Reklama

úterý 3. července 2018

Trump napsal varovné dopisy vůdcům čtyř zemí NATO!

Trump Merkelové: Jsme z vás frustrováni!
Julie Hirschfeld Davis a - kou -
3.7.2018 NYT a PrvníZprávy
Prezident Spojených států Donald Trump napsal minulý měsíc dopisy vedoucím představitelům Německa, Belgie, Norska a Kanady s výzvou na zvýšení výdajů na obranu, uvedly The New York Times.


Podle deníku Trump ve svých dopisech naznačil, že po svých prohlášeních se spojenci Spojených států nedostali k tomu, aby „sdíleli odpovědnost za kolektivní obranu", což (Trump) dělá více než rok, a mohl by tedy podniknout odvetné kroky. Neboť Spojené státy ztrácejí trpělivost.

Zároveň Trump kvůli tomu zvažuje možnost „přizpůsobení“ americké vojenské přítomnosti po celém světě a i třeba v Německu. V této souvislosti deník upozornil, že se Trumpova administrativa údajně zabývala otázkou možného stažení amerických jednotek z Německa, kde nyní pobývá 35 tisíc vojáků. „Bude stále obtížnější ospravedlnit americkým občanům, proč některé země nesdílejí kolektivní bezpečnostní břemeno NATO, zatímco američtí vojáci i nadále obětují své životy v zahraničí nebo se vracejí vážně zraněni domů," napsal Trump kancléřce Merkelové.

Podle New York Times se jedná o další těžký spor mezi spojenci po nepříliš povedeném jednání zemí G7 a vyvolává obavy před rozpolcením NATO. Navíc před avizovaným jednáním amerického prezidenta s ruským protějškem.

„Jak jsme to projednali během vaší návštěvy v dubnu, ve Spojených státech narůstá frustrace, že se někteří spojenci neaktivizovali, jak slibovali,"
cituje deník z Trumpova dopisu německé kancléřce Angele Merkelové. PodleTrumpa jsou Evropa a Německo dostatečně bohaté, aby zvýšily podíl na obranu a nenechávali břemeno na USA. „To už není pro nás udržitelné,“ varoval Trump.

Poslal také dopisy s podobným obsahem kanadskému předsedovi vlády Justinovi Trudeauovi, norské premiérce Erně Solbergové a belgickému premiérovi Charlesi Michelovi.Celý článek v angličtině ZDE

Související:
Trump: Země NATO musí vynaložit 4% HDP na obranu!

 

24 komentářů :

 1. Proti komu chtějí pořád bojovat , když nejsou schopni ani zlikvidovat ilegální narušitele , na které zatím stačí kulomety , kterých máme jistě dost !!.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud nevíte, že IS je neregulérní armáda USA a že v USA probíhá boj mezi elitami na hranici občanské války (nedávno vyhodili nějakou ženu z Trumpova týmu z restaurace), tak se v tom nevyznáte. Trump tím zachraňuje střední a Východní Evropu (ne záměrně, ale aby oslabil v Evropě tu část elit, která podporuje deep state USA - nepřítel mého nepřítele je mým přítelem). Západní Evropa je odepsaná a asi tam brzy bude kalifát. To je to důsledek kolonizace Afriky (nedávno vyšlo najevo, že Africké Francouzské kolonie odevzdávají 75% HDP). Trump čistí deep state, který chce rozpoutat chaos v Evropě (aby si mohl hrát na hodného proti zlému, kterého sám vytvořil), kvůli záchraně postavení světového četníka. Nemůže to říci přímo, tak to hraje šikovně přes peníze, které USA zoufale docházejí, velmi chytré. Trump pracuje na tom, aby USA přeměnil na lokální mocnost, což je nejlepší řešení jak pro lid USA, tak pro celý svět. (Musí se s tupým davem šikovně, tak je to pod heslem Amerika first a další šou kolem Trumpa, které je pochopitelné pouze ve vztahu doma k Američanům, jinde ve světě nedává smysl).

   Smazat
  2. 18:20 Trump neco vi, rekl bych ze vi ze situace je desiva. V Evrope i jinde bude valka a Trump si nechce palit prsty.

   Smazat
  3. 19:54
   Celá uASS ŽUMPA stojí za EN ONO!!!!!

   Smazat
  4. Plně souhlasím s "Anonymní". Trump se mnohokrát vyjádřil proti Clintonce a zvlášť silně proti CIA. Musí čelit útoku, který CIA připravuje na příští americké volby. A amrický volič je trochu omezený, je třeba jej zaměstnávat siláckými opatřeními. Není důležité pomáhat v jednotlivých situacích, je důležité zabírat prostor v amerických denících. Málo se mluví o tom, že CIA je státem ve státě, BitCoin je jejím nástrojem jak financovat operace, které by Senát neschválil. Havel dával polibky smrti svým přtelům, Trump umí dávat polibky smrti exponentům opačného tábora. Já mu tleskám!

   Smazat
 2. Kdyby to aspoň Trump řekl naplno,kupujte naše zbraně.
  Zvýšit armádní rozpočet by šlo,už k vůli nárůstu utečenců,ale zbytečně nakupovat zbraně na sklad,je pod úroveň myslících politiků.Bohužel,nemají co potřebného světu nabídnout,jen zbraně.

  OdpovědětSmazat
 3. Nejlepší by asi bylo, kdyby se američané zdravě nasrali a přestali Evropu "chránit". Ať se sbalí a z Evropy vypadnou.

  OdpovědětSmazat
 4. Ako hrozbu mieni Trump terorizmus.MK

  OdpovědětSmazat
 5. Ředitel zeměkoule, vydává příkazy a když neposlechnou, tak je vystřílí ? Alka

  OdpovědětSmazat
 6. Oni umírají v Evropě !!! Fuj ! jen tam kde rozpoutávají války jinde a masakruji jejích občany !!!

  OdpovědětSmazat
 7. Americké plechové kavalerie projíždějící naší zemí jsou nechutným klínem mezi evropskými zeměmi, které se USA snaží mezi sebou rozeštvat. Nemám Rusy v obvzláštní lásce, ale proč by měli být donekonečna mým nepřítelem, když už jsme dnes Němcům kde co odpustili a ještě se jim omlouváme. Proč se Trump stará o obranu suverenních států? Ony sami musí vědět jak a kým jsou ohroženi a jaké finance na to vynaložit. Na to rady Američanů nepořebují. Dodnes nikdo ze spojenců USA nevznesl protest na nelidský postoj Trumpa proti imigrantům. Nikdomu neradí jak by se měla jeho zem chovat. Tak ať on a jeho vláda už konečně nezasahuje do zájmů jiných jim zpřátelených(!?)zemí v ničem. M.R

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám rád Rusy. Jsou to mí bratři. Nestydím se za to říct to nahlas. Nemám rád EU, nemám rád NATO. Energie obou organizací jsou pro nás temné, vražedné. Vedou nás do slepé uličky.
   Nespojíme - li se my, Slované opět dohromady a nedáme - li sbohem anglosaskému vidění světa, nemáme jako Slováci, Moravané či Češi žádnou budoucnost...
   Jan Smola, Havířov

   Smazat
  2. 18:12 souhlasim!

   A Yankee Come Home

   Smazat
  3. Domnívám se, že není sporu, že státy by si měly financovat své funkční armády. Ale napřed je třeba mít představu o podobě té armády, a jakému účelu by měla sloužit.
   Především by měla řešit současnou situaci, tedy zajišťovat ochranu našeho území, před nežádoucí infiltrací bezpečnostně a zdravotně rizikových osob. Střednědobě, by měla chránit naše území, i před napadením jinou armádou. Stát, který není schopen se bránit, není státem. A chaos narůstá. P.K.

   Smazat
 8. Trump priznava ze USA neni v situaci aby si mohli dovolit chranit Evropu. Do USA se blizi obcanska valka.
  Logicke by bylo kdyby predal Trump dozor nad Evropou Putinovi. Uz za tyden.

  OdpovědětSmazat
 9. 19:45
  Rozesrali co mohli a teď najednou dávají PAZOURY pryč????
  Jak typicky uASSacký!!!!!

  OdpovědětSmazat
 10. 20;07
  Když je v uASS občanská válka,tak by bylo pro Trumpetu NEJLEPŠÍ,STÁHNOUT Z CELYHO SVĚTA TY SVOJE OKUPANTY """"DOMŮ""""",na ochranu před Sörösem a spol.ne?!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Nejhezčí na tom je jak trump zoufale shání prachy po celém světě. Ale ten jejich šílený dluh je stejně zlikviduje.

  OdpovědětSmazat
 12. https://dvoranahlouposti.blogspot.com/2013/10/rostislav-hedvicek-strucna-historie-lzi.html

  Najdete tam i jeho zidodrzku otlemenou +dalsi zajimavosti ze zivota tohoto parasita

  OdpovědětSmazat
 13. Krajská správa SNB - odbor vyšetřování StB
  VS-ČVS - 262/1986

  POSUDEK
  Rostislav Hedviček, nar. TT. MM. JJJJ, který byl naším zaměstnancem. Do funkce bezpečnostního technika a požárního technika nastoupil 1. 5. 1979, do kategorie THP byl zařazen po absolvování odborného kurzu na Institutu výchovy BP v Brně od 1. 10. 1979. Postupně se zapracovával do problematiky OBP a PO závodu, poněvadž předtím takovou funkci nezastával. Svěřené úkoly plnil dobře, své znalosti si doplňoval studiem odborné literatury a účastí na školeních a kurzech. Jeho pracovní morálka byla dobrá, během doby zaměstnání nedošlo k žádnému porušení pracovní morálky. Po odborné stránce projevoval snahu k osvojování si dalších teoretických a praktických znalostí. Politicky organizován nebyl. Byl členem ROH od roku 1976, členem SSM. Vykonával funkci instruktora jízd ve Svazarmu-autoškole. Byl veselé, kamarádské povahy, měl přímé jednání. Průměrný měsíční čistý výdělek činil 3 267,- Kčs.

  ředitel závodu
  Ing. Špatina

  OdpovědětSmazat
 14. https://dvoranahlouposti.blogspot.com/


  Hedvicek agent STB?? Rozen 1956 !!

  OdpovědětSmazat
 15. To jsou ale KRAVINY. Asi jste panove zapomeli jak ze zilo za Komunizmu. SSSR valka s Cinou, invaze do Afganistanu, a nebo jak Rusaci dnes masakruji civilni obyvatelstvo v Syrii. Ovsem Putin rika ze v Syrii dela jen humanitarni bombardovani civilistu chlebem a potravinami.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.