Reklama

středa 4. července 2018

„Prý“ je podle Angličanů něco jako definice jistoty

Jiří Baťa
4. 7. 2018
Parlamentní listy.cz informují o tom, že Britský „The Sun“ přišel s novou senzační informací, týkající se kauzy otravy Sergeje a Julie Skripalových. Scotland Yard, který případ vyšetřuje, má „prý“ za to, že útok měla spáchat konkrétní dvojice mužů, kteří opustili zemi den po útoku. K tomu list dodává, že policisté „prý“ strávili týdny pátráním, shromáždili „prý“ na 2 300 doličných předmětů a zhlédli čtyři tisíce hodin záznamů z bezpečnostních kamer. Díky tomuto usilovnému (nejspíše virtuálnímu) vyšetřování se nyní pátrání zúžilo na dva podezřelé muže. Z uvedeného vyplývá, že policisté a Scotland Yard sice ví o dvou konkrétních mužích, ale nejsou je schopni blíže identifikovat, přesto o nich prohlašují, že „určitě“ mají vazby na Rusko. Přesto tomuto tvrzení chybí maličkost – důkazy. Zopakujme si dané fakta:


1) Od údajného útoku neznámých pachatelů na S. Skripala a jeho dceru s cílem je usmrtit, uběhlo čtvrt roku. Od té doby je možno říct, relativní klid i když za normálních okolností je běžné, že vyšetřování takového činu se často vleče i několik měsíců. To jen na vysvětlení, že ze strany anglických vyšetřujících orgánů přišla po třech měsících tato neočekávaná „novičkovská“ novina.

2) Čtyři tisíce hodin zhlédnutých záznamů (bůhví kolika) bezpečnostních kamer, což představuje 166,6 dnů, což se rovná 5,5 měsícům nepřetržitého, 24 hodinového sledování záznamů. Co asi hledali v záznamech bezpečnostních kamer čtyři tisíce hodin, pokud skutečně prohlíželi jen záznamy, související s vyšetřovaným případem? Apropó, jen pro upřesnění: útok na Skripalovi byl proveden dne 9. dubna 2018, dnes je 4.7. 2018, tedy cca 3 měsíce, ale policisté údajně sledovali záznamy celé čtyři tisíce hodin, což odpovídá více jak 5 měsícům?

3) Policisté „prý“ také shromáždili na 2 300 doličných předmětů! Co asi bylo mezi nepřeberným množstvím doličných předmětů? A hlavně, co vypovídá toto kvantum předmětů, jakou mají validitu ve vyšetřování? Mají nějakou hodnotu, nebo jde jen o „běžné smetí“ posbírané v místě kolem inkriminované lavičky, nebo před domem Skripalových? Mají sice „vagon“ doličných předmětů, přesto o dvou, jak sami říkají konkrétních mužích, neví zřejmě nic kromě toho, že „určitě“ mají vazby na Rusko! Trochu málo na anglické „bobíky“ a zkušené detektivy ze Scotland Yardu!

4) Od útoku na Skripala a jeho dceru uběhly, jak výše uvedeno, tři měsíce. Za tu dobu, proti všem praktikám a zvyklostem ze strany masmédií, potažmo paparazi, nebyl žádný z nich vyfotografován, nebylo s nimi uskutečněno jediné osobní interwiev navzdory tomu, že tento případ je, resp. byl v popředí světového zájmu a světových médií, je to zcela neobvyklé. V neposlední řadě dokonce měli být také údajně „odklizeni“ do ústraní či do bezpečí, aby „prý“ nebyli vystaveni možnému nebezpečí. Jakému, není zmínka. Tyto skutečnosti vyvolávají značné a opodstatněné pochybnosti, zda k nějakému incidentu napadení s cílem usmrcení Skripala a jeho dcery vůbec kdy došlo.

V této souvislosti jsou informace o tom, že útok měla spáchat konkrétní dvojice mužů, kteří opustili zemi den po útoku a která „prý“ měla „určitě“ vazby na Rusko více než irelevantní. Novinář O. Kundra se nechal slyšet, že určitě časem vyjde najevo, že tito muži měli vazby na ruskou vojenskou rozvědku GRU. Scotland Yard se zase okázale vyjádřil, že rozhodně chtějí domnělé pachatele předvést před soud. Ale také přiznává, že pokud muži unikli do Ruska, bude jejich vydání velice obtížné. Tyto obavy si lze spíše vysvětlit také tak, že zmiňovaná „konkrétní“ dvojice mužů, která opustila Velkou Británii, je pouhá fikce, resp. idea na bázi zbožného přání. Tato fikce má však za cíl podpořit domněnku o úsilí, které vynakládají anglické orgány, vyšetřující tento případ. Ani čtyři tisíce hodin, ani 2 300 doličných předmětů však nemá charakter přímých, usvědčujících důkazů. Za jiných okolností by takové množství materiálů vedlo k téměř jistému prokázání viny a usvědčení ze spáchání takového činu.

A protože lze spíše věřit tomu, že případ Skripala a jeho dcery Julije byla víceméně jen záminka Velké Británie k posílení animozity vůči Rusku v rámci loajality s geopolitickými tendencemi USA a NATO vůči Rusku, lze jen obtížně na druhé straně věřit všemu tomu, co bylo dosud v případě Skripalových důmyslně, nicméně krajně nevěrohodně a naivně protirusky vykonstruováno. Velká Británie zásluhou samotné premiérky Mayové, zřejmě po konzumaci whisky, vypustila džina který již není ochoten se do té lahve vrátit. Bude však nadále bloudit, strašit a ohlupovat světovou veřejnost o tom, jak se Rusko, potažmo snad i sám prezident V. Putin chtěli zbavit Skripala a jeho dcery. Co však chybí, je motiv. Ten je sice pro vyšetřování takového charakteru zásadní, nicméně pro paní Mayovou a pana Johnsona jsou tyto skutečnosti zřejmě nepodstatné. Z uvedeného vyplývá, že případ pokusu o usmrcení Skripala a jeho dcery je zřejmě z oblasti sci-fi, který měl posloužit ke geopolitickým cílům Anglie a jejich spojenců. Žel, výsledek je tristní, žalostný a pro Anglii hodně., ale opravdu hodně dehonestující. To je však už jejich problém.

25 komentářů :

 1. No k nějakému incidentu došlo, když má Julija Skripal má krku jizvu po tracheotomii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:04 To nikdo nezpochybňuje. Pochybná je souvislost toho "incidentu" s Ruskem.

   Smazat
  2. Kdo vyhraje Mistrovstvi Sveta ve fotbale.???
   Prece Rusko s Novicokem...Ma to jisty...
   Celej englickej tym uz snupe Novichoky, /ale nevi jeste vo tom/, aby ve finale prohral !! A rusove maji v zaloze kazachok, kdyz nezabere novichoook...

   Smazat
  3. Proč by jizva měla být důkaz? Šáhl jsi na ní? Jak víš, že je pravá?Bláhový kdo věří všemu co se mu předhazuje.

   Smazat
  4. Litviněnko taky zanechal stopy polonia v letadle.
   Co se nikde neříká, že na lince do a z Tel Avivu.

   Něco vyřizoval pro svého šéfíka, Borise Berezovského, kterému doma Geigerův počítač pípal taky.

   Uškrtili ho hedvábným šátkem, což je stará metoda tichého vraždění používaná úředními zabijáky navábů a sirdárů v Indii.
   Kde se ji naučili Britové.

   Agenti Ochrany stříleli brovninkem přes polštář.
   Rusové vždycky rádi, když to bouchá.
   My ně možem byť bez šampanskovo.

   Smazat
 2. Putin sedí u televize, dívá se na fotbal a sleduje, jak si šmejdi dávají mezi sebou sankce:))))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V té Anglii se snad všichni pos-ali. Pán Bůh ochraňuj královnu!

   Smazat
 3. Putin pry opět zasahnul Novičokem v Male Britanii: https://www.novinky.cz/zahranicni/477047-znovu-novicok-britsky-par-byl-otraven-stejnou-latkou-jako-skripalovi.html

  Tentokrat si neznami rušti špioni pry nahodně vybrali 2 lidi. Novičok opět nezabijel a vubec se neprojevil jako nebezpečna ZHN.

  Ja,Ja - ději se věci. Zapadni partňoři určitě posili protiruske sankce a vypovědi za trest dalši ruske ambasadory. Anebo NATO konečně mirově zautoči na zakeřneho Rusa.

  OdpovědětSmazat
 4. U první otravy se viník neprokázal,tak se provede druhá otrava a myslím,že viníka už mají schovaného,aby ho po měsíci pátrání našli.Nikdo si nesmí dovolit,špinit Anglickou MI6.

  OdpovědětSmazat
 5. Mimo téma - Šťáva nás vyšťaví?:
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prvni-definitivni-vyhra-diag-human-v-zahranici-stava-cesko-porazil-v-lucembursku-50825

  OdpovědětSmazat
 6. V Anglii asi chystají velké změny, proto chtějí otrávit královnu, zničit monarchii a za viníka označit Putina. Vedlejším, ne-li hlavním, cílem je samozřejmě zrušení brexitu. Ve vojenských laboratořích v Porton Down se jim ale stále nedaří namíchat tu správnou smrtící směs, pokusní králící stále přežívají zásah novičokem Made in UK. Vypadá to, že chybí nějaká klíčová ingredience k dokonalosti. No nevadí, do Londongradu budou sezváni všichni věrní a kolegiální politici EU (včetně Babičoka) a Tereza jim uloží další protiruské sankce, uzavření všech diplomatických zastoupení a vypovězení všech občanů Ruské federace z území členských států. Opakovaný vtip ale přestává být vtipem :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. mezi sankce bude pochopitelně patřit i odebrání zlatého titulu ruské fotbalové jedenáctce

   Smazat
  2. Putin a s ním celý Kreml neřeší 24 hodin denně nic jiného, než jak se dostat na kobylku Mayové a rušit zcela mírumilovné ovzduší Británie ruskými plyny ze sovětských laboratoří. Možná by stačilo (jako protisankce) odstavit Británii jenom od dodávek ruského zemního plynu.

   Smazat
 7. Co dělat v Salisbury, abyste nezemřeli na otravu Novičokem? Zásadně nechodit ve dvojici podle genderově korektního klíče 1 muž + 1 žena. Zásadně si nesedat na lavičky v parku, nekrmit holuby. Vybrat si pro vycházku den s vysokou vlhkostí vzduchu. Pak máte naději.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a hlavně je vokurkova sezona a jelita jsou ve svych skromnych vilkach na kajmanech a vraždy jen tak pro nic za nic už nikoho nezajimaji co je moc to je moc ale novičoku a putina je stale potřeba draždit a provokovat ale oni tohle dělaji odjakživa jen aby se putin nenaprd a ten plyn nezavřel ale i to by byla vyhra ktera by dokazala nutnost humanitarně vybombardovat škoda že se nedožil veškrna a hraběbecher už taky radši nevyliza takže prosti lid je nepoučen jak ma myslet a konat i čete je jaksi zrazu vopatrna když před tim jakoby to byli rozeni revanšisti a valečni štvači

   Smazat
 8. Prý kamery zachytily Putina, jak stojí za lavičkou se zdrogovanými oběťmi se sprejem v ruce. Tentokrát ho Britové dostali, z toho se už (prý) nevylíže!

  OdpovědětSmazat
 9. 8:33 v Anglii si už nikde na žáídnou lavičku nesednete. Všechny budou odvezeny do Porton Down, kde budou podrobeny analýze. Je totiž evidentní, že nějaká mocnost do laviček intergrovala zařízení s dálkovým ovládáním z Kremlu, které rozprašuje Novičok.

  OdpovědětSmazat
 10. Smyslem konstrukce celé skupiny Novičoků bylo snížit těkavost nervového plynu a tak ztížit nebo znemožnit jeho detekci pomocí trubičkových detektorů. Do struktury byly zavedeny silně polární a zásadité skupiny jako guanidin nebo amidin. Samozřejmě došlo k vedlejšímu efektu- novičoky pronikají tkáněmi pomaleji a také se v organizmu odbourávají pomalu. Tvrzení o zabití oběti v několika minutách jsou nesmysl. Dalším výsledkem nové struktury je větší rozpustnost ve vodě, takže nepřipadá v úvahu, že by od Skripalovy otravy zůstaly zbytky Novičoku pod širým nebem. Déšť nebo mlha Novičok smyjí. jogín

  OdpovědětSmazat
 11. Kdy se v nějakých mediích objeví informace, že na jakémsi summitu byli přítomni i mimozemšťané - třeba obyvatelé hvězdy Proxima Centauri? Stovky dalších medií by k tomu blábolily svoje komentáře, stovky psavých pitomců by k tomu zveřejňovaly názory, jakoby bylo už nějakou dobu samosebou, že na zemská politická zasedání létají i mimozemšťané, a tisíce blábolů na diskuzích by svědčilo o tomtéž. Ano, vždyť my o tom víme, létají sem Proximáci, to je jasný! Podobný sračky obíhají mediální sférou, nikdo to nezpochybňuje, jen k tomu zaujímají stanoviska. Například jak Kim nechal svého strýce ministra roztrhat psy - to taky nikdo v době zveřejnění toho blábolu nezpochybnil. V mediální sféře lze psát už cokoliv - třeba že mezi námi se pohybují umělí lidé ( roboti) a jak je například v obchoďáku lze rozeznat od pravých lidí. Svět zblbl, to je jasný, a už si v tom začínáme libovat? Normální zpravodajství a publicistika už by asi nemělo tu správnou šťávu - čím blbější, trapnější a více šokující, tím lepší?

  OdpovědětSmazat
 12. Včera proběhla v pražáčkově rovněž invaze jedné z nejhorších britských hudebních skupin, která je důkazem toho, že její posluchači mají hudební hluch a jde jen o mediální snobismus. Jako třeba Veškrna, jejich milovník, byl hudební dřevo.
  Skupina Fucking Tones, karikatura na rokenrol.
  Mizerní muzikanti, mizerní instrumentalisti, mizerný vlastní repertoár a mizerní interpreti repertoáru cizího. Nedivím se, že Chuck Berry mlátil jejich kytaristu Richardse, protože kurvil jeho písničky.
  Kdyby ty mainstreamové kydy o tom, že jsou to nějací "průkopníci rocku", slyšel Lemmy, nakopal by všem těm havloidním pisálkům prdel.
  To jen tak na okraj, protože podle některých Angličanů a spousty havloidů, "PRÝ" jde o nejslavnější rockovou skupinu. Asi to psali v Reuters:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Británie degraduje na všech frontách, nejenom na té politické, ekonomické a sociální, ale i na té kulturní. Jedno souvisí s druhým.

   Smazat
  2. Nemá smysl zabejvat se nablejskaným hovnem, to je dobré akorát pro Kocába.

   Smazat
  3. S britskou hudbou jste to trochu přehnali. V rocku, popu, movie music atd. to jsou jednotky. Tam se jen na jedné ulici v Liverpoolu objeví víc talentů za pět let, než u nás za celou existenci "moderní" hudby.

   Smazat
  4. Kmenové rituální tance s extatickými výkřiky, hýkání a povykování - na to fakt mnoho talentu nepotřebuješ. Proto jich mají v Liverpoolu habaděj.

   Smazat
 13. Pane Baťo, zdravím Vás s tím, že v bodu 2 jste zapomněl na trojčlenku. Pro jednoho policistu, zkoumajícího záznamy z kamer, těch 4000 hodin skutečně odpovídá Vámi udané době. Když na stejný úkol nasadí 10 policistů, kteří budou pracovat 8 hodin denně, dostaneme se na 50 dní (pokud má každý svůj vlastní monitor).

  Ptát se můžeme na to, kdo a jakým způsobem odhodil kdesi v parku kontaminovaný předmět. Ti dva mužíci, kteří údajně zmizeli do Ruska, to být nemohli, protože ti se spakovali hned po útoku na Skripala.

  Akce Skripal se příliš nepovedla, až na to, že vzájemné vyhoštění diplomatů rozhodilo zpravodajské služby na obou stranách.

  Terčem původní akce mohlo být mistrovství světa v kopané, které probíhá tak úspěšně a bezbitek mezi fanoušky, že ani ČT nenašla dostatečné množství příležitostí k nadávkám Putinovi.

  Myšlenka O. Kundry o vazbě dvou neznámých mužl na GRU je plagiát. Je okopírovaná z vystoupení Andora Šandora, který před časem prohlásil, že nevěří, že Skripala chtěla odstarnit ruská vláda (tedy Putin). Připustil, že by to mohla být akce někoho z GRU, který chtěl potrestat Skripala za jeho zradu. I to má háček: Skripal si svoje odseděl v ruském vězení a nechali ho odejít do Anglie. Osamělý vlk z GRU by to jistě nědělal krkolomně přes novičok, když existují i jiné jedy a třeba pistole s tlumičem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.