Reklama

.

.

pátek 27. července 2018

OKD bez Paroubka?

Erik Best
27. 7. 2018 EB
Chce vyšetřovací komise k privatizaci OKD skutečně něco odhalit, nebo je to všechno jen na oko? Je zvláštní, že komise k výslechu nepřizvala Jiřího Paroubka. V lednu 2006, když Bohuslav Sobotka odeslal na vlastním hlavičkovém papíře do Bruselu dopis ujišťující Evropskou komisi, že privatizace byla zcela legální, byl Paroubek premiérem. Text dopisu připravil Sobotkův blízký přítel, právník Radek Pokorný, který tehdy pracoval pro vlastníka OKD Zdeňka Bakalu. Přesto se vyšetřovací komise nechce Paroubka zeptat, co tehdy věděl o dvojí roli Pokorného. Jde přitom o klíčovou otázku. Paroubek začal privatizaci OKD kritizovat ještě dříve, než se v roce 2005 stal premiérem, a nikdy nepřestal. Tento měsíc prohlásil, že by se nedivil, kdyby činnost parlamentní komise skončila podáním trestního oznámení na Sobotku a Pokorného. Aby došlo k něčemu tak drastickému, musela by se komise skutečně snažit přijít kauze OKD na kloub.

13 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Špidla se přiznal: Bylo to politické rozhodnutí, řekl k OKD. Nejvyšší cenu ani nehledali

   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=203780

   Vymazat
 2. Klíčové by měly být výpovědi majitele Karbon Investu Viktora Koláčka. Toho by měli do sněmovny přivést třeba v želízkách. Jeho dva společníci Petr Otava a Jan Przybyla už jsou v pánu. Koláčkova koupě cca 46 % akcií OKD v roce 1998 prakticky odstartovala pozdější kolaps firmy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:13jo jo pane a misto politikú,co se neporazí,nechat vypovídat lidi,co už tenkrát na kradeže firem jako OKD vč.bytú,miliardového hotelu v Tatrách a dalši prasárny mêli snahu informovat. Napŕ.pan Roman Češka byv.šef FNM,nebo pani Jana Lorencová novináŕka a dalši co neztratili pamêť.Takhle to cele,parlamentni komise,svêdectvi politikû,nebo i presidenta je jen divadlo pro lidi.Zaklinadlem všech svêdkû je politickê rozhodnuti oni za nic nemûźou a nakonec,všichni pŕece vi,že Bakala... a tim to skonči.

   Vymazat
 3. Je naprosto nelogické ptát se zlodějů zda kradli.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Logické je to jen za podmínek: černé tatraplány, domeček a Hlavačkův galvanický audit.

   Vymazat
 4. Soukup z Barrandova tvrdil, že těch ukradených 100 miliard sakra na Ostravsku chybí. Zabaví Bakalovi Havlovou knihovnu? Bude k tomu politická odvaha?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je vono, sebrat Havlistům knihovnu, to je jako když kouzelníkovi seberete kouzelnou moc, stane se z nich takový starý opelíchaný kohout, který už ani nezakokrhá

   Vymazat
  2. Zabavení knihovny asi nebude stačit . Bude nutné ještě přidat lavičky V.Havla .

   Vymazat
 5. Děcka to určitě vyšetří !!!!!....chááááááátchááááá...

  OdpovědětVymazat
 6. A opět se nic nestane a bakala s sobotkou se budou dál chechtat.

  OdpovědětVymazat
 7. Eric má asi sudeťácké předky - taky začíná příběh z poloviny konce.

  OdpovědětVymazat
 8. Cílem komise je vytvořit iluzi, že se v tom něco děje, a to z toho důvodu, aby nasbírali nějaké politické body, je to jen pouhé tahání lidí za nos. Jinak než jak říká pan paroubek to skončit ani nemůže, od začátku, je to jen nástroj politického boje. Zavřít gaunera nechcete, na to nemáte proti armádě jeho právníků koule, a tak si z vás a nás všech bude dál dělat prdel a ukazovat prostředníček ze svého nevímjestli mramorového paláce u ženevského jezera. Zabavit majetek na uspokojení pohledávek státu, status nežádoucí osoby, odebrání státního občanství a zákaz vstupu do republiky, to je jediné co pomůže. A takto se všemi jemu podobnými zbohatlíky z devadesátých let, kteří tu neplatí a nehodlají platit daně. Mohou si klidně žít tam kde je budou mít rádi jen proto, že nevědí jací to jsou vykutálenci. Až se to taky domáknou, vyženou je též.

  OdpovědětVymazat