Reklama

pondělí 9. července 2018

Polsko posiluje ukrajinskou armádu (VIDEO)

- rp -
9.7.2018  KarpatiHírPrvníZprávy
<< VIDEO >> Vlaky naložené samohybnými houfnicemi ráže 122mm, tzv. Gvozdik směřují z Polska na Ukrajinu, přesunují se také po silnici, vše už je v pohybu na území Zakarpatské oblasti na Ukrajině.

Oficiální informace o neočekávaném přesunu vojenských vozidel se v ukrajinském tisku dosud neobjevily. Současně lze na základě videí zveřejněných na facebooku usoudit, že jde o samohybné houfnice nabídnuté Polskem ukrajinské armádě.

Informace o polské nabídce se objevily v květnu na polském portálu, ale v ukrajinském tisku se tato informace objevila omezeně.

Poláci začali vyřazovat tyto samohybné houfnice v loňském roce poté, co si polská armáda postavila vlastní samohybnou houfnici nazvanou Karab.
Samohybná houfnice 2S1 je lehce pancéřovaná dělostřelecká zbraň schopná překonávat vodní překážky, určená k ničení a umlčování živé síly nepřítele, k boji s dělostřelectvem a mechanizovanými prostředky nepřítele, k boření obranných objektu a k vystřílení průchodů v minových polích.

Do výzbroje sovětské armády byla zavedena v roce 1972. Licenci na výrobu houfnic zakoupilo v rámci Varšavské smlouvy Polsko, kde se vyráběla v závodě Hucie Stalowa Wola, a rovněž Bulharsko.Prozatím oficiální orgány nepodaly informace o tom, co tato bojová vozidla hledají Zakarpatské oblasti. Podle pozorujících, co natočili tyto příspěvky, jde o hrůzný zážitek, protože se přesuny konaly v časných ranních hodinách, nejspíše kvůli utajení...

- - -

32 komentářů :

 1. To je "polská choroba" - rusofobie.
  Nenechme se nakazit!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poláci jsou jedna faleš.Sice je řídí režim USA ,pro prachy ale udělají každé svinstvo.To ale dělají i tzv.naši kšeftaři se zbraněmi.V Sýrii armáda ukořistila i obrněnce od nás.To je asi ta potravinová pomoc teroristům

   Smazat
 2. Jen se zbavují zastaralé výzbroje ale nemocní rusofobii jsou.

  Tady k migraci jim to Polák řekl na rovinu skvělé:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Kolik-uprchliku-jste-prijali-Nula-A-na-to-jste-hrdy-Slibili-jsme-to-lidem-Britska-TV-malem-vybouchla-z-rozhovoru-ktery-se-nas-take-tyka-543131

  OdpovědětSmazat
 3. Kšeft je kšeft a když Ukrajinci dobře zaplatí za šrot,Polákům to bodne,nakoupit USA zbraně.
  Je ale otázka,proč to kupuje Ukrajina,co s nimi chce provést.

  OdpovědětSmazat
 4. Naprosto vpořádku ze strany POLÁKU. Proti rus okupantum se musí nějak bránit!!. A co rus dodávky zbraní okupantum KRYMU to vám nevadí??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepište blbosti !

   Smazat
  2. 15:44 V čem jsou ty blbosti???

   Smazat
  3. V tom, že je většinou píší blbci, jako ten 15:34.
   Každý, kdo chodil do školy přece ví, že Krym i Ukrajinou jsou součástí Ruska.

   Každý, kdo navštívil milé polské bratry a zapředl s nimi rozhovor ví, že Poláci trpí těžkou rusofóbií. Přitom právě Rusové v rámci Rudé armády je zachránili před vyhlazením, které Polákům chystali Němci.

   Smazat
  4. 15:34
   Místo chlastu se ty TUPÁ NÁDOBO douč DĚJINY!!!!!!
   KRYM NIKDY BANDEROVCŮM NEPATŘIL!!!!!!!!

   Smazat
  5. 15.34 Asi v tom nemáš soudruhu jasno-kde je nějaká OKUPACE Krymu,ty všeználku!?!

   Smazat
  6. Okupace Krymu není nikdo. Připojení Autonomní republiky Krym k Ruské federaci na základě řádného referenda a po odhlasování demokraticky zvoleným parlamentem proběhlo podle mezinárodního práva.

   O to ti šlo?

   Smazat
  7. 16:16 - když chceš brát prachy za trollení, tak si udělej delší a poctivější přípravu. Tvoje neznalosti vzbuzují smích!

   Smazat
  8. Zajdi si pro silnější prášky a to tě zklidní

   Smazat
  9. 15.34 to je ale vůůůůůůůůůl!!!!!!!!

   Smazat
 5. To by v tom byl čert, aby banderovci nedokázali bourat další domy, školy a nemocnice na Bonbase. Nějak si to levné uhlí musí vybojovat, křupani. Fuj, NATO, fuj!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. česko nezůstalo pozadu, akorát ta inventarizace střeliova ve Vrběticích byla moc bouřlivá - https://cz.sputniknews.com/svet/201807087682791-dlr-ukrajina-cr-hounice/

   Smazat
 6. To bude spíše z Madarska nebo ze Slovenska.Kdyby byly z Polska,poslali by je přes Lvov.

  OdpovědětSmazat
 7. Trochu houfnic z Polska, další z Česka, to by v tom byl čert, aby i díky houfnicím nezvítězil banderovský fašizmus i na Donbase a Luhansku.

  OdpovědětSmazat
 8. I naše země v tom jede: https://cz.sputniknews.com/svet/201807087682791-dlr-ukrajina-cr-hounice/
  https://byznys.ihned.cz/c1-66127680-excalibur-army-doda-ukrajinske-armade-houfnice-a-obrnena-vozidla-zakazka-je-v-radu-stovek-milionu

  OdpovědětSmazat
 9. Britský ministerský předseda (tuším, že to byl Churchil) svého času prohlásil, že Polsko je děvkou Evropy. Poláci na svých historických tradicích velmi lpí a stále je udržují :-)

  OdpovědětSmazat
 10. 17:25
  V jejich podání tomu říkají NÁRODNÍ HRDOST!!!!☺☺☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
 11. Západní demokracie, USA, VB, Francie, Německo, vždy měly zisk z toho, že se jim podařilo rozeštvat mezi sebou zájmové státy, aby jejich obyvatele se pod různými záminkami zabíjeli mezi sebou a oni z toho měly zisk.

  OdpovědětSmazat
 12. Není moc známá historická skutečnost, ale první stát, který podepsal smlouvu s fašistickým Německem, tedy z Hitlerem, nebylo SSSR, ale Polsko, které v době zahájení okupace Československa Hitlerovským Německem, napadlo vojensky Československo v části Těšínska. Dnes se Polsko vrátilo k politice, kterou Polsko vedlo v roce 1939. Je vidět, že se Poláci v ničem nepoučili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18.43 naprostá pravda, o které se ale moc nemluví. Hlavně se neustále omílá smlouva Molotov - Ribbentrop...

   Smazat
 13. Stejně ztoho bude za chvíli šrot!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dle mého soukromého názoru, kdyby SSSR nepodepsalo smlouvu s Německem, bylo by na prvním místě k napadení a hrdý Albion a Francie by se prali o to kdo bude lepším kamarádem Německa.
   Václav

   Smazat
 14. pšonky,pšonky.neuvedomili ste si o čo išlo .tak sa potom v konečnom dôsledku ne-divte

  OdpovědětSmazat
 15. Česko také posiluje Ukrajinskou armádu...
  o podpoře majdanu raději nikdo nehovoří*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I my jsme dodávali přesné houfnice DANA ukrajinské armádě, která s nimi pálila do paneláků v Doněcku a způsobila mnoho mrtvých civilistů. I my jsme ku.vy prolhaný.

   Smazat
  2. Před lety jsme darovali tanky a raketomety Gruzii. Psychopat Saakašvili, tehdejší prezident Gruzie, s nimi zaútočil na civilisty v Cchinvali.

   Dnešní české "elity" jsou spoluviníci, spoluvrazi, spoluzločinci!

   Smazat
 16. 9.7. 2018 22.44 v příspěvku a reakcích se bohatě soudí mentalita Poláků. Jaká je naše mentalita? Já nic, já muzikant? To jiní. Český kapitál se podílí na válečných zločinech Ukrajinců. Všichni soudní ví, že z těch námi dodaných zbraní se bude střílet na civilisty a mnozí z těch co budou zbraně používat jsou stoupenci nacistické ideologie. http://www.ksm.cz/z-domova/cesky-kapital-vyzbrojuje-baderovskou-juntu.html

  OdpovědětSmazat
 17. Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!

  Giaonhan247.vn chuyên dịch vụ vận chuyển hàng đi lào cũng như vận chuyển hàng đi campuchia giá rẻ và cước phí gửi hàng đi úc rẻ nhất hiện nay.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.