Reklama

.

.

neděle 15. července 2018

Nová doba…?!?

Ladislav Žák
15.7.2018  VašeVěc
Neustále teď slyšíme, že nastaly v české kotlině, moravských úvalech a slezských vrších a pánvích nějaké nové časy, opět temné, konec první republiky, řečeno se Švejkem, že „drahou vlast ovinuly nějaké mraky“ nebo snad dokonce „chmury“. Valí se to na nás ze všech stran, tedy asi z šesti, které nejsou ani ve vládě ani u vlády… 


Došlo k tomu, že svitla naděje na to, že se poměry v naší společnosti změní. Zřejmě už se nevrátí nikdy časy, kdy k vládnutí stačilo prohlašovat se za prozápadně orientované demokraty a všechny ostatní nazývat komunistickými zločinci, estébáky, Putinovou pátou kolonou a ruskými šváby. Ale pojďme se podívat na uplynulá tři desetiletí a vývoj toho, čemu se říká styl vládnutí.

Dobré vládnutí v sobě zahrnuje péči o reprodukci biologickou, sociální i ekonomickou a dále péči o spravedlnost a bezpečnost. Péče o něco znamená především umožnit tomu vlastní existenci a rozvoj. Je samozřejmě možné tento pohyb vládnutím shora ovlivnit, regulovat, modelovat, dávat tomu určitou podobu, ale nikdy ne shora stvořit. Představa, že jakékoliv společenské uspořádání nebo řád lze stvořit především řízením shora je chybná až dětinská, leč v podvědomí lidí ovládaných i ovládajících hluboce zakořeněná. Klíčový je tedy dostatek svobody, svobodné komunikace a společenské různorodosti, které jediné mohou být zdrojem společenského pohybu a ve spojení s vládnutím také společenského řádu.

Pokud budeme posuzovat jednotlivé způsoby vládnutí v posledních třiceti letech, pak ten reálně socialistický trpěl nejvíce tím, že omezoval přirozený společenský pohyb a snažil se o tvorbu společnosti shora. Přesvědčení o správnosti takové cesty bylo hluboké a o to hlubší byl také následný pád, který zničil i to dobré, co se podařilo vybudovat tam, kde se zbytky přirozeného pohybu zdola synergicky potkaly s pravidly a systémy přicházejícími shora.

Následovalo ohromné uvolnění přirozeného pohybu a péče o něj poněkud pokulhávala. Vládnutí explozi variability nezvládalo a postupně se začalo prosazovat až v souvislosti s přípravou vstupu do EU. Do velice různorodého prostředí plného přirozeného pohybu začaly být prostřednictvím vládnutí vnášena cizorodá pravidla, která toto prostředí neupravovala, nepečovala o něj, ale ničila. Vznikla opoziční smlouva, která se vůbec netajila tím, že jejím cílem je radikálně omezit pohyb malých ve prospěch velkých. To všechno dohromady vytvořilo stav, kdy se vládnutí v mnoha ohledech zvrhlo. Namísto péče o podmínky pro utváření přirozeného společenského pohybu a postupného ustavování určitého společenského řádu, docházelo k tomu, že se ve jménu cizích pravidel a vlastní touhy po moci a penězích domácí elity prohlašovaly za svaté nejrůznější vlastní kreatury a Prokrustova lože a snažily se do nich společnost nacpat. Péče o obecný prospěch se masově zvrhla na péči o prospěch vlastní.

Tento zvrhlý způsob vlády především pod vedením ODS a ČSSD pokračoval až do nedávné doby, ale stále častěji začal vyvolávat odpor. Tento odpor byl politickými stranami a médii systematicky dehonestován jako nežádoucí a antisystémový. Nyní se hnutí odporu konečně oficiálně prosadilo. Má ve svých rukách vládu, úřad prezidenta i poslaneckou sněmovnu. V protagonistech starých dobrých časů to vzbudilo hysterii, která se na nás valí, jak už bylo řečeno, minimálně z šesti stran.
Je naprosto předčasné jakkoliv jásat. Uvidíme, jestli se vztah vládnutí shora a společenského pohybu zdola nějak výrazně zlepší. Stačilo by úplně, kdyby přestalo docházet k politickým a mediálním útokům na svobodu slova, k neustálému nátlaku ideologické předpojatosti a politické korektnosti na veřejný diskurs a v neposlední řadě k omezování a zatěžování drobného a malého podnikání ve prospěch velkého byznysu. Stačilo by, kdyby nyní vládnoucí hnutí odporu přišlo s heslem „přestaneme vás každodenně štvát“. Stále zůstává nezodpovězena otázka, zda náhodou hnutí odporu nešlo o to, jak změnit neblahý stav masové preference vlastního zájmu před veřejným, spíše jen o to, jak uplatnit před veřejným vlastní zájem.

První skutečnou odpověď mohou mimo každodenní praxe vládnutí dát snad až podzimní komunální a senátní volby…

35 komentářů :

 1. ale ve prospěch velkých byly zemědělské restituce, a je postavení malých akcionářů atd, s kapitalismem to jinak nejde

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. VY TAM Z SSDK PŘESTANTE NÁS KAŽDODENĚ ŠTVÁT,

   aktivisté nepolitické Společnosti voličů zkratkou OSV, prý začali odhalovat mechanismy podrazů,politické třidy ŠMEJDŮ kterou nazvala smějici se bestie pan KOLLER nazval SSDK,tj v překladu Sjednocené Strany Držitelů Koryt.
   V domněni,že občany zvoleni zástupci je mohou zastoupit se jeden z voličů obrátil s nějakou části chmur ovládajicich naši vlast na svého tzv poslance.
   Jaké však bylo jeho překvapeni,když se dozvěděl, ,že je

   NAPROSTO BEZMOCNÝ A NEMŮŽE UDĚLAT VŮBEC NIC,


   Jak je to možné,vždyt vůle lidu je vůle boži,no ni divil se naivni volič?

   A HLE PADLO STRAŠLIVÉ ODHALENI A VOLIČ PUKL ZLOSTÍ JAK ČERVENÁ ŘEPA!

   "My poslanci nemůžeme udělat vůbec nic proto,že vše řidi náš aparát strany a hlavně FUJER!
   Pokud se nějak vzepřeme jsme se strany či hnuti vyloučeni,ztratime naše prebendy a zhrouti se NÁŠ svět."

   Tu si zubožovani občané voliči MOŽNÁ uvědomÍ,že jim nezbývá než,aby VŠE začali řešit sami a jejich elitni špíčky začaly myslet.
   Co se nestalo, vymyslely zdá se vizi budoucnosti s názvem

   Návrh NÁRODNIHO PROGRAMU OBČANŮ VOLIČŮ který už pro velký úspěch hledá pokračováni v

   NÁRODNIM PROGRAMU HLEDÁNI SIL K JEHO USKUTEČNĚNI.

   To je ta paráda nebo ne?Posledni rozzuřená reakce SSDK je.
   Naše voliči ty hovna začaly tančit a ještě si daly ruce v bok, neni liž pravda?

   Vymazat
 2. A vy se tomu odporu, pane Žáku, divíte? Já ne. Téměř třicet let se tady budoval systém korupce, na kterém ona "demokracie" stojí. A když už se zdálo, že je dílo hotové, objeví se nějaký Babiš a začne ten systém bořit.
  Systém je založený na vzájemné vazbě mezi hlavními boháči, mocí zákonodárnou, mocí výkonou, státní správě a médii hlavního proudu. Když to zjednoduším, boháč přijde s nápadem jak obrat daňového poplatníka. Moc výkonná navrhne příslušnou legislativní úpravu, moc zákonodárná odhlasuje příslušné zákony a média hlavního proudu to "vysvětlí" daňovým poplatníkům. Vysvětlí jim, že je to pro jejich "dobro". No a státní správa dohlédne na jejich uvádění do života, popř. zajistí beztrestnost tam, kde systém koliduje se zákony. A všechno zaplatí daňový poplatník.
  Vzpomínám si na dobu, kdy se zvedaly mzdy soudců a státních zástupců do výše, která se prostým plebejcům zdála astronomická. Podobně se postupovalo i v řadách policie, kdy "šlapky" brali dvacet tisíc, ale ti, co se zabývali hospodářskou kriminalitou několika násobně víc. Proč asi? Ve skutečnosti by stačilo přijmout jednoduché zákony a rozvázat policajtům a soudcům ruce.
  Média nás pak zahrnují zprávami o "dobru", kterým nás systém doslova zasypává. Pro naše dobro jsme začali platit ekodaně za stará auta. Pro naše dobro máme pole zastavěná fotovoltaikou. Pro naše dobro jsme se stali součástí zkorumpované EU. Pro naše dobro jsme i součástí NATO. Pro naše dobro se do Evropy valí tisíce netáhel z Afriky a Blízkého východu. A dalo by se dlouze pokračovat. Jsem už tím "dobrem" doslova přesycený. Říká se, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Asi i proto jsem na tyto "dobré" úmysly už alergický.
  No nyní Babiš. Koupí si média a vstoupí do politiky přímo. Sám si navrhne zákony, jeho suita v parlamentu je odhlasuje, "vyčistí" státní správu a jeho média to "vysvětlí" daňovým poplatníkům. On bourá pravidla, která se tu budovala téměř třicet let. Může se někdo divit dotčeným, že se jim to nelíbí?

  OdpovědětVymazat
 3. < "Ve skutečnosti by stačilo přijmout jednoduché zákony a rozvázat policajtům a soudcům ruce".
  To myslíte vážně ? Víte co je policejní stát ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A vy víte, co je to rozkradený stát? A kdyby jednou, ale nejméně dvakrát!

   Vymazat
 4. Tak nějak nechápu, co má být na této vládě jiného. Je to ze 2/3 totéž, co bylo minulé 4 roky, vláda se hlásí k prozápadnímu směřování, liberální politice, navyšují dotace pro neziskovky, nechtějí nic dělat s ČT, trvají na setrvání v EU a NATO za každou cenu (přičemž mise NATO početně navyšují) a ta ČSSD je tam pořád. Lidi si tudíž zvolili setrvání v NATO, EU, nechtějí referendum, chtějí pokračování politiky, která už tu 4 roky byla. Tato vláda je řízena Berlínem a Bruselem stejně, jako by jimi byla řízena i jakákoli jiná, složená třeba ze stran demobloku. Jen snad s tím rozdílem, že ta Kalouskova či Fialova vláda by byla tvrdě asociální - extremisté jako je TOP09 se už snad do vlády nikdy nedostanou. Tato vláda, kontrolovaná komunisty, bude jistě méně asociální, než by byla vláda stran demobloku. K reálným změnám - především v zahraniční politice - však nedojde. Aby došlo ke skutečným změnám, musely by mít 51% strany, které nabízí diametrálně odlišnou politiku, ty jsou ale většinou mimo Sněmovnu a přímo v ní mají jen marginální zastoupení (10,5% - SPD).

  OdpovědětVymazat
 5. Tato vláda je jen výměna kraďouska za Babiše a furt jsme kde jsme byly.

  OdpovědětVymazat
 6. Samý fatalista, četli jste vůbec ten článek? Je o stupňovaném odporu proti systému zdola a o narušování systému shora. Začíná se konečně něco dávat do pohybu v té shnilé a zasmrádlé bažině ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. dobrý den.pokud si myslíte že bažina se dává do pohybu jste velký optimista.uvidíte sám výsledek onoho pohybu a obávám se že budete velice zklamaný.

   Vymazat
  2. Nic se nedává do pohybu, u vesla jsou stále tytéž profláklé struktury. Například tento dnešní článek z PL jasně ukazuje, že vše jede postaru: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Na-solarni-dotace-ve-skutecnosti-nikdo-nechce-sahnout-To-se-clovek-muze-jen-zasmat-rika-Alena-Vitaskova-543978

   Vymazat
  3. 11:09 No jasně protože na tom rejžuje topolánek kraďousek a další.

   Vymazat
 7. Děláme fatální chybu, když považujeme soutěž stran a hnutí o moc za demokracii. Ve skutečné demokracii nelze soutěžit o moc a vládu, jednoduše proto, že pozice moci a vlády je obsazena lidem. Ve skutečné demokracii lze soutěžit, a je to žádoucí, jen o to, kdo (které názorové uskupení) více ovlivní při rozhodování - vládnutí lid a bude následně zvolen aby usnadňoval, naplňoval a servisoval vůli lidu.

  Štefan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ZDÁ SE,JAKOBY OBČANÉ CHTĚLI JAKÝSI DRUH POŘÁDKU

   a proto se má situace s fašismem opakovat a nastolit diktatura dalši menšiny nad většinou nazvaná neomarxismus naivniho humanismu, potažmo islamismu,který má přinést tzv pořádek podporovaný už nyni terorem dokonce vraždicich bestii vyznávajicich kulturu podřezáváni ovci,za které považuji prý nevěřici křestany a ateisty včetně domorodců ČR.

   PROTO TU V RÁMCI UDRŽENI MOCI SSDK MUSIME ZAŽIVAT A TO BEZMOCNĚ JAK SE DEMOKRACIE MÁ ZHROUTIT A NASTOUPIT JEJICJH DIKTATURA STRACHU.

   Vymazat
 8. skúste v tejto tzv. demokracii vybrať do vlády človeka ktorého tam chcete vy - prosím o recept ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:28
   Jediná strana, která slibuje, a snad to myslí i vážně, že nechá lid vládnout je SPD.

   Štefan

   Vymazat
  2. TO" VYBRÁNI "PŮJDE ZTĚŽKA NEBO VŮBEC NE!

   Naše prý zástupce vybírajíé aparáty stran a hnuti a jejich Fujeři.
   Proto jsme zastupováni na př PRASEČIM CHLUPEM,VŠEHOSCHOPNÝMI vepřovo dubovými hlava
   mi odporného SSDK atd.
   Rešeni už sice začiná navrhovat NP na př v bodě NP Nr.2. a dalšich ovšem vnitro námi zvolené čssd zavádi cenzuru a tu brzy 100%, odmitá jakýkoli pokrok osvojenim

   NÁRODNIHO PROGRAMU VOLIČŮ nebo co nebo jak?

   Vymazat
  3. JESTLIŽE TEDY PLÁN MAJITELŮ VELKÝCH PENĚZ JE

   zlikvidovat VŠECHNY dnešni strany na př ČSSD a KSČM ,dobrá,pak se uskutečni cil

   SPOJENI KORPORÁTNI MOCI A POLITIKY TJ ČISTÝ FAŠISMUS,ČILI SE BUDOU DĚJINY OPAKOVAT,

   nebot i pan HITLER byl zvolen demokraticky a jeho prdlament schválil i zákon o napadeni Polska a začátku světové války ,JAK JSME NAŠLI V ARCHIVECH INTERNETU..
   To vypadá na repete prý našich zástupců,že ANO nebo NE?

   Vymazat
  4. PRÝ STÁLE VICE OBČANŮ VOLIČŮ ZAČINÁ POCHYBOVAT

   zda taková prý ÚSTAVA vůbec plati,když nebyla scghválena občany v celonárodnim referendu,umožnuje podvádět voliče na př tim,že naši zástupci" nedokáži"skoro TŘICET LET schválit jediný zákon o rteferendu a když ho schváli bude jak už všichni tušime naprosto NEPOUŽITELNÝ .

   ¨PODVODY SSDDK MAJI PRÝ TRVAT DONEKONEČNA A TO JE NÁM PSOVSKYÝ VĚRNÝM VOLIČŮM,VOLICIM SVÉ MORDÝŘE, PŘEDHAZOVÁNO VADNÝMI ZÁKONY DÁLE A DÁLE A MÁ TRVAT DONEKONEČNA NEBO CO?

   Vymazat
  5. Štefan Ano přesně tak přímá demokracie volič SPD.

   Vymazat
  6. PAN OKAMURA NEMÁ ZÁJEM O VĚTŠINU V PARLAMENTU

   poznáváme to podle toho,že si nechce osvojit voličský NÁRODNI PROGRAM.

   Neradujte se jeho na př tzv PŘIMÉ DEMOKRACIE TA JEHO zřejmě nepůjde vůbec uskutečnit a je jasně drahou a neflexibilni chimerou.
   Pokud ho chcte volit budete mu muset zkusit vysvětlit jak by fungovala NAŠE PŘIMÁ OBČANSKÁ DEMOKRACIE viz NP Nr .2. která k němu ještě nedošla,nebot se tu mezinámi odmítá objevit!

   Vymazat
 9. Ono jde o efektivní vládnutí- nechat všechno na úvaze jednotlivců je katastrofa kvůli vyžírkům a podvodníkům. Řídit všechno taky nejde, stačí vládnout moc a systém shnije.

  OdpovědětVymazat
 10. Hm, pan Žák mudruje a moc peněz přehlíží. Pokud se ty mohou koncentrovat, jinak než tomu je, tomu nebude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11.10 Moc nad měnami a nad vládou peněz lid svěřil demokralicky ve svých státech nezávislým centrálním bankám, co na tom tedy vydíte špatného ?

   Vymazat
  2. Trefné, hahahahah... "nezávislým"....HAHAHAH

   Vymazat
  3. Kdo říká, 11:21, že na tom vidím něco špatného? Pouze tvrdím, že v důsledku koncentrace peněz to nebude jiné, než to je. Myšleny společenské poměry. Nechápete?

   Vymazat
  4. 12.31 Peníze jsou jenom potištěný papír a čísla v počítačových databázích. Dají se kdykoli nahradit jiným potištěným papírem a jinými čísly nebo vymazáním z těch databází.
   Jak jednoduché, stalinisté to věděli ...

   Vymazat
 11. Babiš-vláda, je opravdu hrubý zásah, do té zavedené dělby moci. Také se to Kalouskovi, hrubě nelíbí.
  Z hlediska občana, to je z bláta do louže, nic se pro něj nemění. Stále nemá možnost projevit svůj nesouhlas. Referendem odvolat politika, který provedl nějakou špínu, nebo zrušit zákony, tunelující stát. To pořád čeká na SPD - Tomio Okamura. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. PANE PK NĚKOLIKRÁT JSME VÁM NAPSALI,ŽE SPD

   nemá zájem o většinu v Parlamentu,která by uskutečnila NÁŠ OBČANSKÝ národni program voličů.
   pěkných 10% pana Okamury nebude nikdy stačit.

   ZKUSTE MU DOPORUČIT NP NEBO,ABY SE TU OBJEVIL MEZI NÁMI A MY UŽ MU TU VYSVĚTLIME,JAK BY SE MOHL STÁT KRÁLEM!

   Vymazat
 12. Co se divíte? Když majetek (především finance a průmyslníci) získal moc, vzal si VŽDY jen to pro sebe vyhovující. Něco z feudalismu (např. za První republiky byly šlechtické tituly zakázány, ale majetní si v nich "neoficiálně" velmi libovali). Něco si vzali z otroctví atd. Dnes nakonec chtějí vládnout přímo - to by mělo být varování pro jejich poskoky, protože jich část mohou "obětovat" na oltář "spravedlnosti" - a to bez odpovědnosti před ostatními. Kapitalismus - a nazývejte dnešní systém jak chcete, ale je to on - je založen na sobectví, bezohlednosti, hromadění věcí i majetku, chtivosti, krutosti, mamonářství, parazitismu, násilí přímého i nepřímého. Nás strkají morálně dolů jako jejich otroky, kteří se na "rozdíl" od dob otroctví musí starat sami o sebe, ale sami si vychovávají své nástupce v elitních školách, kde rozhodují o kvalitě vzdělání jen peníze. A věřte, že je to vzdělání kvalitní. Ostatně vlajková loď kapitalismu - USA - využívá nejen ohromné množství zdrojů v podstatě na dluh (v podstatě zadarmo za cenu tisku certifikátů a papírků), protože při splacení Státy zkrachují na staletí dopředu. Tam mají moc "rozdělenu" na dvě strany. Výsledky vládnutí jakékoliv z oněch dvou všech stran jsou nakonec stejné, liší se jen ti, kdo získávají konečný větší profit. A vzpomeňte si jaký je tam při "změně barev" hukot a možná šílenství. Neboť pro ně jsou profity z jejich činnosti to hlavní. Tak co se divíme, že u nás se to projevuje také. Pokud by dnešní "opozičně schvalující" či opoziční strany (jen některé)přinesly jen trošku průhlednosti, znamenalo by to konec dnešního systému. Reálná změna moci by v současné chvíli znamenala možná občanskou válku a to za přímé finanční podpory, hádejte odkud. Prostě jako v Americe to "musí" zůstat stejnobarevné jen v jiném odstínu šedé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Svět podléhá evoluci, kdyby bylo podle vás tak žijeme na stromech. Bažina vyhnívá a pokračující život přerůstá ten sajrajt a žije z něho. Tak je to s těmi všude velebenými elitami, společenskou smetánkou, vip a dalšími všemožně nazývanými degeneráty, žádné školy jejich potomkům nemohou nic dát, když jsou blbí po rodičích. Elita degeneruje a nahrazuje ji kontraelita. Z velmocí se stávají obyčejné státy a z méně významných států velmoci. Žádná tajná superelita neexistuje, jsou jenom degeneráti.

   Vymazat
 13. To máte pravdu, v spoločnosti sa objavyly normy, ktoré niesu pre veľkú časť obyvateľstva prijateľné.

  Menšina voličov si prialo EU, menšina voličov si priala NATO, údajne preto že ich JUHOSLOVANSKÁ REPUBLIKA ohrozuje, a tak menšina povolila prelety lietadiel Agresorov NATO.
  Menšina sa zasadila o priatie Eura.

  Chudobní občania sa majú skladať na záchranu tích bohatých štátou Európy, ktoré ani do štruktúr neprijímala. Kedže bola sama v inom uskupení štátou.

  Menšina sa snaží, vetšine vnútiť normy EU, a NATO.
  Menšina chce vetšine nanútiť DŽENDER IDEOLÓGIU, menšina chce aby vetšina akceptovala homofiliu ako jedinú správnu sexuálnu orientáciu.

  Menšina dokonca chce zmenú vlády, menšina chce, aby prevzala moc v štáte, a odpísala tak 70% inak zmýšľajúcich občanov, lebo majú iné hodnoti, ako hlása menšina.
  Rozdeľovanie občanov na správnych voličov, a nesprávnych, lebo volia inač ako menšina presadzuje.

  Potom menšina zkritizuje stranu, ktorá vystúpi z národným a kresťanským programom, a ozančia ju rovno za nacistickú stranu. A ak strana zvíťazí v kraji, tak rovno ten kraj odpíšu, lebo občania volili nacistov, a nie neoliberálne a kolaborantské strany.

  V Jednom okrese zvíťazily komunisti, a v druhom okrese Nacionalisti, tak v médiach komentátor výsledkov povedal, že v tom okrese kde vyhrali komunisti je to anomália, a v okrese kde nacionalisti, tak v okrese ich volili nespokojný voliči, starší ako 18 rokov.

  Potom vsugerovanie cudzorodého systému do spoločnosti, ktorá bola odchovaná na inom kultúrno-politickom-hospodárskom základe, ako sa menšina snaži vnútiť vetšine. Potom nastavajú problémy, dôvera v západné demokracie klesá, lebo iba západné demokracie priviedli republiku do stavu, kde samotný občania nič nevlastnia, a stavia ich do role bezdomovcov, a bezzemkov.
  V 1989 ľudia dúfali iný socializmus, a politici ich rovno previedli k obmedzenej demokracii.
  Kde ak niekto povie svoj názor, tak ho ešte obvinia zo šírenia a propagácie extremizmu! A tak za svoj názor, za svoju pravdu končí potom na súde, za údajny extremizmus.

  OdpovědětVymazat
 14. Málokterému článku jsem rozuměla méně, až na poslední odstavec. 8:54 "Aby došlo ke skutečným změnám, musely by mít 51% strany, které nabízí diametrálně odlišnou politiku, ty jsou ale většinou mimo Sněmovnu a přímo v ní mají jen marginální zastoupení (10,5% - SPD)." No, lidi jsou sice oprávněně nespokojení a politikou znechucení, mainstreamovým médiím věří málo kdo, já alespoň neznám nikoho, event. je nesledují, ale asi se nových politických stran bojí více, než těch stávajících.Také o nich málo kdo ví a popravdě si říkají, že by je stejně podvedly.Také se s těmi stávajícími politickými (s prominutím) "hajzlíky" občané ZATÍM naučili žít. Nevím kde je ta hranice, aby se lidé zvedli a dali těm všelijakým "elitám" přes hubu.
  13:41 13:27 Máte pravdu.

  OdpovědětVymazat
 15. ANO, NEEXISTUJE NIKDO KROMĚ NEPOLITICKÉ SPOLEČNOSTI OSV

  která se jediná stavi za voliče a má už dokonce i vizi budoucnosti tj. NÁRODNI PROGRAM.
  Je nám tu jasné,že se prozatim voliči nemaji schopnost soudržnosti a solidarity.
  Nedokázali totiž říci svým elitnim špičkám,že místo popisováni situace kterou všicni známe tu musi být i síla k uskutečněnipotřebných změn a ta MUSI být všemi prostředky taky podporována a ne ničena cenzurou,kdy občané na to budou jen dále bezmocně zirat beztoho,že by si uvědomili ,že se budou muset naučit solidatitě a i uměni bojovat za své vize,když už to jejich prý elity bud neumi nebo nechtěji.
  Minulý režim je totiž doslova vykastroval,nebot prakticky vše za občany zajištoval.
  Nevznikla ŽAdná ŠPIČKA INTELEKTUÁLŮ,KTEŘI BY SE DOKÁZALI ZA ZÁJMY OBČANŮ POSTAVIT a ani nta která existuje neni schopna pochopit,že všem jsou popisy situace k ničemu a obracet se na voliče beztoho,aby jim ukazali směr vize je úplně bezpředmětné!.
  Ti co zbyli ani snad nedisponuji dostatečnými schponostmi a rasanci,dokážou jen situaci skoro plačky, popisovat a nikde nedokazuji,že by měli dostatečné schopnosti vést,chytit a rozvijet vize.
  Bude muset teprve vzniknout NOVÁ politika a možná pokud to voličům dojde i nová garnitura politiků,kde se začiná předpokládat

  VZNIK HNUTI TŘI HVĚZD,KTERÉ BY DOKÁZALY PŘEVZIT DO SVÝCH PROGRAMŮ NÁRODNI PROGRAM JEJICH OBČANŮ VOLIČŮ a to včas než způsobi svým asi zcela záměrnymi mdlými názory krach dojné krávy ČR.

  Ono zbývá voličům snad osaměle bojujici SPD pana Okamury,ale pokud se na něho podivate kriticky, je to solitér bez jakékoli schopnosti kolektivni tvorby politiky a nikdo mu to nedokáže řici, protože on sám si rád poslouchá jen svůj hlas a o voliče a jejich Program snad ai zájem nemá!
  Občané si neuvědomuji,že bude asi nutné vyměnit celou politickou garnituru,ještě pokud možno předtim než tato menšina zla dovede všechny občany do otroctvi rozvojového státu obyvatel, kterým budou jednoduše vykradeny nejen kapsy,ale budoucim

  VNITREM CSSD BRZY VYŘEZÁNY I JAZYKY,KTERÝMI S PO UKRADENI HLASŮ
  A TEDY I MOCI PRAVDĚPODOBNĚ NEPLATNÝMI VOLBAMI BRÁNIT!

  OdpovědětVymazat
 16. Jsem pragmatik,jak čtu větu o straně,která jediná se staví za voliče,tak už teď ji nevěřím. Musíme tu spolu žít v jednom státu a nejsme-li padlí na hlavu,tak by tu bylo dobře udělat kompromis vyhovující většině,ale ne za cenu existence zoufale bezmajetné a takřka bezprávné menšiny.Tomu odpovídá sociální stát.Je otázkou,zda jsme schopni ne formálně, ale realně tuto vizi přijmout a naplnit.Kdysi znělo heslo-kdo nepracuje,ať nejí.Dnes se taky někomu líbí,vypadá to docela logicky (záměrně zde nerozlišuji lenost od nemožnosti), ale tak se určitě zvedne zločinost,která krom rizika splečnosti půjde do statních nákladů zvedá policejní, soudní a vězeňské náklady. Pragmaticky vzato současný stav vývoje není rentabilní a neberu v úvahu hlavní důsledek snížení bezpečnosti občanů a vliv na mládež. Udržování neúměrně nízkých mezd,není rozumné jednak brzdí modernizaci, neb člověk je levnější neže automat a na druhé straně nezapomeňte, že člověk za svůj plat nakupuje zboží, platí nájem,daně (ve zboží je potřební daň). Omězení příjmu omezí trh a příjmy státu. Proto neúměrně nízké mzdy,jsou brzdou rozvoje. Socialní stát by si podřezal větev, kdyby neumožňoval přiměřený zisk podnikatelům. Role státu není v řízení, ale vytváření zdravého přehledného proštředi, bez šmejdů lichvářů. Jsem pragmatik nezajímají mne obecná prohlášeni, ale až nějaká strana, nebo sdružení si dá podobné cíle a postupně je bude plnit dostane určitě můj hlas.

  OdpovědětVymazat
 17. Stačilo by nelhat a nekrást. Jenže to by byla smrt kapitalismu a jeho diktatury. Tak pro kapitalisty "tudy cesta nevede". A vzdát se 3. světové války, těch nádherných prožitků při masakrování lidí, to přece dokáže jen normální člověk. A zkuste v kapitalismu hledat normální lidí!? Což neslyšíte křik i nářek psychiatrů, že na to šílenství dávno a nejen u nás, nestačí?! Myslíte, že by svět byl schopen se zbavit šílenců, kteří se prodrali k moci?

  OdpovědětVymazat