Reklama

pondělí 9. července 2018

Ruskí islamisti v Sýrii eliminovaní (foto 18+)

9.7.2018  HlavnéSprávy
K bojovej elite protiasadovských síl patria ruskí sunnitskí islamisti, ktorí odišli bojovať do “svätej vojny”, proti Asadovi. Je všeobecne známe, že aktivity voči Asadovi fincovali okrem iného USA a Izrael.


Dnes ráno prišla zo Sýrie pozitívna správa. Portál rusvesna uvádza, že v posledných hodinách prišlo k likvidácii niekoľkých členov bandy Kattiba al Battar (Batalión mečov), v radoch ktorých bojuje množstvo ruských islamistov a islamistov z radov bývalých stredoázijských sovietských republík a Kaukazu.


Záber z akcie

Záber z akcie
K likvidácii členov bandy prišlo v blízkosti Dreiba na hranici provincii Hama a Idlib. Na pozície 10 brigády Sýrskej arabskskej armády, pod vedením plukovníka Abu Ayuppa zaútočili teroristi. Teroristi zaútočili v noci, narazili však na mínové pole. Prišlo k výbuchu, ktorý prezradil aktivity teroristov.

Záber z akcie
Skupina, ktorá zaútočila mala približne 50 mužov, po prezradení vypukla prestrelka, do bojov sa zapojili aj veľkorážne guľomety a RPG. Teroristi napriek stratám pokračovali v útoku, následne však zasiahli vládne mínomety. Tie zlomili útočné snahy teroristov, ktorí prerušili bojový kontakt a stiahli sa. Vládne sily získali 3x RPG-7, 4x guľomety PKM, 10 útočných pušiek AK-74. Na bojovom poli ostali aj mŕtvoly 8 islamistov, pochádzajúcich z územia Ruska.Na získanej zástave teroristov sa nachádza ruskou azbukou napísane Katiba al Battar. Podľa expertov ide o prvý nápis podobného druhu na islamistickej zástave. Banda Katiba al Battar udržuje úzke kontakty so skupinou Hurras ad Din (krídlo al Kaidy v Sýrii), práve členovia Hurras ad Din útočili v posledných dňoch aj na oddiely vládnych síl v provincii Latakia. Sýrske vládne sily útok odrazili, utrpeli však vyššie straty.


9 komentářů :

 1. Dobrá práce!!! Jen tak dál, vypařit ty šmejdy, podporované dalšími šmejdy. Na ty snad taky jednou dojde!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nutno také vědět, že ti islamisti z Ruska jsou Čečenci sunnitského vyznání. Proto jich hodně jde podporovat syrské protivládní sunnity. Bohužel Asad je alávita, což je odnož šíitů, kteří naopak jsou proti sunnitům. Smůlu má v tom, že šíitů je v Sýrii jen třetina a zbytek jsou sunniti, které podporuje sunitské Turecko a Saudové. Asada podporuje šíitský Irán + Rusko, které má zájem udržet v Sýrii své dvě přimořské základny. Tam jde hlavně o válku mezi muslimy.

   Smazat
  2. Mýlíte se. Jde o válku středověké temnoty proti modernímu sekulárnímu státu, kde náboženství nehraje důležitou roli a panuje svoboda vyznání.
   Sýrie je jednou z mála arabských sekulárních republik.

   Smazat
  3. 12:16 správně a ještě bych dodal, že tam jde o ropná a plynová pole a jejich lajtungy do Evropy o které má zájem světové finanční židovstvo, ovládající EU/USA/NATO a proto se na stranu těch protivládních sil postavil celý ten zhovadilý imperialisticko- koloniální západní svět i s námi, jakožto banánovou republikou plně v opdřízenosti Německa...

   Smazat
  4. Ano, spojili se Židé se zarytými muslimy, v tom se opravdu prase vyzná.

   Smazat
  5. Hlavně, ale měla být kradená ropa prodávaná z USA do Evropy a vydávaná za břidlicovou. Krásně bylo vidět jak prořídli trasy konvojů, když Rusové zničili konvoje, které končili v Turecku. Taky se Erdogan pěkně vztekal, protože z toho byznysu měl velký bakšiš. Nechal pak sestřelit Ruské letadlo, jenže pak zjistil, že ho amíci chtějí obětovat a tak musel se skřípajícími zuby začít spolupracovat s Ruskem.

   Smazat
  6. Poturcenec horsi turka. V Chalifatu jsou prosluli nejhorsi CTYRI BRITOVE co provadeji ty nejhorsi zverstva na zajatcich zenach a detech aby se zavdecili a dokazali svoji islamskou fanatickou zbesilost....
   Stopy pak ukazujou nekam tam , rusove by sotva plejtvali penezma , casem, energii a Novicokem na nejake bezdomovce /ikdyby treba ten bezdomovec byl nejak proti Rusku /...
   .A mimo Londyn, kde ty sileny plazi jsou koncentrovany...

   Smazat
  7. Tak tohle by McCainovi delat pred smrti nemeli.
   Jeste ho z toho klepne pepka a nebo se uchlasta jako Charlie z Texasu co zase mel na starosti bandity v Afganistanu

   Smazat
 2. Skvělá zpráva už to dlouho nebude trvat a bude po té hnusné válce.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.