Reklama

pátek 13. července 2018

Oskar Krejčí: Ruské nebezpečí je vybájené, propagandě NATO už věří jen pár redaktorů v ČT. Jde o americké vojenské kšefty...

13.7. 2018   Rukojmí
Jen hra o peníze, žádná velká strategie! „Dvě procenta stanovená dopředu jsou stejným nesmyslem jako migrační kvóty!“ „Na co to dají? To ví pán Bůh. Žádná strategie neexistuje, nepřítel neexistuje,“ myslí profesor Oskar Krejčí. A že jsou požadavky amerického prezidenta ještě vyšší? Jen pokračování demagogie. Celá debata je jen o kšeftu. Proč? Protože většina peněz bude mířit na nákup zbraní.“ A vyčítat Merkelové ruský plyn? Tak si zkusme představit celosvětové zdražení. Profesor přidává také vzkaz pro novou českou vládu: „Česko a Evropa především!“
Členské země Severoatlantické aliance mají dávat do roku 2024 dvě procenta HDP na obranu. Tak zněla dohoda z Walesu. Jenže jak se ukazuje, americký prezident Donald Trump není spokojen. Nejenže by nejraději viděl slibované peníze „okamžitě“, případně v lednu, ale chce čtyři procenta. Jistě některé diplomaty požadavkem, který zazněl ve čtvrtek na summitu v Bruselu, vyděsil, na druhou stranu mohli být i rádi, že nedošlo na vyhrožování odchodem USA z Aliance. Ve finále Trump tvrdil, že NATO je teď ještě silnější než kdy dřív, summit si pochvaloval a pak odletěl do Londýna. Chce Trump ještě větším tlakem stvrdit to, co se dohodlo, nebo vyslat nějaký vzkaz směrem k domácímu publiku? Jaký je to signál pro nás, pro Evropskou unii a členské státy?

Nejdřív je potřeba si uvědomit, že požadavek dávat dvě procenta HDP na vojenské výdaje je stejná demagogie jako migrační kvóty. Proč? Protože velikost výdajů na obranu by měla být stanovena tím, jak definujeme rizika a hrozby. Tuto analýzu nikdo neudělal. Nevíme, zda bychom měli dávat jedno procento nebo pět procent. Dvě procenta stanovená dopředu je stejný nesmysl jako migrační kvóty. Je to vyhazování peněz, aniž víme na co. Konkrétní strategie nepřítele u NATO neexistuje, pouze se mluví o ruské hrozbě. Tím se dostáváme do pasti. Proč? Když se podíváte na současné výdaje samotných evropských států NATO – tedy bez USA a Kanady –, zjistíte, že letos by měly překročit 239 miliard dolarů. Vzhledem k tomu, že Rusko dává 61 miliard dolarů, tak evropské země NATO dávají na tzv. ruskou hrozbu přibližně čtyřikrát více než Rusko. Ruské nebezpečí je prostě nonsens.
Lze říci, že některé zvláště strategické zbraně jsou v Rusku mnohem kvalitnější než v evropských zemích NATO. To je pravda. Ale aby byla vyvážena strategická rovnováha s Ruskem, na to nemusejí být rozmístěni v Evropě američtí vojáci. Stačí mezikontinentální balistické americké rakety v USA plus na americké rakety a střely s plochou drahou letu v ponorkách a strategických bombardérech.

Trump svým voláním po čtyřech procentech na obranu chce vytvořit pocit, že dvě procenta nejsou zase tak moc. Ve skutečnosti jsou americká čtyři procenta nesmyslně vyhozené peníze. Tím se dostáváme k další rovině zmiňované demagogie. Tvrzení, že USA hradí 70 % výdajů NATO, je optický klam vzniklý ze součtu všech výdajů. Podle analýzy britského Mezinárodního institutu strategických studií se do Evropy z amerických 603 miliard ročních vojenských výdajů dostane 5,5 procenta. Konkrétně Američané dávají 36 miliard na pomoc spojencům a na vlastní jednotky v Evropě. Spojené státy mají strategii dvou moří a dvou subkontinentů. Jejich výdaje na Pacifik a Asii jsou dnes vyšší než výdaje na Atlantik a Evropu. V Asii, pokud jde o pozemní i námořní síly, je víc vojáků než v Atlantiku a Evropě. Jsme v pasti propagandy, které věří jen pár redaktorů v České televizi a vojáci, kteří se na tom přiživují.

A zmíním další věc, která je velmi nebezpečná. Když se navýší výdaje všech členských států NATO na dvě procenta HDP, tak by to už loni podle propočtů Stockholmského institutu pro výzkum míru znamenalo navýšení o 66 miliard, tedy o 26 procent. Samo toto navýšení na dvě procenta je vyšší než celý vojenský rozpočet Ruska. Jaký má tohle smysl? Od začátku je to jen o kšeftu. Proč? Protože většina peněz bude mířit na nákup zbraní. Jakmile se bratislavská vláda rozhodla nakoupit americké stíhačky F-16, přestalo hrozit, že se stane obětí pouličních manifestací, jako se to stalo Ficově vládě. Je to hra o penězích, žádná velká strategie. Američané mají v podstatě jediné zboží, které mohou celosvětově prodávat, a to jsou zbraně. Všechno ostatní přestává být konkurenceschopné – snad kromě dopravních letadel, a i tato výroba je napojena na vojensko-průmyslový komplex.

Tohle je celé kouzlo požadavku na dvě nebo čtyři procenta. Ruské nebezpečí je v tomto případě zcela vybájené.

Vraťme se ještě na začátek summitu, kdy se Donald Trump rozhodl útočit na Německo za to, že kupuje plyn z Ruska. Že je prý nepřípustné, aby kdejaká země stavěla plynovody s Ruskem. V tom případě by pro něj bylo asi nejlepší, kdyby v budoucnu Evropská energetická unie nakupovala břidlicový plyn z USA… Myslíte si, že by si německá kancléřka polepšila u Trumpa, kdyby naznačila, že bude Německo kupovat americký plyn, nebo je to jedno, protože by Trump stejně přišel s jinou výhradou?

Útok na Evropu z Washingtonu je hlavně útokem na Berlín, protože navýšení vojenského rozpočtu Německa na požadovaná dvě procenta znamená přidat přibližně 25 miliard. A na co to dají? To ví pán Bůh. Žádná strategie neexistuje, nepřítel neexistuje.

A břidlicový plyn? Zase absurdní záležitost. Vítězství nad Německem znamená donutit ho vzdát se Severního potoku 2, kupovat dražší americký plyn a zříci se zisku z ruského plynu, což se mi nechce věřit, že se podaří, tak to povede k celosvětovému zdražení plynu. A tedy i ke zvýšení zisku Gazpromu. Ale možné je v tomto světě cokoliv.

158 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať žijí Trumpovi i Izrael ZA SVÉ...

   Smazat
  2. 21:24 co jste chtěl tim výkřikem říci? Všech 28státu aliance se pri vstupu zavázalo dávat na obranu minimálně 2% HDP!Z těchto 28 států toto plni jen 5 zemí!Naše vlàda naposledy dala na obranu 2% v r.2005!Nejčko,při tom co se ve světě děje,slibila do r.2020 snad 1,4%.Vám to přijde normálni?Milej zletej,přál bych si,aby migranti,Ruské nebezpeči atd. to vše bylo vybájené,ale je to jinak než piše v tom blábolu autor článku.Škoda,že nebyl internet a nezávislé weby v době,kdy ČSSR dávala na obranu 7% HDP a ve zbrani měla cca 200 000 vojáku a na hranicích "přátelé nejvěrnější".Co by asi psal mudrlant p. Krejči.

   Smazat
  3. Tehdy armáda bránila naši suverenitu, abychom se nestali kolonií Západu. Stali jsme se kolonií, nic nám tu už nepatří, tak není co bránit.

   Smazat
  4. s 4:37 naprostý souhlas, všechny montovny u nás patří zahraničnímu kapitálu na západ od naších hranic a lesy a louky jsme dali zadarmo v rámci církevních restitucí katolické církvi, tak ať si to ti ze západu ochraňují sami, když to naše není a my navíc s nikým konflikt nemáme, ani s tím, nám spřáteleným Ruskem. Největší svinstva ve světě provádí NATO v čele s USA. 2% a nyní už 4% HDP na zbrojení jsou peníze určené jako výpalné Spojeným státům z kterých my nic nemáme a poslouží jenom na sanování dluhu USA, který si sami nadělali a nyní chtějí pod hrozbou, aby jim ten dluh svět zaplatil. Rusko a Čína to odmítají, proto jsou nepřáteli č. 1.

   Smazat
  5. KREJČI A KDY POPÍŠETE ŘEŠENI UDĚLAT NATO PRO ČR

   zbytečným viz NP Nr.8.vite co to je?

   Představte si,kdyby jste z ničeho nic začal vysvětlovat a popisovat JAK!
   To by naše politická třida soprostých Šmejdů musela začit padat do mdlob a to z ušetřených STOVEK MILIARD,co tak napsat o té hrůze a udělat o tom malou diskusičku ?.

   CO VY NATO KREJČI,

   nebyla by to bombá?
   Ono si totiž už začinaji o tom diskutovat i vrabci na střeše a jak se zdá prý tomu NP Nr.8. nikdo v ČR nevěři,zejména proto,že se to dá lehce popsat.
   Diskutujici z nepolitické OSV tvrdi,že to jde i dokonce DVĚMA SLOVY!

   Víte,že pan KOLLER,ta hrozná smějicí se bestie označil Šmejdy zkratkou SSDK,tedy Sjednocené Strany Držitelů Koryt?Znáte ho.prý to bude náš budouci ministr národni obrany?!

   Smazat
  6. 4:37 a 5:55 dovolím si vám připomenout jak to s tou naší suverenitou bylo.Když se vrátil v r.1947 ministr ČR z Moskvy prohlásil,do SSSR jsem jel jako ministr československa a vrátil jsem se jako Stalinův pacholek.Od r.'47 byla naše republika fakticky gubernií SSSR.Proto jsme padli jak SSSR na čumák.Pro 5:55,kde prosím žijete,když Rusko vám je spřátelené?Jste buď pomýlený nebo blb,že?Dnešní Rusko je policejně fašistický stát,to za prvé.A za druhé,USA a NATO jsou považovány v Číně a Rusku za nepřátele proto,že je zadržují v jejich rejdech.To nemá s jakým si dluhem nic společného.

   Smazat
  7. 11:35 vybombardování Jugoslávie s ochuzeným uranem letadly NATO, vybombardování Iráku, vybombardování Libye a Sýrie, barevné revoluce v Egyptě, Tunisu, Ukrajině, rozšiřování států s členstvím v zločinecké organizaci NATO, to jsou mírové rejdy Američanů s tím rozdílem, že všude tam jsou miliony mrtvých civilistů a všichni prezidenti USA by měli být postaveni před válečný soud včetně představitelů jejich spojenců. Co dobrého od roku 1989 Američani pro planetu Zemi, kromě válek, zbrojení, budování vojenských základen, udělali?

   Smazat
  8. Pane Oskare.... žeby přišla bída na kozáka a vy začínate měnit názory, či klamete čtenáře?...Když jste v r.1989 dělal s Čalfou kabátovou revoluci, tak jste měl jiný názor a představy....

   Smazat
 2. No někdo ten dluh zaplatit musí, Mr.Kreychi. A že Rusko není hrozba? Scotland Yard již našel láhev s Novichok v domě toho otráveného muže. Láhev je RUSKÉ výroby ještě z doby SSSR! Přitom se jedná o sérii, která byla v držení laboratoře v Moskvě přímo pod velením GRU a Kremlu. Stale se u nich nachází ve skladu. Tohle je přímý důkaz!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bylo nebylo..............Bezdomovci a alkoholici. Čáry máry fuk a najednou mají domek i s novičokem.

   Smazat
  2. Vy Jste opravdu blb na ntou.To já jsem našel po válce láhev koňaku a dodnes si jí skovávám. Vím určitě, že z té láhve pil Áda. Měl jsem o Anglánech poměrně dobré mínění, ale jsou to stejní kreténí jako u nás ti klusková, němcové atd.

   Smazat
  3. 21:08 Vy jste vyšetřovatel z místa činu?
   V.J.Horák

   Smazat
  4. 21:08
   mon dieu! Ti feťácký bezdomovci v hrdém Albionu se ale vzmáhají. To neříkejte našim bezdomovcům, zbytečně byste vzbudil závist.

   Smazat
  5. Pokud máte uzavřený sklad, kde se jen v tom skladě nachází určité předměty a pak se ten předmět najde i s jedem někde jinde, potom je přímý důkaz, že pochází z toho skladu a tedy žádná jiná laboratoř a tím absolutně nic mít nemůže.

   Jedná se o výjimečně specifickou věc, malosériovou na zakázku, která se používá výhradně jen ve třech konkrétních laboratořích na účel uchování bojové chemické látky za účelem úkladné vraždy na objednávku v prostředí špionáže. V podstatě to nikdo na vlastní oči ještě neviděl, jen to popisovali přeběhlíci, a tak se to dostalo má veřejnost. Těchto lahviček bylo vyrobeno pouhých 10 ks, má vyraženo sériové číslo.

   A protože je daná látka nestálá, musela být lahvička naplněna před krátkou dobou a následně použita. Laboratoře už určily původ látky, tentokrát nekontaminobané, a podle přídavných reziduí z přípravy již není pochyb, že se jedná o ruský výrobek - nový, čerstvě připravený.

   Smazat
  6. 13. července 2018 21:08
   Ještě že nenašli u té lahve Babičku od Boženy Němcové. Mohli nás bombordovat jako Jugoslávii.
   Václav

   Smazat
  7. S ještě jedna jobovka pro ty traviče. FIFA dostala ultimátum že má okamžitě zpřístupnit materiály ohledně podezření na manipulaci se stravou týmu Saúdské Arábie a Španělska.

   Smazat
  8. Á, další stopa. Je kamerový záznam, kde muž vyhazuje do kontejneru v Salisbury nedaleko Zizi baru nějaký předmět. Ten muž byl už dříve identifikován jako "jednodenní Rus", jen se nezaregistrovala jeho schůzka se Skripaly. Zato se ví, že Skripal měl hovor z čísla, které těsně před a těsně po činu volalo s moskevskou centrálou GRU. Tohle číslo pak volalo na abonenta v Rusku z letiště v Heathrow, kde byl dotyčný Rus viděn v tom čase taktéž na kamerách. Ruské číslo pevne linky bylo identifikováno z čtvrti Iljinka, kde se nachází také Kreml. Má kamerových záznamech je následně asi za dva dny viděna dnes již mrtvá matka tří dětí s přítelem, která probírala obsah kontejneru. V rukách drželi předmětnou lahvičku.

   Smazat
  9. 21:44 + 22:10
   Jeníček s Mařenkou byli chytřejší, ti bábě na lopatu nenasedli.
   Tak ještě tu o Červené Karkulce, ať se nenudíme, a pak už napapat, vyčůrat, a spát.

   Smazat
  10. Samozřejmě,že většinu bezdomovců na všech kontinentech hrabajících se na skládkách a odpadkových kontejnerech zajímá malá lahvička z neznámým obsahem.Jsem přesvědčen,že je zajímá úplně něco jiného.

   Smazat
  11. Čerstvá zpráva z WADA: u všech španělských fotbalistů byly v krvi nalezeny neznámé trankvilizéry. Zkoumá se, jestli mohly mít vliv na výkon hráčů a jak se jim do těla dostaly. Je nepravděpodobné, že by si je naordinoval sami.

   Smazat
  12. Pro 22:10
   Větší nesmysly Vámi zmíněné telefonáty, jako důkazy, není možné vymyslet. Rusové Skripala měli v Rusku a z výkonu trestu ho pustili, ať si jede kam chce. A pak ho budou u Londýna trávit ruskou otravnou látkou a volat na číslo v Kremlu, aby všechny stopy vedly k nim a aby to bylo lehce zjistitelné a ukazovalo to přímo na Ruskou stopu. To jsou pohádky pro negramotné a ne pro seriózní šetření na kterém, ale samotná Británie nemá vůbec žádný zájem a vymýšlí tyto bludy. Británie má pravdu v jednom, že lež pokud bude vynesená proti Rusku se v současné době hodí k ekonomické válce s které má největší prospěch USA a tratí na tom nejvíc EU. USA nepotřebuje, aby Rusko s Evropou ekonomicky rostlo a lidé si žili lépe než v USA, což by mohlo ohrozit samotné USA.A to je příčina všech těch výmyslů.

   Smazat
  13. 22:31, ta lahvička je hodně zvláštní, proto si ji vzali domů.

   22:48, víte "vážený", když jste agent zaostalé rozvojové země, která nemá potuchy o technologiích a možnostech, potom děláte přímo školácké chyby, které by neudělal ani amatér z Ghany. Ty důkazy jsou nezpochybnitelné, celý řetěz.

   Mimochodem, těm blbec měl zapnuté sledování GPS, asi to neuměl vypnout, takže už je známá celá jeho trasa pohybu.

   Smazat
  14. WADA nalezla trankvilizéry i u hráčů Saúdské Arábie, Uruguaye, Chorvatska a Egypta. Něco začíná být hodně špatně.

   Smazat
  15. 22.48
   Ano, rozvojová země, která léta do kosmu, bez které by Američani v kosmu nebyli schopni existovat. S tou rozvojovou zemí si protiřečíte, protože proč hlavní politikou USA je zdržovat Rusko. Přeci rozvojovou zemi, by nemuseli zdržovat a pokud by se jednalo o zemi na úrovni Ghany, tak tu už vůbec ne. Akorát mi nikdo nezodpověděl, jakou má logiku, mít někoho ve výkonu trestu, pak ho pustit, ať si jde kam chce a pak ho, jak Vy tvrdíte, způsobem na úrovni rozvojového státu, ohrozit. A pak je tady, jedna důležitá věc. Není motiv. To, že členové NATO obviňují Asada z chemických útoků, které naaranžovali jejich Bílé přilby, tak Britové obviňují Rusko s Novičoku. Obě věci postrádají jakoukoliv logiku, proč? Proč by to někdo provedl? Motiv ve věci Novičoku mají jedině Britové a ti to také provedli. Vláda Británie si tím řeší vlastní vnitřní politickou krizi a Novičok jim posloužil k odpoutání pozornosti ke srabu ve kterém se Británie nachází. A poslední nejsilnější argument. Vláda Británie se dopustila únosu dvou Ruských občanů, které nyní zadržuje na neznámem místě a nedovolí jim veřejně vystoupit před novináři, což by neměl být žádný bezpečnostní problém, a nenechá Skripaly říct pravdu, jak to tedy bylo, nedovolí vydat sestře víza do Británie, aby se mohla vidět s příbuznou, protože by to mohlo natvrdo dokázat, že vše provedli Britové, což stejně jednou vyjde najevo.

   Smazat
  16. Pro 22:56

   Ano, rozvojová země, která léta do kosmu, bez které by Američani v kosmu nebyli schopni existovat. S tou rozvojovou zemí si protiřečíte, protože proč hlavní politikou USA je zdržovat Rusko. Přeci rozvojovou zemi, by nemuseli zdržovat a pokud by se jednalo o zemi na úrovni Ghany, tak tu už vůbec ne. Akorát mi nikdo nezodpověděl, jakou má logiku, mít někoho ve výkonu trestu, pak ho pustit, ať si jde kam chce a pak ho, jak Vy tvrdíte, způsobem na úrovni rozvojového státu, ohrozit. A pak je tady, jedna důležitá věc. Není motiv. To, že členové NATO obviňují Asada z chemických útoků, které naaranžovali jejich Bílé přilby, tak Britové obviňují Rusko s Novičoku. Obě věci postrádají jakoukoliv logiku, proč? Proč by to někdo provedl? Motiv ve věci Novičoku mají jedině Britové a ti to také provedli. Vláda Británie si tím řeší vlastní vnitřní politickou krizi a Novičok jim posloužil k odpoutání pozornosti ke srabu ve kterém se Británie nachází. A poslední nejsilnější argument. Vláda Británie se dopustila únosu dvou Ruských občanů, které nyní zadržuje na neznámem místě a nedovolí jim veřejně vystoupit před novináři, což by neměl být žádný bezpečnostní problém, a nenechá Skripaly říct pravdu, jak to tedy bylo, nedovolí vydat sestře víza do Británie, aby se mohla vidět s příbuznou, protože by to mohlo natvrdo dokázat, že vše provedli Britové, což stejně jednou vyjde najevo.
   Smazat
  17. 22:56 Jistě bylo na té hlaviče napsáno: "Best before...". Bezdomovci jí oteřeli až za několik měsíců od nálezu, protože jí končila doba upotřebitelnosti. Jinak jí měli vystavenou ve svém brlohu pod mostem a kochali se její krásou, že ano? Vy jste opravdu vděčný objekt pro každou pitomost.

   Smazat
  18. 13. července 2018 23:25
   WADA je nejmíň důvěryhodná organizace, která jedná na objednávku. Faktem je, že Rusům se opět povedla grandiózní věc v organizaci Mistrovství světa ve fotbale 2018, což ohodnotila FIFA jako nejlepší šampionát všech dob. To samo sebou nemůže zůstat bez odezvy a tak jako po Zimní olympiádě v Soči, demokratický západ začne kydat špínu. Co jiného demokratickému západu zbývá, než kydat lži. To se dalo čekat. Šampionát vidělo celkem víc než tři miliony lidí, kteří se přesvědčili na vlastní oč, že lži o
   Rusku nejsou pravdivé a proto musí nastoupit propaganda, jako za Hitlera, který pro demokratický západ je vzorem a začít špinavou práci, kterou si dopředu nejspíš už připravili, dříve než začal samotný šampionát ve fotbalu. Takže nic nového pod sluncem, jenom pořád to samé. Už by také, inteligenti ze západu mohli vymyslet něco nového, protože sto krát opakovaný vtip, přestává být vtipem, že?

   Smazat
  19. Stará taktika zabíjení otravnou látkou, kterou už celá desetiletí používala jak KGB tak GRU, více GRU. Pro ně se vyvinuly speciální spreje, kam se načepovaly většinou látky vyvinuté v programu Foliant, se sníženou těkavostí za účelem ochrany zabijáka a lepší možnosti jeho uniku z místa činu. To vysvětluje i pomalejší průběh otrav. Na světě takto bylo zlikvidováno několik desítek lidí. O Skripalovi bylo známo, že má vynikající úspěchy s verbováním pro spolupráci s MI6. Za tyto služby měl více než dobré peníze a proto se jeho dcera rozhodla za ním přestěhovat. Do Ruska se vrátit nechce, pověřila právníka, aby prodal její byt. S příbuznými se odmítá kontaktovat. Nedávno vyšlo najevo, že se ošklivě pohádala se svojí sestřenicí Viktorií, která ji chtěla mermomocí navštívit a dost primitivně vyzvídala místo pobytu. To byla poslední komunikace s členy rodiny. Členové komanda byli dva, jeden donesl jed, druhý, resident, zabíjel. Oba pak odletěli ještě ten den do Ruska. A.N.Vasiljev a I.A.Frolov, oba v činné službě GRU.

   Smazat
  20. 23:49, nejlepší šampionát, to říká kdo? Ty stovky incidentů, zbití fanouškové, politická agenda, mizerné předražené ubytování, chaos všude kam se podíváš, binec, hnusné žrádlo a tisíce hladových žebráků?
   Angličani si s sebou vezli svoje vlastní jídlo, báli se otravy. Anebo myslíte, že všichni byli vydřeni z té bídy, co tam viděli a z neustálých útoků? Myslíte, že se jim líbil ten příšerný šlendrián, špína, rozpadající se stadiony a vše okolo nich? Čtěte i jiné zdroje, ne jen ruské. Šéf FIFA se zdvořile zdržel komentáře a pak zamumlal, že udělení licence Rusku byl velký omyl.

   Smazat
  21. 23:35, Rusko lítá do kosmu? Nebuďte směšný. Od 1.1.2019 Bajkonur přechází pod Kazachstán, který spolu s Íránem, Ukrajinou a Francií míní vybudovat moderní středisko kosmických letů a zároveň dokončit projekt "Angara". Rusko se letos pokusilo vypustit tři rakety a dvě jim spadly, je už nikdo nepojistí. Z Bajkonuru tímto nic ruského nepoletí, nikdy. Vostocnyj je odložen k ledu, odtud zdrhli poslední zaměstnanci tentokrát do Číny a Pleseck nefunguje již delší dobu, dokonce ani pro vojáky ne. Tím mají ohromný problém s udržováním navigačního systému. Nebyli přizváni do nově vzniklého Kosmického klubu, protože zaostávají ve všech oblastech. Ukrajina pozvána byla, protože provozuje na rovníku svůj launcher a zároveň dodávala ruským raketám motory. V současnosti je špičkou Musk a jiné komerční projekty, které se chystají i na delší vesmírné lety. Z bývalého SSSR funguje jen Kazachstán a Ukrajina. A nebýt Ukrajiny, Rusko by po rozpadu žádné rakety nevypouštělo. Samostatně neumí vyrobit ani obyčejný satelit, co už zvládne i Nigérie a Ekvádor. Jejich kosmický program je v troskách už hodně dávno.

   Smazat
  22. Grázle ulhanej, nelži! Kdokoliv může videt, poslechnout si nekonečnou ódu na šampionat a na rusko od šefa FIFA, živě pravě teď na ruské 24h.

   Smazat
  23. 1;02 vážně? Poslechni si to v angličtině a ne v ruštině blbečku, ti sráči to úplně překroutili. HNUS! Lháři prolhaní.

   Smazat
  24. 1:02 a co říká FIFA na trankvilizéry v krvi konkrétních mužstev? To je jakože v pořádku, že? Ještě přijde na psa mráz.

   Smazat
  25. Zase lžeš, grázle! Slyšel jsem ho v angličtině...a překlad byl spravný a celá zpravodajská informace byla v ruštině adekvatní vzhledem k obsahu projevu.

   Smazat
  26. Pro 00.01 a 0:24, byl jsem tam, včera jsem se vrátil ze šampionátu a musím konstatovat, že 00.01 lže jak když tiskne. V Rusku krásné stadiony, perfektní organizace, nadšení fanoušci. A pro 0:24, že Ruské kosmonautice věřím víc než Američanům, kteří na měsíci nikdy nebyli. Dodnes není vyřešené odstínění kosmické radiace, které je na Měsíci, který nemá atmosféru, v takových hodnotách, že ve skafandrech, které byly na obrázcích pořízených tzv. z Měsíce by neměli šanci Američani přežít. Podívejte se na záběry Američanů z Měsíce a zjistíte, že na žádném z těchto záběru nejsou hvězdy, ač by tam měly být vidět lépe, než ze Země. Myslím, že větu Amstronga bude nutné opravit na znění: "Je to malý krok pro člověka a velká lež pro lidstvo". Dodnes totiž není vyřešeno, jak odclonit kosmické záření, proto také nikdo zatím ani na Měsíc a ani na Mars neletí a dlouho nepoletí. Hodnoty kosmického záření jsou, tak obrovské, že ani konstrukce rakety, dál od země, tam kde již nepůsobí elektromagnetické pole země, není schopná zajisti, aby živý tvor přežil. Doporučuji se podívat na: https://www.youtube.com/watchv=QYrpR5ELzGw,
   a podívat se na argumenty kterých je tam celá řada, které dokazují, že zatím lidská noha na Měsíci nebyla, ani ta Americká.

   Smazat
  27. 1:33 ty pomatený konspirativní chudáku. Když už neumíš obhájit neúspěchy mužikstánu, tak vymýšlíš konspirace. Přistání na měsíci bylo famózním finále závodu o vesmír, kdy proti sobě stály USA a Němci pracující pro SSSR. Odkud si myslíš, že jsou ty kila vzorků? Tím mužikstán definitivně skončil. Přitom přistání na měsíci je jen jedna z epizod, víceméně propagační, protože veškerá ostatní věda o vesmíru je jen v USA a naše současné poznatky jsou jen z amerického výzkumu. Že existuje třeba Oortův mrak, že je na Enceladu voda, jak se vesmír utvářel, existence útvarů zvaných neutronové hvězdy .. o tomhle všem víme díky Americe. Americe též svět vděčí za orbitální kosmickou stanici, kde umožnili pracovat mnoha vědcům z celého světa. A jedině Musk je schopen dopravovat náklady a posádku k této stanici.

   Smazat
  28. 9;49
   Ty havlomamrde,uASSackej ksindl NA MĚSÍCI NIKDY NEBYL!!!!!!!

   Smazat
  29. 9:49 Poslední věta, že jedině Musk je schopen dopravovat náklady a posádku k mezinárodní stanici je o tom, že 9:49 vůbec neví, že kosmonauty na ISS, tedy mezinárodní vesmírnou stanici dopravuje výhradně a to i zpět, Ruská vesmírná raketa Sojuz: Raketa Sojuz (rus. Союз; "svaz" fonetická výslovnost "sajuz") je rodina nosných raket, vyvinutých OKB-1 a vyráběných firmou CSKB-Progress v Samaře. Podle Evropské kosmické agentury jsou nosné rakety Sojuz nejspolehlivější a nejčastěji používané nosné rakety na světě. Nosné rakety Sojuz jsou používány pro vynášení kosmických lodí Sojuz a transportních kosmických lodí Progress, vynáší komerční náklad prodávaný operátory Starsem a Arianespace. Rakety Sojuz jsou dnes jako jediné využívané k vynášení kosmonautů k mezinárodní stanici ISS. USA si prostor na těchto raketách pro své potřeby pronajímá. A co se týče Američanů na Měsíci, doporučuji podívat se na film "Kozoroh 1", kde si Američani sami natočili pohádku jak to asi bylo s přistáním na cizím vesmírném tělese. A důkazem je pořád silné kosmické záření, které by nikdo s dnešními kosmickými loděmi, mimo elektromagnetické pole Země nepřežil a to ví i "první" člověk na Měsíci se svojí památnou větou: "Je to malý krok pro člověka... a další bla, bla, bla". Ale jak znám Američany, tak i podvod dokáží dobře zpeněžit a ze lži udělat cnost.

   Smazat
  30. 1:23, teď jsem si vyslechnul Infantiniho ohledně MS2018, a jednoznačně řekl, licence Rusku byla chyba. V zákulisí to prý bylo mnohem žhavější. Pak tu je ještě kauza sedativ v krvi hráčů Egypta, Saúdú, Uruguaye, Španělů a Chorvatů. To bude mít ještě velkou dohru, stále se to vyšetřuje.
   Nejstrašnější šampionát jaký kdy byl, snad ještě horší než letní olympiáda v Moskvě 1980 a zimní v Soči. To byly ty nejhorší sportovní akce všech dob. Mnichov 1938 byl sice pod záštitou Hitlera, ale technicky tam bylo vše v pořádku. Tady děs a hrůza. Všichni účastníci už chtějí domů, fanoušci jsou zavřeni v hotelech a nevychází, čekají jen na svoje zápasy. Momentálně je jen pár desítek Angličanů v Petrohradu a Francouzů v Moskvě. Ostatní jsou po incidentu ve Volgogradu 20.června už dávno pryč.

   Smazat
  31. 11:57, nemáte pravdu, Falcon Heavy dopravuje nejtěžší náklady na ISS, a takovým nákladem je i posádka. Rusko jako takové nikdy nedopravovalo těžké náklady do vesmíru, protože rakety i moduly se dělali ve spolupráci s Běloruskem a motory dodávala Ukrajina. Bajkonur si pronajímali od Kazachstánu, který řídil odpaly a let. Proto většina letů z Bajkonuru dopadla úspěšně. Rusko jen bralo prachy od zákazníků, z nichž muselo velký díl zaplatit spoluúčastníkům z bývalého SSSR a ten zbytek ukradlo vedení firmy. Proto si za ta léta ani nedokázali vychovat novou generaci a skoro všechny pokusy o start z Vostočného stoskotaly. Narozdíl od Ukrajiny a Kazachstánu.

   Smazat
  32. Opět lžeš, grázle!

   Smazat
  33. 23:50 Julia Skripal si moc nepamatuje na osudný den, ale ví, že jejímu otci pár dní předtím volal jakýsi Frolov z Moskvy, což potvrdil i telecom. Hovor byl velmi bouřlivý.
   MI6 má prý díky přeběhlíkům naverbovaných Skripalem velmi slušný přehled zvlášť o GRU a jejich vazbách na současný Kreml a ruskou politscénu. Skripal údajně nebyla "mrtvá" kauza.

   Smazat
  34. 13:19 a 13:28 trolové asi z Univerzity Karlovy s instrukcemi z velvyslanectví USA, lžou vědomě a asi za peníze, protože v Rusku probíhá
   jeden z nejlepších šampionátů všech dob, tak zněla slova nejvyššího představitele FIFA na tiskové konferenci, včera dopoledne, kde taky řekl, že v Kataru se bude hrát v zimním období a pronesl to v němčině a angličtině a žádný překlad jsem k tomu nepotřeboval. Je mi jasné, že výše uvedení trolové mají sympatie k Hitlerovi, což je v současné době trend západních zemí říkat, že jsme nebyli osvobození, ale okupování Rudou armádou, jenom nikdo nedoplní, že kdyby k tomu nedošlo, my by jsme tady už nebyli, protože naší rodiče byli po židech, jako Slovani určení k zplynování. Všechny starty Sojuzu je možné vidět na internetu v přímém přenosu, včetně manželek Amerických astronautů, sledujících start k mezinárodní vesmírné stanici ISS. Na Primě ZOOM a na "Nacional geografick" běží seriál Apokalypsa první světová válka, který doporučuji výše uvedeným trolům k zhlednutí, kde je vidět, jak vznikla I. sv. válka a její příčiny a důsledky s 15 miliony mrtvých a nesčetné množství, zničených životů v důsledků takových lidí jako jsou trolové 13:19 a 13:28, kteří štvaním, lžemi a svou nenávistí, štvou proti sobě obyčejné lidi s cílem poštvání milionů lidí, aby se zabíjeli pro uspokojení elit západních demokratických států. No a co se týče údajných sedativ v krvi fotbalistů, je to alternativa sarinu v Sýrii a Novičoku v Britanii, tedy vymyšlený blábol západními demokraciemi, které samozřejmě úspěch mistrovství světa v Rusku nevstřebají a musí kydat špínu. Jinak za zdravotní stav fotbalistů zodpovídá vedení národního reprezentačního mužstva, každého státu a jeho početný lékařský tým. Co se týče konkrétně Egypťanů, ti byli ubytování v supermoderním hotelu v Čečensku v Grozném, kde byli doslova mezi svými, tedy muslimy a nějaké sedativa vůbec nepřichází v úvahu. Je to blábol s kterým se setkáváme tady u 13:19 ale je to nejspíš vymyšlené v USA a Británii a hozené přes uvedeného trola, který otevřeně fandí naším vrahům z II. sv. války. Jinak, když Rusové vyhrávali první dva zápasy, Británie už křičela, že jsou nadopování, což byla již připravená provokace, kdyby se náhodou Rusům podařilo projít do semifinále, ale dokazuje to podle starého českého přísloví: "Podle sebe soudím tebe", že kdo dopuje a kdo zneužívá ve sportu nejvíce dopingu jsou západní státy, které ale ovládají laboratoř WADA a její komise a funkcionáře, takže můžou dopovat co hrdlo ráčí, protože logicky, když má někdo výkony jako Americký cyklista Armstrong a všichni Američtí sprinteři včetně tenistek a tenistů, tak je to jasný doping, ale pod záštitou WADA, že? jde přeci o velké peníze, sponzory, reklamy, což by v západních státech nebylo, kdyby vyhrávali Rusové. Tak se vymyslí doping a penízky putují na západ. Je to jako s plynovodem Severní patok II. který se snaží Tramp zastavit vyhrožujíc Německu. Tam jde hlavně taky o peníze a zisky. Zdravím troly z KU.

   Smazat
  35. Jsou to placení grázlové za šíření zla. Bylo by to směšné, neb doba nám dává šanci si projít zpravodajství z celého světa a udělat si obrázek o nezávislosti, objektivitě,vyváženosti západních (našich médií), ale ne všichni mohou věnovat čas různým pohledům, takže tito trolové mohou pak významně příspět k rozeštvávání lidí, šířením lží, zla. Prosím tedy kdo můžete alespoň krátce zareagujte a slušně řečeno je uveďte do patřičných mezí, jako např. 15.39. Ač se to nezdá je to důležité jaké klima pro diskusi, spolupráci... na řešení problému světa kolem nás vytváříme.

   Smazat
  36. 15:39, tolik výmyslů a dokonce i lží, to je neuvěřitelné. Rusko nevypouští rakety, je vám to jasné? Pokud něco z Bajkonuru vzlétlo, vypouštěl to v drtivé většině Kazachstán, kolikrát to mám opakovat? Jen některé starty byly z Ruska, většinou neúspěšné, a pokud tam byly manželky astronautů, potom to muselo být v tom novém kazašském městě namísto města Bajkonur, kde je veškerý komfort pro návštěvníky.
   Nazarbajev buduje kosmický průmysl a počítá i s turistikou, už se staví dálnice. Najděte si to, vypadá to stejně skvěle jako jejich nová Astana, jen menší, zato luxusnější a narozdíl od starého příšerného zaprášeného stepního panelákového Bajkonuru, plné vody a zeleně.
   Poslední start na z jedné z opalovacích ramp, poskytnuté ruské straně, byl před několika měsíci a tento rok poslední. Píšou to i ve svých médiích. Oni sami píšou, že s kosmem končí, že tragicky zaostávají v technice. Že to bude mít dalekosáhlý dopad i na jejich bezpečnost. Understand?
   A kde je skutečný výzkum vesmíru, k němuž potřebujete celou plejádu různých teleskopů, tělesa na orbitě a spoustu dalších techniky na zemi, především výpočetní, a samozřejmě mozky. Čím přispělo Rusko, a pokud ne k vesmíru, tak alespoň k výzkumu Země z orbity?

   Smazat
  37. Neustále lžeš, grázle!!! Stačí si dát do vyhledávání seznam ruských startů do vesmíru...

   Smazat
  38. 20:37 žádné ruské starty nejsou! Jasné? Nikdo je nechce po katastrofách na začátku roku pojistit. Rusko samostatně NIKDY nevypouštělo rakety do vesmíru, dokonce nejsou schopni obsloužit vlastní družice. Ani satelity a rakety nejsou schopni samostatně vyrobit, od té doby, co s ní Ukrajina přerušila kontakty, nakupovali přez třetí subjekt. A Kazachstán definitivně přebírá Bajkonur od 1.1.2019. Rusko tom končí úplně, nemá vesmírný program. Narozdíl od Nigérie, která celkem slušně napředuje.

   Smazat
  39. Grázle,lžeš!!!

   Smazat
  40. Vždyť na tom houby záleží, jestli nějaký "útok byl či ne! Stejně jako údajný "novičok"! Tady šlo o něco docela jiného! A totiž demonstrovat jednotu západní civilizace postavit se nebezpečí putlerizmu i (pr)assadismu v každé jeho formě a podobě kdekoliv a kdekoliv na světě pod jakoukoliv záminkou! Nebo zlu je třeba vždy čelit ještě větším zlem! To věděl už pan Hitler, když napsal ve svém stěžejním díle Main Kamf - "... my musíme vytvořit stejnou sílu jako oni (rudí, marxisté), stejně brutální a fanatickou, stejně nemilosrdnou a tvrdou, ale pravdivější!" A o tom to je ..

   Smazat
 3. Pan Krejčí je profesor a taky profi analytik. Bohužel tyto kapacity nalze slyšet ani vidět v rozhlase či TV, proč asi? Zato jiných na Tv a nyní i pohledných slečen na seznamu.cz věkové kategorie 20 roků přehršle. Proč asi? Opravdu již je ta pipina důležitější než to co je v hlavě?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:35
   Pipina nepipina, důležité je kolik za to kdákání dostane. Ale to je i u těch "kvalifikovaných"
   politických, ekonomických a a humanistických rychlokvašek ze Serošova stáda.
   Václav

   Smazat
 4. "Američané mají v podstatě jediné zboží, které mohou celosvětově prodávat, a to jsou zbraně. Všechno ostatní přestává být konkurenceschopné – snad kromě dopravních letadel, a i tato výroba je napojena na vojensko-průmyslový komplex."
  ==============================================
  Hmmm, i takový hloupý jouda, neználek a mimoň, který si říká analytik, může být dnes profesorem.

  Apple, Google, Microsoft, Intel, Amazon, Facebook, IBM, Cisco, Oracle, Accenture, HP, Adobe, General Electric, Coca-Cola, Pepsi-Cola, Sprite, McDonalds, KFC, Nike, Gillette, Pampers, 3M, Colgate, Ford, Disney, Netflix, VISA, American Express, DHL, Harley Davidson, John Deere, Tesla, Caterpillar,......

  a stovky dalších světově známých firem, lídrů v oboru, prodávající úspěšně své výrobky a služby po celém světě. Jen samotný Apple má vyšší hodnotu než celý ten váš slavný "vojensko-průmyslový komplex". Seznamte s nimi, vy "analytiku".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No,ale upřímně asi jim ten obchod nějak vázne,když nejvyšší představitel je tak nervozní.Bohužel spotřebovávají víc,nežli na co vydělají.

   Smazat
  2. 22:27, nemá význam házet perly sviním. Oni nechápou, že bez Ameriky končí vývoj, Čína je jen velmi dobře kopíruje a Evropa je sto let za USA.

   Smazat
  3. Anonymní 13.července 2018 23:00

   Sto let?
   A smím se optat, jestli tak soudíte podle sebe a svých rodinných příslušníků?

   Smazat
  4. Podle zdejších přispěvatelů

   Smazat
  5. 22.27
   Apple, Google, Microsoft, Intel, Amazon, Facebook, IBM, Cisco, Oracle, Accenture, HP, Adobe, General Electric, Coca-Cola, Pepsi-Cola, Sprite, McDonalds, KFC, Nike, Gillette, Pampers, 3M, Colgate, Ford, Disney, Netflix, VISA, American Express, DHL, Harley Davidson, John Deere, Tesla, Caterpillar,......
   to všechno jsou jenom prázdné škatule, bez obsahu, které vydělávají jenom spekulací, ale spekulací se nevytvoří žádná hodnota, vážení. A v rámci spekulace Američani nejvíc vydělávají na patentovém vlastnictví, kdy všechny rostliny v Amazonském pralese mají pod svým patentem Američani a kterákoliv farmaceutická firma na světě použije rostlinu z tohoto pralesa, musí okamžitě platit USA. A kdyby ne, USA mají páky jako zbraně, vojenské základny, sankce a vyhrožování. Kdyby jste byl v USA a projel jste větší část tohoto území, viděl by jste, že nikde není žádná fabrika, žádný závod, nic se tam nevyrábí. Největší vývozní artikl USA je drcený kancelářský papír a pak následuje seno. Všechny výše uvedené firmy, které jste uvedl, vyrábí produkty v Číně, Tajvanu, Indii, dávají na to nálepku Made in USA a pak to za stonásobek prodávají, něco podobného jako je to nyní u nás, kdy vše co vyrobíme jde do Německa, tam na to dají nálepku a za stonásobek to prodají.
   Mimochodem Boening vyrábí celé části letadel v Rusku, jak projekčně, tak konstrukčně. USA kupuje raketové motory od Rusů ve velkém množství, protože nejsou sami schopni žádný vyrobit. To jsou tedy Spojené státy.

   Smazat
  6. 0:10, milý neználku. To že se něco vyrábí mimo, ještě neznamená, že je daná země vlastníkem know-how. V tom tkví síla Ameriky. Vědomosti, výzkum, technologie.. všechny centrály jsou v USA, které laskavě umožnilo, aby i ostatní na planetě mohli používat třeba iPod. Navíc těch vyjmenovaných značek je jen zlomek, jelikož vše, co planeta používá, bylo vymyšleno v USA a značná část se tam i vyrábí. Ostatní jen zoufale kopírují.

   Smazat
  7. 0:32, ano zlomek firem to je, ale to nemění nic na tom, že všechno jsou to prázdné kartonové škatule, tak jak jejich rodinné domky, postavené z kartonu s fasádou z umělé hmoty navozující dojem cihlové zdi, kdy to je možné zjistit poklepem. I vědomosti a výzkum se už neděje v USA, protože v rámci liberální ekonomiky, která hledí na zisky i ten výzkum je levnější vně USA, tedy v Indii, Číně atd. Nejprodávanější značka automobilu v USA je Toyota, pak další řada Japonských značek, protože sami Američani vědí, že jejich Americké vozidlo je technologicky 100 let za opicemi a proto v roce 2006 v době světové ekonomické krize vyvolané právě vyspělosti USA v hypoteční bublině implantované do investičních fondů, krachlo celá řada těch, jakoby známých firem, které musely být státem USA, jako znárodněny a jejich sanaci zaplatil stát USA, aby po napumpování vytištěných dolarů do zkrachovalých firem, byly opět privatizovány, když k vůli těmto machinacím krachovaly ve světě celé státy, jako např. Island a i nás se tato obrovská krize, vyvolaná vyspělosti USA nemile dotkla a v rámci světového dolarového systému, odpluly naše peníze do USA, tedy to jsou ty vyspělé technologie USA, jak ožebračit celý svět, aby se v USA zacelila díra, kterou si v USA spekulacemi zavinili sami. Opravdu velkolepá know - houw, made in USA.

   Smazat
  8. Americká auta zaostalá? Vy nejste v pořádku chlape. Ford, Dodge, Jeep, Chevrolet, Chrysler, Pontiac, Lincoln, Cadillac, Buick, Hummer... co značka, to legenda. Auta těchto značek mají svoji hodnotu i jako veteráni a jsou nesmírně ceněné. Vlastnit "ameriku" je snem většiny lidí a takový starý Mustang nebo Dodge Viper jsou i dnes žádaná auta. Proto Ford a Dodge mají kromě nejnovější produkce i retroprodukci. To samé třeba Harley Davidson. Amerika je automobilová velmoc. Vy zaostalý.

   Smazat
  9. Pro 13:51, všechny Vámi vyjmenovaná auta, jak sám správně píšete se hodí akorát do muzea a jako muzejní exponáty mají cenu o svědectví jak se v USA v době od padesátých let do současné doby plýtvalo, jak při výrobě aut, tak při jejich provozu s 30 litry benzínu na 100 km. Dovozem Toyot do USA, hlavně Toyoty Prius, kterou používá i policie v NY, Američani kupují zásadně Toyoty, Hondy a Americký šestiválec Ford pickup, kupují jenom zatvrzelí Texasani, kteří v něm jezdí s širokým kloboukem a ve vysokých botách a s nápisem: "Nehrajte si s Texasem". www.roadsmile.com/images/ford-f150_blue_9.jpg
   Jinak na dálnicích a všude jinde Americká auta nejsou vůbec vidět. U nás pohraniční policii byly svého času dodané Americké Jeepy, které svojí éru po dvou letech skončily, protože se zjistilo, že tam kam zajede toto Americké vozidlo, lehce zvládne obyčejná Felicie s třetinovými náklady na provoz. Tedy opět, co název to legenda bez obsahu v dnešní době normálním občanem nepoužitelná, jenom jako muzejní exponát. Máte pravdu, že Amerika je automobilová velmoc, tím, že i pro chleba se tam musí jet 50 km do obchodu, což je zcela běžné a města se rozléhají na ploše několikrát větší ploše než v Evropě, ale ta automobilová velmoc jezdí na vozidlech značky Toyota.

   Smazat
  10. 14:29 je to váš žvást a já vám tyhle hloupé výmysly nebudu vyvracet. Z vaší strany jen pustá závist Čecháčka, který se nikdy nezmohl na samostatnou výrobu jakéhokoliv vozidla. Prostě jste lhář a každý si to může ověřit v ulicích amerických měst. Amerika je i zůstane průkopníkem automobilového průmyslu. Nemluvě o jiném.

   Smazat
  11. 15:25
   Ty zaostalá havloflanděřo,co to tady plkáš za nesmyslnou propagandu????!!!!!
   Ve Fort Knoxu mají uASS okupanti POUZE prach a KULOVÝ a průmysl díky zvýšení cel jde do HAJZLU,TY průKOPNÍKU z NESMYSLOVA!!!!!

   Smazat
  12. Když jsou ti Američané tak úžasní výrobci téměř všeho (hlavně ty housky s mletým masem a chemické přeslazené sračky jsou technologicky mimořádně náročné), tak proč mají zahraniční dluh 22 000 000 000 000 dolarů, vnitřní dluh 50 000 000 000 000 dolarů a k tomu tragickou obchodní bilanci. To nesvědčí o technologické a průmyslové vyspělosti. Ono je to hezké pozlátko, když nějaká společnost má sídlo v USA, avšak vývoj i výroba probíhá někde jinde.

   Smazat
  13. 3:22 know-how, říká ti to něco? Amerika, když bude chtít, ochrání cly vlastní produkci a kdykoliv začne vyrábět, protože má vědomosti. Ale proč by to dělali, když jim to vyrobí otroci v Číně nebo Polsku, kteří to udělají rádi a ani nechápou která bije? Američané se věnují jiným věcem. Vše, co víme jako lidstvo, pochází z amerických výzkumů, od amerických matematiků, fyziků, chemiků, biologů, inženýrů... Tam jsou centra vědění a banky, byznys centra, nejlepší university světa, úrodná půda a přírodní zdroje. V USA je centrum světové kultury a umění, nejlepší umělci, nejsvostnější sbírky. Chceš vidět artefakty z Ninive? Navštiv americká muzea. S nějakým dluhem si můžou akorát vytřít zadnici. Ten jejich vnitřní se vyrovná hravě, na to jsou mechanismy, a ten vnější je problém věřitele, ne Ameriky. Understand? A to jsem ještě nezačal o nejlepší armádě světa. Co ty chceš po Americe?

   Smazat
  14. 8:24 Omyl a velký. V USA nejsou centra vědění, ale centra spekulací, podvodů, podlostí, krádeží. Prý, když Američani budou chtít a proč by nechtěli, ještě víc okrást celý svět, ale ono to už nejde. Američani měli příležitost být užiteční pro Svět, tím, že jim byla svěřená světová peněžní měna, ale oni to zneužili a zneužívají dodnes k ke krádežím všeho z celého světa. Lidstvo už má Americké zlodějny, Amerických válek, zabíjení lidí po celém světě, plné zuby. O nejlepší armádě světa, bych pomlčel, protože Americká armáda páchá po celém Světě válečné zločiny a hmotné prostředky pro USA loupí, tak jako to dělal Hitler. Z historie víme, že každý hegemon skončil, jako Řím, Inkové, Máyové, Egypt a končí i USA, protože postupovali stejně, jako oni, kdy USA jenom vraždí, loupí a skončí.

   Smazat
  15. 19:10, ó závist, ano ta je nekonečná. Nebýt Američanů nebo Angličanů, svět by se nikdy nedozvěděl nic o své minulosti. To jejich vědci zpracovávají materiály a umožňují tak jednotlivým národům uvidět, co dělali jejich předci. Totéž platí pro hloupé Čecháčky, kteří žádnou historii nemají
   Vůbec celá východní Evropa je sebranka bez historie - narozdíl od zbytku světa. Ale závist, jó ta tady kvete jedna radost.

   Smazat
  16. 9;03
   Havlosračka=uASS Ralfík Vygum!!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  17. 16:54 Typický skřek průměrnýho místního užgryndaných čechomužika, kterým už velice brzy doufám, Putler poskytne nějakou tu azylovou kvótu někde na Sibíři a možná i příděl jedovatý pěny do koupele!:D:D:D

   P.S.: Hele ty zdegenerovanej bolševickej čechomužiku, tomu Havloj ve vytahaným svetru s lahváčem v ruce vděčíš za to že neskončil po zásluze takhle - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
 5. Větší nesmysly, zmíněné telefonáty s číslem v Rusku a Kremlu, jako důkazy, není možné vymyslet. Rusové Skripala měli v Rusku a z výkonu trestu ho pustili, ať si jede kam chce. A pak ho budou u Londýna trávit ruskou otravnou látkou a volat na číslo v Kremlu, aby všechny stopy vedly k nim a aby to bylo lehce zjistitelné a ukazovalo to přímo na Ruskou stopu. To jsou pohádky pro negramotné a ne pro seriózní šetření na kterém, ale samotná Británie nemá vůbec žádný zájem a vymýšlí tyto bludy. Británie má pravdu v jednom, že lež pokud bude vynesená proti Rusku se v současné době hodí k ekonomické válce s které má největší prospěch USA a tratí na tom nejvíc EU. USA nepotřebuje, aby Rusko s Evropou ekonomicky rostlo a lidé si žili lépe než v USA, což by mohlo ohrozit samotné USA.A to je příčina všech těch výmyslů.

  OdpovědětSmazat
 6. Břidlicový plyn je legenda, Amíci koupí plyn od Rusů a dopraví jej do Polska, Germánie a jiných států za patřičný poplatek. Prostě obchod je obchod a v tom jde o zisk ne o politiku.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA má dostatek vlastního plynu, i na vývoz, nemusí kupovat u kdejakého pokoutního kšeftaře.

   Smazat
  2. Zpráva z letošního ledna Washington Post (ale možná že lžou):

   "Tanker se skapalněným přírodním plynem z ruské Arktidy dorazil do Bostonu, odkud bude vyložen pro americké uživatele."

   https://www.washingtonpost.com/business/economy/tanker-carrying-liquefied-natural-gas-from-russias-arctic-arrives-in-boston/2018/01/28/08d3894c-0497-11e8-8777-2a059f168dd2_story.html?noredirect=on&utm_term=.5f1f833364d1

   Smazat
  3. Zpráva z letošního ledna Washington Post (ale možná že lžou):

   "Tanker se skapalněným přírodním plynem z ruské Arktidy dorazil do Bostonu, odkud bude vyložen pro americké uživatele."

   https://www.washingtonpost.com/business/economy/tanker-carrying-liquefied-natural-gas-from-russias-arctic-arrives-in-boston/2018/01/28/08d3894c-0497-11e8-8777-2a059f168dd2_story.html?noredirect=on&utm_term=.5f1f833364d1

   Smazat
  4. 6:00 jedná mslá loďka z Jamalu kdoví za jakým účelem, kdo to vlastně koupil a proč... a co jako to dokazuje? Že by si chtěli třeba otestovat cestu jako budoucí vlastník ruské Arktidy, to tě nenapadlo?

   Smazat
  5. Rusové otevřeli jeden ze severních terminálů na zkapalňování plynu, staví atomové ledoborce nové generace, spustili na vodu a uvedli do provozu plovoucí jadernou elektrárnu pro Arktidu. Sází na to, že globální oteplování jim otevře "Severní cestu" do Asie a jak vidět i do Ameriky.


   TEĎ JEN ČEKÁM, KTERÝ UKRONÁCEK nebo PORNOJANDA TOTO VŠE POMLUVÍ ZA POUŽITÍ NADÁVEK.

   MM

   Smazat
  6. Anonymní 15. července 2018 11:58

   "Teď jen čekám ..."
   Píšete sem pro magory nebo pro normální lidi?

   Smazat
  7. 11:58, myslíte ten LNG terminál, který je ve vlastnictví Totalu a o druhý se pere Exxon s BP? Jistě, přesně o téhle Arktice mluvím. Nebo ty ledoborce koupené od Japonska, které téměř zadarmo razí cestu novým vlastníkům Arktidy že Západu, přičemž mužik tam dělá akorát tak nádeníka, protože velení lodí je mezinárodní. Tomu říkám úúúspěch.

   Smazat
 7. 22:27 = vyborny prispevek ! !

  Mnoho americkych vyrobku neni pusteno do Evropy a proto chce president Trump zavadet Tarif na evropske zbozi do Ameriky.

  Panove v Americe je malym lidem daleko lepe, nez v Evrope. Vsechno je dostupnejsi ! Vseho je hodne !

  Nejlepe je to videt na HRACKACH ! (Auta , motorky, traktory a stroje pro zadradkare, naradi pro kutili atd.)

  (Naguglujte si napr. KIA SOUL ! Zde ho mate tento tyden
  za $ 12 000 uplne nove a tak je to ze vsim.)

  Vase vlady v Evrope chrani vas prumysl a NEPUSTI nektere veci do Evropy a Trump chce zavadet to stejne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není nic jednoduchšího, než se tam odstěhovat a neotravovat tady s pohádkami o ráji v USA. kdo tam byl, ví svoje.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 0:34
   Naučil ses tam hovořit sprostě, urážet bez argumentů, což je příznačné pro celé USA. Nebylo zapotřebí ani psát o po bytu v USA, protože s vyjadřování na úrovni Američana je to zcela jasné. A že si v tom ráji nezůstal a přišel si do horšího, co?

   Smazat
  4. Ano, mnoho lidí v USA, kromě asi čtvrtiny obyvatel a za předpokladu, že neonemocní, se mají dobře, ovšem pouze za cenu astronomického zadlužení, což si někteří diskutující neuvědomují.

   Smazat
 8. Jo jen živit zadlužené usa kupováním předražených zbytečných zbraní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A čím chcete bojovat proti Rusku?

   Smazat
  2. 23:31 V tom je ten vtip. MY proti Rusku bojovat nechceme. Nemáme proč, Rusko nás ke svému bohatnutí nezneužívá.

   Smazat
  3. 23:31 Naprosto ničím Rusové jsou naši Slovanští bratři a nemají v plánu někoho napadat naopak mají kolem svých hranic usa základny. Putin řekl pokud budou napadeni nějakým státem nato tak se budou bránit jadernými zbraněmi. Takže us válečný šrot je k ničemu.

   Smazat
  4. 0:14, 0;20 a nevadí vám, že narozdíl od zbytku světa, tahle země začala s bezprecedentním zabíráním území okolních států, že rozpoutala několik válek, a že se roztahuje na území, které ji nepatří. Nevadí vám, že Rusko je vlastně jedna ohromná kolonie zotročovaná Moskvou a že tamní národy touží po osvobození? Bojí se jich všichni, Ukrajina, Sýrie, Gruzie, Bělorusko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Polsko, my, vlastně celá postkomunistická Evropa a vy se divize, na co nám budou zbraně. Divné a hloupé.

   Smazat
  5. 0:38 Opravdu mi nevadí lži, které někdo pro vlastní zisk nalévá do prázdných makovic. Ruské národy svou "touhu po osvobození" jasně vyjádřily v posledních volbách, jestli jste si nevšiml. Touha po svobodě se ale opravdu splnila občanům Krymu, když se osvobodili z ukrajinské poroby. A to díky svobodnému referendu, které je občanům jiných států "demokraticky" upíráno. Jestli se Ruska bojíte vy osobně, tak si zajděte za Chocholouškem. I když ani ten blbost nevyléčí.

   Smazat
  6. 0:38 Člověče co se nám to snažíte namluvit kdo má základny po celém světě. Kdo neustále válčí svrhává nepohodlné režimy.„Slavné" usa podporovatelé džihádu kšeftaři s drogama z Afghánistánu z nich jde strach.

   Smazat
  7. 9:23 tam, kde jsou základny USA, tam všude jsou má pozvání tamních obyvatel má ochranu před predátorem, anebo z pověření OSN. Dokonce nemůžou vyplnit všechny žádosti, třeba taková Ukrajina nebo Polsko by uvítali přímo miliony vojáků i raketové báze. Litva se už přímo hrne do války proti Rusku. Docela zvláštní, když to byli takoví kamarádi v "SSSR" a dneska je nemůže ani jedna z tamních zemí vystát. Dokonce až tak, že si pozývají na ochranu USA. Posledním prozřivším je Lukašenko, který dokonce chce vstoupit do sestavy s jiným státem. Četl jste názory Bělorusů? Kam se hrabou Ukrajinci.
   Asijské republiky už roky škemrají u Ameriky. Nejde o peníze, jinak by se obrátili na Čínu, jde o zaručení bezpečnosti.

   Smazat
  8. 3:06, jaké ruské národy, myslíte volební účast 22%, kde Putin získal 54%, tj. reálných necelých 12% a kde se prokazatelně falšovalo? Tamní národy neuznávají Putina, protože neuznávají Rusko, včetně samotných Rusů. Všichni chtějí demokracii, kterou se v 90.letech nepodařilo dobudovat, protože přišel samozvaný diktátor. Rusko MUSÍ být dekolonizováno a na tamním území MUSÍ vzniknout další státy. Jedinou zárukou pro tento proces jsou USA. Co má například takový Petrohrad s Moskvou a co s ní má třeba Vladivostok?

   Smazat
  9. 9:59
   Jsou tam na pozvání?????
   Leda v rámci OPERACE TRVALÁ OKUPACE!!!!!!!
   Proč ještě ty VOCASOVÉ NEDOTÁHLI Z NĚMECKA A JAPONSKA,TEĎ MÁŠ ČAS TO OBJASNIT TY VYGUMOVANEJ ZDEGENEROVANEJ HAVLOUNTERMENSCH!!!!!!

   Smazat
  10. 9:59 Na pozvání vládnoucí menšiny která se bojí vlastních občanů asi tak že. Pobaltským fašistům to vyhovuje.Neuvědomujete jsi pokud něco začne tak chcípnete taky. Po světovládě usa opravdu netoužím západ nám ukázal jaký to jsou hajzlové.

   Smazat
  11. 10:23 A ty máš čas zajet zpátky do lejnolíhně toho škarednýho kremelskýho židočekisty s krysím xichtem a odtáhnout i s nim za Ural, těkavý rudoprde! :D:D:D

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 10. Amerika dluzi sama sobe a ten dluh je denne snizovan.
  Cely ten DEEP STATE, ci washingtonska bazina si NEVI s Trumpem rady !

  Trumpovi lide chteji s Ruskem domluvu a MIR !
  Globaliste chteji s Ruskem valku !
  Vy si NESMITE PLEST tyto dve skupiny dohromady, nebo se v nicem nevyznate.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA dluh nesnižují. Naopak si stále dál a dál "půjčují"!

   Smazat
 11. Panove, zde se deji veci, jake v dejinach Ameriky jeste nebyly !
  Presto, ze 80 % medii je v rukou nepratel presidenta Trumpa , tak to NEMA zadny ucinek na milliony lidi na strane presidenta Trumpa a Trumpovi roste stale popularita !

  At jeho nepratele (globaliste) cokoliv reknou, tak je to k nicemu !

  Osobne rozumim jeho agende a snaham dobre ! Volil jsem ho za muj stat (Florida) a volil jsem ho v hlavnich listopadovych volbach a budu ho volit znovu v
  roce 2020 !

  OdpovědětSmazat
 12. Heslo, VASE ZEME NA PRVNIM MISTE, je zpravne heslo !
  S Globalisty budete doplacet na jejich utopisticke predstavy ! Zvitezi-li Trumpova agenda, tak vam bude lepe financne ! Vase ulice budou bezpecnejsi a budete rozhodovat sami o sobe a koho do zeme pustite a koho
  nepustite !
  Je to vase zeme, tak poslete Berlin do pr*ele, protoze Merkerova je destruktivni pro celou Evropu !

  -------------------------------------------------------

  A pamatujte na tragicky osud Jizni Afriky, ( kde jsem prozil mladi ! ) Ceka vas to stejne , zvitezi-li agenda Globalistu.
  Stujte za Trumpem , kazdou myslenkou a kazdym svym cinnem ! Volila ho nejuslechtilejsi, nejpracovitejsi, cast Ameriky ! Je to ta cast Ameriky, ktera si nedela narok na Rusko a chce s Ruskem MIR, protoze jak rekl nas oblibeny president - VALKA JE NEMYSLITELNA !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:00 Jistě, my to víme. Proto také Oskar Krejčí v článku říká, že strašení Ruskem slouží jenom kšeftu se zbraněmi. Přečtěte si laskavě alespoň titulek.

   Smazat
 13. Jak jiste vite, tak president Trump bude v Helsinkach 16.7. a setka se s presidentem Putinem za zavrenymi dvermi. TAJNY ROZHOVOR !

  Kvuli tomuto tajnemu rozhovoru, vsichni Globatiste maji zachvat HYSTERIE a jeci jako opice na Okavangu v Africe.

  Moc by jste se zasmali, kdyby jste je slyseli !

  President Putin ROZUMI anglicky dobre a oba presidenti jsou vlastenecky /patrioticky zamereni a oba maji stejny druh nepratel . Oba maji kolem sebe lidi, kteri NEUznavaji vysledek voleb.
  Proto si myslim, ze se snadno domluvi !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že Trumpeta zakrouti Putinovi krkem. Doslova. S takovým střetem se musí tvrdě a Rusko musí padnout. Jednou provždy. Pak tam navezeme lepší obyvatelstvo z Afriky.

   Smazat
  2. 0:41
   Když už chceš trollit, dělej to aspoň kvalitně, blbe.

   Smazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I dnes je riziko konfliktu vysoké. Ty svině nesmí pocítit slabost soupeře, jinak zaútočí. Osobně jsem pro preventivní útok. Nejlépe jaderný, ale to asi nikdo neschválí. Určitě ne Trump, Hillary by byla jiná káva, s tou by se krásně dělala zahraniční politika. Ovšem její starej udělal moc velkou chybu, že nevyužil doby, kdy byl Mordor na kolenech. Teď to bude mnohem těžší, ale stále by se dalo, ta převaha je ohromná. Chtělo by to nějakej ten iniciační incident a pak to tam všechno napálit.

   Smazat
  2. 1:03 "Ohromná převaha" v jaderné válce je úžasná věc. Před smrtí je velice povznášející vědět, že protivník nás spálí jen na popel, zatímco my ho úplně odpaříme. Do toho by nešel jen blb.

   Smazat
  3. Hňup jste vy a právě v tom vám zdatně sekunduje bezmozek 1:03
   Samozřejmě že obrana je jedním ze základních smyslů státu, to jste nic neobjevil. Ale problém nastává tehdy, když vojenskoprůmyslový komplex získá takový vliv v zemi, že se stane rozhodující silou. To je pak zbrojní byznys na koni, ohromné peníze tečou do těch správných kapes, zbraně se hromadí, ale nese to s sebou potíže nacházet pro ně uplatnění a odůvodnění stále rostoucích výdajů na zbrojení.

   Nikdo nevyzývá ke zrušení armád, to se vám asi nepodařilo příliš pochopit o čem je řeč. Ale upozorňuje na nebezpečí spojená s mocí vojenskoprůmyslového komplexu v zemi.

   Člověk ani nemusí být kdovíjaký myslitel, aby dokázal registrovat k jakému účelu jsou dnes používány armády USA a NATO. Na obranu to není. A že by zrovna dnes existoval pádný důvod k jejich obrannému nasazení. Přes hranice EU se sem valí statisíce ilegálních migrantů z řad potenciálně velice konfliktních lidí. Co na to "obranné síly NATO"? NIC! Okupují cizí zničené země a šermují pěstičkami podél hranic s Ruskem, které duplo na brzdu sebevražedného tobogánu a vystavilo stopku mnohaletým snahám o jeho zotročení a vyloupení.

   Smazat
  4. JK 14.července 2018 7:00

   K prvním dvěma odstavcům není co dodat.

   Ke třetímu ("pádný důvod k jejich obrannému nasazení", s tím, že Vy sám možná nemáte ve skutečnosti na mysli obranu zemí EU armádami NATO?)toto:

   Představa, že "migrační krizi" vyřeší armády na hranicích - ať už států nebo EU - je mylná. V zásadě platí totéž co řekl po 11/9 Martin Hekrdla ("námořní pěchota nemůže zvítězit nad terorismem") nebo Norman Mailer ("záškodníky přirovnal k roji sršňů; jen hlupák si myslí, že je zničí kanóny"). - /PRAMEN: Mojmír Grygar, 11/9, str.63/

   Lépe pochopíte povahu "střetu civilizací" z přednášky Jana Kellera:
   https://www.youtube.com/watch?v=lVJHJCAnFz0
   (Keller od času 1:01:25)

   Smazat
  5. Nepřítel není nějaký uprchlík, právě naopak, ten je maximálním možným přínosem, pravý nepřítel je zde už po staletí a tím je Rusko s obyvatelstvem zdegenerovaným alkoholem a opiáty. To Rusko si uzurpovalo ohromnou část souše patřící někomu jinému a i dnes zabírá jedno území za druhým, vede krvavé války, boří celé státy, plundruje, a celý svět vede ke zkáze. Svět se proto dívá na USA a ptá se: Ameriko, ty tohle dopustíš?

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Anonymní 10:29

   Domnívám se, že to má být jen pokus o vtip.

   Smazat
  8. 13:21
   Ani NÁHODOU!!!!!

   Smazat
 15. ...bohužel není rozhodující co by oba prezidenti chtěli,ale co vůbec mohou.......

  OdpovědětSmazat
 16. Pro lepsi naladu panove a na pobaveni, predkladam starou, (americkou), oblibenou pisen presidenta Putina, ktery ji umi zahrat na piano a zaspivat.

  Fats Domino - Blueberry Hill (From "Legend of "Rock 'n' Roll") na youtube

  OdpovědětSmazat
 17. 3:47 - Proto president Trump chce s Ruskem mir, obchod a prumyslovou spolupraci. Rusko je bohate vice, nez o tom vi, napsali vedci.

  -------------------------------------------------------

  A toto napsala New Age ! (To NENI z moji hlavy !)

  Po smrti kazdeho cloveka zustava energie , ktera je vedoma !

  Pri atomove valce je takovy zar, ze ta zminena energie je znicena ! (To zn. zniceni dusi.)
  To napsala New Age pred 5 +/- lety.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:41 To je fakt i na trolla ubohé. Spíše tak na úrovni analytika z Evropských hodnot. Odejdi, jando.

   Smazat
  2. 4:56, S Ruskem spolupráci, are'U kidding? Rusko se drží pod krkem a kope do zadku, řípadně střelí kulka do týla. S Ruskem se NESPOLUPRACUJE a Trump to dobře ví. Do Helsink jede Putina chytit pod krk.

   Smazat
  3. 10;24
   Vyndej palici z uASS HAVLOHOVNE VYGUMOVANEJ ZDEGENEROVANEJ,uASSacký OKUPANTI JSOU V KONCÍCH!!!!!!!!

   Smazat
  4. 10:31 to ty nemáš co a odkud vyndat, jsouce jen těkavým puchem z prdele tohodle ohavnýho Ugrofina - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Smazat
 18. Honolulu opět perlí. Není nad vtipné intelektuály.

  OdpovědětSmazat
 19. Zajímalo by mně, jak se ty výdaje na zbrojení registrují a počítaj. A kdo ty počty asi kontroluje, a jestlipak se těm součtům dá věřit...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 5:42. 1) Každý stát na světě má státní rozpočet, který je dnes schvalován všude příslušným parlamentem a ve kterém jsou uvedené částky vyčleněné z rozpočtu na zbrojení. 2) Všechny zbrojařské firmy v soukromých i státních rukou odvádějí daně z částky, kterou trží za prodej zbraní a ten prodej zbraní je opět kontrolován státem, kde ty zbrojní firmy se nacházejí. 3) Na světě je několik agentur, které sledují a analyzují vše ohledně výdajů a toku peněz na výrobu a prodej zbraní. Všechny údaje k výdajům na zbrojení, které uvádí článek je možné pokládat za pravdivé.

   Smazat
 20. Jednou agent, navždy agent! Ale odvádí stále kus dobré práce pro svého majitele. Proč, pane Davide, umožňujete těmto lidem publikovat? Jinak váš web rád čtu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 14.července 2018 11:22

   Tož to víte, jsou "agenti" hodní (CIA, MI5) a "agenti" zlí (KGB, Stasi).
   Jinak, protože Vám třeba pan dr.David neodpoví, dovolím si domněnku, že texty Oskara Krejčího sem NR přebírá proto, že je nejen inteligentní, ale především ve věcech, o nichž píše, mimořádně fundovaný.

   Jinak, pokud sám nemáte co nabídnout, dovedu pochopit, že Vám vadí, že jiní jsou "na trhu" úspěšnější a snažíte se je tím nejprimitivnějším způsobem denuncovat.

   Smazat
 21. 9:49 Poslední věta, že jedině Musk je schopen dopravovat náklady a posádku k mezinárodní stanici je o tom, že 9:49 vůbec neví, že kosmonauty na ISS, tedy mezinárodní vesmírnou stanici dopravuje výhradně a to i zpět, Ruská vesmírná raketa Sojuz: Raketa Sojuz (rus. Союз; "svaz" fonetická výslovnost "sajuz") je rodina nosných raket, vyvinutých OKB-1 a vyráběných firmou CSKB-Progress v Samaře. Podle Evropské kosmické agentury jsou nosné rakety Sojuz nejspolehlivější a nejčastěji používané nosné rakety na světě. Nosné rakety Sojuz jsou používány pro vynášení kosmických lodí Sojuz a transportních kosmických lodí Progress, vynáší komerční náklad prodávaný operátory Starsem a Arianespace. Rakety Sojuz jsou dnes jako jediné využívané k vynášení kosmonautů k mezinárodní stanici ISS. USA si prostor na těchto raketách pro své potřeby pronajímá. A co se týče Američanů na Měsíci, doporučuji podívat se na film "Kozoroh 1", kde si Američani sami natočili pohádku jak to asi bylo s přistáním na cizím vesmírném tělese. A důkazem je pořád silné kosmické záření, které by nikdo s dnešními kosmickými loděmi, mimo elektromagnetické pole Země nepřežil a to ví i "první" člověk na Měsíci se svojí památnou větou: "Je to malý krok pro člověka... a další bla, bla, bla". Ale jak znám Američany, tak i podvod dokáží dobře zpeněžit a ze lži udělat cnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:06 Je nesporný fakt ,že Amík na Měsíci byl stovky dukazu mluví za vše,Mužeš ty své fráze psát neustále dokola.Jinak Habluv teleskop (nejdokonaleší přístroj postavený lidmi) odstartoval bez pomoci rus,dvě vozítka na Marsu také bez pomoci rus. mongolu atd atd.Kdy vypustil rus poslední výzkumnou sondu do vesmíru ??? ODPOVÍM V roce 1983 Není DÁL CO DODAT. Tak jsou na tom soudruzi dobře

   Smazat
 22. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. FRada pro 12:09: Uvádějte argumenty a fakty a když Vám dochází argumentace, nebo jí nemáte, raději mlčte.

   Smazat
  2. 12:23 Divím se vám, že se s tím individuem vůbec bavíte. To je stejné, jako snažit se "radit" vtekle štěkajícímu Vořechovi. Ten blbeček si připadá jako "hlídací pes demokracie", protože má opravdu psí povahu. Před páníčkem se plazí po břiše, na ostatní štěká.

   Smazat
 23. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 24. Nemyslím si, že by komentátoři ČT věřili natistické propagandě. Oni neuvažují ve smyslu "věřím - budu to podporovat, nevěřím - budu to hanět". Jejich choré mozky jsou schopny jediné úvahy: "To a to budu podporovat, protože mi to přinese prachy; to a to budu hanět, protože mi to přinese prachy." Prostě jsou tou nejopovrženíhodnější spodinou společnosti.

  OdpovědětSmazat
 25. Mažete a mažete příspěvky .Tady je vidět ta vaše DEMOKRACIE na RUSKÝ zpusob.Vaše stránky jsou naprosto nevěrohodné.Tyto stránky jsou řízeny rusáckou fašistickou klikou ubohé

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě že nebyl smazán váš hodnotný komentář. To bychom bývali o hodně přišli.

   Smazat
 26. 17:44
  Máš možnost plkat ty havlosrágory na Iděs,Novinkách,Reflexu,Blicich listech....pokud tě tam ovšem ty demokrati vůbec pustí!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 27. Při přehlídce armády v Paříži bylo řinčení zbraněmi? Nebo to bylo upozornění, toto máme a možná i více.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bylo to předvádění se rádoby suverénní země, která ale poslouchá globalisty na slovo. Její prezident se proslavil tím, že místo splácení dluhů raději nechal zabít věřitele. Tací jsou dnešní Frantíci a možná i víc...

   Smazat
 28. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 29. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 30. To vubec nema cenu, sem chodit ! U vas se maze vsechno !
  Zde vladne to prase nick MUGABE !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:16

   Tak co kdybys sem přestal chodit?
   To by bylo bezva!

   Smazat
 31. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 32. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 33. MUŽETE MAZAT JAK CHCETE, ALE NEZMĚNÍTE NIC NA TOM ,ŽE OSKAR KREJČÍ BYL ESTEBÁK ESTEBÁK ESTEBÁK A UDÁVAL LIDI. PARCHANT KOMUNISTICKEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 34. 8:58
  TAK ZNOVU TY ZAOSTALEJ HAVLOLEJNOLAHVÁRENSKEJ TUPANE!!!!!!!!!!
  UDAVAČ,SVINĚ,VOŽRALA,KOLABORANT,LHÁŘ A PABLB BYL A ZŮSTANE HAVEL,HAVEL,HAVEL,HAVEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  NESNÁŠELA HO VLASTNÍ MATKA A PANÍ OLGA O NĚM VEŘEJNĚ ŘÍKALA,ŽE SE CHOVÁ JAKO DEBIL!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 35. 10;07
  Až takovej GENITÁL JAKO TY PŘESTANE VĚŘIT NA TO,ŽE HAVEL NEUDÁVAL,NELHAL,NEKOLABORAL LANDMANŠAFTEM OMLUVAMA FRICKŮM ZA ODSUN......VOLOTRKU VESMÍRNEJ!!!!!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však tys jen smrad z putlerovejch hoven zkurvenej zdegenerovanej bolševickej čechomužiku, kterej Chrchloj ve vytahaným svetru s lahváčem v ruce vděčí za to že neskončil po zásluze takhle - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
 36. 10:23 Nebudeš moc chytrej co .Kdy konečně pochopíš ,že pan HAVEL je pro nás co volí ZÁPADNÍ KULTURU velikán ČESKÉHO NÁRODA. Pouze on ukázal kam patříme,ne k rusácku, ale k našemu milovanému státu-USA-USA-USA BUH ŽEHNEJ AMERICE. BLBEČKU A TED SE TŘEBA POS....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Západní kultura je podle tebe alkoholizmus, nedržení slova, lhaní, nevěra, podvádění, literární a filmové neumětelství, podlézání silnějším, štvaní do války a další "hodnoty"?

   MM

   Smazat
  2. 17:03 - Tvrdá ale pravdivá charakteristika Vency Flašky.

   Smazat
 37. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 38. 11:18 Vždy když projíždí (usácký okupanti), tak je jdeme s kamarády přátelsky přivítat, jako své bratry i nějaké pivko dáme. Na oplátku dostaneme US vlaječky. Mám je doma vy věšeny a každý den k nim s pokorou vzhlížím. BUH ŽEHNEJ AMERIKU!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Požehnej tvoji hloupost. Pro okupanty jsi skvělý objekt kolaborace a možná i pozdějšího udávání spoluobčanů.

   Smazat
 39. 11:29
  Díky FLAŠCE HEJVLOVI TADY PROJÍŽDÍ POUZE OKUPANTŮ No.1.a ty jsou z uASS ŽUMPY ty nepovedenej mongoloidní havlountermensch!!!!!!!!!!
  FUCK OFF USSA!!!!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Expertům se spektrometrem by trvalo pět sekund zjistit že jsi pouze smrdutý pšouk z Putlerovy prdele! Proto zajeď zpátky do lejnolíhně toho škarednýho kremelskýho židočekisty s krysím xichtem a odtáhni i s nim za Ural! :D:D:D

   Smazat
 40. 8:58, 10:00 blbečku, hádáš se sám se sebou? Dávej bacha takhle začíná schizofrenie.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.