Reklama

úterý 31. července 2018

Rusko se připravuje na „dokonalou bouři“ v globální ekonomice

Aleksandr Rodgers
31.7.2018  GlobalResearch, překlad Zvědavec
V posledních měsících se Rusko, jak tvrdí někteří, „usilovně připravovalo na setkání Putina s Trumpem“. Co to znamená?


Zaprvé, v dubnu ruská centrální banka prodala téměř polovinu amerických státních dluhopisů, které měla ve své bilanci, a snížila svoji držbu z 96,2 miliard dolarů na 48,7 miliard.

V květnu centrální banka v této aktivitě pokračovala a snížila objem amerických státních dluhopisů ještě více.

Jisté zpravodajské agentury jen zdůraznily, že Rusko vypadlo ze seznamu největších držitelů amerických státních dluhopisů, což znamená, že jich má „méně než 30 miliard“. Používají studenty v těchto zpravodajských agenturách a v důsledku toho se objevují „zprávy“. Když si přečtete úplnou zprávu amerického ministerstva financí, je snadno patrné, že ruské investice do amerických státních dluhopisů byly sníženy na 14,9 miliard dolarů.

Tedy snížení na méně než šestinu během dvou měsíců. Ale stále nejsou dostupné žádné údaje za červen…

Zadruhé, někteří pozorovatelé si povšimli, že v této souvislosti ruská centrální banka nadále navyšovala své zlaté rezervy.

Datum      Monetární zlato (mln dolarů)
01.07.2018    78,167
01.06.2018    80,511
01.05.2018    81,146
01.04.2018    80,482
01.03.2018    80,582
01.02.2018    80,378
01.01.2018    76,647
Protože centrální banka vykazuje ve svých zprávách množství zlata v dolarovém ekvivalentu, budeme to muset konvertovat odpovídajícím kurzem.

1. dubna 80482/1340 = 60,061 milionu uncí
1. května 81146/1315 = 61,707 milionů uncí
1. června 80511/1301 = 61,884 milionu uncí

Jak vidíme, množství zlata skutečně neustále roste.

Někteří byli dost hloupí, aby byli rozhořčení, protože centrální banka kupuje zlato, zatímco jeho cena jde dolů. Na jednu stranu pokud by jej kupovala na cenovém vrcholu, pak by to bylo horší. Na druhou stranu je možné předpokládat, že v blízké budoucnosti jsou očekávány jisté události, které mohou výrazně zvýšit cenu zlata.

Pracujeme-li jako systémoví analytici, pak musíme koordinovat s výše uvedeným nejméně dva další fakty.

Zatřetí, většina ruských státních společností a řada bank a firem se státním kapitálem přešla (nebo přechází) na ruský státní systém převodu finančních zpráv Banky Ruska (SPFS), což ve skutečnosti znamená opouštění SWIFTU.

Před velmi krátkou dobou, v červnu, „Gazprom Neft“ také testoval přechod na SPFS.

Jak bylo uvedeno v tiskovém prohlášení: „Používání jediného systému, na který jsou všechny ruské úvěrové organizace napojeny, namísto na mnoho lokálních bankovních klientů, umožňuje výrazně zrychlit převody, spolehlivost a bezpečnost provádění finančních operací a optimalizovat náklady.“

A začtvrté, šéf „VTB“ Andrej Kostin se setkal s Putinem a předložil mu zprávu o aktivitě banky. Během setkání řekl Kostin konkrétně dvě věci:

1. Od počátku letošního roku mají lidé menší zájem o dolarové vklady nebo o dolarové úvěry, v porovnání s vklady a úvěry v rublech. Věříme, že je to důležitý krok k dedolarizaci ruského finančního sektoru.
2. Experti VTB navrhli balíček opatření s cílem prosadit rubl v mezinárodních platbách a tím rozvinout ruský trh pro plovoucí eurobondy, akcie a pro vytvoření dalších derivátů, které jsou nyní používány pouze na Západě. Myslím, že potřebujeme vytvořit vlastní finanční nástroje. To by posloužilo jako další pojistka pro ruský finanční sektor proti vnějším šokům, a dalo by to nový impuls jeho rozvoji.

Jak můžeme vidět, jak státní společnosti, tak státní banky se aktivně připravují na dedolarizaci ekonomiky (či přesněji na její spolehlivé provedení) a na možné problémy se SWIFTem, a rovněž na nárůst soběstačnosti všech systémů (komunikace, platby atd.).

Myslím, že pokud zde existuje přání, pak je možné jej přidat na poskytnutý seznam opatření. Rusko se konzistentně a jistě zbavuje dolaru (a možná se i připravuje na „dokonalou bouři“ v globální ekonomice, která byla předpovězena již před dlouhou dobou) a dnes žádné z Trumpových slov nebo činů nemůže tyto aspirace změnit.

Protože žádný Trump není schopen blížící se bouři zastavit.


Russia Is Preparing for a “Perfect Storm” in the Global Economy vyšel 29. července 2018 na Global Research. Překlad v ceně 262 Kč Zvědavec.

79 komentářů :

 1. "Rusko se konzistentně a jistě zbavuje dolaru (a možná se i připravuje na „dokonalou bouři“ v globální ekonomice, která byla předpovězena již před dlouhou dobou) a dnes žádné z Trumpových slov nebo činů nemůže tyto aspirace změnit."
  ====================================================
  Hahaha :-D
  Tak proto rubl vůči dolaru za poslední 4 roky ztratil 40% hodnoty a za posledních 10 let 60%
  https://xe.com/currencycharts/?from=USD&to=RUB&view=10Y
  Tak dík za vysvětlení. Prej "Bouře" :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi se smějete vlastní hlouposti a neznalosti cyklů imperialistického kapitalismu. Jsme ve fázi prodloužené agonie "sežráním" východu. Zatím se nejeví, kde dále krást a dluhy narostly do astronomických (nesplatitelných) výšin, které se vždy řešily novým politickým uspořádáním a tam se vždy uplatnila tvrdá měna zlata. Vím, že to víte také a kromě dolarů jistě vlastníte doma stále ještě "univerzální měnu", jistotě vlastní Vašemu etniku.

   Vymazat
  2. PS. ta "bouře" bude v souboji dlužních peněz a neuplatnitelnosti volných peněz na trhu, tedy opravdu globální krizí.

   Vymazat
  3. Pro 20:22 A co teprve čínský jüan! Čínská vláda ho devalvovala hned po Trumpově útoku a jak Trum ječí. Že je podhodnocený a usnadňuje pronikání na americký trh a kdesi cosi. Kdyý něšemu nerozumíte, tak se zeptejte a nedělajte ze sebe vola.

   Vymazat
  4. 23:08, pro Čínu je samozřejmě výhodné mít levný jüan, mezinárodní obchod se tak znásobí a oni postaví víc mostů a zrevitalizují více měst, zrekonstruují více továren, a to hlavní mezi prostý lid se dostane víc peněz. Větší platy, vetší důchody. Bohatší obyvatelstvo, větší vnitřní obrat..

   Ovšem pro Rusko to je čistá ztráta, jelikož absolutně nic nevyváží, a v poslední době i ty jejich zásoby surovin padly pod zahraniční firmy, hlavně čínské, ale i americké a japonské. Třeba takový Děripaskův Rusal, klíčový vývozce hliníku. Současným majitelem je konsorcium, jehož členem je i mladý Rothschild. Co je ovšem horší, je to, že tento mimořádně důležitý kov (vyváží se jako POUHÁ ruda do hliníkáren mimo Rusko) nebude k dostání v Rusku. Leda že si ho Rusko koupí třeba u Indie, která tam také těží. A věruže si za to nechá moc dobře zaplatit. Mimochodem, tím pádem ruské hliníkárny končí.

   Vymazat
  5. US $ byl v roce 2001 za 42 Kc. Ted je za 22.20 Kc.

   Vymazat
  6. 12:44
   A v létě 2008, přesně před 10 lety byl za 14 Kč,

   Vymazat
  7. 13:22
   A ZASE BUDE,NEBOJ!!!!!!

   Vymazat
  8. Lepší monetární systém než je ten dnešní, založený na dolarových rezervách, nikdy nebyl, ani nebude.

   Vymazat
 2. Blbe, ekonomický neandrtálče, hlupáku - kurs rublu nemá se snahou Ruska zbavit se nadvlády podvodného bublinového dolaru téměř žádný význam. Např. co se týče podhodnocené čínské měny (uměle ji drží Číňané dole, aby mohli snáz exportovat) Američané prskají a nelíbí se jim to. Naše ČNB také držela dlouho kurz koruny dole a bankéři se ještě chválili, jak hezky svůj úkol splnili.

  Bouře je na cestě. O tom pochybuje jen nevzdělaný/vzdělaný pablb. Dnes se zásadním způsobem mění výrobní technologie, dolar se tiskne jak o závod (inflační měna nekrytá ani prací ani zlatem, jen imperiálním vynucováním poslušnosti mnoha států!). To vše je předzvěstí velkých a rychlých změn, čili Bouře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi takový debil, že popíráš i sám sebe.
   Tak dolar je prej ničím nekrytá inflační měna která se prý tiskne jak o závod? Kdyby to, ty pablbe, byla pravda, tak by se to projevovalo tak, že by dolar k rublu rychle oslaboval.
   Realita je ale přesně opačná. Rychle oslabuje rubl. Takže je to zřejmě ještě větší shit než dolar, tiskne se ještě rychleji a je krytý ještě míň.

   A kdybys nebyl debil tak bys věděl, že VŠECHNY měny světa nejsou kryté vůbec ničím.

   A tu slavnou "bouři" která už je za dveřmi předvídáte už od vzniku NR, tj nejmíň 4 roky, zoufalí blbečci. Měli byste se na ty vaše fantasmagorie vysrat a přestat se ztrapňovat.

   http://www.novarepublika.cz/2014/06/je-to-dnes-velka-moda-kdo-nepliva-po.html

   http://www.novarepublika.cz/2014/04/proc-muze-padnout-dolar-jako-svetova.html

   http://www.novarepublika.cz/2014/10/usa-jsou-domeckem-z-karet-stojicim-diky.html

   http://www.novarepublika.cz/2014/06/usa-zacnou-v-zoufalstvi-vyvazet-svou.html

   Vymazat
  2. Blbeček trolíček 21:31, ako debil sa tu predstavuješ sám. Postavenie petrodolára ako svetovej rezervnej meny, vynucované a udržované amíckou armádou a jej,základňami vo svete, nič? Politika centrálnych bánk štátov, ktoré ešte môžu manipulovať svojou menou a tým pomáhať svojej ekonomike, nič? Takže sa prestaň strápňovať, a radšej sa choď učiť. je jasné, že si produktom ponovembrového zdebilnenia.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 22:40-Jana si to v rodině jistě reguluje sama. Kdo trtká Vás, že se musíte vyjadřovat (spisovně sprostě k ženě) mimo svoji rodnou? řeč. Muži jsou Vám milejší, a jaké barvy aby byli košér?

   Vymazat
  5. Povolný, ženám jsou milejší ti muži, co udělají ženu ženou, a Češi rozhodně nejsou. V mém okolí jsou všechny nejkrásnější a nejvzdělanější mladé ženy mimo republiku a velké procento preferovalo muže z Blízkého východu nebo Afriky.

   Vymazat
  6. 9:28
   Zřejmě ti ty havlozvratku nedošlo,ŽE KRÁSA,NEZNAMENÁ MOZEK V PALICI!!!!!!!
   Takže raději nebudeme rozebírat,čím se TY KRASAVICE PŘI VÝBĚRU ŘÍDILY!!!!!!!☺

   Vymazat
  7. 9:28- v pořádku, vybraly si. S tím i osud dětí a reakce okolí. Tam i tady. Můžete o těchto vztazích napsat knihu. Pár těch neveselých vztahů také znám. Soužití párů bývá složité v jedné kultuře natož... Jak říkám, napište o nich knihu.PS. sex nejsou jen pohyby tam a zpátky.

   Vymazat
  8. Povolný, co je podle vás sex?

   Vymazat
  9. 11:07
   To,co ty NEZNÁŠ,protože s tebou všude leda VYJEBOU!!!!!!!☺

   Vymazat
  10. 11:07-zajděte si k sexuologovi, na trtkající debily nemám náladu!

   Vymazat
  11. 12:08, 13:16 takže nevíte. Myslel jsem si to. Potom už chápu i vaše příspěvky.

   Vymazat
  12. 15:18
   Ty a myšlenky je stejnej protimluv a blbost,jako když lidojedovi vnucujou zeleninovej salát!!!!!☺
   A teď se Onane rozhodni,jestli ti dneska o sexu bude povídat ty pornohvězdy z Čt1 nebo Čt 24....!!!!

   Vymazat
  13. 15:18-já mám ze sexu 5 evidentně vlastních potomků, Vy možná jen netrpíte zácpou!

   Vymazat
 3. Diskutovat začali gentlemani. Když se mluví o Rusku a o zlatu, je dobré poslechnout video
  https://www.youtube.com/watch?v=dvRZ9kawy_U

  Když Gorby začal vládnout, měli v Rusku, potažmo v CCCP, v bankách dva a půl tisíce tun zlata. Na konci své vlády se našlo pouhých 40 tun. Gorby mluví jen s cizími novináři. Výjimku udělil našemu Miloši. Strachuji se, aby se Miloš nechoval jako on.

  Omluva zdejším čtenářům. Jestliže máte schopnost vynalézat nebo tvořit, musíte dokázat syntetizovat více zdrojů informací. Já prostě nemohu za to, že mne napadlo, co mne napadlo, i když jsem Miloše volil.

  OdpovědětVymazat
 4. Západ uvalil sankce zákazem vývozu zboží do Ruska, Rusko co potřebovalo si vyrobilo nebo dovezlo z jiných zemí obchodem za suroviny, které má v dostatečném množství.
  Rusko (a přidají se i jiní) uvalí sankce na Západní měnu us dolar, od Ruska (a jiných) Západ dostane jen zboží za zboží a za us dolary navíc už nic nedostane. Proč by taky měl Západ dostat něco za potištěný papír, při rozpadu systému na ůhradu schodků platebních bilancí bude přijímáno jenom zlato.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy jste fakt tupý, člověče, raději už nic neříkejte, nebo se zas ztrapníte. Rusko nevyrábí nic. Ta jejich úžasná zemědělská produkce je jednak v cizích rukách, z toho nic nejde domácím a už vůbec ne do státní kasy, a letos bude úroda pšenice je třetinová, tedy budou dovážet.

   Vymazat
  2. 9.14 Zase tady píše magor co má v hlavě zmatek nad zmatek, prostě zmetek, alespoň je tady nějaká zábava .....

   Vymazat
 5. 21:46
  Prosím, a mněl jsi na výběr? Já a mnoho jiných určitě není s presidentem bzvýhradně spokojeno, ale stejně to byla asi jediná možnost z toho hnusu. Jen se divím lidem kteří volili Babiše a jeho ANO NE!
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Václav Přesně tak jsme na tom stejně hlavně že nevyhrál drahoš.

   Vymazat
  2. Václave, já se zas divím tomu, kolik hlasů lidi hodili Okamurovi a jeho SPD.
   Život je prostě jedno velký převápko.

   Vymazat
  3. Zeman byl zvolen, aniž se čemukoliv dobrému zavázal. Chová se podle zásady, po mne potopa. Mám dojem, že imaginací svého hlasu vyvolává silné sexuální vzrušení u lidí, kteří na jeho potlachy s voliči chodí. Mluví, mluví a neřekne vůbec nic podstatného.

   Vymazat
  4. 7:43
   Mám DOJEM,ŽE TVOJÍ LŽIDODEBILOHAVLOVŠTINĚ NEROZUMÍ NIKDO!!!!!

   Vymazat
 6. Rudí chudáci už po generace sní o konci USA, dolaru, celého západu, kapitalismu.

  A skutečnost? Mezitím krachl celý socialistický blok, Rusko v roce 1998 zbankrotovalo.
  Z poslední doby, rubl v roce 2015 kolaboval, ztratil polovinu hodnoty vůči dolaru, inflace byla 17%, inflace cen potravin 27%!!! Hospodářství se propadlo o 4%. Rusové s velkým štěstím utekli hrobníkovy z lopaty na poslední chvíli jen díky obratu cen surovin.
  Naopak, hospodářství USA roste rekordním tempem.
  A ti rudí hňupové blábolí jak zaseknutí kolovrátci pořád to samé. Krach dolaru, USA... Už brzy. Nic jiného neumí. A za 20 let, až budou pod drnem, budou jejich parchanti blábolit zase to samé. To je na zbavení svéprávnosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ničemu nerozumíš, neztrapňuj se

   Vymazat
  2. Čo bolo to bolo. Jak praví klasik. Ale popisujete situaci za vlády hňupa Gorbačova a kořaly Jelcina. Oba jsou nesmírně oplakáváni zejména americkými politiky. Ale nyní, jak sám připouštíte je situace jiná. Rusko uteklo hrobníkům z lopaty. Ceny surovin padaly dolů, ale Rusko to ustálo. Nyní stoupají, ale díky idiotské politice Západu (Írán a vůbec Blízký a Střední Východ). A těžko sankcionovat zemi, která má celou Mendělejevovu tabulku prvků a navíc vodu, půdu a lidi. Jak pravili zase (západní) ekonomové. Nejde o to, aby padly USA. Jde o to, aby nediktovaly a nevysávaly většinu světa. A to se právě děje. Rusko, Čína, Indie, Pákistán, Brazílie... I to Turecko už se cuká. Všeho do času.

   Vymazat
  3. 23:03-bude-li kým "naše parchanty" zbavit svéprávnosti. Vývoj ukazuje na opak. K ostatnímu viz výše.

   Vymazat
  4. Co se rozčiluješ Pepku23:03?
   Praskne ti céva v lebeni a vyschne ti posledný zbytek rozumu. Těš se že s tím tvým idolem za velkou louží je vše v pořádku a že do záhuby se routí ten "veliký satan za Uralem":-). Nebo žeby nebylo v tvých počtech něco v pořádku:-)?

   Vymazat
  5. 23:26
   Počty sedí. Jako vždy, lidi hlasují nohama, troubo.
   Pokud chtějí Češi nebo kdokoli jiný odejít někam pracovat nebo žít, v 99% případů daj přednost USA před ruskem. Tak se prober, ty záhubo.

   Vymazat
  6. 23:03 Jen že socialismus nekrachl ale byl zrazen gorbačovem a co se vybudovalo rozkradly havlisté. Každý blbec ví že se nedá žít na dluh a ti tvoji miláčci na to dojedou.

   Poprvé v dějinách USA státní dluh této země překročil 21 bilionů dolarů. Informuje o tom CBS s odkazem na údaje Ministerstva financí USA.Přitom televizní společnost dodává, že se dluh země skoro dvakrát zvětšil za bývalého amerického prezidenta Baraka Obamy.

   K okamžiku jeho nastoupení do funkce stát dlužil 10,6 bilionů dolarů, když ale odcházel, tento ukazatel dosáhl 19,9 bilionů dolarů.

   Vymazat
  7. Kolego 0:39, chceš nám snad tvrdit, že Gorbačov položil socialismus na krovky? No, to jsi asi nemyslel vážně, viď?

   Vymazat
  8. 23:03, těžko blbům něco říkat. Těžko jim vysvětlovat, že 22% ruské populace včetně dětí je na heroinu, že 80% má některou z forem TBC a že úroveň HIV pozitivních stoupla na úroveň 18% a raketově roste. To se ani zdaleka všechny případy nezaregistrovaly. Neexistuje zdravotní systém, léčba je přez různé organizace OSN, jako třeba Lékaři bez htanic. Dokonce tam působí i lékaři z některých afrických zemí. Je předpoklad, že do roku 2030 bude 90% obyvatel infikovaných HIV a v těžké drogové závislosti. Je to horší než v Jemenu nebo Libérii.

   Vymazat
  9. 9:22
   Ty věčně zlitej havlolejnolahvárenský tlučhubo,TO, COS POPSAL SE NEDĚJE V RUSKO,ALE V TVÝM MILOVANÝM BANDEROSTÁNU,TAKŽE ZAVŘI PROLHANOU TLAMU,HAVLOUNTERMENSCH!!!!!

   Vymazat
  10. 4:40-onikající si degenerovaná inteligence nerozumí 0:39? Tak jinak. SSSR bylo soustátí řízené centrálně mocnými, tedy armádou a politbyrem. Takovéto vlády mají sklony k politickým zvratům. Toho využil Gorbi se svojí poradkyní Rajdou a než se armáda vzpamatovala, provedl převrat. Podobně to probíhalo v satelitech. "Pozůstalí" se budou 50 let přít, zda to řídila CIA, Mossad, GRU nebo společně.

   Vymazat
  11. 10;38, V bývalém SSSR si nejhůř vede právě Rusko, ostatní republiky jsou na tom poměrně dobře. Pobaltí prosperuje téměř na úrovni Západu, o Kazachstán se rvou západní investoři a má se stát trasou Hedvábné stezky, Taškent vypadá jako Singapur a výrazně posilnila i celková ekonomika Uzbekistánu, Turkmenistán je na stejné lodi s Kazachstánem a spolu s Azerbajdžánem součástí jižní plynové a ropné trasy na obchvat Ruska. Bělorusové jsou na hraně občanských nepokojů a kromě prozápadní veřejnosti tam roste silová složka ultrapatriotů po vzoru OUN-UPA, jejichž jedinou snahou je vymanit jejich zemí že závislosti na Rusku. To proto, že Rusko brzdí jejich rozvoj a oni spoléhají na Západ a NATO, podobně jako Ukrajina. Jenže jsou velké obavy z ruské intervence, proto ta koncentrace vojsk NATO v Baltu. Ukrajina je sice do značné míry zničena Ruskem, hlavně na východě a na Krymu, ale velice dobře napředuje, životní úroveň je vyšší než v Rusku, a narozdíl od rublu je hřivna stabilní.

   Vymazat
  12. 11:25 - gratuluju. Jistě se umístíš v Guinessově knize rekordů jako jeden z největších blbců...

   Vymazat
  13. 4:40 A kdo asi bez souhlasu Ruska by se to nemohlo povést gorbačov je největší hajzl nechceš snad tvrdit že to dokázal ožralej havel? Bohužel soudruzi z Ruska udělali chybu když nechali očerňovat Stalina.Kdyby jim tenkrát zatrhli tipec nic takového by se nestalo.

   Vymazat
  14. Apropos, Rusáci, co ten váš úchvatnej most na ukradenej Krym? Už ho konečně odblokovali? .... Né, ještě furt jezdí kompa jako za stara. Nejen kompa, ale zastavily se práce i na železnici. Holt takhle to vypadá, když se v půlce vyžene Číňan a dostavbu převezme Rusák. Ty vibrace už neodstraníte, jelikož most vibruje i při větším větru a větších vlnách. A co ta prasklina v pilíři č.2? Ó smůla, to je taky neopravitelné. Takže až se to celé svalí do kerčské úžiny a zablokuje vstup do Azovu, tak se těšte na ten tanec v Haagu!

   Vymazat
  15. 15:47
   ZASE STUDUJEŠ HAVLOSRAČKY V NOČNÍKU CHUJMERE DEBILOVIČI????!!!!!
   Tak pilnej student se jen tak nevidí,Poserplína ti pošle PUSSYNKY na KISKU!!!!!!☺☺☺☺

   Vymazat
 7. Je až neuvěřitelné jak někdo přemýšlí o kurzu ruble k dolaru. To přece nemá při obchodování v dolarech žádný význam. Rusáci za do lary prodají a nakoupí, tak čemu je pro nás důležitý kurz ruble k dolaru. Snad jen k tomu že je pro nás levná turistika do Ruska a ani to snad neplatí a provádí se zúčtování v dolarech. Jiná bude až Rusáci budou chtít platit za své zboží v rublech a to je případ Čínské měny která je v měnovém koši. Cena dolaru je v tom že se užívá jako ekvivalent v mezinárodním obchodu. Stačí málo a budou to bezcenné papírky. Nic netrvá věčně a když se parazité přemnoží tak že už nemají co žrát tak chcípnou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně to udělal Putin. Oddělil predátora od svě oběti. Teď jenom stačí nechat ty parchanty v USA ať pochcípaj hlady.

   Vymazat
  2. 23:15, nepřejte si, aby dolar padl, jelikož paradoxně na tom vydělají nejvíc ti, kdo na něm vydělávají i dnes a odnesete to vy a vám podobní. V Rusku žádná turistika nepokvete. Podívejte třeba na Krym. Za Ukrajiny oblíbená destinace, kde mezinárodní letiště bylo skutečně mezinárodní, kde kotvily obří výletní lodě plné zahraničních turistů, lodní spojení bylo v celém akvatoriu Černého moře a dnes tam chcípá pes.

   Vymazat
 8. Zajímavá a inspirující diskuze. Brzy si koupím dolar. Na památku. Po delší době určitě poroste na ceně. Děda.

  OdpovědětVymazat
 9. Souhlas. Debata opět výživná.
  Ale mít tak těch prašivejch a nenáviděnejch dolarů pytel, co?

  OdpovědětVymazat
 10. 4:38
  TOTALITNÍHO PAPÍRU MÁM DOST,TAK NAČ POSRANEJ DOLAR????!!!!!!
  VE FORT KNOXU SI DALA BÍDA S NOUZI RANDE!!!!!!☺

  OdpovědětVymazat
 11. Odkud berete tyhle žvásty a proč je uveřejňujete? Přesný opak je pravdou. Americká ekonomika a s ní i dolar posiluje tak, že to vývozcům vadí. Amerika letí raketově vzhůru, dochází k obnovení vysokotechnologického prumyslu, infrastruktury, revitalizace měst. Americké obligace jsou absolutně nejlepší investicí, mnohem lepší než zlato, ale už na ně dotahuje Čína. Ruské dluhopisy se roky obchodují velmi málo, v poslední době vůbec. V tomto je před nimi Benin, Zambie, Gabun, Peru, Nigérie, Turkmenistán a nedávno je předběhla i Bangladéš. Navzdory přírodním zdrojům. Nákup zlata v době jeho strmého poklesu, kdy jeho cena zůstane dlouhodobě nízká, je sice zdánlivě hovadina, ale z pohledu Ruska nevyhnutelnost, protože dluhopisy nemusí být proplaceny.

  Rusové vůbec neukládají své úspory v rublu, který je v pádu, ale naopak se ho zbavují a v mnoha oblastech se obchoduje buď v dolarech, nebo na východě v jenech. Jüan zatím nemá tu důvěru. Dedolarizace je administrativní příkaz, který u mnoha Rusů vyvolal zlost a paniku. Obchodníci odcházejí do zahraničí, obyčejní Rusové skupují dolary a Eura, kde se dá, a převádějí své účty a úspory do zahraničí. Kvete tam byznys - převedeme vaše peníze na dolarový účet a zhodnotíme. Bohužel, často je jedná o podvody.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko je v BrICS směšným trpaslíkem. Vzali ho mezi sebe ze stejného důvodu jako kdysi G7. Kvůli parcelování. Což se dnes již děje. Čína v podstatě vlastní celé Zabajkalí a soupeří s Indií, kdo zabere černozem v evropské části, jelikož na Ukrajině ji mají zabookovanou země ze Západu. Povětšinou Američané. Do Ruska ohledně černozemě vstupuje také Izrael a o pitnou vodu se rvou kromě Číny a Indie také s Katarem a Saúdskou Arábií. Platí mnohem méně, než by platila Amerika a EU.

   Vymazat
  2. Už min.50 let poslouchám jak ekonomika USA jde do kopru . Během toho rus a vých. evropa šla do kytek. Že se vám komoušum chce neustále měřit piňdoura.Smiřtese ,že rus ho má menšího.Nedávno jsem psal že tyto veby lžou na objednávku. Tady to máte ,jadna lež v článku vedle druhé.Lež provázela pana Drahoče od začátku do konce . Hnus tyto rusácké veby

   Vymazat
  3. 15:05 měl by sis i občas něco přečíst, tyhle dva příspěvky jsou přesný opak toho, co kritizuješ.

   Vymazat
  4. 15:23 Co jako přečíst ,ten blábol člának ?Tu snušku lží?

   Vymazat
  5. 16:09
   Nad tvoje síly je EVIDENTNĚ I SLABIKÁŘ,VYGUME!!!!!☺

   Vymazat
 12. A teď ještě POHÁDKU O CÍSAŘO NOVÝCH ŠATECH,TY NEználku z Měsíce!!!!☺

  OdpovědětVymazat
 13. Podle pondělního (29.7.) Pjakina udeří naplánovaná (vládci peněz) globální dolarová krize již v září, proto prý ten Trumpův spěch právě v ekonomický vztazích, vypadá to, že nestíhá, aby to nějak stopnul.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trump už toho asi už moc nestihne, i když mává clama na všechny světový strany

   Vymazat
 14. Rusko se připravuje na dokonalou BOUŘI vE SVĚTOVÉ ekonomice. Tak jak jsem se zasmál nad tímto blábolem ,tak už dlouho ne. Rusko 9 890 dolaru USA 58 980 DOL HDP na 1 člověka v daném státě. Co ten putinuv ZLATEJ RUBL - nechápu proč se ti rusáci tak nějak neustále zesměšňují. RUSÁK 100 LET ZA OPICEMA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:45. ještě dodám: USA +5.8% růst a stoupá, Rusko -7.3% a klesá. V porovnání s Ukrajinou, ta má +3.1% a zda se jim to málo. Momentálně je další vlna odlivu kapitálu z Ruska, tentokrát jejich vlastního, a jediné z čeho mají peníze je prodej dalšího naleziště, tentokrát wolframových rud. Za necelý rok tahle země končí, je v úplných sračkách.

   Příšerný MS2018, nejhorší jaký kdy byl, byl financován Čínou. Stavební práce a projekty dělaly samozřejmě také cizí firmy, to by Rusáci nikdy nezvládli, podobně jako v Soči. Teď mají ostudu po celém světě, jelikož každý mohl vidět ten bordel, bídu a svrab (šokovalo to i Afričany) a hlavně mají pořádnou sekeru. To budou muset zaplatit a už dnes se Čína vyjádřila, že bude požadovat území. Prozatím jen na pronájem.

   Vymazat
  2. 15:36
   Ty seš JEN ZAVISTIVÁ A PROLHANÁ HAVLOKURVA BEZ RODINY A PŘÁTEL,ZA TO VĚČNĚ SE TŘEMA V ŽÍLE!!!!!!!!
   KONEC RUSKA PROROKUJETE VY HAVLOMRDKY UŽ OD KONCE 90let.....VÝMĚŇ SI NÁPOVĚDU CHUDINKO RETARDOVANÁ!!!!!!!☺☺☺☺

   Vymazat
  3. 15: 36 Děkuji za pravdivé informace . Nemám čas zjišťovat podobná FAKTA. Hlavně ,že pár zaslepených prorusáckých ňoumu tady bude neustále hýkat jak to rus natře USA.

   Vymazat
  4. 15:54 Blbe proč tady neustále onanuješ? Nikdo na tebe už nereaguje a ty neustále dokola blábolíš ty své nesmysly .Co tim sleduješ?

   Vymazat
  5. 15:59
   Vy HAVLOAMRDI TO.INZERUJETE 30 LET A VONO.POŘÁD....HOVNO,HOVNO ZLATÁ RYBKO!!!!!!!☺☺☺☺
   Sebevraždy havlobanderovskejch KRIPLŮ by byly BEZVA ŘEŠENÍM!!!!!!☺

   Vymazat
  6. 15:59 nevadí ti, že to je jen opsané že západních sdělovacích prostředků a ještě hodně okořeněné?

   Vymazat
  7. 15:54 přemýšlel jsem, kde berete ty svoje zaručené "informace" a jako jediný nejpravděpodobnější zdroj mně vyšly Porošenkovy listy z Banderostánu, které nám sem překládáte. Jen tak dál, lžete si do kapsy, ale máte to marný :-)

   Vymazat
  8. 18:55
   Souvislé čtení a myšlení je ti zřejmě ODEPŘENO!!!!!☺☺☺☺☺☺

   Vymazat
 15. 14:5
  A ty biliardový dluhy uASS okupantů máš započítávaný kde,ty ekonome ala Kraďousek????!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 16. 14:57 Každý je spokojen , když mu USA dluží .Nikdo o ty peníze plus uroky nepřijde. A proč ty státy jak o závod pujčují Amíkum co troubo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:09- troubo, co Vaše teze, že kdo se zadluží je vůl? U občanů to chápu, na ty platí exekutoři a státní (ne) Moc soudní. Kdo bude soudit USA? Bůh války?

   Vymazat
 17. 15:09
  KAŽDEJ JE SPOKOJENEJ,ŽE MU DLUŽÍ uASS vohoni????!!!!!
  Ty už zase CHLASTÁŠ na sluníčku ty Kraďousku blbá????☺
  Každej normální je rád,že mu NIKDO NIC NEDLUŽÍ A ZVLÁŠŤ NE TY SEDMILHÁŘI KTERÝ MAJÍ DE FORT KNOXU ZLATA LEDA VE VIRTUÁLNÍM FORMĚ!!!!!

  OdpovědětVymazat
 18. V USA je vše OK (alespoň ekonomičtí pemprsáci to říkají v ČT), ale nikdo se nesmí hlásit o proplacení amerických dluhů (a nakupovat další), tedy i všichni věřitelé musejí zachovat poker-face a také předstírat, že je všechno OK. Kdo mrkne první, ten prohraje a spustí řetězovou reakci :-)

  OdpovědětVymazat
 19. 19;03
  Chodí pešek okolo,nedívej se na něho,kdo se na něj koukne,toho pešek(uASSackej)bouchne!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětVymazat
 20. Do USA nejdříve přijde rozčarování a občani se začnou zlobit.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.