Reklama

pondělí 23. července 2018

Roček: Občan Vondra vyrobil parádní fake news

František Roček
- rp -
22. července 2018  PrvníZprávy
V Týdeníku Echo (19.7.2018) tří lidé klábosili o summitu Severoatlantické aliance v Bruselu. Jedním z diskutujících byl člověk zvaný Alexandr Vondra (exministr obrany a zahraničí), píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček.


Alexander Vondra řekl mj. „ …Pro nás je naprosto klíčové, aby Poláci, Rumuni a Baltov é zůstali pevní a NATO drželi. Jestli to nezvládnou, tak to Američané začnou hrát s Francouzi. Do toho se Německo začne spojovat s Rusy. Pro nás šílený scénář.“ Šílené ale bylo spíše to, co Vondra pronesl, říká …..Roček

Vondrova úvaha je primitivní. Přitom bral dříve těžké prachy jako ministr války a ministr zahraničí.

Poláci, Rumuni a tři baltské republiky nemusí NATO držet, jak říká Vondra, protože americký vojensko – průmyslový komplex potřebuje evropskou část NATO jako své janičáry.

Nápad, že jestli „to“ nezvládnou, tak to Američané začnou hrát s Francouzi, je nesmysl. Co budou hrát?

Vždyť za rozvrat Libye mohou Francouzi a Britové. Chtěli být světoví a rozhodli se bombardovat jednoho afrického diktátora bydlícího v Libyi. Když bombardování nezvládali, smutně prosili, aby jim pomohli hoši z Pentagonu. Výsledek? Dodnes krásný libyjský chaos a nekonečno migrantů, kteří chtějí plavat čubičku do Evropy…


Německy orientovaný blábol


Když Vondra řekl „do toho se Německo začne spojovat s Rusy“, to lze říkat v baru u skleničky, když se opilecky klábosí o ničem. Němečtí průmyslníci chtějí obchodovat s kýmkoliv kdo zaplatí, a Rusové dobře platí za hodně zboží, jenom nebýt amerického embarga naordinovaného také EU.

Nevadí jim ani ruský plynovod Nord Stream 2, protože zajišťuje spolehlivou dopravu zemního plynu pod Baltickým mořem a vyhýbá se nespolehlivé Ukrajině. Takže, vše odpovídá rozumné motivaci. To je kšeft, to není vojenské spojenectví.

Pokud pro Vondru je něco šíleným scénářem, spíše příčetný člověk nemůže předpokládat, že hrozí rozklad NATO z rukou strýčka Sama hnízdícího v USA. Trumpovo vyhrožování evropské větvi aliance NATO na summitu je prostě jenom nepoetická politická báseň.


Šílená studená válka č.2?

Při první studené válce západní spojenecké armády měly prý jako první zaútočit na socialistické svatoušky. V současné vizi (2. verze studené války) zaútočí zlé letectvo, raketové vojsko a tankové divize Ruské federace proti západně – demokratickým svatouškům v Pobaltí. Čili obě verze studené války v Evropě jsou z kategorie politických halucinací.

Realisté nemohou uvažovat o ohrožení Pobaltí ruským útokem, protože k tomu není jediný racionální důvod.

Baltské moře lze opustit směrem do Severního moře a dále do Atlantiku jenom kolem německých, dánských a švédských ostrovů. Lze tuto cestu lehce uzavřít. Proto by obsazení pobaltských států Ruskou federací nemělo žádný význam.

Též útočné operace proti skandinávským státům lze uskutečnit jenom v den svatého Silvestra při klábosení o blbostech v baru. Jde o rozlehlé dosti nehostinné prostory s prostorově podprůměrně rozvrstvenou infrastrukturou. Nejprůmyslovější oblasti skandinávských států jsou koncentrovány na pobřeží.

Ruská flotila má zajištěný široký prostor pohybu Barentsovým mořem, v Severním ledovém oceánu a v Norském moři ze svého území.

O to větší zájem mají o tento prostor USA. V Norsku jsou strategicky důležité přístavy a letiště, podobně ve Finsku. Švédsko bude důležité pro NATO jako zdroj letišť a stanovišť raketového vojska a pro radioelektronický boj. Dnes dolet řízených střel snižuje důležitost skandinávských přístavů. Střely „pouze“ s doletem od 500 do 1 500 km zasáhnou jakýkoliv cíl ve Skandinávii a v severní části Severního moře.

Spíše ruská armáda může hodnotit aktivitu jednotek NATO v těchto oblastech jako přípravu pro posilování průzkumných a špionážních zařízení a pro případ leteckých a raketových útoků NATO vůči Rusku. Moskva leží jen pár set kilometrů od ruské hranice s Běloruskem, Ukrajina je v podobné vzdálenosti od Volgogradu, bývalého Stalingradu.

Pavel Gavlas (Jsou dvě procenta HDP na obranu moc, nebo málo?, casopisargument.cz, 11.6.2018) trefně uvedl o vojenské doktríně Američanů: „…Doktrína vyhrazuje USA právo rozhodovat o tom, kdo posiluje věrohodnost svého odstrašovacího potenciálu a kdo naopak podkopává „mezinárodní pořádek“. Pak je jasné, proč manévry sil NATO u ruských hranic jsou mírovým aktem a manévry ruské armády na jejím vlastním území projevem agresivity.“


NATO přežije dál také kvůli Arktidě

USA potřebují NATO, aby evropské státy aliance pomáhaly americkým plánům.

Obecně řečeno: USA vytvářejí výhružnou vojenskou hradbu varující Čínu před americkou silou, USA a severské státy NATO se připravují na hrozbu budoucí války s Ruskem kvůli Arktidě, a islámské státy se připravují (s pomocí nelegální migrace a rozšiřování NATO a EU na Balkán) okupovat státy NATO.

Poslední teritorium, o které se svede boj, je oblast Arktidy. Oteplování zmenšuje zaledněnou plochu a geologové nalézají miliardy barelů ropy a kubických metrů zemního plynu, uhlí, kobalt, antimon, diamanty, měď, nikl.

Časem budou otevřeny též dvě dopravní cesty - Severozápadní průjezd přes Kanadu a Severovýchodní průjezd přes Sibiř, které vedou k přístavům Dálného východu, Ameriky i Evropy. Polární trasy významně zkrátí vzdálenosti plavby.

Jistě již dnes existují v USA a v několika západoevropských státech štábní a expertní týmy připravující se na válku o Arktidu. Za jak dlouho může k vystupňování napětí dojít? Za 10 let? Záleží především na tom za jak dlouho bude příroda ochotna dostatečně rozmrazit oblast Arktidy, aby mohl boj o Arktidu začít s plnou silou.

Ale o tom se Vondra v rozhovoru vůbec nezmínil.Související:

13 komentářů :

 1. Šaša Vondra má i školku v JUSEJ. Je to syn nomenklaturní komoušské rodiny, takže je kovanej debil. Ostatně jako většina dnes kovaných demokratů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A. Vondra je sám, jako politik fake news !

   Smazat
 2. Vondra je odporný parazit a buzerant, co strkal vocas i do Havla ! Křivá tlama a křivý charakter, kolaborant a zrádce, který si zaslouží viset !

  OdpovědětSmazat
 3. Alexandr Vondra je kripl (držitel modré knížky) , bylo od něho kolosální drzostí dělat Ministra obrany ČR, bohužel " vyvolení " téměř vždy s modrou knížkou drží tento úřad často (Baudyš, Kűhnl, Parkanová, Barták a další).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vondra je totální debil, takže se zmůže jenom na primitivní tupé kecy. To hovado by mělo být v ústavu v klecovém lůžku....

   Smazat
 4. Tak socialističtí svatoušci měly být podle západních hajzlů tvrdě vyhlazení četl jsem která naše města by to schytala. Ten vondra je jen pravicový protěžovaný teplouš.

  OdpovědětSmazat
 5. Je zajimave , ze cesi honi Babise za 50 melounu a tento lotr spolecne s Kalouskem udelali botu na CR v Promopro za 360 melounu a to vas cesi nesere ?!

  OdpovědětSmazat
 6. Škoda, že nežije Hašek napsal by několik ďílů Dobrého ministra obrany. Dobře, že Vondra už není ministrem Obrany, ale třikrát běda, stále se montuje do politiky.

  OdpovědětSmazat
 7. Pro nás je naprosto klíčové, aby Poláci, Rumuni a Baltov é zůstali pevní a NATO drželi. Jestli to nezvládnou, tak to Američané začnou hrát s Francouzi. Do toho se Německo začne spojovat s Rusy. Pro nás šílený scénář.“
  Nechme Vondru stranou, je to člověk USA, který zastupuje jejich zájmy. My jsme střední Evropa a máme vlastní zájmy. V něčem se s americkými shodují, v něčem nikoliv. Určitě není v našem zájmu, abychom se přidávali k protiruským provokacím NATO. To je výhodné pouze pro USA.
  Ale ani pro nás, nejsou těsné vztahy Německa s Ruskem, žádnou výhrou, zvláště, pokud sami budeme s Ruskem jednat pouze prostřednictvím a se svolením Německa. Tak jako Německo hájí své zájmy, nehledě na zbytek EU, měli bychom je hájit také a nenechat se paralyzovat řečmi o společném evropském postoji, když ho jiní nedodržují. P.K.

  OdpovědětSmazat
 8. Je racionální uvažovat, že naši "samostatnostů" musí garantovat světová velmoc (stejně, jako v minulosti), tedy buď USA, nebo RF. Jinak skončíme jako německý protektorát.

  OdpovědětSmazat
 9. Jak skončíme? My už jsme a nic nás z toho nedostane. Jedině znárodňování a na to už nemá nikdo koule. Dokázaly to králové a komouši. Teď už vládnou jen teplouši.

  OdpovědětSmazat
 10. Táto loutka chodící v zeleném mantlu v umaštěných brejlích se žebradlem se chce rovnat politikům světa . Havel ho dostrkal na super fleka .
  Hlavně že měl na starosti ozvučení předsednictví čr v EU za 50 mega .
  Na každou sviňu sa voda vaří .

  OdpovědětSmazat
 11. Vyžraný je Vondra dost, tak by mohl jít na porážku jako vlastizrádný prase.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.