Reklama

.

.

sobota 28. července 2018

Sýrie vysvětlila účel 40-ti leté přítomnosti ruských vojsk

28. 7. 2018       Lenta
Syrský prezident Bašár Asad uvedl, jaké jsou cíle přítomnosti ruských vojsk na území jeho země. Agentura TASS uvedla, že to řekl v rozhovoru s ruskými médii. Asad vysvětlil, že Rusko má závazky vůči celému světu, včetně "politické a vojenské přítomnosti v různých regionech".


Podle vyjádření Asada je dlouhodobá vojenská přítomnost Ruska nezbytná nejen k boji proti terorismu, ale také k udržení rovnováhy na Blízkém východě.

"Kdyby otázka zněla: přišla ruská armáda jen proto, aby bojovala proti terorismu, tak proč bychom uzavírali smlouvu na více než 40 let? [Má se na mysli dohoda o statusu základny v Hmeimim - pozn.Lenty.ru]", poznamenal syrský prezident.

Asad vysvětlil, že Rusko má závazky vůči celému světu, včetně "politické a vojenské přítomnosti v různých regionech". Ruská armáda bude i nadále dislokována v Sýrii, dokud se ve světě nezmění politická rovnováha.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

46 komentářů :

 1. titulek je úchvatný. Přeci, kdo ovládá Egypt nebo Libanon, či Sýrii ovládá střední a blízký východ. Loutkový režim v Saudské Arábii nemůže porazit ani povstalce v Jemenu. A tak jediným hráčem je Izrael. I když jen provinčního typu. A tak Rusko s moderními zbraněmi, které mohou chirurgicky přesně a drtivě zasáhnout kteroukoliv zemi blízkého východu do patnácti minut diktuje pravidla hry. Podívejte, kolikrát do roka jezdí ten poskok z Tel Avivu do Moskvy. A Írán je na dostřel z Kaspického moře na dostřel taky do několika minut. Dnes jsou základny USA v Turecku nebo Diego Garcia nepoužitelné. A tak Rusové se malou válkou stali pány centra všech civilizací. Nezapomeňte, že Čína chce tudy vést Hedvábnou stezku a počítá s dodávkami svého zboží pro stamiliony Arabů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusové maj holé řitě, neumí vyvinout ani vyrobit ani konkurenceschopné auto, mobil, procesor, nic. Bez ropy a plynu by to byl Bangladéš.

   Vymazat
  2. 0:15-proč by vyráběli, když si to mohou směnit? Saudové a celý BV dělá něco jiného? Co Vás čílí?

   Vymazat
  3. Pro své zbraňové systémy vyrábějí Rusové své procesory. ... opět se tu objevilo to hloupé stvoření (0:15), které věří tomu, že Rus je něco podřadného, do čeho se dá kopat. Omyl blbečku.

   Vymazat
  4. 0:25
   Nečílí mě nic. Jen reaguji na mimózní žvásty typu "Rusové se stali pány všech civilizací" apod.

   0:31
   Psal jsem o světově KONKURENCESCHOPNÝCH výrobcích, hňupe. Samozřejmě, že Rusové nějaký ten procesor, technologicky 5 let za Intelem, vyrobit umí.

   Vymazat
  5. 0:47- a kde jste to četl: "Rusové se stali pány všech civilizaci"? Že by místo hezkých snů s polucí noční můra a pot?

   Vymazat
  6. 0:15 Nene, Rusko je na tom mnohem hůř než Bangladéš. Srovnejte jen třeba jejich hlavní města Dháku a Moskvu.
   Dháka krásné, moderní i starobylé, čisté, příjemné vybudované město s byznys centrem a spoustou parků, unikátní podzemní infrastrukturou, množstvím kulturních stánků světového významu, schopné pojmout miliony fanoušků světového fotbalového šampionátu, a Moskva zatuchlý brloh plný slumů a bordelu na ulicích, s centrem po koloniálním správci z 19.století. Dá rozum, že Rusko Bangladéši konkurovat nemůže.

   Vymazat
  7. 10;12
   Ty POSRANINO Z HAVLOTRENEK,TY SEŠ TAKOVEJ VOCAS,ŽE NA SOUTĚŽI O NEJVĚTŠÍHO VOHONA BYS BYL PŘI SVOJÍ HAVLODEBILITĚ AŽ DRUHEJ.....A TY HAVLOSRAČKY TAPETUJ NA BLICÍCH LISTECH,TADY JSI ZA TĚŽCE MENTÁLNĚ RETARDOVANÝHO VOLOTRKA!!!!!!!!☺☺☺☺☺☺

   Vymazat
  8. Pro 0:15. Rusové umí vyrobit to co neumí nikdo, například raketové motory a to je činí neporazitelnými.

   Například 9. srpna 1942 zněla z reproduktorů v obleženém Leningradě 7. symfonie Dmitrije Šostakoviče - Leningradská. Hudbu slyšeli i němečtí vojáci obléhající Leningrad. Po válce navštívili dva bývalí příslušníci Wehrmachtu dirigenta tehdejší premiéry a řekli mu: "Toho dne jsme pochopili, že jsme prohráli válku."

   To o čem píšete jsou pouze okouzlovátka a oblbovátka otce lži pro dav. Jenže dav už to pomalu omrzelo a milióny aut rezavějí a nikdy nebudou prodány ... Lidstvo je na hranici ekologické a vojenské katastrofy a kdo nám pomůže se z toho dostat a hle je to Rusko.

   Pokud nerozeznáte podstatné od nepodstatného, tak se koukněte na nějaký holywoodský film nebo si hrajte s mobilem nebo se zabavte s nějakou hrou na počítači a nedělejte ze sebe tady hlupáka. Nemáte to zapotřebí, když máte ze západu tolik krásných hračiček. Kdo si hraje nezlobí.

   Vymazat
  9. 11:17, umí i procesory, i auta, telefony, atd. Že o tom 0:15 nic neví, je jeho hloupost.
   Máte pravdu, Symfonie No.7 C dur je grandiózní, nezaměnitelná. Pokud se musí hudebně podpořit nějaká velkolepá událost, často se používá tato Šostakovičova hudba. Hudebníky v '42 stahovali z fronty a propašovali do Leningradu. Její uvedení v tomto těžce zkoušeném městě mělo mimořádný význam a bere se jako symbol nezlomnosti ruského národa.

   10:16, havlosmajle, měl by ses naučit konečně číst, jsi blbej jako troky.

   Vymazat
  10. Ja bych chtel odpovedet tomu Anonymnínu k....ovi z 29. července 2018 0:15

   Znas kde jsou Bohunice v Praze? Je tam jedno hezke misto kam bys mel zavitat. Potrebujes pomoc, vis to? Tam ti ji poskytnou. Ver mi.
   Bez tam, cim drive tim lepe pro tebe. Debile.
   Petr z Kanady

   Vymazat
  11. 18:01, Bohnice. Bohunice, ty Jaslovské, jsou na západním Slovensku. Poblíž je známá elektrárna.

   Vymazat
  12. anonyme 0:15 seš to ale vůl za co tě platěj.Vrať ty peníze protože neumíš ani blbě kdákat.Ten kdo tě platí je vidět že je ještě větší idiot.Jste rodina idiotů.

   Vymazat
 2. Jaroslav Zatočil29. července 2018 0:36

  Sarkasticky mne v návaznosti na článek napadá říci, že dokud zde byla "CA" nebylo zde migrantů, bezdomovců, extrémně žravých politiků, kauz OKD, H-systému, prodaných vodovodů,atd...atd. A to jsem je přímo z duše nenáviděl! Byla zde potravinová soběstačnost, vyráběli jsme radarové systémy, proudová letadla, bloky jaderných elektráren, velké investiční celky v zahraničí, bytová výstavba byla masivní atd.... atd.Odchodem "CA" jsem asi nejen já očekával zlepšení v mnoha oblastech. Asád ví své, my už také.Třeba to spolu vůbec nesouvisí a "CA" by zde dnes chránila tuneláře a šmejdy všeho druhu, kdo ví... Nyní se říká, že máme svobodu.Pro kolik % obyvatel to platí? Nakonec v SRN dodnes chrání výdobytky kapitalismu všehoschopná, pardon všemocná US Army! A jak jsou všichni nadšeni:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jardo,
   vyrábeli jsme, ale v drtivé většině jen pro rozvojové, spřátelené země, zadarmo nebo za suché z nosu. V 80 letech výrobky technologicky zastaralé, poruchové, se západními zcela nekonkurenceschopné. Taková byla realita. Přestaňte si mazat med kolem huby.

   Vymazat
  2. 0:43-Jarda med u huby nemá, to vy s pěnou u huby se snažíte mazat ostatním ten med! Kdy budete mít jméno, abych uvěřil, nebo se bojíte "rozbití huby"?

   Vymazat
  3. Povolný,
   fanatičtí soudruhové kteří byli u moci jako jste vy, dokonce i dnes stále dokola žvanící o údajně fantastickém socialistickém hospodářství a špičkových výrobcích ve všech oborech, které nám celý svět záviděl jste důkazem, že socialismus byl zcela nereformovatelný a zákonitě musel zkrachovat.

   Rozbití huby bych se nebál ani kdybyste si vzal na pomoc všech vašich 5 parchantů.

   Vymazat
  4. 1:15-vzhledem k Vašim dvěma koltům, které vlastníte, nebudu riskovat zdraví své a svých "parchantů". Vyřídíme si to přes volby a jsem si jist, že se brzo vrátíte do USA, kde jste začal kariéru, jako prominent komunistických rodičů. Nějaká ta léta se již prostřednictvím NR známe, proto vím o kom hovořím. A také Vám znovu připomínám, že jsem na rozdíl od Vašich rodičů ve straně nebyl ale je možné, že budu, pokud nepůjdu tvrději, díky vaší debilitě!

   Vymazat
  5. Jste legrační jako obvykle, Povolný. Volby do sněmovny 2013 KSČM 15%, volby 2017 7.76%. Jak vidět, jste stále stejný mimoň, který zaměňuje realitu za svá přání.
   Abyste byl komouš tak nemusíte být ve straně, tak jako debil nemusí být nutně ve svazu debilů.

   Vymazat
  6. 2:34 máte pravdu, nejsem ve straně a jsem na levici, Vy nejste ve svazu ale jste... Jinak pravice tvrdí, že máme komunistickou vládu? Nějak Vám ty % "falýrují", když pravice neumí sestavit vládu a zdá se, že jich hodně opustí parlament. Máte "náhradní"řešení, majdan?

   Vymazat
  7. Ano vyráběli jsme výrobky zastaralé konkurence neschopné . Je zajímavé , že tyto špatné mašiny a zařízení tam kam jsme je vyváželi fungují dodnes . A Poldi Kladno se svojí výrobou kloubních protéz taky nebyla konkurence schopná ? A mnoho dalších . Dnes tyto kdysi špičkové podniky vyrábějí co ?

   Vymazat
  8. To je hlupák 0,43, on trošku zapomíná na realitu, že nás západní státy pouštěly na své trhy jen omezeně, občas, a jen na některé produkty. To, že jsme nevyváželi na Západ, to byla jejich diskriminace vůči nám, ne naše neumětelství. Ty rozvojové trhy byli svodobnější, jako ty západní, ale nakonec stejně konkurenční. Tam ten politický aspekt už nebyl tak vyhrocený, jako na Západě. To ten hlupák chce opravdu tvrdit, že to bylo všechno fér, že kdybychom uměli, tak jsem mohli? Pomátl se snad na rozumu? Vždyt´dnes na příkladu Trumpa vidí ten spravedlivý západní obchodní svět, kde přece "rozhoduje jen cena a kvalita" toho, co kdo nabízí a to už nemá ani ideologický nádech. Já jsem za Škodaexport vyvážel elektrárny do tzv. rozvojových zemí, a mohu říci, že na jedné louce stála naše elektrárna a o kus dál zase třeba ABB elektrárna, a myslíte, že ty naše byly horší? To vůbec ne. Tož takto, ty hlupáku v 0,43.

   Vymazat
  9. Magor 0.43 1.15 2.34 má v hlavě všechno zpřeházené plus nalité sra*čky propagandou. Potřeboval by výplach té své kebule, a když to nepomůže tak lobotomii, aby přestal otravovat ...

   Vymazat
 3. 0:01 jo jo,Rusko,velikosti tj.1/7svêta,svymi základnami doma i jinÿch zemich,modernimi zbranêmi mohou zasáhnout nejen kteroukoliv zemi blizkêho vÿchodu,ale celêho svêta.Proto s "mirotvûrci"ač ekonomicky nahuntê se rozumnê nedá domluvit.Buď vydiraji jak KLDR, nebo vše blokuji v mezinárodnich organizacich. To jen pro upŕesnêni

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Mírotvůrci" nejsou ještě ekonomicky na huntě a v technologických možnostech zatím převyšují zbytek světa. A doufejte, aby se nejrychleji vzpamatovali a nedovolili, aby se stal "mírotvůrcem" někdo jiný. Rusy na mysli v tomto případě nemám.
   Bohužel, zdá se, že značná část globálního kapitálu vsadila na Čínu + zbytek Asie už dávno a je pravděpodobné, že svět bude vypadat za pár desetiletí úplně jinak.

   Vymazat
 4. https://mondoweiss.net/2018/07/israels-influence-outpaces/

  OdpovědětVymazat
 5. Nebýt Ruska tak Sýrii ovládli náboženský fanatici patří jim vděčnost Syrského lidu.

  OdpovědětVymazat
 6. Banda čechúrov tu rieši veci, o ktorých vie hovno. Počúvajte čechúri. Prestaňte drístať a radšej premýšľajte, kto na vás bude robiť. Čvarga ukecaná darebná ! Metro vám postavili východniari. Odkiaľ tí vaši slniečkárski prohavlovskí a proamerickí politici typu Kalousek a koktavý kniežací chuj vezmú migrantov ? Babiš vám ako eštébak vadí a Havel fajčil vtáky eštébákom a ten vám nevadil. Čo ste vy za čvargu schizofrenickú ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čobole, ty jsi ale srandovný človiečik. Máš v karmani ještě nějaké jiné moudro, se kterým by ses s námi podělil?

   Vymazat
 7. 10;47
  KOKOT DREVENÝ PLECHOM POBITÝ,V PALICI MÁŠ MISTO MOZKU NAPRSKÁNO,TAK ZAPADNI SLOPAT TATRANSKÝ ČAJ A ZMLKNI!!!!

  OdpovědětVymazat
 8. Čo je čechúr-mechúr ? Si nižšieho vzrastu ? Nervy blízko riti ? A ako na tej vašej veľhore - na Sněžke ? Chutí ti tam Becherovka ? Neposral si sa z tej výšky?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:03 10:47 Běž do hajzlu Maďare hozený přes Dunaj.

   Vymazat
 9. Ty na to nemáš ani gule a ani vtáka, aby si Slováka poslal do hajzľa. Ozaj, aký migrant by sa hodil tvojej manželke, keďže ty s tvojim malým vtákom nedokážeš uspokojiť jej potreby ? Slováci to robili v čase spoločnej republiky, že suplovali v posteli ukecaných čechúrov, ktorí namiesto sexu s manželkami radšej tárali kokotiny v "HOSPODE", sedeli tri hodiny pri jednom pive a frťanovi /lebo lakomejší škrt, ako čechúr-mechúr neexistuje/zrovna tak, ako tu táraš teraz ty. Pochopil si, mechúr, čo robí tvoja róba teraz ???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čobole, Slováky není nutno posielať do hajzla, spolu v něm sedíme po krk ve sračkách. Raději se modli, až budete spouštět Mochovce 3,4, aby se nápěv hymny "Nad Tatrou sa blízka" nestal skutečností.

   Vymazat
 10. 11:33
  Když Maďar zjebal ovci a hodil jí přes Dunaj,tak vznikli ty kokoti z hornej dolnej....a ty seš jedním z nich!!!!!!
  A teď zazpívej starý,KEĎ SI DALA BARANOVI DAJ AJ MNĚ!!!!!!☺

  OdpovědětVymazat
 11. "ZAZPÍVEJ" mi prvé tri slová z hymny ČR ...
  Ty ani nevieš kam patríš. Inak, nervy máš preto, lebo tvoja stará dala najprv baranovi a až potom tebe. To je prirodzené. A ak ju vymákneš s afričanom, tak to by som po tebe už asi nič neprečítal ...
  No napíš ešte niečo a potom šup šup do hospody na jedno pívo /desítku/ a dva frťany. Viac si nedávaj, tliapeš voloviny o Rusoch a to by sa ti mohlo vypomstiť.
  Pááá, čechúr - mechúr .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:56
   Tady JSI NA ČESKÝCH STRÁNKÁCH TY POTRATE OPIČÍ KURVY,TAK PIŠ ČESKY,TEĎ TÝ TVOJI HATMATILCE NENÍ ROZUMĚT,KISKO!!!!!!☺

   Vymazat
  2. Súťaž skončila o 13.00 hodine. Dnes si skončil na druhom mieste v súťaži "NASER ČECHA - ČECH NASER SI" :-)
   Vyhral tebe podobný koko.T na Twitteri. Nevadí, nebuď z toho sklamaný. Viem, že nabudúce sa polepšíš ! Ďakujem za účasť v súťaži a lúčim sa s tebou pozdravom : NASER SI ČECHÚR !!!
   PS: Uč sa ruštinu, budeš ju potrebovať. Zatiaľ sa uč novú ruskú hymnu. "ZAZPÍVEJ SI, MECHÚR".
   https://www.youtube.com/watch?v=LJ1CtYBM0QY

   Vymazat
 12. Kam vstopí ruská noha 1 000 let tráva neroste.Příklad Sýrie samej písek.

  OdpovědětVymazat
 13. 12:05
  Ty havloimbecile,tu uASSackou MÍRUMILOVNOST V RÁMCI OPERACE TRVALÁ OKUPACE VIDÍME DO DNEŠNÍCH DNŮ!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 14. 12:11 Neznám žádnou operaci trvalá okupace, ale vím ,že ty jseš zralej na opereci mozku.

  OdpovědětVymazat
 15. 12:16
  Že něco ty prouASSackej PŮLZÁVITE NEZNÁŠ NEZNAMENÁ,ŽE TO NEEXISTUJE!!!!!

  OdpovědětVymazat
 16. TI dva vrahouni naté fotce ještě dejchaj

  OdpovědětVymazat
 17. Propagandista zase žvaní nesmysly. Nákladní automobily Kamaz dokazují svoji kvalitu již léta na tradičním závodě Paříž - Dakar. Klíč je v tom, že zatímco my jsme své automobilky prodali za pár šušňů na západ. Ruské automobilky se prosadily fůzemi a společnými projekty se silnými německými automobilkami typu Mercedes - Benz (a finální výroba a výdělky z ní tak zůstaly v ruských rukou). Zdarec

  OdpovědětVymazat