Reklama

.

.

čtvrtek 19. července 2018

Šťastná plavba na Titaniku

Jaroslav Loudil
19. 7. 2018
Léto 2018 mi silně připomíná léto před 10 lety, tedy léto 2008. Není to však příjemným počasím, jde o stav ekonomiky našeho státu i celého světa. Statisíce Čechů se nyní nalézají  v horizontální poloze u moří a moříček všech kontinentů, získávají bronzovou pleť a pořizují miliony fotek z exotických destinací. Můžou si to dovolit! Dá se říci, že v ČR je dnes vlastně - "záporná nezaměstnanost" !! Počet volných pracovních míst totiž převyšuje o 60 000 počet hlášených nezaměstnaných, to známe naposledy za časů Dr. Gustáva Husáka a hlubokého socialismu! V časech kapitalismu něco neuvěřitelného!

Platy rostou v ČR meziročně skoro o 9 % , firmy si zoufale přetahují zaměstnance a kde to už jinak nejde, tak dovážíme tisíce gasarbajtrů z Rumunska, Mongolska, Vietnamu, Filipín, Bulharska, Ukrajiny,...atd.atd. Přesně to samé jako v létě 2008 !! Ceny nemovitostí raketově rostou, v Praze jen za 2 roky o 42 %(!), penzisté mají slíbeno od 1.ledna + 900 Kč, ti nejstarší rovnou celých 1000 Kč. Vesele se rozhazuje na všech frontách.
Každý vnímavý člověk se musí ptát: "Je tohle normální??" Odpověď je známá, není. Současný euforický stav ekonomiky byl totiž vytvořen zcela uměle činností centrálních bank a vlád celého světa. V roce 2008 centrálbanka USA FED nastavila úroky na NULU a pak je tam držela celých 7 let. Světová ekonomika si na nulové úroky už přivykla, staly se pro ní drogou a dopingem. To ale nestačilo a tak bylo natištěno za 4 biliony Dolarů ničím nekrytých papírových peněz (je to více jak roční HDP Německa). Tyto ničím nekryté peníze byly postupně - "propašovány do ekonomiky" v podobě úvěrů, dotací a pobídek. To co nyní vidíme je tedy pouze umělý růst, vyvolaný nastavením nulových úroků a výrobou ničím nekrytých bilionů Dolarů na tiskařských strojích.
P.S. Krach celého současného ekonomického experimentu je nevyhnutelný. Opět tu máme po 10 letech bublinu, která musí nějak prasknout. Co ovšem bude spouštěčem zatím nevíme, ani to kdy to vypukne. Vrcholu už bylo dosaženo, nyní se pojede dolů. Jak rychle a kam až, to se uvidí. První vlaštovky již byly oznámeny! Český export v prvních pěti měsících 2018 byl o 0,3 % menší(!!) jak před rokem, výroba nových aut v českých automobilkách jen stagnovala. A to jsou přitom pilíře naší ekonomiky, export i výroba aut.

Nemám rád centrální bankéře, tvůrce ekonomických BUBLIN!!

http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/zahranicni-obchod-kveten-2018-vyvoz-mezirocne-klesl-dovoz-stagnoval-112242.html

15 komentářů :

 1. Tenkrát to zachraňovali šrotovným, dnes tozachrání válkou....

  OdpovědětVymazat
 2. Šrotovným to zachraňoval nedávno našrot Vožuncger.

  OdpovědětVymazat
 3. jednoducho tí čo vložili svoje peniaze - banky, investori - do priemyslu chcú dividendy, najviac totiž sa vracia za pôžičky ... ako jednoducho sa zdvihli ceny bytov, a ak chcete bývať - škoda slov, lenže na Slovensku sa už opatrne šepce, že štát musí vstúpiť do výstavby nových nájomných bytov, nie je to žiadna ľudomilná akcia, jednoducho banky požičajú štátu, a ten im to určite vráti, aj keby si mal znova požičať ... verím že ste pochopili, práca je naozaj poslednou možnosťou ako zbohatnúť - a keďže si nové bývanie nemôže skoro nikto dovoliť, sme na začiatku roku 1900 - 12 hodinový pracovný čas je normou, z pláce sa nedá vyžiť aj keby, a ak má pár deti, tragédia nie radosť - a sme šťastní, že ?

  OdpovědětVymazat
 4. tragické scénáře a realita,ta je stále stejná,mnoho povyku pro nic.Přijdou krachy bank,firem,což nepřekvapí připravené.Krachy jsou jen nová příležitost.

  OdpovědětVymazat
 5. Žijeme v kapitalismu, který jsme si cinkáním přáli. Dobře jsme věděli, jak to tady bylo za První republiky, na nezaměstnané, na děvečky a pacholky, na žebračenky, na střílení do stávkujících dělníků, na nezaměstnanost, na ekonomické krize na válku zapříčiněnou kapitalismem. Samozřejmě že přijde krize a tu kapitalismus řeší válkou, střílením, nebo obětováním obyčejných lidí. Připravme se na to, že nám budou říkat, že si můžeme za to sami, protože jsme špatně vložili peníze, nemáme tu správnou produktivitu práce, jsme líní, nechceme se stěhovat za prací, jsme špatně oblečení, když se ucházíme o práci a všechny ty nesmysly, kterými nás kapitalismus krmí dnes a denně, vždy, když ti dole přicházejí o to málo co mají a ti nahoře bohatnou a bohatnou a ještě u toho mlaskají, aby jsme viděli, jak oni jsou schopní a my jsme si to zavinili sami, že jsme v nuzotě. V minulé velkéo krizi na to doplatil nejvíc Island, kde lidé měli napůjčované obrovské částky v úvěrech, hypotékách, půjčkách a krize zapříčinila to, že už zaplacené půjčky museli lidé platit znova. Tak se máme na co těšit. Západ nás pak obětuje, a k úrovni západu se budeme ne přibližovat ale vzdalovat. Vyřeší se to jednoduše znehodnotí se naše měna a bude to. Němci se budou mít a my opět zapláčeme a řekne se nám že si za to můžeme sami.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rikali nam to a my jsme se tomu smali,jak blboucka propaganda to je.Blboucci jsme byli my.

   Vymazat
 6. 8:13 celý váš příspěvek bych shrnul do jediného hesla: "Kapitalizmus není pro všechny!", proto kapitalizmu nevadí, když se lidé okrádají a vraždí sami mezi sebou, nevadí, když je v zemi milión exekucí v rodinách, které vychovávají další a další budoucí žebráky a trosky bez perspektivy, které k přežití budou opět vraždit a loupit, nevadí, když lidé umírají pod mosty, nevadí, pokud bude rozšířena eutanazie na "neproduktivní" obyvatelstvo atd. atd.

  OdpovědětVymazat
 7. Citát z videa (v posledním článku na aeronet): “Žijeme ve finančním kolapsu, což je naplánovaný proces. Oni kontrolují finance celého světa, ale peníze nepotřebují, oni potřebují vodu a jídlo. A aby oni mohli jíst a pít, vy musíte zemřít. Nemají zájem o žádné země, mají zájem jen o nadnárodní organizace, které budou ovládat, stačí jim dvě miliardy lidí”.

  OdpovědětVymazat
 8. 9,04 Přesně tak to je a bude nikdo tomu nezabrání. Na debilizaci většiny lidstva se usilovně pracuje.

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 10. Zvonka to vyzerá, že všichni Ochotní Pracovat už mají zaměstnání ve státní správě a státních "podnicích"

  OdpovědětVymazat
 11. To je pravda ale jsou jen práce za minimální mzdu které nejsou ani na přežití. Až bude krize tak to odskáčeme nejvíc nebo tu jsou jen montovny na auta a díly do nich.

  OdpovědětVymazat
 12. Pane Loudil, už úvod vašeho příspěvku: "Není to však příjemným počasím" člověku připomene, že "máte rozhled". Asi jako když Dáša Ve... líčila jak s Havlem letěli do nemocnice s prasklým střevem a prý "se kochali pohledem z vrtulníku záchranné služby". Je opravdu "terno" mít takové spoluobčany.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně... Tyhlety kecy o "nedostatku zaměstnanců"... Tomu věří snad jen studenti, důchodci, milionáři a pan Loudil... Jen si dnes zkuste najít práci. Budete se divit, jak i s pracovitými, kvalifikovanými lidmi si firmy vytírají zadnice. Relativní poptávka je pouze po pomocných dělnících. THP mají smůlu.

   Vymazat
 13. Nelze pochybovat, že autorova prognóza je pravdivá. Otázkou skutečně už je jen to, jak brzy, jak hluboko a s jakými až důsledky ...

  OdpovědětVymazat