Reklama

neděle 8. července 2018

Severní Korea má za to, že Pompeo nedrží dohodu

Paul Craig Roberts
8. 7. 2018     PaulCraigRoberts
Pchjongjang vyjádřil svou lítost nad postojem, který na probíhajícím jednání mezi delegací USA a Severní Koreje zaujal americký ministr zahraničí Mike Pompeo, a obvinil Washington z toho, že mu jde mu výhradně jen o jednostranné a vynucené nukleární odzbrojení Severní Koreje. „Očekávali jsme, že USA přijdou s konstruktivními návrhy ke zbudování obapolné důvěry v duchu vzájemných rozhovorů vedoucích ke sjednocení obou Korejí, avšak přístup, se kterým na jednání přišla americká delegace, je skutečně politováníhodný“ píše se v prohlášení, které právě vydala Severokorejská ústřední zpravodajská agentura.


Nechť je tento vývoj v Severní Koreji poučením pro prezidenta Putina, jestli nějaké potřebuje, že žádné dohodě s Washingtonem se nedá věřit. Jak řekl syrský prezident Asad: Slovo Washingtonu nic neznamená, říká jedno a činí druhé.

Čerstvý příklad této věrolomnosti musí přece Putin vidět v nedávném Trumpově roztrhání nukleární dohody s Iránem - a nyní zřejmě i předběžné dohody se Severní Koreou. Vždyť konečně i Rusko samotné má dlouhodobou a bolestivou zkušenost se slovem Washingtonu, když se na ně tolikrát a naivně spoléhalo. Stačí vzpomenout na americké zrušení smlouvy o anitbalistických raketách atd.atd. Jestliže má ovšem Putin svázané ruce hvěznýma a pruhovanýma očima ruských atlanticistů a nebude proto schopen na schůzce Putin-Trump zaujat pevný postoj, čeká Rusko další bolestná zkušenost. Západ vychvalující atlantističtí integracionisté už ostatně zveřejňují seznam ústupků, které je prý Putin připraven Washingtonu učinit.

Proč ale by měl Putin činit nějaké ústupky? Problémem je washingtonská hegemonistická ideologie a nikoliv Rusko. A proto by Putin na žádné ústupky přistupovat neměl. A jestliže tak učiní, je jedno jisté. Nedostane nic na oplátku.

Překlad: Lubomír Man

6 komentářů :

 1. V.V.Pjakin 2.7.2018:

  "Mimochodem žádná naše média ani analytici si nepovšimli té skutečnosti, že Severní Korea se fakticky stala jaderným státem a to minulý týden.

  Nepozorovaně, jen tak mimochodem. O čem jsme neustále mluvili? Neustále jsme mluvili o tom, že Korea, Severní Korea nemá žádné jaderné zbraně, protože neexistuje jediný důkaz, že by jaderné zbraně skutečně měla. A kde je tedy teď vzala?

  Jen se podívejte, ta věc se má tak, že Kim Čong-un a Trump teď sehráli další tu divadelní scénku. Setkali se, promluvili si o ničem, a ve výsledku se Kim zavázal k denuklearizaci Korejského poloostrova. A minulý týden se dohodl s Čínou na tom, že jaderné zbraně Severní Koreje budou uloženy v Číně.
  Jak a kdy tam byly či budou převezeny, nikdo neví, ale Čína má teď možnost zcela legálně „vrátit“ ty jakoby severokorejské jaderné zbraně jejich „vlastníkovi“.

  Severní Korea je teď tedy stejným jaderným státem jako například Velká Británie, jejíž jaderné zbraně jsou americké. To vše tím bylo vyřešeno.

  Změnilo to však i rovnováhu, teď už tu je principiálně nová situace pro jednání mezi Čínou a USA, mezi Severní Koreou a USA."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobře Pjakin Kim by musel být padlý na hlavu aby uvěřil prolhaným usa.

   Smazat
 2. USAJako pan ucitel :Korea zbrane mit nesmi,Izrael muze.Bylo by to komicke,kdyby to nebylo tragicke.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bagoun 9. července 2018 8:32

   To, že Israel má jaderné zbraně, není tragické. Tragické by naopak mohlo být, pokud by je neměl.
   Israel je obklopen arabskými zeměmi; Korea sousedí s Čínou.

   Kokotko

   Smazat
 3. Ja se nebojim ze by si Putin delal jakekoliv iluze o cemkoliv co USA reknou nebo podepisou. Je jasne ze jakakoliv "dohoda" s USA je pouze zdrap papiru ktery byl podepsan jenom a jedine za ucelem docasneho oklamani a zavadeni ze strany USA.

  OdpovědětSmazat
 4. O věrolomnosti USA nejlépe vypovídá závěrečná kapitola Gorbačovovy knihy Přestavba a nové myšlení.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.