Reklama

neděle 8. července 2018

Putin nazval pět kroků k zajištění kybernetické bezpečnosti

8. 7. 2018       zdroj
Ruský prezident Vladimír Putin vystoupil 6. července na Mezinárodním kongresu o kybernetické bezpečnosti (ICC) v Moskvě. Ve svém projevu prezident hovořil o tom, na jaké technologie stát sází a také jak se Rusko snaží zajistit bezpečnost v informačním prostředí. Rusko hodlá rozvíjet systém mezinárodní výměny informací o kybernetických hrozbách. V Rusku používané programové vybavení musí být realizováno domácími zpracovateli. A v nejbližší době vláda oznámí strukturu, která se tím bude zabývat.Putin nejenže poukázal na samotnou důležitost vývoje nových technologií, ale nazval také podmínku, která je k tomu nezbytná: "Zároveň chci zdůraznit zásadní, podle mého názoru, věc, která spočívá v tom, že účinný digitální vývoj může být založen pouze na digitální svobodě: na svobodě pro podnikání, veřejné organizace, pro občany, na odstranění bariér, které zdržují, omezují pokrok. Zároveň však samozřejmě všichni musíme chápat i svou odpovědnost a možná rizika, hrozby a výzvy v digitální oblasti", řekl prezident.

Putin připomněl, že v Rusku je realizován program "Digitální ekonomika". Jeho hlavním cílem je efektivnější a konkurenceschopnější ekonomika, státní správa, sociální sféra a stimulování poptávky po inovativních myšlenkách a perspektivním vědeckém výzkumu.

Prezident věnoval zvláštní pozornost kybernetické bezpečnosti. Podle jeho názoru jde o úkol státu a jeho řešení vyžaduje úsilí justičních orgánů, podnikatelských kruhů, veřejných organizací i samotných občanů.

Prezident také uvedl pět konkrétních kroků, které stát v této oblasti podniká:

- Nová komplexní řešení pro prevenci a zamezení trestných činů proti občanům v digitálním prostředí. Za tímto účelem je důležité vytvořit náležité právní podmínky, zajistit pohodlné formy vzájemného působení mezi občany a státními strukturami, domnívá se prezident.

- Bude realizována iniciativa podnikatelských kruhů ohledně formování systému pro automatizovanou výměnu informací o hrozbách v digitálním prostředí. Tento systém umožní koordinovat činnost telekomunikačních operátorů, úvěrových organizací, internetových společností s orgány činnými v trestním řízení, čímž se rychle odstraní vznikající hrozby.

- V Rusku používané programové vybavení musí být realizováno domácími zpracovateli. Musí to být konkurenceschopné produkty, které splňují všechny požadavky. Díky tomu bude zajištěna digitální suverenita.

- Je plánováno zvýšení úrovně přípravy ruských odborníků v boji proti kybernetické kriminalitě a za tímto účelem aktivnější zavádění na praxi orientovaných postupů, využívání nejlepších zahraničních a ruských zkušeností.

- Rusko hodlá rozvíjet systém mezinárodní výměny informací o kybernetických hrozbách. A v nejbližší době vláda oznámí strukturu, která se tím bude zabývat.

Připomeňme, že Rusko patří úrovní informační bezpečnosti k vedoucím zemím.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. To je opravdu těžké hackeři jsou chytré hlavy a každou ochranu prolomí.

  OdpovědětSmazat
 2. Tenhle světem uznávanej zločinec ještě nesedi před soudním dvorem v HÁGU???? ŠPATNÉ

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Haagujsou soudy, které slouží propagandě paktu NATO. Nic jiného nedělají. Rozsudky podle toho také vypadají!

   Smazat
  2. Ten "svět" tvoříš ty - 15:01, pak pár blbů z Respektu a Lidovek a lháři z redakce Zpravodajství ČT.

   Smazat
  3. 15:01 To chcete říct ,že ti SRBOVÉ jsou bez viny???? Kdo začal válku na BALKÁNĚ??? odpovím SRB, TAK POTOM MUSÍ NÉST NÁSLEDKY. To bombardování spojencu SRBSKA bylo naprosto v pořádku

   Smazat
  4. Válku v Jugoslávii začali Slovinci - muži z Teritoriální obrany před kamerami rakouské televize postříleli neozbrojené brance Jugoslávské lidové armády původem z Makedonie, Srbska a Černé Hory.

   Válku v Chorvatsku začali chorvatští neonacisté pokusem o přepadení obce Borovo Selo.

   Válku v Bosně a Hercegovině začali muslimští kriminálníci, kteří napadli a postříleli srbskou pravoslavnou svatbu v Sarajevu.

   Následoval chorvatský a muslimský vpád na srbské obce okolo Bosanského Brodu.

   Válku v Kosovu a Metochiji začala albánská UČK vražděním Albánců, kteří byli pro Jugoslávii a pro spolupráci se Srby a Černohorci. UČK jich v roce 1968 povraždila před 400.

   Mám pokračovat, ty jedno hloupé jelítko 15:10?

   Histor

   Smazat
  5. Pro 15:10 - propuštění odsouzených chorvatských generálů, kteří provedli do té doby největší etnickou čistku po 2. světové válce a vyhnali 250 000 Srbů z východu Chorvatska je důkazem "nestrannosti a spravedlnosti" soudu ICTY.

   Srandovní rozsudek nad džihádistou a gangsterem Naserem Orićem, který se svými kumpány povraždil přes 3000 Srbů ve vesnicích okolo Srebrenice je dalším důkazem, že ten soud je propagandistickou institucí NATO.

   11 let bezvýsledného "souzení" dr.Vojislava Šešelje je také ukázkou "nestrannosti a objektivity" soudu ICTY v Haagu.

   Mám pokračovat.

   Smazat
  6. Každý, kdo je trochu sledoval jednotlivé procesy soudu v Haagu se musí jen pousmívat nad zblblým naivkou 15:10.
   Připomenu několik ostud toho soudu:

   Erdemović )popravoval, ale souzen nebyl),

   členové 10. diverzní skupiny ARS - popravovali zajatce, ale souzeni nebyli

   chorvatští generálové Gotovina, Markač, Čermak - prováděli masové etnické čistky, nejdříve odsouzeni soudem ICTY, po telefonátu propuštěni jako nevinní,

   Naser Orič - gangster ze Srebrenice, sám se západním novinářům přiznával k osobnímu vraždění, dostal 2 roky ze "velitelskou odpovědnost", nikoli za zločiny, které osobně páchal a ke kterým dával rozkazy.

   Velitel UČK v oblasti Peć (Peja) - mnoho svědků obžaloby během procesu "zahynulo", nakonec osvobozen, pro "nedostatek důkazů", dnes ministerský předseda "Republiky ë Kosova".

   Soud v Haagu je výsměch právu a nestrannosti. Je to jen propagandistický výtvor USA, GB, Francie a Německa.

   Kdo věří v jeho "spravedlivé rozsudky", je velký naivka.

   Smazat
 3. Pan smajlik si nedá pokoj,pak ho smažou dobře ti tak troubo

  OdpovědětSmazat
 4. Tebe smazat NEMŮŽOU,KOMU BYCHOM SE KROM TEBE A DEMENTA HEDVÍČKA SMÁLI!!!!!!????

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.