Reklama

.

.

středa 18. července 2018

Prezident Miloš Zeman označil setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa s ruským prezidentem Vladimirem Putinem za pozitivní. Doufá, že jejich spolupráce bude pokračovat. Zeman to dnes řekl v rozhovoru ČTK.

18.7. 2018   ČTK
Setkání obou státníků se uskutečnilo v pondělí v Helsinkách. Hovořili během něj o řadě témat včetně například údajného zasahování Ruska do amerických voleb. Schůzku označili za úspěšnou. Někteří komentátoři považují za jejího vítěze Putina.Trump byl po společné tiskové konferenci například kritizován, že se svým vyjádřením postavil v otázce zásahů do voleb na stranu Moskvy a proti vlastním zpravodajským složkám. Kritika přišla od demokratů i republikánů. Trump následně své vyjádření označil za přeřeknutí.

"Víte, někteří političtí komentátoři, nebudu jmenovat, se zalykají vzteky nad tím, že toto setkání dopadlo dobře," řekl Zeman. Komentátoři podle něj žijí z konfliktů, ve kterých "se bahní". Pokud jednání může zlepšit vztahy mezi USA a Ruskem, jsou podle Zemana z toho nešťastní.

Prezident Trump dnes na twitteru uvedl, že americko-ruský summit brzy přinese výsledek. "Hovořili jsme s Putinem o mnoha důležitých tématech. Dobře jsme si rozuměli, což upřímně vadí zastáncům nenávisti, kteří chtěli vidět boxerský zápas," napsal Trump.

V dalším příspěvku uvedl, že zatímco jeho vystoupení na summitu NATO, které předcházelo Trumpově cestě do Británie a pak do Helsink, je uznáváno coby triumf, u summitu s Ruskem se úspěch teprve ukáže. "Může se ukázat, že z dlouhodobého hlediska to byl ještě větší úspěch. Z toho setkání vzejde mnoho pozitivních věcí," stojí v tweetu. Další Trumpův příspěvek tvrdí, že Rusko souhlasilo s tím, že pomůže s agendou Severní Koreje.

  11 komentářů :

  1. "Někteří komentátoři považují za jejího vítěze Putina."

   Neuvěřitelné, jak jsou ty média mimo. Regulérní mentální porucha. Koukolík psal o psychopatech v politice, ale mezi novináři to je ještě horší.

   OdpovědětVymazat
  2. Díky uvážlivé politice Ruska žijeme pořád ještě v míru a nezažili jsme apokalypsu III. světové atomové války.

   OdpovědětVymazat
   Odpovědi
   1. A v r. 1968 apokalypsu pravdy a lásky..

    Vymazat
  3. "Kritika přišla od demokratů i republikánů. Trump následně své vyjádření označil za přeřeknutí"
   Trump předhodil pitomcům kost, do které se zahryzli, a pak to označil za přeřeknutí... dělá si z nich pr*el ..

   OdpovědětVymazat
   Odpovědi
   1. Trump chce-li něco prosadit, udělá dva kroky zpět a pak tři kroky vpřed. Nejdřív ukojí idiotské vášně washingtonské kavárny a pak si prosadí svou.

    Leo

    Vymazat
   2. politika je uměním možného. To demonstruje naše současná politická scéna.
    pomalá, ale trvalá demontáž zločinecké bandy kolem ODS a TOP 09, která se neobejde bez řevu a následné přebírání jejich pozic ve státní správě, aby se ti zločinci nemohli vrátit. Je v tom ale bolestná fáze, kdy nové partaj nemají dostatek kádrů a ze zákulisí se snaží ke korytům znovu a znovu pronikat gauneři, kteří právě opustili potápějící se loď havloidů.

    Vymazat
  4. No, co to je prosím za informace. Chcete mít na svědomí pana Kalouska ? To ani nemluvím o jedné osobě ze Žďáru n./Sázavou. Takovou dávku návalů chuděra neustojí.

   OdpovědětVymazat
   Odpovědi
   1. Když ta osůbka nabízela na střední sex za lepší známky a kradla bezostyšně rohlíky v sámošce, musí ustát i tuhle Trumpetovu zradu.

    Vymazat
  5. Jak dlouho to vydrží USA jestřábům,než začnou novou písničku o Ruské hrozbě.Už tam je rozpor,když Trump žádá Evropu platit na udržování USA pomoci v rámci NATO.Buď se bude jednat o snižování voj.napětí a také o snižování výdajů na armádu,aspoň v USA.pak bych tomu rozuměl.

   OdpovědětVymazat
  6. budou konečně souhlasit ti havloidní jarmulkáři alespoň s nejvyšším představitelem jejich milovaných USA, když nemohou ani cítit názory našeho Prezidenta zemana?

   OdpovědětVymazat
  7. President řekl co si myslí většina lidí a tak to má být.

   OdpovědětVymazat