Reklama

.

.

neděle 22. července 2018

Trumpova cla nezaberou

Jaroslav Loudil
22. 7. 2018
pan Trump nedávno pohrozil Číně, že nakonec zavede 10 % clo na čínské zboží za 500 mld. USD!! Jak se s tím Čína vyrovnala?? Od začátku roku nechala svou měnu Juan nejprve posilovat z 6,50 na 6,30, ale když Trump začal zavádět na čínské zboží cla, tak čínský Juan rychle obrátil a z 6,30 oslabil už skoro na 6,80, tedy o 8 %. Tím Čína pro své exportéry Trumpovo clo 10 % rychle a elegantně sprovodila ze světa!


Zatímco ve Washingtonu úmorně po večerech sestavují sáhodlouhé seznamy čínského zboží, na které bude uvaleno clo, tak čínská centrální banka elegantně vrátila úder oslabením národní měny. Nyní Washigton podrážděně oznámil, když zjistil, že opět prohrává, že nechá Čínu vyšetřovat za tuto manipulaci s měnou.

P.S. To je ovšem jenom k smíchu! Vzpomeňme na umělou manipulaci s naší korunou, kterou nedávno prováděla ČNB, když uměle oslabila její kurz na 27/Euro. Nebo také na nedávnou manipulaci kurzu švýcarského franku. S měnou dnes manipuluje kde kdo, když se to - "hodí", tak se manipuluje. A dokonce se to všem veřejně oznámí, viz naše ČNB. ČNB oznámila, že kurzovou manipulací mimo jiné chce pomoci našim exportérům. Myslím si proto, že tady opět panu Trumopovi pšenka nepokvete!

https://www.tyden.cz/rubriky/byznys/svet/s-cinskou-menou-se-mozna-manipulovalo-usa-to-prosetri_489653.html

7 komentářů :

 1. Ta a teda je to umělé oslabování měny dobré a chytré nebo špatné a hloupé? To jsme se nějak od pana Loudila nedozvěděli.
  Mám dojem že by Loudil chtěl strašně říct, že v případě Číny je to samozřejmě geniální tah a v případě ČR hloupý a sprostý tah, ale neví jak to zaobalit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:05 hloupě poštíváte. Utvořte si laskavě názor sám komu, podle vás, prospělo oslabení Jüanu a komu třeba ne. Pokud jste schopen vysledovat relevantní informace a z nich odvodit logický závěr. Ten bude platný pro jisté časové i místní situace, těžko univerzálně. O to jde. Pan Loudil pro ČR nic netvrdí, pouze informuje, jak Čína reaguje na cla, realizovaná USA. Zřejmě docela účinně. Zda je to pro naší či evropskou politiku dobře nebo ne, to vám pan Loudil neříká a já to nevím. Vy zřejmě taky ne, na to evidentně nemáte, machře.

   Vymazat
  2. Anonymní22. července 2018 18:05
   Rozdíl mezi ČE a Čínou tu je určitě. Zatímco oslabení koruny, jednak podpoří ten omílaný vývoz, na druhou stranu dovolí zahraničním investorům, levně skoupit čeká aktiva. Oslabení juanu také podpoří čínský vývoz, ale díky jejich zákonodárství, jsou zahraniční investoři v nákupu aktiv omezeni. P.K.

   Vymazat
 2. Premier CR radeji vyhosti nejakeho diplomata.

  OdpovědětVymazat
 3. Je moc sprosté že to smradlavé euro spadlo jen o korunu. Pana Trumpa od toho šíleného dluhu nezachrání nic. Leda že bychom jim půjčily Klause aby naučil američany utahování opasků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A na ozdravení, by jim zavedl balíčky. Ať si jich také užijí, vždyť ten rozvrat české ekonomiky, byl na radu amerických poradců. Nejspíš je to stejně čeká, jen co si rozhodující síly, převedou majetky do Číny a dalších asijských států. P.K.

   Vymazat
 4. oprava
  nikoliv na 6,80 ale 5,80

  OdpovědětVymazat