Reklama

.

.

středa 18. července 2018

Tržní jednání není rasismus

Vladimír Pelc
18.7.2018 VašeVěc 
V souvislosti s výroční zprávou o činnosti úřadu veřejného ochránce práv poskytla ombudsmanka Anna Šabatová rozhovor o práci úřadu. Rozhovor má titulek: „V Ústí seženete levný byt, když nejste Rom. Bydlení není dárek navíc, ale základní potřeba.“ *)

Chci se zastavit u jednoho jejího tvrzení, které není kvalifikované; zní: Třeba v Ústí nad Labem byty jsou, dokonce nejsou ani tak drahé. Pokud nejste Rom. Pokud jste, tak jsou byty pouze špatné a drahé. Ta situace je komplikovaná a diskriminace hraje významnou roli v jejím zhoršování.

Citovaná interpretace skutečnosti je zavádějící, protože není ekonomická; ohání se pseudohumanismem. Je to chybné posouzení problému, protože uvedená realita není záležitostí rasy, národnosti atp., nýbrž tržní situací (jedná se o byty, které pronajímají soukromníci).

V tržním hospodářství se do ceny služby ad. vždy zahrnuje riziko. Riziko se oceňuje penězi; kupř. řidič motorového vozidla, který často způsobuje dopravní nehody, platí vyšší pojistku – platí za riziko, které je u něj reálné, totiž že opět havárii způsobí; pojištění nemovitosti v záplavové oblasti je vyšší, protože zahrnuje riziko povodně a škod, která povodeň přináší … a takových příkladů je přehršel.

Při pronajímání bytu členovi rizikové skupiny obyvatel – chce snad někdo tvrdit, že romská komunita není v tomto směru riziková?; stačí jako příklad uvést vybydlený Chánov a další lokality? – tedy při pronajímání bytu členovi rizikové skupiny obyvatel se majitel chová přirozeně tržně a riziko poškození bytu, jeho vybydlení ad. do nájmu započítává. Pokud by tak neučinil, nesl by riziko prodělku, ztráty. Máme u nás různé komunity, velká je vietnamská; tato komunita riziková není, její členové jsou pracovití, domy a byty neničí, pokud výjimečně dojde k jejich násilné, agresivní akci, je zaměřena zpravidla dovnitř této komunity, nikoli proti většinovému obyvatelstvu; u komunity romské je tomu právě naopak.

První část titulku „V Ústí seženete levný byt, když nejste Rom“ je nepochybně pravdivá. Ale není tomu tak proto, že (potenciální) nájemce je Rom, nýbrž proto, že pochází z rizikové skupiny obyvatel. Pokud by šlo o Vietnamce, nepochybně by sehnal byt s nájmem v místě obvyklým. Jestliže by zájemce o nájem bytu pocházel z jiné rizikové skupiny obyvatel (alkoholik, gambler, drogově závislý), pronajímatel by v případě nájmu bytu do ceny nájmu, pokud by k němu došlo, příslušné riziko také započítal.

Nebezpečí rizika rizikového jednání člena rizikové komunity se vedle započtení tohoto rizika do ceny nájmu může projevit také v tom, že nabídka je méně kvalitní, než obvyklá.

Hodnocení sledované záležitosti ombudsmankou není kvalifikované; navíc vede k posuzování situace jako důsledku rasové diskriminace, což může vyvolávat nevraživost. S rasismem však uvedená skutečnost nemá nic společného, je to důsledek pravděpodobného chování potenciálního nájemce; pravděpodobného proto, že k takovému rizikovému jednání u členů příslušné komunity zpravidla dochází. Je to normální tržní vztah v tržním prostředí.

*) Viz
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/sabatova-v-usti-sezenete-levny-byt-kdyz-nejste-rom-bydleni-n/r~fb390a707e9711e8aaa4ac1f6b220ee8/?redirected=1531746817 (5. 7. 2018)


55 komentářů :

 1. EU si před pár lety prosadila docela netržní přístup k životním pojistkám.
  https://finance.idnes.cz/zivotni-pojisteni-zmeny-pro-zeny-a-muze-fdt-/poj.aspx?c=A121030_1847494_poj_zuk

  Pozn - už jsem slyšel o pár docela zdevastovaných i vietnamských nájmech. Sice ne tak strašně jako od indočechů, ale vybydleno na úroveň velice nízkého asijského standardu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:49 "Zajímavé" to informace o Vietnamcích u nás ...

   "V očekávání benefitů z vietnamské strany jsme sem pozvali zaměstnance, kteří nám měli pomoci v pozicích, které nám tady chyběly, nicméně sečteno podtrženo: v retrospektivě 10 let musíme říci, že jsme si sem dovezli „OSVČ", kteří neskočili v průmyslu a odborných profesích, na které jsme si je sem přivezli (jde-li o logiku „dovozu"). Co se týká potencování bezpečnostních rizik, část lidí, kteří se octli bez práce, bylo využito a někdy i zneužito — konkrétně kriminální částí vietnamské subkultury na našem území. Ta se záhy s plnou vervou asijského temperamentu pustila do drogové industrie."
   https://cz.sputniknews.com/nazory/201807187731036-General-migrace-drogy-Schengen-kontrola-policie/

   Vymazat
  2. Zajímavý názor,jako kdyby u nás neexistovaly varny pervitinu a jiných drog včetně pancovaneho alkoholu,ktere vlastnili a vlastni rodili cesi.

   Vymazat
  3. 10:13 Je zřejmé, že nejde jen kriminalitu ze strany Vietnamců, ale i dalších národnostních skupin na našem území, které nemají naše bezpečnostní, finanční a jiné orgány zcela "pod kontrolou".
   O politicích ani nemluvě...

   Vymazat
  4. Vietnamskou menšinu bych nechal na pokoji, pozitiva převažují nad negativy. Horší je to s kriminalitou u menšin s islámským původem, Albánci, Čečenci a další etnika.

   Vymazat
  5. Tvrzení Šabatové není zavádějící, ale rize účelové. Ona to moc dobře ví a proto tak činí. Účelové v tom smyslu, aby většinová společnost se dostala do role viníka, který zapříčinil, že to jak cikání u nás žijí, není jejich chyba v neochotě pracovat, učit se, snažit se, ale je to chyba nás, že se nemáme snahu snížit na jejich úroveň. Kecy o rovných příležitostech jsou zcela zavádějící. Ve školách jsou dnes bílé děti diskriminované na úkor cikánských dětí a stejně to žádné zlepšení u cikánských dětí nepřineslo. Přineslo to jenom pokles vzdělanosti u naších dětí.

   Vymazat
  6. 11:19
   Souhlas

   Vymazat
  7. Naprostý souhlas s 18. července 2018 11:19
   Václav

   Vymazat
  8. 11:19 Ano pane já to etnikum znám mám s nimi veliké zkušenosti inkluze je zločin proti Českému národu.

   Vymazat
 2. Prevedme si situaci do 30.let v Nemecku .Hesla :nekupujte u Zidu take pokladate za trzni?A zdevastovane najmy jsou i od Cechu,mohu potvrdit.Znam i pripad naproste devastace domu od švycarskych diplomatu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bagounová 10:03

   Znáte z vyprávění, že ano i Vy ostatní. Poznejte čerty na vlastní kůži, na vlastní každodenní přebývání v hluku, ničení a bordelů! Prodejte svůj byt v klidu za maximum u Vás a kupte si ten samý vedle čertů za 50-tisíc u nás vyděláte, nechcete, proč?

   Rozdíl v ceně využijete na své klidné naivní bydlení, zde vedle Chanova, ale nejspíše se dříve ze samého blaha OBĚSÍTE za asistence, té skopové hlavy Šabatové.

   A řekněte před ní slovo CIKÁN, zažaluje Vás za rasismus, jako vyhrožovala našemu předsedovi SBD Krušnohor. Který má s čertů hlavu jak medicimbál, díky zničení, jednoho bytu v družstvu za druhým čerty!

   Z 99% jsou všichni čerti stejní, jejich chování pouze kopírují arabové v Teplicích, hluk po nich ohromný nepořádek, jak ve městě, tak v bytě, jenom, že jsou od hlavy až po paty v černém hábitu ve čtyřiceti stupňových vedrech. To musí být podpáždíčko, fuj! A hromada nevychovaných smráďat, kolem sebe.

   Tady se nedá prodat své zvelebené obydlí a začít, někde jinde, cena je zdevastovaná a žádný jiný "vůl" to neodkoupí. Já se mu nedivím, taky bych sem nešel, kdybych se tu nenarodil.

   A jak to zde v socialismu bylo krásné. Jen jsme neměli polepené zdi domů, velice hořlavým materiálem polyesterem a pomalovaným barevně (zateplení), jinak se zde nic nového pro lidi nepostavilo!

   Čertice měli po druhém dítěti dobrovolně (za prachy!), podvázané vaječníky a drželi je v lati! Byl od nich klid!?

   Prosím, pokud toto znáte jen z doslechu, radši držte ústa, uděláte to nejlepší pro nápravu, tohoto neutěšeného stavu, který stále metastázuje ...


   Děkuje Ramón

   Vymazat
  2. Proč mě google u vás blokuje, zálohuji a odešlu z jiného přístroje, jak vidíte zde u 11:24,komu to prospěje???


   Google Vy šmíráci, zdraví Ramón

   Vymazat
  3. Ramóne palec nahoru!
   Zdravím Vandal

   Vymazat
  4. Ramóne skvělý komentář souhlas arabové jsou horší nebo jsou náboženští fanatici.

   Vymazat
  5. 10:03 To opravdu nedokážete rozlišít mezi útoky na někoho kvůli rase a oprávněnou kritikou jiného kvůli jeho chování? A jestli chcete tvrdit, že se ten švýcarský diplomat choval jako cikáni třeba v Chánově, tak jste lhář nebo idiot.

   Vymazat
  6. ... a nebyl o náhodou Švýcar kosovsko-albánského původu?

   MM

   Vymazat
  7. Promiňte, ještě pár slov k podivínům pod BAGOUN.

   Písemný projev, jako kdyby přispívali po jízdě na horské dráze a nemohli se trefit prstem na klávesnici?

   Jednou píší v ženském rodu, poté v mužském rodu?
   A vždy je to perla příklad:" BAGOUN - Pane Dvořák, to jsem já TA z Bělehradu?". V jiném příspěvku pouze kostrbatě mudruje mužský rod?

   Jak je to vlastně s Váma Badoun?

   Ramón

   Vymazat
 3. Vedou se u nás statistiky podle národnosti, rasy, náboženského vyznání? Jak je to s bezdomovci - kolik z nich je bílých a kolik "barevných"? Jak je to s exekucemi? Kolik lidí stojících pod exekucí (nemyslím nyní fyzickou popravu) je bílých a kolik "barevných". Jak je to se sociálními dávkami? Kolik jich pobírají bílí, kolik barevní? Tak to by mne moc zajímalo, kdo je diskriminován!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:23

   Za takto diskriminační dotazy, brzo bude ta skutečně fyzická exekuce? Vy jste to predikoval naprosto výstižně. To jsme dopadli, svět se nám obrátil v Pitómium a to jsem volil SPD (poprvé a naposled)!

   Důvody mého prohlédnutí SPD (Dvojka Okamura, Fiala), Vám napíši, až zde o nich bude článek.

   Ramón

   Vymazat
  2. Ramóne, to jsem zvědav, protože z aktuálně volitelných stran už mi zbyla jenom právě SPD.

   Tak nějak ale mám tušení, že to nic až tak převratného nebude.

   PS: aktuálně v komunálních volbách a v ostatních jakmile budou mít blíž k 5%, budu však volit ČSNS (Česká strana národně sociální). Při jejich současném zaměření a vedení.

   Vláďa z Brna

   Vymazat
  3. Vláďo

   Já bych Vás úmyslně nenapínal, ale čekám na písemnou odpověď Tomia Okamury nebo alespoň, že není v jeho časovém shonu ani chvilka na omluvu. Čekám již cca dva měsice a nic?

   Přiblížím jen krátce, netýká se čertů, ale podvodného, vědomého, úmyslného okradení občanů ČR! Obrátil jsem se na něho osobně, prostřednictvím Podatelny PČR, Ústředí SPD.

   Dotaz k vysvětlení obdrželi a dál se na vše vys....! Neozvese-li je to pro mne pouze další rychlo mluvící hlava, prahnoucí po moci?!

   A fakticky, kým by se obklopil ve vládě Fialou. Není koho volit, žádné osobnosti zde nejsou!

   Ani brnk, ani vrnk, jak říká J. Lábus v jedné své roli o svém sexuálním náboji.

   Příjemné léto, Ramón

   Vymazat
 4. Špatně,špatné celá diskuze.Diskutujeme nad něčím co není v normální společnosti normální.Vime všichni že myšlenkové pochody paní Sabatove jsou zcela mimo běžné chápání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:31 No právě musíme diskutovat a pak volit vlastenecké strany jinak se nic nezmění.

   Vymazat
  2. diskutovat, je jako mlátit prázdnou slámu.
   buďte agresivní ztrpčujte jim každý den, každou minutu celý jejich život.
   Oni nemají žádní právo žít tady, mezi námi!

   Vymazat
 5. Co mě je platný byt v Ústí, když tam není práce. Paní Šabatová je úplně mimo mísu. Jen plká jako Trump, jsou zřejmě ze stejné komunity.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. probuďte se a řežte je, hlava nehlava. Dokud budete jen prosit a čekat, tak vás budou řezat oni.

   Vymazat
 6. Nu, majitelé bytů se pochopitelně snaží předejít jejich devastaci nebo problémům s neplatiči. Například v Německu, chcete-li si pronajmout slušný byt na delší dobu, majitel vás obvykle požádá o předložení pracovní smlouvy a o potvrzení výše mzdy. Nevím, co by tomu řekla paní Šabatová, ale asi by se jí to nelíbilo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak majitelum většinou družstvum romove nevadi ale pansoudruh předseda si je neda vedle sebe a druhym poradi že maji byt k nim tolerantni třeba pozvat je na večeři či jim pujčit kolik potřebuji a hlavně je nedraždit to by mohla přijit ona soudružka ktera bydli ve vilove čtvri a posrat na nas policii kdyby teda zrovna neměli nic jineho na praci a to pak už vovčanum hrozi i doživoti a v blizke budoucnosti opratka

   Vymazat
 7. Byt si rozhodně netroufnu pronajmout jen tak někomu, aby mi ho vzápětí vybydlel, pronajímání bytů je vždy riskantní podnik a největší riziko je právě u těch nejlevnějších pronájmů.

  Jedna nebo dvě platby předem jsou stejně tak obtížné pro nájemníky, jako i nedostačující pro pronajímatele v případě, že špatně nájemníka odhadne, protože to co mu ten nájemník za měsíc může zničit, může být snadno mnohonásobně dražší než výše nájmu, a to i když se mu nájemníka podaří hned za měsíc z bytu vykopat pryč.

  Proč by měli podnikatelé ze svého zachraňovat sociální neschopnost státu?!!

  Jediné řešení, které k něčemu povede, jsou obecní nebo státní sociální byty s několika úrovněmi komfortu a odolnosti. Kdo se osvědčí putuje nahoru, kdo se neosvědčí, putuje dolů. Na nejnižší úrovni by to byly betonové nerozbytné holobyty.
  K tomu bych jim platil sociální pracovníky zaměřené na základní výcvik k normálnímu bydlení. A pomoc v případě psychických problémů.

  Cílem musí být tyhle lidi převychovat, ne v nich utvrzovat to špatné, nebo aspoň je donutit se udržovat v nějakém režimu jakžtakž civilizovaného chování. A účelně jim pomáhat v tom, co by sami bez pomoci nezvládli.

  Copak tak blbá kráva Šabatová nevidí, že ten problém není na podnikatelích? Ale na špatném státu, který řeší vlastizrádnou agendu namísto skutečných problémů?!!

  Vláďa z Brna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šabatová patří do spolku, který má za cíl jediné. Rozložit společnost. do stejné party patří všichni "humanisté", vč. Havla. Nevím kdo jim to poručil, nebo je k tomu přesvědčil, ale cíl je jediný. Učinit stát neschopným plnit ty nejzákladnější funkce. Bezpečnost, a to vnitřní i vnější a zabezpečení skutečně potřebných.
   Tady nejde o lidskou hloupost. Jakkoliv nemám o jejich inteligenci vysoké mínění, tak hloupí určitě nejsou. Tady už jde o zlý úmysl. I blbec, pokud strčí ruku na el. vedení pod napětím a dostane ránu si zapamatuje, že tam tu ruku podruhé strkat nemá. Dobroseři těch pomyslných ran již dostali celou řadu. Většina voličů odmítla jejich kandidáta na prezidenta a strany hájící jejich názory mají neustále sestupné výsledky ve volbách. Přesto nepolevují ve svých snahách národ vnitřně rozdělit a tábory, kterých je několik, postavit proti sobě. Přičemž agresivita neustále roste a pokud se zbytek racionálně uvažující společnosti nevzepře, může se dočkat občanských nepokojů, které jsou posledním krokem před občanskou válkou.
   Rozděl a panuj. Staré, leč stále aktuální. Snáze se ovládá rozhádaný dav, než semknutý národ.

   Vymazat
  2. Vladimíre

   A to je pro mne to nepochopitelné, oni zničí i ty betonové "nerozbytné" bunkry!? Známý pracuje u firmy, která ty jejich zlikvidované dva paneláky v Chanově demolovala a u on toho fotil, předem neskutečné.

   V betonových sklepech totálně rozmlátili, betonové stropy! Podlahu a stěny ani nezmiňuji?! Nehledali železobetonovou výstuž do sběru! Jen tak z nudy a debility poničili i ty betonové stropy. To je prostě mimo naše lidské chápání?

   Tam to omrknout šílená hovězí hlava Šabatová nezašla a kdyby ano prohlásila by, že za to můžem my, jelikož jsme jim připravili neadekvátní podmínky. "Pro jejich devastační zálibnou činnost" ...

   A poté by natáhla pracky s manželem a dětmi do státní kasičky pro VÝPLATU! (Disident, krátce Dezidér).


   Zdraví Ramón

   Vymazat
  3. Omluva: ...a on u toho fotil předem,...

   Vymazat
  4. 12:25, pane Hricáku, vím , že nemůžete vědět kdo to těm havlům a šabatovým nařídil, ale tušit byste to měl. Jistě Vám nejsou neznámá jména Kalergi, Brzezinski, Barnett a spol. A to jsou jen viditelní z té party, stejně jako slouhové v Bruselu, Berlíně , Paříži, atd. Buďme si jisti, že zakrátko budeme mít i u nás na postech nejvyšších členy skupiny slouhovské... nemohou se nechat odstrčit.

   Vymazat
 8. Starobolševický záprdek jménem Šabatová.......

  a škodí a škodí !
  Této bábě a celé té její rodince by měla být povinnost postavit za svoje peníze a výlučně jen vlastní fyzickou prací nové domy co cikáni zničili !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepřehánějte. Mladá Šabatová-Uhlová udělala dobré reportáže z blbě placených zaměstnání.

   Vymazat
  2. Saša a táta Uhlovi jsou asi větší realisti, než máma Šabatová.

   Připadá mi, že Saša si uvědomuje, jak se u nás často těžko žije lidem na dně, pokud chtějí žít slušně, ze své práce, normálně bydlet, normálně žít, nebo aspoň přežívat.

   To její matinku trápí jiní 'chudáci'.

   Vymazat
 9. Mimo téma: Nová ministryně práce a sociálních věcí má být údajně švagrová Bakaly Jana Maláčová, která je velmi výkonná, když paralelně se studiem v Londýně od června 2015 řídila pod ministryní Marksovou odbor rodinné politiky a politiky stárnutí na MPSV. Maláčová bude ministryní a manžel Chmelař státním tajemníkem na Úřadu vlády.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:57 Jestli to je švagrová bakaly tak jsme spadli z bláta do louže.

   Vymazat
  2. Je to na parlamentních listech.

   Vymazat
  3. Její ségra je ta manekýna, co dělala mluvku ODS a pak jí Bakala koupil soutěž o Miss?

   Vymazat
 10. u nas už se s nastěhovali na sidliště do te doby než je spekulanti mezi vovčany nasadili bylo sidliště jakž takž i vovčani občas něco udělali dnes hnědi okupuji parky aby dokazali že do prace nemusi protože jsou hnědy a uklizet po sobě to už vubec nikdo znich jo když se rozdavaji davky tak nechybi nikdo no a park tak tam už jenom odvažlivci a rambou viz šervudou

  OdpovědětVymazat
 11. Odporný kraďousek vitá migranty je jich 450 a nikdo je nechce:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ozrala-a-zlodej-zlodejska-Kalousek-se-dnes-postavil-za-prijeti-uprchliku-544350

  OdpovědětVymazat
 12. S Evropou je konec. Evropa si sama dováží na svůj kontinent své katy, kteří až jich Evropa doveze větší množství, původní obyvatelstvo pozabíjí, protože Afričani jsou svou vírou vedeni. Evropani jsou nevěřící psi, kteří musí muslimům sloužit. Je část Evropy, která na to upozorňuje a všemožně se snaží, aby k tomu nedošlo, ale asi je už pozdě a miliarda Afričanů je připravena do Evropy přijít a vše co bylo v Evropě generacemi vybudováno, zničit.

  OdpovědětVymazat
 13. U nás máme tisíce lidí, kteří k nám přišli z různých koutů Světa před desiletími a plně se integrovali do společnosti a jejich dětí patří často k premiantům ve školách. V čem to je, že Romové, kteří k nám přišli před řadou staletí, integrace nebyli dosud schopní. To tedy nevypadá, že bychom byli viníky my!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V čem to je ?

   V genech, ve výši IQ. IQ se dědí. Tzv. "převýchova" je utopie.

   Geny se nedají převychovat.

   Vymazat
  2. Někteří cikáni se úspěšně integrovali, ale ti se ke "svým" raději nehlásí.

   Leo

   Vymazat
  3. Cikáni se jako každý organismus jen přizpůsobují životním podmínkám. Poplyšový režim nastavil podmínky tak, že je pro ně výhodnější žít z dávek než pracovat. Byli by hloupí, kdyby šli neschůdnější cestou. To jim přeci nikdo nemůže vyčítat, že nejsou tak hloupí aby nepochopili, že namísto snahy o společenskou užitečnost je efektivnější věnovat se studiu cest k čerpání dávek a plození dětí.
   Oni nejsou viníky, vinni jsou ti, kteří vládnou režimem a nastavili takové podmínky, které podněcují degeneraci civilizačních návyků a rozvoj parazitismu.
   Při tom všem ale přesto znám cikány, kteří pracují. Jen si nejsem jist, jestli jsou to ti chytřejší, nebo naopak ti hloupější.

   Vymazat
  4. 19:17-dávám za jedna s dodatkem, že i "ne cikáni" nejsou hloupí a podtrhuji Vaše určení viníků!

   Vymazat
  5. 19:17

   a pane Mírku, též souhlasím, nyní na novo, opět ten sever Čech, jakoby toho "obohacení" zde, již nebylo dosytosti, včetně čertů, šlapek a feťáků!

   Všichni zodpovědní politici zde hrabou jen pod sebe, na kraji vládne stále KSČM nutno DODAT!!! Pro naivky, co je volí, něco jiného stále žvaní a jinak konají? "Jedno v jaké straně zrovna jsou"!?

   Prosím shlédněte Hejtman O. Bubeníček KSČM:

   https://aeronet.cz/news/v-blizkosti-arabskych-teplic-vyroste-nova-muslimska-ctvrt-kterou-mistni-uz-nazyvaji-muslice-a-postavit-ji-ma-kuvajtsky-developer-pro-drzitele-ceskych-pobytovych-viz/

   Co NATO Kopecká KSČM, ptejte se její voliči!!!


   Ramón

   Vymazat
  6. 23:17 Ramóne, když kritizujete krajskou samosprávu, tak i ona musí dodržovat zákony a nařízení, schválená v parlamentu. Na kraji může KSČM maximálně tak bránit rozkradení zbytků veřejného majetku. Ale o dávkách a příspěvcích "nemakačenkům" rozhodovat nemůže.

   Jestli vám vadí "Muslice" v Teplicích, tak jste nejspíš zapoměl, že tam vládne Kubera a ODS. Ale bylo by krásné, kdyby nějaký kuvajtský developer stavět sídliště také pro cikány. Když jsou tato etnika podle vás podobná, tak by jistě mohl.

   Vymazat
  7. Bůvole - (jinou identifikaci stále nemáte!)

   Kolik máte čertů, feťáků nebo arabů přímo ve svém bydlišti a jeho okolí? NULA - myslím, že se nemýlím, že ANO ... NULA a přesto nedržíte ústa!

   Psal jsem snad o státních příspěvcích od státu?

   Psal jsem o způsobu jejich bytí a důsledku, jejich katastrofálního, devastujícího způsobu žití! Těchto, nepořadných, hlučných nezpůsobilých individuí. Arabové po sobě ZÁSADNĚ všude neuklízí, mají k tomu ODPOR!

   Vám jsem tam nechal to 1% co se chová slušněji, avšak i to 1%, pokud má možnost vartovat s těmi 99%, nedají se rozlišit, chovají se úplně stejně! Má životní zkušenost.

   Vy si dále volte Filipa, Kováčika, Dolejše a Kopeckou KSČM, to je Vaše věc. Znáte Vy vůbec názor europoslankyně Kopecké na hromadnou migraci muslimů, afričanů do EU a jejich následné, přerozdělování třeba do ČR?

   Nad Kuberou (ODS) je Bubeníček (KSČM) a byla (Vaňhová), ty se s Bubeníčkem navzájem střídali, Hejtmanka - zástupce, Hejtman - zástupkyně a panečku to se kradlo (ROP severozápad). Vizitka celého krajského vedení!

   Bubeníček a jeho spolustraníci mezi nima bránili rozkradení zbytku svého majetku, tím že nic neviděli, jelikož všichni z jeho strany, nosili růžové brýle a slepeckou hůl?!

   Vaňhová je již trestně stíhána, přítele jí odpráskli (mafián) veřejné tajemství. Šulc a Bubeníček budou "možná" nařadě. Kušnierz začal Policii ČR zpívat, ROZKRÝVAT a soud mu preventivně, včas zavřel hubu, 8-lety vězení za hlasitý rozsáhlý zpěv do dálky. Má v těch tónech, taktéž své spřízněné mafiány!!!

   Dejte si nějakou stálou identifikaci, jinak jste pro mne pouze BŮVOL.

   Štramák Ramón

   Vymazat
 14. Zloděj a ožrala Kalousek je veřejný nepřítel číslo 1.....Z té pochybné kavárny páté cenové skupiny.

  OdpovědětVymazat
 15. Kde žije vobřezaná Šabatová?
  Kdo poskytuje základní životní potřebu pracujícím Čechů, svobodným Českým matkám, Českým důchodcům, kteří pro svou vlast dřeli více jak čtyřicet let??
  Jakým právem si nárokují sociální dávky a bydlení za naše peníze hordy ilegálně zde žijících a na našem národě parazitujících cikánů???

  OdpovědětVymazat
 16. 22:36 - "Kde žije vobřezaná Šabatová?"

  Tato otázka již byla předmětem zkoumání a dopadla, přesně dle očekávání!

  Zde odkaz:
  http://www.white-media.info/ochranci_romu_s_cikany_nebydli.html


  Zdraví Ramón

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výňatek z výše uvedeného:

   Analýza

   Většina signatářů této cikánofilní petice pochází z Prahy ( 230 lidí ). Ačkoliv podíl obyvatel Prahy na celkovém počtu obyvatel ČR je zhruba 11%, ve skupině cikánofilů mají více jak 52% zastoupení intelektuálové, humanisté a neomarxisté z Prahy.

   Na druhém místě je Brno, ze kterého je 78 podepsaných. Jedná se převážně o levičácké studenty, kteří v Brně studují a aktivisty z různých umělecko-levičáckých brněnských sdružení a neziskovek. Bydlí většinou v klidných částech Brna a okolí, daleko od ghett.

   Drtivá většina signatářů petice tedy bydlí v oblastech, kde je podíl cikánského obyvatelstva velmi malý a tedy i každodenní osobní kontakty s nepřizpůsobivými cikány jsou minimální, nebo zcela nulové.

   Ke stejnému zjištění došla ve výroční zprávě o extremizmu 2013 i Policie ČR, která monitoruje pro-cikánské aktivisty dojíždějící na demonstrace a blokády proticikánských pochodů - naprostá většina aktivistů pochází z Prahy.

   Naopak Ústecký kraj, který je zamořený cikány a kde jsou největší problémy s nepřizpůsobivými, je zastoupený nejméně. Z Ústeckého kraje je pouze 5 podepsaných v čele se známým, psychicky nemocným aktivistou Jiřím Hřebenářem ( z Chomutova ).
   Další cikány silně zamořenou oblastí je Ostrava, kde došlo k demonstracím bílých občanů proti neúnosné cikánské kriminalitě. Z Ostravy se v této petici vyskytují pouze 3 podepsaní cikánofilové.   Ministři pro lidská práva

   Ministři pro lidská práva, kteří ochraňovali cikánskou menšinu, také žijí v lokalitách, kde se žádní cikáni nevyskytují :

   První ministryní pro lid. práva a menšiny byla Džamila Stehlíková. Její bydliště je na adrese Milešovská 2137/12, což je klidná a bezpečná část Prahy 3. (adresa zjištěna z hacknuté email schránky).

   Dalším ministrem byl Michael Kocáb, který bydlí v luxusní milionářské vile v pražské Troji.

   Současným ministrem je Jiří Dienstbier a jeho soukromá adresa je: U Zvonařky 1e, Praha 2 - luxusní byt v drahé pražské lokalitě vedle milionářského hotelu Le Palais Prague.

   Dalšími známými ochránci cikánů jsou Petr Uhl, jeho žena Anna Šabatová a jejich 3 potomci. Všichni bydlí na pražských Vinohradech v drahých bytech v secesních domech v ulicích Londýnská, Řipská a Bělehradská, daleko od nepřizpůsobivých menšin a cikánských ghett.   Závěr

   Toto zjištění je dalším důkazem potvrzujícím nepravdivost levičáckého tvrzení, že rasismus a xenofobie pramení z neznalosti a absence osobních zkušeností s příslušníky menšin a imigranty. Pravda je, jako obvykle, přesně opačná, než tvrdí antirasisté.

   Tam, kde lidé mají nejvíce zkušeností s menšinami a barevnými imigranty, tam je nejvyšší míra přirozené xenofobie a "rasismu". Tam, kde jsou ghetta, nepřizpůsobivé menšiny, pouliční gangy cikánů, nebo barevných imigrantů a s tím spojená kriminalita a útoky.


   Ramón


   Ps. Zdroj:

   http://www.white-media.info/ochranci_romu_s_cikany_nebydli.html

   Vymazat