funkci, může se otevřeně vyjadřovat. "...všechny ty báchorky, které poslouchám již dlouhá léta, jsou holé nesmysly. Kdo zničil Irák? Čí to byly bomby? Americké! Spojené státy způsobily stovky tisíc úmrtí na celém Blízkém východě a tvrdily, že je to kvůli boji proti terorismu, ale ironií je, že teroristé zabili řádově méně lidí, než oni! Dovolte mi dokončit myšlenku, nepřerušujte mě, vidím, že se Vám to nelíbí a je Vám to nepříjemné. ... George Friedman kdysi řekl...: "USA se už sto let snaží zabránit vzniku asociace Německa s jeho technologiemi a Ruska s jeho zdroji". A proto se takto chovají. V této otázce dosáhly velkého úspěchu, když přisunuly NATO blíže k ruským hranicím. Přestože slíbili Gorbačovovi, že tomu tak nebude. A neříkejte mi tady, že to tak nebylo. Tehdy jsem byl osobně vedle něho. ...Brzezinski kdysi řekl, že pokud chceme vládnout na euroasijském kontinentu, potřebujeme k tomu Ukrajinu. A voilà! USA už dlouho obkličují Rusko, a kdo tomu nevěří - podívejte se na mapu, podívejte se, kde přesně jsou v tomto okamžiku Američané se svými raketami. ..."

Konkrétně ve svém nedávném "hřímavém" vystoupení ve vysílání 2DF si Lafontaine nevybíral slova ve vystoupení přímo tváří v tvář ministryně obrany a řekl:

"Poslouchejte! Proč se nikde v médiích neuvádějí holá čísla, která mluví sama za sebe? NATO vynakládá 900 miliard na války a nezákonné invaze, přičemž zlí jsou ale Rusové! Vynakládají na vyzbrojení něco přes 60 miliard dolarů, takže když vezmeme v úvahu tuto skutečnost, zasalutovat po Trumpových slovech a vydávat ještě více na NATO je prostě šílenství! Nakolik je třeba být bláznem, aby byla konzumována celá tato propagandu! Nicméně je šířena v celé EU, a to neustále. Že prý je nutno vynakládat více peněz, že jsou tady zlí Rusové, že 0,7% HDP, které dnes vydává Německo, nestačí a tak dále ... Ale můj bože, dokonce i těchto 0,7 procenta je skoro víc, než vydává na armádu "to hrozné Rusko"! Copak to nevidíte? V tom není vůbec žádná logika, tady jde o naprostý triumf propagandy!

Navíc, jakmile se odvažujete zpochybňovat toto téma, okamžitě vám říkají, že jste buď ruský agent, nebo že nepřemýšlíte o tom, co si pomyslí naši partneři v NATO. A já se ptám, zda nemají být v popředí NAŠE zájmy, ne cizí? Proč se jimi nemůžeme řídit stejně, jako se jimi řídí Rusko a USA? USA mají nejsilnější ekonomiku na světě a přesto se řídí svými zájmy po celém světě! Mají po celém glóbu kolem 800 až 1000 vojenských základen, ale co my? Není na čase si položit otázku, jak dlouho budeme existovat jenom proto, abychom podporovali zájmy Ameriky? Nemáme své vlastní? Chci uvést příklad - když USA znovu zahájí další válku, automaticky se coby člen NATO staneme jejím účastníkem. Kolik let uplynulo od druhé světové války a my stále ještě nejsme svobodní. Nemůžeme přece cokoliv rozhodovat sami, nejprve to musí být schváleno ve Washingtonu. Ještě bych pochopil, kdybychom diskutovali o posilování našich ozbrojených sil, ale tyto peníze půjdou na účty amerických vojenských korporací, ne na naše vojáky v různých misích.

A vůbec, nerozumím tomu. No dobře, řekněme, že jsme začali dávat více než dvě procenta HDP, a co? Donald Trump si nás znovu zamiluje? Rozhodli jsme se k tomu kvůli jeho kývnutí? To znamená, že se musíme ptát sami sebe, proč máme utrácet ta dvě procenta? Kvůli tomu aby co? Ale my o tom prakticky nemluvíme. Proto absolutně nepodporuji Váš názor (otáčí se k ministryni obrany Německa).

Myslíte si, že musíme být v Iráku, v Mali, v Afghánistánu, kvůli čemu? Kvůli zájmům Ameriky?

Potřebujeme armádu jen proto, abychom se bránili, ne proto, abychom byli součástí nezákonných amerických válek.

Američtí vojáci v Iráku, nebo francouzští v Mali - to vše je kvůli ropě! A všechny ty báchorky, které poslouchám již dlouhá léta, jsou holé nesmysly. Kdo zničil Irák? Čí to byly bomby? Americké! Spojené státy způsobily stovky tisíc úmrtí na celém Blízkém východě a tvrdily, že je to kvůli boji proti terorismu, ale ironií je, že teroristé zabili řádově méně lidí, než oni! Dovolte mi dokončit myšlenku, nepřerušujte mě, vidím, že se Vám to nelíbí a je Vám to nepříjemné. Proto znovu opakuji ...

Neměli bychom se míchat do válek Ameriky, která je vede pro peníze a ropu. Utrácíme miliardy za uprchlíky, které tyto války zplodily, ztrácíme ve všech směrech, ale zároveň chráníme Ameriku a obviňujeme Rusko. Chápete, jak je to hloupé?

Spojené státy prohrály v uplynulých letech všechny války! Tyto kampaně nepřinesly žádný výsledek! Ty země jsou jednoduše zničeny. Pošlete ona 2 procenta tam! Na boj s hladem a nemocemi! Co, nechcete? Jste přece pro mír?

Všechny tyto války jsou samý terorismus a my ještě tomuto teroru pomáháme. Vzpomínám si, že George Friedman kdysi řekl, a všichni v jeho okolí vědí, co řekl: "USA se už sto let snaží zabránit spojení Německa s jeho technologiemi a Ruska s jeho zdroji". A proto se takto chovají. V této otázce dosáhly velkého úspěchu, když přisunuly NATO blíže k ruským hranicím. Přestože slíbili Gorbačovovi, že to tak nebude. A neříkejte mi tady, že tomu tak nebylo. Tehdy jsem byl osobně vedle něho.

Je velmi důležité, abychom porozuměli Rusům. No představte si, že to Rusko by teď náhle stálo na hranici Kanady a Mexika! Brzezinski kdysi řekl, že pokud chceme vládnout na euroasijském kontinentu, potřebujeme k tomu Ukrajinu. A voilà! USA už dlouho obkličují Rusko, a kdo tomu nevěří - podívejte se na mapu, podívejte se, kde přesně jsou v tomto okamžiku Američané se svými raketami. Ne Rusové, ale NATO je hlavním agresorem. Dává 900 miliard dolarů na nelegální války, ale přitom je špatná Moskva!"

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

38 komentářů :

 1. Víte kdo si v ČR myslí že je pro nás rusko hrozba? Kalousek, Němcová,ČT, kašpárek od starotů a ještě pár politicky angažovaných chytrolínů. Občané této země si to nemyslí. A tihle slavní politici si neuvědomují, že je už nikdo nebude volit, i kdyby skákali metr do vzduchu před ambasádou USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, ještě si to myslí lidi z tajných služeb. Ale ti k tomu mají, na rozdíl od nás ostatních, objektivní data.
   -p-

   Vymazat
  2. ...také hlavně katolická církev 22 : 02*

   Vymazat
  3. Správná úvaha *** Je třeba probudit národ.

   Vymazat
  4. Pozor, tohle nejsou chytrolíni, ale obyčejný ochotníci...

   Vymazat
  5. 22:40 tu krafá obligátní pitominy propagandistů NATO, kteří sice žádné důkazy nemají, nemají žádná data, ale tajné služby je prý mají.

   Mají hovno, ty naivní hlupáku!

   Leo

   Vymazat
  6. Jako ty co měli v Iráku, které sloužily k rozpoutání války. A pak řekli sorry nebyla to pravda...

   Vymazat
  7. Oni si to jistě také nemyslí.
   Ale vědí, co si mají myslet.

   Vymazat
  8. pro 22:40
   od te doby co ty "tajne sluzby" neridi kantynska, ktera okamzite rozpoznala, jake pak asi data ti Švejci mohou sledovat, to jde s nasi rozvedkou z kopce.

   Vymazat
  9. 22.40 Ty tajné služby mají "objektivní data" tak o svých příjmech... a i to tají (i před partnery?)

   Vymazat
  10. Zkuste ,chcete-li si zajít na diskuse denik.cz,pravyprostor,tiscali a uvidíte co lidí považuje Rusko za hrozbu.

   Vymazat
  11. ..A to je právě ta masírka, Kuky

   Vymazat
 2. 22:40
  Zřejmě PŘÍMO ZE ZÁHROBÍ OD HAVLOZOMBIE!!!!!!☺

  OdpovědětVymazat
 3. Ten člověk Oskar Lafontaine mluví velice dobře. Všichni to ví, že USA a NATO je největší hrozba míru na světě, ale nikdo s tím nic neudělá, protože jsou z představitelů USA posraní až za ušima.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lafontaine je skvělý Člověk. Když k tomu přičtu fašistickou aktivitu, která v jeho oblastech ohrožuje slušného člověka mnohem brutálněji než u nás, je to vlastně hrdina. On a jeho blízcí si zaslouží úctu.

   Vymazat
  2. 1:00

   (Apropos "jeho blízcí":) Jeho ženou je Sahra Wagenknecht, která stojí v čele poslaneckého klubu Die Linke a která je ve své vlastní straně dlouhodobě terčem útoků pro svůj realistický postoj k otázkám migrace, která zhoršuje sociální problémy v Německu.

   Vymazat
  3. Lafontaine odešel dobrovolně z čela SPD těsně před začátkem bombardovací agrese NATO proti Jugoslávii. Věděl, co se chystá, nesouhlasil, a nechtěl se té lumpárny účastnit. Jeden z mála velkých evropských politiků
   A jeho manželka je skvělá řečnice.

   LEO

   Vymazat
  4. "LEO" 16:35

   Ano, v Německu jsou ještě zbytky levice (kromě zmíněné Die Linke také celá řada lokálních iniciativ a sdružení).

   Agrese NATO proti Jugoslávii na jaře 1999 znamenala konec jakýchkoli pochyb o levicovosti nejen sociálních demokratů, ale také Zelených (Joschka Fischer).

   Pozoruhodné jsou osudy tří právníků, kteří v 60. letech obhajovali studenty a levicové demonstranty (především v Berlíně - vražda Benno Ohnesorga a další):
   Otto Schily, Horst Mahler a Hans-Christian Ströbele.
   První - fakticky vždycky liberál - se oklikou přes stranu Zelených vrátil do sociální demokracie a vykonával funkci ministra vnitra (1998-2005).

   Druhý spoluzakládal RAF, skončil jako terorista ve vězení, kde se z něj stal čistokrevný nacista.

   Jen třetí z nich zůstal věrný svým levicovým východiskům a byl poslancem za "Bündnis 90/Die Grünen" (1985-1987 a 1998-2017).

   Stojí za povšimnutí, že Schily Mahlerův politický vývoj označil - celkem právem - za btragédii, nicméně své vlastní přizpůsobení se režimu, který se na agresi v Jugoslávii podílel, už tak kriticky nevidí.

   O životní dráze těchto tří původně levicových právníků je k vidění zajímavý film:
   "Die Anwälte - Eine deutsche Geschichte " -
   https://www.youtube.com/watch?v=hcTuSy7d9tc

   Vymazat
  5. Pane Kopecký, děkuji za poznámku a tip.

   Leo

   Vymazat
 4. Krásné malé děti, hezké baráky na hypotéku, naleštěná auta, a všechno to lehne popelem....

  OdpovědětVymazat
 5. Oskar Lafontaine má pravdu němci by měli vykopnout šílenou makrelu a dát si tam takovéhle lidi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle IQ německých voličů, potřebují ještě dva miliony imigrantů.

   Vymazat
  2. Nejen Němci ale ale i mnoho dalších by mělo vykopnout šílence ze svých vlád a dosadit tam rozumnné politiky . Pak by na světě bylo dobře . To by ale zase někomu moc vadilo . A taky kde by se mohli tito šílenci a psychopati uplatnit jinde než v politice ?

   Vymazat
 6. Kedy končí Kanzlerpakt ?

  OdpovědětVymazat
 7. Německo vydává na zbrojení 0,7 procenta HDP a to je skoro víc, než vydává na armádu "to hrozné Rusko"! Všechny státy NATO vydávají na zbrojení 40 x víc než Rusko. A Rusko je pořád ohrožuje a proto musí vydávat na zbrojení ne 40 x víc ale 100 x víc. A musí se zbrojit a zbrojit. Musí bombardovat všichni ti kteří se nelíbí USA a celá aliance NATO musí jít za USA, všude tam, kam Američani rozhodnou, že jsou ohrožené jejich zájmy.

  OdpovědětVymazat
 8. Nic bych nedal za to,že to ví i Merkelová,ale je stále kancléřkou okupované země z které Rusové odešli s plnou parádou před skoro 30 léty,aby Američané nastoupili na jejich místo.Tam se musí dělat to co je nařízeno z USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, amíci okupují Německo od roku 1945.. V Itálii, Španělsku a všech dalších státech Evropy mají své základny a jednotky...
   Jenom ti zlí Rusové (Sověti), kteří vyhráli válku za cenu nesmírných obětí jsou ti zlí, když u nás byli 20 let a zase odešli....

   Vymazat
 9. Spravny clanek, ale nasi politicky trolove porad plni zajmy cizich mocnosti proti Rusku!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětVymazat
 10. Jen je škoda, že takto mluví politici, až jsou v "záloze",
  mimo hru.
  A takoví, kteří si, jsa u koryta, pouští hubu na "špacír", jako třeba Okamura, jsou mainstrímem likvidovaní.
  A pitomci tomu tleskají.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Montootroci, neúplné rodiny, závisláci na hypotékách to mají opravdu těžké se vzepřít. I když vidí, že vše, co se děje není správné...
   Měli by mít odvahu alespoň u voleb

   Vymazat
 11. Lafontaine je buřič ... ale má své charisma ...

  Trochu pro ilustraci :
  Wiki:
  V květnu 2009 prohlásil, že "finanční kapitalismus selhal. Potřebujeme demokratizovat ekonomiku. Pracující musí mít daleko větší slovo ve svých podnicích, než tomu bylo doposud."

  Lafontaine žije ve vilovém domě, široce známém jako "palác sociální spravedlnosti" (Palast der sozialen Gerechtigkeit).[7] Když se ho ptali, zda to není v konfliktu s jeho socialistickým smýšlením, Lafontaine odpověděl, že levicoví politici nemusejí být chudí, ale mají bojovat proti chudobě.[8]

  -----------------------
  Koloděj

  OdpovědětVymazat
 12. Moc hezký text, který jde na podstatu problému!!! Vypíchl bych moment, kdy autor říká, že Gorbačovovi bylo slíbeno, že se NATO nebude rozšiřovat na východ a že seděl vedle něho, když to představitelé NATO slíbili!!! Proto je text tak cenný, abychom měli jistotu, když zcela oprávněně kritizujeme NATO, kde jsme také součástí a máme právo do toho mluvit!!! Kde jsou kecy generála Pavla a jak se diametrálně liší od zcela rozumné úvahy autora, který ani v Německu nemá na růžích ustláno, protože říká velmi nepříjemné pravdy,které se současnému vedení v Německu nelíbí,ale musí se s nimi konfrontovat, protože voliči nebudou pořád ovce a nebudou volit pro klid za každou cenu, na což spoléhá Merkelová, ale tady má dost smůlu!! Jenom je otázkou, kdo přijde po ní, aby to nebyl krok z deště pod okap!!! Ale mám v německou politiku docela důvěru a pokud se nestane nějaký volební podvod, tak by posun k rozumu měl nastat!!! Německo potřebuje obchod s Ruskem jako sůl,bez něj se dlouhodobě neobejde a nenechá se vystrnadit z obrovského ruského trhu nějakými kašpárky na niti jako je Trump a ostatní politická šmíra!!! Žádná ruská hrozba neexistuje, jde o výmysly!! Také Ukrajina je vyprovokovaný západní "podvod" , kde Rusko pouze reagovalo!! Rusko nepůjde za hranice NATO,proč by to dělalo? Není důvod! Proto nasunování vojsk NATO k hranicím Ruska považuji za pošetilost, která vyhovoje pouze některým šíleným politikům na západě, kteří mají protiruskou kartu jako program!!! Myslím, že bychom se měli více zaobírat domácími problémy, které máme v EU a NATO , než se "montovat" do Ruska!!!

  OdpovědětVymazat
 13. Evropa dělá maňásky v 1000 leté válce chazarských turkických židů.
  r.m.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "r.m." 16:01

   Odkudpak jste takovou pitomost opsal?!

   Vymazat
  2. proti Rusku zapoměl jsem napsat. Vlastní celý slavný americký dolar a zprostředkovaně přes chazarského finančního giganta Black Rock ovládají "Českou" národní banku. Singer i Rusnok jsou jejich při zdi kakáči

   Vymazat
  3. chazar Schafer z Fórum24 to dokonce napsal
   r.m.

   Vymazat
 14. Oskar Lafontaine 1*

  OdpovědětVymazat
 15. Proč se Sověti stáhli z Německa ?

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.