Reklama

neděle 1. července 2018

Nová ruská zbraň, která se rovná 160 jaderným bombám, vyděsila USA

Nová ruská zbraň, která se rovná 160 jaderným bombám, vyděsila USA

© Foto : Рress-service of JSC "PO "Sevmas"
1.7.2018  Sputnik
Čínský list IFENG.com informoval o tom, že Rusko nedávno vyzkoušelo smrtící zbraň, která bude děsit USA.


Podle informací deníku ruské ponorky projektu 955 Borej provedly salvu vypuštění čtyř balistických raket Bulava. Celkový výkon této salvy je ekvivalentní síle 160 jaderných bomb. Tato zkouška proběhla v reakci Ruska na nárůst počtu amerických vojsk ve východní Evropě. Poté, co Rusko ukázalo svou novou zbraň, nemohli Američané celou noc zavřít oči, píše se v článku.


Jaderné ponorky třídy Borej-A a Jaseň-M budou spuštěny v roce 2017Borej je nová ruská jaderná ponorka. Nová generace ponorek se liší od svých předchůdců svou bezhlučností a pokročilostí. Borej je obří loď, její délka činí 170 metrů a výtlak je více než 20 tisíc tun. Vzhledem k tomu, že tato loď je nehlučná, její objevení je velice obtížné, což zvyšuje nezranitelnost. Borej překonává americké lodě typu Ohio.


Nová ruská ponorka má velkou palebnou sílu. Hlavními raketami je 16 mezikontinentálních balistických raket R-30 Bulava. Navíc je v přední části ponorky umístěno 12 torpédových trubic, které lze použít k odpálení torpéd a protiletadlových raket. V důsledku toho má ponorka slušnou protilodní sílu. Ponorka má také šest trubic pro protiletadlové střely, aby zabránila pronásledování protiponorkových letadel. Velká palebná síla v kombinaci s obrovskou rychlostí 29 uzlů dělá ponorku nejnebezpečnější na celém světě.


Rogozin: Ponorky Borej mohou prolomit jakýkoli systém PRO Čínský list píše, že během zkušebních odpálení byly použity modernizované verze raket Bulava. Nový model střely Bulava byl navržen na základě raketového systému Topol-M. Může být dokonce nazýván mořskou verzí Topol-M. Kromě krátkého rozsahu palby nemají rakety Bulava žádné nedostatky. Destruktivní síla a schopnost překonat obranu jsou na nejvyšší úrovni. Každá raketa je schopná nést mezi šesti až deseti hlavicemi. Navíc díky nepředvídatelné trajektorie letu je tato raketa nezastavitelná.


Podle deníku bylo odpálení reakcí Ruska na nárůst počtu amerických vojsk ve východní Evropě. V poslední době Spojené státy do východní Evropy přesunuly velké množství vojenského vybavení, včetně více než 80 tanků Abrams.

- - -

20 komentářů :

 1. Rogozin komentuje ponorkovou výzbroj. Není to už mimo jeho kompetenci jako nového šéfa Roskosmosu?

  OdpovědětSmazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 3. V záujme bezpečnosti Europy sú modernizované letiská,budované logistické centrá aj na Slovensku.Rusko odpovedá zvýšením svojej bezpečnosti.Z toho vyplýva pre "múdre štátnicke hlavy"naších expertov že nám zvýšili našu bezpečnosť.Logika hodná "učeného osla".

  OdpovědětVymazat

  OdpovědětSmazat
 4. Že psal čínský portál IFENG.COM? To spíš Čína nemohla usnout.

  Topol-M je hezký název pro raketu, stejně i Bulava (palcát). Když se stal Rogozin deputátem v NATO za Ruskou federaci, v záchvatu náhlého štěstí se všichni rozhodli sadit vedle centrály NATO v Bruselu stromy. To je zřejmě v Evropě takový srandovní zvyk. Všichni sadili většinou něco stálého, duby, javory, co naroste a bude hrdě stát na věčné časy. Rogozin, jak je jemu vlastní, to pojal žertem a vysadil topoly.

  OdpovědětSmazat
 5. Urá!!! Sovětský s.., pardon, Rusko vyzkoušelo nové, na rozdíl od těch amerických, zaručeně mírové jaderné rakety! Imperialisty ze západu vystrašili tak, že ti teď nemohou spát!
  Oslavujme spolu s ruskými soudruhy.
  Za iskústvo! Urá!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ura, ura, ura. Čest soudruhu liberální demokrate! Jsme rádi, že se raduješ spolu s námi, že až to tvoji šerifové s provokacemi poserou, a přistane nám podobná sranda na našem rynku s kostelíčkem. Bože, čo to trepem... na našem bazárku nedaleko mešitky.

   Smazat
  2. 11:12
   A ty, ty fanatický, vlastizrádný, kolaborantský, užitečný idiote, budeš ve své nekonečné tuposti tu "srandu" poslanou z Ruska nadšeně vítat.

   Smazat
  3. 12:43
   Rusko ti něco posílá?????
   Se pochlub,ať se při neděli zasmějeme!!!!!

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 13:27
   Tos psal o vlastním fotrovi dost ne hezky....NEGRAMOTNEJ pablb,že se nestydíš!!!!

   Smazat
  6. 12:43, milý blbečku. Opět jsi nepochopil a tak jasně jsem to napsal.
   Zopakuju: AŽ TO TVOJI ŠERIFOVÉ POSEROU..... Znamená, rozhodnou se zaútočit.

   Jenže ty nejsi kolaborant, ty jsi hlupák. Protože nechápeš, že právě o tohle se snaží. Ty nechápeš, že válka vydělává nejlepší peníze, velká válka ještě lepší peníze a opravdu velká válka dělá z některých milionáře, z milionářů miliardáře a z multimiliardářů majitele planety.
   Válka s Ruskem je vlhký sen těch, které obdivuješ, už několik desetiletí.

   Smazat
  7. To je pjekné. O popisované technice nevíte nic, tak si dáváte vznešené tituly. V letech 1976–1997 bylo postaveno celkem 18 babiček ponorek třídy Ohio. Ve vývoji této techniky je měsíc dlouhá doba. O poloze starých amerických křápů píšou Rusové podrobně v časopisu Ogoněk každý týden. Ruská ponorka, o které se v článku píše, byla spuštěna v r. 2017. Jistě víte, jak "dobře" dopadla Britská ponorka, při posledním "trestání" Sýrie. Měla střílet patrioty a nevystřelila si. Nechtěl bych vidět prádlo námořníků, kteří nevěděli, jestli za 10minut budou žít.

   Smazat
  8. 9:44:
   Urá!!! Zřejmě jsi chtěl napsat Za pobědu (vítězství) a na za iskustvo (zkušenost). Urá!!!

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. Slovensko? Od července 2018 má armáda v Martině několik amerických vojenských instruktorů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč rovnou americké instruktory?Je to nutné?Asi máme málo odborníků na válku.A jaká je v Martině armáda?Byly tam dva tankové pluky a pokud vím, tak je zrušili včetně výroby v Turčianských strojíren.

   Smazat
  2. Ti Američtí instruktoři se do Martina přišli sami něco naučit a ne, že by oni někoho měli učit. Američané jsou pořád hodně pozadu se vším co se armády týká.

   Smazat
  3. 11:15 Amerika chystá Evropu na velkou válku. Domácí obyvatelstvo se cvičí, některé státy opět uvažují o všeobecné branné službě a do škol se zavádí branná výchova.

   Jenže ta je často koncipována jinak než za studené války - jako civilní ochrana. Dnes se již mnohde na školách vychovávají budoucí branci. Děvčata se připravují na to, že souložit s černouškem je good, taktéž lesbit se je good, zatímco taťku musí mlátit, jelikož taťka je maskulinní xindl a brzy bude mít hrobeček někde u Volgogradu.

   To Abdulláh Mbeke Sese Seko, táta Fatimy, je jiná klasa a každé modrooké děvčátko sní o tom, že bude ve svých třinácti letech úspěšnou adeptkou na osmou manželku Abdulláha Mbeke Sese Seka.

   Smazat
  4. Bratři Slováci až Ti instruktoři se někde opijí a spadnou do žumpy, zavřete víko a problém bude vyřešen (viz. Černí Baroni). Dobrý nemůže škodit zlému, protože tím by morálně klesl na jeho úroveň, ale dobří často dělají chybu, že pomáhají zlým. Svět je propojený a všichni jsou ve společnosti závislí na ostatních, když už poznáme, že je někdo škůdce, tak stačí mu jednoduše nepomáhat. Například Bakala je usvědčený lhář a patří za mříže, přesto se najde spousta lidí, kteří mu pomáhají, zeptejme se sami sebe jak je to možné.

   Smazat
 8. Tak pěkné varování pro usa i kdyby celé Rusko vybombardovali atomovkama tak odpověď bude tvrdá a nebude vítězů.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.