Reklama

úterý 31. července 2018

Před 24.00: H-Systém/Drama a zvraty

Radim Valenčík
31.7.2018 blog autora
Prezident se prý do toho nemá plést. 
Ale:
"Česká justice má v některých kauzách problémy – a jsou to systémové problémy,” řekl po jednání u prezidenta Rychetský a dodal, že se obecně s prezidentem bavili o problémech v délce řízení, nikoli jen o kauze H-System. - "Délkou a neefektivitou nejvíce trpí insolvenční případy – a H-System je příkladem selhání nejen české justice, ale českého státu v kritických 90. letech,” dodal Rychetský."


Došlo by bez "Zemanova pletení" k takovému přiznání?!

Prý se jedná o konstatování týkající minulosti. Aha, takže to, že odhalení chyby justice trvalo justici dvacet let, není selhání. To mně jaksi rozum nebere.

K tomu názor z lidu na FB:

Tomáš Vaněk: "Je pravdou, že pokud se s tím babrají 20 let tak to důvěru v "právní stát" zrovna nepodporuje. A vede to k dalším problémům. Takže ano, selhání státu."

A rozhodnutí NS je také prý naprosto v pořádku. Tak toto je asi jen "bezvýznamná korekce":

"Předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem řekl, že by stát měl vstoupit do kauzy H-System, a vyzval ho, aby poškozené klienty odškodnil. Na jednání byl i předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Ten poté uvedl, že kauza je selháním české justice i státu v 90. letech."Viz: https://www.novinky.cz/domaci/479313-sef-nejvyssiho-soudu-vyzval-stat-aby-odskodnil-vsechny-klienty-h-systemu.html

A jak to celé číst? Jako potvrzení či nepotvrzení správnosti rozhodnutí NS? Nebo jako snahu zamaskovat, že se obnažily kontury zločinného spiknutí? Jen se ptám.

A pak je ti ještě zajímavé stanovisko Jazzové sekce:

"V pořadu ČT o H-systému 24.7.2018 bylo poukázáno na vazbu Jazzové sekce na člena kontrolní rady České advokátní komory JUDr. Josefa Monsporta. Uvádíme: JS má do této chvíle 63 ověřených strojopisných stran podepsaných JUDr. Monsportem z let 1986-1988, kdy byl prokurátorem oddaným normalizaci. Jeho podpisy jsou pod výslechy disidentů, usneseních o domovních prohlídkách, nařízeních zabavovat poštu, usneseních o uvalení vazby, které zadrženým osobně sděloval, podpisy schvaloval záznamy o zabavených věcech při domovních prohlídkách, avšak nařizoval některé položky vypustit (např. Seifertovu Nobelovu cenu), zamítal uvězněným soudní řízení na svobodě, rodičům zadržených zablokoval úspory na vkladních knížkách, při výsleších nedovoloval zadrženým psát si poznámky atd. Dohledány budou doklady další, např. výhružné dopisy manželkám uvězněných za nevhodný obsah dopisů.
Karel Srp, předseda Jazzové sekce, 25. 7. 2018"

Takže na tomto asi něco bude:
"Vykořisťování, nebo investování do pozice?"
Celé zde: http://radimvalencik.pise.cz/5970-vykoristovani-nebo-investovani-do-pozice.html

Možná k tomu přinesou něco zajímavého UK ČT 24. Pokud ano, budu aktualizovat.

Aktualizace:

Názor Karola Hrádely (líbí se mně):
"Pravda pak nikoho nezajímá. Asi by to chtělo skutečnou diskusi k právnímu rámci insolvence a k tomu, kdo za co může a kdo co zavinil.. Zřejmě by se ukázalo, že Vše je jinak. Za chyby se má platit a nemají je hradit ti, co za nic nemohou a na rozdíl od některých nechybovali. Nakonec politický kalkul a nerespektování práva vyjde. Za cílené chyby některých mají zaplatit všichni prostřednictvím státu."
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5971-pred-24-00-h-system-drama-a-zvraty.html

43 komentářů :

 1. Ano, justice svým nerozhodným a dlouhým projednáváním totálně selhala v rozhodování v kauze H Systém a nyní pan Rychetský v televizním vystoupení sděluje národu, že je to přesně ta situace, kdy by měl nastoupit stát a všechny odškodnit. Pak se budou hlásit další a další, kteří budou požadovat odškodnění, protože oni sice věděli o riziku, ale přesto šli do toho, že to nějak dopadne a když to nedopadlo, tak rozvíří emoce proti politikům a ti budou cálovat, ale ne ze svého.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na premiéra Andreje Babiše se obrátili otevřeným dopisem například lidé z kauzy známé jako „velká realitní loupež“.

   V roce 2012 chtěli nakoupit byty u realitní kanceláře Reality 21 spadající do sítě Century 21. Peníze dali do advokátní úschovy. Advokát Miloš Vlasák však jejich 65 milionů zpronevěřil.

   Klienti dosáhli částečného vítězství, když jim soud přiznal náhradu škody od realitní kanceláře, která nechtěla nést odpovědnost za čin jejího smluvního advokáta. V branži bývá označován jako „advokátní smrtelný hřích“.

   Firma ovšem mezitím změnila majitele a v původní společnosti nezbyl žádný majetek!

   S Babišem se podvedení už znají

   „Naše osudy již znáte, v roce 2014 jste nám jako ministr financí odmítl prominout daň z převodu nemovitostí, které nám byly při jejich prodeji zcizeny.

   Odmítl jste nám dokonce prominout pokutu z pozdního zaplacení této daně, a to navzdory nejen nepřehledné právní situaci, do které jsme se nezaslouženě dostali, ale také bez ohledu na životní situaci těch, již se doslova ze dne na den ocitli na ulici.

   I ti byli nuceni zaplatit daň z krádeže, kterou stát nedokázal od řádného prodeje odlišit. Do insolvenčního řízení, v němž jsme byli velkými spekulanty biti s takovou převahou, že na nás nezbylo takřka nic, dosud nikdo z politických představitelů státu nenašel motivaci zasáhnout,“ .

   Píší Babišovi Dana Krudencová a Jan Maršálek, zástupci obětí zpronevěry v Century 21.

   „Protože se ale podle všeho časy i lidé mění, dovolujeme si vám připomenout, že spravedlnost má vždy více stran,“ dodávají.

   Zdroj:
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/po-klientech-h-systemu-se-o-odskodne-hlasi-obeti-dalsiho-obriho-podvodu-53050?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

   °°°°°

   Vymazat
  2. DOCENTE VALENČIKU,NIKDO NECHCE NAPSAT BROŽURU

   zvláště ne politické strany a hnuti,které se schovávaji za bobřikla mlčeni a na výzvy občanů neodpovídaji .Název je

   CO JE TO SOCIÁLNĚ EKOLOGICKÝ TRŽNI HOSPODÁŘSKÝ SYSTÉM A JAK HO POMOCI SOCIÁLNÍHO STÁTU LZE BLESKEM ZAVÉST V ČR

   namisto nynějšiho kapitalismu BEZ přivlastků,kde slovo BEZ znamená rabováni ČR bez mantinelů A UŽIVÁNI NEJHORŠI FORMY KAPITALISMU VYCHÁZEJÍCÍHO Z GANGSTERISMU.
   Co tak pane DOCENTE,kdyby jste místo písani snad ani neúčinných článků pozbiral odvahu a zkusil to napsat sám ovšem ne stylem

   JAK TO NEJDE,

   ten už známe z našeho vylupováni skoro TŘICET let.Co vy na to.
   Víme,že máte mnoho práce tak nám tu odpovězte ANO,nebo NE,nic vám vy mizerové nenapiši,volili jste pořád stejné polititcké Šmejdy TAK TO DĚLEJTE DÁL!

   Vymazat
  3. Docent Valenčik se rád shlíži v zrcadle a podporuje padajici ČSSD a takovým buřičským návrhům vůbec nerozumi.
   Prý jen duněni sudu,to je jeho a nic dalšiho pořádného.

   Vymazat
  4. H - Systém. Zakladatelem byl alespoň oficiálně Smetka. Proč to tedy nebyl S - Systém. To písmeno H znamená řešení celé kauzy. Proslýchá se, že H jako Havel ...

   Vymazat
  5. Je vskutku trapné, jak se na té kauze 60 lidí přiživuje prezident, premiér a dokonce se na ně nalepil i Čunek. Kdo si vzpomene na ty statisíce poškozených při krachu různých bank a kampeliček, zkrachovalých podníků, např. Crystalexu. Zeman se chce dokonce přihlásit jako spoluúčastník k ústavní stížnosti, ač jím být nemůže, Babiš je najednou ochránce poškozených, aniž si vzpomene, kolik lidí poškodil sám.

   Vymazat
  6. Nejhorší na celé věci je, že 30 LET musí stát dokazovat zloději, jestli ty peníze ukradl, místo toho, aby zloděj dokazoval, kde ty peníze vzal. Jděte do prdele milí politici, včetně ústavního soudu. Dřepěli jste tam všichni těch třicet let od pablba Bendy po Rycheckýho.

   Vymazat
 2. Stat je mafie, soudy jsou mafie!!!
  Pravo pro lidi nefunguje, pravem se ohaneji Bakala, Charouz-dluzi 5 mld.Kc a dalsi "skodna". Lidi brante se, driv se to delalo fackou, nebo vetsim namlacenim. Ted to je vetsi, tak "skodnou znicte"!!!
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětVymazat
 3. Kdy končí 90. léta? Minulou sobotu? To se pan Rychetský pořádně sekl! Soudně se to táhne od konce 90. let. A těch 20 let je co? To není selhání justice? Pan Rychetský je v čelních postech této justice od samého začátku! Jako předseda NS, tak i Ústavního soudu. On nic? On muzikant? Celý systém exekucí a dražeb a insolvencí je jedna obrovská zlodějna a tunel na státní peníze. Ať ministrině práce a sociálních věcí zveřejní, kolik peněz z fondu sociálních dávek jde na konta exekutorů! Moji přátelé z Německa, Rakouska nebo Británie nemohou pochopit, jak je možné exekuovat sociální dávky, když ty jsou ze zákona přesně definovány jak co do určení (na bydlení, školu,...) tak co do výšky! Otázka tzv. sociálního bydlení je už také známá dost a dost. Stačí se projet v Brně před Židenickými kasárnami. A je jasno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:47-pane tleskám, celá kauza nejen H-systému ale celá devadesátá léta jako celek je třeba vzít k přehodnocení a potrestat "šíbry" a prominout mírnými tresty provinění užitečným idiotům. To se ovšem nestane, pokud budou u moci oni šíbři v politice, včetně otců zakladatelů, vyjímám Zemana, který se kaje činy! Na podzim máme možnost výrazně změnit politickou reprezentaci Česka! Hlavní změnou budou příští parlamentní volby, budou-li.

   Vymazat
  2. Á Povolný by rád opět kádroval až by třísky lítaly. A kádrovák před nim také. Rádi by zas znárodňovali. Nejlíp do vlastní kapsy. Tak tohle už prostě nebude.

   Vymazat
  3. 9:40 ale bude a Vy budete opět v čele!

   Vymazat
  4. Docela by mně zajímal seznam zabavených nemovitostí státem, komupak to asi připadlo do pazourů? A už sebrali definitivně majetek těm, kde soud o tom rozhodl? Co takhle namátkou lihové mafii? Má to stát pod kontrolou?

   Vymazat
 4. Ten "problém" s H-systémem u mě evokuje přirovnání, jak rád říkal současný prezident, "když si koupím v samošce
  bochník chleba a u dveří mě ho zabaví exekutor, že se samoška po cestě od kasy k výcohodu dostala do konkursu. Nevím jestli Šámal absolvoval Plzeňská práva, ale s chutí bych ho kopl do prdele. Místo aby propagoval exekuci na zloděje, tak po dvojnásobném zaplacení okradenými to chce hodit na stát. A Rychetský? Ten ať si koupí urnu, k ničemu lepšímu už neni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. on je za to pacený
   jeden příklad"
   V průhonicích stojí na náměstí hotel Magnolia. Postavil jej jeden bláznivej kuchař a protože bance nemohl platit včas, poslali na něj konkurzního správce. Potud dobrý. Odhad udělaný před dražbou zněl na šedesát milionů. Dražba proběhla v srpnu, kdy jsou všichni milonáři v Průhonicích a hotel s tržbami kolem osmnácti milionů koupil místostarosta pan Skořepa v holanské dražbě za dvanáct milionů.
   No a po několika letech, kdy hotel vydrancovala jeho dceruška, tak že neměli ani na výplaty prodali ho Burešovi. Jistě znáte
   Za sedmdesát milionů.
   a vo tom to je
   konkurzní správci a exekutoři patří ke zdi

   Vymazat
  2. No a co, blbečci, normální byznys. Závidíte, žejo? Závidíte muslimům, že umí vydělat peníze, zatímco vy úplný h0vn0.

   Vymazat
  3. Odpovím ti za všechny blbečky, tvůj projev svědčí o enormním obchodním nadání. Kup si hru zvanou Monopoly a zahraj si jí s desetiletými dětmi, možná tak posílíš svou osobní integritu, pak se pokus vrátit mezi dospělé. Přeji mnoho úspěchů.

   Vymazat
 5. "dlouhé" "nerozhodné" a další plky a bláboly. To vám je podobné. Přihrbení, připosraní maloměšťáci, bojící se jen jednou v životě si stoupnout do čela zástupu a říci nahlas pravdu. Zařvat z plných plic, že jsou to všechno gauneři, kteří nás prodají komukoliv, kdo dá víc.
  Za teplej flek, za plné koryto, jen když to vynáší a bude u toho nějaká ta fotečka na první straně.
  Když pominu zločineckou bandu pana profesora, tak první z elity národa byl O. Motejl, který zcela veřejně přiznal, že prů.ery v nejvyšších patrech moci, za které je pro normálního člověka deset roků na tvrdo, řeší přátelskými telefonáty a domluvou gaunerům z vlády ministerstev, justice, či parlamentu.
  no tihle soudruzi to řeší stejně.
  probuďte se nebo jednou skončíte jako oběti zvůle těchto ho.ad.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak zařvi, maloměšťáku připos®aná. Bojíš se, co? Já si narozdíl od tebe myslím, že tupí squatteři by měli z těch baráků, co jim nepatří, vypadnout a zaplatit mastnou pokutu. Než tyhle, raději normální Afričany.

   Vymazat
 6. Jediná šance, jak obnovit funkci justice, je omezit mandát soudců na určitou dobu, např.7let, pak komisionálně vyhodnotit a převolit občany. Současné úsměvné kárné senáty nahradit fungující nezávislou instancí pro hodnocení soudců. Podobně u státních zástupců. Soukromé exekutory zrušit a udělat z nich státní úředníky a opět odvolatelně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jediná šance, jak obnovit funkci státu je, dovolit místní verbeži pobyt maximálně na 7 let a pak vyhostit za hranice a dovézt lepší obyvatelstvo. Ty už dáávno přesluhuješ.

   Vymazat
  2. 5:52 má pravdu, a ty 9:48 jsi dobytek, který hyzdí naši krásnou vlast.

   Vymazat
  3. 11:26 Česko není vaše země. Není nebyla ani nebude.

   Vymazat
  4. 13:11 Mýlíš se, víš to, ale provokuješ, hajzlíku.

   Vymazat
 7. odkaz veškrnuv kdy si každy vykladal zakony jak se mu libilo třeba šlafenberk či šlohperovy a miloušovi asanace kdy vrazi dostavali milost a zloději tedy ti největši seděli misto v kriminale na posraneckych v sernatorkych korytech a dokonce zkoušeli že by to mohlo byt doživotně což se jim podařilo u nesmrtelnych bolševickych soudcu kteři si sami zakon schvalili vše proběhlo hladce a bez jedineho vystřelu jako když si šlechta s votroky dělala co chtěla tento zvrhly system nezměni žadne plane nařky ale jen a jedině revoluce nikoliv sehrany podvod s komedii jak se povedlo veškrnovi aspol

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ok ale nejprve tu revoluci musi schvalit evrohujerska šlechta

   Vymazat
 8. Na tu neúměrnou délku řízení upozornil už prezident Klaus svojí amnetií případů, které se táhnou více než 12 let. Není přece možné, aby se soudy takhle vlekly. Buď stát člověka umí odsoudit nebo ho musí pustit a nelze někoho vést 15 nebo 20 let jako sprostého podezřelého. O tom by nám mohl vyprávět spolek Šalamoun.

  OdpovědětVymazat
 9. V zemi kde Ústavní soud porušuje Ústavu se není čemu divit.

  OdpovědětVymazat
 10. Společenské paradigma je postaveno na mylném předpokladu - že části společenského celku (politické strany/hnutí budou) budou rozhodovat - vládnout společenskému celku v jeho prospěch. A to nelze!!! Počínali by si nepřirozeně!!! Náprava je možná jen v zásadní změně - změně paradigmatu. Prvním krokem musí být decentralizace moci. Zatím jdeme opačnou cestou a pokud to nezarazíme bude jenom hůře. Doporučuji panu Valenčíkovi, i jiným, aby své úsilí o polepšení společnosti soustředili potřebným směrem - k decentralizaci moci a demokratizaci společnosti.

  Štefan

  OdpovědětVymazat
 11. Žádné náhrady od daňových poplatníků!
  Konfiskace majetku a doživotní šatlava všech gaunerů!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Začneme u tebe, i když si na tobě člověk moc nevezme. Možná tvoji spratci rozebraní na orgány by něco hodili. A pak přijde na řadu Zeman, Klaus, Babiš, Okamura... a to už bude veselejší.

   Vymazat
  2. Pán 9:52 je sám gauner, že se ho dotklo to, že by měli gauneři přijít o nakradený majetek, a jít bručet? No, to je ale pozitivní zpráva, že už mají gauneři aspoň strach, když už dosud potrestáni nebyli. A za tvoje vyhrožování, bys zasloužil šatlavu středověkou, a ne ten současný pionýrský tábor.

   Vymazat
  3. 10:45 elita národa nejsou gauneři, gauner jsi ty. Bolševik, co by chtěl zas rabovat jiný majetek. Vypadni že země, šmejde, my tady chceme jiné obyvatele, které kvůli takovým jako ty nemůžeme dovézt.

   Vymazat
  4. 13:15 Gauneři, kteří okrádají nejen stát, ale občany, že jsou elita? No, takový názor je k smíchu, a jeho obhajitel k pohrdání. Ty jsi buď křivák, nebo jeden z těch zlodějských gaunerů, který má plné gatě z toho, že by ho mohl stihnout trest, a ztráta nakradeného majetku. Sklapni, dobytku, a nelez na NR, šmejde zatracený.

   Vymazat
 12. Celý případ H-Systému byl zpackán (zmanipulován) už v jeho prvopočátku, kdy po účelovém podání návrhu na konkurz členy družstva Maják byly zahrnuty do konkurzní podstaty minimálně rozestavěné domy, o které se dnes jedná, jako stavby -nemovitosti. Bylo tak učiněno po trestuhodné neznalosti občanského věcného práva vykonavatelem konkurzu. Tyto rozestavěné domy měly být do konkurzu zahrnuty jako finanční investice, protože se nejednalo o věci -stavby. Samostatnou věcí -stavbou podle věcného práva lze považovat pouze nějaký souhrn něčeho, co je způsobilé samostatného užívání ke svěmu účelu, u bytové stavby je to účel bydlení, kterého je dosaženo až kolaudací dokončené bytové stavby.
  Celou dobu konkurzu bylo v důsledku této chyby nahlíženo na později dokončené bytové stavby jako na součást konkurzní podstaty, což je nesmysl. Družstvo Svatopluk bytové stavby dokončilo a až tím se staly samostatnými věcmi způsobilýmí k užívání, a staly se podle věcného práva vlastnictvím družstva !!!!!!!!, přesto že do staveb byla zapracována investice H-Systému, která by měla být nějak vypořádána.
  Celé rozhodování justice o vyklizení bytových staveb, které nepatří !!!!!!!! do konkurzní podstaty je trapnou záležitostí z které by se měla justice nějak rozumně vypořádat. Zatím se jí to ale nedaří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Celé to soudní řízení o vyklizení bytových domů je zmatečným řízením a bude zajímavé sledovat jak se s tou zmatečností vypořádá nyní nedůvěryhodná justice.
   A co státní zastupitelství, to nezajímají nyní známá podezření na konkursní tunelování H-Systému ???

   Vymazat
  2. stavba je stavba - do kolaudácie - potom príp. obytný dom, ale stavebným povolením sa stáva stavba majetkom investora - a ak je investorom ten ktorý človek stavia sa výlučne jemu, je jeho majiteľom s všetkými právami a povinnosťami, ak jeho peniaze - investorove - zriadovateľ stavby prešustroval treba ho trestne stíhať, ale nemožno už požadovať jeho majetok na iné účely, a v tom to je - tu sa to požaduje, čo je nezmysel, a je to postavené na fakte, že zriadovateľ stavby je aj vlastníkom -

   Vymazat
 13. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-mi-blivno-uvedla-Klara-Samkova-k-veci-H-System-Schuzka-u-Zemana-ma-dohru-546091

  OdpovědětVymazat
 14. https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/H-System-a-extremne-prekvapive-jmeno-z-rad-umelcu-Bolek-Polivka-546119

  OdpovědětVymazat
 15. 11.38 12.17 Pitomci se snaží do afery zatáhnout politiky ale ve skutečnosti se jedná o konkursní vytunelování.
  Pitomci melou nesmysly, ti co znají praktiky konkursní mafie vědí o co jde.

  OdpovědětVymazat
 16. Vytunelovali opakovaně celý národní majetek, okradli celý Český národ, vydrancovali republiku, zničili budoucnost našich dětí na celé generace... a teď mají tu NEHORÁZNOU DRZOST PO NÁS A PO NAŠICH DĚTECH CHTÍT, ABYCHOM "ODŠKODŇOVALI" MAJETNÉ, KTEŘÍ PROSTĚ ŠPATNĚ INVESTOVALI v právním prostředí vytvořeném jimi zvolenými poslanci a senátory k umožnění zločinu století na Českém národu a jeho zemi.

  Když rabovali nás, když nás vyhazovali z bytů, když exekutoři obírali lidi, že Grasel (Jan Jiří) a Babinský se točili v hrobech jako vřetena, Nejvyšší soud a jeho členové drželi "ústa", NEBO HÁJILI DÍLO ZÁKONODÁRCŮ. Hlavně, že postiženým nevládli a nevládnou komunisté. TAK CO, PROBOHA, CHTĚJÍ? SPEKULACE A LICHVA byly za komunistů trestné... ale v kapitalismu jsou solí podnikání. Poškození H-Systémem prostě šli dobrovolně na riziko podnikání, jako v roce 1989 celý náš Český národ. Tak CHCETE-LI ODŠKODŇOVAT, TAK ODŠKODNĚTE NEJPRVE CELÝ OKRADENÝ ČESKÝ NÁROD - ALE NE Z PENĚZ NAŠICH DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ - a až potom, po odškodněnní lidí kterým jste vzali práci zničením fabrik a JZD, které jste ožebračili obdarováním nejpodvodnějších světových organizací - církví, zvažte humanitární pomoc těm vítačům privatizace národního majetku, kteří zkrachovali protože neodhadli své možnosti... jako oni celá desetiletí pomáhají ČESKÝM BEZDOMOVCŮM a v odpovídajícím rozsahu.

  OdpovědětVymazat
 17. jaroslav tichy2. srpna 2018 23:15

  Ta problematika je natolik rozsáhlá, že na ni nelze věcně reagovat pouze v komentáři. Mám na mysli odbornou reakci, které jsem schopen. Lze to udělat pouze formou článku, který však nebude na NR otisknut. Takže nehodlám plýtvat svými znalostmi ani úsilím, a to do doby, kdy budu přesvědčen o tom, že to má nějaký smysl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Tichý,
   nejste v redakční radě Nové republiky, tak, prosím, nepiště, že váš článek na NR nevyjde.

   Máte snad špatnou zkušenost s NR? Vždyť jsme vám zatím otiskli hodně, nejen vašich úvah, ale i program politického uskupení, které zastupujete atd.

   Proč tedy ta zatrpklost?

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.