Reklama

pondělí 23. července 2018

Trump vystoupil proti umístění vojsk NATO na hranicích Ruska

23. 7. 2018¨    zdroj
V předvečer dal americký prezident Donald Trump zcela jednoznačně mezinárodnímu společenství najevo, že vůbec nemá zájem o další postup NATO k hranicím Ruska. Během vystoupení v televizi Fox News byla hlavě Bílého domu položena konkrétní otázka, proč by američtí vojáci měli jít bojovat například do Černé Hory a umírat tam neznámo za co. Na to Trump odpověděl, že on sám vůbec nevítá a nepodporuje takové kroky.


Podle názoru prezidenta USA může být konflikt v téže Černé Hoře příliš tvrdý a nakonec povede k vypuknutí třetí světové války, což absolutně nechce.

"Černá Hora je malá země s velmi silnými lidmi. Jsou to velmi agresivní lidé, mohou být agresivní a - blahopřeji - získáme třetí světovou válku", řekl v televizním vysílání.

Zároveň byl Trump nucen připustit, že v případě nutnosti bude v souladu s dohodami v rámci NATO přece jen nutno tam poslat armádu USA.

Podle názoru Dmitrije Suslova, experta na mezinárodní vztahy a zahraniční politiku USA, který vyjádřil v rozhovoru s Baltnews.lt, dal Donald Trump svými slovy jasně najevo, že si nepřeje další rozvoj NATO na východ.

Poznamenává, že šéf Bílého domu měl zjevně na mysli nejen Černou Horu, ale i Ukrajinu a Gruzii. Je zřejmé, že pokud se tyto země stanou součástí Severoatlantické aliance, situace v regionu se značně vyhrotí a případ může skutečně dospět k rozsáhlé válce, jak zavčas varoval Vladimír Putin.

"Na příkladu Černé Hory vyjádřil Trump své obavy z dalšího nezadržitelného rozšíření severoatlantického bloku. Země, které mají územní problémy nebo konfrontační vztahy se svými sousedy, mohou vyvolat vojenský konflikt, což automaticky povede ke vstupu celého bloku NATO do války. Trump si uvědomuje, že to platí obzvláště, když mluvíme o zemích, jako jsou Gruzie a Ukrajina. Jejich vstup do aliance bude přímým krokem ke třetí světové válce", domnívá se Dmitrij Suslov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Trump nic o nerozšiřování NATO neřekl, vy lháři a podvodníci.
  A i kdyby ano tak zítra bude klidně tvrdit pravý opak, pokud to pro něj bude výhodné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co řekl Trump v článku je a k tomu je tam komentář Suslova. V článku je jasně patrné co řekl Trump a co je komentář.

   To, že mainstream tohle už obvykle nerozlišuje by vám nemělo bránit to tady jasně rozeznat. Protože jestli ani tohle nedokážete, budete na poctivé alternativě, jako je NR, bohužel za idiota.

   Smazat
  2. 6:22 komentáŕ Suslova je čistá propaganda pro mįstni v Rusku,nic vic a nic míñ.Co"nevysvêtli"
   Mária Zacharovova,to"vysvêtli"lidem v Rusku
   lidé jak p.Suslov.Poslednim kouskem takovÿchto zmetkú jsou komentáŕe k vypovêzeni ruskÿch
   "diplomatû" z Ŕecka.

   Smazat
  3. kolik hodin či spiše minut to prohlašeni bude směroplatne stejnej reterdovany trol jako naš nechceni miliardarski eštebak

   Smazat
  4. 0:57 Vy asi chcete chcípnout v radioaktivním ohni jestli si myslíte že se Rusové rozbrečí a vzdají kvůli základnám jste na omylu. Pokud to Trump řekl je to skvělá zpráva. A o ovlivňování voleb že otočil s tím stejně už nejde co dělat.

   Smazat
 2. pane jando no tak Probuďte se už je rano, to byl jen vás sen

  OdpovědětSmazat
 3. Unipolární svět končí. To ví každý trochu informovaný člověk. Důvodů k tomu je více. Pro tento účel si vystačme s tím, že se světoví globalisté rozcházejí s americkými neocony ohledně jejich politiky Pax americana a že USA již dále na pokračování v ní nemají peníze. A bude ještě hůře. Je tedy třeba odstoupit i od praxe, že každý na světě bude mít u plotu své zahrádky americké vojáky, pokud již na té zahrádce přímo nemají základnu. O tom, že to Trump nemá doma lehké, nemůže být sporu. O tom, že zemi převzal v ekonomicky i technicky značně dezolátním stavu, též ne. Snaží se to řešit. Po svém, někdy poněkud neortodoxně. Proto ale byl přece vybrán a nakonec dostal i určitou podporu od světových globalistů, byť nebyl jejich koněm do prezidentských voleb v USA. Pokud jde o nás a o další obyvatele naší planety, může být rozdílný pohled na to, jak chceme naložit se svými životy. Zda dále žít či zda si vybrat hroznou smrt, která nemusí být přitom ve všech případech rychlá. Já chci žít, a proto každou zprávu o uvolnění napětí a stažení vojsk vítám. A co Vy, vážení občané a diskutující?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaroslav Tichý Přesně tak však sem to výše napsal.

   Smazat
  2. A KDY ZAČNETE PODPOROVAT NÁRODNI PROGRAM VOLIČŮ

   je to vaše záchrana a ne,že ne.

   HUŠ NA PRVNI ZNÁMÉ BODY A NAPSAT,PROČ JE NECHCETE!

   Smazat
  3. HEJ TICHÝ CO TAK NAPSAT ČLÁNEK JAK VÁM BYL OHLUPOVADLY TISKU A TV UKRADEN PRÝ NEPLATNÝMI

   volbami zdemolovanými informacemi hlas a tedy i vaše moc.Jestli by jste to dokázal, to by byla bomba a ne tu psát ty popisy situace kterou všichni už dávno známe.

   A UŽ ZNÁTE TEN POZDRAV MÍRU ZDAR, ANEBO TAKY NE?

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.