Reklama

středa 18. července 2018

Rusko se zbavilo další třetiny amerických dluhopisů!

- kou -
18. 7. 2018  RiaRuPrvníZprávy

Rusko vypadlo ze seznamu největších držitelů amerických státních dluhopisů, neboť se zbavilo další třetiny cenných papírů, vyplývá z květnových údajů amerického ministerstva financí.

Je očividné, že se Rusko rozhodlo neriskovat na pozadí napjatých vztahů s USA a snižuje své investice do amerického dluhu v dolarech.

V dubnu bylo Rusko na 22. místě držitelů dluhopisů za 48,7 miliardy dolarů. Zatímco v březnu vlastnilo dvakrát tolik amerických vládních cenných papírů (za 96,1 miliardy dolarů) a v hodnocení obsadilo 16. místo, nyní Rusko vypadlo i ze seznamu 33 největších držitelů, v němž na prvním místě je Čína a na poslední příčce Chile s 30 miliardami dolarů.

Šéfka Banky Ruska Elvira Nabiullinová nedávno v odpovědi na otázku poslanců Státní dumy ohledně dubnového prodeje téměř poloviny státních dluhopisů USA, vysvětlila, že centrální banka sleduje politiku diverzifikace devizových rezerv a při rozhodování bere v úvahu veškerá rizika, včetně finančních, ekonomických a geopolitických.

Ve Spojených státech nejednou zazněly úvahy o zablokování ruských investic do amerických dluhopisů, navíc se Rusko rozhodlo investovat zisk z prodeje do bezpečnějších cenných papírů a zejména do zlata.

Snižující podíl Ruska na držení (a nepřímo podpory amerického dluhu) amerických dluhopisů nebyl až tak velký, aby to USA výrazně poškodilo. Aby byl obrázek celkový, je nutné dodat, že podle amerického ministerstva financí mají země ze seznamu největších držitelů dluhopisů v rukou cenné papíry v hodnotě 3,9 bilionu dolarů. 


Související:

28 komentářů :

 1. To nevěstí nic dobrého,USA si zvykly žít na dluh,který se nesplácí a po globálním konfliktu se na dluhy už nikdo ptát nebude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proto se snaží globální konflikt vyvolat, nesplatitelný dluh se odepíše a začne se znova od doby kamenné.

   Smazat
 2. Rusové mají finanční analytiky, kteří pracují pro národní zájmy - na rozdíl od "expertů" v mnohých jiných zemích, takže jim vyšlo, že ten pád na hubu - světová krize, přichází. Honem nakupovat něco trvalého - hlavně ZLATO!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prodat americké obligace v době kdy je dolar dole a koupit evropské obligace když je Euro nahoře, znamená prakticky vytvořit ztrátu 5,5 miliard USD a fakticky se nic nezměnilo, teda teď to není v USA ale v EU a 5,5 miliardy je v prdeli. Tomu říkám národní zájem jako prase

   Smazat
  2. Ano, teď je ztráta 5,5 mld. Za rok by to mohlo být 2x tolik. A to že to proběhlo i za přes takovou ztrátu o něčem vypovídá - a Rusko s Putinem v čele určitě nehraje proti Rusku.

   Smazat
  3. Nežvaň, Centrální banka není Putin

   Smazat
  4. Hmm, nebudu to hledat, ale pokud vím, dolar je nahoře...

   Smazat
 3. Američané měli možnost poct světu, když jim byla svěřená světová měna, kterou měli spravovat. A co udělali? Podvedli celý svět a nyní, když jsou astronomicky zadlužení tak chtějí aby to jejich zadlužení zaplatil celý svět a když někdo nechce, hodí na něj bomby. Rusko a Čína dělají vše proto, aby se vymanily z područí dolaru. Ono to nejde udělat, aby se ekonomicky nepoškodily, ale leze minimalizovat škody a to Čína dělá tím způsobem, že po celém světě skupuje energetické zdroje, investuje v Africe do infrastruktury a vše platí v dolarech a snaží se tímto způsobem bavit co největšího objemu dolarů dřív, než dolar, kterého Američani tisknou víc a víc, se zbavit. Rusko dělá něco podobného. Kdyby Rusko a Čína byly státy, jako Irák a Libye, už dávno by je Američani vybombardovali. Ale v případě Číny a Ruska to nejde tak jednoduše. Přeci jen jsou to jaderné velmoci a na to by mohli Američani pěkně doplatit. A tak Američanům nezbývá nic jiného než dělat barevné revoluce, lokální války, rozšiřovat NATO, zvyšovat procenta z HDP na zbrojení, vyhrožovat svým tzv. spojencům. A to stojí opět peníze, které si Američani natisknou. A tak to jde pořád dokola.

  OdpovědětSmazat
 4. jednoduše - krást !

  OdpovědětSmazat
 5. Tak a je to žití na dluh a vysávaní celého světa končí.

  OdpovědětSmazat
 6. Nic se v Čechách nezměnilo zástupce landsmančaftu do čela MPSV:

  https://aeronet.cz/news/sorosova-stopa-lidovy-dum-navrhl-do-cela-mpsv-janu-malacovou-s-napojenim-na-sudetonemecky-landsmancaft-v-londyne-vystudovala-stejnou-skolu-jako-george-soros-letos-navic-jako-clenka-cesko-nemeckeho/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, AE nezklame. Opět nepodepsaná snůška konspiračních blábolů. Petr

   Smazat
  2. 11.34 Opět anonymní dehonestátor hlasatelů snadno ověřitelných skutečností. Nezklamal jste. Žádný věcný argument... jak vyvolené...

   Smazat
 7. 11:34
  Přečti si raději nějaké havlobláboly,to je tvoje parketa!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. 13:01
  A copak se ti na tom článku nezamlouvá?????!!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Ještě by to chtělo zbavit se 2/3 USS politiků. :)

  Tidehunter

  OdpovědětSmazat
 10. 14:12
  Bohužel,zázraky jsou jen v pohádkách!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
 11. Proč neustále žvaníte takové nesmysly? No nadpis je fakticky správně, zbavili se vlastních peněz. Nechte si to přeložit a s tím vaším ničím neopodstatněným nadšením se jdete vycpat. https://tsargrad.tv/articles/kuda-nabiullina-dela-47-mlrd-kotorye-vyveli-iz-amerikanskogo-gosdolga_147337

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:12 Jen takový prostý komentář. K čemu jsou dobré peníze, které jsou nedobytné? Dluhopisy jsou do užitečné jen tehdy, pokud je vydavatel ochotný je proplácet a finálně vyplatit. Pokud si na základě nějakého sankčního režimu USA řeknou, že ty peníze nevyplatí, tak je to stejné jak když ty prachy vyletěly komínem. Takže je asi lepší se těch dluhopisů zbavit se ztrátou než z nich nic nemít.

   Smazat
  2. a) ruská centrální banka nepatří Rusku, stejně jako FED nepatří Americe b) tím, že převedu aktiva z Ameriky a to ještě za zcela nevýhodně do EU naprosto nic neřeší, snad jen to, že díky tomu převodu někdo vydělal 5 a půl miliardy dolarů. c) navíc ty prachy, kromě kromě toho, že jich je o pár miliard méně jsou opět nedostupné. Co je na tom sakra výhodného?

   Smazat
  3. Někdy je lepší zbavit se něčeho třeba za cenu ztráty dříve, než ztráta bude ještě větší.
   To máte jako v superhyper, když prodávají zelené párky s 60% slevou. Za týden už by je mohli dát jan do kafilerie a ještě za to zaplatit.

   Smazat
  4. Aha, ovšem tady se prezentuje jako výhra Ruska aniž by kdokoliv chápal co se vlastně stalo. Jeětě bych rád připoměl, že Ruská CB sanovala banky stejně jako u nás, tzn, zadluženým vzala licenci, nacpala to těch bank miliardy a pak to střelila za hubičku. Centrální banka v Rusku takový škody, že by se i Tošovský styděl jaký je žabař

   Smazat
 12. Neumím se představit to kdyby (je to pohádkové). všichni dlužnicí zaplatili své dluhy i s penalizací co by se stalo s banními domy?

  OdpovědětSmazat
 13. Obchodní válku zahájila Obamova vláda, která minimálně podporovala události na Majdanu, který toto všechno vlastně celé ve skutečnosti odstartoval. Dokonce tehdy probleskla tiskem i zpráva, že v obavě z ruského zásahu bylo veškeré zlato Ukrajiny převezeno okamžitě letecky do USA a je tam zřejmě dodnes. Následovaly protesty východu Ukrajiny a mobilizace kyjevské novovlády ve snaze odpůrce v počtu 8,5 milionů ruského etnika pobít. Následný vstup Ruska do tohoto tažení a reakce světa i EU nás dovedly k dnešní situaci války - naštěstí zatím pouze obchodní a ekonomické. Je to válka mezi USA a Ruskem -zbytek je stádo užitečných idiotů.

  OdpovědětSmazat
 14. Z USA do Čech. Máme, proti Američanům směšný zlomek, ale i ten dá kurva práci jednou splatit. Nemám aktuální informace, ale před několika málo lety nás obsluha státního dluhu stála 70 miliard ročně. A to jsme nesplatili korunu jistiny.Pouze jsme spláceli úroky.
  Nevím, jak jsou rozloženy dluhy z let, kdy jsme si půjčili 200 a 300 miliard ročně. Ale jenom představa, že k běžným výdajům naskočí položka třeba sto miliard na odkup dluhopisů mi cuká koutkem. Protože jestli dnes, v době konjunktury máme problém přijít alespoň s vyrovnaným rozpočtem, co budeme dělat, když nám začne dobíhat splatnost v době krize? Vytiskneme další dluhopisy? A kdo si je v době krize koupí? Babiš? Bakala?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. enjoy :/
   https://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/rizeni-statniho-dluhu/dluhova-statistika/naklady-statniho-dluhu

   Smazat
 15. Nepatří nám ani ten kousek země na kterém stojíme a nic to nezmění. Náš svět se řítí do řiti.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.