Reklama

.

.

pondělí 16. července 2018

Radim Valenčík: Klaus for president? Proč ne a kdo jiný?!

6.7.2018 blog autora
VK na návštěvě v Chile

Ve stínu bouřlivého schvalování vlády a mistrovství světa ve fotbale trochu zanikl první pokusný balónek, který vyslal Václav Klaus starší. Pro něj netradičně žertovnou formou připustil v závěru rozhovoru pro Deník.cz, že by mohl kandidovat v příštích prezidentských volbách:

Deník.cz: Přímá prezidentská volba v roce 2023 asi udělá tečku za velkými jmény prvních 30 let existence České republiky. Tedy pokud mi teď neřeknete, že se do ní přihlásíte...
Václav Klaus: Loni při volbách jsem dostal nový občanský průkaz, který má platnost do roku 2052. Prohlédl jsem si ho a poznamenal, že to je 35 let čili můžu ještě sedmkrát kandidovat na prezidenta, tak se všichni bojte.
Proč ne. Václav Klaus se narodil 19. června 1941. V roce 2023 mu bude teprve 82. Při jeho životosprávě a permanentním samostudiu, které vitalitu posiluje, bude s velkou pravděpodobností v kondici pro obě funkční období.
Za připomenutí stojí to, co prorocky řekl Václav Klaus téměř rok před minulými prezidentskými volbami:"Podle mého názoru prezident Zeman bude kandidovat ve druhém volebním období a zdůrazňuji, že to nemám z jeho osobního výroku, který by mi sdělil, aby nebyla mýlka. Ale z jeho chování tak dedukuji. A proto se mi zdá naprosto bezpředmětné, aby se někdo jiný pokoušel o prezidentskou volbu".
Dovolím si Václava Klause parafrázovat: Zdá se mi naprosto bezpředmětné, aby se v případě, že bude Václav Klaus kandidovat na prezidenta, pokoušel někdo jiný o prezidentskou volbu.
Rychlokvašky podle mého názoru většinová společnost nechce. A ví, proč je nechce. Veřejně profilující se politici na rozdíl od Václava Klause z politiky spíše zhloupli. Jedním z důvodů je i to, že na sobě nepracují, nestudují a nepromýšlejí podstatu současného dění. A bez toho nelze přijatelnou politiku dělat. Politické kšeftaření, které předvádějí, je cestou do intelektuálního marasmu. Možná, že to není tak vidět, ale Václav Klaus působení v politice vždy plně využíval k tomu, aby se s využitím pravidelného studia teoretické literatury po lepším pochopení toho, o co jde. To je vlastnost, kterou jiní bohužel nemají. Politika je kazí a deformuje místo toho, aby prostřednictvím ní nabývali rozhled.
A je ještě jedna věc, která z Václava Klause dělá favorita. Totiž formální i neformální tým, který kolem sebe dokázal vytvořit. Jiří Weigl, Ladislav Jakl, Petr Hájek a další a další.

- - -


Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5918-klaus-for-president-proc-ne-a-kdo-jiny.html

35 komentářů :

 1. To je jasné, pokud bude zdravý, tak nemá nikdo jiný nárok. To jsme to dopracovali, že i zavilí levičáci dají přednost Klausovi před nějakými sluníčky. Neuvěřitelné se stalo skutkem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. PAN KLAUS PŘITÁHL ČR KAPITALISMUS BEZ PŘIVLASTKŮ

   který je očividně ta nejhorši odrůda kapitalismu,vycházejici z gangsterismu.Pokud si dostuduje co vlastně provedl a bude každý den a každou noc psát občanům voličům,že zavede do prvniho článku jedno slovo SOCIÁLNI STÁT,který prý zakázal ,pak mu možná naivni voliči hlas daji.

   DÁ SE OVŠEM POCHYBOVAT, ZDA TO DOKÁŽE USKUTEČNIT

   když nevi co to je ,jinak by to ve své době z ÚSTAVY nevyrazil, nebot jak všichni víme je zoufalým fanouškem slova BEZ a chtěl by jenom repete,nebo si někdo myslí,že ne?!

   Vymazat
  2. Musím o tom přemýšlet, jestli bych ho podpořil. Každopádně by se nám ekonomika vzchopila vývozem propisovaček.

   Vymazat
 2. Šmarjá ... snad se najde někdo volitelnější, já ho nemám rád. Když se nenajde (a zatím to tak vypadá), svůj hlas mu přesto dám. Ten aspoň netáhne s kavárenskou žumpou a s mnoha jeho názory se dá souhlasit hodně, s mnoha trochu a s některými ... no, prostě můj hlas dostane.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tuneldědka už nikdy! Já ho určitě volit nebudu ani kdyby padaly trakaře. Tak senilní ještě nejsem, abych jemu a jeho kamarádíčkům povolil rozkrást i to málo co se ještě nerozkradlo a omilostnit i těch pár syčáků co nestihl pustit minule. Pánbůh s námi a zlé pryč.

   Vymazat
  2. Svatá prostoto! proč dávat tomu darebákovi, přízeli Pinocheta, cokoliv? Natož hlas? Vzal si toho už tolik! Jsou lidi nepoučiltelní nebo pitomí? I včetně p. valenčíka. Má ten člověk rozum tak 8 letého dítěte, které se sice o kamna spálilo, ale sahat na ně bude přesto! Klausi, vše odpuštěno a zapomenuto, hlásá Valenčík. tato země je s takovými profesory prostě ztracena - ale teď mi napadá, že nikoliv, protože jádro lidu je snad moudřejší, než všichni profesoři dohromady...Zkrátka, Klause už nikdy a to, že sedí v "institutu||" placeném poplatníky, je prostě ostuda! To, že teď pindá jinak, než dřív, je tak prostinké překabátění, a usilování o popularitu, ale ani věhlasný profesor to neprokoukne. Klaus je jedním z velkých viníků stavu, proti kterému nyní pindá! A nikdo, nikdo mu po té hubě nedá..!

   Vymazat
  3. Vlastně, p. Valenčík je docent, ne profesor.Opravuji!

   Vymazat
 3. S tím se dalo počítat . Tatíček Klaus se řídí heslem , že ten kdo si počká tak se dočká . A dočkají se i Češi . Možná další amnestie pro zloděje které minule nestačil omilostnit .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:36

   Já jej nazýval: "Cestovní kancelář, Pražský hrad?"!

   Ohledně jeho pro nás bezvýznamných. "Zápisků z cest", celá jeho hradní parta, létala podle toho kam zabodli na mapě kružítko!?

   Jeho amnestovaným byl velkým vzorem, zde:

   https://uloz.to/live/!phsDSUA2/krestanske-filmy-lessy-co-je-doma-to-pozry-to-sa-pocita-tak-neser-prezident-a-vrchni-velitel-armady-ceske-republiky-vzor-vzoru-otec-kmotru-pero-lebo-casa-za-oboji-basa-policia-pekne-shora-od-tohto-capa-parkanova-kalousek-mkv

   Ramón

   Ps. Nechť, tento blud nechá spát nebo se zde opět zhasne. Už tak se tu krade až, až!

   Vymazat
 4. Vzhledem k aktivitám pana prezidenta a jeho zvýšené angažovanosti v posledních pár měsících by se tohle dalo očekávat. Zvýšená aktivita Klause mladšího do toho také dobře zapadá.

  Musím říci, že pan prezident nějaké ty škraloupy má, ale podle mne jen nepodstatné. Všechny se dají odbít a svést na jeho osobní hodnoty a vidění světa.

  A přitom zároveň to je velký vizionář který mnohé, co se dnes děje, předvídal. Včetně zhoubnosti NGO, dnes spíše nazývaných neziskovky. Tehdy jistě většina lidí nechápala tohle nebezpečí, o kterém on už zcela jednoznačné nepochyboval a mluvil.

  Pro mne je dnes na čele peletonu, který se ale dnes vlastně ještě ani nevytvořil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16. července 2018 16:39
   Nevím nevím, asi také dobře předpovídal rozkradení ČSSR a rozdělení. Bůh mu to oplať!
   Václav

   Vymazat
  2. KDYBY BYL PAN KLAUS VELKÝ VIZIONÁŘ

   pak by se hezky zabýval body NÁRODNIHO PROGRAMU OBČANŮ VOLIČŮ,což ovšem nedovede.

   VOLIČI MUSI VIDĚT, ŽE JSOU DÁLE PRO NĚHO JEN PITOMCI,KTEŘI RYCHLE ZAPOMINAJI A TAK TO BUDE DO KONCE JEHO ŽIVOTA!

   Vymazat
  3. Ano, Klaus byl a je velký vizionář, a proto se uměl řácky OBOHATIT, ale byl tak nesobecký, že obohatil i spoustu jiných podobných parchantů.

   Vymazat
 5. Zapomenutí na minulost jednání politiků je hrozba, že oni při opětovném politickém působení budou své chyby a „přehmaty“ opakovat v ještě výraznější podobě. Budou si jisti, že mohou cokoliv, protože voliči jsou bez paměti. Bohudík, že většina občanů má paměť stabilní a Klausiáda už nenastane.

  OdpovědětVymazat
 6. jednim slovem adorovany nadčlověk a jako dodatek mlada zemanova bude velvysrankini na slovači jak stara rašple klivie aby to bylo fifty fity jako tenkrat když se dělili o uloupenou kořist a vovčani se nezmohli ani na pověstny prt

  OdpovědětVymazat
 7. no a když se přida cirkev svata jakože nema jinou možnost a při počtech poslušnych flaterniku co pan falař kaže naproti tomu počtech těch z nechucenych co nepřijdou a s gebls čt piar ma jistě tento kejkliř velikou podle mojeho tipu teměř stoprocentni jistotu jestliže se dožije

  OdpovědětVymazat
 8. Také si myslím,že ho i někdo tlačí na post prezidenta.
  Za Zemana nejsou amnestie mafiánů,tak musí nastoupit Klaus,aby je amnestoval.Ten marast ve kterém se nacházíme z velké části zavinil Klaus,měl by spíš nastoupit na hrad Mírov.

  OdpovědětVymazat
 9. Sluneční úpal zapůsobil na mozek a myšlení autora tohoto článku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. PAN DOCENT NEMÁ ČAS NA PROGRAM OBČANŮ VOLIČŮ

   ale na psani šrot článků,kde očividně podporuje dalši jizdu S ODS strany prý mrtvých oslů,kterí nevi co je

   SOCIÁLNĚ EKOLOGICKÝ TRŽNI HOSPODÁŘSKÝ SYSTÉM na to ten pan prý docent má hory času!

   Nebo se tu občané ČR, kteři jsou známi vitězstvimi ve skoku na špek mýlí,pane docente VÁLEČNIKU?

   Vymazat
 10. Slabší Radimova chvilka. Václav Klaus je více než rozporuplná osobnost s více než selektivními vědomostmi. Osobnost, které doposud nedocvaklo, že bez lidské vájemnosti se společnost rozpadá na snadlo a levně zotročitelné lidské zombie obávající se o své individualistické modly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bufer,kdy převezmete vedeni vaši mrtvé strany a zajistite si tak vítěznou cestu společně s voliči a jejich
   Národnim programem.

   JAKÉ KOSTLIVCE MÁTE VE SKŘINI,ŽE SE SCHOVÁVÁTE,CO

   Vymazat
 11. Ještě drobnost - kdo nezná sociální supersystémy, ten je řízen, aniž to tuší a myslí si že řídí on.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Papá Klaus je za zenitem, zajímavější je junior

   Vymazat
 12. To snad není pravda ale když tak ho budu muset podpořit nechce se klanět eu a odmítá migraci. A furt lepší než nějaký nástupce drahoše.

  OdpovědětVymazat
 13. Je zajímavé, jak těžko v Česku (Československu) vyrůstá vůdčí osobnost, za Rakouska Češi vůdčí osobnosti měli. Možná je to zavedením kriminalizace politicky (někomu) nežádoucích , jen menšina presidentů se obešla alespoň bez zatykače, když už nešla do vězení. Je na čase uvědomit si, že máme i nepřátele (kteří ,,pro nás" financují demonstrace s rudými kartami, na Slovensku neváhají vraždit) a že omezená suverenita (banánová republika) se projevuje právě tím, že nevznikají jiní vůdci, než takoví, kteří usilují o osobní zbohatnutí bez ohledu na rozvoj a perspektivy společnosti, v níž žijí.

  OdpovědětVymazat
 14. Pravdu díte.
  Příliš samostatně a nezávisle myslící a jednající lidé jsou všichni nebezpeční. Takové je třeba špinit a dehonestovat při každé sebemenší příležitosti. Třeba za 'krádež' pera na památku.

  Obrana voliče je proti tomu jen jedna jediná, konečně si začít uvědomovat, že nemůžeme po politicích chtít, aby byli svatí. Protože takové požadavky nám prolhaná vlastizrádná média dovolí naplnit jedině u jimi vyvolených vlastizrádců. Jen u těch tyto malé prohřešky odfiltrují, zatímco u takových, jako ke Klaus nebo Zeman je obludně zveličí.

  Musíme se naučit, že mainstreamu se nedá věřit nic a že přece bohatě stačí, když politik plní své sliby! Všechno ostatní je vedlejší.

  Vláďa z Brna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vláďo, teď jsi mne zklamal. Klaus je přece neoddiskutovatelný pérokrad.

   Vymazat
 15. Já tipuju Okamuru.

  Klaus je diluviální tvor, z doby "Velkého útěku před právníky", z doby zavedení vysokých dávek pro nepracující etnikum z Indie, atd.
  Mladému Klausovi nevěřím, jablko nepadá daleko od stromu.
  Vidím to na Okamuru, do další volby prezidenta bude maximálně ve formě.

  OdpovědětVymazat
 16. V životě by mě v 90.letech nenapadlo,že budu někdy obhajovat Václava Klause.Ale nejhorší je bojovat staré bitvy,zakonzervovat jednou provždy své postoje a nevidět posun,kterým svět i Václav Klaus za ta 2 desetiletí prošli.Tím by člověk klesnul na úroveň zapšklých primitivních antikomunistů.

  Jeho láska ke kapitalismu bez ohledu na jeho sociální a ekologické důsledky je faktem,který nelze popřít a s nímž opravdu nelze souhlasit.Ale bylo by velkou chybou ztotožňovat kapitalismus pouze s Klausem a myslet si,že nebýt Klause,nebyl by tu kapitalismus.Byl,jen by se mu tak neříkalo,používal by se eufemismus ,,tržní hospodářství“.Havlisté opravdu žádní principiální kritici kapitalismu nejsou a nikdy nebyli,pokud se o něm někdy kriticky zmínili,tak pouze takticky coby součást útoku ad hominem vůči politickému soupeři,který aspoň svůj ekonomický názor veřejně a natvrdo deklaroval.

  A i kdyby to tak nebylo,tak o kapitalismus v příštích prezidentských volbách opravdu nepůjde.
  Půjde o to,zda bude v čele státu silná a respektovaná osobnost,hájící naší suverenitu nebo nějaký havlistický,aktivisticky probruselský antikandidát.

  Názorově se nikdy nelze zavděčit všem,respekt si však získat lze napříč politickým spektrem a domnívám se,že VK jednou z takových osobností je.

  Prezident reprezentuje zemi v zahraničí a významně tak ovlivňuje její obraz.A zde nutno Klausovi přiznat sympatické postoje-kriticky se stavěl k agresím proti Jugoslávii a Iráku,upozorňoval na nebezpečí Lisabonské smlouvy stejně jako společné měny Eura,rozhodně nepodporoval snahu instalaci radaru,uznání tzv.státu Kosovo ani puč v Kyjevě v r.2014,odmítá démonizovat Rusko s jeho řádně zvoleným prezidentem,důsledně rozlišuje mezi pojmy ,,Evropa“ a ,,EU“ atd.atd. Zkrátka spousta věcí,jimiž se liší od havlistů.
  Narozdíl od nich také respektuje výsledky voleb,dokáže se povznést nad osobní averzi a umí jednat a dohodnout se i se svými politickými protivníky-jak v r.1992 s Mečiarem,tak v r.1998 se Zemanem.Oproti tzv.,,veřejnoprávním“ médiím také jednoznačně podpořil v obou případech Miloše Zemana na prezidenta.

  Záleží samozřejmě na protikandidátech.Pokud jimi budou zase havlisti á la Sokol,Švejnar,Trautenberk,Drahoš(a vzhledem k jejich mediální síle je to bohužel velmi pravděpodobné),pak zkrátka není o čem.

  Jiří

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 17. Gajzlerové by se libila skoropremierka Mirka a mě zase Poče (myšleno jako Poche, vyslovováno podle Čile - Chile), kdyz už nebude ministrem. Byl by to důstojný prezident, škoda ale, že ještě nemá aspoň jeden titul vzadu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nestudoval nakonec v Plzni jako jeho soukmenovce Chovanec ?

   Vymazat